K.A.V.D. op niveau van bevordering Patrick Van Renterghem te sterk voor Freddy Luyckx Druk Weekend voor W.A.O.D.-legioen De Voorpost - 12.8 1988 - 19 WIELRENNEN Wereldkampioenschap Vrije Amateurs te St.-Niklaas Het inmiddels al zevende we reldkampioenschap voor Vrije Amateurs in een organi satie van Wielerbond W.A.O.D. is eens te meer uitgemond in een spannende en sportief hoogstaande wie lerhappening waarvan men als organisator alleen maar van kan dromen. En organiseren kunnen Fons Verbraecken en zijn hele hor de raadsleden. Daar kan je donder op zeggen. In een vlotte stijl coördineerde Fons Verbraecken als «koersdirek- teur» het gebeuren, al dient gezegd dat de «Levitan van de W.A.O.D.» wel op de dien sten kon rekenen van politie- inspekteurs Schepens en Weyn, stadsconducteur Fels en niet minder dan 70 seinge vers die langs het 13,5 kilome ter lange parcours de goed- sluitende kringloop garan- deerden. Buitenlanders schaakmat In een voor ons land ongewo ne hitte vertrokken zo'n 120 vrije liefhebbers vanonder de startvlag van sportschepen André Baetens. Eens de bon te bende zich een weg had gebaand tussen de massa toe schouwers die langs de om loop en aan start- en aan komstplaats niets wilden mis sen van dit spektakel werd er een moordend tempo op na gehouden door zij die met zekerheid wisten dat de we reldtrui hen niet kon ontsnap pen. En dat waren er nogal heel wat. Vooral uit het bui tenland was in de Wase hoofdstad een hele horde kandidaat winnaars neerge streken. Onder hen. uittre dend wereldkampioen Wim Van De Merwe (Zuid-Afrika) en zijn tien spitsbroeders, uit Nederland werd veel ver wacht van de kant van Wim De Wael en Leon Van Laer- hoven terwijl Frankrijk toch vertegenwoordigd werd door Bruno Volonté. Deze laatste deed dan ook spoedig zijn naam alle eer aan en ging door zonder stoppen terwijl hij het gezelschap kreeg van Julien Van De Woestijne en niemahd minder dan Wim De Wael. Het tem po in de bende lag in deze beginfase echter zo hoog dat ontsnappen een onmogelijke opdracht bleek. Dat onder vonden dan later ook de Ne derlander Van Laerhoven. Geert Hamerlinck en Jozef De Bruyn toen zij in de vierde ronde even met 30 sec. voor sprong aan het commando konden blijven. Zelfs verster king uit de achtergrond van Freddy Luyckx - dan reeds in de spits - Julien Rogiers en Felicien Claessens mocht niet baten want halfweg dit we reldkampioenschap kregen we terug een algemene her groepering. Mare Borggraef-Freddy Luyckx: de sterksten Nadat er dan even over half- wedstrijd een kleine adem pauze was geweest kozen weer drie renners het haze- pad. Julien Rogiers (Overme- re). Herman Vaes en Peter van Ovischot luidden onder hun drietjes dan de beslissing in van dit zevende wereld kampioenschap. Nadat zij één rondt lang met een voor sprong van ongeveer 40 se conden voorop konden blij ven viel het peloton achter hen volledig uit elkaar. Het was immers daar dat Mare Borggraef en Freddy Luyckx instinktief aanvoelden dat de beslissing er aan kwam. Hun moordend tempo kon enkel gevolgd worden door een veertiental makkers en met een was de rest geklopt voor wat de titel betrof. Samen met Borggraef en Luyckx versche nen zo op 3 ronden van het einde volgende renners in de spits: Jozef De Bruyn, Johan nes Harinckx (NI.). Joost Van de Putte, Ronny Vereecke. Patrick Van Renterghem. Ton Duyn (NL), Marc Van der Meulen (St.-Niklaas), André Clays, Rudi Haentjens (Stekene). Courant E.. Dhuy- gelaere Noël en André Van Paemel. Van de (buitenlandse) favo rieten dus weinig spoor en daar treurde men in de kop groep natuurlijk niet om. In minder dan geen tijd was de kloof veilig te noemen van deze omvangrijke kopgroep waaruit bijna gelijktijdig Ton Duyn werd losgereden en Noél Dhuygeleire met een lekke band te voet gesteld, wegvielen. Met vijftien dus de finale in. Op iets meer dan twee ronden van het einde begon dan de onderlinge strijd in deze kop groep die nog altijd dezelfde namen herbergde. Het was de latere wereldkam pioen Patrick Van Renter ghem zelf die op 20 kilome ters van het einde de beslis sende vlucht uitlokte. Vrij vlot konden ook Joost Van De Putte, Johan Harinckx en de sterk rijdende Julien Ro giers samen met natuurlijk Mare Borggraef (Burcht) en Freddy Luyckx (Waasmun ster) komen aansluiten zodat dit zestal nu de hoofdrol in dit kampioenschap in handen had. Met een voorsprong van der tig seconden gingen ze dan ook de ultieme ronde in zodat met zekerheid mocht gezegd worden dat de nieuwe wereld* kampioen zich in dit selekt gezelschap bevond. Eer het echter zo ver was werd er natuurlijk nog keihard ge knokt want nog maar nauwe lijks was de laatste omloop ingegaan of daar plaatste Pa trick Van Renterghem een nieuwe demarrage. «Ik vrees de de snelle benen van Freddy Luyckx» verklaarde de win naar achteraf, «daarom dat ik er alles aan deed, hoewel ikzelf ook niet 'traag' ben om toch afgescheiden binnen te komen». De «prik» van Pa trick Van Renterghem kreeg evenwel niet het gewenste re sultaat dat gewenst was, want alleen een vermoeide Mare Borggraef bleef achter met de Nederlander Harinckx. Ro giers, Luyckx, Van Renter ghem en Van de Putte bleven dus over met zegekansen. En dat was te zien, want naarma te de eindstreep dichter bij kwam groeide de nervositeit bij dit quartet. Van Renter ghem die nog altijd Luyckx vreesde zoals de duivel een wijwatervat, plaatste op drie kilometer van de meet een nieuwe en ditmaal keiharde aanval. Waasmunsternaar Freddy Luyckx wachtte naar wat de konkurrentie zou doen en toen die niet meer bij machte bleken om de onder tussen toch al aardige kloof te overbruggen sprong Freddy dan maar zelf achter de ont ketende Van Renterghem die alhs nu zag in regenboog kleuren. «Ik liet Van Renterghem eerst vrije baan» aldus Freddy Luyckx. «om dan nadien in één ruk mij te ontdoen van Rogiers en Van De Putte en zo samen met Van Renter ghem in een duel te beslissen over de titel». V- Zover is het echter niet geko men want wellicht wachtte Freddy Luyckx een zuchtje te lang op zijn beslissende jump. Feit was dat er nog twee kilo meters lang tussen beide teno ren uit dit kampioenschap strijd geleverd werd op leven en dood. Tenslotte «stierf» Freddy Luyckx op 10 meter^ van het wiel van de nieuwe wereldkampioen Patrick Van Renterghem die met een 10- tal seconden voorsprong zo zijn 17de en wellicht mooiste overwinning boekte van het seizoen aan het Stationsplein te St.-Niklaas. Achter een verdienstelijke tweede: Freddy Luyckx leg den achtereenvolgens Joost Van De Putte beslag op de derde podiumplaats terwijl Julien Rogiers al even ver dienstelijk vierde werd vóór Mare Borggraef en de Neder lander met de toepasselijke naam: Harinckx. Herman Vaes was de eerste achtervolger die het fel ver brokkelde kopgroepje aan voerde waarin ook Rudi Haentjes als verdienstelijk negende eindigde. Ondertussen stond dan wel al een knap wereldkampioen. Patrick Van Renterghem, bij Minister van P.T.T.: Freddy Willockx die hem de regen boogtrui omgorde terwijl Freddy Luyckx de Wase vlag hoog hield met zijn tweede plaats en in de bloemen werd gezet door Sportschepen An dré Baetens. De uitslag: 1. Pat. Van Renterghem (Bel- lem), 2. Freddy Luyckx op 10 sec. (Waasmunster), 3. Joost Van de Putte, 4. Julien Ro giers (Overmere). 5. Mare Borggraef (Burcht), 6. Ha rinckx Jo, 7. Herman Vaes. 8. Jozef De Bruyn, 9. Haentjes R. (Stekene), 10. André v. Paemel, 11. André Geers. 12. Peter Van Ovischot. 13. Pa trick De Beuckelaer. 14. Freddy Oelbrandt (St.-Ni klaas), 15. Benny v. Buynder (St.-Niklaas), 16. Roger Se- ghers, 17. William Despeels, 18. Geert Hamerlinck. 19. Di- dier Colman. Mare Stevelinck WAOD-Wielrennen. Het wereldkampioenschap in Sint-Niklaas werd gewonnen door Van Renterghem, voor Waaslander Freddy Luyckx (dw) VOETBAL WAOD-Trofee Waasland WIELERTOERISME van de kl men do let lidma aper 150 /oor krijg re verpia drink gn i beïej taal. Verd inementi [wedstrijd ttarief komt op 1 van 133! Zij die en aboni alen voor 00 fr.. ni klub wil :st van fi t het suk :am van voorstelli eft plaats us in Tav aardsberg ;o De Ri iclers uil op aanw kans om over voet 0' Stand na St.-Niklaas 7/8/88: I. Marco Smet, Beveren. 589 p.. 2. William Despeels. Be- veren, 511 p., 3. Marc Borg graef, Burcht. 459 punten. 4. Freddy Oelbrandt. Belsele. 408 p., 5. Patrick Demaere, Nieuwkerken. 405 p.. 6. Fred dy Luyckx. Waasmunster, 375 p.. 7, Peter Flach, Zwijn drecht, 331 p., 8. Marc Van- dermeulen. St.-Niklaas, 323 p.. 9. Roger Beelaert, Kiel- drecht. 321 p.. 10. Rudy Haentjens. Stekene. 320 p.. II. Patrick Bolssens. Kiel- drecht, 292 p.. 12. Modeste Smet. Zwijndrecht, 279 p.. 13. John Heyndrickx, Nieuw kerken, 271 p.. 14. Franqois Geerts, Stekene. 245 p.. 15. Gino De Munck, Melsele. 237 p.. 16. Eddy Rombaut, St Niklaas, 192 p.. 17. Roger Schelfaut. Stekene, 184 p.. 18. Felicien Claessens. Grem- bergen. 180 p.. 19. Erik Van Tiggel. Zwijndrecht. 151 p.. 20. Marc Piessens, Sinaai. 147 p., 21. Erwin Van Saride, St.- Niklaas, 146 p. Volgende proeven: Zaterdag 13 augustus om 14.30 uur: Nieuwkerken Zondag 14 augustus om 15 uur: St.-Niklaas-Raap. Maandag 15 augustus om 15 uur: Stcendorp (dubbele punten). M.S. In het eerste bekertreffen tegen Leest heeft KAV Den- dermonde geen onaardige in druk gelaten. Paarsblauw kwam tijdens de eerste helft niet onverdiend tot scoren uit een kombinatie tussen De Ruyter en De Coninck maar was na de hervatting op de tegenaanval aangewezen. Paarsblauw werd in die perio de allerminst tot de terugtocht verplicht, maar hanteerde het wapen van de tegenaanval De Dendermondse oefen- meester Toon Pfaff noemde het na afloop een verdiende overwinning. 'Reden tot klagen heb ik allerminst, vertelt hij. Het wennen van voetballers aan een totaal andere omgeving gebeurt sneller dan verwacht. Vergeet niet dat we bijna een volledig nieuwe ploeg in lijn brengen. Ik vreesde dat het een tijdje ging duren alvorens we op mekaar zouden inge speeld geraken. Uiteraard is het voorbarig om besluiten te trekken. Toch is het een vast stelling dat we over een ruime kern en vaardige voetballers beschikken. Wat hun rende ment zal zijn in de kompeti tie. dient uiteraard nog afge wacht. Belangrijke vaststel ling is dat niemand tot nu toe echt een tegenvaller is Ver mits er voldoende potentieel voorhanden is, zal het knok ken vallen. Met andere woor den, de plaatsen in de ploeg zullen duur worden verkocht. Pfaff is van oordeel dat zijn ploeg als verdienstelijk win naar uit het bekeravontuur is tevoorschijn getreden. "Niettemin wil ik mijn waardering uitspreken voor de tegenstander die een goede indruk liet en in vierde klasse wellicht een belangrijke rol zal spelen. Rekening houdend met de evolutie van de wed strijd en het aantal kansen was een ruimer resultaat logi scher geweest. Ik begrijp uiteraard dat alle kansen geen doelpunten kunnen zijn, maar toch hadden we er een paar meer kunnen scoren. Ik ben in elk geval tevreden en dat niet alleen wat de recente ver richting betreft, maar ook in zake de mentaliteit onderling. Dat lijkt mij geen onbelang rijke faktor om in de beste omstandigheden aan de kom petitie te beginnen waarvan overigens veel wordt ver wacht." Het duurt nog wel even alvorens er voor de punten wordt geknokt. Intussen be kert KAVD verder en nu zon dag om 16 u. is de neo-vierde- klasser Lyra te gast in het stadion te Grembergen. In ge val van een zege komt een week later VK Tienen op bezoek. Om de konkurrentie met omliggende ploegen uit de weg te gaandie overigens vaak gelijktijdig aan huis spe len. nam paarsblauw de wijze beslissing om zijn thuiswed strijden in september en okto ber op zaterdagavond om 9u30 te spelen. Tot nu toe hebben VK Mel den en SK Aalst al gunstig op dat verzoek gereageerd. (E.G.) Een duidelijke aktiviteitsver- betering kenmerkte de Belgi sche ekonomie in de afgelo pen maanden. Vooral de in dustriële produktie speelde dui^plijk beter in op de guns tige ontwikkeling van de vraag, maar ook de bouwsek- tor en de meeste dienstensek- toren realiseerden een stevige groei. Dat staat te lezen in «weekberichten» van de Kre dietbank dat u kan verkrijgen op het nummer 02-427.27.00 toestel 2028. Op zondag 25 september heeft in het provinciaal do mein Puyenbroeck te Wachte- beke de sportdag voor min- der-validen plaats. Vanaf 9u30 tot 16u30 kunnen er uit eenlopende sporten beoefend worden. Wielertoerisme. Na zeven dagen fietsen van Hamme naar Ludenscheid en terug is WTC For Ever terug thuisgekomen. Op het eerste gezicht blaken ze van gezondheid <vh) Wielertoerisme. Terug thuis van Ludenscheid-IIamme. Deze mevrouw staat i verlegen bij. Meneer is toch zo lang niet weggeweest (vh) Zaterdag 13 augustus om 14u30 Grote Prijs Kasseikenskermis te Nieuwkerken Wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD Afstand: 91 km. of 15 ronden. Palm en 9.000 fr, prijzen. Vele premiën. Koersformaliteiten in café De Gouden Leeuw. Aankomst: café Welkom Koersleiders: Smet. Carton. Fotofinish: Butzen. Zondag 14 augustus om 14 u. te Sint-Niklaas-Raap Grote Prijs Vloeren Wevers. Bellestraat Om 14 u wielerkoers voor alle toeristen Afstand: 35 km. over 7 ronden. Palm en 3.000 fr. prijzen Om 15 u.. wielerkoers voor liefhebbers WAOD. Afstand: 75 km. over 15 ronden. 9.000 fr. prijzen en palm. Vele premiën. Alle koersformaliteiten: café De Kleine Ster, Raap. Koersleiders: Verbraecken. Smet. Carton en Depuysselei- re. Fotof. Butzen. Maandag 15 augustus te Steendorp Om 14ul5: wielerwedstrijd voor politiekers over 8 km. of één ronde. Om 15 u.: Kampioenschap van beide Vlaanderen Wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD Afstand: 102 km. of 17 ronden. Palm en 25.000 fr. prijzen. Speciale bergprijs in de Gelaagstraat Inschrijven en vertrek: café Volkshuis. Gelaagstraat Aankomst van prijsdeling: taverne Bridge. Gelaagstraat Koersleiders: Verbraecken. Van Vlaenderen. Depaepe. FF. Butzen Maandag 15 augustus te Nieuwkerken Om 15 u. Wielerwedstrijd voor toeristen Afstand: 61 km over 10 ronden. Palm en 6.000 fr, prijzen. Koersformaliteiten: café De Gouden Leeuw, aankomst: café Welkom. Koersleiders: Smet. Carton. M.S. KAVD-Leest 1-0. Ex-Hammenaar Nico Van Bogaert kon de sliding van zijn ervaren tegenstander nog net ontwijken vh) KAVD-Leest 1-0. De Baere, die overigens een voortreffelijke wedstrijd speelde, tracht een bezoekend schot te weren (vh) ;wartier s Waas /an Ste- lan kon beslis- s Waas moest »te tien

De Voorpost | 1988 | | pagina 19