GRATIS TIP De Voorpost Gemeentebestuur Erpe-Mere vecht belisslng Bestendige Deputatie aan Vissen op eeuwenoude Molenvijver te Meldert Anders werken, anders leven, anders kopen \MA(jAZINEf vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten Uw weekblad boordevol streeknieuws en sportgebeurtenissen x)t the pektie 5sades nische ien en n van ïes de ntern. :eerde an de Lage it jaar l hun iral de ise en ussen p het ien er issiek i feest >r een De Voorpost VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1988 41* JAARGANG NR. 31 - 40 F STUDENTE 18 jaar zoekt werk qans de maand augustus Dok- toorstraat 1. Moorsel-Aalst Tel 053-70 30 69 STUDENTE ZOEKT WERK t.j- dens de maand juli, in de omge ving van Aalst Tel. 053-77 08 81 MS21VS Studente zoekt werk, de eerste veertien dagen van augustus ol september Brandstraat 1, 9360 Buggenhout. Tel 052-33.63 15 STUDENT ECON. 19 eigen wagen, zoekt job voor aug Groot STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli. omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten Gu- drun De Vuyst. Tel 091-69 39 02 Het college van burgemeester en schepen van Erpe-Mere heeft beroep aangetekend tegen een beslissing getroffen door de Bestendige Deputatie die tegen het advies van het gemeentebestuur in een vergunning heeft afgeleverd aan de firma Savita uit Duffel. Het gaat om een vergunning die verleend wordt voor de exploitatie van een inrichting van eerste klasse. Vorig jaar in de maand juni. had dit bedrijf een aanvraag ingediend voor een inrichting voor het be reiken van premixen. Dit zijn voormengels van ak- tieve stoffen voor dierlijke konsumptie. Daarbij hoorden nog opslagplaat sen voor plantaardige pro- dukten in 16 silo's met meng-, doseer- en maalin- stallaties. Na het wettelijk onder zoek, afgesloten eind au gustus van vorig jaar, wa ren in totaal 16 bezwaar schriften ingediend met het gevolg dat het gemeen tebestuur in september 1987 een ongunstig advies uitbracht met betrekking tot de aanvraag van de firma. Ondanks het pro test en de beslissing van het college heeft de Be stendige Deputatie van Oost-Vlaanderen toch een vergunning verleend op 30 juni 1988. In enkele punten geeft het college de motivering van het beroepsschrift en hier mee handhaaft het de pun ten die reeds in september 1987 werden aangehaald. «De inplanting van het voorgenomen bedrijf zou immers gebeuren op de uiterste rand van de indus triezone tussen de dorps kernen van de deelge meenten Erondegem en Ottergem op een afstand van ongeveer 75 meter van de bebouwde kom. Het oprichten van schouwen met een hoogte van 31 meter is onesthetisch en landschappelijk onverant woord in de nabijheid van twee dorpskerken. Het lossen en laden, de wer king van de machines en het stof zullen zonder twij fel ernstige hinder veroor zaken. Het college van burgemeester en schepe nen kan zich niet akkoord verklaren met de overwe gingen van de Bestendige Deputatie volgens welke zowel de reukhinder als stofhinder beperkt zullen zijn en dat het bedrijf- stransport niet langs de dorpskernen moet gebeu ren. Daarenboven gaat de overweging dat de omge ving meer matig bewoond is, zeker niet op. Het college stelt immers vast dat de door de Be stendige Deputatie ter mo tivering van de verleende vergunning aangehaalde overwegingen slechts steu nen op vermoedens die op hun beurt het gevolg zijn van bepaalde appreciaties. Het is immers onbetwist baar dat de door de cy cloonfilter «beperkte» stofhinder nog altijd on aanvaardbaar hoog kan zijn en dat reukhinder wei nig afhankelijk is van het feit of de aktiviteiten bin nen een gebouw of erbui ten gebeuren (vergelijk met Animalia NV in Den derleeuw). Tevens is de overweging dat de omge ving weinig bewoond is slechts een momentopna me. Deze toestand is im mers voortdurend in evo lutie en kan er op korte of middellange termijn volle dig anders uitzien. Het college wijst hierbij tevens op de te verwach ten lawaaihinder van de talrijke machines en op de lawaaihinder van het transport. Tenslotte wijst het college tevens op de te verwachten problemen met betrekking tot de lo zingen van het afvalwater. Het is duidelijk dat de in planting van de door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen op 30 ju ni 1988 vergunde inrich ting, met name de nv. Sa vita, een onduldbare leef milieuvervuiling van de gemeente Erpe-Mere met zich brengt. Om al deze redenen ver zoekt het gemeentebe stuur van Erpe-Mere dat de Vlaamse Executieve onverwijld een uitspraak zou doen in deze zaak en rekent men erop dat de vergunning zal ingetrok ken worden tegen de be slissing van de Bestendige Deputatie in. Het industrieterrein in de nabijheid van het «station Erpe-Mere» is bijna volzet en tot nog toe zijn er op gebied van milieuhinder geen moeilijkheden ge weest. Het zou dus spijtig zijn moest een dergelijke' omgeving verpest worden door een enkele firma die op langere termijn de an dere goed-funktionerende bedrijven misschien wel eens zou kunnen doen \cr dwijnen. Op het ogenblik is er werkgelegenheid voor honderden arbeiders en bedienden, maar dit zou wel eens kunnen verande ren, zij het dan in negatie ve zin. Deze plaats is trou wens voorbehouden voor milieuvriendelijke bedrij ven en in Erpe-Mere is het op dat vlak nog goed om te leven. JV iv .oley bela 3umedi :.D. uil rti voa hoogt* ïvaledi edetaii inlicb lingen ïrg 11. 050 n wen( :amm» toneer ui link Orkest I leren- Neder r oude 15.10 Canto Turn- O mei ieec tie luziek- Stap dervt rende detail- ïnlich- Aalst. Het 30 jarig bestaan van de Meldertse vijver werd met een internationale viswedstrijd gevierd. a Aalst. Met veel belangstelling werden de viswedstrijden gevolgd (a) Milieubeurs In Keizershallen Neen, geen verkiezingsstunt van Anders Gaan Leven. Wel een milieubeurs opgezet door de stad Aalst met de diensten Leefmilieu, Groendienst en Openbare Werken, Bloemenveiling SV Flora en tuinbouwinstituten uit Melle, Kortrijk en Wetteren. Deze driejaarlijkse Milieubeurs heeft plaats van vrijdag 16 tot donderdag 22 september telkens van 9u30 tot 21 u. Vooropening donderdag 15 septem ber te 19u30 De thema's van deze beurs zijn op het vlak van het leefmilieu, de rijzende problemen met haalbare oplossingen. Het is bovendien een kommcrciële beurs met o.m. natuurvoeding, alternatieve ener gie, alternatieve geneeskunde, anders bouwen en wonen, biologische land- en tuinbouw e.d.m. Ten slotte wordt in deze Milieubeurs gehandeld op het vlak van milieutechnologie met producenten, in voerders en promotoren van preventieve en kura- tieve technieken. Etalagewedstrijd Als voorloper van deze milieubeurs organiseert het stadsbestuur in samenwerking met de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproduk- ten een regionale week van Belgische land- en tuinbouwprodukten. In dat kader wordt een etala gewedstrijd georganiseerd waaraan tal van mooie prijzen verbonden zijn voor een waarde van een kwart miljoen frank. Wie aan deze wedstrijd wil deelnemen kan alle informatie hieromtrent bekomen bij de Ekonomi- sche Dienst van de stad, Keizerlijk Plein 21, 9300 Aalst. Tel.: 053/77.11.11, toestel 220 of 221. Het kantoor is toegankelijk op werkdagen van 8ul5 tot 17 u. maar op woensdagen tot 19 u. Op vrijdagna middag evenwel gesloten. (l.h.) Onder impuls van schepen Gilbert Bourlon, o.m. verantwoordelijk voor de sport, op initiatief van de waard van «De Mooie Molen», Marcel Rottiers, en in een organisatie van «De Aflligemvissers» en «De Zilveren Pos», beleefde de Meldertse Molenvijver tijdens het voorbije weekend twee hoogdagen. Hoofdverantwoordelijke voor het slagen van deze festiviteiten was de zon die aan de Molenvijver een romantische, idyllische dimensie verleende en vele kijkers op de been bracht rond de aloude vijver waarvan de linker- en de achterflank degelijk voor auto's berijdbaar waren gemaakt. Aanleiding was het 300-jarig jubileum van het muldershuis. De vijver zelf dateert van de periode bij de stichting van de abdij Affligem en die gaat reeds ruim negen eeuwen terug. Een eerste melding in de historie le zen we waarbij broeder Engelbertus met zijn ze teltje naar de watermolen te Meldert komt om graan te laten malen. De paters en broeders Benediktijnen die de hele regio beheer sten en er heel wat hoeven bezaten, hadden inder daad de vijver «gemaakt». De in het Kravaalbos ont springende Molenbeek werd immers alvorens ze de Faluintjes bespoelt en via Moorsel in de Dender te Aalst aan de Houtkaai in de Dender uitmondt, door zorgen van de abdij gewoon afgedamd. Dit met een dubbele bedoe ling. Enerzijds was er nood aan energie om graan te malen en die zou er komen via de watermo len en anderzijds hadden de monniken behoefte aan vis. Veel vis, want de regel van Sint-Benediktus ver bood hen (tot vóór enkele decennia) in de abdij vlees te eten. Buiten de abdij muren mocht dat echter wél. Aan de molen was daarenboven een oliesla gerij gekoppeld. De wa termolen zelf werd in de twaalfde eeuw verpacht aan een mulder die als pacht graan voor de abdij moest malen. Het molen huis werd in de loop der eeuwen echter herhaalde lijk vernield en dat werd ook zijn lot in 1687. In de gevel van het huidige mo lenhuis prijkt nog steeds het jaartal 1688 en juist dat feit van drie eeuwen bestaan werd te Meldert gevierd onder veel belang stelling. Aanvankelijk had men de festiviteiten nog grootser gezien met mede werking van alle wijken, doch omstandigheden sta ken daar een stokje voor. Tot rond 1930 bleef de molen met het reusachtig waterrad in gebruik, doch uiteindelijk moest hij on derdoen voor meer eigen tijdse apparatuur. Metter tijd brokkelde ook het mo lenrad geleidelijk af om dan opeens volledig te ver dwijnen. Tijdens wereldoorlog II werd de Meldertse vijver echter het attraktiepunt voor de jeugd van de hele regio. Bootjevaren en in een afgebakend gebeton- neerd gedeelte zwemmen waren er troef. Helaas kwam er echter af en toe ook de Gestapo, die er telkens een aantal jonge ren meegraaide. Beneluxvissen De wedstrijd die tien gese- lekteerde hengelaars van België, 10 van Nederland en 10 van Luxemburg tegenover elkaar brengt, had verleden zaterdag te Meldert onder heel wat belangstelling plaats. Vooraf werden de deelne mers samen met de organi satoren ontvangen in de trouwzaal van het stadhuis door waarnemend burge meester Anny De Maght en schepen voor de sport Gilbert Bourlon die het hele gebeuren meemaak te. Anny De Maght be lichtte de historiek van de Meldertse Molenvijver en Gilbert Bourlon zette de organisatoren en de deel nemers in het zonnetje. Onder de vele hengelaars (niet deelnemend aan de wedstrijd evenwel) ook de te Hofstade wonende doch geboren en getogen Aal- stenaar, Guido Vinck, ze venmaal wereldkampioen en onlangs te Grafhamm in Engeland nog Europees kampioen vliegvissen. Voor de Duitse televisie demonstreerde hij de pre ciesheid van zijn werpen door een vlieg vanop een afstand van 100 m. in een minikorf te deponeren. Eerlang trekt hij er weer op uit om zijn kans te wagen aan de Fins-Russi sche grens. Resultaten De dertig deelnemers aan het Beneluxtreffen werden opgesplitst in tien sekties van drie hengelaars met telkens één van de drie nationaliteiten. Dit om de kansen over de oppervlak te van de vijver zoveel mo gelijk te egaliseren. De Belgen haalden het met zeven eerste plaatsen en 17 punten. Luxemburg volgde met 1 eerste plaats, doch veel tweede plaatsen en Nederland moest zich tevreden stellen met de derde plaats, één eentje en maar 24 punten. Vijf hen gelaars haalden voor meer dan 2 kg. vis uit de vijver. Achteraf ging die er alle maal weer in. Hierbij de resultaten, indi vidueel: 1. Dutrieux Albert B. 2550, 2. Thomma Amy L. 1110. 3. Renkens Jos N. 650. 1. Michael Jan N. 1660, 2. Koening Romain L. 1080, 3. Wilmart Jean-Marc B. 360. 1. Van Moer Laurent B. 1330, 2. Stronck René L. 170 en 3. Verdonck Joop N. 120. 1. Gobert Daniel B. 1760, 2. Thill Lucien L. 930, 3. Stekelenborg Piet N. 780. I. Huysmans Frans B. 3480, 2. Poth René L. 2580, 3. Deelen Fred N. 1800. 1. Lecocq Richard B. 4290, 2. Del Degan Jos L. 1220, 3. Vissers Hans N. 320. 1. Telen Bernard L. 2070, 2. Van Neer René N. 1150, 3. Gilson Hubert B. 790. 1. Surquin Gerrit N. 2670, 2. Noelmans Laurent B. 2150, 3. Chies Jos L. 980. 1. Fetler Jean B. 1640. 2. Termohlen Wim N. 790, 3. Van den Eynde Marcel B. 780. 1. Courtens Eric B. 1600. 2. Tintinger Henri L. 1030 en 3. Roeffen Chris N. 320. De Beneluxwedstrijd werd besloten met een vuur werk en verleden zondag waren zowat 200 vissers present voor andermaal een internationaal treffen LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 1