K.A.V.D. meent het met de jeugd r\< i! Leve de Aalster se jeugd U 1989 twintig jaar Kamillekes y Internationaal tornooi Kamillekes-Aalst 20 - 12 8.1988 - De Voorpost JEUGDVOETBAL Sedert enkele maanden waait er een nieuwe wind in het jeugdkomité van K.A.V. Dendermonde. Dat was duidelijk te zien aan de verschillende aktiviteiten die reeds tijdens het voorbije seizoen plaats hadden. Met het oog op de aanwerving van jonge spelers werden er stages en opendeurdagen gehouden en telkens werden die een sukses. Of dit nu komt door de nieuwe leden van het komité of door de grotere inzet waarmee het algemeen bestuur de jeugd benadert, laten we in het midden. Een feit is zeker: er werden reeds heelwat jonge spelers aangeworven zodat KAVD volgend jaar acht jeugdploegen in stelling brengt. Om de ongeveer 160 jeugd spelers van K.A.V.D. dege lijk te begeleiden is er veel inzet nodig. Om aan een der gelijk aantal spelers te gera ken, heeft het jeugdkomité, bijgestaan door de leden van het hoofdbestuur op het A- terrein van KAVD een drie daagse stage georganiseerd voor jonge voetballers, niet alleen voor veldspelers maar ook voor doelmannen Die stages werden een groot suk ses temeer omdat niet alleen Toon en Danny Pfaff daarop aktief aanwezig waren, maar er was ondermeer ook keeper Filip Van de Walle van Club Brugge die net met zijn ploeg nationaal kampioen gewor den was. Een feest dus voor de jonge bende... Enkele we ken later was er een open deurdag en daarvoor kwamen 130 entoesiaste voetballertjes opdagen, eigenlijk wat veel om goed te zijn maar het bewijst dat het "oude" KAVD toch nog een zekere uitstraling heeft. Uit een gesprek met jeugd- komitee-voorzitter Piet Heu- vinck (jaja, dezelfde van Honky Tonk), een ex-speler en zijn drie leden van het dagelijks bestuur onthielden wij vooral dat de paarsblauwe club méér wil meegeven dan alleen maar voetbaltraining. Om dat pedagogisch aspekt in zijn juiste kontekst te plaat sen. werden vorige week de ouders geïnviteerd op een ont moetingsavond. Vooral de va ders en de moeders van de 66 nieuwe spelertjes (waarvan een ganse bende "duiveltjes", tussen 6 en 8) apprecieerden het initiatief en uit hun vragen kon men gerust besluiten dat ook zij meer willen dan voet bal alleen: karaktervorming, goede opvang en begeleiding. Het bestuur bestaat uit de genoemde voorzitter Piet Heuvinck, sekretaris Moni que De Pauw, penningmees ter Iris Penninger (what's in a nam?) en sportkoördinator Theo Drieghe. Deze vier mensen hebben de dagelijkse zorg over de 166 jeugdspelers, die samen acht ploegen in lijn brengen: twee duiveltjes (7x7). Twee minie men teams, een preminiemen- ploeg en dan nog een ploeg met kadetten, een met scho lieren en een junioresteam. Alles samen brengt het heelwat werk met zich mee. Niet alleen op organisatorisch maar ook op financieel vlak. Gelukkig sprongen vele sym pathisanten in voor onder meer de was en het vervoer bij verplaatsingen. De in komsten van deze aparte kas worden vooral gehaald uit de lidgelden, tombola's en enke le nieuwe initiatieven die dit jaar zullen genomen worden. Met genoegen ziet het alge meen bestuur van KAVD dat er opnieuw schwung komt in de jeugdwerking, want dat is jarenlang het zorgenkind ge weest van de Dendermondse voetbalklub. Jeugdvoetbal. De ouders en vele jonge spelers waren aanwezig op een kontaktavond bij KAV Dendermonde. Deze knaap is het ravotten buiten beu geworden en waagt zich tussen de "grote mensen" (vh) In 1989 bestaat de damesvoetbalklub Kamillekes Aalst twintig jaar en die verjaardag wil men vieren met een "heroptreden" in eerste nationale. De speelsterskem werd dit jaar uitgebreid met drie nieuwe speelsters: de 29-jarige Brugse voorstopper Peggv Van de Maele, met 30 selekties voor het Belgisch elftal, wordt de "patron" die de Kamillekes nodig hebben; Myriam Van Slembroeck (18) is een balvaardige voor speelster en Marie-Francine Dubois (16) een beloftevolle doelvrouw. Beide speelsters zijn afkomstig van Brussel D'71. Ingrid Wuyts keert van Izegem weer naar Aalst en Gina Van der Steen doet na twee jaar kwetsuren en operaties haar heroptreden. Volgende week brengen we in een uitgebreid artikel verslag uit van de verwachtingen voor het seizoen 1988- '89. (er) VOETBAL Beker van Vlaanderen Kamillekes Aalst-Zultse 1- De zomer had eindelijk een stralende zon in petto, maar dat kwam niet zo best uit voor diegenen die in een loodzware warmte moesten voetballen. Zo ook de voetbalsters die zaterdagnamiddag aan de Zandberg hun eerste wed strijd in het kader van de Beker van Vlaanderen moes ten afhaspelen. ZANOSTWflt. GEVE. LftF.tNW Damesvoetbal. De ploeg van Kamillekes-Aalsl, met staande Marijke Buyse, Nancy De Cremer, Kathleen Stevens, Paula Bisback, Myriam Van Slembroeck, Marie-France Dubois, Pascale Flamion, Kathy De Bruvn, Peggy Van De Maele en Kathy Van De Moortele. Zittend: trainer Jo Loeman, Saskia Molly, Ann Eloot, Hilde Van Caelenbergh, Renilde Clompen, Gina Van Den Steen, Conny Adam en Brenda Van Den Eeckhout. Op deze foto ontbreken Lutgart Viane en Sandra Van Der Linden, die nog met vakantie zijn (da) Jeugdvoetbal. Vanaf dit jaar heeft KAVD een dertigtal duiveltjes, de allerjongsten van de klub (vh) Jeugdvoetbal. De miniemen van KAV Dendermonde (vh) Jeugdvoetbal. De preminiemen van KA V Dendermonde vh) Het begon dan ook met voorzichtig middenveldspel, waarna de jeugdige Aalsterse spitsen Saskia Molly en Kath leen Stevens bewezen dat ze wat in hun mars hebben. Ook Myriam Van Slembroeck toonde zich in aanvallend op zicht een aanwinst: tweevoe tig, balvaardig, moeilijk van de bal te zetten is het 18-jarig Brussels meisje de waardige opvolgster van Annick Van Laethem. die voor één sei zoen naar Standard Luik ver huisde. In het verdedigend kom- partiment zal Peggy Van de Maele ongetwijfeld het sluit stuk van de Aalsterse verdedi ging worden. Met haar jaren lange internationale ervaring moet zij in staat zijn de Ka- millekesdefensie te organise ren en zelfs vanuit haar posi tie het jeugdig talent in juiste banen te kanaliseren. De thuisploeg kwam onge lukkig op achterstand toen Nancy De Cremer over de bal trapte en de snelle Sofie Van der Beken dat buitenkansje gretig aangreep om Zultse op voorsprong te schieten (0-1). Dan volgde een kwartiertje plaatselijk overwicht met en kele fraaie doelpogingen van Myriam Van Slembroeck. Het waren echter de bezoek sters die vijf minuten voor de pauze het dichtst bij een doel punt kwamen. Conny Adam redde echter met een schitte rende reflex in hoekschop. Na de rust kwam Marie- Francine Dubois in het doel i postvatten, kwam Sandra Daghuyt op de voorstoppers- plaats en Ann Eloot in het middenveld. Gina Van der Steen en Saskia Molly ver dwenen uit het elftal en My riam Van Slembroeck schoof naar een meer aanvallende positie. De inbreng van Ann Eloot bracht meteen meer vaart in de ploeg en Zulte kwam nog slechts zelden aan de bak. Lutgart Vianc mocht aan de 7de minuut een vrijschop ne men. haar schot weerkaatste op de veel te dichtbij geplaat ste muur en Ann Eloot schoot naast Een minuut later werd een kort genomen hoekschop door Hilde Van Caelenbergh overgenomen. Haar inzenden belandde bij de tweede paal Damesvoetbal. Peggy Van De Maele, de nieuwe voor stopper van Kamillekes- Aalst (da). maar de Zultse keeper onder schepte gepast. Aan de 25e minuut schoot Marijke Buyse keihard op doel. de doelvrouw loste de bal en Kathleen Stevens kwam net te laat om af te ronden. Na een halfuur spelen bracht Ann Eloot uiteindelijk de stand in evenwicht. Zij werkte zich krachtig door de Zultse defensie en knalde kei hard tegen de netten: 1-1. Een fraaie doorbraak van Kathleen Stevens twee minu ten later leverde niets meer op en de eindstand bleef dus 1-1. Bij het nemen van de strafschoppen troffen Hilde Van Caelenbergh, Kathleen Stevens, Peggy Van der Mae le, Myriam Van Slembroeck en Lutgart Viane raak. terwijl de Zultse schutters één keer in gebreke bleven. Al met al een door de warmte fel ge drukte wedstrijd, waar de Aalsterse jeugd bewees volop in opmars te zijn, wat meteen een wissel op de toekomst is voor Kamiel Sergant's oranje- blauwen. Kamillekes Aalst: Conny Adam; Lutgart Viane. Nancy De Cremer. Renilde Clom- Damesvoetbal. Myriam Van Slembroeck wordt de linker spits van de Kamillekes (da) pen en Gino Van der Steen; Hilde Van Caelenbergh. Peg gy Van de Maele. Marijke Buyse en Myriam Van Slem broeck; Kathleen Stevens en Saskia Molly. Wisselspeelsters: Marie-Fran cine Dubois, Ann Eloot en Sandra Daghuyt. Cyriel Temmerman Damesvoetbal. Marie-Fran- ce Dubois zal volgend sei zoen de netten van de Ka millekes ongeschonden pro beren houden (da) Op 14 en 15 augustus a.s. aan de Zandberg Met Nederlandse en... Amerikaanse gastploegen Zondag en maandag a.s zal de Zandberg weer bruisen van vrouwelijke voetbalaktiviteiten. De Kamillekes orga niseren hun 2de Internationaal voetbaltornooi met als gasten de Nederlandse klub Stolwijk, die vorig jaar al van de partij was. de Amerikaanse ploeg van Manchester High School University, het Belgische Gistel en de Kamillekes A en B. Grimbergen gaf in laatste instantie forfait De spits wordt afgebeten door de beide Aalsterse elftallen, die zondagochtend om 9u30 al tegen elkaar tussen de lijnen komen. Er zijn 8 wedstrijden van 2 x 10 minuten en om 18 uur nog een supplementaire match tussen een Belgische en een Amerikaanse selektie. Maandag hetzelfde scenario. Prijsuitdeling om 17 uur. Sportliefhebbers, allen naar de Zandberg voor een twee daags voetbalspcktakcl! (C.T.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20