W.S. Sombeke, S.K. Klinge en Rupelmonde startten sterk Excelsior nu zonder vedetten Beker van het Waasland De Voorpost - 12.8.1988 - 21 VOETBAL Voetbal. De aanwinsten van J.V. Kruibeke (dw) zijn voor de respektieveiijke trainers. Op deze eerste speeldag alvast enkele uit schieters die we onthouden. Zo was er reeds zaterdag avond tijdens de openings match van deze beker de mooie zege van K.S.K. Klin- ge tegen de reserven van K.S.V. Temse. De Bekerwin naars van verleden jaar blij- Haasdonk-V.K. Hamme 2-0 Heikant-Verrebroek 3-0 Sinaai-J.V. Kruibeke 2-7 Excelsior-Meerdonk 2-0 S.K. Lok.-V.K. Daknam 4-0 White Boys-St-Pauwels 2-0 Zele (res.)-Rupelmonde 0-2 E. Bazel-Tielrode 7-0 Hoogeinde-Eksaarde 0-0 Moerbeke-Klein Laar 1-2 Klinge-Temse(Res.) 3-0 Rangschikking Reeks I 1. J.V. Kruibeke 1 10 0 7 2 2 2. Heikant Zele 110 0 3 0 2 3, W.S. Sombeke 110 0 4 12 4. R.S. Haasdonk 110 0 2 0 2 5. Excelsior 110 0 2 0 2 6. SNSRes. 110 0 10 2 7. Robur Moerzeke 10 10 0 10 8. W.S. Meerdonk 10 10 0 2 0 9. V.K. Hamme 10 10 0 2 0 10. Sv Melsele 10 10 0 4 0 11. E. Verrebroek 10 10 0 3 0 12. H. Sinaai 10 10 0 7 0 Reeks 2 1. E. Bazel 1 1 0 0 7 0 2 2. S.K. Lokeren 110 0 4 0 2 3. Klinge 110 0 3 0 2 4. Rupelmonde 110 0 2 0 2 5. White Boys 1 1 0 0 2 0 2 6. Klein Laar Vrasene 1 10 0 2 1 2 7. Hoogeinde 10 0 10 0 1 8. Eksaarde 10 0 10 0 1 9. Moerbeke 10 10 12 0 10. St.-Pauwels 10 10 0 2 0 11. E. Zele (res.) 10 10 0 2 0 12. K.S.V. Temse (res.) 10 10 0 3 0 13. Daknam 10 10 0 4 0 14. V.K. Tielrode 10 10 0 7 0 Kapitein Pol Reyns zette voor Klinge de 2-0 op het bord met de toegekende penalty. De Temse doelman. Smidts kreeg het nu herhaaldelijk warm en nadat Van Vlier- berghe nogmaals op de lat had gekopt moest hij nog tal rijke mooie thuisaanvallen verijdelen. Slechts in de slot minuten moest hij een derde maal kapituleren op een po ging van Van Overmeiren. St.-Niklaas (res.) 1 Robur Moerzekc 0 Een zich erg knap verdedi gend Moerzeke moest slechts met het kleinste verschil het hoofd buigen bij de derde klasse reservisten. Enkel Luc Van Raemdonck bij St.-Ni- klaas kon de bezoekende de fensie in verlegenheid bren gen en de arsenalscore op het bord zetten. Excelsior Meerdonk Vreugde bij Excelsior toen «verloren roon» Frits Maes in de 21' min. van deze wedstrijd de openingstreffer keihard te gen de touwen knalde. Meer donk dat zich kranig verde digde kon deze kleine achter stand voor de rust niet meer goed maken en de discipelen van thuistrainer Luc Van Ha ver konden kort na de herne ming via Karei van Poucke de stand verdubbelen. Meer donk ging zich echter van dan af meer en meer met het wed strijdbeeld bemoeien en er Van iker- da teen: Peg- irijke Slem- as en Fran- ot en De vakantie en de daaraan gekoppelde rust zijn voorbij. Ook koning voetbal begint met de dag nerveuzer te wor den en om zijn honger te stillen worden in de ons om liggende gewesten voetbaltor- nooien georganiseerd. In het Waasland treden jaar lijks zo'n 20 tot 30 ploegen aan in de Beker van het Waasland. Ditmaal schreven er precies 26 clubs in bij secre taris Werner Huyben van O.W.C. (Overeenkomst Wa- se Clubs). Deze Beker van het Waasland vormt een idea le springplank voor trainers én spelers om met hun ploeg het nakende competitiesei zoen voor te bereiden. In vier speeldagen zullen deze 26 uit proberen te maken wie al ver gevorderd is met de conditie of wie niet. Tevens worden er allerlei systemen in toegepast die in de toekomst (Kam pioenschap) van nut kunnen ken zo trouwens terug over een knappe conditie te be schikken. Maar ook in Waas munster weet men blijkbaar dit seizoen waar de goal staat van de tegenstander. W.S. Sombeke stuurde eveneens de reservisten van Svelta Melsele met duidelijke cijfers terug richting Aardbeien. Het op merkelijkste resultaat was wellicht wel dat van Olympia Rupelmonde. De Mercator- jongens gingen bij de reser ven van E. Zele (3de afde ling) winnen met 0-2 cijfers zodat een «Lucky» treffer hier zeker niet het geval kan ge weest zijn. Eveneens hoge scores voor J.V. Kruibeke en Eendracht Bazel zodat langs de Scheldekant alleen K.S.V. Temse wat uit de toon viel... Uitslagen St.-Niklaas(res.)-Robur 1-0 Sombeke-Melsele 4-1 K.S.K. Klinge 3 K.S.V. Temse 0 De toeschouwers zagen op het veld van de grensploeg een ware propagandamatch. Slechts een schaduw bedekte het goed geleverde spel op deze zaterdagavondmatch: de armbreuk van de jonge Tem se Junior Koen Berckmoes. De beloftevolle Temsespeler deed een kwalijke val en werd afgelopen dinsdag reeds geopereerd aan de gebroken arm. Net voor dit voorval was Klin ge op voorsprong gekomen langs Van Vlierberghe die een voorzet van Lieven De Boey had benut. Temse kon via Waem dan een unieke kans niet verzilveren en het was Guy Hoogstadt van Temse die de ingevallen Geertsen foutief moest stoppen in de strafschopzone in de beginfa se van de tweede herneming. was nadien zelfs nog een goe de thuisdoelman Peter Maes nodig om wellicht de gelijk- stejlende doelpunten van het bord te houden. White Boys 2 St.-Pauwels 0 Na een gelijkopgaand eerste halfuur was het thuisspeler Guy Verbeke die zijn ploeg op hoekschop van Dirk Rooms op voorsprong kon koppen. White Boys verzuim de dan later een aantal kansen om de stand te verdubbelen hetgeen de bezoekers toeliet om gedurende het begin van de tweede helft het initiatief over te nemen van de thuis ploeg. In een drukkende warmte was het een reeds op volle toeren draaiende St.- Pauwelse aanwinst Mathieu Michelet die de plak zwaaide. Afwerken is er vooralsnog niet bij voor de ex-Stekense speler zodat tenslotte de inge vallen Yves Van De Neucker van de thuisploeg in de 85' minuut de gevleide 2-0 eind stand deed overslaan in het voordeel van zijn St.-Niklase ploeg. Voetbal. V.K. Tielrode kan ook over een uitgebreide kern beschikken (dw) Voetbal. De teruggekeerde trainer van VA' Tielrode en de twee aanwinsten (dw) V.K. Tielrode dat traditioneel slecht start in de voorberei dingswedstrijden heeft ook in Bazel niet veel potten gebro ken. De mannen van trainer William Janssens die deze aanloop rustig afwerken kon den nochtans gedurende de eerste, helft redelijk stand houden. Enkel «veelvraat» Rudy Stuer, die blijkbaar door trainer Jan De Bruyn in de spits is gedropt naast Pa trick Impens kon in de eerste helft tot scoren komen. Begin tweede helft echter kon dezelfde Stuer nog tweemaal met sukses uithalen zodat het moedige Tielrode bij een Bra ziliaanse temperatuur maar liet begaan. Zo mochten ach tereenvolgens Impens (2), Stuer en Francois De Keers- maecker de ruime eindstand vastleggen in deze voor de thuisploeg geslaagde oefen galop. E. Moerbeke 1 Klein Laar Vrasene 2 De talrijk opgekomen toe schouwers hebben aan de Moerbeekse zwemkom twee goed voetballende ploegen aan het werk kunnen zien. Aanvankelijk kon de thuis ploeg het hoge woord voeren en via een 25 meter schot van Yvan De Schepper op voor sprong komen. In de tweede helft evenwel kwam de betere fysiek van de derde provincialer uit Vrase ne beter tot zijn recht en het kon dan ook op en over de Moerbeekste ploeg komen met doelpunten van nieuwe ling Eddy Zaman W.S. Sombeke 4 Svelta Melsele I De nieuwe thuistrainer Julien Peelman kan een tevreden man genoemd worden. Zijn ploeg heeft tegen de reser visten van Svelta Melsele im mers bewezen dat zij een rug- gegraat heeft waarop men voor de competitie een ploeg moet kunnen bouwen. Vooral de overgang van een Rudi Segers die bij Kruibeke toch een der beteren werd aanzien kan hiervan de grote waarde worden geschat. Segers scoor de immers vlak voor en na de rust het derde en vierde doel punt-in deze aangename par tij. Samen met de andere aan winsten bij Sombeke Pascal Wets, Johan Baert en zeker niet te vergeten Danny «Ko- jak» Vr gauwen beheerste Sombekr deze wedstrijd. Marnix Vin Eyck en Johan Van Gucat scoorden de eerste treffers. ._n het was dus na het vierde doelpunt van Rudi Seghers Jat Melsele via een hoekschop in de 85'" min. de eer kon redden. Heikant Zele 3 E. Verrebroek 0 Op :-en Heikant in Zele is mer .-r rotsvast van overtuigd dat ie ploeg heel wat meer mcj:Rijkheden beschikt dan vc'. .g seizoen tijdens het twee de degradatiejaar. Met de komst van Marnix Boeykens en Mare Derweduwen zullen wij deze regels zeker niet tegenspreken. Trouwens de Voetbal. De volledige kern van Kruibeke (dw) eerste tegenstander in de Be ker van het Waasland, E. Verrebroek en reeksgenoot van Heikant ondervond di- rekt dat met geel-rood dit sei zoen zal moeten rekening ge houden worden. Vooral de Zeelse verdediging zat puik in elkaar zodat het voor de pol derjongens uit Verrebroek haast een bijna onmogelijke taak leek om een open kans zich toe te eigenen. Heikant daarentegen kon al juichen op de 15' min. toen Marc Van de Velde suksesrijk besloot toen even later Etienne Casteleyn en kort voor de rust Peter Van Britsom de 3-0 op het bord prikten was ook een monsterscore in de maak. Doch de thuisploeg beperkte zich in de tweede helft tot wat probatiemethodes zodat de stand niet meer gewijzigd werd. Hoogeinde 0 Eksaarde 0 Pen. 4-1 Ondanks het feit dat deze wedstrijd de enige brilscorc opleverde in de openingsron de van de Beker van het Waasland kon men in St.- Gillis toch terugblikken op een goede wedstrijd. On danks de hitte hielden beide teams er een goed tempo op na. Eksaarde zonder Geert Nimmegeert kon praktisch met dezelfde ploeg aantreden als verleden jaar hetgeen ze ker geen handikap zal beteke nen in de competitie. Hoog einde daarentegen moest en kele nieuwelingen «inpassen» zodat het gelijk spel als lo gisch kan worden beschouwd. S.K. Lokeren 4 Daknam 0 Dit «Burenduel» werd zonder de minste twijfel gewonnen door S.K. Lokeren. In een rustige oefenpartij aan een di to tempo konden de mannen van thuistrainer De Schrijver uitlopen tot 3-0 aan de rust. Marc Van der Haegen scoor de het eerste doelpunt uit vrije schop en gaf nadien de gelegenheid aan Ronny Van Kerschaever om de stand te verdubbelen alvorens Hans Tibeau de ruststand bewerk stelligde. Na de pauze kon Freddy Apers voor 4-0 zorgen na een mooie solo. Omar en Peter Van Hoorde vervingen nadien nog respektievelijk Marc Van der Haegen en Ronny Van Kerschaever die mede door dit tropische weer met blaren geplaagd za^en. R.S. Haasdonk 2 V.K. Hamme 0 ln Haasdonk was men aller eerst onder de indruk van het geleverde spel van V.K. Hamme als nieuweling in de Belgische voetbalrangen. Een en ander leidde zelfs tot de blanco stand aan de rust. Thuistrainer Ongenae die na tuurlijk ook een resem experi menten uitvoerde kreeg in de herneming dan toch succes toen nieuweling Steven De Jong op voorzet van Franky Van Leuvenhaege van dicht bij inschoot. Deze laatste miste even na dien zelfs een unieke kans op een verdubbeling van de stand maar na een ellenlange reeks hoekschoppen was het tenslotte toch de tweede Red Star aanwinst Bruno Marin die de inleiding vormde voor de verdubbeling van de stand toen hij na samenspel met De Cieen en Bosman onderuit werd gehaald in de straf schopzone. Zo zette Dirk Maes II in de SO1 min. de eindstand op het bord van een aangename partij beker voetbal. E. Zele (res.) 0 01. Rupelmonde 2 Verrassende zege van de ver dienstelijke bezoekers waar bij de aanwinsten voor het verschil zorgden. Eendracht Zele dat «liet» voetballen kon zo via twee collectieve aanval len in de eerste helft een eer ste maal verslagen worden door Eddy Vercouteren ter wijl Patrick De Smet voor de verdubbeling der cijfers zorg de. Na de pauze bleven de doelpunten uit maar bezoe kend trainer Jos Verguit had toen met Johan De Clercq en Freddy Van Strijdonck alweer de beste spelers tussen de lij nen. Sportief dus een hoog vlieger voor Rupelmonde dat dit ruggesteuntje best wel kan gebruiken nu in bestuurskrin- gen een zoveelste malaise heerst door het ontslagnemen van voorzitter Teugels en se cretaris Van Bogaert. Opvol gers in dit verband worden eerstdaags op Olympia ver wacht. H. Sinaai 2 J.V. Kruibeke 7 Kollektieve sterke prestatie van Jong Vlaanderen. Ach teraan wil het echter nog niet zo best vlotten. Dit wegens de transferleemte die jongens als een Verberckmoes. Van Mieghem, Pallet en Danny Zaman toch nalieten. De ver wachte aflossing van de jeugd blijft volgens voorzitter Fou- bert vooralsnog achterwege en mede door het knieletsel van Luc Van Strijdonck staat een en ander helemaal nog niet op punt. Vooraan daar entegen niets dan positieve klanken. Aanwinst Leo Wuy- tack scoorde driemaal net als Danny Cockheyt trouwens, «spelmaker» Filip Vcrcycken sloot de rij met nummer ze ven. Toen de stand 5-0 was kon Sinaai dan via Patrick Van Acker en aanwinst Dan ny De Ruyte even de indruk laten voor een eventuele aan sluiting. Doch Kruibeke hield meer dan stand. Mare Stevelinck Het is inderdaad nog niet lang geleden dat er veel «vedet ten» ingehaald werden aan de Heistraat te St.-Niklaas. On der voorzitterschap van José Cools passeerden een hele horde «namen» in groen zwarte shirt de kassa, om toen daarna even dikwijls langs een kleine achterpoort te ver dwijnen met gebogen hoofd, omdat de prestaties meestal uitbleven. De eigen jeugd werd jarenlang gekortwiekt, en wie niet over de stalen wil beschikte om te overleven, haakte af. Dit jaar met eigen middelen Onder hen ook zeker Frits Maes en Firmin Heirbout die destijds om deze redenen af haakten, maar vanaf dit sei zoen terug aan de Heistraat te zien zullen zijn. En dat dit zeker niet slechter zal zijn, bewees Frits Maes al in de eerste wedstrijd van de Beker van het Waasland, toen hij al direkt scoorde. Een man die alles kon volgen vanop «de voorste bank» zoals het spreekwoord zegt. is trainer Luc Van Haver, die aan zijn tweede Excelsiorseizocn be gint. «Wel ja. verleden sei zoen trainde ik samen met Willy De Maeyer deze ploeg, begint Van Haver zijn plei dooi. Iedereen verwachtte met een Yves Van de Neu cker, een Jean-Marie Engels en andere De Beules toch een en ander van het seizoen. Maar wat was het gevolg? Niets, maar dan ook niets, brachten we er van terecht. Bijgevolg logisch dat enkele serieuze klubwijzigingen wer den doorgevoerd om alsnog er iets van te proberen ma ken. Willy De Maeyer werd de laan uitgestuurd en ik kwam aan het bewind maar kon al evenmin de malaize die er heerste onder kontrole krijgen. Dat betekende te veel voor voorzitter Jsoé Cools, die het altijd wel goed had voorgehad met voetbal en die niet van zijn standpunt afweek dat je een ploeg kunt kopen. Toen Cools opstapte en «zijn» spelers elders hun tenten gingen opslaan heb ik geen moment getwijfeld om terug het trainersambt te aan vaarden van deze ploeg. Ik zal de bal terugkaatsen. Terwijl nu iedereen weinig verwacht van dit jonge Excelsior, zullen de resultaten meer dan ge ruststellend zijn, geloof me vrij,», aldus nog Luc Van Vlaver. Pros Barthier, «de patron» Op de rechgtstreekse vraag hoe Luc Van Haver dan het komende seizoen ziet, ant- woorde hij als volgt. «Wel ge weet dat jongens als Engels. Van de Neucker, Vergauwen, Maes en De Beule definitief weg zijn bij Excelsior. Zeven kernspelers zie ik dus dit sei zoen niet meer terug. De jeugd die nog altijd heel Ex celsior gezind is hier in St.- Niklaas. zal vanaf dit seizoen dus een kans krijgen om te tonen wat ze waard zijn. Ik denk dan in de eerste plaats aan een Peter Maes (doel man), een Diego De Saeger, de gebroeders Audenaert, Pa trick Van den Branden, Glen Goossens e.v.a. Rond deze jonge snaken plaats ik dan op het middenveld een ervaren rat als Pros Barthier terwijl achteraan Firmin Heirbout en Frits Maes, vooraan de leiders moeten worden in die stro ken. Op deze manier moet Excelsior weg uit de benarde positie waarin het zich jaren achter elkaar bevond, en al leen door een keiharde jeugd werking (momenteel 29 kern- spelers) kan Excelsior de toe komst gunstig tegemoet» al dus trainer Luc Van Haver die als voorzitter ook al een oud-gediende terug ziet. Etienne Van de Walle zal na melijk het bewind over ne men van José Cools, terwijl Willy Waegeman als algeme ne coördinator de zaken zal behartigen van een positief ingesteld Excelsior dat la chende het seizoen tegemoet treedt. Technische fiche Naam: Excelsior A.C. Stamnr. 239 Voorzitter: Van de Walle Etienne. Coórdiantor: Waegeman Willy. Secretaris: Willy Schelfout Trainer: Luc Van Haver Terrein: Heistraat St.-Niklaas Club kleuren: zwart-groen Aankopen: Pros Barthier. Afgestaan: J.M. Engels (Waasmunster), Danny Ver gauwen (Sombeke), Dekmijn Ignace (Kallo), Van Marcke (Gerda). Ronny De Beule Spelerskern: Peter Maes. Firmin Heirbout. Diego De Saeger. Karei Van Bossche, Patrick Van den Branden, Patrick Serin. Pros Barthier. Frits Maes. Alain Audenaert, Stefan Aude naert, Glen Goossens, Filip Mettepenningen, Sven Goossens, Kurt Proost, Ste fan Pieters. Gunther Smole- naers. Van Bogaert Luc. Mar nix Van Gucht. Karei Van Poucke. Malik Boris, De Maeyer Mare, De Vos Alain. De Vos Gerrit. Gaspard Glen, Gabriel Johnny. Peter Kiekens. Johan Vercouteren en Van Daele Martin. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 21