White Boys wil één bank vooruit Een knalstart voor SK Oudegem Negende trofee Willy Van Mossevelde in Aalst Op 13 augustus te Lokeren Negende wielerkriterium voor nieuwelingen en juniores Zondag 21 augustus: 57ste en 58sle i«Grote Prijs Forum» in Erembodegem M.V.C. Eendracht Lede naar Hongarije 22 - 12.8.1988 - De Voorpost VOETBAL Verleden seizoen, en dat is beschouwd worden Maar nog niet zo lang geleden, wanneer er een appeltje uit de streed White Boys samen met boom valt zullen we het zeker SK Klinge een verbeten duel niet ongestoord laten liggen", uit om de titel in vierde pro- gaat William Thomas zijn vinciale. Het waren uiteinde- pleidooi verder, lijk de grensjor.gens die aan Met dat appeltje bedoelt hij het langste eind trokken en wis en zeker de kampioensti- met een meer aan gewonnen tel maar daar wordt in White wedstrijden maar met hetzelf- Boys-kringen steevast over de puntenaantal de stap gezwegen. "Wat wilt ge. gaat mochten maken naar derde. Thomas verder, als ge ziet dat Het is dan ook begrijpelijk we vorig seizoen stranden op dat alle ogen dit seizoen op- de meer gewonnen wedstrij- nieuw op de Sint-Niklase den. Dat zegt genoeg, vind ik. ploeg zullen gericht zijn voor Nu staan er zestien ploegen in wat de koppositie betreft in de reeks en dat is alvast beter dezelfde vierde provinciale. dan in het verleden toen we soms twee weken achter el- Kern is verruimd kaar njet hoefden te spelen. Het was dan ook zeer moei- Onze kern bleef dezelfde en lijk voor sekretaris Thomas wordt verder uitgebreid met om te antwoorden op onze enkele talentvolle spelers, vraag hoe de verwachtingen Maar wanneer dame Fortuna dit seizoen van de groen-wit- ook dit jaar ons terrein links ten liggen. "Wel. verleden Iaat liggen zal het wel weer jaar kwamen we, zoals men moeilijk worden", aldus nog weet, minder dan één lengte William Thomas, tekort om te vieren. Dame Fortuna liet ons meermaals in Technische fiche de steek en wanneer het dan Naam: White Boys Sint-Ni- weer wat beter vlotte steeg de klaas gekwetstenlast zo hoog dat we Stamnummer: 8101 niet eens aan een valabele Voorzitter: Jozef Duymelinck ploeg geraakten. Sekretaris. William Thomas Dit seizoen zal trainer Wies Trainer: Wies Van Damme Van Damme niet alleen kun- Hulptrainer: Walter Danneel nen beschikken over een Terrein: Puitvoetstraat, Sint hulptrainer in de persoon van Niklaas Walter Danneel. maar tevens Clubkleuren: Groen-Wit hebben we onze kern uitge breid met enkele spelers die Aangeworven spelers toch hun sporen reeds ver- Gunther Rijsbrack (SK Beve- diend hebben in het provin- ren), Patrick De Roeck (Ger- ciaal voetbal. Ik denk hierbij da), Yves Van de Neucker in de eerste plaats aan Patrick (Excelsior), Mare Polfliet, Fi- Goossens, Gunther Rijsbrack lip Van Lijsebettens (RS en Ginoo Bruggeman die we Haasdonk), Patrick Goossens terug haalden uit Sinaai maar (Stekene Sportief) vooral aan de verdiensten van Yves Van de Neucker die in Spelerskern het Sint-Niklase voetbal toch Gunther Van Kerckhove. al menig watertje doorzwom- Walter Segers, Jan Van Lie- men heeft. Wanneer je daar- r^ jaak Smet, Johnny Spies- aan ook nog Filip Van Lijse- senSi Geert Rooms, Dirk bettens koppelt denk ik dat R00ms. Ronny Colman, Dirk we met een positieve balans Vereccken, Martin Velders, de ompetitie kunnen instap- Guy Verbeke, Patrick De pen", aldus Thomas. Roeck, Said Ben, Jo Van Daele. Ronny Bressinck, Pe- 1 °P vl" ter Glibert. Gino Bruggeman, In zijn gissingen is de Sint- Gunther Rijsbrack, Yves Van Niklase sekretaris anders wel de Neucker. Mare Polfliet, Fi sober van uitdrukkingen, lip Van Lijsebettens en "Wanneer we een top vijf- Goossens. plaats kunnen nastreven mag Marc Steveunck het seizoen weer als geslaagd JEUGDVOETBAL KAVD-Leest 1-0. Filip Seghers speelde ook een aantrekkelijke match. Hij tracht hier met het hoofd de gebukte Van Nieuwenhuyse te bereiken vh) Wieze - SK Oudegem 1-5 In een gelijkopgaand wed- strijdbegin was het de thuis ploeg die eerst scoorde. Een mooi opgezette aanval werd besloten met een knappe voorzet die door de vrijstaan de Ferket onhoudbaar werd binnengekopt. Oudegem liet zich door de ze vroege openingstreffer van de thuisploeg echter niet van zijn stuk brengen. Na enkele mislukte doelpogingen was het Hofmans die in de 22e minuut de stand op 1-1 bracht, Wieze trachtte via mooi kombinatievoetbal terug te komen en was enkele malen gevaarlijk doch een sterk spe lende Oudegemse verdedi ging kon alle aanvallen op vangen zonder grote proble men. Vanuit de verdediging werd de tegenaanval ingezet die in de 28e minuut voor de tweede maal suksesvol werd afgerond via Hofmans. Al bij al een gelijkopgaan- de eerste helft met een beter afwerkende Oudegemse ploeg. De tweede helft bood onge veer netzelfde spelbeeld als de eeiste. Wieze, nu met spe ler-trainer Lippens (o.a. ex- E. Aalst) als dirigent, trachtte via goed opgezette kombina- ties di.' Oudegemse verdedi ging te ontwrichten doch het sterk spelende verdedigers duo Duwez-Van der Jeught kon de aanvallen afbreken voor ze te gevaarlijk werden. Na een zoveelste goed uitge bouwde kombinatie was het Patrick Degreef die in de 54ste minuut de stand op 1-3 bracht nadat een schot van een Oudegemse aanvaller door dc Wieze-doelwachter onvoldoende kon worden weggewerkt. Ondanks deze achterstand groef Wie/e zich echter niet in maar trachtte al voetballend in het doelgebied van SK te komen. Oudegem ging echter op zijn elan door en het was de afwerker met dienst. Hans Hofmans. die nog tweemaal onhoudbaar binnenschoot en hiermee de eindstand op dui delijke 1-5 cijfers vastlegde. Een prachtprestatie van SK Oudegem gezien het de eerste wedstrijd was, ondanks de tropische temperaturen en ondanks de tegenstander die dit jaar promoveerde naar 2de provinciale afdeling. Doelpunten: 11'Ferket 1-0 22'Hofmans 1-1 28' Hofmans 1-2 54' Degreef 1-3 63' Hofmans 1-4 84' Hofmans 1-5 Het gaat hier uiteraard om een wisseltrofee voor jeugdploegen. Die trofee is een kunst stuk gemaakt door de Aalsterse juwelier Jos Bikhoms. Van de acht vorige winnaars mochten zowel Eendracht Aalst als Stand aard Wetteren het juweel mee naar huis nemen. Het tornooi is bestemd voor preminiemen, miniemen en knapen. Alle wedstrijden heb ben plaats op het terrein van SK Aalst. De wedstrijdpoules worden afgewerkt in vier opeenvolgende zaterdagen. Preminiemen Deelnemende klubs: Sp. Lebeke, St. Wetteren, SK Aalst (lc groep) E. Aalst. SK Erembodegem en Jong Lede (2' groep) Gespeelde wedstrijden: EE. Aalst - SK Erembodegem 2-1 SK Aalst - Jong Lede 0-2 Wedstrijden Zaterdag 13 augustus: 14.40 u. SK Erembodegem - Jong Lede 15.40 u. St. Wetteren - SK Aalst 17.50 u. Sp. Lebeke - E. Aalst Zaterdag 20 augustus: 14.40 u. St. Wetteren - SK Erembodegem 15.40 u. SP Lebeke - SK Aalst 17.50 u. E. Aalst - Jong Lede Zaterdag 27 augustus: 14.45 u. 3C groep A - 3' groep B 15.50 u. 2' groep A - 2' groep B 16.55 u. 1' groep A - lc groep B. Miniemen Deelnemende klubs: Groep A: E. Aalst - E. Nieuwerkerken, FC Gijzegem en Sint-Lievens-Houtem. Groep B: J. Lede, FC Hekelgem. R. Bam- brugge en SK Aalst. Gespeelde wedstrijden: W. Gijzegem - S.L. Houtem 3-1 E. Aalst - E. Nieuwerkerken 4-0 J. Lede - FC Hekelgem 1-2 Bambrugge - SK Aalst 2-0 Wedstrijden Zaterdag 13 augustus: 13.30 u. Nieuwerkerken - Gijzegem (A) 16.40 u. J. Lede - SK Aalst (A) 17.30 u. Helegem - Bambrugge (B) Woensdag 17 augustus: 18.30 u. E. Aalst - S.L. Houtem (A) Zaterdag 20 augustus: 13.30 u. J. Lede - Bambrugge (A) 16.40 u. Nieuwerkerken - S.L. Houtem (A) 17.30 u. E. Aalst - Gijzegem (B) 18.50 u. Hekelgem - SK Aalst (A) Zaterdag 27 augustus: 13.30 u. 4C groep A - 4' groep B (Ai 16.20 u. 3C groep A - 3' groep B (Bi 17.35 u. 2' groep A - 2' groep B (Bi 18.00 u. lc groep A - lc groep B (A). Knapen Deelnemende klubs: Groep A: E. Aalst, Sp. Lebeke, S.L. Hou tem, VC J. Lede. Groep B: VK Ninove, SK Aalst. Gijzegem en E. Nieuwerkerken. Gespeelde wedstrijden: Gijzegem - Nieuwerkerken 7-2 E. Aalst - Sp. Lebeke 3-0 S.L. Houtem - J. Lede 1-3 VK Ninove - SK Aalst 5-1 Wedstrijden Woensdag 10 augustus: 18.45 u. E. Aalst - J. Lede (A) Zaterdag 13 augustus: 13.30 u. Ninove - Nieuwerkerken (B) 14.50 u. SK Aalst - Gijzegem (B) 16.10 u. Sp. Lebeke - S.L. Houtem (B) Zaterdag 20 augustus: 13.30 u. SK Aalst - Nieuwerkerken 14.50 u. E. Aalst - S.L. Houtem 16.10 u. Sp. Lebeke - J. Lede (B) 18.40 u. Ninove - Gijzegem (B). Zaterdag 27 augustus: 13.30 u. 4* groep A - 4' groep B (B) 14.45 u. 3' groep A - 3' groep B (Bl 18.50 u. 2' groep A 2' groep B (B) 19.15 u. 1* groep A - 2' groep B (A). De bekers en trofeeèn worden uitgereikt op zaterdag 27 augustus rond 20.45 u. in het klubhuis van SK Aalst. (da) WIELRENNEN Op zaterdag 13 augustus a.s. organiseert het feestkomi- té Spoele voor de negende keer zijn wielerkriterium voor nieuwelingen en juniores. Bij de nieuwelingen zullen de Lokerse renners Ivan Vermeire, Tom Elsmoortel, Kris Hellemans en Bart Ongena het moeten opnemen tegen verschillende streek- renners zoals Peter De Vos uit Stekene en Ivan Caethoven uit Zele. Beide laatsten zijn de laatste weken ook in goede doen. Vervolgens zijn er nog vele andere streekrenners. maar die zien wij dan wel aan de startlijn. Bij de juniores zullen de Lokerse renners Kurt D'Hondt, Kurt Philips. Geert Wouters en Jurgen Gode- froot het moeten opnemen tegen kleppers als Jan Boone, Sven Bogaert. Bart Peelman. Gunter Opdorp, Denny Annaert, J.-P. Ivens en nog vele andere streekrenners. Zodat net als vorig jaar het er spannend zal aan toegaan in de Beekstraat. Nieuw dit jaar is de eerste Grote Prijs Gie Seis vooi nieuwelingen, die van start gaat om 14 u over 45 km of 3( ronden. De juniores starten om 16.15 u. voor 60 km, of 4< plaatselijke ronden. Het parcours is net als de vorige jaren gelegen in dt Beekstraat, Kanaalstraat, Rivierstraat Het feestkomiti verwacht dan ook een talrijke opkomst voor dit wielerge beuren, en de Lokerse renners zullen de aanmoediginger van de vele supporters best kunnen gebruiken. Tevens if er een trofee voor de dichtst eindigende Lokerse renner. (l.V.L. Vanaf 1978, ieder jaar op nieuw, programmeren «De Denderzonen - Forumvrien den» (lokaal: «Forum», Kep- pestraat 12, Erembodegem) een goed gevarieerde wieler wedstrijdenkalender in Erem bodegem. Ook dit jaar hebben het be stuur en de medewerkers - Bernard De Rop. Freddi Pijck, Emiel Van Vaeren- bergh, Chris Troch, Roger Ottoy, Albert Laurent. Willy De Neve, Pierre Michiels. Ju les Possemier, Wilfried De Meyer, Etienne Baillius, Emiel Thirry, Adhemar Beck e.a. - zich geen moeite gesp aard om voor een legertje wielersportliefhebbers uit Erembodegem en omgeving een achttal aangename sport dagen te organiseren. Stonden in 1988 reeds op het programma: zondag 1 mei: een koers voor Nieuwelingen: vrijdagavond 13 mei: een kriterium voor Nieuwelingen; vrijdagavond 17 juni: een kriterium voor Liefhebbers (gesl. omloop); zondag 26 juni: een wieler wedstrijd voor Nieuwelingen en een wedstrijd voor Ju niores: zondag 24 juli: een koers voor Juniores. Zondag 21 augustus worden nog twee wedstrijden georga niseerd: te 13.50 u. wordt in de Keppestraat het vertrekse in gegeven voor een wieler wedstrijd voor Nieuwelingen. En te 15.55 u. komen de Ju niores (nogmaals) aan de beurt De Nieuwelingen heb ben 58 km. of 8 ronden van 7,3 km. en de Juniores 88 km. of 12 ronden van 7,3 km. af te leggen. Zij volgen volgend parkoers (open omloop): Keppestraat, A. Van de Mae- lestraat. Molenkouter, Ker- khofbaan, Rooms Hofstraat. Kapellekensbaan. IJzeren- wegstraat. B. De Cocklaan, Welleweg. Kouterbaan. Na chtegaalstraat. kruisen Nino- vesteenweg. Industrielaan (zone), Churchillsteenweg, Houten Hand, Ninovesteen- weg, Keppestraat. Voor de Nieuwelingen zijn 11.000 fr. prijzen en 1 000 fr. premies voorzien; voor de Juniores 13.500 fr. prijzen en 1.800 fr. premies. De organisatoren danken al vast het Stadsbestuur en het Sportkomitee van Aalst, de steunende en medewerkende firma's, de adverteerders in het programmaboekje 1988. de stadspolitie, het medisch team van het Rode Kruis, de seingevers en iedereen die Voetbal. Deze KA VD-ploeg, toch nog zoekend n Leest vh) r kohesie, behaalde een fraaie 1-0 zege tegen bevorderingsploeg VV meegewerkt heeft tot het welslagen van deze grote Fo rum-prijzen (en andere aktivi- teiten: o.a. vinkenzetting 18 juni, 5' Grote Barbecue (tent openlucht) op 6 augustus II. liggende wipschieting op 20 augustus a.s. en St.-Maarten feest op 5 november a.s.). Alle trouwe bestuursleden be klemtonen: «Voor de meeste 'Forumvrienden' begon het allemaal in 1978. Vanaf dan stonden er onafgebroken wie lerwedstrijden op het pro gramma. Dat betekent dat we dit jaar aan meer dan 58 koer sen zullen zitten. Alleen klubs waarin een goeie sfeer en sa menwerking heerst, halen de ze cijfers en daarvan is 'Wie- lerklub Forumvrienden' er al vast één, ook al zat het niet altiid mee De weerman speelde soms parten. We zijn steeds blijven volhouden. Na tuurlijk met de steun van de meeste mensen van de buurt hier in de Keppestraat en om geving, waaronder het Dorp- Erembodegem en de vlee an dere sponsors. Een speciale dank verdienen natuurlijk onze vrouwelijke helpsters achter de schermen. Onze oprechte dank om deze hulp en om het vertrouwen dat ze in de klub stellen, wan neer op sommige vergaderin gen al eens té lang «na-verga derd» wordt. Niemand zal het ons kwalijk nemen een spe ciaal dankwoord te richten tol onze voorzitter Bernard De Rop. Met veel schrik leidt hij de bestuursvergaderingen steeds door moeilijke mo menten. Wij hopen hem noe vele jaren aan het hoofd van de «Forumvrienden» te zien staan! Onze koersen voor jonge ren ners als nieuwelingen, junio res en liefhebbers geven we niet op! De renners krijgen steeds een behoorlijke prij- zenpot en een karrevracht premies.,. 'Wij doen voesj! De Denderzonen - Forum- vrienden heten alle wieler sportliefhebbers welkom op de 57 en 58' Grote Prijs Fo rum. op zondag 21 augustus, te Erembodegem en wensen iedereen een zeer aangename sportdag! D.B. ZAALVOETBAL Tijdens het weekend van 15 gastland Hongarije. Franqois Tombeur heeft met augustus speelt Minivoetbal- Ons land stuurde ook Oost- het IMFF zullen daaraan niet dub Eendracht Lede een tor- kamp. een eersteklasser, als vreemd zijn. De ploeg wordt nooi in Hongarije De spelers vertegenwoordiger. Het lijkt gesteund door Gilals en be- blijven er een ganse week en misschien vreemd dat een slaal ujt Mare De Lecnder. zullen wedstrijden betwisten derde provincialer de kans Mare Rottiers. Staf Mertens. Zaalvoetbal. Bob De Rechter en Danny De Roeck waren tegen ploegen uit Nederland kfijgt om een dergelijk inter- fcddv Podevijn Peter Sme- de scheidsrechters tijdens het tornooi van De Witte Moten (met o.m. Tahamata). Tsje- nationaal tornooi te spelen, kens. Andy Van Hoeffeien. in Sint-Niklaas (lv) choslowakije. Yougoslavié en maar de bindingen die coach «m De Smedt en Gunther METEEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT. WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT Jeugdkaatsen. De pupillen van De Toekomst Buggenhout (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22