De kandidaat-kampioenen staan op scherp B.W.C.L.-Wielrennen Bij onze O.V.W.B.-Veteranen O.V.W.B. zoekt nieuwe voorzitter 24 - 12.8.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Vrijdag in Sint-Gillis- Dendermonde H A- en B-reeksen Guy Bloem en Etienne Van der Helst BWCL-WielrennenZaterdag ging de zege naar Roger Colman (C) en Désiré Sonck (xl) Tijdens de kermis van de Boonwijk stond het derde cri terium op het programma. Met 56 waren ze verlekkerd op rijke buit. De 62 km. wer den afgelegd in 1 u. 28' en dat bewijst dat er fel voor gere den werd. De koers zelf werd beheerst door zes man. die zich iets voor halfweg konden afzonderen. Na een demarra ge van Felicien Claessens en I Guy Bloem sloten ook Gust I Van Laethem en Marco Smet aan. Een paar honderden me ters verder volgden ook Etienne Van der Helst en Ed dy Van der Meirssche dat voc-beeld. Gedurende vijf ronden moesten deze zes vechten voor elke meter voor- n Etienne Vin sP'°ne- He' üep gesmeerd vooraan: geen getwijfel bij het overnemen, geen getreu zel bij de premiespurten, rij den of hun zielezaligheid er van afhing. Zodra het ver weer in het peloton gebroken was, liepen de zes steeds ver der uit. Drie ronden van het einde kwamen de leiders al op 200 meter van het peloton, wat een voorsprong beteken de van ongeveer twee minu- ten. Ook vooraan begon het- toen te kriebelen en Etienne Van der Helst had al prijs bij zijn eerste demarrage. Alleen Guy Bloem kon hem vervoe gen, maar in de spurt had Guy geen kans. Felicien Claessens was tot op 50 meter genaderd en werd derde. Marco Smet werd vierde en even later was Gust Van Laethem vijfde BWCL-WielrennenZondag in Lebbeke won Willy Roels de C-reeks en Lucien Van Impe voor Eddy Van der Meirs- BWCL-Wielrennen. Bloemen ook in de Boonwijk voor Guy Bloem (A) t der Helst (B) de D-reeks (xl) sche. C- en D-reeksen Willy Roels en Gaston Van den Hoecke De organisatie op de omloop van de Boonwijk was weer perfekt en de renners zorgden voor een geanimeerd verloop. Met Gustaaf Sonck als eerste onruststoker begon het wie- I lerfestijn. Nadien volgden de I pogingen mekaar snel op, maar het peloton liet niet be- i gaan. Johnny De Paepe was de enige die het een tijdje j alleen kon volhouden en zelfs een aanval van Ben Moens kon terugslaan. Hij werd in- i gelopen op slechts vijf ronden j van het einde. Toen bleven de I sprinters vooraan en hielden een oogje in het zeil. Een BWCL-Wielrennen. Bruno Heyvaert was zondag in Lebbeke de beste van de A-reeks en ultieme poging in de laatste Eddy De Rijck van de B-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Luc Van der Eecken was zaterdag in lebbeke de beste van de A- reeks, terwijl Johnny Dierickx de B-reeks won (xl) socquet ronde van Remy De Moor werd nog teniet gedaan en ook Petrus De Landsheer kreeg het pak niet meer uit mekaar. Uiteindelijk haalde Willv Roels het voor Van den Bossche en Georges Michiels. Van den Hoecke werd met zijn vierde plaats meteen eer ste D-renner, voor Mertens en Boone. Meteen kregen we li twee nationale kampioenen l op de eerste plaatsen. Uitslagen A-reeks: 1. Guy Bloem, 2. Smet, 3. Heuninck, 4. De Vos, 5. Heyvaert, 6. Jacobs, 7. De Pelsmaecker, 8. Schau- kens, 9. Vermassen, 10. Tas. B-reeks: 1. Etienne Van der Helst, 2. Claessens, 3. Van Laethem. 4. Van de Meirs sche. 5. Van Handenhove, 6. Van Holen. 7. De Coen, 8. Sterck, 9. Van Laer, 10. De Man. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van den Bossche, 3. Michiels, 4. De Backer, 5. Van Ouden- hove, 6. Tempels, 7. Moens, 8. Dewatines, 9. De Schep per, 10. Roels. D-reeks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Mertens. 3. Boone, 4. Droesbeke. 5 Schaukens, 6. Van Vaeren- bergh, 7. Loverie, 8, Wau- ters, 9. De Gusseme, 10. Gevaert. Zaterdag in Lebbeke A-en B-reeksen I Luc Van der Eecken en Johnny Dierickx BWCL-Wielrennen. In de Boonwijk te Sint-Gillis-Dendermonde overhandigde schepen pe oreanjsatoren van café De Jan Van Damme de bloemen aan Willy Roels (C) en Gastoïi Van den Hoecke (D) Sportman namen het niet te nauw en daardoor werd de start met 15 minuten uitge steld. Dat kon de renners niet deren want André Boelpaepe als eerste aanvaller, gevolgd door Lebbekenaar Mare Ja cobs, bonden de kat direkt de bal aan. Langer dan een ron de duurde hun liedje niet. Vanaf de tweede ronde kre gen we een spervuur van de marrages. Vooral Gust Van Laethem, Eddy Van de Meirssche en Freddy Ryde speelden grof met hun krachten. Meer dan 15 sekonden ge raakten ze nooit voor op een rusteloos peloton, dat gere geld in twee stukken brak. Na een uitval van Luc Van der Eecken en Gust Van Laethem met nog zes ronden te gaan, viel de beslissing. Nog drie renners waren bij machte om te reageren: André Van der Eecken, Johnny Dierickx en Freddy Van Steerthem. Deze vijf, waarbij Van Steerthem geregeld in moeilijkheden zat. bouwden een mooie voorsprong van 1*20" op. Luc Van der Eecken als enige A- renner kon ontspannen mee- bollen en toen Johnny Die rickx in de laatste ronde kei hard uithaalde, was hij de enige die kon reageren. In de spurt haalde Van der Eecken het gemakkelijk voor Die rickx. Voor de derde plaats ging Gust Van Laethem An dré Van der Eecken vooraf, terwijl Van Steerthem op het einde moest lossen maar toch nog vijfde werd. C- en D-reeksen Roger Colman en Désiré Sonck Vijftig renners om dertien ronden af te leggen op de klassieke omloop. Reeds van in de start ontbond Fred Neyts zijn duivels, gretig bij gestaan door Petrus De Landsheer en Johnny De Pae pe. Door het hoge tempo trapten er reeds heelwat ren ners op hun adem en toen Jean Goossens, Raoul Ver- braeken en Johnny De Paepe aan de haal gingen en al vlug 35 sekonden voorsprong na men, dacht iedereen dat dit de goede vlucht was. Achter aan echter sprongen Petrus De Landsheer en Paul De Wever weg. Onmiddellijk gingen Fons De Schepper en Gaston Van den Hoecke weg met Désiré Sonck er achter aan. In laatste instantie wer den die nog vervoegd door Willy Roels, Roger Colman en André Mertens, die door een lekke band nog zou weg vallen. De rest was gezien. In één ronde deden deze renners hun achterstand weg en zo kregen we elf leiders. Bij het ingaan van de laatste ronde ontsnapten uit de elf nog Dé siré Sonck, Petrus De Lands heer en Roger Colman, Ze werden vergeefs nagezet door Alfons De Schepper en John ny De Paepe. Roger Colman won vlot de spurt van de drie leiders, terwijl Paul De We ver de rest regelde. Uitslagen A-reeks: 1. Luc Van der Eec ken, 2. Platteeuw, 3. Straet- mans, 4. Van Ransbeeck, 5. Van Gjseghem, 6. Van Hau te, 7. Ryde. 8. Van de Wiele, 9. De Vos. 10. Schockaert. B-reeks: 1. Johnny Dierickx, 2. Van Laethem. 3. Van der Eecken A., 4. Van Steer them, 5. Veldeman, 6. De Boelpaepe, 7. De Kuyper, 8. Sterckx, 9. Van Handenhove, 10. De Winne. C-reeks: 1. Roger Colman, 2. De Landsheer, 3. De Schep per, 4. De Paepe, 5. De We ver, 6. Roels. 7. Goossens, 8. Verbraeken, 9. Neyts, 10. De Backer. D-reeks: 1. Désiré Sonck, 2, Van den Hoecke, 3. Van der Eecken W., 4, Van Weze- mael, 5. Boone, 6. Mertens, 7. Van Varenbergh, 8. De Gusseme. 9. Lovery, 10. Wouters. Zondag in Lebbeke A- en B-reeksen Bruno Heyvaert en Eddy De Rijck Onder een tropische zon kwa men bijna 70 renners aan de start voor een koers die gold als de laatste voorbereiding op het kampioenschap van volgende week in Sint-Lie- vens-Houtem. Dat de mees ten al scherp staan was te merken aan de hoge snelheid waarop de rondjes werden af gemalen. Daardoor geraakte niemand uit de greep van het peloton. Gust Van Laethem en Guy Bloem waren de twee enigen die twee ronden voor het peloton konden uitrijden. Kort voorbij halfweg een de marrage van Bruno Heyvaert met Luc Van der Eecken, waarna ook Gust Van Lae them, Eddy De Rijck, Johnny Scheerlinck, Guy Bloem en Gino De Vos aansloten. Een ronde verder konden ook Ru dy Platteeuw, Claude Heu ninck, André Van der Eec ken, Eddy De Temmerman, Eddy De Cuyper en Bert De Leeuw vooraan aansluiten. De rest was verslagen en dacht enkel nog aan drinken en zich verfrissen. Gino De Vos was nog betrokken in een valpartij, waarbij hij een auto raakte. De val was gelukkig zonder erg. In de finale moes ten ook Claude Heuninck, André Van der Eecken en Eddy De Cuyper lossen. Op drie ronden van het einde de marreerde uittredend kam pioen De Rijck en alleen Johnny Scheerlinck had nog genoeg macht om bij te ko men, terwijl Luc Van der Eecken op 50 meter strandde en terug naar het groepje moest. Eddy De Rijck had geen moeite om Johnny Scneerlinck achter zich te houden en meteen hebben we twee favorieten voor zondag. De winnaar van de A-reeks zat bij de overige zeven. Bru no Heyvaert kon nog eens zijn snelle benen tonen. Hij had een half wiel over op Bert De Leeuw. Rudy Platteeuw werd vijfde. Onze favorieten in de A-reeks zijn Gino De Vos en Luc Van der Eecken. C- en D-reeksen Willy Roels en Lucien Van Impe Vijftig deelnemers voor 25 ronden onder een loodzware zon. Er werd al direkt zeer snel gefietst en af en toe viel het peloton in brokken uit een. Op een zevental ronden van het einde gingen Willy Roels, Alfons De Schepper, Frank Van Gestelen, Oscar De Clercq. Paul De Wever, Johnny De Paepe, Lucien Van Impe en Jozef Boone aan de haal. Vooraan verstonden ze mekaar zeer goed en ach teraan begonnen de kilome ters door te wegen, terwijl de verstandhouding zoek was. Vele renners hadden meer aandacht voor hun drinkbus en de spons. Voor Willy Roels ging het nog niet snel genoeg en hij demarreerde weg van de acht vluchters met in zijn kielzog Frank Van Ge- stelen en Alfons De Schep per. Willy Roels won vlot de sprint met drie. De spurt van de andere vijf met de B-zege als inzet, werd vrij verrassend gewonnen door Lucien Van Impe, die de snellere Boone kon kloppen op de meet. Ook Willy Daem en Pierre Dewa tines hadden zich nog kunnen loswerken, terwijl de spurt van het peloton gewonnen werd door Gaston Van den Hoecke, voor Fran?ois Van den Bossche. Voor het kam pioenschap ziet onze prono- stiek er alsvolgt uit: C-reeks: Willy Roels en Jean Goossens; D-reeks: Désiré Sonck en Willy Van der Eecken. Uitslagen A-reeks: 1. Bruno Heyvaert, 2. De Leeuw, 3. Platteeuw, 4. L. Van der Eecken, 5. Bloem, 6. Temmerman, 7. De Pels maecker, 8. Heuninck, 9. Pa- ridaens W., 10. de Milde. B-reeks: 1. Eddy De Rijck. 2. Scheerlinck, 3. Van Laethem, 4. Van Handenhove, 5. Die rickx. 6. De Winne. 7. De Kuyper, 8. Van Londerzeel, 9. Kerremans, 10. Van Laer. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. De Schepper, 3. Van Gestelen, 4. De Clercq, 5. De Wever, 6. De Paepe, 7. Dewatines. 8. Van den Bossche, 9. Colman, 10. Verbraecken. D-reeks: 1. Lucien Van Impe, 2. Boone, 3. Daem, 4. Van den Hoecke, 5. Mertens, 6. Tanckeré, 7. Van Vaeren- bergh, 8. Eeckhoudt, 9. Sonck, 10. Lovery. Volgende wedstrijden Zaterdag 13 augustus in Baar- degem. Opwijkstraat 2, café Manens. Zondag 14 augustus: Kam pioenschap van België in Sint- Lievens-Houtem. Alle verhandelingen op het marktplein, C D: 13.30 u., A B: 16.00 u. Maandag 15 augustus in Sint- Lievens-Houtem. Dries, café Sportief, C D: 14.00 u.. A B: 16.00 u. In de industriezone van Asse namen de renners stipt om 14.00 u. de start in vier reeksen. Patrick De Decker ging van bij de start aan de haal en hij zou het een paar ronden uit houden. maar moest zich uit eindelijk gewonnen geven. In die A-reeks kwam toen de «Belgische Moser», Frans Van Eyck op het voorplan. Hij bleef gedurende de ganse wedstrijd op kop rijden om tegen het einde weg te sprin ten en met ongeveer twee mi nuten bonus te winnen, voor een sterk rijdende Mare Tem- buyser, die in elke koers ver betert. Ook hij kwam afge scheiden toe, voor Giuseppe Sallesse, Serge Bie, enzo- meer. In de B-reeks was het nog maals Frans Van Camp die alleen toekwam en zijn vierde plan van het seizoen verover de. Op te merken is ook de vierde plaats van ex-beroeps renner Jozef Van de Velde, die daar zijn eerste wedstrijd van het seizoen reed. In de C-reeks mochten we Cyriel Pannekoek uit Lebbe ke als winnaar begroeten, voor Francois Van den Steen, Felix Desutter enz. Bij de 65-plussers won Omer Van Molle zijn twaalfde wed strijd van het seizoen, voor nieuwkomer Eugeen Beelen, oud-ploegmaat van Fons Schepers. In de laatste meters voor de aankomst kreeg O- mer Van Molle nog een lekke band, maar hij had toch voor sprong genoeg om te winnen. Uitslagen A-reeks: 1Frans Van Eyck. 2. Mare Tembuyser, 3. Giu seppe Sallesse. 4. Serge Bie. 5. Patrick De Decker. B-reeks: 1. Frans Van Camp. 2. Yvan Donnay. J. Julien Loggier. 4. Jozef Van de Vel de. 5. Paul Heymans. C-reeks: 1. Cyriel Panne- koek. 2. Franqois Van den Steen. 3. Felix Desutter, 4 Giuseppe Scarlata, 5. Albert Van de Voorde. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Eugeen Beelen, 3. Jozef Vinck, 4. Jean Hofman, 5. Jean Spenders en Leon Lesire. Bij de OVWB-veterancn zal men moeten uitkijken naar een nieuwe voorzitter. De bijna 78-jarige Omer Van Molle, die gedurende vele jaren deze funktie waarnam is de mening toegedaan dat hij het, gezien zijn hoge leeftijd, wat rustiger aan moet doen. Er moet dus naar een andere voorzitter gezocht worden. Deze abdikatie betekent niet dat Omer niet meer zal deelnemen aan bepaalde wed strijden. BWCL-Wielrennen. Na de aankomst in Asse v.l.n.rIvan Donnay, Serge Bie, Jean Hofman en Omer Van Molle, winnaar van de D-reeks (xl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 24