Ultieme jump levert Garry De Cock winst op Patrick Van Buggenhout in Dendermonde Danny Daelman in Bazel Stefan Van Duyse nog niet helemaal boven water Nu kennen ze Tom Steels in de Kempen ook Europees kampioenschap Rallycross De Voorpost - 12.8.1988 - 25 WIELRENNEN AUTOSPORT Amateurs Vrijwel voor eigen deur behaalde Garry De Cock vorige maandag een derde seizoenzege. Een laatste jump was net voldoende om Walter Joris van de overwinning te houden. "Halfweg gingen vijf renners in de spits rijden, vertelt Garry De Cock. Ik wachtte even de zaken af maar nam toen het besluit om toch maar een reaktie op te zetten. Ik heb de kloof kunnen dichten. Op zo'n vijftien kilometer van het einde ben ik alleen in de aanval gegaan. Walter Joris wipte mee. We verstonden mekaar uitstekend maar de afspraak bestond erin dat bij de ontknoping elk zijn kans zou gaan. Joris vertrok op kop maar op zo'n 200 m. van het einde wipte ik uit zijn wiel. Enige tijd evolueerde ik op gelijke hoogte. Wie zou winnen was een raadsel. Net voor de meet plaatste ik een ultieme jump en die was net voldoende om met zo'n 10 centimeter verschil winnaar te worden." Twee dagen voordien liet de amateur zich in eigen Bazel in de zak zetten. "We waren nochtans met zeven voorop en ik bevond mij op een bepaald ogenblik in een ideale uitgangspositie. Ik liet mij echter verrassen en diende met een zesde plaats vrede te nemen. Over het seizoen in zijn geheel heb ik echter geen reden tot klagen. Een paar keer werd ik geklopt in de spurt en eigenlijk kon ik mits wat geluk een zege, of misschien wel twee, meer behaald hebben, filosofeert Garry. Nu zaterdag wijkt hij uit naar Stekene en komende dinsdag naar De Veile te Temse. (e.g.) Amateurs Patrick Van Buggenhout sekonden maar werden na- heeft te Dendermonde een dien weer bijgehaald. Allicht huzarenstukje opgevoerd. Na voor een deel door de warmte een lekke band waardoor hij werd er niet snel gereden. Dat anderhalve minuut verloor, maakte dat de in de achter- slaagde hij erin eerst het pelo- grond verzeilde Patrick Van ton bij te halen en vervolgens Buggenhout snel weer kon alleen in de aanval te gaan. aansluiten. Bruno Aelbrecht Aan de streep had hij een zou nog enige tijd voorin gaan voorsprong van 45 sekonden rijden en zelfs een voorsprong op Patrick Van Staeyen die van 45 sekonden verwerven, tweede werd voor Bruno Ael- Op het ogenblik dat hij weer brecht. Even later legde Mare tot de orde werd geroepen, Macharis beslag op de vierde ontbond Patrick Van Buggen- plaats, voor Frankie Wie- hout zijn duivels. Aelbrecht landt. en Van Staeyen hebben tever- Na zo'n twintig kilometer geefs nog een achtervolging trokken de Nederlander Hans ingezet maar de sterke knaap Branckaert en Bruno Ael- uit Klein-Brabant bleef buiten brecht in de aanval. Zij ver- schot en boekte zijn twaalfde wierven op een bepaald ogen- seizoenzege. blik een voorsprong van 25 (e.g.) Juniores Danny Daelman is in Bazel basis van definitieve Wielrennen. Patrick Van Buggenhout won de amateurskoers in Dendermonde (foto p. hermans) Juniores Stefan Van Duyse eindigde wilde ik een valpartij vermij- overwinning, maar het sei- Haasdonk en zondagnamid- vorig weekeinde te Bazel op den. Dadelijk na afloop ben zoen duurt nog twee maanden dag te Bazel." de tweede plaats. De junior ik bij de BWB-mensen ge- en die wil ik benutten om een Tot juli van volgend jaar uit Beveren diende echter een gaan en maakte mijn beklag, reeks degelijke resultaten te blijft hij bij de juniores, klacht in tegen Danny Dael- Vermits zij niets onregelmatig behalen. Vrijdag zet ik aan te (e.g.) man, die hij ervan beschuldig- hadden gezien, heb ik onmid- de onregelmatig te hebben dell'jk besloten om klacht in gespurt. te dienen. Wat ervan komt "Op één kilometer voor de zullen we moeten afwachten." winnaar geworden onder oontsnapping. Hij reed enige s,reeP 8i°8 Peter Neels in de Stefan Van Duyse is in elk voorbehoud. Stefan Van tijd alleen voorop maar kreeg aanva^' zeSl Stefan Van Duy- geval in deze kompetitie be- Duyse die tweede eindigde daarna het gezelschap van Danny Daelman reageer- neden de verwachtingen ge diende immers klacht in. Hij Joeri Verbruggen en Danny onmiddellijk. Ook ik wipt bleven, beschuldigde er Daelman van Daelman. Kort daarna kwa- .mee" streep in zicht "Ik had eerlijk gezegd meer in de laatste meters voor de men ook Glenn Van Haute- aankomst van zijn lijn te zijn kerke, Stefan Van Duyse, afgeweken. Vroeg in de wed- Eric Verley, Wim De Vos, strijd probeerden de renners Kurt Van Bulck, Gino Ver voorop te geraken, maar dat hulst, Peter Neels en Frankie lukte pas na zo'n 30 km. toen Van Poucke op de proppen. Gino Verhulst, Patrick Calu- Neels poogde een spurt te wé en Frankie Van Poucke ontlopen maar kreeg dadelijk even voor het peloton gingen reaktie van Danny Daelman begon Daelman aan een verwacht, geeft hij grif toe. spurt. Hij viel stil. Ik haalde Vooral tijdens de eerste sei- hem bji en reed even op gelij- zoenmaanden had ik vaak ke hoogte. Toen week hij met pech af te rekenen. Ik plots uit en versperde mij de ben een paar keer gevallen en weg. Ik moest mij afduwen, op een bepaald ogenblik Bij een tweede poging om maakte ik een vertrouwens- hem te counteren zette hij mij krisis door. Toch geef ik de opnieuw in de schaar. Toen moed zeker niet op. Ik be rijden Na een hergroepering en de andere renners. Het moest a"es dichtgooien, haalde tot nu toe maar één trokken Stefan Van Duyse en kwam tot een spurt die door Peter Neels in de aanval. Daelman werd gewonnen Even later sloot ook Danny voor Van Duyse, Joeri Ver- Een grote voorsprong hebben Daelman aan maar onder im- bruggen, Gino Verhulst en we n'et hunnen verwerven. puls van Kurt Van Bulck Eric Verley. kwam de ganse bende langs zij. Op zo'n 25 km. van het einde legde Jean Boone de Nieuwelingen Het peloton bleef op de loer en- toen de kloof nog hooguit (e.g.# yjjfjjg meter bedroeg, liet mijn opponent zich afzakken. Ik duwde op mijn beurt wat harder op de trappers en kon tot de streep buiten schot blijven. Dirk Van Mosse velde, tweede in nationaal kampioenschap Op de Blaarmeersen te Het hoeft niet gezegd dat Gent werd vorige zaterdag Tom Steels na twee ritten en het nationaal kampioenschap evenveel overwinningen als 0p de baan verreden. Over- leider postvat. Hij heeft een winnaar werd de Gentenaar voorsprong van 40 sekonden Thierry Pirard. Aalstenaar op Cedric Van Lommei en Dirk Van Mossevelde behaal- Tom Steels blijft alsmaar zijn tot de finish voorop ge- anderhalve minuut op Stefan de een mooie tweede plaats, sterker uithalen. Hij won eind bleven. Op zo'n acht kilome- Hermans. Er staan nog twee vorige week de eerste rit in de ter voor de streep ben ik dan ritten op het programma. Ronde van de Kempen, alleen weggereden en kon tot Vandaag en .zondag. Tom Maandagnamiddag stond hij bij de aankomst een lichte hoopt uiteraard eindwinnaar er onder een blakende zon en voorsprong behouden. te worden, of wat dacht je... I in een verzengende hitte al- Maandagnamiddag was het (e.g.) Wielrennen. Tony De Ridder won de amateurswedstrijd in Aalst, voor Gino Lauwereys. (da) Op 13 en 14 augustus in Maasmechelen Wielrennen. Na de proefronde van het kriterium voor amateurs in Hamme, werd de officiële start gegeven met de streekrenners voorop (vh) Autosport. De Noor Björn Skogstad aan het stuur van zijn Ford Sierra RS 500 (xl) up het circuit van de Duivels berg in Maasmechelo op za terdag 13 en zondag 14 augus tus het Europees kampioen- schaps rallycross georgani seerd. Deze wedstrijd komt in aanmerking voor het F.I.A.- Europees Rallycrosskam pioenschap voor piloten 1988, alsook voor European Rally cross Association Cup 1988 en heeft plaats de weg naar Zu- tendaal in Opgrimbie/Maas- mechelen. De lengte van het circuit is 980 meter, waarvan 60% afgelegd wordt op ver harde wegen. Men kan de toegang het best bereiken langs de E314, afrit Maasmechelen richting Lana- ken en dan de eerste weg rechts in (aan Shoe Discount) om dan 2 km rechtdoor te lijden tot aan de omloop. Programma Zaterdag 13 augustus 10 U. Opening van het sekre- weer met de bloemen te zwaaien. Tom was meteen aan zijn achttiende seizoenze ge toe. "Tijdens de eerste rit ben ik voorbij halfweg in de aanval gegaan, zegt de nieuweling uit Nieuwkerken-Waas. Nog twee renners hebben mijn voorbeeld gevolgd. We zweten geblazen, vervolgt Tom zijn verhaal. Het was om te bakken. Er stond boven dien geen zuchtje wind en met een brandende zon op de rug was het er niet van de poes. Na zestig kilometer ben ik alleen weggereden. Rikki Matthijssen vergezelde mij. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Tafeltennis. De A-ploeg van Okapi Kallo werd kampioen in de vierde reeks, terwijl de B- ploeg hetzelfde deed in de vijfde. Daarom werden bejde teams ontvangen op het gemeentehuis Iv Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermclk- straat 45. Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12.24. Nederkoutcr Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian. Neder- kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tcnniscentrum Hof Ter Burst. Hof Ter Burstbaan 3. tel 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop. De Dammenlaan 54, 9330 Den dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er spcclgclegcnhcid. tariaat voor de administratie ve kontrole aan de ingang van de omloop, weg naar Zuten- daal Opgrimbie-Maasmeche- len. 10.15 u. Opening Technische Keuring der voertuigen aan de technische pergola links bij het binnenrijden van de paddock 13 u. Aanvang vrije oefe ningen. 14 u. Sluiting sekretariaat ad ministratieve nazichten 15 u. Einde technische keuring 15.30 u. Einde niet-officiële oefeningen. 16 u. Kwalificatieritten in het geval dat er meer dan 90 in schrijvingen zijn voor piloten die nog geen punten scoorden in het Europees Kampioen schap 1988 (ieder piloot 2x4 ronden). Zondag 14 augustus 8 u. Opening wedstrijdsekre- tariaat toren. 8.30 u. Opening technische keuring der voertuigen aan de technische pergola links bij het binnenrijden van de paddock. 9 u. Aanvang officiële, niet- gechronometreerde oefe ningen. 9.30 u. Eide technische keuring 10.30 u. Einde officiële, niet- gechrometreerde oefeningen. 10.45 u. Briefing piloten aan de startlijn. Bij te slecht weer zal men van daaruit verwezen worden naar een beschutte plaats 11 u. start eerste reeks, starg- volgorde: 1. Divisie I. 2. Divi sie II 12.45 u. Start tweede reeks 14.15 u. Start derde reeks 16 u. finales Ten laatste 1 uur na het offi cialiseren van de einduitslag: prijsuitreiking in de Hall-pad- doek. Kwart-triathlon te Berlare. Bertrand Catteeuw uit Menen schreef aan het Donkmeer de wedstrijd op zijn naam met een tijd van 2 u. 4' 13" (jj)

De Voorpost | 1988 | | pagina 25