Handbalsprokkels Driehoekstornooi van Avanti Buggenhout Bij onze vinkeniers Voorronde Beker van België Knappe oefenronde Gaaibolklub «Vogelzang» huldigde kampioenen De Voorpost - 12.8.1988 - 27 HANDBAL In de voorronde van de Beker van België die gespeeld wordt tijdens het weekeinde van 3/4 september komen enkele streekploegen voor het eerst dit seizoen officieel in aktie. Het programma ziet er uit als volgt: De Panne-Robuco Buggenhout Evergem:Berlare H.K. Waasmunster-Brabo Denderbelle H.K. Lokeren-D.B. Zwijnaarde In de 1/64 finales komt er dan: Ajax Lebbeke-H.K.W. of Brabo Zandvliet of Brasschaat-E.V. Aalst Alken-H.K. Lokeren of D.B. Zwijnaarde. Dames Robuco Buggenhout-Kortrijk EVA - Op het moment dat U deze regels leest is de transferpe riode zo goed als voorbij. Tot 15 augustus kon er een ak koord gesloten worden tussen twee klubs om een speler of speelster reglementair af te staan of in te lijven. De ont slagperiode liep tot 31 juli en als men tot geen akkoord kwam zal over het lot (en het bedrag) van de betrokkene beslist worden door de over gangskommissie zoals het de creet van de onbezoldigde sportbeoefenaar voorziet. - Wereldschokkende dingen zijn er niet gebeurd. Een spe ler kopen is een serieuze in vestering geworden zodat de Volleybal. De Kallose damesploeg werd kampioen in vierde provinciale (Iv) klubbesturen geen gekke toe ren uithalen De meest in het oog springende transfer bij de streekklubs lijkt ons de over gang van Bart Van Ransbeeck van Avanti naar Ajax Lebbe- ke en bij de ontslagprocedure or valt de houding van Anja Maes op die van Lebbeke naar Sasja wil. Verrassingen tijdens de laat- ste uren lijken niettemin mo- gelijk'Kortelings kunnen wij j eindelijk een duidelijk over- I zicht krijgen van wat er zich tussen 1 juni en 15 augustus heeft afgespeeld. - Zo bestaat er interesse van I Ajax Lebbeke voor Avanti speler C. Agneessens maar hier zou de transferprijs wel eens een obstakel kunnen worden. I - Om het vroeger verschenen i Li/bergen werd gewonnen door fM® van ,ransfers aa?, ,e.vy'" OtSMEDj Volleybal. Het tornooi een Londerzeelse ploeg (jj) len kunnen wij vertellen dat P. Vermeir van Robuco Bug genhout naar Brabo Dender belle verhuisde en dat D. Bos- teels (Ajax) dan toch het spe- lerspotentiee' van Brabo zou komen aanvullen. Zo zag het er zondag teminste uit wan neer Brabo een oefenwed strijd speelde tegen Merch- tem. Datzelfde Merchtem zal volgend seizoen beroep kun nen doen op de diensten van J. Van Damriie (Robuco) en Daelman een gewezen jeugd speler van Avanti. - Bij Berlare heeft men W. Verlé aangeworven als trai ner-coach als opvolger van W. De Proft. - H.K. Waasmunster heeft zich van de diensten verze kerd van de 24-jarige Damir Jahic. Dat is een 1,90 m lange Joegoslaaf die in zijn geboor teland in 3C afdeling heeft ge speeld en nu in Smaai woont Jahic mist nu nog wedstrijdrit me, is geen «bomber» maar met zijn technische kwalitei ten, opgedaan in de Joegosla vische handbalschool toch een waardevolle pion voor de nieuwe derdeklasser. - H.K. Waasmunster zal pas over een paar maand opnieuw beroep kunnen doen op doel man De Graeve die zich se rieus kwetste aan de arm. K. Van Renterghem, overgeko men van H.B.C. Dendermon- de, zal dus wel als titularis doelman vertrekken. - Anja Maes en M. Van Lan- genhove werden geselecteerd om deel uit te maken van de speelsterskern die zal deelne men aan het C-wereldkam- pioenschap in Frankrijk. Kor telings reizen zij af naar Ne derland om met de nationale ploeg aan een voorbereidings- tornooi deel te nemen. - R.B. Dendermonde is on der de leiding van A. Buyle met de trainingen begonnen op dinsdag 9 augustus Er wordt tweemaal in de week getraind en eenmaal per week wordt een fitness-centrum be zocht. Ook aan de sfeer in de ploeg wordt aandacht besteed en naast een aantal oefenwed strijden wordt ook een barbe cue georganiseerd. Onder de leiding van een nieuwe be- stuursploeg lijkt er een frisse wind door de Ros Beiaard- klub te waaien. - Ajax Lebbeke, waarover binnenkort meer. wil dit sei zoen een gooi doen naar de promotie. Dit is duidelijk te merken aan het intensief, am bitieus maar uitgedokterd voorbereidingsprogramma Trainer Jef Princen is op zat. 6/8 van wal gestoken met een stagedag en ook het volgende etmaal blijven de Ajax-spe- lers samen. In dezelfde week volgen nog twee avondtrai ningen en zaterdag 13/8 wordt er deelgenomen aan het drie- hoekstornooi waar Sasja en Vlug en Lenig worden bekampt. Het is nog maar het begin en wij houden U verder op de hoogte. In elk geval kunt u nu reeds zaterdag 20/8 vrij hou den als Ajax zowel Kortrijk als Uilenspiegel ontvangt in de Lebbeekse sporthal. Er wordt begonnen om 18 uur en dit is dan tevens de enige gelegenheid om Ajax tijdens de voorbereidingsperiode in eigen zaal bezig te zien. - Dat Ajax Lebbeke opnieuw iets aan zijn enigszins verwa terd jeugdbeleid wil gaan doen is op te maken uit het feit dat 600 jongens tussen 10 en 13 jaar werden aange schreven om gratis de hand- balstage te volgen die van 22 tot 26 augustus in de Leb beekse sporthal doorgaat. Onder de leiding van B. Van Ransbeeck en C. Moens kun nen deze tieners elke dag 1,5 u. proeven van het plezier dat handbal aan zijn beoefenaars kan verschaffen. - Ook nog te vermelden dat Ajax het komende seizoen op de steun kan rekenen van de Groep De Cuyper die via «het Reklaamblad Regionaal» voor de publiciteit zal zorgen. Naast Avanti Buggenhout die als ploeg uit 1' nationale wel licht nog iets meer ruimte toe gemeten krijgt zullen dus ook de thuiswedstrijden van Ajax Lebbeke op professionele ma nier aangekondigd worden. - Om deze handbalsprokkels af te sluiten, positief nieuws bij H.B C. Dendermonde De trai ningen. onder de leiding van het duo S. Buelen>-M. Van Den Borre. zijn gestart, het voorbereidingsprogramma is afgerond en naast Coppens en Merckx (Robuco) w«rd ook nog St. Van Den Bossche van Berlare aangetrokken. Ook heeft E. Van Geel zich bereid verklaard om opnieuw als speler aan te treden Basketbal. BBC Gine (het vroeger Berger du Nord), speelde een oefenmatch tegen Ronse. De eindstand was 85-89. We zien in het midden van de groep spelers Aalstenaar Van Keer (da) Zaterdag 6 augustus had Avanti Buggenhout H.K. Lo keren en H.K. Waasmunster uitgenodigd om in een oefen- tornooi terug aan te knopen met de wedstrijdsfeer. On danks de drie ploegen nog maar pas met de trainingen waren gestart werd het een geslaagd aanknopingspunt met het seizoen 1988-1989. De uitslagen hadden uiter aard weinig of geen belang maar toch maakten de spelers er telkens een wedstrijd van. Nieuwe gezichten waren ook te ontdekken en de nieuw aangeworvenen lieten zowel bij H.K.W. als bij Avanti een goede indruk na. Dit was zo voor Marblic die duidelijk zijn mannetje zal staan in eer ste nationale terwijl ook A. De Brouwer, de tweede nieu weling bij Avanti, het bepaald niet slecht deed. Bij H.K.W. waren de van H.B.C. Den dermonde overgekochte spe lers K. Van Renterghem en K. Sanders voor het eerst van de partij en ook de jonge Joegoslaaf Damir Jahic bleek een bruikbare pion. Uiteraard waren de meeste ploegen nog niet kompleet. Bij Avanti, dat het tornooi won, konden wij met moeite zes spelers terug vinden die normaliter van de kern zullen deel uitmaken. Ook bij Waasmunster ontbra ken heel wat kernspelers. Leunis, Taelman. Du Tré. De Clercq en De Bode waren om diverse redenen niet beschik baar. Bij H.K. Lokeren ont brak o.a. de kwikzilveren K. Versele maar ook bij de ploeg van trainer J. De Proft was men zeker niet ontevreden. Niettemin hoopt men erop dat K. Versele. na een heel kundige ingreep, speelklaar komt bij het kompetitiebegin. De wedstrijden Avanti Buggenhout 23 H.K. Waasmunster 12 Rust: 11-6. Avanti: C. Vinck, R. Orlow- ski 12, H De Smet 3. St Marblic 5, A. De Brouwer 1, J. Van Beveren. Ottoy, B. De Lathouwer. St. Vlassenroot 1. B. De Hauwere 1. Van Vae- renbergh en D. Van Weyen- bergh. H.K. Waasmunster: K. Van Renterghem. St. Desseaux, D. Jahic 2, Verdurmen. K. Sanders 2, De Vlieger. Gijs- sels, Roels. Borgers 3, Van Mele 1, P. Van Damme 2. De Meerschman 2. Avanti Buggenhout 19 Lokeren 14 Rust: 8-5. D. Van Wevenbergh. C. Vinck. G. Van Vaerenbergh. St. Vlassenroot 1. Marblic 5, Orlowski 7, Van Beveren 1. H. De Smet 1. B. De Lathou wer, A. De Brouwer 1, Ot toy. De Hauwere 1. H.C. Lokeren: G. Van Vae renbergh. Lenaerts. Piqueur 3, K. Verhofstadt 3. Bock- landt 2, Verguit 1. Van Dries- sche, Zaman. Van Den Ber- ghe 1. Van De Velde. Van Hille 2, P. Vermeir 2. H.K. Waasmunster 12 Lokeren 14 Rust: 5-7. H.K. Waasmunster: Jahic 1, Sanders 2, De Vlieger 2. Bor gers I. Van Damme 5. H.C. Lokeren: Lenaerts 1. Piqueur 1, Verhofstadt 3. Bocklandt 1. Verguit 1. Van Driessche 1. Zaman 1, Van Den Berghe 3. Van Hille 2. EVA Onder de titel «Foto's met een glimlach uit Gazet van Antwerpen» loopt tot 24 sep tember in de Kredietbank To ren op de Eiermarkt te Ant werpen een tentoonstelling naar aanleiding van de aktie «de zomer van de fotografie te Antwerpen». De tentoon stelling is te bekijken tijdens de kantooruren van maandag tot en met vrijdag van 9 u. tot 16 u. en op zaterdag van 9ul5 tot 12 u. De Provinciale Prijs voor Ge schiedenis werd door de Be stendige Deputatie van Oost- Vlaanderen toegekend aan Johan Dambruyne uit Gent voor zijn inzending «Econo mische Conjunctuur en socia le structuren te Gent 1590- 1660». Enkele tijd geleden was het feest bij de Stekense gaaibol klub «Vogelzang», gevestigd in het gelijknamige lokaal aan de Verkenstraat, in de scha duw van de grote lindeboom. Gaaibolklub «Vogelzang» hield inderdaad z'n jaarlijks teerfeest met huldiging van de kampioenen. Na een stevige maaltijd, na de prijsuitreiking en huldiging van de kampioenen werd er nog doorgezakt tot in de kleine uurtjes ter afsluiting van het kampioenschap 1987- De feestvierders genoten er onder meer van een smakelijk feestmaal dat grotendeels werd bekostigd door de boe tes die de gaaibollers moeten afdokken wanneer ze tijdens het seizoen de «boetevogel» van z'n spil bollen. Er wordt wel om de meeste punten ge bold. doch wie de «boetevo gel» treft moet 10 fr. in de pot deponeren. Op die manier komt men aan een bedrag waarvan het grootste deel van de teerdag wordt betaald. Het kampioenschap liep over 10 speelavonden en er werden afzonderlijke klassementen opgemaakt. Bij de heren haalde Gilbert Van Der Linden de meeste punten binnen, nl. 609 en daarmee mag hij zich voor één jaar koning van de gaai- bollersklub «Vogelzang» noe men. Willy Van Goethem werd tweede met 591 punten en Lucien van Goethem der de met 538 punten. Met 534 punten kroonde Si- monne Geerinckx zich tot ko ningin van de klub. Laureine de Jonghe^eindigde hier op de tweede plaats met 492 pun ten. terwijl Gisella Van Broeck derde werd met 478 punten. Volgend seizoen is iedere ge ïnteresseerde weer welkom vanaf november 1988. telkens op zaterdagavond. Voor in formatie en/of inschrijving kan men tijdens de weekends terecht in het lokaai «Vogel zang». Verkenstraat 33 te 9090 Stekene. tel. 03- 779.98.70 De Jonge Vinkeniers. Aalst. Getal vogels: 16 1 Rita: Boone Pierre. Aalst 2. Platini Van Hende Rudy. Aalst 3 Jef De Waele August. Aalst 4 Spencei Everacrt Werner. Aalst 5 Rico: Brjyland Valery. Aalst 6 Willy Mens Frits. Aalst 7 Freddy De Cooman Albert. Aalst 8 Prins V' Den flauwe Alma. Aalst V Tarzan De Meyst Odilon. Aalst 10. Rambo: Arijs Rudy, Aalst De Lustige Vinkeniers, Aalst. Getal vogels: 40 1 Pino: Coppens Paul 2 Youn Janssens Demse 3 Pfaffken. Vinck J. Marie 4 Ben V D Winckel Clotilde 5 Aimé De Cooman Albert 6 Donderslag Vinck J Marie 7. Cóppi: D'Hondt Louis 8 Flip VD. Winckel Clotilde 9 Chriv Nevens Frans 10 Tom LampensJan. Europavink, Baardegem. Getal vogels: 28 1 Gaspaar: Merckx Freddy. Baardegem 2 Ricky Merckx Freddy. Baardegem 3 Bob Hcyndnckx Johan. Wiezc 4 Tom De Munter Louis. Moorsel 5 Krak Pannekoeck Alex. Wiezc 6 Cajc. Hcyndrickx Johan. Wieze 7 Piet Walraevens Rosinc Lebbeke 8 Zefken De Wilde Francois. Stekene 9 Bie Buydts Mare. Lebbeke 10 Digno Van Biesen Edward. Aalst De Eerlijke Vink, Buggenhout. Getal vogels: 19 1 Luc: Crick Louis. Buggenhout 2 Dokus Stallacrt Wim. Buggenhout 3 Rapidus Van Heek Hans. Lebbeke 4 Mart De Bondt Jcaninc. Buggenhout 5 Janus Stallacrt Wim. Buggenhout 6 Sam Van Haul Ronny. Buggenhout 7 Harry Van Pcleghem Gaston. Lebbeke 8 Rambo. Wautcrs Bart. Lebbeke 9 Ronny Buggenhout Remi. Buggenhout ID Jef: Laureys Richard. Buggenhout Dendervink, Dendermonde. Getal vogels: 34 2 Lemond Boelens Pierre 4 Mark De Cock Marcel 5 Sam Lievens Patrick 6 Jens: De Smedt Jean 7 Grondo Koenings Guill 8 Argus De Meersman Vital 9 Remv Pannekoekl.uk 10. Fons; Hiel Pierre .357 451 451 De Hogewegvink, Erembodegem. Getal vogels: 17 1 Rocky DcneysHedwig 2 Ringel DeRoEmiel 3 Flander De Ro Emiel 4 Safir: Van Den Houwe Theo 5 Micky Roeland Geert 6. Andy De Block Willy 7 Mano Roeland Roger 8 Bartali Suys Jozef 9 Jan: Van Nieuwenhove Maurice ID Telly Roeland Geert De Kapellevink, Gijzegem. Getal vogels: 30 1. Flip: Poep Gary. Lede 2. Björn Gccraerts Werner. Lede 3 Tom: Van Der Maelen Valery. Hofstade 4 Tornado: Geeracrts Rudy. Aalst 5. Debbie: V D Vecken Luc. Lede 6 Marc. Roelant Mario, Gijzegem 7 Benny Callebaut Pierre. Aalst 8 Jan Van Lintbergen Marcel. Lede 9. Rocus Lemmens Marcel. Lede 10 J3cky. Callebaut Pierre. Aalst 375 .371 .556 552 535 De Prjjsvink, Haaltert. Getal vogels: 22 1 Clovis: Dierickx Suzanne, Erembodegem 2 Louis. Limpcns Alfons. Erembodegem 3 Luciennc De Leenheer Julia. Erembodegem 4 Merckx: Van Poel Jozef. Erembodegem 5 Franky Roeland). Nieuwerkerken 6 Janneken Hcyman Sandra. Nieuwerkerken 7 Jacko Van Hcrrewcghc Louis. Nieuwerkerken 8 Van Looy: Van Impe Alois. Nieuwerkerken 9. Boerken Limpcns Albert. Ill Lccntje Van Cauwenbergh Lena. Nieuwerkerken De Boskantvink. Herdersem. Getal vogels: 37 1 Pino: Coppens Paul. Baardegem 2 Will Perdaens Lucia. Herdersem 3 Dempsey V.D Voorde Mario. Wieze 4 Mare Nevens Frans. Herdersem 5. Flip. Coppens Francois. Herdersem 6 Flip V D Winckel Clotmldc. Moorsel 7 Bert V.D WinckelClothilde, Moorsel 8. Patjoepel: Verpeten Al ons. aalst 9 Pellepetat Van Goethe n Michel Aalst 10. Rik: Herzeel Roger. Aftligem Lauriervink, Lebbeke. Getal vogels: 34 1. Sylvester Koemngs Guillaume 2. Rmgo Callebaut Hecu r 3 Bnk Koemngs Guido 4 Stany De Batselicr Willy 5 Case: Van Pcteghem 6 Jesse De Ridder August 7 Ben Hendrickx Herm in 8 Rik: Arijs Marcel. 9 Harry Van Peteghem Gaston 10. Andy: Artjs Andy De Molenvink, Lede. Getal vogels: 20 1 Midas: De Gendt Ch 2 Polleken Rasschaerd, H 3 André De Prez Man i 4. Chns De Gendt Ch 5 David. Van Vaerenbergh 6 Wendy: Verceckc Maria 7 Eddy: Rasschaert Paul 8 An Bruylandt Alfons t Leo Rasschaert Herman 10. Rek Bruylandt Lruis Bergvink. Moorsel. Getal vogels: 17 1 Fideel Moens Emmanuel. Wieze 2 Jef Beeckman Marcclla. Moorsel 3 Rambo Verhasselt Dirk Moorsel 4 Pierre De Nul Alice. Moorsel 5 Els Bosteels Pierre. Moorsel 6 Dollar De Neve Eugeen. Moorsel 7. Elvis: Verhaspelt Dirk. Moorsel. 8 Rapid: Bosteds Pierre. Moorsel 9 Mia V.D. Steen Lucien. Erpe 10 Cris: V D Steen Lucien. Erpe De Zingende Vinken, Nieuwerkerken. Getal vogels: 28 545 1Michael: De Boeck André. Nieuwerkerken598 609 2. PouKdor De Caesemaecker Gust. Haaltert 588 534 3 Jurgen: Beerens Jean-Paul. Nieuwerkerken 575 529 4. Chikaraiski: Sorgeloos GustaafErembodegem 509 522 5. Vanessa Sonck Roger, Erpe-Mere 469 521 6. Rudy: Van Londerscle Rudy. Nieuwerkerken 465 483 7 Urbanus: Muylacrt Etienne. Nieuwerkerken 460 482 8. Jef: De Meyst Odilon. Nieuwerkeken 426 48) 9 Sonnv Sorgeloos Albert. Nieuwerkerken 392 456 10. Daisy: Van Londerzeele Etienne. Haaltert381 De Blok-Vink, Terjoden. Getal vogels: 17 562 1 Tim Sorgeloos Mano. Nieuwerkerken 439 471 2 Jurgen: Beerens Jcan-Paul. Nieuwerkerken 422 467 3 L'rbanus Muylaert Etienne. Nieuwerkerken 417 462 4 Carlos RaesRené. Nieuwerkerken 405 446 5. Pinky Desmet Etienne. Nmove 385 440 6 Tom Sorgeloos Gustaaf. Erembodegem 356 431 7 Toska: Limpcns Alfons. Haaltert 336 420 8. Joke De Leenheer Julia. Haaltert 315 417 9. Rambo: Cannau. Haaltert 305 391 De Luistervink. Wanzele-Lede. Getal vogels: 19 1. Sven: Lievens Georges 710 707 2 Edwig De Neef Chnstcl 703 586 3 Youn Janssens Demse 539 517 4 Salamander Wijnant Freddy 504 402 5 Padova Menens Adolf 425 481 6 Fcelken: Bosseman Michel 406 402 7. Tommy De Baere Patrick 387 359 8 Betty: Blondcel Marleen. - 380 351 9. Fons: MoreelsChantal 361 325 10 Danny Danny 351 298 De Brouwersvink, Wieze. Getal vogels: 46 I. Pim: Van Verre Hely. Lebbeke707 706 - Pnns. Van Impe Maivina. Wieze 695 602 - Marc: Anjs Andy. Buggenhout 639 485 4 Sharon De BatselierWilly Lebbeke 629 483 5 Zorba Van Haudt Yvan. Wieze 583 442 6 Tarzan Van Haudt Willy. Wieze <55 372 7 Liesje: Sanders Mare. Lebbeke 529 3*9 8 Koben Mannaert Frans. Wieze <11 342 9 Tino: Pannekoeck M Wieze 485 340 10 Gert De Lathouwer Pierre. Lebbeke 480

De Voorpost | 1988 | | pagina 27