Liefhebbers sporten zo Belangrijke voetbaltornooien in Waas Uit de oude voetbaldoos gegrepen. YOSHIN RIU Stage en initiatie bij Yoshin - Riu B V.K. Den Bos startklaar KWB-Kruibeke organizeert jaarlijks liefhebbersvoetbaltornooi V.K. Sportief Steendorp Elfde voorbereidingstornooi Sinds augustus als de sportmaand in Sint-Niklaas werd verkozen, zijn de manifestaties daar ook nog toegenomen. Het aanbod van de vele sportklubs wordt nu werkelijk indrukwekkend en voor het stadsbestuur, is het alvast geen sinecure om zich dsaar telkens bij aan te melden. In het liefhebbersvoetbal alleen al worden er een 18-tal tornooien gespeeld en voor de deelnemende ploegen is het een ideale voorbereiding op de nakende kampioenschap pen. Tijdens dit wekend ook een aantal klubtornooien. die tot een traditie zijn uitgegroeid... Half-oogst-tornooi van V.K.W. 70 in Sint-Niklaas Aan dit tornooi met steeds een voorbeeldige organisatie, hebben altijd al gereputeerde ploegen deelgenomen. Nu wordt het zelfs uitzonderlijk met het Hamse V.K, Den Bos de kampioenenploeg uit Walivo's zaterdagse eerste afdeling. F.C.R. Sparta de jongste vice-kampioen uit dezelfde reeks, R.C. Raap dat telkens ook suspense waarborgd en tenslotte V.K.W. 70 zelf, welke als kampoioen van Walivo's zaterdagse tweede reeks straks terug bij de topploegen behoort. De organisatoren van dit tornooi wonnen trouwens ook nog een nevenkompetitie in Walivo's bekervoetbal en dan wordt het duidelijk, dat op het terrein in de Breedstraat een aantal matchen op de kant van het prestige zullen gespeeld worden met als toemaatje, ook nog de aanwezigheid van Paul Theunis de nieuwe trainer-speler van Sportkring Sint-Niklaas.. Half-oogst-tornooi van V.KW. 70 in de Breedstraat in Sint-Niklaas Vrijdag 12 augustus: om 20 u. veteranenmatch V.K.W. 70 - Sporting Lokeren scheidsrechter Norbert De Bock Zaterdag 13 augustus: schiftingswedstrijden om 14.00 u. V.K. 70 - F.C.R. Sparta met aftrap door Paul Theunis. trainer-speler van S.K. Sint-Niklaas. om 16.30 u. R.C. Raap - V.K. Den Bos. zondag 14 augustus: om 14.00 u. troosting om 16.30 u. finale om 19.00 u trofceënuitreiking. scheidsrechters: Jef Vergauwen en Robert Van Steelant Voetbaltornooi F.C. Puivelde in Belsele RFeeds verschillende jaren wordt het augustus-tornooi van F.C. Puivelde met een zestal ploegen gespeeld. Eindlaureaat werd toen meestal F.C. Drie Linden, een burenploeg uit Belsele en behorende tot Walivo's zater dagse topreeks. Verleden jaar werd de winst slechts bereikt na de bijkomende strafschoppen tegen de dorpsge noten van F.C. Centrumvrienden. Ook nu wordt F.C. Drie Linden weer duidelijk de algemene favoriet met als oppositieleden, het voorneomde F.C. Centrumvrienden S.K. Belsele. F.C. De Strijders, F.C, Fortuna-Nantes en F.C Puivelde als de kampioenen uit Walivo's zaterdagse tweede reeks. Voor deze laatste ploeg wordt het eigen tornooi nu bijzonder belangrijk. Voor het eerst in de klubgeschiedenis wordt straks tegen de zaterdagse toppers van Walivo gespeeld. Het behoud in die reeks wordt door F.C. Puivelde nu al centraal gesteld. Het behoort mis schien ook tot de mogelijkheden en een uitstekende prestatie in het eigen klubtornooi. kan het zelfvertrouwen bi| de organisatoren al gedeeltelijk aanzwengelen.. Voetbaltornooi F.C. Puivelde in Belsele-Puivelde zaterdag 13 augustus: schiftingswedstrijden om 13.30 u.: F.C. Puivelde - F.C. Centrumvrienden om 15.30 u.: S.K. Belsele - F.C. De Strijders om 17.30 u F.C. Drie Linden - F.C. Fortuna-Nantes zondag 14 augustus om 13.30 voor de vijfde en zesde plaats om 15.30 u.: voor de derde en vierde plaats om 17.30 u.: algemen finale omstreeks 20 u. trofeeënuitreiking SQcheidsrechters: Marcel Boone en André met Frans Van De Voorde Driedubbel tornooi van F.C. Wijnveld in Sinaai Het klubtornooi van F.C. Wijnveld in Sinaai. wordt misschien wel het meest omvangrijke in het Waasland. Reeds enkele jaren worden daar ook ploegen uit de provinciën Antwerpen en West-Vlaanderen bij betrok ken. Vorig jaar wonnen de Sinjoren van F.C. Intramod nog de finale met één doelpunt verschil tegen de organisa toren van F.C. Wijnveld. Deze plc.gen nemen nu ook de start in het A-tornooi, samen met het Sinaaise F.C. 1000 Appels en F.C. Pony's uit Waasmunster. Voo het B- tornooi komen in aanmerking: de West-Vlaamse Callens- vrienden uit Ardooie en de lokale teams van F.C. Schrij- berg. de veteranen van F.C. 1000 Appels en de derde ploeg van F.C. Wijnveld. Ook voor de dames van F.C. Wijnveld welke straks de start nemen in de provinciale reeks van de K.B.V.B., wordt het eigen tornooi bijzonder interessant. Vooral ook omdat er een aantal ambieuze ploegen werden aangetrokken met V.C. Wepogro Girls uit Waasmunster. F.C. F.keren Girls uit de Antwerpse provincie en F.C. Bonte Girls uit Lokeren. Deze laatste ploeg ontfutselse onlangs ook nog de Walivo-cup Wijn veld Girls, dat in het Sint-Niklase verbond viermaal op een rij kampioen speelde. Een merkwaardig en uitzonderlijk palmares dat misschien nu ook in het eigen klubtornooi wordt doorgetrokken... Voetbaltornooien van F.C. Wijnveld in Sinaai vrijdag 12 augustus om 19.30 u.: tornooi B F.C. Wijnveld 3 - F.C. Schrijberg Zaterdag 13 augustus om 14.00 u.: F.C. Callensvrienden - F.C. 1000 appels (vet.) Tornooi B. om 16.00 u.: F.C. Intramod - F.C. 1000 Appels Tornooi A on\ 18.00 u.: F.C. Pony's - F.C. Wijnveld 1 Tornooi A zondag 14 augustus om 13.30 u troosting tornooi B om 15.15 u.: troosting tornooi A om 17.00 u finale tornooi A om 18.45 u.: finale tornooi B om 21.00 u.: trofeeënuitreiking. maandag 15 augustus: om 13.30 u.: F.C. Wijnveld Girls - V.C. Wepogro Girls om 14.30 u.: F.C. Ekeren Girls - F.C. Bonte Girls om 16.00 u.: troosting om 17.00 u.: finale om 19.00 u.: trofeeënuitreiking. Scheidsrechters: Frans Wijmeersch. Willy De Dobbelaere en Robert De Rechter. Roger Van Laere V.K. Den Bos won verleden seizoen de hoogste titel in de Walivo-kompetitie. Het was trouwens om die reden dat het zaterdag ontvangen werd op het gemeentehuis. De titel kwam niet echt onverwacht. Trainer Francois Braecke sprak immers voor de aan vang van het seizoen al van het «seizoen van de waar heid». Hij kon zijn ploeg kne den tot een perfekt geheel, waarbij de tegenstand kwam van gebuur Corner, maar in de konfrontaties met elkaar haalde VK Den Bos het tel kens. Van de 24 wedstrijden werden er 23 gewonnen. Maar de titel was allang binnen. De goede verrichtingen van verleden jaar zijn niet onop gemerkt voorbijgegaan. Zo doende werden Mark Van Brussel, Mark Baert, Johan en Raoul Van Kockelkoren opgevist door KBVB-ploe- gen. Gelukkig heeft men nieuwe krachten kunnen vin den om de VK Den Bos- formatie aan te vullen. Voor '.aterdag is dat Tassent J.. De Heyn O., Maes J en De Bondt E, voor de zondags- )loeg is het Bonnaerens L.. Vlertens W., De Heyn P. en Maes J. Als voorbereiding tot het nieuwe seizoen neemt men deel aan de tornooien van SK Moerheide. FC Wel kom. VK 70 en het eigen tornooi op 19. 20 en 21 au gustus. HVC Liefhebbersvoetbal. De bestuursleden van Sporting, tevreden na afloop van hun zesde tornooi (da) Rond half augustus worden jaarlijks bij KWB-Kruibeke alle krachten gebundeld om het voetbaltornooi voor lief- hebbersploegen in goede ba nen te leiden. De voorberei dingen zijn zowaar achter de rug en de komende twee weekends is het weer zover. Het zal derhalve weer een en al voetbal zijn wat de klok slaat op het' gemeentelijk voetbalterrein aan de Linde laan te Kruibeke. Ziehier het programma voor de beide weekends: Vriidae 12 augustus: 19 u.: Jacky Boys-Meteoor 20.45 u.: KWB (veteranen) - Ferguson Boys Zaterdag 13 augustus: 14 u Blue Boys - Shell Boys 16 u. Sportief - Tyteca Zondag 14 augustus 15 u. Herleving - KWB Kruibeke 17 u. Metro - Rubelboys Vrijdag 19 augustus 19 u. 3e en 4e pl. vrijdag- ploegen 20.45 u. finale vrijdagploegen Zaterdag 20 augustus 14 en 16 u. halve finales zater dag- en zondagploegen Zondag 21 augustus 10 u. 7e en 8e plaats 13 u. 5e en 6e plaats 15 u. 3e en 4e plaats 17 u. finale Als omlijsting van dit sportie ve gebeuren zijn er ook nog kaartingen (bieden en kienenj op zaterdag 13 en zaterdag 20 augustus, telkens om 19 u. in de kantine op het voetbalter rein. Carlos Deelnemende ploegen F.C. De Jager Fina Boys Altodie F.C. Oostberg F.C. Shell Boys RBS Vriendenkring Pylonen De Kerf V.K. Sportief De wedstrijden worden speeld op het terrein «Vuur- kouter» Wisselbeker frituur Alida Zaterdag 13 augustus 1988 Wedstrijd om 13-15 en 17 u. Zondag 14 augustus 1988 Wedstrijd dm 13 - 15 en 17 uur Maandag 15 augustus 1988 jie. Wedstrijd om 14 en 16 uur Zaterdag 20 augustus 1988 Wedstrijd om 13 uur 7de en 8ste plaats. Wedstrijd om 15 uur - Vrou wenwedstrijd De Snijsters - Pfaff Girls Wedstrijd om 17 uur 5de en 6de plaats Zondag 21 augustus 1988 Wedstrijd om 13.30 uur 3de en 4de plaats Voorwedstrijd Pre-miniemen Eendracht Bazel - K.S.V. Temse Finale om 17 uur Prijsuitreiking rond 20 uur in het lokaal café Oud-Gemeen tehuis. M.S. Herten Aas - Jacky Boys: 2-6 De geschiedenis van JIU JITSU oosteree verdedïgingsschool sLniklaas In het kader van de Stedelijke Sportmaand zullen demon straties zelfverdediging wor den gegeven in de sporthal «De Witte Molen» op zondag 21 augustus a.s. Door de ver- dedigingsschool Yoshin - Riu uit Sint-Niklaas. Wat dit eigenlijk inhoudt kun nen we beter rechtstreeks vra gen aan de clubtrainer Gino De Geest. Deze zondag wordt opge splitst in een voormiddag die begint om 10 u.. waarbij alle aangesloten clubs van EU- RO-BUDO en V.V.A. en Hengelen. Willy Clinck uit Berlare kon op één dag liefst drie snoekbaarzen uit het donk meer ophalen. Eén ervan woog 4,6 kg. (jj) clubs van buiten deze federa ties stages zullen kunnen vol gen. We verwachten hiervoor een grote belangstelling, daar de docenten niemand minder zullen zijn dan Eduard Van Stipthout 6de Dan Judo, Dan ny Daem (4de Dan Goshindo- Karaté. Peter Boel 3de Dan Jiu-Jitsu en Vermeulen Etien- ne 4de Dan Aidido. De lei ding zal door B.L.O.S.O. worden gecoördineerd. Dit alleen al in de voormid dag, da's niet niks! Dat denken we ook. is dit nog te overzien? Juist dank zij de steun van hogergenoemde organisaties en een goede planning door het clubbestuur moet alles op wieltjes lopen. Men gaat de deelnemers in groepen verde len, die om de 30 minuten van docent gaan wisselen, zodat iedereen ruimschoots aan zijn trekken zal komen. Elke do cent wordt nog eens bijge staan door zijn assistenten die tevens zwarte gordeldragers zijn. Overlapping van de tech nieken zal zodoende verme den worden Dat klinkt allemaal wel heel professioneel. Is er ook ge dacht aan het publiek? Zeker en vast. Precies om die reden zal er initiatie gegeven worden in de namiddag, vanaf 14 u. Hier wordt het aksent meer gelegd op deze sporten als zelfverdediging en hoe zelfverdediging een sport kan zijn. Dit lijkt allemaal nogal agres- sjef en alleen weggelegd voor kemphaantjes, of heb ik het totaal mis voor? Dat hebt u zeker mis. Deze sporten zijn eerder bedoeld om agressie te onderdrukken Dit klinkt misschien para doxaal maar toch. agressivi teit treedt maar op bij mensen die zich gefrusteerd en kyvets- baar voelen. Door hun agres sief gedrag trachten ze uit die verdomhoek te komen. Wan neer ze zich bewust zijn van hun mentale en fysische mo gelijkheden zal deze behoefte juist wegvallen. De behoefte om kemphaantje te spelen vergaat snel zoals sneeuw voor de zon Geldt dit voor alle leeftijden? Wat we deze zondag ook wil- lën duidelijk maken is dat deze sporten voor alle leeftij den zijn en zich ook tot vrou wen en personen van de derde leeftijd richten In het kort gezegd, voor die groepen van de bevolking die zich het kwetsbaarst voelen. Wanneer deze angst voor geweldple ging wegvalt, gaat men zich ook anders gedragen, en dit wordt zonder twijfel ook door eventuele belagers opge merkt. die meestal uit zijn op weerloze types. U zult uiter aard begrijpen dat deze kur- sussen voor deze doelgroepen speciaal worden aangepast naar hun functie. Niemand zal van een 60-plusser fysische prestaties verlangen. Wel zal worden aangeleerd hoe ze Herten Aas en The Jackv Boys. twee amateurploegen uit Sint-Niklaas, werd bijna gelijktijdig opgestart en gro tendeels met dezelfde pen ge schreven. Voor beiden straks al 25 jaar lang en de vriend schapsbanden welke destijds zellig samenzijn met spijs te kon het Normaalplein «Ho- jackv Boys blijkbaar niet ver- ge Kouter» op Heimolen wor- storen. Naarmate dat de tijd den gehuurd en daarop werd vorderde staken de oudjes vorige zaterdag, het feestpro- van F.C Herten Aas echter gramma aangesneden. Eerst een tandje méér en skoorde de match der vroegere belof- Romain Laurevs alweer (2-3). ten en daarna, het uiterst ge- Een onhoudbare vrijschop door de pioniers werden ge weven zijn nog niet verbro ken. Onvergetelijk zijn trou wens de vele goede herinne ringen en de rijke waaier aan plezierige anekdoten, welke de twee ploegen tijdens de beginperiode ook samen deel- drank in café Stad Leu ven in Sint-Niklaas. Een 50- tal aanwezigen hebben daar tot in de vroege uurtjes bijon der genoten van de talrijke anekdotes uit het verleden van F.C. Herten Aas en The Jacky Boys, maar voordien den. De tijden veranderen was er nog de match van het echter en in de schoot van de beide klubs. werd de voetbal fakkel geleidelijk door ande ren overgenomen. Nu al een aantal jaren zelfs en waar prestige. Daarin hebben de mannen van Gust De Poorte- re en oud-supporter René Van De Moortele. duidelijk aan het kortste eind getrok- F.C. Herten Aas aan de klu- ken tegen de veel jongere bnaam trouw bleef, hebben ploeg van The Jacky Boys. met eenvoudige, maar zeer dorpsbewoner zich te kunnen doeltreffende middelen hun verdedigen tegen oosterse rid- belagers kunnen afschudden, ders of sammoerai's ge- Tasjesdieven zullen minder naamd. en dit alleen met je succes kennen bij de dames lichaam, een stok of dorsvle- die deze zelfverdedigingssport gel als wapen, hebben gevolgd Danspreek Voor ons. westerlingen, is de- ik nog met van de heilzame ze sport nog vrij jong te noe- werking op de lichamelijke men. Je kunt deze vergelijken conditie. Ik druk er nogmaals met boogschieten of speer- op dat voor deze bevolkings- werpen. Deze olympische groepen geen prestaties wor- sporttakken waren ooit eens wordt er nu een match tussen den verwacht, elk naar zijn gevechtssporten. Niemand de old-timers van F.C. Herten vermogen. Je goed voelen is denkt er nog aan om deze Aas en The Jacky Boys ge- het moto. de nieuwe vernatowoordelij- ken van The Jacky Boys al overgschakeld naar JK.B Troch. Slechts weinige pio niers zijn er nog direkt bij betrokken: bij F.C. Herten Aas is Fons Baert de enige overgeblevene uit de stich- tingsperiodc en bij het huidi ge J.B. Troch. houdt alleen Mon De Schrijver de legende van The Jacky Boys nog over eind. Een roemrijke en ook nog de goede oude tijd. waar van niet zomaar onmiddellijk afstand wordt genomen. In dat verband hebben enkelen al het initiatief genomen om in de voetbaldoos van destijds te grabbelen en ieder jaar. sporten als agressief te be- speeld. Thans slechts voor de stempelen Persoonlijk zie ik tweede maal maar de organi- tussen karaté. tai-jitsu en satoren Gust De Poortere. speerwerpen geen verschil op Fons Lijsssens en Mon Pee- dii vlak. ters. willen deze gezellige bij- eenkomst straks tot een tradi- Ik dank u voor deze toelich- r-» tie uitbouwen. Dan misschien J»"0; a,en ook mei de medewerking van ceptatiepcnode nodig Deze »jn allen afspreken rondag 21 het slildsbesluur ujl Sln,.Ni. oosterse gevechtstechnieken augustus om i" klaas.'waarbij Gust De Poor- zijn reeds eeuwen oud. ont- hal-De Wille Molen, te Sint- Kre vruthtc|00s een terrein hengelde. Tcnslot- Als ik het goed heb begrepen kun je deze sport beoefenen om jezelf Ie leren verdedigen en van zelfverdediging een sport maken? Voor elke sport is er een ac- staan uit de noodzaak om a Uit de pionierstijd liepen daar alleen Mon Peeters, Robert De Bruyne en Mon De Schrij ver tussen de kalklijnen ter wijl Leo Bolssens. Willy Heir- wegh en André met Roger Van Laere. ttot de toeschou wers behoorden Méér oude gloriën verdedigden de klub- kleuren van F.C. Herten Aas en ergens was het ook logisch, dat het technisch betere The Jacky Boys het eerst skoorde. Reeds na zeven minuten op aangeven van Willy De Pauw. deponneerde Mark Maes de bal al in doel en aan het kwartier, verdubbelde John Bollaert de stand (0-2) In die periode produceerde F.C Herten Aas wel enkele ver dienstelijke tegenstoten met een paar vruchteloze hoek schoppen als gevolg. Slechts nadat John Bollaert de skore voor The Jacky Boys nog eens had opgedreven, kon Romain Laurevs op voorzet van An dré Vael voor F.C. Herten Aas milderen (1-3). Na de rust speelden de pou- lains van Denise Dierickx bij na ongemerkt een tijdje met twaalf, maar dat kon het her nieuwde overwicht van The van Raymond De Schrijver was hierop het betaald ant woord van The Jacky Boys (2- 4). De geelhemden van F.C. Herten Aas met de 61-jarige José Pauwels als ouderdoms deken, probeerden het toen nogmaals met twaalf. Zonder sukses evenwel en aan de overzijde, schonk Willy De Pauw in duidelijke buiten spelstand de gelegenheid aan Mark Maes om de 2-5 op het bord te knikken. Scheidsrech ter Gery De Ruysscher in voorbereiding op Walivo's kampioenschappen, had het trouwens niet moeilijk met twee uiterst sportieve ploegen en uiteindelijk, skoorde Ro bert De Bruyne van The Ja cky Boys ook nog (2-6). Vol gens de archieven, was dit al vele jaren geleden. De ploegen: F.C. Herten Aas: Willy Colman, Raoul Van Cotthem, »Fons Lijssens. Jo sé Pauwels. Gaby Trienpont. Gilbert Van Broeck. Gaby Waterschoot. André Vael. Danny Laurevs. Pol Messa- gie. Eddy Weyns. Fons Baert en Romnin Laurevs Coach: Gust De Poortere The Jacky Boys: Mon Peeters. Norbert Cal- laert. Mon De Schrijver, Franejois Penneman. Honore Van Der Hevelen. Hilaire Van Bosch. Omer Lardenoit. Willy Van Kerckhoven, John Bollaert. Willy De Pauw. Mark Maes en Robert De Bruyne. Coach: Raoul Scha berg. Roger Van Laere

De Voorpost | 1988 | | pagina 31