Z.V.C. Waasmunster wint tornooi van Dynamo Sint-Niklaas Maurice De Paepe, 46e Koning van de Koninklijke Handboogmaatschappij «De Scheldezonen» Eksaarde gaat met meeste titels lopen V redefeestschietingen in Sint-Niklaas Tenniskampioenschap van Lebbeke ,N k f "ar* 4 - JW Feesten met 't Zolderken in Berlare 32 - 12.8 1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Traditiegetrouw, sinds haar vlug geklaard! Want in de overhandigde de prachtiee Willem Te" hadden er aan .hAll., 100A A„ 1_ \M. .V nchm.Han Ho rHo.i.i'O L-nninn stichting in 1886. houdt de eerste ronde was het Maurice K.H.M. Scheldezonen haar De Paepe van het peleton Koningschieting op de eerste «Nachtuilen» die, met een tinnen schaal aan de nieuwe gehouden de nieuwe koning koning terwijl uittredende ko- 'n de bloemen te zetten. In de ning José Bisschop de aloude daaropvolgende zondag van de maand au- prachtschot, de koningsvogel koningsbreuk aan zijn opvol- schieting» was het weer een gustus. neerhaalde. Grote vreugde Een doorlopend koud buffet natuurlijk bij de mannen "uit zorgde er voor dat de 36 deel- de «Donkstraat» die reeds nemers eerst de innerlijke mens konden versterken alvo rens aan de karwei te be ginnen. En de karwei was vroeger voorspeld hadden dat zij de koningstitel zouden be machtigen. Voorzitter Germain De Smet Boogschieten BNFLW - sektor Stekene ger overhandigde hem op het "d van de «Nachtuilen« nl hart drukkende dat het nu Ophalvens Fernand die het zijn beurt was om te trachten voor e"<aar bracht de hoofd- s de Nationale Keizerstitel naar v°gel af te schieten en de Dendermonde te brengen. prinsenmedaille kreeg opge- Ook de zustermaatschappijen speld. Menig pintje werd door St.-Sebastiaan en St.-Gillis de overwinnaars, als troost, aangeboden aan de leden van de andere peletons «Ijsberen, Krabbers en Hoop en Lief de», die nu al plannen smeden om volgend jaar de «Nachtui len» de koningstitel afhandig te maken! «Wait and see»! Boogschieten. De Scheldezonen uit Dendermonde mochten Maurice De Paepe kronen als nieuwe koning. Allé, Maurice! (xl) Enkele tijd geleden hebben de liggende wipschutters een punt gezet achter hun jaarlijks sektorieel kampioen schap van de BNFLW, sektor Stekene. Na een lange en spannende strijd kon de Eksaardse schuttersklub «De Bommensmijters» hun titel van vorig jaar verlengen. Ze haalden het uiteindelijk voor de Bosdorpse maatschappij «De Vliegende Pijl» uit Stekene en schuttersklub «Herle ving» uit dat andere grensdorp, namelijk De Klinge. De schuttersploeg van «De Bommensmijters» uit Eksaarde bestond uit André De Meyer, Marc De Muynck, Yvan Vermeersch plus het broederdrietal Theo, Patrick en Hugo Carmeliet. Dit zestal is meteen geselekteerd om de eer van de sektor Stekene te gaan verdedigen in de provinciale en de nationale kampioen schappen liggende wipschieten van de BNFLW, de Belgische Nederlandse Federatie der Liggende Wip schutters. Naar jaarlijkse traditie worden de vredefeestschietingen opgenomen in het programma van de Vredefeesten. Deze schietingen op de staande wip gaan dit jaar door op de terreinen van de Keizerlijke gilde «Sint-Sebastiaan Sint-Niklaas» op het recreatieoord De Ster te Sint-Niklaas op volgende data: Vrijdag 26 augustus 1988 tussen 16 u. en 19u30. Vrijdag 2 septmeber 1988 tussen 16 u en 19u30. De apotheose heeft plaats op zaterdag 3 september 1988 tussen 14u30 en 19u30. De organisatie is in handen van het Schelde- en Durme- verbond. Deze bevat volgende verenigingen: Keiz. Gilde Sint-Sebastiaan Sint-Niklaas, Kon. Gilde St.-Sebastiaan Belsele, Kon. Gilde Sint-Sebastiaan Sinaai, Kon. Gilde St.-Joris Temse, Kon. Gilde Willem Teil Temse. Kon. Gilde St.-Sebastiaan Elversele en de Kon. Gilde St.- Sebastiaan Waasmunster. De trofeeën en aandenkens worden geschonken door de stad Sint-Niklaas. De te betwisten titels zijn de Koningsprijs 1988 van Groot- Sint-Niklaas. de Prinsenprijs 1988 van Groot-Sint-Niklaas en het Ploegenkampioenschap van het Schelde- en Dur- me verbond. De deelnemers moeten in het bezit zijn van vier ballen in goede staat! De gemeentelijke sportraad en sportdienst organiseren, in samenwerking met de Lebbeekse tennisklubs, voor de vijfde keer het «Tenniskampioenschap van Lebbeke». Dit op de terreinen van het tenniscentrum «Hof ter Burst». Als deelnemers worden toegelaten zij die de gemeente momenteel bewonen, zij die er ooit gedurende minimum vijf jaar woonachtig waren of zij die lid zijn van een Lebbeekse tenmsklub Het tornooi dat betwist wordt van 25 augustus tot 5 september - finales op zondag 11 september - wordt gespeeld naar twee gewonnen sets, tie-break op.6/6 in elke set. De reeksverdeling ziet eruit als volgt. Dames 1 (alle geklasseerden). II (alle niet-geklasseerden), Heren I (alle geklasseerden), II (alle niet-geklasseerden). Junior Vete ranen (35 tot en met 44 jaar), I (alle geklasseerden). II (alle niet-geklasseerden). Veteranen (vanaf 45 jaar) I (alle geklasseerden), II (alle niet-geklasseerden). Jeugd (gebo ren in 1973 en later). Het inschrijvingsrecht bedraagt 300 fr.. jongeren betalen slechts 200 fr. Zich inschrijven kan via de Lebbeekse tennisklubs. in Tenniscentrum «Hof ter Burst» (052- 35.59.29) of op de Gemeentelijke Sportdienst (052- 21.84.22). De spelers moeten zelf kontakt opnemen wat betreft de planning van hun eerste wedstrijd (052- 35.59.29). De tornooileiding - Rik Moortgat en sportfunktionaris Fons Abbeloos, die de algemene leiding in handen heeft - kan alle beslissingen nemen met het doel het tornooi in goede banen te leiden. En, de deelnemers mogen niet uit het oog verliezen in het bezit te zijn van vier ballen in goede staat! Pierre Van Rossem Individuele kampioenen Naast het ploegenkampioen schap werd in de verschillen de kategorieën (jeugd, da mes. enz.) en in de diverse disciplines ook geschoten voor de hoogste onderschei dingen. In de jongste reeks deed «Bommensmijter» Sven Car meliet het even goed als z'n naamgenoten en schoot zich tot kampioen bij de minie men. Bij de kadetten een «kleine» verrassing, want daar kroonde Sharon Bogaert van «Stekene-Brug» zich tot kampioen voor al haar man nelijke kollega's. Ook bij de junioren ging de hoogste on derscheiding naar een Steken- se jonge schutter, namelijk Kurt Heymans van schutters vereniging «Wilskracht Kerk straat». Bij de vrouwelijke schutters was de Stekense deelgemeen te Kemzeke aan de hoogste eer met Irène De Rijcke van maatschappij «Herleving» terwijl Frans De Veirman van «Palingshof» uit Eksaarde zich bij de veteranen tot kam pioen schoot. Met de blankboog. voor velen nog steeds dé enige echte schuttersdiscipline. haalden Omer Schatteman van «Her leving Vlaanderen» uit Eksaarde de hoogste onder scheiding binnen terwijl Christiane Nachtegaal van «Kiekenhaag-Stekene» vice- kampioen werd. In de hoogste kategorie bij de heren, de seniores dus, werd het een strijd tussen Dirk Se- lis uit Stekene, Rudy Willems van Eksaarde en Frans Van Puyvelde uit Meerdonk De Stekenaar van «Vliegende Pijl» werd uiteindelijk kam pioen. Dat talent onwillekeurig naar boven komt werd bewezen door diezelfde Dirk Selis die daarbij nog de titel van de «Lage Vogels» won én door Patrick Carmeliet die het haalde bij de «koningen». De prijs van de «Hoge Vogels» ging naar Mark De Muynck uit Eksaarde terwijl Annemie Walgrave van «Stekene-Kie- kenhaag» zich t ot «koningin» van de sektor Stekene schoot. De belangrijkste uitslagen Per ploeg: 1. Bommensmij ters uit Eksaarde, 2 De Vlie gende Pijl uit Stekene, 3. Herleving uit De Klinge. Seniores: 1. Dirk Selis van Vliegende Pijl uit Stekene. 2. Rudy Willems van Palinghof uit Eksaarde. 3. Frans Van Puyvelde van De Moedigen uit Meerdonk. Blankboog: I. Omer Schatte man van Herleving Vlaande ren uit Eksaarde, 2. Christia ne Nachtegaal van Kieken haag uit Stekene, 3. Luc Caessens van Vliegende Pijl uit Stekene Dames: 1 Irene De Rijcke van Herle ing uit Kemzeke. 2. Jeanine Laureys van De Moedigen uit Meerdonk, 3. Conny Sergeant van 't Heiken uit Moerbeke. Veteranen: 1. Frans De Veir man van Palinghof uit Eksaar de, 2. Roger De Saegher van De Klinge-Statie, 3. Herman De Wilde van Sportlokaal uit Eksaarde Koningen: 1. Patrick Carme liet van Bommensmijters uit Eksaarde. 2. Georges Windey van Palinghof uit Eksaarde. 3. Erwin De Roos van De Brug uit Stekene Koninginnen: f. Annemie Walgraeve van Kiekenhaag uit Stekene. 2. Amalia Blan- ckaert van de Brug uit Steke ne, 3. Annie Tournet van Ons Vermaak uit Eksaarde. Miniemen: 1. Sven Carmeliet van Bommensmijters uit Eksaarde, 2. Nicky Ver meersch eveneens van Bom mensmijters, 3. Kevin De Roover van Palinghof uit Eksaarde Kadetten: 1. Sharon Bogaert van De Brug uit Stekene. 2. Cindy Pauwels van Gasthof uit De Klinge. 3. Christel De Decker van Schuttershof uit Sint-Pauwels Juniores: 1. Kurt Heymans van Wilskracht Kerkstraat uit Stekene. 2. Peter Ryckaert van De Klinge-grens. 3. John ny Colman van Schuttershof uit Sint-Pauwels. Hoge vogels: 1. Mark De Muynck van Bommensmijters uk Eksaarde, 2. Yvan Ver meersch eveneens van Bom- mensmijteis. 3. Guy Apers van Wilskracht Kerkstraat uit Stekene. Lage vogels: 1. Dirk Selis van Vliegende Pijl uit Stekene, 2. Luc Vertenten van Herleving- Kemzeke, 3. Lucien Ringoot van Wintervermaak-Kemze- ke. TenT ZAALVOETBAL In sporthal De Witte Molen te Sint-Niklaas ging tijdens het voorbije weekend een eerste voorbereidingstornooi van start in een organisatie van Dynamo Sint-Niklaas. In navolging van hun «natio naal» tornooi organiseerde Dynamo dus nu voor het eerst een tornooi voor provincialers uit de streek. Acht Clubs schreven in bij Voorzitter Sanchez, en dat waren: de Witte Molen, Ra pid Sinaai, Waasmunster. Vos Reinaert, Hairclub Sinaai, Moleken Di Monaco, Dyna mo zelf en de recreaboys uit Sinaai die in laatste instantie het niet op komen opdagende Kleine Ster verving. Reeds van bij de aanvang van het tornooi werd duidelijk dat de kersverse kampioen uit Waasmunster de te kloppen ploeg was wanneer het om de tornooizege zou gaan. Slechts éénmaal kwamen de Heide- Zaalvoetbal. De Recreaboys namen ook deel aan het tornooi van De Witte Molen in Sint-Niklaas (Iv) jongens echt in gevaar, en dan nog tegen de invallers van het laatste uur De Recreaboys. In de A-reeks waar Waasmun ster én deze rekreaboys waren onderverdeeld won uiteinde lijk Waasmunster toch alle schiftingswedstrijden zodat de finale zonder noemenswaardi ge problemen werd bereikt. In de B-reeks waren de ploe gen wel wat meer aan elkaar gewaagd al dient ook hier ge zegd dat 't Moleken Di-Mo- naco ook hier al de wedstrij den won alvorens in de clinch te gaan met Waasmunster voor de finale. Maar eer het zover was kon digden de troostingen zich aan als spannende propagan- damatchen voor het zaalvoet bal. Voor de zevende en acht ste plaats versloeg De Witte Molen Hairclub Sinaai terwijl Rapid Sinaai het haalde voor de vijfde plaats met de straf schoppen van Dynamo (B) Eveneens spanning «troos ting» tussen de Recreaboys en Vos Reinaert. Deze laatsten mochten dan de derde stek opeisen voor de meevallers van dit tornooi: de Recrea boys. Wie echter dacht dat de finale eveneens een hoogstaande partij ging worden kwam be drogen uit. Daarvoor was Waasmunster veel te sterk voor zijn tegenstander die luisterde naar de naam van 't Moleken Di Monaco. Getuige hiervan zijn alvast de eindcij fers die bleven steken op een 16-2 overwinning voor de heideploeg. Wanneer deze laatsten in hun nieuwe reeks in de competitie ook wou te keer gaan zou het niet ver wonderlijk kunnen zijn dat weer in de top geëindigd wordt. Dat was alvast ook het oordeel van gemeenteraadslid Urbain Vercouteren die de verontschuldigde Freddy Wii- lock (minister P.T.T.) en Sportschepen Baetens verving tijdens de korte receptie ge houden voor en door de deel nemers onder het goedkeu rend oog van Sporthal be heerder Marcel Van Den Branden Voorzitter Sanches van Dynamo Sint-Niklaas dankte dan nadien nog beide heren voor dit blijk van ver trouwen in de club en betrok ook de scheidsrechters Pa trick De Roeck. Frankv De Rechter en Robert De Rech ter in deze korte hulde waar door het eerste suksesrijke Witte Molentornooi er met een opzit. Van voorzitter Sanches verna men we alvast dat er volgend jaar alvast een tweede editie komt van dit tornooi en dit op aanvraag van de nu deelne mende clubs. Zaalvoetbal. De mannen van Club Sinaai tijdens het tornooi van De Witte Molen (Iv) Uitslagen Recreaboys-Dc Witte Molen 3-2 Vos Reinaert-Hairclubs Sinaai 9-1 Rapid Sinaai-Waasmunster l-7 t' Moleken Di Monaco-Dynamo Sint-Niklaas 5-3 De Witte Molen-Rapid Sinaai 0-6 Hairclub Sinaai-t'Molekcn Di Monaco 2-6 Recreaboys-Waasmunstcr 5-6 Vos Rcinaert-Dynamo 4-2 j Rapid Sinaai-Recreaboys 2-5 t'Molekcn Di Monaco-Vos Reinaert 6-5 Witte Molen-Waasmunster 3-9 Hairclub Sinaai-Dynamo 4-10 Eindronde Plaats 8 en 7 - De Witte Molen-Hairclub Sinaai X-4 Plaats 5 en 6 - Rapid Sinaai-Dynamo St.-Niklaas 5-5 Plaats 3 en 4 - Recreaboys-Vos Reinaert 3-6 Finale: Waasmunster-t'Moleken Di Monaco 16-2 Mare Stevelinck Zaalvoetbal. De ploeg van De Witte Molen uit Sint-Niklaas tijdens het eigen tornooi (Iv) Tweede verlichte a vond markt Op vrijdag 12 augustus vanaf 18 uur organiseert Zaalvoet- balklub 't Zolderken in de Frankrijkstraat te Berlare haar tweede verlichte avondmarkt. Er werd ook voor attrakties gezorgd met het all-round orkest "Cameleon", dat vorig jaar al veel sukses kende en dat ook nu zangeres Chantal meebrengt. Maar daarmee zijn de feestelijkheden zeker niet voorbij Barbecue Op zaterdag 13 augustus is er een doorlopende barbecue vanaf 18 uur tegen de civiele prijs van 250 fr. Het gebeuren wordt muzikaal omlijst door "Die Fidele Scheldelandcr Musikanten" uit Schoonaarde. Kunst- en ambachtenmarkt Op zondag 14 augustus organiseert 't Zolderken nog een Kunst- en Ambachtenmarkt in de Frankrijkstraat van 10 tot 18 uur Rond 16 uur kan men er een optreden bijwonen van de Berlaarse zangvereniging "De Leerzuchtige Broeders". Eendracht Schuitje en Woudgalm-Heide. Ook die dag is er vanaf llu30 doorlopend barbecue tegen 250 fr. Rommelmarkt Nog is het feesten niet gedaan, want op maandag vanaf 9 uur is er een rommelmarkt voor groot en klein met in de namiddag een bezoek van de Berlaarse fanfares. Tijdens deze driedaagse is er op de parking een gelegen heidscafé ingericht waar verschillende streekbieren te verkrijgen zijn.

De Voorpost | 1988 | | pagina 32