Vredon oogstte successen in Bulgarije 6 - 12.8.1988 - De Voorpost Aalst gebouwen van het Sint-Benediktusheem. Drie weken lang zijn UM-uitgaven er te bekomen aan sterk verlaagde prijzen. Open van 9 tot 12 en van 13 tot 17 u. Bidtocht Op maandag 15 oogst viering O.L.Vrouw-ten-Hemelopneming met te 10 u. in de Affligemse abdijkerk een pontifikale hoogmis, te 15 u. pontifikale vespers en te 17 u. avondhulde aan O.L.Vrouw met bidtocht, toewijzing en eucharistieviering. Een afsluiten van het Mariajaar. Kunstenaars in Affligem Het Affligems gemeentebestuur organiseert reeds enkele jaren een kunstweekend voor eigen kunstenaars. Plastische kunsten komen nu aan bod met Alfons De Rijck, Patrick Van Creanenbroeck, Albert Van Den Bossche, Alfons Van Den Bossche, Agnes Van Ransbeeck, Bart De Boos, Frans Mertens, Michel Verdoodt, Greet De Roeck, Hendrik Mertens, Marleen Reyntjens, Koen Van Der Poorten, Herwig Van Holsbeeck, Guido Moens, Dirk De Greve, Benny De Rijck en Pierre Van Holsbeeck. U kan deze werken gaan bekijken in het Affligems kultureel Centrum, Abdijstraat. Opening op vrijdag 26 oogst te 20 u. Nadere info bij schepen Yvan 't Kint, Bellestraat 99, te Affligem, tel. 053-66.70.41 Thor Kokerij Met een keurig uitgebalanceerd elftal wil Thor Kokerij Meldert het komend voetbalseizoen inzetten. Supporters worden dan ook uitgenodigd naar de plechtige eucharistieviering op vrij dag 26 augustus te 19u30 in de Sint-Walburgakerk als opening van het seizoen. Waarna receptie en gezellig samen zijn met discobar in het nieuw klublokaal «Bij Herman», Dorp In afwachting wordt een zeer gestoffeerde oefenkalender afgewerkt als volgt: 13.8.88 Eva's T.K. Meldert - Opdorp 18 u. 13.8.88 T.K Meldert - S.T. Denderleeuw 19u30 14.8.88 T.K. Meldert - F.C. Wieze (Burentornooi 15 en 17 u. 21.8.88 Sparta Appels - T.K. Meldert (Burentornooi 15 en 17 u) 25.8.88 T.K. Meldert - R.C. Wetteren 19u30 28.8.88 W. Hofstade - T.K. Meldert (Burentornooi 18 en 20 u.) Wandelen Met Vakantiegenoegens Affligem op vrijdag 19 oogst te 19 h. aan de abdij en op vrijdag 26 aan zaal «Ons Huis» wandelen. Gratis deelname Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Jan en Godelieve De Geyselaert- Vastenavond. Op 20 oogst Anny en Alfons De Maght- Aelbrecht en op 21 oogst Maria en Alfons Maesschalck. Mariahulde Traditiegetrouw wordt op maandag 15 oogst rond de abdij Affligem een Mariahulde georganiseerd. Dit ter herinnering aan het feit dat Sint-Bernardus van Clairvaux in 1146 voor het eerst het beeld van O. L.Vrouw van Vrede te Affligem vereer de. Na zijn «Ave Maria» volgde vanuit het beeld prompt «Salve Bemarde». Rond de omheining van de abdij wordt door honderden mee opgestapt, er wordt gebeden en er wordt gezongen. Te Meldert wordt een akte van toewijding uitge sproken op de wijk Nevel door Hoogeerwaarde Heer Abt Dom Johannes Goetgebeur. De bidtocht wordt afgerond met een eucharistieviering in de abdij. Supplementaire dimensie van het gebeuren wordt het feit dat deze tocht het einde van het Mariajaar inluidt. De bidtocht start te 17 u. en het einde van de hele plechtigheid zal plaatshebben rond 19 u. Zondag 4: te 14 u. wandelzoektocht met 10.000 fr. prijzen en vanaf 16 u. volksspelen, natjes en droogjes. Heipias kermis Het komende weekend heeft de Heipias kermis plaats. Vrijdag 12 augustus is er om 20 u. een grote belotting met 10.000 fr. vooruit. De inleg bedraagt 100 fr. Deze belotting wordt georganizeerd ten voordele van voetbalclub VC Kanaries. Ook uitbetaling spaarkas De Toekomst. Zaterdag 13 augustus grote kermisvlucht voor duiven uit Noyon en Quiévrain. Om 18 u. grote barbecue ten voordele van supportersclub de Nico vrienden. Om 19 u. amusement met disco-bar. Zondag 14 augustus grote barbecue ten voordele van suppor tersclub de Nico vrienden. Om 15 u. wielerwedstrijd voor liefhebbers. De vijftiende Grote Prijs Frans Roelandt en om 19 u. disco bar Maandag 15 augustus om 19 u. grote bakschie- ting, vogelpik en gerrebolling naar panklare kippen ten voor dele van de Nico vrienden. Dartsclub Just nevest Dartsclub «Just Nevest» die gevestigd is in de Nieuwstraat 32 te Lede (053-80.48.22) organizeert maandelijks dartsavon den. Men koos voor de eerste vrijdag van elke maand. Aanvang om 20 u. Zesde Rochusfeesten Voor de zesde maal worden in Lede de Sint-Rochusfeesten georganizeerd. Op vrijdag 12 augustus om 19 u. officiële opening van de zesde Rochusfeesten. Boogschieting op de liggende wip. Om 20 u. doorlopende barbecue, reuzebrochet met 150 fr. 23 u. openingsbal met discobar NRS en vanaf 20 u. Silly Donkey voor de kinderen. Zaterdag 13 augustus om 14u30 gratis koffietafel met gerrebolling voor vrouwen. Om 19 u. gerrebolling naar panklare kippen. 20 u. doorlopende barbecue met reuzebrochetten en om 21 u. optreden van de NO Orleans Jeggpap Jazzband. Zondag 14 augustus om 14 u. fietstocht van Vakantiegenoe gens met een trofee geschonken door Kamiel De Smet. Om 15 u. orgelmelodieën op het binnenhof en demonstratiewed strijd grasshoppers. Om 17 u. ballonwedstrijd BAC en gerre bolling naar panklare kippen. Om 19 u. oplaten van warme luchtballon en, om 20 u. discobar NRS. Maandag 15 augustus om 14u30 feestelijke rondgang van de Harmonie Sint-Cecilia. Om 15 u. zegening van vaandel en lof aan de kapel. Om 16 u. speciaal verzorgde wafelbak. Orgelmelodieën en optreden van de harmonie. Om 18 u. parachutespringen door paraclub Schaffen met demonstraties vrije val en kangoeroespringen. Om 21 u. sluitingsbal doordiscobar NRS. Elke dag is er doorlopend animatie voor de kinderen. Moorsel Elke woensdag fietsen. Vertrek te 19 u. aan het parochiehuis. Terug rond 21u30. ledereen kan mee. Ijzerbedevaart De Vlaamse Klub Meldert-Moorsel rijdt per bus naar Diksmui- de op zondag 28 oogst. Vertrek op het Dorp te Moorsel te 8 u. Prijs: 300 fr. Inschrijven bij Philemon, Merckx, Molenkouter- baan 12 of bij Wifly De Petter, Avouéstraat 14 Bedevaart Naar Mespelaar op dinsdag 13 september naar de H. Alde- gonde. Inschrijven bij Alice Dooms, Beugemstraat. Benefietwedstrijd Ten voordele van gehandikaptentehuis «De Valier» te Liede- kerke had verleden zaterdagnamiddag op het terrein van «De Schroevers» aan de Exterkenstraat een benefietvoetbalwed strijd plaats. Het werd een treffen tussen de familie De Plecker enerzijds en de Limburgse Glasrakkers anderzijds. De familie De Plecker heeft een familielid in De Valier en bovendien zijn er familiale banden met Glasrecylage Lummen. Het was het resultaat van suggesties op en recent kommunie- feest en voor de familie De Plecker was de voorbereiding dan ook aan de magere kant want toteen training was het niet kunnen komen. Ze hadden dan ook duidelijk voor een verdedigende houding geopteerd en waren besloten hun vel duur te verkopen. In de tweede helft, de stand was toen nog steeds blank, lukte Paul Van Swartenbroeck van het beter spelend Limburgs team er in te scoren doch Firmin De Plecker deed enkele minuten later hetzelfde. De beslissing moest dus komen via strafschoppen en daarin toonde de familie De Plecker zich met drie tegen één superieur. Er komt echter een terugwedstrijd in Lummen. Lede. De Fauconniermolen Paradedrop om 17 u. met de gewaagde Duosprong waarbij iemand meespringt voor de eerste keer. Warme luchtballon, elke keer opnieuw een fascinerend iets - 19 u. Maandag 15 oogst: spetterende namiddag voor jong en oud vanaf 14 u. met gratis toegang te presenteren door Studio 19 met Kees en Rob Van De Ven. Gastheer en kwismaster is Gui Luyten. Werp uw toegangsticket van de vorige dagen niet weg. Er is een kasbon van de G-Bank mee te winnen. Belotting In zaal Soetekin, Nieuwstraat 32, op vrijdag 19 oogst vanaf 19u30 belotting ten voordele van BLB-piloot Gunther Daguyt. Tevens doorlopend pitjesbak naar panklare hanen. 2500 fr. vooruit plus de inleg (50 fr.) plus trofee. Handelsbeurs Op 12,13,14 en 15 augustus. Info via 053-80.48.21De beurs heeft opnieuw plaats in de lokalen van het College, nadat de Rijksschool geen toestemming meer verleende. Programma: Vrijdag 12 augustus 15 u. Programma voor de 3e leeftijd, La Esterella, Benny Scott, Samantha. 22 u.: Slangenmens Jackie in the Box Zaterdag 13 augustus 14u30: Kaatswedstrijd Belotten. Grote Prijs «Bert Van Hove». 15.000 fr. prijzen 50 fr. inleg trofeeën 21u30: Molenberger Blaaskapelle. Zondag 14 augustus 15 u. Kinderprogramma 21u30 Stampen en dagen Openingsuren voor het publiek 12 aug. van 18 tot 22 u. 13 aug. van 14 tot 21 u. 14 aug. van 14 tot 21 u. 15 aug. van 14 tot 21 u. Maandag 15 augustus 14u30 Paul Severs 21u30 sluitingsapotheose. Leedse groep: De Biet. Naar de Ijzerbedevaart Vanuit ontmoetingscentrum Soetekin wordt op zondag 28 augustus een bus ingelegd naar de Ijzerbedevaart te Diks- muide. U kan telefonisch inschrijven via 053-80.48.22, liefst voor 25 augustus. Afstapje inbegrepen bedraagt de prijs 200 fr. Samenkomst aan Soetekin, Nieuwstraat 32, te 8 u. Stopplaat sen Impedorp 8u15, Wanzeledorp 8u25, Smetlededorp 8u35 en Oordegemdorp 8u45 Vierde Vlaams Tuinfeest Op zaterdag 3 september en zondag 4, 4e Vlaams Weekeinde aan de Poortendriesstraat 41 te Lede. Zaterdag 3 animatie door de groep «Zakdoek» vanaf 18 u. Expressiegroep Vredon is terug van een veertien daagse vliegreis naar Bulgarije. Een week met uitstappen en optredens en een week zonnen aan de Zwarte Zee. Met handgeklap zijn Bulgaren zelden mild. Blij ven staan is reeds een reëel teken van hun waar dering. En voor Vredon bleven ze inderdaad staan. Reeds van bij de start in januari 1980 is het doel van kunstgroep Vredon geweest een stuk Vlaamse kuituur uitdragen tot ver over de grenzen. Jaarlijks verzorgen zij een 70-tal optredens m het bin nenland en onze buurlan den. Maar daarbij maakt de groep elk jaar een bui tenlandse tournee van en kele weken. Zo telt Vredon momenteel talloze vrien den in Oostenrijk, Dene marken, Zweden, Duits land, Polen. Spanje, Hon garije en Zuid-Afrika. Naar aanleiding van het verblijf van de Bulgaarse dansgroep Aprilov Palaou- zov te Aalst, werden vorig jaar contacten gelegd met de stad Gabrovo en kwam de 9® Vredon tournee tot stand. Aalst karnavalstad is sedert 10.jaar bevriend met deze humorstad in het hartje van Bulgarijë, dit onder impuls van oud-bur gemeester Marcel De Bis schop en met bemiddeling door Jos De Geyter. Gabrovo, hun pleister plaats waar ze verbleven in Hotel Jantra op kosten van Gabrovo (althans de eerste week) heeft bijna als Aalst een karnavaltraditie en in het Museum van de Humor en de Satire vindt men op de derde etage het karna- valkostuum van stadsge noot, wijlen Jackie D'Herde. werd geboden met o.m de vlaggen, een typisch Vlaamse discipline die daar nog niet gekend was Vredon en de toekomst Deze 9* V redontournee zit er nog maar pas op en reeds zijn diverse projec- Bruinen aan de Zwarte Zee Na een prachtige maar vermoeiende week volgt het afscheid van de Bul gaarse vrienden, richting Zwarte Zee. Onderweg wordt nog een bezoek ge pland aan Veliko Tirnovo, de vroegere hoofdstad Aalst. De Vredon-leden bezochten ook het wereldberoemde klooster van Rtla waar de Lede Zevende Molenfeesten te Oordegem-Lede In de schaduw van de gekende Fauconniermolen, langsheen de Steenweg op Gent, hebben op het Domein Hof te Landegem dit weekend van vandaag vrijdag 12 tot en met a.s maandag 15 augustus de Zevende Molenfeesten plaats met een uitgebreid en zeer gevarieerd programma. Vrijdag 12 augustus, Vlaanderen nummer één treedt er op met zijn orkest te 21 u. in een presentatie van Amora's diskotheek. Zaterdag 13 oogst, wordt het «Into Space» Een spetterende avond voor jongeren die van klasse houden. Een avond vol high-tech waarbij klank, licht en clips op reuzegroot scherm voor perfekt spektakel zorgen. Als gast treedt Robijn Promo tions op met een Super Video-Show En alsof dit alles nog niet genoeg was is er nog een prachtige prijs voor de meest origineel geklede spaceman of spacewoman. Begin te 20 u. Kaarten: 120 fr., in voorverkoop 100 fr. Zondag 14 oogst: «Namiddag in openlucht» voor amper 20 fr. Tot 12 jaar zelfs gratis. Vanaf 14 u. doorlopende aktiviteiten. Oude ambachten: een rijke schare van ambachten uit vroege re tijden. Volkssporten Tentoonstelling: Street Jewelry Bezoek molen De Wervelwind: een topper van formaat. Een luchtstroom brengt 100 balletjes in beweging. Vang de juiste eruit en win het spel. Ponyritjes: voor kinderen, verzorgd door manége De Riddere. Van 15 u. tot 18 u. «The Apple M. Brass» voor het muzikaal entertainment Ook de lekkerbekken komen aan hun trekken en kunnen proeven van het «Varken aan 't spit» en dit om 18 u. en 20 u. Sensatie - sensatie - sensatie Aalst. Jan Doorns onder hoogspanning n weer in het zicht is (a). Uitstappen vanuit Gabrovo 16 juli 1988 landt de groep in Sofia en wordt opge wacht door een delegatie van Aprilov Palaouzov. Vanaf dat moment zijn zij de gasten van de stad Ga brovo. Na een bezoek aan Sofia en het wereldberoem de klooster van Rila, volgt een warme ontvangst door de leden van de dansgroep. Een week vliegt voorbij als ze zo goed gevuld is. Diver se uitstappen in de omge ving geven een beeld van het Bulgaarse land en volk. Achtereenvolgens wordt kennis gemaakt met Triavna, Chipka, Etara en Boventsu. 's Avonds worden optre dens verzorgd in en rond Gabrovo. De belangstel ling en het applaus liegen er niet om. «Vredon is de waardige ambassadeur van een stuk ongekende Vlaamse kuituur», be weert de burgemeester van Gabrovo tijdens de officiële ontvangst op het stadhuis. Na het officiële gedeelte relikwieën van Johann van de idee om een optreden te verzorgen. Dit wordt in dank aanvaard door de or ganisatie van de Club, en later beloond met daverend applaus vanwege het inter nationale publiek van Club Med. Veel te vlug is deze suk- sesrijke tournee, gekop peld aan een prachtige va kantie voorbij, wanneer op 30 juli een bruingebrande groep huiswaarts vliegt. Succes Het geheim van het succes van Vredon in Bulgarije ligt wellicht hierin dat er gewoon een «volksdans groep» werd verwacht doch dat hen een zeer gedi versifieerd programma Rila worden bewaard. ten voor volgend jaar in uitwerking Tussen het drukke agenda met binnen- en buitenland se optredens plant men een galavoorstelling in de Werf te Aalst op 15 oktober met een vernieuwd pro gramma. Ook zijn er reeds reëele contacten met een Israëli sche groep voor de tournee van volgend jaar. In cultu rele uitwisseling worden dan Israël en Egypte bezocht. Op donderdag 15 oktober volgde tweemaal een har telijke verbroedering in ty pisch Bulgaarse Taverna's waar Vredon genoot van de Bulgaarse keuken en folkloredansen. De tweede week is er een zonder veel geschiedenis: uitrusten, sporten en zon nen in de Club Mediterra- née te Roussalka. Maar rust roest, en al vlug rijpt stelt Vredon in De Werf te 20 u. het nieuwe program ma voor en op zondag 30 oktober en Allerheiligen 1 november is er Vredonres- taurant in de lokalen van het VTI. Het nieuw werk jaar start reeds op 9 sep tember. Belangstellenden nemen liefst kontakt op met het sekretariaat, A. De Moor, Abeelstraat 17 te 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.93.67. LH Aalst. Het podium voor de jaarbeursattrakties is in aanbouw. Dat wil zonder meer zeggen dat eerlang het grote gebeuren weer van start gaat (a). Aalst. In Finland sloeg Guido Vinck deze vis aan de haak (Ih) Aalst. Fer trio werden de vissers aan de vijver uitgezet (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 6