38" Bloemencorso te Sint-Gillis Dendermonde "The Jones" in de gevangenis 23 De wereld van de stripfiguren centraal in Pierre Van Ross em rt 1 De Voorpost - 19.8.1988 - 11 irse ►og- van g is 5de in een >rst, Jten nen ind- Ten [en- reef laar oeg een irijs /er- jio- jdt, /er- /er- I nen en. wel on- r-de iste I. 's ing de de and den Zij len- een op- ine, Iers m ■-J. 4 zou spelen, ik mijn instru ment daartoe graag leen de, was het hek volledig van de dam. Iedereen bleek achteraf tevreden. Neen, we hadden ons programma niet aange past. Ze kregen net hetzelf de repertoire wat elk ander publiek van ons ten gehore krijgt. En het viel in de smaak, ook in deze vein de mensen van de Stichting. Zodat we wellicht, in de loop van dit jaar, nog der gelijke optredens zullen mogen verzorgen. Waar schijnlijk in Waalse instel lingen. Tweede single Enige tijd geleden bracht The Jones "In your hands", him eerste single, op de markt. De respons? Rik Vermeir: Meteen na de release heeft Studio Brussel er wat ik zou wil len noemen "beleefde aan dacht" aan besteed, de plaat dus een aantal keren de ether ingestuurd. Wat toch duidt op kwaliteit. Als groep die nog geen vol jaar bestaat, mochten we overi gens net meer verwachten. Trouwens, niet alle be ginnende groepen kunnen op dergelijke aanmoedi ging rekenen. Ook BRT-l en 2 draaien het nummer, al ligt de luisterbereidheid naar bei de voornoemde zenders bij de leeftijdskategorie die wij "bespelen" duidelijk lager. Lebbeke. Jones-zanger Gu. Impe in de gevangenis te H Een eerste single is altijd een probeersel. Onervaren als we op dat vlak waren, schortte er bijv. nog heel wat aan de verdeling. Daaraan zal bij onze twee de single meer aandacht worden besteed. In oktober trekken we inderdaad op nieuw de studio in. Welke nummers we zullen opne men overwegen we mo menteel nog. In elk geval zal de druk om bijval nu hoger liggen, een tweede single moet altijd beter zijn dan de eerste. Wat de live-optredens betreft mo gen The Jones anders niet klagen De voorbije tien maanden kwamen ze zo'n vijfentwintigtal keren aan de bak. Zowel in de eigen regio als daarbuiten (Sint- Niklaas, Gent, Landegem) De reakties van het pu bliek klonken algemeen positief. Wat zelfs niet al tijd van grote namen kan worden gezegd. Het live- optreden van bijv. Won Ton Ton in Ons Huis te Lebbeke werd allesbehalve laaiend entoesiast ont haald. Wat de onmiddellijke toekomst betreft staan voor The Jones twee play- back-optredens in het BRT-2 programma "Radio Rijswijk" geprogram meerd: één in Ronse en één in Antwerpen. Gebrek aan interesse ither Van Lierop in gesprek 'sselt. (foto g. breckx van de kant van de organisatoren Het probleem, aldus ver der Rik Vermeir, waarmee groepen als wij op hun weg naar de doorbraak te kampen hebben, is het to tale gebrek aan belangstel ling van de kant van de organisatoren voor be ginnende bands. Met de eventuele kwaliteiten die ze bieden wordt in het ge heel geen rekening ge houden. Een organisator is im mers niet bereid risiko's te lopen. Hij engageert dus alleen bekende namen. Wanneer hij een groep als Won Ton Ton op de affiche plaatst, is hij van publieke bijval verzekerd Ook al be rust haar bekendheid slechts op één of twee nummers. Maar: de kassa rinkelt. En daarop komt het aan De muziekwereld is een keiharde business geworden. Daarom ook hebben wij besloten een tweede single uit te brengen. Het komt er immers op aan naambe kendheid te verwerven. Slaag je erin een hit<je) te skoren, ben je werkelijk gelanceerd. En komen de aanbiedingen vanzelf. Anders ben je verplicht verder te boeren in cafés en het jeugdklubcircuit af te dweilen. Let wel, wat ook zijn charmes heeft. Wij ha- me/ praat-gast Lucien Van len onze neus daar niet voor op. Inderdaad, een single uitbrengen kost geld. Veel geld. Maar we hebben ambitie om door te breken. Dus moeten we in vesteren. En geld spende ren doet overigens eenie der die om het even welke hobby op een intense ma nier beoefent. Werd de eerste plaat ge- produced door Peter Ghi- stelinck, dan toen The Jo nes voor hun tweede single een beroep op Lebbekenaar Piet De Ridder Rik Ver meir: Peter Ghistelinck is een bekwaam vakman, een zeer goed muzikant boven dien, die echter, naar onze smaak, in te grote mate zijn eigen stempel op onze eersteling "In your hands" gedrukt heeft, zodat het emdprodukt eerder Peter Ghistelinck en "The Jones" werd, dan omgekeerd. Door Piet De Ridder aan te trekken lopen we een risiko, het producen van een plaat is voor hem ook een nieuwigheid, maar we koesteren het volste ver trouwen m hem: hij is een zeer goed muzikant en hij kent ons en de muziek die we maken. Duimen dus voor The Jones! gen over Mickey Mouse, stapt een groep uit Den dermonde die het leven van 's werelds meest be kende muis zal uitbeelden. Rijbaan Piet levert ook de Romeinse soldaten en de paarden die de komst van A'sterix aankondigen en vanzelfsprekend stapt ook het Paard van de Halt mee op in de stoet als de grote apoteose. Wegwyzer Deze 38e Bloemencorso heeft plaats op zondag 4 september en start om 14 uur stipt. Maar dat is lang niet de enige aktiviteit. Kronologisch ziet het pro gramma er als volgt uit: zondag 4 september om 10 uur wordt de Bloemencor so braderie geopend op de Potiaulaan door de Kon. Fanfare De Ware Belgen uit Oudegem. Leden van het Bloemencorso komi- tee en het handelscentrum van Sint-Gillis zullen de fanfare vergezellen. Om 11 uur wordt op de Potiau laan door deze fanfare een aperitiefkoncert aangebo den en om 13 uur worden de deelnemende groepen aan de Bloemencorso op het vroegere gemeen tehuis van Sint-Gillis ver wacht. Nadien gaan zij naar de Emanuel Hiel- straat waar de stoet wordt gevormd. Om 14 uur ver trekt de stoet dan. Via de Em. Hielstraat gaat het langs de Van Langen hove- straat, de Frans Van Schoorstraat, de Sint-Gil- lislaan, de Potiaulaan, de Pastoor Claeysstraat, de Koning Albertstraat, De Heirbaan, de Resedalaan, de Breestraat, het Camiel Marchantplein, de Wegge voerdenstraat, de Sint-Gil lislaan, de Otterstraat, de Potiaulaan, de Vijfde Ja- nuaristraat en de Koning Albertstraat terug naar de Sint-Gillislaan, waar aan het vroegere gemeen tehuis de apoteose plaats heeft? Terwijl de Bloemencorso doorheen de straten van de Dendermondse deelge meente trekt, heeft er op de Burgemeester Potiau laan een doorlopende rommelmarkt en braderie plaats. Na afloop van de Corso worden de praalwa gens nog een tijdlang ten toongesteld aan de Potiau laan. Vanaf 18 uur is dat. Om 20 uur wordt de Corso afge- Dendermonde. Bloemencorso. Elk jaar opnieuw komt er een massa volk kijken naar de bloemencorso. foto piet hermans) Dendermonde. Bloemencorso. Elk jaar opnieuw wordt de corso in een ander teken geplaatst. Dit jaar komen de stripfiguren aan de beurt, (arch.) sloten met een kioskkon- cert op de Potiaulaan door de Kon. Kat. Harmonie Sint-Egidius uit Sint-Gillis en maandag 5 september om 11 uur worden de prij zen van deze 38e Bloe mencorso van Sint-Gillis uitgereikt. Vermelden we ook dat er vanaf vrijdag 2 september bij de handelaars van het winkelcentrum een etala gewedstrijd is, waaraan ie dereen kan deelnemen en dat er op zondag 4 septem ber om 11 uur een teken wedstrijd voor de kinde ren wordt georganizeerd. Deze bloemencorso wordt georganizeerd door het Komitee voor Sport en Ontspanning met als voor zitter ere-schepen Petrus Verhelst, de ondervoorzit ters Constant Vermeulen en Albert Van Dievoort, de sekretaris Wim Van Ranst, de penningmeester Jan Cornelis en de kom- missarissen Albert Her tog, Victor Mannaert en Gaspar Van Wezemael. De bestuursleden zijn Pa trick Vercauteren, Louis Ost, Pierre Van Hole, Herman Kempkens en Jan Mannaert. De technische leiding van de corso is in handen van André De Hauwere en Frank Praet tekende voor de organiza- tie en de samenstelling. Tijdens een optreden in Hasselt "The Jones", een viermans pop-rockformatie uit het Dendermondse - de met de aktivitciten van de groep is samengesteld uit gitarist Rik Vermeir (Wieze), zanger Gunther Stichting Morele Bijstand Van Lierop (Lebbeke), drummer Danny De Saeger (Grembergen) en basgi- ff* G®vangenen en we van tarist Teun De Saeger (Grembergen) - belandde vorige week een namiddag Kroe' dergelijke erva- in de Hasseltse gevangenis. ring reeds achter de rug Uit vrije wil overigens, want The Jones verzorgden er op uitnodiging van de had, o.a. optrad in "De "Stichting Morele Bijstand aan Gevangenen" een optreden voor de bewoners Nieuwe Wandeling" en in van deze rijksinstelling. Een optreden, aldus woordvoerder Rik Vermeir, Dendermonde, positieve dat algeheel meeviel. Er staan de groep overigens nog optredens binnen de klanken opvingen, muren van strafinrichtingen te wachten. We hebben toen kontakt gezocht met de stichting Meevaller, voor beide Het optreden in Hasselt, er nadat we via een artikel en de gevangenis van partijen vertelt Rik Vermeir, kwam bi de P01"8 kennismaakten n^geit bleek wel interesse te bestaan. De procedure om achter de tralies op te treden blijkt overigens vrij omslachtig en de ene ge vangenis voert op dat vlak al een meer open beleid dan de andere. Hasselt blijkt zich in dat kader nogal progressief op te stellen. De gevangenen. 69 in totaal, worden er trou wens tegelijk korrekt. en vriendelijk behandeld. On ze kontakten met de direk- tie vielen overigens ook voor 100% mee. Het optreden zelf? In den beginne voelden we ons wat onwennig. Ons door snee publiek bestaat uit ze- ventien-achttienjarigen. Maar toen ingevolge het uitvallen van onze zang versterker ex-wiclvenner Lucien Van Impe was tevo ren gedurende bijna één uur geinterviewed en onze versterker, die daarbij ge bruikt werd, houdt het doorgaans maar een uur en een kwart vol - één van Lebbeke. The Jones traden op in de gevangenis te Hasselt: een belevenis van belang, de kostgangers voorstelde zo vertelden ze na afloop, (foto g. breckxdat hij een stukje gitaar De eerste zondag van september is in de Dendermondse deelgemeente Sint-Gillis al sedert mensenheugnis voorbehouden aan de Bloemencorso. Deze kleurryke, feëerieke en stijlvolle stoet is een van de grote publiekstrekkers in het regio Dendermonde, waar hij eigenlijk een unicum vormt. Overigens zijn er in ons land niet te veel steden of gemeenten die kunnen prat gaan op een bloemencorso. In Sint-Gillis worden bovendien de wagens vervaardigd van begin tot einde door buurtgemeenschappen, de zogenaamde gebuurten. Van een samenwer king gesproken. Elk jaar opnieuw wordt de bloemencorso in een ander teken gesteld. Vorig jaar kwam bievoorbeeld het Ros Beiaard en zijn legende aan bod en kregen de massa toeschouwers schitterende wagens te zien. Eerder kwamen de sprookjesverhalen van koningin Fabiola, het geluk en de vreugde aan de orde. En telkens weer werd door de buurtgemeenschappen gezorgd voor mooie uitbeeldingen. Het tema van dit jaar is de wereld van de stripfiguren. En ook daar kan men heel wat inspiratie vinden. Vlaanderen is rijk aan striptekenaars. Je moet maar denken aan Willy Van der Steen, Mare Sleen, Jef Nijs, enz. Maar ook in het Waalse landsge deelte zitten meesters in dit vak, om het dan nog niet te hebben over de we reldberoemde Walt Dis ney die misschien wel de mooiste stripfiguren aller tijden heeft ontworpen. Aan inspiratiebronnen geen gebrek dus. In Sint- Gillis wonen evenwel ook striptekenaars. Onder hen Sylvain Polfliet die met zijn held Brian Howell al aardig wat resultaten heeft geboekt. Vanzelfsprekend wordt aan Brian Howell en zijn geestelijke vader in de bloemencorso een wa gen gewijd. Wie we niet terugvinden op het lijstje en nochtans ook in Sint- Gillis woont is Jeroen De Coninck die in de Van Langenhovestraat 302 te Sint-Gillis woont en die in 1984 zijn eerste stripver haal «De ark van Noe» uitgaf bij Uitgeverij Junbo Offset. Een van de stripfi guurtjes van Jeroen De Coninck siert trouwens de affiche van de 38e Bloe mencorso. Acht bloemenwagens Dit jaar gaan er in de bloe mencorso acht bloemen wagens mee. En zij bren gen ieder een stripverhaal uitgebeeld met bloemen en bloemstukken. Begon nen wordt in elk geval met Brian Howell en de Gil- voc-veteranen hebben er voor gezorgd dat deze ge heime agent in al zijn ver scheidenheid zal te zien zijn. De tekenaar van Brian Howell, Sylvain Pol fliet zal de wagen op de voet volgen. De tweede wagen gaat over de alom bekende Blauwbloezen die door de bloemenvrien den van de Moerstraat met hun wedervaren getoond worden. De Blauwbloezen zijn ontsproten aan de geest van het trio Salve- rius, Lambil en Caudin. Ook Jommeke is van de partij. De KWB van Sint- Gillis koos het verhaal «De muzikale Bella» om het geesteskind van Jef Nijs aan het publiek te tonen. Van Walt Disney is er natuurlijk Donald Duck te zien. «De wondere we reld van Donald Duck en zijn vrienden» wordt ge bracht door de Centrum vrienden en de vrienden kring van de Korte Haag straat gingen te rade bij Herge om «Kuifje en de zeven kristallen bollen» uit te beelden. Voor de Blockvrienden dringen de olympische spelen. Zij ko zen immers voor het be faamde verhaal van «Asterix en de Olympi sche Spelen». Vanzelf sprekend is franquin erbij met zijn Guus Flater en het dier met de langste staart, de marsupilami. «Guus Flater en de anti held» wordt dank zij jeugdhuis Zenith allicht een van de grootste be zienswaardigheden van de Dendermonde. Bloemencorso. Zo zien de bloemenwagens eruit. In elke wagen worden duizenden bloemknoppen verwerkt. Daarbij komen dan nog de bloemstukken en de figuranten, (arch.) hele corso. En tenslotte zal men nog de wagen «Suske en Wiske en de Zwarte Madam» kunnen bewonderen. Die werd ge maakt door de Bloemen vrienden en daarmee wordt Willy Van der Steen gehuldigd. Vanzelfsprekend kan men in deze bloemencorso geen hulde brengen aan alle striptekenaars. Men heeft nu eenmaal een keu ze moeten maken. Maar men wil wel een eresaluut brengen aan de jongste striptekenaar van ons land en misschien van de hele wereld. Stefan De Block uit Temse. Hij zal in een landauer worden rondge reden. Muziekkorpsen en show Vormen de praalwagens natuurlijk het grote attrak- tiepunt, de bloemencorso brengt elk jaar ook dege lijke muziekkorpsen naar Sint-Gillis. Het organize- rend komitee voor sport en ontspanning van Sint- Gillis heeft voor 1988 de keuze laten vallen op de Chirogroep Boemerang die met de plechtige en juiste stap de Bloemencor so zal openen. Verder zijn er «The Flemish Girls» uit Lokeren en dat is een ma- jorettenkorps dat aardig wat prijzen heeft wegge kaapt in binnen- en bui tenland, de blaaskapel «Den Bookhamer» uit Ze- Ie die romantische Tiroler- muziek brengt, «Het Mo lenkorps uit Opwijk dat enkele weken geleden nog te gast was in Dendermon de tijdens de shownamid dag voor muziekkorpsen, het trompetterkorps «Am- biorix» uit Tongeren, het majorettenkorps «De Ko renbloempjes» uit Hamme en natuurlijk de show- en marchingkorps De Een dracht uit Baasrode, in on ze kontreien genoegzaam bekend als dé muziek maatschappij. Daarmee is de bloemen corso nog niet kompleet, want naast de bloemenwa gens en de muziekkorpsen zijn er nog een aantal groepen die mee opstap pen en die de stoet kleur meegeven door hun uit beeldingen. Bij de Blauw bloezen bievoorbeeld kan men zich verwachten aan een cavalerie met huifkar en dat is een opdracht die werd toevertrouwd aan Rijbaan Piet. Voor de wa-

De Voorpost | 1988 | | pagina 11