Verkeerstentoonstelling en inspraakvergadering verdienen ruime belangstelling Johny Voners in de wolken en verder Marcel Verschelden herkozen als voorzitter Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid De Voorpost Gevraagd: vrijwilligers voor groeps begeleiding Publikaties van Kamer voor Koophandel Ballonvareneen oude wens van Johny Voners, die eindelijk in vervulling ging. De grote dag leek ideaal je kon kilometers ver zien in de opgeklaarde lucht. Alleen de windkracht was wat sterk, voor een beginneling. Leren lezen en schrijven kan Tel. 052/22.03.35 16 - 19.8.1988 - De Voorpost Dendermondse bevolking krijgt inspraak Vorig jaar werd in Dendermonde in opdracht van het stadsbestuur gestart met een verkeersstudie. Men opteerde voor een deskundige en grondige aanpak. Vele inwoners en passanten hebben in de loop van de maand december kunnen ervaren dat zij ondervraagd werden naar hun verplaatsingspatroon. Waar kom je vandaan, waar rij je naartoe? Dat was een aspekt van de studie. Een tweede en even belangrijk was het in kaart brengen van de knelpunten in het Dendermonds verkeer. De gegevens van beide onderzoeken werden in kaart gebracht en vormen het gespreksmateriaal van de groep belangstellenden die zich buigt over de hele verkeersproblematiek. Die gegevens werden in een eerste rapport gebun deld. Een lijvig en boeiend werkstuk dat overal veel lof kreeg toegezwaaid. Maar daar mag het niet bij HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie M De Backer Redakhe Waasland W Vlgpbergh Abonnementendiensl tel 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening 442-8601481-36 Aangesloten bij de Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 blijven. Het komt er nu op aan die gegevens te inter preteren en wat meer is. de bevolking van de ver schillende deelgemeenten te konfronteren met de ge gevens van het rapport, die nog verder aan te vul len, misschien wel sommi ge zaken te schrappen of vanuit een ander stand punt te gaan bekijken. Men verwacht ook heel wat nieuwe gegevens uit de school- en gezinsenqué- te die een sukses zonder voorgaande is geworden. Nu het tweede rapport klaar is, wordt een beroep gedaan op de brede lagen van de bevolking van Den dermonde. Van hen wordt verwacht dat ze in ruime mate gebruik maken van de inspraak die hen wordt geboden in een nieuwe fa se van het hele proces rond de verkeersstudie. Er wordt namelijk een tentoonstelling opge bouwd rond de knelpun ten die men heeft kunnen vinden en die tentoonstel ling omvat kaartmateriaal, foto's, grafieken enz. Kortom alle nuttige gege vens om een beter en mis schien ander inzicht te krijgen. Op de tentoonstelling zijn ook mensen van de ver keersdienst ter beschik king om de nodige toelich tingen te geven. Daarnaast worden in spraakvergaderingen voorzien. Het is dus aan geraden eerst even te gaan kijken naar de tentoon stelling, hetzij in zijn een tje, hetzij in groep, als vertegenwoordiging van een vereniging om nadien binnen de eigen kring de bemerkingen te bespreken en vervolgens met heel wat nuttige gegevens en vragen naar de infoverga- dering te stappen waar men dan op de vragen een antwoord kan krijgen. In Dendermonde-centrum is deze tentoonstelling te bekijken in de schepenzaal van het stadhuis op de Grote Markt van 26 au gustus tot 10 september en is de inspraakvergadering voorzien op 30 augustus om 20.00 uur. Voor Sint- Gillis: de tentoonstelling is in het kultureel centrum aan de Weggevoerden straat van 2 tot 5 septem ber en de inspraakverga dering op 7 september om 20.00 uur. Voor Oude- gem: in het gemeentehuis. Wat de tentoonstelling aangaat van 2 tot 7 sep tember en inspraakverga dering op 6 september om 20.00 uur. In Grembergen staat de tentoonstelling opgesteld op 9. 11, 13 en Hamme. De voorzitter Marcel Verschelden die c tweede mandaat begint, (vh) 14 september en komt er een inspraakvergadering op 14 september om 20.00 uur. In Appels kan men terecht in het Gildenhuis van 9 tot 14 september en is er een inspraakvergade ring op 12 september om 20.00 uur. In Baasrode dan: van 16 tot 21 septem ber tentoonstelling in het gemeentehuis en inspraak vergadering op 21 septem ber om 20.00 uur. In Schoonaarde in het ge meentehuis tentoonstel ling van 16 tot 21 septem ber en inspraakvergade ring op 19 september om 20.00 uur. En in Mespela- re wordt de tentoonstel ling opgesteld in het kultu reel centrum van 16 tot 21 september en is er een in spraakvergadering op 20 september om 20.00 uur. Vermelden we dat de ten toonstelling op zaterdag niet toegankelijk zijn en dat er met uitzondering voor Mespelare, steeds ge zorgd is voor permanentie en begeleiding. Het boekje «Beschermde kerkjes in Zwalm» werd her drukt Het is verlucht met mooie tekeningen van Moni que De Cock en kan besteld worden bij VTB-VAB Zwalm en bij de vzw Vrienden van de Zwalm. Rekegemstraat 28 te 9630 Zwalm (055-49.89.33) tegen de prijs van 85 fr. Ook mensen met weinig scholing hebben recht op leren. a Daarom kunnen volwassenen met lees- en schrijf- moeilijkheden bij ons terecht. In kleine groepen werken ze aan hun lees- en schrijfvaardigheden. Om hen daarbij te helpen zoeken we continu begeleiders die dit boeiend werk op vrijwillige basis willen aanpakken. We hebben mensen nodig die over vrije tijd be schikken. die bereid zijn zich in te werken in de problematiek van het analfabetisme, en die hun werkwijze willen ontwikkelen in overleg met anderen. Misschien bent u wel een geschikt begeleider voor een lees- en schrijfgroep. We bieden u een opleidingscyclus over 40 uur aan. Indien u geïntzresseerd bent. neem dan voor 1 september contact op met Hugo Van Nieuwenbergh of Michel Moeyersoon op nummer 052/22.03.35 of spring eens binnen in ons huis op de Gentsesteen weg 58 in Dendermonde. De Kamer voor Koophan del publiceerde, hetzij in eigen beheer, hetzij in sa menwerking met de vere niging van Vlaamse Ka mers, regelmatig prakti sche en overzichtelijke brochures voor de onder nemingen. De meest recente uitgaven zijn «Start en uitbreiding van een eigen zaak» (400 fr), «Zicht op de balans en de jaarrekening» (350 fr); «Certificaten van oor sprong» (350 fr) en «De Vennootschap» (2.000 fr). Deze laatste brochure om vat vier delen: de keuze van de juiste vennoot schapsvorm en de opvol ging in de familieonderne ming is deel 1; deel 2 gaat over de omvorming van eenmanszaak tot vennoot schap en de financiële en sociaal-rechterlijke ver plichtingen. In deel 3 wordt gesproken over de boekhoudkundige ver plichtingen en de kontrole over de vennootschap en de aandelen en deel 4 be spreekt de administratieve verplichtingen en de stern- maatregelen. De Jonge Kamer Dender monde heeft ook een han dige en praktische «Busi ness Lunch Gids» uitgege ven. Die is verkrijgbaar aan de prijs van 50 fr. Deze publikaties kunnen besteld worden door over schrijving van het desbe treffende bedrag op het rekeningnummer 783- 5493621-73 van de Kamer voor Koophandel van het arrondissement Dender monde, met vermelding van de titel van de publi- katic. Voor meer informa tie kan men steeds terecht op het nummer 052/ 21.31.65. Een nieuwe start voor de Space Shuttle Na 73 seconden was het afgelopen met de laatste «shuttle». Deze week wordt het nieuwe, extra beveiligde model van het ruimteveer gelanceerd. De wereld wacht in spanning af. Aftrap van een nieuw seizoen Hoe liggen de kaarten bi] het begin van het nieuwe voetbalseizoen Welkom aan tafel bij Filips de Goede... voor een verrukkelijk banket in middeleeuwse sfeer, m een onvervalst historisch kader ftiet échte troubadours. wtKEUjKS te WINNEN De jongste statutaire algeme ne vergadering en raad van bestuur stelden Marcel Ver schelden als voorzitter van de Vereniging van Vlaamse Ka mers voor Handel en Nijver heid aan voor een tweede ambtstermijn van twee jaar. De algemene vergadering stelde volgende beheerders aan: Aelvoet Frans, voorzit ter kamer Zuid-Oost-Vlaan deren; Boone Jan, onder voorzitter kamer Leuven, Bulcke R., voorzitter kamer Oostende; De Geest José. voorzitter kamer Sint-Ni- klaas; Demuynck John, on dervoorzitter kamer Halle- Vilvoorde; Keymeulen Paul, ondervoorzitter kamer Aalst: Kinne Alfons, beheerder ka mer Mechelen; I.aga Mare, ondervoorzitter kamer Roe- selare-Izegem-Tielt; Lhon- neux Raymond, voorzitter ka mer Antwerpen; Roegiers Lucien. voorzitter kamer Gent; Stynen Adolf, voorzit ter Kempense kamer: Tytgat E., voorzitter kamer noorden West-Vlaanderen; Van Bier vliet Karei, voorzitter kamer Westhoek; Van Den Hole A.. voorzitter kamer Ronse en omgeving; Van Marcke Jean, voorzitter kamer Kortrijk; Veldeman Valeer, voorzitter kamer Limburg; Verdonck Jean, voorzitter kamer Veur- ne en de Westkust; Veree- cken Mark, voorzitter kamer Dendermonde. Naast Marcel Verschelden als voorzitter, maken John De muynck en Alfons Kinne. on dervoorzitters. José De Geest, sekretaris en Mare La- ga, penningmeester, deel uit van het direktiekomité. De Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid tellen 12.377 aangesloten onderne mingen via hun 18 arrondisse- mentele en provinciale aange sloten kamers en zijn een neu trale interprofessionele patro- nale organisatie. Marcel Verschelden is 46 jaar en zaakvoerder-partner van het kantoor Verschelden Co te Hamme, waar een 20- tal koppig team van deskundi gen bedrijfsadvies verstrek ken aan een 300-tal onderne mingen. Hij heeft een ambts termijn als voorzitter van twee jaar achter zich en werd zopas opnieuw benoemd met éénparigheid van stemmen voor een termijn van twee jaar. De Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid of van Koophandel hebben specifiek eigen aktiviteiten die we als volgt kunnen samenvatten. - vertegenwoordigen van de bedrijven door belangenbe hartiging o.m. tussenkomsten bij sociaalekonomische in stanties, zowel privé als open bare instellingen; - bijstand bij het starten en het leiden van een onderne ming, zowel bij de eenmans zaak, de kleine, grote als mid delgrote ondernemingen; - vorming van bedrijfsleiders en kaderleden: - dienstverlening aan lokale bedrijven en kmo's; - opbouw databank voor het Vlaams bedrijfsleven; - uitbouw EG-adviesbureau. zijn voorlichting i.v.m. EEG- richtlijnen, aanbestedingen en informatie; - exportadviseur voor onder nemingen en stimulerende be geleiding met de bedoeling de uitvoer te bevorderen; - permanente opvolging van het bedrijfs-economisch ge beuren in de regio; - organsatie zakenkontakten op nationaal niveau (via onze Vlaamse, Waalse, Brusselse kamers) en op internationaal niveau via de Nationale fede ratie met onze Kamers van Koophandel verspreid over de ganse wereld; - officiële attestering door het uitreiken van oorsprong- certifikaten en ATA-boekjes (tijdelijke in- en uitvoer in 41 landen); De Vereniging van Vlaamse Kamers is een overkoepelend orgaan, dat de samenhorig heid onder de verschillende Kamers stimuleert en koördi- neert. Ze is de spreekbuis voor 12.377 ondernemingen naar de officiële instanties toe, zijnde de Vlaamse Exekutie- ve en de door haar gepatro neerde instellingen en dien sten. De vereniging bestaat op pa pier sedert 1970, maar heeft nooit een belangrijke werking gehad, tot er een nieuwe ploeg aantrad op 27 mei 1986. Deze ploeg, onder leiding van Marcel Verschelden, besteed de het eerste jaar bijzonder veel aandacht aan de interne organisatie en uitbouw van de diensten en samenwerking onder de verschillende kamers. Tijdens het tweede jaar orga niseerde ze belangrijke aktivi teiten, zoals de Internationale dag van de Kamers van Koop handel, deelname aan FTI '87, tientallen ontmoetingen met buitenlandse handelsde legaties. en bundelde ze voor het eerst deze aktiviteiten van alle kamers in een jaar verslag. Deze opgevoerde diensten verlening in 1987 naar de on dernemingen toe en de gron dige opvolging van het wel en wee in deze bcdrijfsekonomi- sche sektor zorgde voor een aangroei van 800 leden tegen over 1986. Het was dan ook duidelijk dat met de organisatie van een grootse voorlichtingskampag- ne naar Europa 1992 (provin ciale kolloquia) de deelname met 20 kmo's aan FTI '89, de jeugdexportprijs met 200.000 F als tweejaarlijkse prijs, de start van de Vlaamse Bedrijfs- databank, de opgevoerde dienstverlening voor onderne mingen met vorming van be drijfsleiders en exportbegelei ding, Marcel Verschelden in het zadel moet blijven als voorzitter. Hij zette een nieu we stap voorwaarts door een sekretariaat van de Vereni ging van Vlaamse Kamers op te richten i.s.m. de stad Sint- Niklaas Het nieuwe hoofdkwartier der 18 Vlaamse kamers is ge vestigd in het kasteel van Walburg te Sint-Niklaas. Voortaan zal de Vereniging van Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid geves tigd zijn op volgend adres: Kasteel Walburg, Walburg straat 35A, 2700 Sint-Niklaas. TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voor de radio.

De Voorpost | 1988 | | pagina 16