Frisse wind over Daknam New-look K.A.V.D. ontmaskerd "Een degelijk elftal uitbouwen, vraagt tijd" Aimé Anthuenis Bij DENDERSPORT André Scherpereel sportief koördinator De eersteling van Gunther De Cock De Voorpost - 19.8.1988 - 17 De Voorpost VOETBAL Nooit voorheen zat Aimé Anthuenis met zoveel vraagte kens opgezadeld by het begin van een nieuw seizoen. Van de ploeg die de Lokerse oefenmeester twee seizoenen geleden naar Europees voetbal loodste, bleven nog slechts enkele spelers over. De rest zwermde uit naar andere oorden. Het wordt voor Anthuenis ongetwijfeld een kam pioenschap van zoeken en tasten naar die ideale speelstyl. "Lokeren sloot een tijdperk af", zegt Anthuenis hierover. "Het is zo goed als helemaal opnieuw beginnen. Om weer een degelijk elftal te smeden, is tijd nodig. Daarom beschouw ik mijn opdracht ook als een werk van verschei dene seizoenen. Maar in voetbal gaat alles zo snel datje ook met onmiddcllyke resultaten moet kunnen uitpakken of je gaat helemaal ten onder. Alleen als je het hele jaar door buiten degradatiegevaar kunt blyven. kan je rustig bou wen. Als we daarin slagen zit er misschien iets meer in dan een plaats in de grijze middenmoot." Aimé Anthuenis ging met Lokeren een verbintenis aan van drie seizoenen. Precies dit voorstel tot een langdurige verbintenis gaf by de Lokeraar de doorslag. "De club trok niet onmiddellijk de grote namen aan. Maar de gevoerde transfers kwamen er stuk voor stuk na veel overleg en scouting. De nieuwkomers beschikken over heel wat talent. Zij hebben de kwaliteiten in huis om door te breken. Het valt nu af te wachten hoe zij de moeilijke Voetbal. Trainer Aimé Anthuenis, terug naar de oude stal (ds) overgang naar topvoetbal zullen verteren. Dat niet alle nieuwelingen meteen doorbreken, ligt voor de hand. In voetbal mik je niet elke keer in de roos", vindt Aimé Anthuenis. De Lokerse coach blikt ook al verder vooruit. Indien het komende seizoen een meevaller wordt, kan er op langere termijn aan een sterk elftal gebouwd worden. "Niet het grote aantal transfers wordt dan belangrijk. Ik spiegel me vaak aan dubs als Waregem en Luik. Z|j vertoeven nu al jaren in de subtop, trachten hun kern zo goed mogelijk te behouden en doen elk seizoen één of twee valabele transfers. Met het feit dat de groten met het talent gaan lopen, dat bij Lokeren is gerijpt, heb ik me al verzoend. Dat gebeurde met Keshi, Dimitri M'Buyu en Ukkoncn en heel recent met Bruno Versavel. Je kan die jongens niets verwyten. Wie hoger kan, mag zo'n kans aan zich niet laten voorbijgaan." Inmiddels heeft de Lokerse trainer uit de oefenpartijen al een en ander kunnen leren "Ik heb alle mogelijke kombinaties en opstellingen ten overvloede kunnen uittesten", vertelt hy. "Maar van een ploeg met zovele nieuwe gezichten maak je niet zomaar een- twee-drie een geolied geheel. We hebben ons met overgave op dit seizoen voorbereid. De resultaten zullen in grote mate de sfeer in de spelersgroep bepalen." Aimé Anthuenis houdt mooie herinneringen over aan zijn tyd by Charleroi. "Mijn korte verblijf by de Karolingers betekende een verryking voor myn loopbaan. Ik werd er als Vlaming heel goed opgevangen en benaderd. Ik kon werken in een prima sfeer, met een spelersgroep die er alles wou voor doen om vooruit te komen. Ook het bestuur is er byzonder ambi tieus. Het wil absoluut hogerop. Ondanks dit alles voel ik mij in myn geboortestad nog steeds het best in myn sas", besluit Aimé Anthuenis. Vivian Bogaert PROMOTIEAKTIE TOT 31 AUG. VOETBALSCHOENEN tot -20% KORTING Franz Courtensstraat, 32 DENDERMONDE - 052/21.32.54 Vorige zondag verscheen Sporting Lokeren aan de af trap van de nieuwe voetbal kompetitie met een fel gewij zigde kern. Het vijftiende sei zoen in eerste afdeling ging van start zonder de vertrouw de gezichten van Bob Hoo- genboom in het doel en Ron- ny Somers achteraan. Beide spelers waren respektievelijk goed voor veertien en dertien jaar dienst in de basispioeg. Beiden groeiden de voor bije seizoenen uit tot voetbal monumenten die in grote ma te het gezicht van het ambi tieuze Lokeren hebben bepaald. Ook Angelo Nijskens zeg de Daknam vaarwel en gaat zijn geluk beproeven in de Bundesliga, bij Bayern Uer- dingen. Nog anderen vertrok ken en dan denken we vooral aan Bruno Versavel. "de transfer van het jaar". Wel licht is voor de pas 21-jarige Diestenaar een grote toe komst weggelegd bij KV Me- chelen doch, ere wie ere toe komt: de basis van zijn voet balloopbaan legde hij onge twijfeld op Daknam. Om het rijtje volledig te maken vermelden we nog het Vertrek van Walter De Greef die, na een rampenseizoen, naar Patro Eisden gaat. Da niël De Raeve zal de kleuren van Genk gaan verdedigen, Didier Verheuge en Dirk De Wachter, twee typische jeugdprodukten van Sporting Lokeren, tekenden respektie velijk voor FC Roeselare en Sportkring Sint-Niklaas. Luk Limpens, vorig jaar weinig of niet aan de bak, trekt terug naar zijn oude stal Eendracht Aalst en-de Pool Pawlak - die vorig seizoen de verwachtin gen van het Lokerse bestuur niet kon inlossen - zit intus sen goed en wel in zijn vader- Een hele boterham, maar de leegte die het rijtje ver trekkers achterliet, werd op gevuld met een zevental nieuwkomers. Hun namen klinken nog lang niet als klok ken, maar in het nabije verle den bewezen de Lokerse be stuurders dat met de aanwep ving van veelbelovende jonge voetballers soms schitterende resultaten konden behaald worden. Met Aimé Anthuenis, die twee seizoenen geleden met zijn jonge garde toch een Ue- fa-ticket veroverde, wil Spor ting Lokeren bouwen aan een hecht en weerbaar elftal dat de komende jaren de uitda ging van het topvoetbal aankan. Die twee laatste seizoenen is men trouwens op Daknam niet van emoties bespaard ge bleven. Eerst de euforie na een schitterend seizoen en vo rig jaar dan de stress van de degradatiestrijd. Pas in de slotsekonden van de vorige kompetitie was Lokeren ze ker van zijn behoud in de hoogste voetbalklasse. Er werd dus weer geop teerd voor jeugdige spelers, nadat gebleken is dat het aan trekken van "routiniers" hele maal geen garantie is voor sukses. Vandaar ook de te rugkeer van Aimé Anthuenis die het verre Charleroi liet voor wat het was en voor drie seizoenen tekende voor de Wase ploeg. Geen klinkende namen bij de nieuwkomers, zoals we al schreven. We zetten ze op een rijtje: Johan Moors en Pierrot Schieppers. beiden van Ton geren; Patrick Stalmans maakte het overstapje Beve- ren-Lokeren, Bert Deroover komt van Zwarte Leeuw Rij- kevorsel waar hij vorig sei zoen topschutter was. John Etim Esin komt van AA Gent, Ludo Geens van Wa terschei en de Nederlander Peter Eikelboom wil zijn kans wagen bij Lokeren nadat hij bij Beerschot vorig seizoen in ongenade gevallen was. Van Patrick Stalmans en Peter Eikelboom wordt ver wacht dat zij een onmiddellij ke versterking vormen voor de ploeg. Een specifieke plaats in de rangschikking wordt op Dak nam vooralsnog niet voorop gesteld. Buiten de degradatie zone blijven is de allereerste betrachting, stellen de be stuurders. Entoesiast en dege lijk voetbal brengen is de tweede. Met de terugkeer van Aimé Anthuenis als oefenmeester, geassisteerd door Wlodek Lu- banski, met de komst van een sportief koördinator en de vernieuwing van de akkomo- daties, waait opnieuw een frisse wind over Daknam... (v.b.) Voetbal. John Etim, het 18-jarige zwartje van AA Gent, speelt al van in de voorbereidingsperiode de Lokerse pannen van het dak (ds) Op Daknam werd de voorbije weken hard gewerkt aan de schoonmaak van de installaties en de verfraaiing van de werkruimten op het sportstadion. Bezieier van deze op knapbeurt is André Scherpereel, sinds mei sportief koörd inator van de klub. "Noem me vooral geen manager", zegt Scherpereel. "Ik hou niet van dat woord Bovendien kan ik niet vergeleken worden met wijlen Alois Derijcker. Voetbal is mijn hobby en wat ik het komende seizoen wil verwezenlijken, ligt zowel in het sportieve als in het extra-sportieve vlak. Zo hoop ik enkele toestanden bij Lokeren te helpen rechttrekken. Een grondige opsmuk van het stadion is er een van. Verder wil ik me bezighouden met de verbetering van de relatie met pers en publiek. Bovendien zou ik graag meewerken aan een betere strukturering van de klubwerk- ing. Op sportief gebied beschouw ik mezelf als de kontakt- man voor spelers en bestuur" André Scherpereel is een Westvlaming, in Oost-Vlaan- deren opgegroeid. Hij is een goede vriend en streekgenoot van Urbain Braems en is zowel in wieier- als in voetbal kringen wijd en zijd bekend. Op Daknam is men er trouwens van overtuigd dat de komst van de sportieve koördinator een verrijking bete kent voor de algemene werking van de klub. (v.b.) WIELRENNEN Nieuwelingen Net een week voordat broer Garry in de eigen Hoogstraat te Bazel met de bloemen aan de haal ging, pikte nieuweling Gunther De Cock ook in de oppergaai. Hij rukte zich los op zo'n vijfhon derd meter voor de streep en behield een kleine voor sprong. In feite had niemand hem als favoriet voorop ge schoven. "Wat mijn broer kan, moet ik ook kunnen, had Gunther geredeneerd en dat vertelde hij ook lakoniek voor de mi- krofoon toen hij door de pre sentator van dienst over de- wedstrijd werd geïnterpelleerd Vader De Cock stond, fier als een gieter, zijn zoon bij toen die het midden een kermisvie- Lokeren-Beerschot 4-0. Feretic hUszaros, vorig jaar aan- re""1 PuWiek allemaal mocht getrokken als spits^ werd door trainer Anthuenis naar het u,,®§8en; middenveld overgeplaatst. Een geslaagde zet. zo bleek M'J" behaalde von- zondag (ds) ge week zijn derde overwin- ning en ik dacht bij mezelf dat het de hoogste tijd werd dat ik mij ook eens liet gelden, zegt Gunther De Cock. "Nu, eerlijk gesproken, in j een overwinning voor eigen deur geloofde ik zomaar niet Ik evolueerde wel bestendig voorin, wat uiteraard moet l wanneer je voor eigen publiek moet presteren. Op vijfhon- derd meter van de finish j: waagde ik een uitval. Je kon maar nooit weten, dacht ik bij mezelf. En warempel... ik won. Ik kon het eigenlijk maar geloven toen ik goed en j wel de streep had over- I schreden." Voor Gunther De Cock was het de allereerste over winning als nieuweling. Nu i vrijdagavond zal hij proberen j er ook in Haasdonk het beste j van te maken. (e.g.) KAVD-LYRA 1-4 Het heeft een tijdje geduurd maar de nieuwe ploeg van KAVD is tegen Lyra door de mand gevallen. Gewikt, gewogen en te licht bevonden, althans door de Pallieters, die fel gemotiveerd en in super-konditie tijdens de tweede helft de KAVD-verdediging van het kastje naar de muur speelden, daarmee de reputatie van sterkste verdediging van de reeks naar het verleden schoppend. Het is natuurlijk geen drama om tegen een goed draaien de ploeg uit bevordering een pil te moeten slikken. Om echter déze pil door keelgat van bestuur en supporters te krijgen zullen de spelers nog veel water en bloed moeten zweten. Het liep allemaal op wieltjes tijdens de eerste vriend schappelijke - en bekerwedstrijden - van het seizoen. Tegen de reserven van Lokeren werd vlot gewonnen, tegen die van Beerschot iets minder vlot maar toch, tegen Elewijt werd een mooie uitslag behaald en thuis tegen VV Leest kon de vreugde niet meer op. Toch was het toen al duidelyk dat de defensie niet helemaal ronddraaide. Er werden te veel goals tegenge- scoord. Pas tegen Lyra is dit gebrek volledig in het daglicht gekomen. Tijdens de eerste helft kregen we vrij mooi voetbal met twee ploegen die fraai voetbal lieten zien, ai was het toen al duidelijk dat Lyra juister en beter kombineerde. Gelukkig was er Kambala, die af en toe vonken van echt talent liet zien. De Ruyter ook, maar die krygt onvoldoende steun vanuit het middenveld, zodat hij al te dikwijls zijn bal helemaal achteraan moet komen halen. Kambala dus. dé ster van de eerste helft. Op een mooie doorsteekpass van "Alberto" kon Nico Van Bogaert reeds vrij vroeg in de eerste helft scoren. Op dat moment was de thuisploeg bezig aan een verwoed offensief. De Lierenaars vingen het meestal gemakkelijk op via hun fantastisch wroetende middenvelders. Nadat zy van hun eerste verbazing bekomen waren, kwamen zij meer in het spel. Al kreeg De Ruyter een vrij vlot toegekende vrijschop op de grote backlijn, die gemist werd, toch schonk de ref geen penalty aan dezelfde speler, toen die gewoon werd omarmd bij een doelpoging. Penalty of niet wie zal het zeggen? In elk geval moeten de spelers t een dergelijk geval niet inroepen om achteraf hun falen te verklaren. "2-0 en dan de deur dicht", is misschien iets voor mensen die nog in Sinterklaas geloven, maar de vier treffers van Lyra zeggen genoeg. Nog in de tweede helft geraakte Lyra langszij. Geen ramp, dachten de plaatselijke supporters. We hadden het overwicht, dus zullen we het in de tweede helft wel klaren... Ze hadden echter niet goed opgelet. De manier waarop het doelpunt gemaakt werd, was al een veeg teken aan de wand. De lokale verdediging stond totaal machteloos. Amper twee keren waren de Pallieters goed over de middellijn geweest en evenveel keren hadden ze de paars blauwe verdediging op een hoopje gespeeld met één doel punt als gevolg. Toch bleek de KAVD-aanhang het goede humeur niet te verliezen, want ondertussen was een bezoekende speler met rood naar de kleedkamers gestuurd. Het warme weer en de man-meer-situatie zouden de rest wel doen. Wel integendeel. Het ging van kwaad naar erger. Kam bala werd vervangen door De Breuck en nu kreeg De Ruyter zeker geen voedsel meer voor zijn soms inentieve aanvallen, die niet steeds door zyn maats worden begrepen. De Baere deed wat hij kon, maar die rakker kennen ze daar ook en hy kreeg konstant twee man in zijn buurt. Tijdens de eerste helft was al tot uiting gekomen dat KAVD duidelijk een echte spits, gelijk Rodrigo, mist. In de tweede helft zou ook de zwakte van de verdediging bewezen worden. Ondanks het drukkende weer en het mannetje minder begon Lyra zeer snel te spelen. De KAVD'ers begon het zwart voor de ogen te zien en voor ze het goed beseften zat er al een tweede pot in hun kas. De twee blonde jongens van Lyra hadden de ganse defensie opgerold, keeper incluis. Nu moest er dus door KAVD vooral aan aanvallen gedacht worden, maar dat was teveel voor sommigen. Zy hadden blijkbaar op een rustige zomernamiddag gerekend en rommelden maar wat aan. Lyra zag de kans schoon en toen een van hun aanvallers gans alleen door de Dendermondse verdediging geraakte, was het opnieuw prijs. Zes man stond er sprakeloos naar te kijken. Dat was nog eens voetballen! Toen het er al niet meer opaan kwam scoorde Lyra een vierde keer. Krek op dezelfde manier. De bal mooi naar een plaatsje waar vrywel niemand stond en tegen dat de Dendermondse verdediging in 't snotje had wat er gebeurde en zich omgedraaid had. was de Lierenaar al vertrokken. Een mooier voorbeeld van wilskrachtig en efficiënt voetbal kon paarsblauw in het begin van het seizoen niet krijgen. Het is natuurlijk gebeurd tegen een bevorderingsploeg. maar het stemt toch tot nadenken. Het is niet het akade- misch voetbal van Leest, wat in eerste provinciale gespeeld wordt, maar het viriele voetbal van Lyra. Met Filip Seghers was het anders geweest, zegt men wel eens. Inderdaad, dat kan, vooral by de talryke hoge ballen in de buurt van het bezoekende doel, maar één speler kan toch het mooi weer niet maken. Er zal allicht een hartig woordje gesproken worden tijdens de komende trainingen, want wie er zeker niet sprakeloos stond naar te kijken was Toon Pfaff en diens oratorische gaven zullen zeker in de loop van de komende weken nog meer tot uiting komen. Dendermonde heeft beslist goede aankopen gedaan, maar moet er nu nog een ploeg van smeden. Met flitsen van enkelingen geraak je niet verder, hoe oogstrelend die dan ook mogen zyn. m.d.b.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17