Vier op een rij SK Beveren begint goed aan nieuwe kompetitie Eendracht Aalst opnieuw bij de toppers Twee doelpunten van Erik Viscaal V.W. Hamme zal het anders moeten doen Sint-Niklaas test buitenlanders Berichten van SK Beveren Kl33SjCS bckcrCIl verder Rita Berlaar-SK Sint-Niklaas 0- 18 - 19.8.1988 - De Voorpost VOETBAL Eendracht Aalst, dat verle den seizoen tot de laatste wedstrijd in de running was voor een plaatsje in eerste nationale maar uiteindelijk die eer moest gunnen aan Lierse, heeft zich voor het nieuwe seizoen opgemaakt om opnieuw een gooi te doen naar de titel. Men krijgt ech ter niet ieder jaar de kans om tot de elite van het nationaal voetbal door te dringen en derhalve staat den "Ien- dracht" tijdens het nieuwe seizoen opnieuw voor een zware opdracht. De poulains van Ned Bula- tovic moeten inderdaad de bevestiging brengen dat met een zeker ontzag naar hen kan worden opgekeken. Maar is er voldoende talent aan boord om opnieuw de pannen van het dak te spelen in het gezellig P. Cornelisstadion? Ned Bulatovic heeft zo te zien hard gewerkt om een elftal klaar te stomen dat iedere tegenstander de schrik op het lijf kan jagen. De Joegoslaaf zal hoogstwaarschijnlijk van wal steken op woensdagavond a.s. tegen Leuven met volgen de defensie: Luc Limpens (li bero). Milko Derijck (voor- stopper) en de vieugelverde- digers Wim De Wolf, Geert D'Hooghe of Droeven. On der lat en staken kan hij kie zen tussen de twee talentvolle doelwachters De Schrijver en Van Wilderode. Voor het middenveld is blijkbaar de konkurrentie nog groter. Daar beschikt de Eendracht- coach over René Peeters. Glenn Geeraerts, André Raes. Jean-Pierre Minsart, David Stuyck. Moses Chunga en Godfried Moortgat. Het grote zorgenkind blijft echter de aanval. Het kan inderdaad onderstreept wor den dat Eendracht voorin zeer zwak uitvalt. Er zijn nog geen substituten gevonden voor Urzua en Zakkas. die het verleden seizoen al even min konden waarmaken. Voorzitter Van De Waeter en zijn medewerkers blijven hun voelhorens uitsteken in het buitenland. De testspelers die werden opgesteld tijdens de Beker van Vlaanderen en en kele andere oefenwedstrijden kregen geen genade in de ogen van de Eendrachtdiri- genten. Ned Bulatovic zal dus van wal moeten steken met een ersatz-aanval, want in dien dan toch witte merels gevonden worden in Afrika, dienen die alleszins nog drie weken te wachten alvorens hun talent te verzilveren in de nationale kompetitie. (abl) Lokeren - Beerschot 4-0 Het voetbalseizoen 1988-89 is voor Sporting Lokeren prettig gestart. Het vernieuwde team van Aimé Anthuenis vloerde de boys van alomgeprezen voetbalcoach en -god Barry Hughes op schitterende wijze. Het voetbalde fris, offensief en waar het de vorige kompetitie meestal ontbrak aan ideeën en kollektiviteit, was daar zondag jongstleden helemaal niets meer van te merken. Het was bovendien lang geleden dat er in de Lokerse kleedkamers, na afloop van een wedstrijd, nog gelachen werd. lang geleden ook dat er champagne vloeide... Lokeren-Beerschot 4-0. Etim scoorde op Daknam zijn eerste kompetitietreffer vanop de stip (ds) Tegen Great Old-Antwerp, vorig seizoen uitblinker in de vaderlandse voetbalkompeti tie, haalde SK Beveren, vorig seizoen tot bij het eindsignaal in degradatiegevaar, een oververdiend gelijkspel. An twerp miste op eigen terrein de spint, de geestdrift en de felheid terwijl Beveren met nieuwkomer Erik Viscaal een opportunistisch en slagvaar dig aanvaller in de rangen kreeg. Voor 12.000 toeschouwers leek Antwerp in het eerste kwartier vlot voorbij de buur uit Beveren te komen en het Antwerpse overwicht werd toen ook beloond met een hard banaanschot van Nico Claesen die meteen zijn ren tree in de Belgische kompeti tie de nodige aandacht gaf. Men meende toen dat het jon ge Beveren in verloren stellin gen zat en de tribunes op Bosuil zongen overwinnings liederen. Beveren reageerde gepast en geel en blauw ging plots gekoncentreerder spelen. Antwerp zag het gevaar niet en in alle overmoed onder schatte men de tegenstander van de boerenbuiten. Beve ren speelde clever en het jon ge team van René Desaeyere kwam goed uit de verdruk king los. Nog voor rust kwam Beveren trouwens op voor sprong. Echte scoringskansen kreeg Beveren nochtans niet maar het slordige werk van de tegenstander bracht Viscaal vooraan op de lijst van de topschutters. Na een half uur spel zette Carette de Ant- werpdefensie in het hemd en Erik Viscaal, blij uit de B- kern van PSV ontsnapt te zijn, kreeg alle tijd De Co- ninck in de verkeerde hoek te leggen. Antwerp reageerde en Rosez bleek aarzelend op schoten van Vanderlinden en Dekenne. Twee minuten voor rust klungelde de Antwerp- verdediging met doelman De Coninck en Viscaal zat slag vaardig klaar om Antwerp met achterstand naar de kof fie te sturen. Coach Kessler was niet te vreden over de eerste vijfen veertig minuten kompetitie voetbal van zijn team en de verdediging werd herschikt opnieuw het frisse gras opge stuurd. Antwerp vocht nu voor één punt maar SK Beveren werd ook steeds maar sterker in het verweer. Het duurde zo tot bijna twintig minuten voor tijd vooraleer Antwerp gelijk kwam op een ver schot van Mark Vanderlinden. Antwerp bleef nu wel de spelbepalende ploeg en Beve ren had het nog moeilijk. Maar het jonge team bleef overeind en geel en blauw trachtte zoveel mogelijk de bal aan eigen voet te houden. Even toch nog onrust toen vijf minuten voor tijd Rosez bij een hoge tussenkomst on gelukkig ten val kwam. De uitblinker en doelpuntenma ker Viscaal moest toen in een veel te grote keeperstrui maar ook daarvan kon Antwerp geen gebruik, misbruik, maken. Hugo Aerts VVV Hamme-Bosvoorde 2-1. Robby Smet scoort met dit schot een doelpunt (vh) VW Hamme heeft tegen de derde provincialer Bosvoorde een beschamende verrichting afgeleverd. Vooral tijdens de tweede helft lukte de thuis ploeg niet eens een degelijke kömbinatie en was niet bij machte om het bescheiden ploegje tot de knieval te dwin gen. Eigenlijk was het maar best dat Jo De Wilde bij de pinken was. In het slot had den de lokalen immers alle moeite van de wereld om de kleine voorsprong te vrijwa ren. Dit wordt "coupon re tour", reageerden ontgoo chelde supporters na afloop. Willy Meersman donderde. "Schandalig slecht, is het eni ge wat ik over de match te vertellen heb. raasde de Ham- se oefenmeester. Iedereen heeft gewoonweg zijn num mertje willen opvoeren. Van enige kollektieve geest was geen sprake. Als deze princi pes in de toekomst worden gehuldigd, zullen we vaak in de problemen komen. Mits een beetje inzet had men het bezoekende team zo van het veld kunnen vegen. Om in de beste omstandigheden aan de Beker te beginnen, waren we vorige donderdag met het ge hele reserventeam naar Wet- teren gereisd. Niemand van de titularissen heeft in de da gen, voorafgaand aan het eer ste bekertreffen. zware in spanningen moeten leveren. Dat het uiteindelijk dan nog zo slecht zou uitdraaien, had ik in de verste verte niet ver wacht." De Durmeploeg zal het ko mende zondag op Gerhees- Oostham over een andere boeg moeten gooien wil ze kans maken op verder beke ren. Een belangrijke voor waarde is dat men met een andere mentaliteit aan de op dracht begint. (e.g.) Aimé Anthuenis is er, in de zes weken dat hij dit elftal onder handen kreeg, in ge slaagd weer een stevig en goed voetballend blok té kreëren. Dat was trouwens te merken aan de spelersgroep die er. in tegenstelling tot vo rig seizoen, weer zin in had. Met Peter Eikelboom als ervaren verdediger, Didier M'Buyu op de liberoplaats en Ferenc Meszaros op het mid denveld, liepen meteen de drie Lokerse blikvangers in het veld. Maar de man die zich in de laatste weken tot de absolute lieveling van Dak- nam ontpopt heeft, is zonder twijfel John Etim. een 18- jarige Nigeriaan. Binnen het eerste kwartier al diende keeper Kerremans zich twee keer om te draaien. Een schitterende goal van Pa trick Versavel en een own- goal van Talbut zorgden met een voor zekerheid betreffen de het eindresultaat. Twintig minuten voor het affluiten van deze éénrichtingswed- strijd reageerde Etim gepast op een slecht uittrappen van de Beerschot-goalie en Kerre mans zag geen andere oplos sing dan de Lokerse "chou" foutief te stuiten. Dolle vreugde uiteraard in het sta dion toen de Nigeriaan zelf de elfmetertrap met sukses kon omzetten. Johan Schoofs. die er blijk baar een traditie wil van ma ken om in de openingswed strijd te scoren - vorig sei zoen bezorgde hij Lokeren met een afstandsschot de overwinning op Beveren - lukte dan nog in extremis een uiterst knap doelpunt. Trainer Aimé Anthuenis was na afloop tevreden over de prestaties van zijn man nen. "Niet de 4-0 stand maar vooral het grote aantal ge- kreëerde kansen betekent een belangrijke waardemeter", zegde de Lokerse coach. "Het prachtig eindresultaat is de bekroning van een ster ke. kollektieve prestatie. Maar het is nu nog te vroeg om te oordelen, pas na drie- vier wedstrijden zal de echte waarde van de ploeg naar voor komen. Er zijn voor beelden genoeg van ploegen die een blitz-start namen maar naarmate de kompetitie vorderde steeds dieper weg zakten. Het viel mij trouwens op dat zelfs bij een 2-0 voor sprong er nog onvoldoende rust in de spelersgroep heer ste. Van een permanent over wicht kon je eigenlijk niet helemaal spreken maar Loke ren forceerde het eindresul taat met attraktief, oogstre lend voetbal", aldus de Lo kerse trainer. Bij het schrijven van deze regels stond de uitwedstrijd op het veld van Charleroi nog op het programma. Het tref fen tussen de ex- en huidige ploeg van Anthuenis eindigde onbeslist: 0-0. Nu zondag, om 16 uur, neemt Sporting Lokeren het op Daknam op tegen KV Kortrijk. (v.b.I In de wedstrijd tegen Meerdonk voor de Beker van het Waasland liepen twee testspelers tussen de Wase formatie uit Sint-Niklaas. De Joegoslaaf Zora viel als aanvaller zelfs goed mee want hij scoorde de drie doelpunten van zijn ploeg. Een tweede testspeler luisterde naar de naam van Mamadou en komt zoals verwacht uit Senegal. Hij is iets kleiner dan zijn collega maar volgens kenners wellicht ook bruikbaar bij Sportkring. (M.S.) VW Hamme-Bosvoorde 2-1 eerste doelpunt (vh) Aanwinst I)e Borger omspeelt zijn tegenstrever en scoort het Geen erg met Dirk Rosez In de slotfaze van de wedstrijd op Antwerp kwam Bevercns nr. 1. Dirk Rosez. zwaar ten val toen hij een geslaagde tussenkomst maakte. Aanvankelijk werd een ernstige blessure gevreesd maar na grondig onderzoek bleek het wel mee te vallen. Rosez kon dinsdag met de groep reeds meetrainen. De onfortuinlijke doelman ver klaarde na het duel tegen Antwerp zelfs dat zijn ploeg de zege ten volle verdiende. "Antwerp is een ploeg die ons ligt en dat komt telkenmale weer tot uiting. Mits een tikkeltje meer geluk halen we op de eerste kompetitiewed strijd de volle buit." Verder verklaarde Dirk Rosez dat het onder de nieuwe trainer Desaeyere plezant werken is en dat de sfeer in de groep fantastisch is. Wordt Beveren dan toch de revelatie van dit seizoen? Erik Viscaal goed als schutter en doelman Het opmerkelijkste debuut in de nationale kompetitie maakte alvast Erik Viscaal bij SK Beveren. De jonge Nederlandse spits (20) scoorde net alleen de beide W -se doelpunten, waardoor Beveren zelfs aan de leiding kwam in het gigantische Antwerpstadion. maar ging in de slotminuten nog zelf het doel verdedigen van S.K. toen de ongelukkige Rosez naar de kant moest en geen vervanging meer mogelijk was, omdat de wissels reeds doorgevoerd waren. "Bij P.S.V. stond ik soms bij wijze van training tussen de palen zodat ik niet aarzelde om hier de handschoenen op te nemen van onze gekwetste doelman", verklaarde Viscaal in zijn zuiverste Hollands. Meteen was de nieuwe Beverse spits de gevizeerde man van deze eerste speeldag en deze publiciteit kan SK Beveren best gebruiken na een minder seizoen van vorig jaar. (m.s.) .^^mBMSÊÊKÊÊÊÊÊÊI en geel-blauw schuwde elke heid voor een deel aan zich- terechte strafschop werd feil- p ,<A doortastende aktie. Daardoor zelf te wijten had maar toch loos omgezet door Mertcns Beveren-Waregem 1-2. Deze kopstoot van ManneU, gtng n.pt naast (dn,) gjng Waregem gre,jg gebrujk Werf ,hujsp|oeg „og „g Beïertnemotst nu a||cs op maken van de geboden ruimte afwachtend voetballen. Het alles zetten en trainer De- VprHlPnStpliik RpVPFPH en 'cre^en Westvlamingen laatste kwartier voor rust saeyere haalde eerst Verey- UlVlIJldlJIY Dt t tl CII ook snel de betere doelkan- toonde het nieuwe Beveren eken en even later Carette uit sen. Al had het ook anders plots weer veel goede wil en het veld voor respekticvelijk IrQfl kancpn nipt npniltfpn kunnen uitdraaien wanneer akties van Viscaal en Verey- Marinelli en Fairclough. Be- IVcfll iV«I113dl H1VI UtllUUtU een loeier van Erik Van Kes- eken verdienden beter, maar veren bleef strijden en vond sel zijn loop tot in het doel doelman Galjé speelde een ook snel de aansluiting wan- SK Beveren-Waregem 1-2 Pun,en hadden gekreëen Be" Het duel tussen Beveren en had gevolgd. Nu moest Rosez voortreffelijke partij. 0-1 bij neer Kesselaers een hoek- zoeker Waregem had tegen Waregem werd trouwens ook tussenkomen op schoten van de rust, Beveren kreg daar te schop van Marek Kusto in Op Freethiel stonden twee Standard een leuke wedstrijd voor het publiek een alleraar- Christiaens en Teppers. Nog weinig. doel verlengde Verder kwam teams tegenover elkaar die de gespeeld en Beveren zelf had digst voetbalspektakel. voor het kwartier, op hoek- Onmiddellijk na de rust Beveren niet meer al bleef het eerste kompetitiedag goede bij Antwerp een punt gepakt. Beveren begon voorzichtig schop van Teppers. misreken- kreeg Beveren het deksel op d beuken op de rode verdedi- '31 W»' de Rosez zich en hij kon niet neus. Hans Christiaens. zeer gingsmuur van Waregem dat j 0 meer reageren op de bal van sterk aan de bal en ook bij- met Galjé een klassedoelman .'X"1 i j| Borkelmans. zonder beweeglijk, werd in als sluitstuk had. I y I in Beveren besefte wel dat het het strafschopgebied door (ll - "v" m die voetbalonrechtvaardig- Rosez onderuit gehaald en de Beveren-Waregem 1-2. De Nederlander Viscaal drukt af en scoort (dw) Ondanks deze krappe zege was er toch duidelijk een overwicht te bespeuren van Sint-Niklaas. Rita Berlaar, goed gekend bij Sint-Niklaas als tegenstrever uit de reeks van vorig seizoen, werd gere geld op eigen helft terugge drongen Zo had Paul Theu- nis die op de liberoplaats fun geerde geen al te moeilijke namiddag en werd het voor Gjno Nijs een ideale wed strijd om zijn terugkeer in de ploeg te verwerken. Verder hieldén ook Daniël Macs en Werner Struyf achteraan alles goed gesloten zodat voor de thuisploeg niet veel wegge legd was. De Wase ploeg daarente gen was vooraan wel bedrijvig en vooral Cornet en Cornelis- sen lieten zich in een positieve zin opvallen. Toch diende gewacht tot de 50ste minuut alvorens Carl Cornelissen een gaatje vond in de thuisafweer en de kol lektieve Sint-Niklase aanval mooi afrondde. Nadat Sint- Niklaas tijdens het verdere I verloop van de wedstrijd de verdubbeling van de stand na streefde diende blijkbaar ge wacht tot de slotfaze om ent te realiseren. Werner Struyf werd in de gevarenzone on deruit gehaald en Carl Corne lissen mocht aanleggen vanop de stip. Hij miste echter deze penalty zodat de 0-1 stand op het bord bleef. Deze zege houdt in dat Sint-Niklaa* zondag aan huis verder bekert tegen La Louvière. Aftrap om 16 uur. (m.s.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18