Kultureel Centrum De Werf met nieuwe adem Herdersems «L ustig Vinkje» Kon lin kli jk mmw - aa Seheldestreek Ui Wü LimBÊRaen Uil Voor wie iets beter zoekt Og GRATIS TIP Aalst. Direkteur Verhaevert gaf Werf (a) ekomstplannen van de Lede. Sint-Rochusfeesten. Het bestuur van de feesten, (a) Lede. Sint-Rochusfeesten. Aan de kapel vdn Sint-Rochus werd in aanwezigheid van tal van gelovigen een korte viering gehouden, (a) VRiJDAG 19 AUGUSTUS 1989 41' JAARGANG NR. 32 - 40 F Lede. Tijdens de Sint-Rochus feesten werd het nieuwe vaandel gewijd van Rochus vrienden, (a) Op de perskonferentie bracht direkteur Yvan Verhavert een summiere evaluatie van wat reeds in De Werf plaatshad. In acht nemende dat de personeelsleden er meestal hals over kop zonder kennis van zaken waren ingegooid vond hij dat de gang van zaken heeft bewezen dat het personeel geleidelijk zijn taak meester wordt en dat schoonheidsfoutjes ten spoedigste worden hersteld. De Werf geniet de interesse Dat De Werf inderdaad interesse van het breed pu bliek geniet leest Yvan Verhavert af van een aan tal gegevens: - De lokalen zijn bijna telkens uitverkocht. Als er onbezette plaatsen reste ren, is dat meestal omdat, alhoewel de tickets ver kocht zijn, de bezitter er van niet is komen op dagen. - Ook de tentoonstellin gen, de toneeltechnische dagen en de aktiviteiten van vzw Gitaarkrant geno ten veel bijval. - Het aantal begeleide be zoeken is indrukwekkend. Op één dag telde men eens liefst 1.000 bezoekers. De infrastruktuur blijft duide lijk imponeren. Ook de scholen van buiten de regio vonden hun weg naar De Werf. - Het aantal aanvragen tot het verkrijgen van Werfmagazine is groot. De vraag vanuit de regio Asse is enorm. Asse komt duidelijk liever naar Aalst dan naar Brussel. - De kaart van de woon plaats van de bezoekers toont dat Oost-Vlaande ren en Brabant uiteraard de kroon spannen doch dat er ook heel wat bezoe kers komen uit West- Vlaanderen en Antwer pen. Zelfs enkelen uit Hasselt, Namur en Lille. De aanwezigen op de avond met Lionel Hamp ton komen daar zelfs niet op voor. - De blijvende vraag naar gebruiken van de infra struktuur toont de interes se aan. Vzw Gitaarkrant vond deze week nog nau welijks een paar dagen voor het komend seizoen. De agenda zit principieel eivol. Gaatjes zijn de uit zondering. Het komend seizoen is dan ook uiterst belangrijk voor de toekomst van De Werf. Zo de huidige trend zich stabiliseert is zulks het te ken dat De Werf op het goede spoor zit. Nieuwigheden Vanzelfsprekend heeft de ervaring van de eerste maanden wel een en ander bijgebracht en komen er een aantal aanpassingen die noodzakelijk zijn ge bleken. Allereerst wordt de pro motie sterk geïntensifieerd. Alle media zullen be speeld worden, ook de niet-openbare radio's. Er zullen doelgerichte mai lings plaatshebben want De Werf beschikt reeds over een uitgebreid adres senbestand. Aan alle bezoekers zal ge vraagd worden welke an dere voorkeur ze voor be paalde aktiviteiten voelen. Aldus zal kunnen worden overgegaan tot het aanleg gen van kategorieën. Affiches zullen in ruime mate worden .-verspreid. Öok twee soorten maand- affïches. Een met het vor mingsaanbod en een ande re met de voornaamste po- Nieuw bestuur Na de oorlog kwam er een nieuw bestuur. Marcel Vergeylen werd voorzitter en Constant Roeland se- kretaris. Later werd die opgevolgd door Frans Syroit. Het Lustig Vinkje floreer de en had 80 leden. Niet in het minst omdat vinke- nierssport een van de goedkoopste sportdiscipli nes is. Herdersem genoot zelfs de ccr het kongres van de Vinkeniers van Midden-België te organi seren. Het werd een gran dioos feest waarover ook nu nog in Herdersem wordt gesproken. Aalst. Het Lustige Vinkje een halve eeuw terug (Ih) Hoogstraat 26 Aalat Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Vanaf 1960 gingen de wed strijden door in de Mid denweg en 't Clubhuis aan de naburige Kouterbaan werd het nieuw lokaal. De Middenweg was een ge droomde plaats voor der gelijke wedstrijden omdat het verkeer er zonder moeilijkheden kon wor den omgelegd. In 1972 kwam er echter in de bloeiende maatschappij een scheuring en ontstond «De Boskantvink» met als lokaal café «'t Bolspel» op de Pontweg. Deze maat schappij houdt haar zettin gen vooraan in de Gud- straat. Beide clubs genieten mo menteel een grote popula riteit en elke zondagvoor middag lokken hun aktivi teiten niet alleen veel deel- genheid van haar 50-jarig bestaan. In café De Congo werd deze vinkeniersvereniging inderdaad gesticht in 1938 door Pol Van De Velde, Leen Loos, Leon Van Der Meerssche en Clement Ca- mi, allen reeds overleden. Nog in leven zijnde stich ters zijn Frans De Smedt, Louis De Waegeneer en Remi Cami. Herdersem is er trots op dat er nooit met blinde vinken is gespeeld. Wel hingen de kooien aan pa len op een afstand van an derhalve meter. Later kwam er verandering en werd gespeeld op het voetpad. Toen de oorlog kwam re zen er uiteraard proble men qua voeding. Met wat Theodoor De Wolf Toen voorzitter Vergeylen de last te zwaar begon te vinden werd hij als voor zitter opgevolgd door Theodoor De Wolf, een van de steunpilaren van de Kon. Harmonie «Concor dia et Docilitas». Hij was de ideale figuur om samen met zijn drie broeders en zijn zoon Roger steeds bij vinkeniersfestiviteiten te zorgen voor passende mu zikale omlijsting. Klap op de vuurpijl werd voor «Het Lustig Vinkje» de organisatie van het Kampioenschap van Bel gië in 1970 waarbij ruim 800 vogels hun kans waag den. Er werd gespeeld op 2 km verkeersvrij gemaak te baan. Herdersem toon de zich andermaal groot in grote omstandigheden. Onenigheid In 1973 kwam er echter onenigheid tussen de lei ders van Avibo en Vimibel Vervolg op blz. 4 Vervolg op blz. 4 «Het Lustig Vinkje» was in Herdersem de eerste vereniging die de vinkenierssport, een tvpische volkssport, in Herdersem in kompetitieverband organiseerde. Het was dan 1938. Vergaderd werd bij Leopold Vermeir in café De Congo aan de Kouterbaan, de huidige woning van Jan Van de Maele. Toen de lokaalhouder verhuisde naar «De Nieuwe Congo» aan de Grote Baan (het huidig café Penalty) verhuisde de vinkeniersmaatschappij mee. De wedstrijden werden steeds gespeeld op het terrein in het Dorpscentrum. diumaktiviteiten. Wie be reid is regelmatig een affi che op te hangen op een goed zichtbare plaats heeft kans op het bekomen van gratis tickets. In «Werfma gazine nr. 2» dat eerlang in uw bus valt zit trouwens een bon om u kenbaar te maken voor het ophangen van affiches. Ook op inte ressante kulturele evene menten buiten de eigen re gio zal aan promotie voor De Werf worden gedaan. Voor het vormingswerk komt er een gedetailleerde brochure die via een bon in Werfmagazine kan aan gevraagd worden. Koste loos uiteraard. Dat is ook het geval met de school- programmatie. Er is ook een stickeraktie. Wie met een sticker op de wagen, de fiets, de buggy, de boodschappentas en noem maar op gezien wordt, maakt kans op gratis tickets. Reglement wordt strikt toegepast Verenigingen die een lo kaal willen afhuren moe ten dat doen via een aan nemers doch ook veel toe schouwers. «Koninklyk» Op 27 juli 11. ontving «Het Lustig Vinkje» uit de han den van gouverneur Bal- thasar het brevet «Konink lijke Vereniging» ter gele van onder de dorsmolen gehaald werd konden de diertjes in leven worden gehouden. Toch waren er toen reeds vinken die 500 liedjes lieten noteren. Fietsen werden schaars en van auto's was quasi geen sprake. Liefhebbers gin gen dan ook vaak uren te voet om te kunnen «spelen».

De Voorpost | 1988 | | pagina 1