vijftig F.C. Sparta Waasmunster jaar jong Kampioenenploegen SK Erembodegem, Wilskracht Moorsel en FC Doggen gehuldigd Jeugdvoetbaltornooi bij Jong Vlaanderen Kruibeke SK Oudegem zet door! Dendermondse defensie Iaat steken vallen 20 - 19.8.1988 - De Voorpost VOETBAL Het eerste eirtal van SK een jeugdploeg. namelijk een Erembodegem is tijdens het juniorselftal. In de jaren 60 voorbije voetbalseizoen kam- zou de jeugd zich verder uit- pioen geworden in de 4e pro- breiden en werd in 1965 ook vinciale afdeling reeks G en een jeugdkomitee opgericht hun pré-miniemen zijn even- eens kampioen in hun reeks. VK Wilskracht Moorsel is onder 7 jeugdploegen. kampioen in 4e provinciale kompetitieverband gesp afdeling reeks H en FC Dog- en volgend jaar zullen het er kringers hun geachte voorzit ter en onze kollega Remi Van Vaerenbergh hebben begeleid naar zijn laatste rustplaats. Hij heeft het niet meer mogen Tijdens het voorbije seizoen meemaken. Zijn zoon Steven werd er met 9 ploegen, waar- heeft beslist zijn vader op te vond men uiteindelijk een ge past terrein in Ressebeke waar FC Doggen dadelijk kampioenn werd in 4e provin ciale afdeling. Hier had de toenmalige trainer Robert D'Haese een ruim aandeel in. Het seizoen daarop kwamen gen Erembodegem promo veert eveneens naar 3e pro vinciale afdeling. 10 worden. Na 11 seizoenen in vierde pro- jaren sekretaris. Hij laat van volgen als klubvoorzitter. Te vens wil ik hulde brengen aan Achiel Van Pottelberg, lid de Doggen voor het eerst met sinds de stichting en sinds vele jeugdploegen in kompetitie- vinciale is het dus zo ver. Het af het volgend seizoen het Hiervoor werden deze voet- werd na nieuwjaar een hard sekretariaat over aan Ghys- balploegen door het stadsbe- bevochten titelstrijd met hun bert Hutjens. Achiel blijft dorpsgenoten van FC Dog gen. welke uiteindelijk werd beslecht in het voordeel van SK. Een gelijk aantal punten, doch meer gewonnen wed strijden. Een pluim verdient stuur ontvangen en gehul digd. Schepen Bourlon hield hierbij volgende toespraak: «Heer Burgemeester, schepe nen, spelers en bestuursleden. Als Schepen van Sport is het voor mij een groot genoegen zeker trainer Paul Podevijn, de kampioenenploegen te die trouwens voor zijn eerste mogen verwelkomen. Het jaar bij Sportkring meteen in eerste elftal van SK Erembo- de roos mikt. alsmede voor degem is kampioen in de 4e alle spelers die zich, ondanks provinciale afdeling reeks G de wekenlange spanning, met en hun pré-miniemen zijn grote wilskracht en koncen- eveneens kampioen in hun tratie hebben blijven inzetten, reeks. VK Wilskracht Moor- Hen tweede SK-kampioen evenwel nog een aktief be stuurslid. Een derde te huldigen ploeg vandaag is FC Doggen Erem bodegem. Zoals reeds eerder gemeld, promoveert deze verband uit. Dit vooral dank zij de inzet van o.a. Jacobs Raymond, Goetvinck Guido. Kamiel en Jozef De Geyndt, Roger Jacobs en jeugdtrainer Pierre Kempeneers. Dat de Doggen dit jaar terug promo veren van vierde naar derde provinciale is vooral te dan ken aan de bijzondere inzet ploeg als vice-kampioen naar van speler-trainer Dirk Couck 3e provinciale afdeling. On- en al de spelers en uiteraard onder leiding van trainer Van Waeyenbergh. dat met spe lers van eigen bodem heel wat te realiseren is. Ook met min der middelen dit jaar werd een beter resultaat bereikt. De goede sfeer en de groeps geest bij een ploeg is dan ook veel meer geld waard dan het aantrekken van dure spelers. Speciaal wil ik nog hulde brengen aan de aktieve sekre taris Willy De Meyst, welke reeds 17 jaar deze funktie uit oefent. samen met voorzitter Marcel De Saedeleer. We wensen dan ook alle ploe gen van ganser harte geluk en veel sportieve inzet voor het komende seizoen». (D.B De twee komende weekends wordt op het terrein van Jong Vlaanderen Kruibeke, ge legen aan de Van Hovestraat, het jaarlijks jeugdvoetbaltornooi afgewerkt. Naar jaar lijkse traditie nemen aan dit tornooi premi- niemen, miniemen en knapen deel. De deelnemende ploegen komen uit Bazel, Temse. Zwijndrecht. Burcht. Kieldrecht, Meerdonk en uiteraard uit Kruibeke zelf. Ziehier het programma: Zaterdag 20 augustus: Knapen: 09.30 u: Kruibeke-Burcht 10.15 u: Meerdonk-Temse 11.00 u: Bazel-Burcht 11.45 u: Meerdonk-Zwijndrecht 13.30 u: Bazel-Kruibeke 14.15 u: Zwijndrecht-Temse Preminiemen: 15.00 u: Temse-Bazel 15.35 u: Kieldrecht-Kruibeke 16.10 u. Temse-Burcht 16.45 u: Kieldrecht-Zwijndrecht 17.20 u: Burcht-Bazel 17.55 u: Kruibeke-Zwijndrecht Zondag 21 augustus: Miniemen: 09.30 u: Temse-Kruibeke 10.10 u: Zwijndrecht-Bazel 10.50 u: Temse-Kieldrecht 11.30 u: Zwijndrecht-Burcht 13.30 u: Kieldrecht-Kruibeke 14.10 u: Burcht-Bazel Knapen: 15.00 u: Wedstrijd 5e en 6e plaats 16.30 u: wedstrijd 3e en 4e plaats 18.00 u: finale. Zaterdag 27 augustus (slotdag): Preminiemen: 09.30 u: wedstrijd 5e en 6e plaats. 13.30 u: wedstrijd 3e en 4e plaats. 16.00 u: finale. Miniemen: 10.30 u: wedstrijd 5e en 6e plaats. 14.40 u: wedstrijd 3e en 4e plaats. 17.10 u: finale. door de inzet van het voltallig aktieve bestuur o.l.v. voorzit ter Willy Goetvinck en sekre taris Frans Van Mol. sel is kampioen in 4e provin ciale afdeling reeks H en FC was dit jaar opnieuw de pré- miniemenploeg Ze hebben Doggen Erembodegem pro- voor de tweede maal. onder moveert eveneens naar 3e leiding van Freddy De Wael provinciale afdeling. en Roland Cardon. de titel in SK Erembodegem werd ge- de wac^1 gesleept, dit met een sticht in 1943. Het is dus nu. doelpuntensaldo van 232 ge- 45 jaar na de oprichting van maakteen 10 tegen. Ook deze de klub. dat voor de vierde Ploe? heeft zich tot de laatste maal de kampioenstitel wordt wedstrijd moeten inzetten te- behaald. De drie vorige ma- gen de rivalen van grote broer len gebeurde dit in 1956, 1967 Eendracht Aalst. En onder en 1975 onder de respektieve- 'ussen hebben ze reeds de lijke oefenmeester Bert Cor- finale gespeeld voor de alge- nelis, Florent Kindermans en mene kamP>oen pré-mime- Armand Ruysseveldt. Tot men va" Oost-Vlaanderen, 1956 speelde men nog uitslui- *a" hebben verloren van tend met een eerste en een de finalist van de beker van reserve-elftal in kompetitie. België, S K. Lebbeke. Toch Tijdens het seizoen 1956-1957 "°g even vermelden dat enke- trad SK voor het eerst op met le da8en voordien de Sport- der impuls van Jozef Goet vinck, Albert Jacobs, Albert Lievens, Omer Kiekens, Ber nard Borms, Frans Erbraert, Frans Van Mol en andere, kwam FC Doggen in 1949 tot VK Wilskracht Moorsel start- stand. Het eerste terrein werd te in 1968 in het toenmalige rechtover 't Vissershof aange- S.E.T.O.K.-verbond en was legd en verdween in 1952 eigenlijk opgericht ais een ca- door onteigening voor de aan- fé-vriendenploeg. Snel groei- leg van de autostrade. Tussen 1949 en 1955 werden de Dog gen tweemaal kampioen in de Koninklijke Belgische Lief- hebbersbond. Na het overlij den van voorzitter Bernard Borms, namen Frans Erbraert als voorzitter en Frans Van Mol als sekretans-penning- meester het roer in handen en werd overgeschakeld naar het Katholiek Sportverbond al waar zij in het seizoen 57-58 op het terrein Stillebreek de kampioenstitel veroverden. In 1961 stapte de Doggen over naar de Koninklijke Bel gische Voetbalbond. In 1971 de de ploeg uit en in 1971 werd voor het eerst gestart in de officiële kompetitie van de Koninklijke Belgische Voet balbond (KBVB). In het speelseizoen 1971-72 bereikte men onmiddellijk een tweede plaats, welke de ploeg van 4e naar 3e provinciale bracht. Na enkele ups en downs werd Wilskracht Moorsel driemaal gepromoveerd in de voorbije 17 jaren. Dit seizoen speelde de ploeg kampioen in 4e pro vinciale reeks H en is voor het eerst algemeen kampioen in zijn reeks. In het voorbije speelseizoen bewees de ploeg. mooie kombinatie Van Muyl- in enkele overbodige overtre- ders-Hofmans. In de 38e mi- dingen. Hofstade kon echter nuut trof SK dan toch op- geen gevaar scheppen uit de nieuw raak! Een Hofstade- resulterende trappen. In de aanval werd onderbroken 23e minuut kwam de bezoe- door Piet Vercauteren die de kende ploeg dan opnieuw Geburentornooi: houden. In de 21e minuut trof SK-Hofstade 4-2 Hofstade dan toch raak. Een hoge bal in het strafschopge- Vele supporters vroegen zich bied kon door de thuisverde- waarschijnlijk af of SK de diging onvoldoende worden prestatie van vorige zondag weggewerkt en het was de tegen Wieze zou kunnen her- vrijstaande Bert De Buck die bal doorgaf aan Jean-Paul dichter, zij het op een ietwat halen. En zie. dè stand op 1-1 kon brengen. Van den Houwe. Deze kon. gelukkige manier. Een zwak SK Oudegem trok vrijwel on- SK liet zich door deze vroege na enkele mooie dribbels schot van Fruithof week af op middellijk ten aanval en gelijkmaker echter niet van Hofmans bereiken die de bal het been van Van Uytfanghe kwam al vrij vlug op voor- zijn stuk brengen en onder aflegde voor de aanstormende en doelman De Vroe was on- sprong. Reeds in de 10e mi- het motto «de aanval is de Christophe Hillaert die met verbiddellijk verslagen. Deze nuut werd een goed opgezette beste verdediging» konden we een mooi schot de stand op 2- fase van de wedstrijd bracht SK-aanval suksesvol afgerond nog menig mooie aanval note- 1 bracht. SK kon met een verder een beetje holder-de- door Piet Vercauteren. ren. Zoals in de 26e minuut gerust gemoed de rust tege- bolder voetbal. De aanvallen Hofstade bleef echter niet bij toen Jean-Paul Van den Hou- moet zien. Vermelden we ten- volgden elkaar snel op langs de pakken zitten en trekt we doorging op rechts en een slotte nog de goeie prestatie beide kanten doch de afwerk- eveneens ten aanval. In de mooie voorzet afleverde die van SK-aanwinst Vincent Pe- ing miste zuiverheid. 16e minuut werd een Hofsta- echter net niet kan afgerond drogosa. We moeten wachten tot de worden door Piet Vercaute- SK begon aan de tweede helft eindfase om nog een doelpunt ren. Of zoals in de 31e mi- met een licht gewijzigde en enkele mooie kansen te nuut, toen er een goeie in- ploeg. Jurgen Van der Poten zien. In de 43e minuut trok greep nodig was van' de be- was vervangen door Eddy De SK Oudegem nog eens ten ten om de stand op 1-0 te zoekende doelman na een Vroe en Vincente Pedrogosa aanval via Hofmans die een door Marnix Van Boven prachtige doorsteekpass afle- SK trachtte opnieuw langs verde naar de goed meege- rustig opgezette kombinaties volgde Van den Houwe. Deze gevaar te scheppen. In de 9e ging verder door op rechts, minuut kregen we een aanval legde de bal mooi terug op te zien die besloten werd met Hans Hofmans die onhoud- een mooie pass van Muylders- baar binnenknalde. Meteen 4 Hofmans doch deze laatste 2 voor SK Oudegem! kwam net iets te laat om de In de slotminuut liet Hofstade bal in doel te verwerken, nog een mooie aanval noteren Maar wat we even daarna te die door SK-doelman De zien kregen maakte deze ge- Vroe echter zonder grote pro- miste kans ruimschoots goed' blemen kon worden gestopt. In de 14e minuut werd een Een hoopgevende prestatie de-aanval bijna suksesvol af gerond en er was een pracht- safe nodig van SK-reserve- doelman Jurgen Van der Po- Het komend weekend viert heel Waasmunster feest. Reden voor die volkstoeloop is het 50-jarig Hofstade-aanval onderbroken van SK Óudegem dat het in bestaan van voetbalklub Sparta Waasmunster. Met medewerking van de gemeentelijke door ■jerD' ^an Uytfanghe. het afgelopen seizoen bij sportraad wordt iedereen dus verwacht op 20 augustus te 9u30 om de H.Mis bij te wonen waarna Deze brak alleen door de ver thuiswedstrijden vaak moei- spelers en sympathisanten zullen ontvangen worden op het kasteel Blauwendael door burgemces- opgerukte Hofstadeverdedi- lijker had dan bij de uitwed- ter en schepenen. ging, zag de bezoekende doel- strijden! In de namiddag om 17 u. is er dan een receptie die aangeboden wordt door F.C. Sparta zelf in het man enkele meter voor zijn Doelpunten: gemeentelijk sportkomplex Hoogendonck, waar dan later op de avond eveneens een Jubileumbal doe' staan en bracht met een 10 1-0 Piet Vercauteren niaatcvtiwiMi mot talrijke binnenlandse artiesten. Eer alles echter zo ver is overlopen we nog prachtige lob de stand op 3-1. -1 1-1 Bert De Bruck zal plaatsvinden met in vogelvlucht die 50 lange jaren van FC Sparta die zovele ups en downs met zich hebben meegebracht. Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Erembodegem (da) over dit klein wonder te kun- Steeds met eigen middelen gestreden In feite was de stichting van Sparta reeds geschied in 1937 nen n Ren(j Qe B<)om re Opwijk waar verschillende (0, naliona|e reeksen zou kunnen behoord hebben, bleef in die tijd Spar- kaal Sint-Cecilia dat nu nog Waasmunster kwam en die nu altijd Sparta's lokaal is, liep nog steeds FC Sparta wat het na de wedstrijd storm om overschaduwt. Na twee de- Een prachtaktie van Jerry 38'; 2-1 Christophe Hillaert Van Uytfanghe. 59': 3-1 Jerry Van Uytfanghe SK dacht dat de overwinning 68': 3-2 Jerry Van Uytfanghe binnen was en in het daarop- (own-goal) Dendermondenaars zoals Alois Van Raemdonck, Fred Van Zeveren, Van Cauwen- u. - ta echter altijd eewild of berghe samen met enkele J_ "thuisspelers" zoals Leon gradaties belandde Sparta im mers in derde provinciale en met de invoering van vierde kon ook deze nieuwe reeks niet vermeden worden. /olgende kwartier zagen wt een licht aangeslagen Oude- gemse ploeg. Dit resulteerde 4-2 Hans Hofmans Eddy Van Eetvelde Everaert, Manu Vertenten en Fons De Pauw ploeg vorm den. Toen de overgang dan één jaar la er naar de Belgische k ub zoti worden getransfe- Voetbalbond een feu werd Door d£ f|n bleven reeds tal van vreem- b VM de Man„ ware„ de spelen achter zodat van ond/rtllsse„ naas, de jum0IM toen af Sparta aangewe_zen en de Kholieren ook de kna- Na jarenlang dan de heen immers een politiek die in- en terugreis gemaakt te heb- hicld dat enkel met eigen spe- ben tussen derde en vierde, Iers ploeg zou worden gc- degradeerde de ploeg dan vo- vormd en dat geen enkel ei- rig jaar, onder leiding van een gen produkt naar een vreem- nochtans knap trainer D'Ha- Jeugdvoetbal. De preminiemen van VC Jong Lede (da) nis. terug naar vierde provin- :iale. Met enkele opmerkelij ke transfers als speler-trainer Walter Van Haver en speler I.M. Engels dit seizoen bij Sparta hoopt de ploeg om terug zo vlug mogelijk de ver loren plaats te kunnen hero veren. Het zou op een jubi- - ucii icucn uiuckcii uic tien leumjaar alvast de grondves- gebruiken voor hun terrein ,c|kensbvcrsferkfe„ n1ct ,e„ moeten kunnen leggen. tpnnp dp nlnpo hpp u/at snif- r was op de eigen spelers. Ter- zien ic He|de Tlen wijl de administratieve kant h d van de ploeg werd verricht op het Manta-fabriek waarvan jaar heeft de euforie van eer ste provinciale geduurd. Tien p 'Vldllld-ldUUCK WddIVdl werd stan(j hou. Sparta ook de gronden mocht p|i)(,gen dj* zkh kende de ploeg heel wat suk- b. Iers uit hogere regionen, ses in de beginperiode Zo stond onder aanvoering van Uit die tien jaar durende speler-trainer Maurits Pele- periode onthouden we nog man. die Sparta sportief op volgende namen: Gilbert Ver een hoog peil bracht, Sparta schelden. Pierre Windey (ooit in het seizoen '45-'46 voor het eens 44 doelpunten in één eerst in haar bestaan in eerste seizoen!). Marcel De Pauw, provinciale. Knapen als René Robert De Rechter. Achiel Van Hese, Ward Van de Van Puyenbroeck, Marcel Voorde, C. De Malsche, Fierens. Etienne Van Den Thuur Van Erdeghem en Broecke. Frans Merckx, Ro- Guillaumc Fierens waren de main Maes. Robert Van Dae- toppers toen in eerste provin- le e.v.a. ciale. Voor de "kampioen schapswedstrijd" toen tegen Lebbeke werd zelfs vanuit Lebbeke een speciale trein in gelegd naar Waasmunster. René De Boom, voorbeeld van klubliefde Stoelendans In 1963 promoveerde Waasmunster dan terug naar eerste provinciale en intussen "c!m VT'T- k T^un." was de roodwitte familie vei- Mde' Jul,en Verhds'- W'"V sterkt met de miniemen en Bestuur Nog één lid in leven van bij de stichting: Gerard Buys. Voorzitters: Mr. Walraevens van 46 tot 76 en Mr Van Boxelaer vanaf 1976. Sekretarissen: Moens Louis van '44 tot '69, Wambeeck Lucien van '69 tot '72 en Mar cel Fierens vanaf 1972. Het huidige bestuur bestaat thans uit volgende leden: Be- rtels Jaak (ondervoorzitter). De Witte Baziel. René De Boom. Jean De Landtshccr. Bart De Witte. Staf De Bon te. Albert Gerlo, Pros Steels, Henri Quintelier. Marcel Van 'Jeugdvoetbal. De jongelui van Eendracht Sint-Gillis op trainingskamp in Kopenhagen (dk) Van Hemelrijk. Jef Van Het was in die periode dat preminiemen. Met een totaal ™™Lu" vJJ; ook de toen piepjonge René van 7 ploegen in kompetitie mjn(,K /do|-.er De Boom als jeugdspeler bij werd een eigen jcugdbestuur Waasmunster de eerste kun- gesticht, sten die hij bezat uit zijn Na 1963 volgde dan wel dc schoen liet rollen. In het lo- donkere periode die over Het zag er aanvankelijk de thuisspelers er op hoge niet naar uit dat de Dender- ballen zelden aan te pas. mondse eerste provincialer op Oefenmeester Toon Pfaff een nederlaag zou worden ge- was niet erg tevreden over de trakteerd. Tijdens het eerste verrichting. "Een aantal spe- halfuur bood hij niet alleen Iers liepen er als toeristen bij een gunstige repliek maar en tegen een dergelijke opvat- dwong ook de betere kansen ting zal ik snel maatregelen af. Het bezoekende Lyra treffen, zegde de Dender- werd in die periode zelfs af en mondse coach die het er trou- toe weggetikt. Een kombina- wens mee eens was dat er tie tussen Kambala en Nico achteraan niet snel genoeg Van Bogaert resulteerde in de werd ingegrepen, openingstreffer. Toen nog Pfaff stak het niet onder voor de rust het bezoekende stoelen of banken dat hij team tot tien manschappen graag nog even had verder werd herleid, na de uitsluiting gebekerd om aan de derde van De Brabandere. dachten klasser Tienen repliek te bie- velen dat KAVD verder zou den. Iedereen in de Dender- bekeren. Niets was minder mondse voetbalkringen was waar. Een tekortkoming in de het er tenslotte over eens dat lokale defensie resulteerde al een snelle ingreep nodig is, snel in de gelijkmaker. Na de wil men goed van start gaan in hervatting kreeg paarsblauw een kompetitie waarvan veel een lesje in countervoetbal, wordt verwacht. De snelle bezoekende spitsen (e.g.) Kreydt en Verstraeten over- rompelden om de haverklap It dc Dendermondse defensie Hc' postorderbedrijf Neekcr- I mann pakt uit met een Euro- van hel kastje naar de Jimeur; ec„ M uur ex. muur werd geslingerd. Vooral pre„ thuis|evcrlng ,on. Manu De Coninck, die als misbare» en «levensnuttige» laatste man moest spelen, liet huishoudtoestellen. Het een vrij zwakke indruk. Doel- snelst groeiend postorderbe- man Kurt Van Meirvenne de- drijf van ons land heeft voor monstreerde van zijn kant z'Jn klanten een schitterende vooralsnog nicl die konditie ka'.«logus uitgegeven die ver- van weleer. Bij KAVD om- bn'*baar ,s ?f ,h" ckermann. Hofstraat 70 te brak de stoere gestalte van sim-Niklaa» Philip Segers. Hij was onbe schikbaar. Vooraan kwamen

De Voorpost | 1988 | | pagina 20