De kunst van de Samourai bij Akijama Aalst R.C. Boonwijkin de Beker van de Denderstreek Stekense atletiekklub wacht ongeduldig op akkommodatie Sterk jeugdtennis bij TC Beckhand De Voorpost - 19.8.1988 - 21 re- tei de de >e- JW /at ak op he in- ze :ht le en 'gs k- de int te ok en en le ze ts. op id- 4' de en )e o- :ie in d- le Ie )ge faff de pe- bij 'at- len ler- ou- er ieg der hij der de- )ie- er- vas dat is, i in eel a.) ;e» let >e- >or ide Je- te TENNIS VOETBAL Elke zondag komen 40 d 50 Stekenaars aan atletiek doen (T en T) Jeugd kiest voor atletiek Onder deze misschien ietwat overdreven titel lezen we in het maandblad van AVLO dat het goed gaat met Atle tiek Stekene. Na een kleine 5 maanden van bestaan telt de Stekense klub inderdaad zo wat 50 jeugdige lopers plus een 20-tal joggers die hun lid geld hebben betaald en een borstnummer hebben aange vraagd. Zonder meer een suk- ses voor de Stekense klub. Buiten deze «aangeslotenen» zijn er dan nog een 20-tal jeugdigen en een 30-tal jog gers die regelmatig meetrai- nen en er aan denken om eerlang aan te sluiten. Het gaat dus snel voor Atletiek stekene en het bestuur doet wat binnen zijn mogelijkhe den ligt om alles vlot te laten evolueren. Voor de jeugd wa ren/zijn er een zestal meetings gepland waarbij deze jonge ren worden begeleid door mensen van Atletiek Stekene Iedere aangeslotene kreeg/ krijgt een kalender mee voor de lopende verlofperiode en de joggers worden evenmin vergeten. Akkommodatie De trainingen gaan/gingen ook tijdens de verlofperiode door. Voor de joggers en vol wassen lopers is het niet zo moeilijk om een geschikte omloop te vinden. Voor jeugdtrainer Erik de Clerck is het evenwel een hele karwei om een zestigtal jongelingen in toom te houden op een voetbalveldje dat zeer hobbe lig ligt en waar het gras dik wijls «nogal» lang staat. Het bestuur van Atletiek Ste kene kijkt dan ook uit naar het ogenblik dat afgevaardig den van de gemeentelijke sportraad en/of het gemeen tebestuur eens een kijkje ko men nemen naar de omstan digheden waarin dient te wor den getraind. Ze zouden dan met eigen ogen zien dat een degelijke piste een grote noodzaak is. «Het is meer dan een nood zaak,» aldus iemand van Atle tiek Stekene, «het is super dringend. Die piste zou er nog dit jaar moeten komen. Er zijn steeds maar geruchten enz. doch we weten officieel nog nergens van. Wij hopen dan ook dat de bevoegde mensen zich daarvoor eens echt zouden inspannen. Geen woorden maar daden dus Omdat de Stekense jeugd en de ouderen staan trappelen voor een degelijke atletiekak- kommodatie!» Uitslagen Hieronder enkele uitslagen behaald door mensen van At letiek Stekene. Chris Verbeek liep in Oosten de een 5.000 meter in 14'59", in Aalst een 3.000 m in 8'27"9, in Lebbeke een 1.500 m in 3'59"3, in Woluwe een 5.000 m in 14'46"3, in Duffej een 5.000 m in 15'07", in Lebbeke een 10.000 m in 30'18"2 en een 5.000 m in 14'45"3. Veteraan Rudy Claus legde een 10.000 meter af in 32'26". Yvan Thyssen liep in Wille broek een 1.500 meter in 4'10"7. in Ledegem een 5.000 m in 15'23"6, een halve mara- ton te Knokke-Heist in lu6'43" (10de plaats), in Duinkerken 1.000 m in 2'38"6, in Kessel-Lo een 1.500 m in 4'07"22 en in Leb beke een 800 m in 2'02"5. Scholier Tom van Hooste liet 9'26 noteren op 3.000 meter en 4'22 op 1.500 meter. Inne Claus, tweedejaars pupil liep de 800 meter in 2'43" en broer Tom Claus, een twee dejaars miniem deed over die zelfde afstand 2'32". Er zit dus wel degelijk talent in Stekene. TenT Tennis. Op het spit nu eens geen speler die zijn dubbele opslag verloor maar een heus speenvarken. Kenners komen al even kijken naar dit kunstwerk van Mare Landuyt tijdens de corridavan TC Vlaskia in Vlassenbroek (foto p. hermans) JIU JITSU Ivan Thyssen en Rudy Claus, twee pio n de Stekense Atletiekklub (T en T) De jiu-J 'su academy «Akija ma Aal i» bestaat reeds 17 jaar en neeft zich onlangs ge vestigd in Sportcentrum Ten (Oude zwemkom), Kapucij nenlaan 8a te aalst. De vere niging is erkend door de B.O.J. :.F. en de World Jiu jitsu I Jeration en telt voor het og. ïblik zo'n zeventigtal leden. Zij staat onder de des kundige leiding van zwarte gordel 4de Dan, Johan Ver- tongeii, lid van de graden- kompi.ssie van de World Jiu jitsu F ederation in België. Hij is tevens leerling van Guillau- me Tastenoy, de hoogste Dai -houder van Jiu-Jitsu in on' land. Akijama Aalst telt reels een aantal zwarte gor- d i onder haar leden, waar- Af r,der Yves Tas; zwarte gor- tel 2de Dan, Philip Boumon n Etienne Schokkaert, bei- uen zwarte gordel 1ste Dan. De vereniging staat onder lei ding van bovengenoemde Jo han Vertongen en wordt bij zijn beleid bijgestaan door Dirk Mahiieu, Yvan Verton gen en Geerts Marie-José. Jiu-Jitsy is een Japanse krijgs kunst die door de Samourai gebruikt werd om ongewa pend een al dan niet gewapen de aanvaller bliksemsnel on schadelijk te maken. Daartoe worden de leden opgeleid in het gebruik maken van wor pen, klemmen en slagtechnie ken. Het is een sportbeoefe ning waarvoor geen leeftijds beperking geldt en die het lichaam fit en gezond houdt. Jiu-Jitsu betekent letterlijk «zacht gevecht». Maar toch is het alvast een keihard en zeer efficiënt verdedigingssysteem! Akijama Aalst is reeds jaren toonaangevend op gebied van Jiu-Jitsu en wil de Jiu-Jitsu- sport steeds grotere bekend heid geven in het hele land van Aalst. Vanaf 8 tot 14 jaar kan men bij Akijama Aalst les volgen elke woensdag van 18.30 tot 19.30 u. Vanaf 15 jaar wordt er driemaal per week getraind: elke woensdag van 19.30 tot 20:30 u., 's vrij dags van 20 tot 22 uur en iedere zondagvoormiddag van 10.30 tot 12 uur. Inlichtingen zijn steeds te bekomen bij Johan Vertongen, Spoorweg- laan 25, 1780 Teralfene. tel. 053/67.05.14, of tijdens de trainingsuren in Sportcentrum Ten. Kapucijnenlaan te Aalst. Heb je belangstelling voor Jiu-Jitsu. maak je graag eens kennis met het aktieve Akija- ma-bestuur of de talrijke klubleden, of wens je ook lid te worden van Akijama Aal st? Ga dan eerstdaags eens een kijkje nemen tijdens de trainingsaktiviteiten in het Aalsterse sportcentrum of maak er even een afspraak voor het volgen van een gratis eerste les! D.B. Gevechtssporten. Bij Akijama-Aalst leert men zich verde digen tegen allerlei aanvallen van één of meerdere aanval lers, al dan niet gewapend (db) Masters verplicht jeugdtornooi 1988 TK Beukenhof - Aalst nodigt uit Van 24 augustus tot 4 september organizeert TK Beuken hof haar eerste officieel jeugdtornooiNaar een 70-tal klubs uit Oost-Vlaanderen en Vlaams-Brabant werden uitnodigingen verstuurd en daarmee hoopt tornooileider Sabine Adriaenssens, Gerstenbaan 65 te 9300 Aalst (tel. 053/21.83.39) zowel bij de jongens als bij de meisjes scholieren, kadetten, miniemen en préminiemen een mooi tornooi te bouwen. De finales op TK Beukenhof worden zondag 4 september gespeeld. HA. Nadat elk Vlaams gewest zijn verplicht. schiftingstornooi had gekregen en ook de De Bormanbeker toegang ver schafte tot de eindronde bouwde TC Beckhand de Masters «Schaal Krediet bank». In Beveren zat dus echt de kreme van ons jeugd- tennis verzameld. Goed volk dus en ook het werk dat ze afleverden mocht gezien worden. Tornooileider Tennis. Eén van de eigen Vlaskiaploegen tijdens de "corrida". Wedden dat ze het bierproeven gewonnen hebben? (foto p. hermans Tennis. En dat zal de ploeg van Honky Tonk niet zijn zeker tijdens de jaarlijkse "corrida' van TC Vlaskia in Dendermonde (foto p. hermans) Karei Van Cauteren had trou wens geen moeite het spekta kel ook in sportieve banen te houden. Toch was de strijd soms fel. Zeker in de finalewedstrijden waar de jongeren elkaar nau welijks iets toegaven. Het begon al bij de meisjes préminiemen waar de Ant werpse Isabelle Horckmans in halve finale vlot voorbij Mela- nie Schotte sloeg maar in fina le tegen Ingrid Meeus na 4-1 winst in de eerste met dezelf de cijfers de tweede set ver loor. De beslissende derde set was wel opnieuw voor de snel le, beweeglijke Isabelle. Ver der met de meisjes. Laurence Courtois deed het voortreffe lijk in kwart- en halve finale maar ook de Westvlaamse tennistoekomst kreeg het in de finalewedstrijd moeilijk. De eerste set was trouwens voor Nancy Seber die nadien, en vooral inn de beslissende derde set, ook sterk weerwerk bood. Makkelijker ging het dan weer voor Daphne Van de Zande die in de kadetten- reeks voor de enige Vlaams- Brabantse overwinning zorg de. Antwerpen boven bij de meisjes want ook de scholie renreeks ging vrij duidelijk naar Heidi Courtjens. Twee Antwerpse, één Westvlaamse en één Vlaams-Brabantse ze ge bij de meisjes, Oost-Vlaan deren en Limburg stonden nog nergens. De jongens zouden het voor ons gewest maken. In de pré- miniemenreeks speelde Si mon De Smet finale tegen Sigi Meeuws, zoon van voetbal- coach Walter, en de twee kna pen gaven elkaar ook al wei nig toe. 4-2, 4-3 voor De Smet, Meeuws had wat meer verdiend. Jeroen Roose start te als de favoriet in de minie- menreeks en de Westvlaming maakte die tol ook waar al kreeg hij in halve finale veel tegenstand van Jochen Col lier. Tegen Wim Neefs had Roose trouwens ook drie sets in finale nodig. Bart De Buyser zorgde voor een tweede Oostvlaamse ze ge. In de kadettenreeks kwam De Buyser zonder setverlies tot in finale en ook in de bslissende wedstrijd kon Jo han Van Herck geen set pak ken. Bij de scholieren tenslot te wordt het een Antwerpse finale want Christian Eyskens en Pieter Van der Kelen sloe gen met respektievelijk Naard Broeckaert en Tom Van Hout de laatste tegenstand weg. Vermits Van der Kelen echter de finale Walloniacup speelde werd hier de eindwedstrijd naar later verschoven. De uitslagen Meisjes Préminiemen: Isabelle Horckmans-Melanie Schotte 4-0, 4-0 Ingrid Meeus - Liesbeth Van Aken 4-1, 4-2 Finale: Horckmans-Meeus 4-1, 1-4, 4-1 Miniemen: Laurence Courtois-Barbara De wilde 6-1, 6-2 Nancy Seber-Nele Garrez 6-4. 6-4 Finale: Courtois-Seber 3-6, 6-2, 7-5 Kadetten: Vicky Maes-Marianne Van Damme 6-4, 6-3 Daphne Van de Zande - Elke De Beuckeleer 6-4, 6-0 Finale: Van de Zande - Maes 6-4, 6-0 Scholieren: Lieve Moors - Sabrina Uytter- hoeven 5-7, 6-4. 7-6 Heide Courtjens - Leen Swe- ron 6-0, 5-7, 6-2 Finale: Courtjens - Moors 7-6, 6-2 Jongens Préminiemen: Sigi Meeuws - Tom Vaes 4-3, 4-1 Simon De Smet-Bart Rucke- busch 1-4, 4-2, 4-2 Finale: De Smet - Meeuws 4-2, 4-3 Miniemen: Jeroen Roose - Jochen Collier 7-6, 7-6 Wim Neefs - Dave Palmans 6- 0. 6-4 Finale: Roose - Neefs 6-3. 3-6, 6-2 Kadetten: Johan Van Herck - Peter De- lang 6-1.6-0 Bart De Buyser - Kris Goossens 6-4, 6-0 Finale: De Buyser-Van Herck 6-4, 6- 3 Scholieren: Christiaan Eyskens - Naard Broeckaert 6-1. 6-1 Pieter Van der Kelen - Tom Van Hout 2-6. 6-2. 6-1 R.C. Boonwijk 4 S. Moorsel 3 Te warm om te voetballen maar beide ploegen speelden goed kombinatievoetbal. Voor R.C.B. was het even wennen met acht nieuwe spe lers waar S. Moorsel handig gebruik van maakte om op voorsprong te komen. 0-1. Vijf min. later scoorde Erik De Wandel op aangeven van Guy Vanparrijs 1-1. Na de rust strafte S. Moorsel een misverstand in de R.C.B. verdediging af 1-2. Pascal Christiaens (17 j.) werd inge bracht en van dan af was het al R.C. Boonwijk dat de klok sloeg. In de 70ste en 75 st. min. scoorde Guy Holbrecht 2-3. Pascal Christiaens maak te er beheerst ir. de 80ste min. 4-2 van. Nog enkele goede kansen voor R.C.B. maar het was Moorsel dat weer na een misverstand scoorde: 4-3. Prettige wedstrijd voor de supporters die door R.C.B. verdiend werd gewonnen. Rapide Lebbeke 1 R.C. Boonwijk 2 Het eerste kwartier rammelde het in de verdediging van R.C.B. en zag men daar alle kleuren van de regenboog. Doelman Guido De Looze hield zijn ploeg in die penode ondanks een spierscheuring recht. De Rapidestorm luwde en R.C.B. kwam in de wed strijd. Op een prachtige diep tepas van Frank Coeman scoorde Erik De Wandel 0-1. 5 min. later was het dezelfde speler die R.C.B. op 0-2 schoot. Tijdens de rust kregen de spe lers van R.C. Boonwijk van trainer Mareels de opdracht mee om de 0-2 te verdedigen. Verdedigend moest men nog op elkaar ingespeeld geraken. De taktische richtlijnen wer- denn goed opgevolgd met het gevolg dat men nooit in pa niek is geraakt en alles rustig opving. Op de 80ste min. scoorde Rapide dan toch nog met een prachtig kopbaldoel- punt. In de 89ste min. werd dan nog een doelpunt van R.C.B. gescoord door Guy Vanparrijs onbegrijpelijk af gekeurd. Trainer Michel Mareels: Ik ben dit jaar bij R.C. Boon wijk met een nieuw trainings systeem begonnen dat blijk baar vruchten begint af te werpen. Alle trainingen zijn met de bal maar daarom niet minder intensief. Weerstands trainingen vind ik totaal over bodig in voetbal. Uithouding (hoge steady state) en snel heid zijn voor mij van belang. Voetbal is een spel en zo moeten ook de trainingen zijn. Met 35 40 man op training vraagt dat wel veel voorbereiding. We staan nu op 70% van onze fysieke mogelijkheden en te gen eind september moeten we er staan. De opbouw zal traag gebeuren omdat er ver schillende nieuwe spelers bij zijn die 1 of 2 jaar geen kom petitie meer hebben gedaan. Ik hoop maar dat ondanks de positieve uitslagen de spelers en supporters met beide voe ten op de grond blijven staan. De ploeg moet nog groeien en dit seizoen is voor R.C. Boon wijk een leerjaar. Hetgeen mij nog het meest genoegen doet is dat de jeugd zich be gint te tonen. Tegen Lebbeke stonden er 2 juniors van 17 jaar in de ploeg: Willy Des- sain en Pascal Christiaens. Vergeten we ook René Rosez niet die de doelmannen traint. Het werk dat René doet is van groot belang en begint ook vruchten af te werpen. Wie de beide doelmannen zondag aan het werk heeft gezien weet wel waarover ik praat. Zondag tegen Buggenhout. Nu ja... we zien wel. Maar Erik De Wandel zal ik zeker niet moeten motiveren. Enkele maanden geleden werd de Stekense Atletiekklub boven de figuurlijke doopvont gehouden. In het Vossenhol van Reintje Vos dan nog wel. Het kleine, beginnende klubje van enkele atletiekers-in-hart-en-ziel heeft ondertussen het «je» van zich geschud en is uitgegroeid tot een snel groeiende klub onder de beschermende vleugels van AVLD. Inderdaad, de aansluitingen van «Atletiek Stekene» verlopen vlot en men blijft hopen dat de atletiekpiste aan de gemeentelijke sporthal snel zal worden gerealiseerd. Ondertussen wordt er elke week «duchtig» getraind zowel door de jeugd, door de volwassen atleten als door de vrijetijds-joggers.

De Voorpost | 1988 | | pagina 21