R Tom Steels wint nu ook Ronde van de Kempen Iedere avond "power-pap" Nieuwelingen Gino Vercammen in Buggenhout Nieuwelingen Gerdy Goossens in Lokeren Nieuwelingen Gunther De Cock in Bazel Bij onze O.V.W.B.-veteranen Nieuwelingen Eerste winst voor Franky De Cauwer Juniores Gino Verhulst opgetogen over eerste zege OVWB-Wielrennen Omer Van Molle wint nationaal kampioenschap voor oud-beroeps renners en -onafhankelijken lu41,StafDeMee[Sman WAOD sluitingskoersen in de Breedstraat te Sint-Niklaas Nieuwelingen Gino Vercammen nog net buiten schot De Voorpost - 19.8.1988 - 23 K WIELRENNEN Wielrennen. Gino Bos won de junioreswedstrijd in Lokeren. Jurgen Godefroot was <a eerste renner uit Lokeren (Iv) Het was feest zondagavond in Nieuwkerken-Waas. De woning Steels aan de Kwak- kelhoek was getooid met vlag gen, linten, andere kleurrijke voorwerpen tot zelfs, welis waar nog ongebruikt, toilet papier. Het aanbrengen van de versiering was uiteraard het werk geweest van de en- toesiaste supporters die voor een feestelijk onthaal zorg den. Een feestelijke intrede had joviale Tom verdiend, na dat hij eindoverwinnaar was geworden in de Ronde van de Kempen, In het eindklasse ment had hij 1 minuut 10 sekonden voorsprong op zijn onmiddellijke achtervolger. De Waaslander won bovenop het puntenklassement en be haalde ook de hoogste score in de knelpunten. Met andere woorden, al het Kempische goud ging deze keer naar Nieuwkerken-Waas. Voeg er nog aan toe dat de nieuweling drie van de vier etappes won. Tijdens de eer ste rit was hij aanvankelijk met twee anderen voorop. Nog een eind voor de finale rukte hij zich los en bereikte afgescheiden de finish. Ook tijdens de tweede etappe liet hij iedereen in de steek. Halfweg was hij met twee kollega's voorop, Toen het peloton in zicht kwam en de voorsprong dreigde teloor te gaan, demarreerde Steels moederziel alleen en won. Alle dagen kon het geen kermis zijn en toen hij lange tijd in de derde rit het kom- mando had gevoerd, gingen op een gegeven ogenblik twee aanvallers hun gang. Deze keer liet Steels de zaken op hun beloop en stelde zich te vreden met een derde plaats. Met andere woorden, hij won de pelotonspurt. Zondagnamiddag plaatste hij de kroon op het werk. Tot in de laatste kilometer was hij lid van een vijftienkoppige leidersgroep. Op vijfhonderd meter voor de streep demar reerde Rikki Mathijssens. Tom Steels reageerde dade lijk en kwam met nog vijftig meter voor de streep op gelij ke hoogte van zijn opponent. In de daaropvolgende spuit liet hij er geen gras over. groeien. Een papje Tom Steels behaalde in de ze kompetitie al negentien overwinningen Hoeft het nog gezegd dat hij naast eindwin naar in de Ronde van de Kempen, ook nog Oost vlaams kampioen werd en triomfeerde in de Omloop van Vlaanderen? Alleen in het stuk van de nationale titel- ren kwam hij, evenmin als de andere favorieten, niet voor. "Het gaat de laatste tijd goed, zegt de bescheiden Tom. Ik heb inmiddels een vervroegde overgang aange vraagd naar de juniores. In dien de papieren tijdig in orde worden gebracht, stap ik ko mend weekend over. Wellicht rijd ik vrijdagavond de laatste keer als nieuweling. Dat zal het geval zijn in Haasdonk. Ik verwacht dat ik enige tijd zal moeten wennen aan de geplo- gendheden van de juniores, alvorens ik mij zal kunnen manifesteren. Verlegen ben ik niet. Ik wacht gewoon de zaken af." In het gezin Steels is het "alzeleven" de gewoonte ge weest dat moeder elke avond een papje klaarmaakt voor haar vier flinke zonen. Som migen noemen het "power- pap". Alleen moeder Steels kent er het recept van en ze is niet bereid om haar geheim prijs te geven. Tom vaart er alleszins best bij. Wij kregen de belofte dat we één dezer dagen ook dat papje mogen proeven. (e.g.) Gino Vercammen pakte in Buggenhout-Opstal zijn derde zege. De nieuweling uit Hamme rukte voor het ingaan van de finale alleen uit, maar moest in het slot nog hard op de tanden bijten om uit de grijpgrage armen van het peloton te blijven. "Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat ik in aanmerking zou komen voor de zege, vertelt Gino. Halfweg sloegen Chris D'Hondt, Wouters en Chris De Block op de vlucht. Ik poogde mijn karretje aan te pikken, maar telkens ik demarreerde stoof het peloton mij achter na. Toen we uiteindelijk met zijn allen wat harder zijn gaan rijden, kregen we de vluchters in het vizier. Op het ogenblik dat de aansluiting tot stand kwam, trok ik in de aanval en verwierf dadelijk een voorsprong. Naarmate de streep dichterbij kwam voelde ik de adem van het groepje achtervolgers in mijn nek. In het slot moest ik diep in de vergaarbak tasten om Ronny Maes, Steven Van Aken en Gunther Penne op afstand te houden." In Bazel is het Gino Vercammen maandagnamiddag niet gelukt om een dichte ereplaats in de wacht te slepen. "Ik heb dikwijls geprobeerd om weg te geraken, maar telkens werd ik bij het nekvel gegrepen, vervolgt de Hammenaar. In de laatste kilometers heb ik tot vijf keer toe gedemarreerd maar evenveel keer kreeg ik lik op stuk. Blijkbaar beloerde iedereen mij. Dat is zo wanneer je in korte tijd enkele keren als winnaar op de proppen komt. Ik denk dat het in de komende dagen en weken beter is dat ik uitwijk naar plaatsen waar ze mij niet of nauwelijks kennen. Zelfs mijn moeder gaf mij die raad. Ik denk dat ze geen ongelijk heeft. Vandaar dat het twijfelachtig is dat ik nu zaterdag in Beveren aanzet. Aanvankelijk was ik dat wel van plan." Wielrennen. Bij de juniores in Haasdonk won Gino Verhulst, voor Peter De Vos (Iv) Gino Vercammen behaalde in Buggenhout zijn derde ze ge in nauwelijks een paar we ken. Op het laatst flitste hij alleen weg en behield een kleine voorsprong op de loka le renner Steven Van Aken die tevergeefs had geprobeerd om de kloof dicht te rijden. 25 nieuwelingen versche nen aan de start en het was vooral Chris De Block die zich in de beginfaze in de belangstelling reed. Na zo'n vijftien kilometer Kurt D'Hondt, Luc Wauters en Jurgen Van Boven hun kans. Zij bleven enige tijd voorop maar werden toen bij het nekvel gegrepen. Luc Wouters probeerde er half weg alleen vandoor te gaan maar De Block en D'Hondt reageerden en ook Van Bo ven en Mare Saey schoten uit de startblokken. De Block en D'Hondt geraakten tot bij de leider en heel even geraakten zij veertig sekonden voorop. Op zo'n tien kilometer van het einde volgde een hergroe pering. Daarvan lag Gino Vercammen aan de basis. Hij schoot uiteindelijk alleen uit zijn krammen. Gunther Pen ne reageerdde nog wel maar in de laatste kilometers ver scheen Steven Van Aken op de proppen. Hij werd tweede voor Gunther Penne en Ron ny Maes. In het slot deed zich nog een valpartij voor. Gerdy Goossens behaalde te Lokeren zijn derde over winning. In een spurt met drie toonde de nieuweling uit Borsbeke zich duidelijk de snelste. Goossens was overi gens ook de eerste aanvaller. Halfweg nam hij initiatieven en kreeg later Peter De Vos en Ivan Caethoven in zijn ge zelschap. Aanvankelijk bleek de verstandhouding onder de leiders redelijk, wat niet meer zo was naarmate de streep in zicht kwam. Intussen waren drie renners aan de achtervol ging begonnen. Bert Ungena, Tom Elsmoortel en Chris Van der Sijpt. Zij probeerden te vergeefs de leiders te grijpen en werden uiteindelijk door de rest van de groep weer opgeslorpt. Stefan Haelter- man begon nog wel aan een tegenoffensief. Hij kreeg zelfs de "surplassende" koplopers in zicht. Uiteindelijk begon men vooraan dan toch aan een spurt en daarin toonde Gerdy Goossens zich de snelste voor Peter De Vos en Ivan Caetho ven, Stefan Haelterman werd even later vierde en Chris Hellemans won de spurt voor de vijfde plaats voor Bart Van Impe. (e.g.) Voor eigen deur behaalde Gunther De Cock maandag namiddag zijn allereerste overwinning. De nieuweling uit Bazel kon zich op vijfhon derd meter voor de streep licht afscheiden en behield een kleine voorsprong op Garry Dauwe uit Lede die tweede werd voor Kris Van Der Sypt Eenenveertig renners ver schenen aan de start. Al na enkele kilometers rukte Fran- kie De Cauwer, die twee da gen eerder een overwinning had behaald, zich los. Hij bouwde een voorsprong op van maximum 15 sekonden maar kreeg toen tegenwind van Chris Van Der Zijpt die in de achtervolging trok en uiteindelijk de ganse bende op sleeptouw nam. Van toen af geraakte er eigenlijk nie mand nog weg. Franicie De Cauwer verdween wel uit de wedstrijd door een valpartij. Voorts werd er aan een erg hoog tempo gereden en dat maakte dat van ontsnappen geen sprake was. Het zou dus een massaspurt worden. Lepe Gunther De Cock die het eigen dorp al evengoed kent als zijn broek zak. wipte op het gepaste ogenblik voorop toen er pre cies nog vijfhonderd meter te overbruggen waren. Hij be hield tot de finish een kleine voorsprong. (e.g.) Al enige tijd is Franky Dc Cauwer in groeiende kondi- tie. De nieuweling uit Sint- Gillis-Waas pakte wel al een respektabel aantal tweede plaatsen, maar om te zegevie ren heeft hij tot vorig week einde moeten wachten. In Heist-op-den-Berg schoot hij vanaf de eerste kilometers als een pijl uit een boog weg en zou tot de finish standhouden. "Reeds verschillende we ken droomde ik van een zege, zegt De Cauwer. In Heist-op- den-Berg voelde ik mij sterk. Er verschenen bovendien maar 22 deelnemers aan de start en ik dacht bij mezelf dat het nu maar moest gebeuren. Vandaar ook dat ik onmiddel lijk na de start in de aanval ging. Ik had niet de minste moeite om het tempo hoog te houden. Aan de streep hield ik nog ruim één minuut over schot." In Bazel vertrok Franky De Cauwer maandagnamiddag als uitgesproken favoriet. Hij liet zich ook gelden door da delijk in het offensief te gaan. "Ik werd gegrepen door het peloton onder aanvoering van Chris Van Der Zijpt, maar ik wou dadelijk weer op de loop gaan. Op het ogenblik dat ik wilde demarreren kwam ik in botsing met een andere ren ner en viel. Ik liep schaafwon den op aan de schouder en was niet bij machte om de koers verder te zetten. Had mij dat niet overkomen, dan was ik gewis voorin geëin digd, besluit Franky De Cauwer. Met één overwinning en ze ven tweede plaatsen mag Franky De Cauwer niet kla gen. Pas sedert vorige week werd hij tweedejaars wat wil zeggen dat er nog veel gele genheid blijft om zich als nieuweling te manifesteren. Aan supporters ontbreekt het hem niet. In het lokaal "Broe der Isidoor" zijn zo'n 275 leden. In Bokrooi op zaterdag Onder een prachtig zonnetje mochten de vier reeksen van start gaan. In de A-reeks stond er opnieuw geen maat op «Moser» Frans Van Eyck. Hij reed van bij de start tegen een hels tempo en zou deze koers afsluiten met een der tiende zege. Toch kreeg hij nog duchtig verweer van Ser ge Bie en Freddy Janssens. die zich beiden afgezonderd hadden van de groep. In de B-reeks was het nog maals het waaltje Yvan Don- nay die de palm veroverde met een minuut voorsprong op de fel verbeterende Benny Van Eyck. Dan volgde de groep met een kleine achterstand. Francois Van den Steen ging voor de derde keer met de palm van de C-reeks lopen. Hij reed een ganse koers op het voorplan, ondanks felle tegenstanden Felix De Sutter, Cyriel Pannecoeck en de her- optredende Willy De Bruyn. In de oudste reeks was Ömer Van Molle de snelste in de spurt, voor Eugeen Beelen, Jean Spenders, enz. Wielrennen. Gerdy Goossens was de snelste Hellemans was de eerste Lokeraar (Iv) i de nieuwelingen in Lokeren. Chris Het geeft een prettig gevoel wanneer je als renner voor het eerst eigenaar wordt van de bloemen. Dat geluk overkwam Gino Verhulst. In Haasdonk was hij voorop met Peter De Vos en eigenlijk een beetje tegen de verwachtingen, toonde hij zich de snelste in de spurt. "Ik tracht al lange tijd naar een overwinning, geeft de junior uit Kruibeke eerlijk toe. Als nieuweling won ik geen enkele koers en het eerste seizoen als junior eindigde ik weliswaar negentien keer binnen de tien, maar een overwinning hoorde er nooit bij. In deze kompetitie gaat het stukken beter. Ik meen dat ik de vruchten pluk van de voorbereiding in de sportschool. Tijdens de wintermaan den was ik er wekelijks aktief. Ik moet zeggen dat ik mij in de grote koersen met heb kunnen manifesteren. In gewo ne wedstrijden werd ik nooit uit de wielen gereden en legde trouwens vaak op ereplaatsen een beslag. In Haas donk is het er dan eindelijk van gekomen. Nadat Peter Lamory, die lange tijd in de spits had gereden, was ingerekend ging ik samen met Peter De Vos op avontuur. We bouwden een voorsprong op en dank zij onze samen werking konden we buiten het bereik van het peloton blijven. In de spurt zou eenieder zijn kans gaan. Ik won." Twee dagen later werd Gino Verhulst vijfde te Bazel. "Ik behoorde tot de leidersgroep maar helemaal op het laatst was mijn bobijntje af, vervolgt de Kruibekenaar. Stefan Van Duyse had zich uit de voeten gemaakt. Hem bijhalen was onbegonnen werk. In de spurt kon ik evenmin tot het uiterste gaan. In elk geval ben ik tevreden met de huidige gang van zaken. Ik reken in de komende weken op een reeks ereplaatsen en wie weet zit er hier of daar geen zege meer bij. Over veertien dagen begint Gino Verhulst aan zijn laatste jaar specialisatie in elektro-mechanica. Hij behaal de onlangs het A2-diploma. (E.G.) Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Serge Bie, 3. Freddy Jans sens, 4. Giuseppe Sallesse, 5. Dirk Janssens. B-reeks: 1. Yvan Donnay, 2. Benny Van Eyck, 3. Jozef Van de Velde, 4. Petrus Ser- goris. 5. Frans Van Camp C-reeks: 1. Francois Van den Steen. 2 Cyriel Pannecouck, 3. Felix De Sutter, 4. Willy De Bruyn, 5. Julien Loggier. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Eugeen Beelen, 3. Jean Spenders, 4. Jozef Vinck, 5. Paul Janssens Op zondag in Kobegem In de A-reeks won Freddy Janssens met 30 sekonden voorsprong op een zeer goed rijdende Serge Bie en Benny Van Eyck. Het was zijn twee de zege van het seizoen. Emiel Peetermans nam voor de eerste maal deel bij de OVWB en hij won de van de B-reeks, voor Loggier, Jozef Van de Velde enz. Eugeen Beelen won de C- reeks en behaalde meteen de eerste palm van het seizoen, voor Jean Spenders, Jean Hofman-, enz. Uitslagen A-reeks: 1. Freddy Janssens, 2. Serge Bie, 3. Giuseppe Sammesse, 4. Benny Van Eyck, 5. Dirk Janssens B-reeks: 1. Emiel Peeter mans. 2. Julien Loggier, 3. Jozef Van de Velde. 4. Felix De Sutter, 5. Dirk Janssens C-reeks: 1. Eugeen Beelen. 2. Jean Spenders. 3. Jean Hof man. 4. Leon Lesiere. 5. Guy Van Ruisevelde. OVWB-Wielrennen. De straks 78-jarige Omer Van Molle behaalde dit seizoen reeds 14 overwinningen in de C- en D-reeksen Voor de derde achtereenvol- Omer Van Molle in de laatsle 3. Philemon De Meen™"' gende maal «ent dn kam- ronde weg en veraste zijn Yvan Donnay, 1 Emiel Peel pioenschap ,n de industriezo, twee medevluchters om met termans, 6. Jozef Van de Vei ne van Kobbegem verreden een 20-tal meter te winnen. de. 7. Julien Loggier 8 Willv en ook voor de derde keer Uitslag De B door Omer Van Molle ge- 1. Omer Van Molle 65 km in 10. Theo Van Oppen wonnen. Er verschenen 20 oude glo riën aan de start en de eerste die demarreerde was Phile mon De Meersman, eerste winnaar van de Waalse Pijl voor profs in 1983. Hij zou de 1 ^.an,f,eAnwider- inschrijven, vertrek, aan- ganse wedstrijd op het voor- NS°s komt ™ar jaarld'kse ReTbr.SS, prijsd<:""8: plan rijden en z,,n nva en het gewoonte de wieieihoogdai, om i wielerkoer, V00I leven lastig maken. Half-wed- van de Rembrandt op de ka- veteranen WAOD ereon^ strijd reed hij nog aan de lender. Niettemin dan drie bieren Marijns Afstand 48 km of 16 ronden. 5.000 fr. prijzen Inschrijven en prijsdeling: ca fé Don Bosco, Gladiolen- straat leiding met in zijn spoor koersen op een namiddag, naamgenoot Staf De Mee- Gestart wordt met de toeris- rsman uit Herdersem en de ten' daarna komen de vetcra- bijna 78-jarige Omer Van ^nen tot slot de WAOD- Molle. Ondanks zijn vrij hoge leeftijd was deze laatste in d wielerconuté van dc Qm j6 j5 uur: wje|erkoers sum™™ De and.™ deT goud voor liefhebbers WAOD supervorm. De andere deel- uitgewerkt en het wordt wel Frenriis Taverne Recranram nemers mochten er al een een zeer drukke namiddag. laverne ,ies,auran, kruisje over maken en telden Ziehier het programma: verschillende minuten achter- Zondag 21 augustus a.s. stand, hoewel kleppers als wielerhoogdag jo.000 fr. prijzen. Theo Van Oppen, Norbert te Sint-Niklaas - inschrijven en prijsdeling; ta- Wierickx, Jozef Van de Velde o" i a.ü?,1' verne De Witte Molen en Felix Acrts een vermoede P u"r' wielc'"ko'-'rs voor vertrek van alle koersen: café Aerts een vermoede toeristen (geen oud.re„ners) Velodroom. Antwerpse- Dc Witte Molen, Gladiolen- straat Afstand: 75 km of 25 ronden. IJ, 1VII.II01I.II VJfV-1.11 U1IU-I V I I Ilk. I J achtervolging hadden ingezet. Afstand: 30 km of 10 ronden. Zoals gewoonlijk sprong 3.000 fr. prijzen. steenweg

De Voorpost | 1988 | | pagina 23