«Scheppersvrienden» huldigde verdienstelijke leden 'De vier Heemers', vierde petanqueklub in Lebbeke Vijfde internationaal volleybaltornooi van Asterix Kieldrecht Patrick De Beuckelaer kampioen van Vlaanderen Wim Van Calster in Kemzeke GinoBos in Lokeren Gino Verhulst in Haasdonk Stefan Van Duyse in Bazel 24 - 19.8.1988 - De Voorpost VOLLEYBAL PETANQUE Op zaterdag 20 en zondag 21 augustus 1988 gaat het vijftiende internationaal volleybaltornooi van Asterix Kieldrecht door op de terreinen van de Rijksbasisschool. Zoals elk jaar hebben zij het genoegen meer dan duizend volleybalspelers en -speelsters te mogen begroeten op hun internationale manifestatie. Dit jaar zijn er meer dan veertien landen vertegenwoordigd. Uit Oost-Europa verwachtenzij: uit Polen Gwardia Wro claw en Sponia Gdansk en uit Tsjeckoslovakije komt Meteor Praha, met zowel een dames- als een herenploeg. Zelfs Zuid-Europa laat zich niet onbetuigd, met ploegen uit Italië (MateraVolley Girls), Portugal met Fluvivla Porto en Spanje met Textil Santanderine Torrelavega. Andere deelnemende ploegen komen uit landen als Duits land, Frankrijk, Oostenrijk, Engeland, Schotland en Ier land. Zelfs dit jaar kunnen zij ploegen begroeten uit andere kontinenten, een ploeg uit Amerika en Afrika luisteren dit tomooi op. Dit alles maakt van het Asterixtornooi weer een uniek feest: twee dagen van sportieve prestaties monden uit in een ganse week van internationale verbroedering, die niets dan goede herinneringen nalaat zowel bij de deelne mers als bij de toeschouwers. Naast het tomooi zelf organiseert Asterix ook nog enkele vriendenwedstrijden in de Kieldrechtse sporthal. Elk van deze wedstrijden brengt hoogstaand en spannend volley bal en vormt een unieke gelegenheid om buitenlandse teams aan het werk te zien. Op donderdag 18 augustus om 19 uur spelen de meisjes van Sinda St.-Niklaas tegen Fluvial Porto (deze laatste pleeg neemt dit jaar deel aan de Europabeker) Om 20.30 u. diezelfde dag spelen de dames van Asterix Kieldrecht tegen de Italiaanse Girls uit Matera. Vrijdag 19 augustus om 20.30 u. spelen de dames van V.C. Kemzeke tegen de Tsjeckische dames van Meteor Praag. Maar om 19.00 uur komen de jongens aan de beurt van Beveren tegen hun Italiaanse kollega's uit Matera. Op maandag 22 augustus spelen Gwardia Wroclaw (Po len) tegen Vzoma TJ Skoda Rocycany (CSSR) met als voorwedstrijd Kieldrechtse brandweer tegen de rijks wacht. Op dinsdag 23 augustus om 19.30 u. spelen de Kieldrechtse dames tegen Spojna Gdansk. De organisatoren van het wielercomité te Steendorp hadden alle redenen om een brede glimlach op te zetten. Een deelnemersveld van ruim 80 renners waren aanwezig waaronder wereldkampioen Patrick Van Renterghem en Belgisch kampioen Patrick De Beuckelaer. Ook enkele streekrenners die de laatste tijd in goede doen zijn zoals Freddy Luyckx, Mare Borggraef en Julien Rogiers behoorden tot de out-siders in dit kampioenschap van Vlaanderen. 17 ronden moest de bende afleggen en evenveel maal moest de beklimming van de steile gelaagstraat overwonnen worden. Het peleton wist dat er dus zachtjesaan moest begonnen worden en zo bleef de groep dan ook lange tijd gesloten. Enkel Freddy Roelekens kon een viertal ronden alleen voor zijn collega's uitrijden met een maximale voorsprong van 30 sec. Toen de eenzame vluchter dan werd bijgehaald in de 7de ronde barste de strijd in alle hevigheid los. Met nog zes ronden te gaan vormde zich een kopgroep van 7 renners die zouden standhouden tot het laatste. Mare Borggraef. Patrick De Beuckelaer, Rudi Haentjes, Julien Rogiers, Didier Colman, Raf Dockx en Joost Van De Putte hadden immers op één ronde tijd een voorsprong van 45 sec. bijeen gefietst en dat was voldoende om een achtervolgend groepje bestaande uit ondermeer Wim De Wael, Roger Beelaert, Freddy Oelebrandt op afstand tc houden. De zeven gingen de laatste ronde in en hierin plaatste niet spurter Mare Borggraef een harde demarrage en enkel spurter Patrick De Beuckelaer kon deze beantwoorden. Het duo kon nog net uit de greep blijven van de achtervolgers en het was Patrick De Beuckelaer die zijn trui van kampioen van België alle eer aandeed door met vele lengten de verdienstelijke Mark Borggraef te verslaan. Rudy Haentjens werd even later vierde en Julien Rogiers tikte aan als zevende. Roger Lebbeke is het petan'quedorp in de regio. Een paar jaar geleden deed de oprichting van Petanqueklub 'Hof ter Burst' in het gelijknamige tenniscentrum, deze volkse sport in de gemeente ingang vinden. Dankzij een dyna misch bestuur en eén spelers- potentieel dat het zestigtal overschrijdt kent de klub zeer grote bijval. Het feit dat de spelers zowel tijdens de zo mer als in de winter - Ter Burst' beschikt over niet min der dan negen indoorterrei- nen - met hun ballen overweg kunnen, is daar overigens evenmin vreemd aan. Het derde groot 'Zomertomooi' dat onlangs georganiseerd werd, lokte een nooit gezien aantal petanqueliefhebbers. Niet minder dan tweehonderd spelers meldden zich bij sportleider Robert Van Over loop en bij de bestuursleden Rik Moortgat en Jan Callaert. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den- dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. De prachtige wisselbeker ter beschikking gesteld door de Gemeentelijke Sportdienst ging naar de petanqueklub uit Jambes (Namen). De Lebbeekse petanque fami lie groeit overigens aan. Naast 'Ter Burst'. 'Tennisbel' en "t Klaverken' werd op 15 augus tus een vierde klub in het leven geroepen. 'De vier Heemers' is de naam van de boreling die het levenslicht zag in de gelijknamige afspan ning langs de Brusselse steenweg. Ter gelegenheid van de op richting werd een rekreatief open tornooi georganiseerd, waaraan ook spelers van PC Hof ter Burst en PC 't Klaver ken deelnamen. De idee een nieuwe klub op te richten groeide uit de samenwerking van de uitbaters Christiane Van der Straeten en Paul Le- fever met sportfunktionaris Alfons Abbeloos en Jef Ver- heirstraeten, beide laatstge noemden bestuursleden van PC Hof ter Burst. In een tijdspanne van amper acht da gen werden vier nieuwe ter reinen opengesteld. Het eerste tornooi verliep in een zeer gemoedelijke sfeer en gaf volgende uitslag: 1. Claes-De Troyer ('t Kla verken) 2. Abbeloos-De Pauw (HTB- 4 H.) 3. Buys-Savelberg (HTB) 4. Verheirstraeten-Vander- straeten (4 H.) 5. Saerens-Maes (HTB) 6. Van der Veken-Van der Straeten (4 H.) 7. Cooreman-Cooreman ('t Klaverken) 8. D'Hollander-Verheirstrae- ten (HTB) De officiële oprichting met verkiezing van het bestuur gaat door op vrijdag 19 augus tus te 20 u. in het lokaal 'De vier Heemers'. Iedereen kan zich laten inschrijven. Een start met een twintigtal leden zou al fantastisch zijn. Tornooien Op zaterdag 10 september wordt op de terreinen van Hot ter Burst een petanque- ontmoeting gepland tussen de leden van het gemeentebe stuur en leden van de ge meentelijke sportraad. Aan vang te 14 u. Op zondag 11 september (Lebbeke-kermis) organiseert PC 't Klaverken een open rekreatief tomooi op de ter reinen van 't Kapelleken, Dendermondsesteenweg. In schrijving vanaf 13 u., aan vang te 14 u. Op zaterdag 17 september or ganiseert PC Tennisbel, op de terreinen langs de Mottekens- baan te Denderbelle het 'Tweede Kampioenschap van Lebbeke'. Alle Lebbekenaars en leden van Lebbeekse pe- tanqueklubs kunnen hieraan deelnemen. Start te 14 u. Pierre van Rossem WIELRENNEN Jules De Schepper, Robert Roosen en Francois Van Stappen onderscheiden met Bloso-goud Dat het Waasland een rijke traditie heeft in het organiseren van wielerkoersen kan worden afgeleid uit het feit dat na het gouden jubileum van het koerskomitee Belsele-Sportief, te Temse eveneens een wielerklub ai meer dan 45 jaar meedraait. De Scheppersvrienden, genaamd naar oud renner Julleke De Schepper konden zelfs in dit verband enkele leden vieren die zich reeds meer dan 40 jaar ten dienste stellen van de vriendenkring. Jules De Schepper zelf, Robert Roosen en Francois Van Stappen werden zelfs onlangs nog onderscheiden met de gouden Blosomedaille geschonken door het gemeenschapsministerie. Is dit niet alledaagse feit de gemeente Temse zelf wat ontgaan, dan zet De Voorpost alvast deze drie verdienstelijke leden toch nog even in het zonnetje. Wielrennen. De drie jubilarissen van de Scheppersvrienden: Robert Roosen, Jules De Schepper en Frangois Van Stappen (ms) W.A.O.D. Steendorp Beelaert liet zich voor de achtste plaats kloppen door De Munck op 30 sec. van de 'winnaar. De uitslag 1. Patrick De Beuckelaer 2. Mare Borggraef 3. Raf Dockx 4. Rudy Haentjes 5. Didier Colman 6. Joost Van Dc Putte 7. Julien Rogiers 8. De Munck 9. Roger Beelaert M/S' Baasrode 3 Lutterzele 1 Ondanks de zege tegen Lutterzele was trainer Guido De Leeuw allerminst tevre den over zijn discipelen. In een slechte wedstrijd waarbij langs beide kanten bijna geen open doelkansen werden ge- kreëerd kwamen de beschei den gasten zelfs eerst op voor sprong in de eerste helft. Na 'de rust konden dan Eddy Van Keer na strafschop en Luc Van Der Vreken de thuis ploeg'in veiliger oorden bren gen. Eens dit gebeurd was kon Marc Van Keer na sa menspel met Eddy de 3-1 eindcijfers vastleggen in deze voor Baasrode toch wel ont goochelende partij. Wie in Temse en omliggende de naam Scheppersvrienden hoort denkt direkt aan BWB afgevaardigde Robert Roo sen. Ongebruikelijk is dit ze ker niet. Want Robert, zo kunnen we wel stellen is zo wat de «motor» van het hele wielergebeuren in Temse, ja- zelfs van een groot deel uit het Waasland. Het was dan ook in deze funktie dat Ro bert in juli '43 aangespoord werd te Temse om deel uit te maken van de toen in de maak zijnde wielerclub. Ro bert Roosen die toen nog ver slaggever was van Het Laatste Nieuws wist natuurlijk alles van koers en hetgeen er bij komt kijken zodat het voor het bestuur van het eerste uur een duidelijke zaak was dat deze Roosen zeker niet mocht ontbreken bij hun kliek. De pioniers van de stichtings vergadering op 1 juli 1943 waren Jozef De Rijck, Robert Govaert, Marcel Pycke, Ed- gard Smet en Enoch Vergau- wen beter gekend als «De Nox» en natuurlijk de toen reeds ex-wielrenner Jules De Schepper, die na zijn koers- loopbaan als waard van café De Gulden Kop deze plezante kliek moest aansporen om hun initiatieven kracht bij te zetten. Ze overhaalden niet alleen Robert Roosen om toe te treden maar moesten op 2 juli de toenmalige burgemees ter Boel aanspreken om hun proces-verbaal kwijt te gera ken dat zij hadden opgelopen door hun stichtingsvergade ring te laten eindigen op een nogal onaanvaardbaar uur. Voor die tijd... Alles werd in het reine ge trokken en nadat de voor de hand liggende naam De Scheppersvrienden werd ge kozen naar hun ook alom be kende waard Jules De Schep per kon het echte werk van start gaan. Amper enkele maanden na deze stichtings vergadering en nog altijd in volle oorlogsperiode werd dan een eerste wielerwed strijd ingericht voor juniores. Liefhebbers Juniores Gino Bos behaalde te Lo keren een twaalfde zege. Hij was ongetwijfeld de meest op gemerkte figuur en reageerde voor het ingaan van de finale. Niemand was in staat om de sterke renner nog te bedrei gen. Gino Bos was overigens bij de eerste ontsnapping be trokken die na zo'n vijftien kilometer tot stand kwam. Hij kreeg toen Jurgen De Cock. Bart Van Boxel, Jurgen Go- defroot en Marc Van Gils in het gezelschap. Even later sloten ook Jean-Pierre Ivens en Dirk Van Leeuwen aan, iets voorbij halfweg werden deze renners door de achter volgers bijgehaald. Op iets minder dan twintig kilometer van het einde lan ceerde Gino Bos een nieuwe aanval. Eddy Tack en Jurgen Godefroot volgden dadelijk. Dirk Van Leeuwen, Jean Boone, Luc Gentier, Marc Schepers en Johan Daeners begonnen met sukses aan de achtervolging. Op pakweg acht kilometer van het einde demarreerde Gino Bos op nieuw. Binnen de kortste ke ren sloeg hij een diepe kloof en bleef tot de finish voorop. Dirk Van Leeuwen werd even later tweede, voor Mare Sche pers en Jurgen Godefroot. Wim Van Calster, één van de uitblinkers in de Ronde van België, liet ook vorig weekeinde te Kemzeke een gunstige indruk en werd uit eindelijk verdienstelijk win naar. In de laatste kilometers reageerde hij op een uitval van Frankie Weemaes. Even later volgde ook Peter San- tens. De drie renners zouden wedijveren voor de dichtste plaatsen. Honderd en acht renners verschenen aan de start, waaronder 32 Nederlanders. Zij kwamen er in feite weinig aan te pas. Toen zich halfweg een twaalfkoppige leiders- groep vormde zat er maar één noorderbuur bij. Dat was Barry Zoontjes. Andere ren ners waren Wim Van Calster, Frankie Weemaes, Peter San- tens, Stefan De Beleyr, Ed win Enthoven. Dirk Dinge- mans, Dirk De Cauwer, Mare Verslijcke, René Dillen, Jan Sprangers en Guy Verberck- moes. De voorsprong van de ze twaalf leiders groeide aan vankelijk uit tot 1 min. 15 sek.. zou even tot 50 sekon- den slinken om daarna weer groter te worden. Guy Van Hese, Ivan Vereecken, Fran kie Wielandt en de Nederlan der Eric Vereecken probeer den nog tevergeefs te reage ren. De twaalf renners bleven tot de finish voorop. In het slot konden zich drie renners van de rest afzonderen. Wim Van Calster won de spurt voor Weemaes en Santens. Even later maakte Stefan De Beleyr als vierde zijn opwach ting, voor Edwin Enthoven. (E.G.) De inrichting van deze mani festatie kostte de net uit de wieg zijnde Scheppersvrien den 5.379 fr en werd enkel overschaduwd door de dood van burgemeester Boel enke le maanden na deze legenda rische organisatie van de nu 45 jaar bestaande klub. Bestuurwijzigingen bij de vleet Het sukses van deze eerste organisatie was natuurlijk het ruggesteuntje dat de Schep persvrienden nodig hadden om door te gaan met hun organisaties en amper een jaar later werd al een twee daagse ingericht voor juniores terwijl in 1945 de eerste prof wedstrijd op het programma stond als toemaatje bij de toenmalige bevrijdings feesten. De vredesprijs werd deze eer ste organisatie genoemd en werd toen gewonnen door de legendarische Theo Middel kamp. De Scheppersvrienden konden er nu niet genoeg meer van krijgen en er werd te Temse over niets anders meer gepraat dan over wiel rennen. Maar natuurlijk, ko ken kost geld, en in een ook voor ons land geen finan ciële rooskleurige periode moesten de Scheppersvrien den heel wat nevenaktivitei- ten organiseren om de nodige fondsen bijeen te krijgen die de inrichtingen toen met zich meebrachten. Dat was natuurlijk geen ge makkelijke opgave en het was dan ook niet verwonderlijk dat het bestuur regelmatig van uitzicht veranderde. Na tuurlijk bleven Robert Roo sen en Jules De Schepper steeds trouw op post en sleur den zij de Scheppersvrienden door een heel moeilijk jaar 1947 waarin veel leden bij moeder de vrouw bleven. Robert Roosen. uitgekookt als geen ander, kende toen reeds Franqois Van Stappen en op 13 mei 1947 loodste Robert Franqois binnen de Scheppersvrienden en dat bleek meteen een goede keus te zijn geweest. Franqois die als marktkramer (kousen, truien en sokken) aan de kost kwam kon het natuurlijk «uit leggen» als geen ander. Het geen zijn vrouw Jeanne kan beamen als zij zelf zegt dat hare Franqois «advokaat» moest geworden zijn Maar Robert Roosen keek zelfs nog verder want hij wist dat Van Stappen aan het college van Moescroen gestudeerd had om zijn Frans wat te leren en zo hadden ze binnen de Scheppersvrienden toch al ie mand die de moeilijke woor den verstond die «coureurs» toch gebruikten. Bij de Scheppersvrienden was Franqois destijds nog het meest bezorgd om de finan ciële kant van de zaak zodat hij mee de dansavonden orga niseerde die het nodige geld in het laadje brachten die eveneens Franqois zorgvuldig telde en om zeker te zijn nog eens natelde... Sinds 1965 is Franqois Van Stappen dan ondervoorzitter van de Scheppersvrienden terwijl zijn vriend Robert Roosen de post van voorzitter op zich neemt. Aan kop van de Scheppersvrienden staat evenwel nog altijd de man naar wie de vereniging ge noemd is Jules De Schepper. Deze kranige tachtiger die dus ook deel uitmaakt van dit jubilerende driemanschap is dan ook vanzelfsprekend de erevoorzitter van de vereni ging die ruim 45 jaar geleden in zijn café achter de toog over de doopvont werd ge houden. Juist dit driemanschap Roo- sen-De Schepper-Van Stap pen maakt deze Wase club zo uniek in zijn soort, want zeg nu zelf welke klub kan drie leden voorleggen die reeds meer dan veertig jaar betrok ken zijn met het wel en wee van de wielersport. Bij deze drie wielerfanaten prijkt dan ook en heel toepas selijk het Blosodiploma en de daaraangekoppelde gouden medaille op een ereplaats als bewijs van een halve eeuw inzet voor de wielersport. Wanneer de gezondheid het hun toelaat zullen ze er alvast ook bijzijn in 1993 wanneer de Scheppersvnenden hun 50e verjaardag zullen vieren. Het is hun van harte gegund. Mare Stevelinck Juniores Gino Verhulst heeft voor het eerst in zijn loopbaan als wielrenner een koers gewon nen. Voorbij halfweg ging hij met Wim De Vos uit Belsele in de aanval. Beide renners namen elk hun deel van het werk op de schouders en ble ven voorop. De kloof groeide even tot dertig sekonden maar slonk tijdens de finale. Met nog voldoende overschot bonden beide renners de strijd aan voor de bloemen en daarin toonde de Kruibeke- naar zich de snelste. Zevenendertig juniores verschenen aan de start en al van bij de eerste kilometers schoot Peter Lamoury uit zijn krammen. Hij won de ene na de andere premie en wist op een bepaald ogenblik een an derhalve minuut voorsprong bijeen te fietsen. Het lag voor de hand dat er reaktie zou komen en daar zorgden voor halfweg nog De Vos, Gunther De Rechter, Gino Verhulst, Stef Van Duyse en Joeri Ver- bruggen voor. Toen even voorbij halfweg Gino Ver hulst en Wim De Vos de aan- valstrompet bliezen zag het er snel naar uit dat beide Waas- landers in aanmerking zouden komen voor de dichtste ere plaatsen. Strijdvaardige Peter Lamoury zette nog een tegen- aktie op maar kon de kloof niet helemaal meer overbrug gen. Verhulst werd dus win naar voor Wim De Vos. Peter Lamoury werd derde. (E.G.) Juniores Stefan Van Duyse behaalde te Bazel zijn tweede seizoen zege. Op zo'n twaalf kilome ter van het einde trok hij er in zijn eentje van door. reali seerde een voorsprong en zou tot de finish buiten schot blij ven, Vroeg in de wedstrijd kwam er leven in de brouwe rij toen zeven renners in het offensief gingen. Omstreeks halfweg kwamen nog negen anderen de leiders vervoegen, zodat we zestien renners aan het kommando kregen. Jur gen Steylemans moest even later greep lossen, maar ter- zelfdertijd zette Stefan Van Duyse een aktie op. Hij werd echter snel weer bijgehaald. Op 25 km. van het einde vormde zich dan een definitie ve leidersgroep met Wim De Vos, Tommy Pieters, Sven Peeters, Stefan Van Duyse. Gino Verhulst, Daniel Jacobs en Ivan Pultijn. Joeri Ver- bruggen poogde op zijn beurt nog tevergeefs ccn achtervol ging in te zetten. Op ongeveer 12 km. van het einde trok Stefan Van Duyse alleen in de aanval en zou tot het einde standhouden. Daniël Jacobs en Wim De Vos kwamen af gescheiden als respektievelijk tweede en derde over de streep. Ivan Pultijn won later de spurt voor de vierde plaats voor Gino Verhulst en Tom my Pieters. (E.G.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 24