Verstrepen en Van Kerckhoven laten jongeren het nakijken Wieze zorgt voor finishing touch.. Wieze heeft titel op zak en lonkt naar kampioenschap van Vlaanderen.. SK Corner geen hindernis voor Wembley I Kaatsverbond Lebbeke Weer zege voor Welkom SK Hamme kan zich nog redden Ervaring doet Hof ten Rode de das om Derde tornooi van kaatsclub 't Kliekske Demonstratiewedstrijd «Vier Kaatsen» De Voorpost - 19.8.1988 - 25 KAATSEN Wieze Sportief - SV Merchtem: 15-7 Ruststand: 8-5 In de aanvangsfaze van de wedstrijd kon Merchtem aar dig wat tegenstand aan de leiders bieden. Wieze leek zijn tegenstander niet te kun nen afschudden. De score was gelijkopgaand tot 5-5. Bij de gastheren was Jan De Smedt niet in zijn dagje, wat duide lijk te merken was aan zijn buitengekeerde ballen. Ver strepen zag meteen in, dat het nodig was de opstelling in het achterveld te wijzigen. Zelf ging hij op grootmidden staan en Chris Jansssens werd ach terman. Freddy Verstrepen, ook al 44, gaf zijn ploeg nieu we impulsen. Hij tilde de ploeg de hoogte in met zijn regelmatig overgekeerde bal len. Met de regelmaat van de klok zagen de bezoekers de ballen over hun hoofden vlie gen. Bij Merchtem werd Fons Van Kerckhoven goed bijge staan, maar wanneer de bles sure van Franky Van Hoof al te erg werd, bleef de assisten tie verder achterwege. Merch tem raakte in het bekende zwarte gat. De rust werd met een 8-5 score ingegaan. Na de rust waren de twee eerste spelen voor de thuis ploeg: 10-5. Hoewel de gaster, zich goed verdedigden, kon den ze nooit een spel bij 40-40 binnenrijven. Bij 14-6 beves tigde de uitzondering weer eens de regel: 40-40 en Theo De Decker verliest ongeluk kig genoeg zijn spel. Hans Aubroeck leverde enkel drie ballen af en dan nog in het zelfde spel, terwijl Van Kerckhove bij 40-40 een bal miste en te kort sloeg. Na het behoorlijke Merch- temse spelpeil in de eerste helft heeft het nog een punt kunnen veilig stellen. Wieze had nochtans heel gemakke lijk een driepunter kunnen scoren. Jammer!! SV Merchtem - Hamme Zogge: 15-12 Ruststand: 8-2 Tegen een van de topploegen uit bevordering heeft Merch tem zichzelf overtroffen, of was Zogge dan zo zwak? Van bij het begin van de wedstrijd vlogen Van Kerckhove en Co. er duchtig in. Gaandeweg bouwde Merchtem een ge ruststellende 8-2 ruststand uit, die in de tweede helft nog werd vergroot bij 11-2. Dan kwetste Franky Van Hoof zich echter aan de lies en de tegenstand van de thuisploeg smolt als sneeuw voor de au- gustus-zon. Hamme kwam ge vaarlijk opzetten, maar Van Kerckhoven vond opnieuw zijn zelfvertrouwen en hij zorgde ervoor dat de wed strijd zegevierend voor Merchtem kon afgesloten worden. Grimminge - Terjoden: 15-12 Ruststand: 8-5 Dubbele nederlaag dit week einde voor de Aalsterse ploeg. Terjoden kon in de beginfaze zijn spel opdringen aan de tegenstander en het kon tot 1-4 uitlopen. De thuis ploeg begon echter aan een opmars. Alle kleppen werden opengezet en de gastheren leidden met 8-5 aan de rust. Na de hervatting waren beide ploegen van gelijke waarde. Terjoden kwam nog de thuis ploeg bedreigen met 10-9. De spanning bleef tot op het ein de van de wedstrijd. Terjoden ging door de knieën en ver loor een verdiend punt. Opstal Pelote - Okegem: 7-15 Ruststand: 0-8 Is er een malaise bij de Bug- genhoutse ploeg? Een feit is zeker, dat de thuisploeg in de eerste helft een slechte beurt maakte. De gastheren waren in de eerste helft nergens, zowel in de opslag als in de terugslag brachten ze er niets van terecht. Okegem kon vrij gemakkelijk tot 0-8 uitlopen en het nam tegelijkertijd een optie op een afgetekende overwinning. Na de rust keer de het tij en het begon vlot te verlopen bij Opstal. Het keek evenwel tegen een 2-11 ach terstand aan. Een kortstondi ge wederopstanding bracht de thuisploeg op 7-11, maar na het binnenhalen van het punt, speelde Opstal gelaten verder. Overboelare - Opstal Pelote 15-13 Ruststand: 6-8 Opstal kon zijn voortreffelij ke prestatie van de eerste helft niet doortrekken tot een uiteindelijke overwinning. Dit was vooral te wijten aan het verrassend begin van de thuisploeg, die Opstal onmid dellijk een 4-0 achterstand aansmeerde. De bezoekers kwamen vervolgens opnieuw goed in de wedstrijd en ze gingen in een ruk naar 4-6. Tijdens de tweede helft be hield Opstal geruime tijd het overwicht. Tussenstanden van 7-11 en 8-12. In de eindfaze sloeg Overboelare terug en na een gelijke 13-13 ging Opstal door de knieën. Hogere III Terjoden-Herne 12-15 Ruststand: 8-7 Terjoden, dat heel lang tite- lambities gekoesterd heeft, is teruggezakt naar het midden van de rangschikking. Herne, dat de tweede plaats op het oog heeft, kon in de eerste helft niets inbrengen tegen de thuisploeg. Een evenwichtige eerste helft, waarin beide ploegen om beurten aan de leiding kwamen. Eerst kwam Herne aan de beurt met 0-2, dan weer de thuisploeg met 3- 2 aan de kop. Herne leidde met 5-7, maar de gastheren gingen aan de haal met 8-7. Pas in de tweede helft moest Terjoden de rol lossen. De gasten schudden Terjoden van zich af. De kloof was meteen geslagen bij 10-13. Terjoden kwam nog even dreigen, maar diende te bege ven in de eindfaze. Denderbelle - VA Baasrode 15-12 Ruststand: 8-7 De gewestelijke derby werd op een bijzonder hoog peil Kaatsen. Luc Franck van Herleving-Aalst volledig gekoncentreerd tijdens de wedstrijd van vorige zondag (da) Zondag 14 augustus Steven Moorsel 6 Wieze Sportief 15 betwist. De spelers van beide ploegen gingen tot het uiter ste bij het betwisten van elk spel. Bij de bezoekers dreef Verheyden Johan op een hoog peil. Het was onder zijn impuls, dat de leider tot 2-6 afstand kon nemen. Bij Den derbelle was het Verspeet, die zijn duivels ontbond. Met overgekeerde ballen kwam Denderbelle met de rust aan de leiding: 8-7 In de tweede helft ging Den derbelle op zijn elan verder en het leidde met 11-8. Baas rode kwam, nu met Pierre Willaerts in een leidersrol, opzetten tot 12-12. Maar Baasrode was leeggespeeld en de wedstrijd werd vlekkeloos afeerond door Verspeet en Co. VA Baasrode - Idegem 15-12 Ruststand: 5-8 De leiders hebben een zeer wisselvallige wedstrijd ge speeld. Het wedstrijdverloop was zeker wisselvallig te noe men. VA opende hoopvol en het plaatste zijn tegenstander op een 4-0 achterstand. Na dien werd er met de paling boeren afgerekend: in een ruk ging Idegem naar 4-7. Na de koffie stevende Idegem van zijn tegenstander weg naar een riante 6-12 voor sprong. Een sensationele re monte van Baasrode deed de wedstrijd kantelen in het voordeel van de thuisploeg. Kadetten Wieze Sportief - Terjoden: 13-6 ruststand 7-3. De schildjes én de titel lagen al te wachten op de Wiezeka- detten. De jeugdleiders van Wieze wilden alle spelers la ten genieten van een ware overwinningsroes, zodat coach De Smedt twee sterke leveraars (Duquet en Van der Vreken) op de bank hield. Wieze kende echter een slech te start, want bij de eerste twee spelen op een 40-40 stand leverden zowel De Ke gel als De Poorter hun laatste bal buiten. De bezoekers ge raakten daarna aan een 3-2 voorsprong, maar in het vol gende spel verloor De Kegel opnieuw zijn opslagspel. Zo kwam het dat Terjoden gelij ke tred kon houden. De Ke gel verloor reeds zijn twee opslagbeurten. Had hij de viering van zijn zestiende ver jaardag en de titel al achter de rug misschien? Zijn teamge noten zorgden ervoor dat de rust met 7-3 op het bord werd ingegaan. Na de pauze gingen de leiders in één ruk door naar 12-3. Een waar recital van overge keerde ballen, waaraan iedere speler van Wieze zeker en vast deelgenomen heeft. In het totaal werden 12 ballen overgekeerd bij Wieze, tegen een luttele bal bij de thuis ploeg. Tijdens de wedstrijd werden zes spelen béslecht bij een 40-40 stand. De gewestelijke jeugdleiders hebben van de rust gebruik gemaakt om de kersverse ge westelijke kampioenen hun schildjes te bezorgen. De spelers en hun trouwe sup porters hebben de behaalde titel tot laat of was het vroeg? gevierd. Na de ge westelijke titel is er de verlei ding van Kampioen van Vlaanderen. Voor het beha len van deze titel moet Wieze in het strijdperk tegen Koke- jane. De tegenstander zakt op zaterdag 20 augustus naar Wieze af om er omstreeks 15.00 uur de strijd aan te vangen.' De revanche heeft plaats op vrijdag 26 augustus om 17.30 uur. Voor de Beker van België is Wieze ook nog in de running. In het kader van dit gebeuren moet de ploeg naar Feluy, waar het moet aantreden te gen La Hamaide. Volgende spelers hielpen Wieze aan de gewestelijke ti tel: Van der Vreken, De Ke gel, Cami, De Smet, Duquet, De Poorter en Willems. En nu op naar een volgende titel? ruststand 2-8 In de eindfase van de kompe titie is het weekeinde van O.L.V. Hemelvaart erg be langrijk zoniet doorslagge vend voor de kopploegen in bevordering,, van het ge west Aalst - Dendermonde. Wieze, momenteel leider met een wedstrijd minder ge speeld, moest naar Steven Moorsel, waar het in de heen ronde een nederlaag te ver werken gekregen had. Hoké Erembodegem had voor zijn wedstrijd een gemakkelijke verplaatsing naar rode lan taarn SK Hamme op het pro gramma. Met winst op Moor sel en een verwachte driepun tenzege van Hoké konden beide ploegen op gelijke hoogte komen. Voor Wieze pakte de wedstrijd heel goed uit. Een verdiende driepun tenzege bij buur Moorsel, hoewel Verstrepen met de ge- luksfee aan het flirten was, wanneer hij in de tweede helft zijn twee opslagbeurten bij een 15-40 stand verloren liet gaan... In de eerste helft was Wieze de betere ploeg op het ter rein. Een comfortabele 2-8 ruststand werd ijeengesprok- keld via overgekeerde ballen. Na de rust kon de thuisploeg de stand op 4-8 brengen, zo dat het er hachelijk begon uit te zien voor de leiders. Wieze. dat regelmatig de ballen over de achterlijn liet belanden, kon met regelmatig spel een veilige afstand behouden Bij 6-11 speelde Wieze taktisch en de spelen gingen bij 40-40 naar de leider. Voor het laat ste spel bij een 6-14 stand, was er nog wal spanning te besmeuren: de gastheren leid den met 40-30 bij de opslag- beurt van kapitein Theo De Decker. Gelukkig voor de ga sten leverde de opponent zijn laatste twee ballen buiten, zo dat de aanhang van Wieze kon juichen met deze drie punter. Welkom - Meubelen De Backer 15-6 derswerk. Na de pauze was er bij Welkom geen houden meer aan en het werd tegen 4* gerangschikte Meubelen De Backer een afgetekende en verdiende 15-6 overwin ning. Voor Welkom speelden De Batselier Jean, Van Handen- hove Freddy, De Kinder Her man, Van Ingelgem Jos en De Plecker Pierre allen een prachtige partij. Zondag 21 augustus, te 14.30 u.: Backerclub - Groendalers Balleken Op - Welkom Moerstraat - Oudegem Meubelen D.B. - Klieksken Appels - Super Zeven Eurika - De Bolvrienden Vrij: Mieregem. SK Corner, dat in de heen wedstrijd de leiders hun enige nederlaag had toegebracht, is er niet in geslaagd dit exploot op eigen terrein te herhalen, integendeel Corner werd zwaar afgestraft. Euro-Trucks had het anderzijds lastiger dan verwacht om Geemzicht op afstand te houden. Euro-Trucks - Geemzicht 12-11 Bij de start van deze ontmoe ting leek de bezoekende ploeg de sterkste. Ze pakte het eer ste spel en na 1-1 liep ze uit tot 1-4. Er kwam direkt be taald antwoord van de lokale ploeg met Serge Van den Bos sche, Didier Eeckhoudt, Gu- staaf Verbustel, Gerry Van der Stockt en Dirk Van der Stockt: 4-4. De 4-6 aan de rust zou nog uitgediept worden tot 4-8. De thuisploeg reageerde opnieuw en via 6-8 werd het 8-9. Het werd nog vechten tot op de meet met 11-11, maar dan helde de balans over in het voordeel van Euro-Truck, dat het zeker niet slecht doet in deze kompetitie. SK Corner-Wembley 13-12 De thuisploeg startte met E. Moernout. J. Malfliet, E. Colman, Van den Broeck en Dirk Boon en kon alleen tij dens de eerste spelen een voet in de wedstrijd krijgen: 2-3. Het werd dra duidelijk dat Wembley het beter zou doen. Vooral in de slag was Corner nergens. Toch was met 3-6 aan de rust de strijd nog niet gestreden. Het leek wel alsof de thuisploeg haar strijdlust in de kleedkamers had gelaten, want ze kwam er niet meer bij te pas. Ze kwam wel een paar keer op 40/40, maar telkens kantelde het spel in het voor deel van de bezoekers. Een grote ontgoocheling dus voor de Corner-ploeg. Tovota-Comidac - Wemblev II 12-2 In Moerzeke-Kastel konden de bezoekers moeilijk aarden. Ze stonden er tegenover een lokale formatie die sloot ge lijk een bus en weinig ruimte bood aan Wembley II. Met 6- 1 aan de rust restte er weinig hoop voor het bezoekend team. Ook een spelerswissel bracht geen aarde meer aan de dijk. Comidac-Toyota was veel te sterk. De Keersmaecker-Corner 8-12 De lokale ploeg heeft stevig weerstand geboden tegen de beter geklasseerde bezoekers. Corner begon met Boon. Moernout, Malfliet. Van den Broeck en D'Hondt en kon van meetafaan een kleine voorsprong opbouwen. Die kloof uitdiepen ging niet, want De Keersmaecker met De Clercq, Windey. Cornelis en de beide De Wildes, speel de aardig mee. Halfweg was het 3-6 In de tweede helft bleef De Keersmaecker aan dringen en de Cornerploeg zat dikwijls in moeilijkheden, toch kon ze haar slag thuis- halen. Welkom dat vorige week op een zware 15-8 nederlaag werd getrakteerd, heeft nu op sportieve wijze weerwraak ge nomen, ook al mede door het feit dat de onderlinge twist, tussen de spelers, weer hele maal vergeten was, en er weer als 1 geheel tegenaan werd gegaan, van bij de aanvang. Er werd weer geleverd en ge keerd zoals het een titelkandi daat hoort te doen De eerste vier spelen waren onmiddel lijk voor Welkom, dan haalde Meubelen De Backer drie spelen na elkaar op en meteen was het 4-3. Welkom haalde dan weer een paar spelen op en het werd aan de rust 8-4 in het voordeel van de leiders waar De Plecker Pierre en Van Ingelgem Jos weer goed op dreef waren in het keer- Bij de aanvang van het sei zoen zag het er naar uit dat Sportkring Hamme het niet zou kunnen waarmaken in de nieuwe reeks. Gelukkig was er nog een formatie die het moeilijk had: Duvel Wille broek. Voor de ontmoeting van zondag tussen beide anta gonisten. stond Hamme met één punt minder dan Duvel en wie verloor, was er zeker van zijn matten te mogen op rollen. In Willebroek deed Hamme het geweldig. Met de uitste kende Pletinck en Van Dam me als keerders, werd de thuisploeg in de eerste helft ter plaatse gelaten: 0-8. Na de herneming wou Hamme het zelfde pad inslaan, maar de thuisploeg was veel sterker geworden. Hamme wilde ab soluut een driepunter, terwijl Willebroek met één punt te vreden was. Uiteindelijk werd het 6-14 en 40-40. Ouwe taaie Arthur Mariën zorgde ervoor dat Hamme die laatste vijftien pakte en er 6-15 van maakte, meteen goed voor drie pun ten. Tijdens de drie komende wedstrijden kan Hamme zich nu volledig veilig spelen, want de rode lantaarn is nu naar Willebroek verhuisd. Een dracht Zogge-Wieze was geen grote wedstrijd. Zowel in de service als bij het keren wer den er veel ballen buiten ge slagen. Wieze leek iets zeker der en daardoor stond het halfweg met 5-6 aan de lei-,, ding. Na de rust werd het al niet veel beter. Beide ploegen presteerden onder hun waar de, maar uiteindelijk zou Wieze het als minst slechte ploeg nog halen met 12-15. HVC Onder een loodzware zon werd zaterdag 6 augustus in de Lange Molenstraat te Leb beke de eerste wedstrijd ge speeld. Het werd een lome partij tussen de Waresvrien- den en Edelweis, waarbij en kel het slotspel de overwin naar moest aanduiden. Edel weis haalde het met 7-8. De talrijk opgekomen kaats- liefhebbers zagen, onder im puls van een alweer sterk ke rend duo Schockaert-Goos- sens, het lokale 't Kliekske in haar wedstrijd tegen Wares- vrienden vlug uitlopen tot 5-2. Heel onverwacht kwam de kaatsploeg uit Peizegem op nieuw in de wedstrijd en ging zowaar door tot 5-7. 't Kliek ske bleef kalm geloven in ei gen kunnen en kon de wed strijd toch in zijn voordeel (8- 7) afsluiten. Heel wat vlotter werd er in de beslissende wedstrijd gekaatst door de thuisploeg die Edel weis met een 4-1 en een 6-2 stand duidelijk maakte wat haar bedoeling was. U hebt het begrepen: 't Kliekske werd eindoverwinnaar met 8- 4 tegen een matig presterend Edelweis, met als enige uit schieter het degelijk koord- werk van Mare Perdaens. Even later mocht kapitein Etienne De Wolf. die een knappe wedstrijd speelde, de beker uit handen van schepen De Ridder in ontvangst ne- Uitslagen: Waresvrienden - Edelweis 7-8 Waresvrienden - 't Kliekske 7-8 Edelweis - 't Kliekske 4-8 Gewest Ninove Gewest Aalst - Dendermonde: 15-10 Voor het gewest Aalst-Dendermonde was dc ploeg samen gesteld uit de volgende spelers: Pierre Willaerts (koord), kleinmidden Rudi De Clercq, grootmidden Michel Van der Haeghen en achterman Robby Segers. Michel Vander Haeghen verkleerde in een slechte dag en hij werd vervangen door Peter De Smedt van Dender belle. Liga Vlaanderen richtte terwille van de clubs een demon stratiewedstrijd in, aangezien het volgende seizoen gestart wordt met «Vier kaatsen» om de spelonderbrekingen bij het verwisselen van kamp te minimaliseren. Het zal voor de spelers een hele aanpassing zijn, zodat de ploegen aangeraden woren zoveel mogelijk wedstrijden te spelen om hun spelers de kans te geven zich aan te passen aan de nieuwe spelregels. Het is ook zo dat een heel ander tactiek zal moeten toegepast worden, want de ploegen die over goede opsla- gers beschikken en sterke leveraars hebben duidelijk een voorsprong op hun tegenstander. Een voorlopige eerste indruk van dergelijke vierkaatsen wedstrijd. Pupillen Hof Ten Rode 8 Wieze Sportief 10 ruststand'1-5 Wieze opende met een 0-1, waarna Hof Ten Rode gelijk stelde. Wieze beschikte dui delijk over een reeks oudere spelers. De thuisploeg werd in de eerste helft van het terrein gespeeld. De gasten liepen naar een 1-5 ruststand. Na de koffie begon Hof Ten Rode aan een remonte. On der impuls van Tristan Peers man, de beste speler op het terrein, kon Baasrode aan sluiting vinden bij 4-6 en 8-9. Bij de thuisspelers. die mer kelijk jonger waren, trof men echter wel spelers aan die hun opslagballen diep in het ach terveld leverden. Wiezekaas kon hiermee n niet afrekenen. Begeleider Etienne Van den Abbeele was zeker op dit ge bied niet zo tevreden met zijn poulains. De pupillen van Hof Ten Ro de zijn nogn zeer jong en hebben nog niet zo'n ervaring achter hun kiezen. Toch kan men merken, dat de ploeg elke week weer bijleert. In de ploeg gaat wel degelijk heel wat talent schuil. Al bij al een goede prestatie van de thuis ploeg. Kaatskalender Hogere III 21.8 15.00 Denderbelle - Overboelare Terjoden - VA Baasrode Kastel Rap en Vlug - Opstal Pelote Bevordering 21.8 15.00 Merchtem - Duvel Willebroek Hoké Erembodegem - Adec Baasrode Wieze Sportief - Zele Durmcn Steven Moorsel - Hamme Zogge SK Hamme - Herdcisem Junioren 20.8 15.00 Zele Durmen - E. Welle De Toekomst Buggenhout - Wieze Sportief Kadetten Kampioenschap van Vlaan deren 20.8 15.00 Wieze - Kokejane Miniemen 19.8 18.00 Tollembeek - VA Baasrode.

De Voorpost | 1988 | | pagina 25