Liefhebbers sporten zo RC Raap wint het tornooi vanVKW70... Schitterende winst van FC Puivelde in eigen tornooi Nog enkele voetbaltornooien in Waas... Voetbaltornooi FC Bonte Girls in Lokeren De Voorpost - 19.8.1988 - 29 Het tornooi van VKW 70 in Sint-Niklaas, heeft de ver wachtingen volledig ingelost. De uiterst gunstige weersom standigheden waren vooral voor de toeschouwers een aangename uitnodiging en die hebben zich daar in de Breed- straat, ook talrijk aangemeld. Gezellig werd het er alleszins en op het sportieve niveau, heeft het tornooi van VKW 70 ook niet ontgoocheld. Onder een goede en kordate leiding van Jef Vergauwen en Robert Van Steelant. werden er trou wens een aantal spannende matchen gespeeld. Het kon ook moeilijk anders met een viertal ploegen uit Walivo's zaterdagse eerste reeks en in volle voorbereiding op de na kende kampioenschappen. Onder een drukkende warmte werd er ook nog met een duidelijke overtuiging ge speeld en een tweetal gele kaartjes, konden het voor beeldige en sportieve verloop van dit tomooi, helemaal niet verstoren. Tenslotte won RC Raap met 2-1 een boeiende finale tegen FCR Sparta en hebben de vier deelnemende ploegen, ook een ernstige aanloop naar de volgende kampioenschappen geno- De wedstrijden: Tijdens de schiftingen was er al onmiddellijk spektakel met de wedstrijd VKW 70 tegen FCR Sparta. Aanvankelijk waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd met VKW 70 toch iets gevaarlijker tijdens de eerste helft. Kort voor de rust skoorden de geelhemden trouwens ook langs Gery Ste vens (1-0). Onmiddellijk na dt verfrissingen stonden de ploegen al terug gelijk met Dirk D'Hondt als een ideale afwcrker (1-1). Lang zou VKW 70 echter niet wachten om een antwoord te bestellen: Eddy Mets skoorde toen on houdbaar (2-1). Voor deze laatste werd een hinderlijke kwetsuur noodlottig en VKW 70, kon verder met tien. Op een kwartuur van het einde skoorde Dirk D'Hondt voor FCR Sparta tweemaal kort na elkaar: eerst op strafschop en nadien op een aangeven van Gaby Van Leuvenhaghen (2- 3). Met nog een vijftal minu ten te spelen was alles terug te herdoen. Toen skoorde Gery Stevens nogmaals op een aan geven van Luk Vereecken (3- 3). Strafschoppen dus en hier in lukte FCR Sparta er ééntje meer dan VKW 70 (2-3). Ook een interessante match tussen RC Raap en VK Den Bos uit Hamme. waarin de beide ver dedigingen tijdens de eerste helft zich meermaals in de gunstige zin lieten opmerken. Door een own-goal van Paul Maes zou RC Raap tenslotte nog met winst de rust berei ken (1-0). Deze ploeg pro beerde nadien herhaaldelijk om de stand te verdubbelen en aan het uur. slaagde Wou ter Van Puyvelde daarin (2- 0). De Hamse kampioenen reageerden langs een altijd gevaarlijke Staf Van Havere zeer verdienstelijk, maar aan de overzijde maakte Luk Janssens het verschil nog dui delijker (3-0). Ook Alex Da- man skoorde nog voor RC Raap en hiermee werd VK Den Bos. al te zwaar afge straft (4-0). Een lobbal van Erik De Wilde zou voor de Wuitens tenslotte ook nog een tegenpunt inhouden (4- 1). In de troosting begon VKW 70 nogal suksesrijk en al vrij vroeg skoorde Gery Stevens (1-0). Een misverstand in de lokale verdediging werd ech ter de aanleiding naar de ge lijkmaker langs Staf Van Ha vere (1-1). Bij een knappe kollektieve aanval nam VKW 70 dan weer het voordeel met Van Acker als doelschutter (2-1). Voor VK Den Bos raakte Staf Van Havere kort voor de rust ook nog eens de paal. Na de hervatting werd een nieuwe aarzeling in de lokale defensie van VKW 70, door Erik De Wilde afgestraft (2-2). In deze werkelijk boeiende en bijzonder attrak- tieve troosting, bleef het daar niet bij en aan het uur, skoor de Van Acker voor VKW 70 nogmaals (3-2). De reakties van VK Den Bos bleven ech ter zonder sukses en met een lobbal van een schotvaardige Van Acker, werd de lokale voorsprong andermaal opge dreven (4-2). De Hamme- naars staken toen een tandje méér en Staf Van Havere mil derde (4-3). Onmiddellijk daarna stonden de ploegen terug gelijk als Erik De Wilde profijt haalde uit een geharre war voor doel (4-4). De gas ten kwamen trouwens nog dicht tegen de volle winst met een strafschop, welke echter door Fred Waterschoot van VKW 70 werd geweerd. Deze laatste ploeg won daarna ook nog in het toemaatje der straf schoppen en voor de organi satoren, werd het een derde plaats in het eigen en volledig geslaagd klubtornooi. In het begin van de finale nam RC Raap de meeste initiatieven en een afstandschot van Fred dy Meulders, werd voor FCR Sparta ook de eerste verwitti ging Toch werd het nadien vrij evenwichtig met veel mid denveldspel en een paar we derzijdse kansen. Vooral RC Raap met een te persoonlijk ingestelde Wouter Van Puy velde, liep toen soms dicht tegen het openingspunt maar ook FCR Sparta had enkele goede mogelijkheden. Wijzi gingen in de beide ploegen en bij het begin van de tweede helft, zou FCR Sparta enigs zins aandringen. Een paar hoekschoppen waren daarvan het gevolg en Gerrit Pauwels, knikte er eentje raak (1-0). Bij RC Raap werden toen de inspanningen verdubbeld en langs Wouter Van Puyvelde, werd de stand terug gelijk (1- 1). De kijkwaarde van deze finale werd er ook mee opge trokken en RC Raap, kreéer- de ook nog een aantal bijzon- kantelde de wedstrijd. De der goede kansen. Door Erik mannen van RC Raap werden Pellecom werd daar tenslotte nu meestal tot verdedigen ge- één van verzilverd en voor het dwongen en doelman Ronny eerst in de finale, stond RC Rodrigo met enkele opmerke- Raap op winst (1-2). De Spar- lijke tussenkomsten, hield tanen begrepen nu ook duide- tenslotte zijn netten en de lijk het gevaar en langzaam, volle winst voor RC Raap ongeschonden... Technische resultaten: Schiftingswedstrijden: VKW 70-FCR Sparta RC Raap-VK Den Bos Troosting: VKW 70-VK Den Bos 1-2 (2-3)3-3 4-1 Finale: FCR Sparta-RC Raap Fair-playbeker: VKW 70 (roger van laere) (3-1)4-4 Een bijzonder spannende finale heeft het uitstekend tornooi van FC Puivelde afge sloten. Daarvoor hadden FC Drie Linden en de organisato ren van FC Puivelde zich ge plaatst en algemeen werd dat ook een beetje verwacht. Een tweetal ploegen trou wens uit Walivo's zaterdagse topklasse en de ploeg van voorzitter Omer Zaman, wordt er de debutant. Daar om was het eigen voetbaltor- nooi nu ook zo belangrijk in verband met het prestatiever mogen en de lokalen, hebben daarbij zeker niet ontgoo cheld. Dat hadden we trouwens vooropgesteld en met Stefaan Geerinck en Tom Baert als nieuwelingen, is FC Puivelde misschien ook voldoende ge wapend voor de komende kompetitiewedstrijd. Zoals in het verleden werd er organi satorisch ook weer goed ge scoord. was de belangstelling bevredigend en heeft het scheidsrechterstrio met Mar cel Boone, Frans en André Van de Voorde, méér dan behoorlijk geleid. Slechts een beperkt aantal gele kaarten bij de strijd om de prachtige trofeeën van garage Walter. Vincke uit Belsele en tenslot te werden deze ook nog door de sponsor en de Sint-Niklase sportschepen André Baetens uitgereikt. De wedstrijden Bij de eerste schiftingswed strijd heeft FC Puivelde de optie voor een finaleplaats duidelijk genomen. De ploeg van FC Centrumvrienden werd nochtans niet helemaal overspeeld in de eerste helft, er werd zelfs een verdienste lijke repliek gegeven. In die periode zou FC Pui velde nochtans tweemaal sco ren: eerst langs Luk Van de Walle en nadien met Paul Van Laere (2-0). Na de rust behielden de lokalen ook meestal het offensief en An dré Blommaert bestelde er voor FC Puivelde nog eentje bij (3-0). Ook Peter De Key- zer scoorde nog voor Walivo's zaterdagse nieuwe topklasser en de betere reakties van FC Centrumvrienden werden tel kens nog door Mark Pauwels, de doelman van FC Puivelde, geweerd (4-0). De match tussen FC Fortu- na-Nantes en FC De Strijders verliep nogal vrij spannend. Mischien ook al omdat de beide ploegen geen afstand van elkaar konden nemen en de mogelijkheden hiertoe zoch slechts zelden voorde den. Het werd dan ook een logische ongewijzigde stand aan de rust en ondanks alle goede bedoelingen, bleven de beide ploegen ook na de rust duidelijk onder de spektakel- waarde. Tenslotte scoorde Peter Goossens nog voor FC Fortuna Nantes en dat werd ook nog goed voor de volle winst (1-0). Voor SK Belsele. één der nieuwelingen in Walivo's za terdagse voetbalreeksen, werd het tegen FC Drie Lin den bijna een onmogelijke opdracht. Meestal werd die ploeg dan ook tot verdedigen gedwongen en een beetje lo gisch, werd FC Drie Linden ook de gevaarlijkste ploeg. Dat werd uiteindelijk ook op het bord uitgedrukt en nadat Luk Van Driessche en Fran cois Verschelden elk twee maal scoorden, werd door FC Drie Linden ook een finale plaats bereikt (4-0). De wed strijd voor de vijfde en zesde plaats in dit tornooi, heeft slechts weinig spanning gege ven. Ook al omdat FC De Strijders slechts met zeven tussen de lijnen stonden en het tiental van SK Belsele rustig domineerde. Die ploeg skoorde trou wens ook het eerst langs Mark Van Moeseke en later ver dubbelde Yves Carmeliet de stand (0-2). Nog voor de rust milderde Geert Maes echter VVV Hamme-Bosvoorde 2-1. Marc Vermeir van Hamme maakt zich klaar om de pass te geven (vh) Tijdens de laatste jaren heb ben de prestaties van FC Bon te Girls uit Lokeren, een hoge vlucht genomen. Vooral bij Walivo werd er goed ge- skoord en tijdens het vorige seizoen, werden de girls van Frans Van Laere er zelfs nog vice-kampioen. Het beste resultaat dat in kompetitieverband bij Walivo al werd bereikt en in het be kervoetbal, deed FC Bonte Girls het zelfs nog beter Toen werd FC Wijnveld Girls de traditionele reekskam pioen, na de bijkomende strafschoppen in de finale ver slagen en voor de Lokerense ploeg, werd het meteen een belangrijk hoogtepunt in de klubgeschiedems. Bij Walivo behoort dat echter al tot het verleden want door de minde re interesse, werd het dames voetbal daar op een zijspoor geschoven. Een aantal Wase ploegen hebben echter voor een andere oplossing gekozen en de aktivïteiten worden nu naar de rangen van de KBVB verlegd. Ergens een beetje uit noodzaak trouwens en de ploegen met een betere struk- tuur, hebben aldus het klub- bestaan verzekerd. Onder meer ook FC Bonte Girls dat tijdens het vorige weekend nog een uitstekend tornooi speelde bij FC Wijnveld Girls in Sinaai en thans, een eigen organisatie aankondigt. Voetbaltornooi FC Bonte Girls op het terrein De Vreeze in Lokeren Zaterdag 20 augustus: reeks A: om 9.30 u.: DW Sporta-Hof- stade Lady's om 11.00 u.: DW Sporta- Dikkelvenne om 12.30 u.: Hofstade Lady's- Dikkelvenne reeks B: om 16.20 u.: FC Bonte Girls- DVK Wctteren om 17.50 u.: FC Wijnveld Girls-FC Bonte Girls om 19.20 u.: DVK Wetteren- FC Wijnveld Girls Scheidsrechters: Esther Buys- se en Wies Van Nielandt. voor FC De Strijders en even kregen de toeschouwers nog de indruk van een volwaardi ge wedstrijd (1-2). Dit zou amper tot aan de rust worden aangehouden en nadien skoorde SK Belsele geregeld met als suksesvolle afwerkers Guido Vercauteren. Dirk Van Haelst, Mark Van Moe seke, Yves Carmeliet en ten slotte nogmaals met Guido Vercauteren. wat ook een 1-7 eindstand inhield. Meer spektakel nadien in de wedstrijd FC Fortuna Nan- tes-FC Centrumvrienden, waarin de laatste ploeg ook de betere kansen verwierf. Met een doelpunt van Ronny D'Haen kwamen de mannen van Belsele ook aan de winst en daarna werd het nog een aantal keren gevaarlijk in het doelgebied van FC Fortuna Nantes (0-1). Na de rust zowat hetzelfde scenario en voor FC Cen trumvrienden schoot Guy Van Mieghem tegen de dwarsligger aan. Een kwar tiertje nadien mocht Guy Van Mieghem dit nog eens over doen en toen was het ook raak (0-2). Een te grote ach terstand trouwens voor FC Fortuna-Nantes dat alleen op de laatste minuut bijna nog tot skoren kwam. Voor de finale van dit tor nooi twee duidelijk gemoti veerde ploegen en de weder zijdse dorpsgenoten, ehbben de talrijke belangstellenden ook niet ontgoocheld. Door de beide ploegen werden nochtans geen overdreven ri- siko's genomen en het eerste halfuur verliep nogal vrij evenwichtig. In die periode zouden zowel FC Drie Linden als FC Puivelde aan enkele kansen geraken met de betere echter voor de lokalen: een poging van Geert Elewaut werd geweerd en Paul Van Laere schoot de rebound toen hopeloos naast. Ook bij een vrijschop van Philippe Hey- ninck kreeg de verdediging van FC Drie Linden het be hoorlijk lastig en de kopstoot van Paul Van Laere werd in laatste instantie gegrepen. Meteen ook de ruststand en kort daarna skoorde Dirk Van Driessche voor FC Pui velde de gelijkmaker (1-1). De organisatoren verwierven toen ook de betere akties en bij een listige vrijschop van Geert Elewaut. stond Peter De Keyzer op de goede plaats (2-1). Een aarzeling van doel man Pauwels werd de aanlei ding dat FC Drie Linden te rug gelijkstelde en dat doel punt werd op de rekening van Johan Van den Berghe ge schreven (2-2). Daarmee kon deze boeiende finale weer alle kanten uit en op een tiental minuten van het einde skoor de Geert Elewaut na een hoekschop ook voor FC Pui velde (3-2). Een misverstand in de verdediging van FC Drie Linden trouwens en die ploeg zou nadien nog wanhopig aandringen. Het werd toen ook allemaal een beetje bitsi- ger en bij een vermeend handspel van de lokale Theo Baeke in de laatste minuut, appeleerde FC Drie Linden nogal duidelijk voor een straf schop. Tevergeefs echter en tenslotte won FC Puivelde he lemaal verdiend het eigen klu btornooi. Technische resultaten Schiftingswedstrijden Puivelde-Centrumvr. 4-0 Fort. Nantes-Strijders 1-0 3 Linden-SK Belsele 4-0 Voor de vijfde en zesde plaats: FC Strijders-SK Belse le 1-7, voor de derde en vier de plaats FC Fortuna Nantes- FC Centrumvrienden 0-2 Finale: FC Puivelde-FC Drie Linden 3-2 Fairplay-beker: SK Belsele. Roger Van Laere Smetlede 1 SK Overmere 3 Met twee doelpunten van Ringoot in de beginfaze zaten de Donkjongens meteen op rozen. Zelfs een tegentreffer in de tweede helft kon Over mere niet uit evenwicht bren gen want een snelle De Mets legde vroegtijdig de 1-3 eind cijfers vast. Augustus is in Sint-Niklaas als de sportmaand verkozen en in dit kader, werden nu ook al een 18-tal amateuristische voetbaltornooien opgenomen. Het merendeel daarvan is reeds gespeeld en voor het volgende weekend, staan er nog een aantal op de kalender. Klubtomooien welke in verband met de belangrijkheid toch ook al een bepaalde reputatie hebben verworven, en jaarlijks ook tot de bijzonderste organisaties behoren. Voor de deelnemende ploegen wordt het trouwens de laatste konditionele test, want de week daarop wordt de start van Walivo's beker voetbal genomen... Oogsttornooi L.V.K. Ankerhof op Heimolen in Sint-Niklaas Het oogsttornooi van L.V.K. Ankerhof uit Sint-Niklaas. wordt thans in een speciale sfeer gespeeld. Zowat in het kader van het 15-jarig klubbestaan want in '73, werd door Gilbert De Prijcker en een vriendengroep de start gege ven. Toen als F.C. Corner bij Fientje op de hoek vande Driegaaienstraat en nadien, werd er voor enige verande ring gekozen. Langs V.K. Den Groenen Boom en V.K. Watermolen werd het nu al meerdere jaren V.K. Anker hof naar het gelijknamige café in de Sint-Niklase Anker straat. Door een fusionering met het F C. Lorenzo van Etienne Barbier, bekwam men tenslotte L.V K. Ankerhof met thans een 15-jarige klubgeschiedenis. Voor het jubi- leumtornooi nu, wordt de programmering der vorige jaren ook behouden. Deelname van een zestal ploegen en er wordt gespeeld in twee reeksen van drie en tevens voor de opvolging van A C. Doregem uit Bornem, Oogsttornooi L.V.K. Ankerhof terrein Hoge Kouter op Heimolen in Sint-Niklaas Zaterdag 20 augustus: Reeks 1 om 13 u. L.V.K. Ankerhof - F.C. Novelty om 14 u. A.C. Doregem - L.V.K. Ankerhof om 15 u. F.C. Novelty - A.C. Doregem Reeks 2 om 16 u. F.C. De Strijders - F.C. Wijnveld om 17 u, F.C. Inter-Decor - F.C. De Strijders om 18 u. F.C. Wijnveld - F.C. Inter-Decor Zondag 21 augustus: om 13.00 u. wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats om 14.30 u. wedstrijd voor de derde en vierde plaats om 16.00 u. veteranenwedstrijd om 17.00 u. finale om 20.00 u. trofeëenuitreiking. Scheidsrechters: Frans Wijmeersch en Roland Panne- coucke. Negende zomertornooi van Klub 65 in Nieuwkerken Aan de zomertornooien van Klub 65 in Nieuwkerken. wordt telkens door een groot aantal ploegen deelgeno men. Steeds een waarborg voor een duidelijke belangstel ling en bij gunstige weersomstandigheden, wordt die traditie ook nu weer verder doorgetrokken. Het aantrek kelijke van dit tornooi eveneens en met V.C. Bristol uit Sint-Niklaas. hebben de organisatoren ook de winnende ploeg van vorig jaar aangeworven. Ook nu weer een kanshebber trouwens met thans de konkurrentie van V.K. Veile, F.C. Herten Aas, F.C. Aban, A.F.C. Woodstock 66 en Klub 65, dat organisatorisch allang tot de beteren behoort... Negende zomertornooi van Klub 65, Meesterstraat in Nieuwkerken Zaterdag 20 augustus: om 13.30 u. F.C. Haban - F.C. Herten Aas om 15.00 u. A.F.C. Woodstock 66 - Klub 65 om 15.00 u. F.C. Aban - V.C. Bristol V.K. Veile - Klub 65 om 16.30 u. V.C. Bristol - F.C. Herten Aas A.F.C. Woodstock 66 - V.K Veile om 15.30 u. vriendenwedstrijd ex-spelers Klub 65 - F.C. Nieuwe Wijk Sint-Gillis. Zondag 21 augustus: om 10.00 u. vriendenwedstrijd F.C. Roossens - F.C. De Rijcke Beton om 13.30 u. wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats om 14.00 u. wedstrjd voor de vierde en derde plaats om 16.00 u. finale om 19.30 u. trofeëenuitreiking. Scheidsrechters: Robert Felix, Eddy Bals. Gery De Ruys- scher en Patrick De Permentier. Voetbaltornooi F.C.R. Sparta in Sint-Niklaas Een belangrijk tornooi wordt tijdens dit weekend ook gespeeld in de Breedstraat in Sint-Niklaas. Het wordt een organisatie van F.C.R. Sparta dat onlangs nog 25 jaar werd en inmiddels ook al een roemrijke klubgeschiedenis schreef. De jongste vice-kampioen uit Walivo's zaterdagse eerste reeks trouwens ook en verleden week nog finalist in het uitstekend tornooi van V.K.W. 70. Toen won R.C. Raap echter met het oneven doelpunt van drie en in het eijgen klubtornooi met een viertal ploegen uit Sint-Niklaas. wil F.C.R. Sparta het nog beter doen... Voetbaltornooi F.C.R. Sparta in de Breedstraat in Sint- Niklaas Zaterdag 20 augustus: om 14.00 u. F.C.R. Sparta - F.C. Oud Geel om 16.30 u. F.C. De Cock - F.C. Troch Textiel Zondag 21 augustus: om 14.00 u. troosting om 16.30 u. Finale om 19.30 u. trofeëenuitreiking. Scheidsrechters: Roger Moortgat en Robert Van Steelant Tornooi F.C. Drie Linden in Belsele In de bosrijke omgeving van de Kouter in Belsele. is het uitstekend terrein van F.C. Drie Linden gelegen Ieder jaar in augustus wordt daar ook een tomooi gespeeld en hiervoor, werden thans een aantal nieuwe ploegen aange trokken: F.C. Centrumvrienden uit Belsele. F.C. Temsïca uit Temse en één van Walivo's jongste aanwinsten. F.C. Composé uit Sint-Niklaas. Algemeen favoriet wordt ech ter F.C. Drie Linden zelf. dat vorige week in het tornooi van F.C. Puivelde. traditioneel ook de finale speelde en... toen verloor... Tornooi F.C. Drie Linden op de Kouter in Belsele Zaterdag 20 augustus: om 14.00 u. F.C. Drie Linden - F.C. Composé om 16.30 u. F.C. Centrumvrienden - F.C. Temsica Zondag 21 augustus: om 14.00 u. troosting om 16.30 u. finale om 19.30 u. trofeëenuitreiking. Scheidsrechter: André Van de Voorde. Roger Van Laere

De Voorpost | 1988 | | pagina 29