Vierzustersteden spreekt nog steed Hermes bekert verder Vierde basketbaltweedaagse van Hermes Pronostiekklub huldigde kampio BjDENDERSPORT een Voor de 27e maal doorheen de streek: Grembergse Slormvissers maken gereg 32 - 19.8.1988 - De Voorpost BASKETBAL AKRON RONSE (+5) - HERMES: 85-85 Het new-look Hermes met neer na 79-83 (19e min.) die- Bleyenbergh in zijn rangen zelfde Hendrickx met vrijwor- liep de eerste minuten van de pen voor 81-83 zorgde. Een bekerwedstrijd op een gasbek fout op Alain Van Goethem (22-9). De Mulder vond keer werd met een één voor één op keer de gepaste opening, bestraft, maar de Wase cap- Het bleef dus een zoeken en tain miste en drie seconden tasten tot de 10e min. (30-16) voor tijd lukte Akron nog 83- en wanneer Koeckelenberg 83. Bleyenbergh wierp echter naar zijn vertrouwde plaats de bal in naar Alain Van Goe- kon verhuizen kwam er schot them die met een superpass in de ploeg. Lintacker met de spurtende Lintacker be twee driepunters bracht de reikte, die nog voor het eind- achtervolging op gang en half- signaal kon afronden. Al bij weg kon Hermes al tot 48-40 al verdiende winst van Her- doorstoten. Pas was de twee- mes dat zijn slechte start in de de helft gestart of Ronse loop van de wedstrijd kon kwam in nauwe schoentjes, rechtzetten met een 10 op 10 Na 5 minuten noteerden wij voor Dirckx en in de tweede 53-54 en met een onhoudbare helft voor Filip Koeckelen- Koeckelenbergh en een steen- bergh. goede Dirckx werd een eerste Puten: Ronse: De Mulder 25 verschil gemaakt (63-68) na 9 p., Hendrickx 29 p.. Podevijn minuten Akron liet echter 7 po.. Verhellen 11 p.. De niet begaan en Hendrickx (ex- Troyer 2 p. Rombaut 4 p. Zele en Vlierzele) deed won- Hermes: Lintacker 10 p.. Van deren. Zo kwam de thuis- Goethem A. 6 p.. Van Goe- ploeg terug tot 75-75 (14e them S. 8 p.. Dirckx 17 p H min.) en kon men van span- Bleyenbergh 14 p., Polfliet 0 ning spreken. De groen-wit- p Koeckelenberg 30 p. ten kregen het nog warm wan- WEGA Basketbal. Ginz-Aalst speelde tegen Hoger Op en verloor met 81-84. Deze speler schijnt zich wel af te vragen waarom de mand zo hoog hangt (da) Onze Wase vierde nationaler Hermes-Waasland is er weer in geslaagd bij de kompetitie start voor een spetterend bas ketbal festijn te zorgen. Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus 1988 worden in het K.T.A. (vroegere Rito) aan de Noordlaan, weer acht tor nooien gespeeld van vier ploegen. De deelname is van de boven ste plank met Zele. Schelde- jeugd, Duvel Willebroek. Boom, Gentson, Grember- gen. Bobcats Hellas, Stars Gent. Hansbeke, Geranimo, Kortrijk, Burchtse, Okapi Aalst. Hoger Op Gent. Mer- curius, Sobabee. Eden Wil rijk en Lyra, die elk één of meer ploegen op de diverse tomooien afvaardigen. Programma Zaterdag 27.8.1988 Tornooien voor: pupillen jongens jongens benjamins jongens juniors meisjes miniemen zondag 28.8.1988 tornooien voor: dames seniores microben jongens kadetten jongens heren seniors. Er treden in totaal 32 ploegen in de arena, die sportief zullen strijden voor acht wisselbe kers. Een toptreffen in bas ketball. WEGA Onderaan het kampioenenpaar van pronostiekklub «Speelhof»: moeder en zoon Madeleine Pauwels en Stany de Rechter en bovenaan de feestvierende pronostiekers samen op de gelegenheidsfoto (T en T) Een tijdje gelegen hield pro nostiekklub «Speelhof» z'n jaarlijkse prijsuitreiking in he' gelijknamige, stemmige café bij Rena en Gust aan de Lekestraat 13 te Stekene. Naast de plechtige uitreiking van de trofeeën werd er uiter aard ook een gezellig samen zijn georganiseerd, voorafge gaan van een smakelijke kou de schotel. In pronostiekklub «Speelhof» wordt gepronostiekeerd op de wedstrijden van S.K. Beveren en dit volgens een origineel systeem. Iedere deelnemer of groep van deelnemers is vrij van deelname. Hij/zij kan/ kunnen dan rustig één of meerdere weken niet deel nemen. Bovendien kan elkeen vrij z'n aantal pogingen bepalen. Per poging dient 22 fr. prijs van een pintje) te worden betaald. Wekelijks registreert Guido Van Daele - dé man achter de schermen van pronostiek klub «Speelhof», want hij or ganiseert, beheert én admini streert alles belangloos - on geveer 450 pogingen. Wat dus betekent dat er wekelijks zo'n 450 punten én dus pinten zijn te winnen! Tijdens het voorbije seizoen namen een 60-tal Stekenaars én Nederlanders - Speelhof ligt amper op enkele meters van de Belgisch-Nederlandse grens - deel aan het prono- stiekgebeuren. PROMOTIEAKTIE TOT 31 AUG. RUCANOR SCHOENEN VOLLEY - HANDBAL - BADMINTON BAETENS 1.899 REFLEX 1.499 Franz Courtensstraat 32 DENDERMONDE - 052/21.32.54 Alhoewel niet zo belangrijk toch wordt de uitslag nauwge- Basketbal. De spelers van Okapi-Aalst (da) zet bijgehouden en bijge werkt. Na het seizoen is er voor de eerste 10 een prijs in natura, terwijl de eerste 3 daarbij nog een beker een bloementuil krijgen. Dit seizoen kroonden Made leine Pauwels, de oud-café bazin, plus haar zoon Stany de Rechter zich tot kampioe nen. Ze haalden liefst 754 punten en dus pinten. De i «Jonge Garde» - en dat zijn enkele jonge kerels van net over de grens - legde beslag op de tweede plaats met 618 punten terwijl Fons van Buynder-, een Hulstenaar, derde werd met 554 punten. TenT Wasocub Waasmunster stelde de nieuwe ploeg voor (Iv) Duivensport. Op de lossingsplaats van Quiévrain: alles wordt vakkundig uitgevoerd (da) BRT-radioman Mare Stassijns mag er als eerste organisator gerust in zijn: de Vierzustersteden-fietstocht is nog steeds springlevend. Enkele jaren geleden dreigde deze traditie op te lossen in het niets, samen met de algemene verloedering van het Vlaams studentenleven. Dankzij de inbreng van enkele Dendermondse karnavalgroe- pen en de medewerking van verschillende jeugdklubs, werd een ander publiek aangesproken. De jongste jaren groeide het aantal deelnemers zienderogen en ook deze keer verwachten Leo Jassogne en zijn kornuiten een massa al dan niet ludieke fietsers voor een tocht door de Denderstreek. Inschrijvingen en start Op zaterdag 27 augustus tus sen 13.00 en 13.45 u. worden ze weer verwacht in café De Saf aan het Dendermondse Stationsplein: sommigen op excentrieke twee- of meerwie- lers, anderen gehuld in uit bundige pakjes, weer anderen in volledig koerstenue. Reeds daar begint het feest, want deze toch nog studentikoze manifestatie wordt begoten met heel wat liters gerstenat. Als alle formaliteiten achter de rug zijn en er voldoende getankt werd om aan de eer ste rit te beginnen, wordt het startsein gegeven op de Grote Markt aan café-restaurant Den Ommeganck. Om 14.00 u. zal de burgemeester of één der schepenen het lint door knippen, nadat hij (of zij) met dichterlijke bewoordingen het studentenleven heeft be zongen. - De ritten Het parcours is blijkbaar met zo uitgebreid, zodat er veel tijd rest om te verpozen. Van de Grote Markt wordt rich ting Denderbelle genomen om uiteindelijk aan jeugdklub Toreken in Lebbeke te belan den. Men kan er zoals steeds de eerste tussenspurt bewon deren. Van de voddenge- meente trekt de bonte, buiki ge en af en toe balkende stoet naar Opwijk, waar ook jeugd klub Nijdrop de eer krijgt om de zwetende krachtpatsers een verfrissing aan te bieden. Via Merchtem en een helling voor de bergprijs wordt de richting Buggenhout geno men, waar jeugdklub Bobo gastvrouw is. Van Buggen hout naar Baasrode is maar een boogscheut en daar zet café De Markies de deuren wijdopen. Wie er dan nog niet genoeg van heeft kan via Vlassenbroek naar Dender- monde pedaleren, waar de eindspurt aan café 't Peirt ver wacht wordt tussen 17.45 u en 18.30 u. Ge ziet, een juist uur kunnen ze hier ook al niet opzetten. De kostprijs Tegen een inschrijvingsgeld van 200 fr. mag men niet alleen deelnemen, maar krijgt men bovendien een serieuze verzekering, een boterham, zeven (7) konsumpties en wat fruit. De prijs die men even tueel verdient heeft, en dat moet niet steeds als winnaar zijn, is daarin ook al inbegre pen. De prijsuitreiking met T- dansant heeft plaats in de zaal Ckomilfoo in de Dijkstraat vanaf 20.00 u. De ingeschre ven deelnemers mogen er gra tis binnen, de anderen betalen een kleine bijdrage. Prijzen Zoals elk jaar zijn er een resem prijzen te verdelen, vooreerst zijn er prijzen voor de deelnemende groepen: de grootste, de luidruchtigste, de best verklede, de dorstigste, de origineelste, enzomeer. In dividueel zijn er ook fraaie prijzen te winnen voor de eer ste man/vrouw aan den arri- vee, degene die van verst komt, de grootste drinker, de dikste bierbuik, de mooiste benen, het mooiste vehikel, de bergprijs, enzomeer. Organisatie De feitelijke organisatie wordt gedaan door de Den dermondse Karnavalvercni- ging De Chikkebollen, die daarmee bewijst dat ze ook wat anders kan dan tijdens de karnavalperiode argeloze po litici in hun hemd zetten. De Chikkebollen hebben inge zien dat de datum moest ver legd worden en dat is zeker een piuspunt. Vroeger had deze gebeurtenis plaats op de eerste zaterdag van augustus, maar om deze happening in een breder kader te plaatsen werd de datum verlegd naar de kermisweek. Ondertussen zijn er reeds heel wat meer mensen uit vakantie terugge keerd en die willen allicht al lemaal hun bruine benen eens laten zien. zodat er net als vorig jaar op een stijgende belangstelling wordt gere kend. Wie geen fiets heeft kan nóg meedoen. In het station van Dendermonde kunnen im mers fietsen in goede staat gehuurd worden, al moet men dan wel vooraf verwittigen, want die voorraad is niet on beperkt. We vermoeden dat de échten nu al beginnen aan het op poetsen van hun voertuigen, aan het bedenken van origine le kledij of het kweken van een fameuze bierbuik, zodat allicht een prijsje binnen de mogelijkheden ligt. Aan het werk dus... Voetbal. De beide trainers van Kruibeke (dw) Al die willen te kaap ren varen.. Het zeevissen, wat oorspron kelijk een hobby was van en kele klanten in het café Hof van Grembergen, is nu uitge groeid tot een echte rage Overdonderd door de wilde verhalen van Paul de patron en andere Geerincken, voel den zich plots velen geroepen om de Noordzee te gaan trot seren en rijke vangsten uit de zilte zee te halen. Nu werd dus naar goede Vlaamse gewoonte een -sosjeteit» gesticht en nu reeds telt men er 43 leden. Geregeld trekken de Grem bergse zeeschuimers nu naar de haven van Blankenberge waar ze aan boord gaan van de Frajoliseen schip dat speciaal is uitgerust voor de sportvisserij met de lijn. De voorzitter beschikt ook wel over een schip, maar dat blijkt wel wat te klein... Dat de verhalen nog niet zo wild waren, bewijst de bij gaande foto. Op één dag vis sen haalden de stoere zeebon ken deze fraaie portie kabel jauw binnen, al vermoedden enkele afgunstelingen dat de opname werd gemaakt in de vismijn van Oostende... Niets daarvan. Sinds I januari van dit jaar hijsen de Slormvis sers geregeld de vlag in de top en overspoelen ze Grember gen en omstreken met kilo's kabeljauw tol groot genoegen van de thuisblijvende dames die zo in natura gekompen- seerd worden. Hengelen. De Slormvissers uit Grembergen komen geregeld thuis met rijke buit. Onlangs nog hadden ze ongeveer 150 stuks bijeen na een dagje op zee (xl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 32