Kultureel Centrum De Werf met nieuwe adem Herdersems «Lustig Vinkje- Koninklijk Grasbaanraces te Affligem Aalsterse Gilles andermaal op Jaarbeurs Sluierstraathappening in Aalst HAK heropent op 1 september 4 - 19.8.1988 - De Voorpost Aalst. Kijken en uitzoeken wat nog ontbreekt in de verzameling. Op de prondelmarkt op de Grote Markt maak wel kans het ontbrekende nog te vinden, (a) Daar zit muziek in. Voor U en voor HAK: zijn Hulp-, Advies- en Kon- taktcentrum 't Koerken, krisisopvangcentrum Nie mandsland, sociale werk- leerplaats Anders Wer ken, Teleshops... Zoiets gaat niet zo vlug in vlam men op! Donderdag 1 september, 20 u.: Grote Schouwburg (De Werf). Aalst. De Vennestraat de jongste tijd in de belangstelling omdat de buurtbewoners er Onder de bescherming van graag hei zware verkeer uit de weg willen (a). Vervolg van blz. 1 vraagformulier en binnen de 5 dagen het voorschot dat de helft van de uit koopsom bedraagt over maken. Dat kan aan de balie, via een gekruiste cheque of via een over schrijving op het rekening nummer van De Werf. Hoe geldig reserveren? 1. Afhalen van tickets aan de balie tegen kontante betaling. 2. Gekruiste cheque in omslag opsturen met ver melding van het aantal kaarten en de activiteit (binnen 5 werkdagen na telefonisch verzoek). 3. Storting op rekening nummer 091-0101913-92 (Gemeentekrediet-CC De Werf Aalst) na telefonisch kontakt binnen 5 dagen na aanvraag. Kaarten voor gereserveer de plaatsen dienen uiter lijk een half uur voor de aanvang van de desbetref fende voorstelling afge haald te worden, ongeacht de wijze van betaling. Kom op tijd Op vraag van velen zullen de toegangsdeuren geslo ten worden zodra een op voering van start gaat. Dit is een kwestie van beleefd heid en respekt. Wie te laat komt moet wachten tot bij de eerste onderbre king. Eventueel kan er een vluchtweg zijn. Wanneer er op het balkon niet be zette plaatsen zouden zijn kan daar eventueel wor den aangesloten. Abonnementen Tenslotte zijn er soorten abonnementen. Wanneer u een abonnement neemt kan u zelf uw zitplaats uit kiezen. Er zijn abonnementen «Klassieke muziek» en abonnementen met keuze uit 15 interessante voor stellingen. Abonnement 'klassieke muziek' - Groot abonnement/prijs per koncert: Donderdag 29 september: Cortus Musicus (Festival van Vlaanderen), 400 fr. Zaterdag 1 oktober: Scot tish Chamber Orchestra (Festival), 400 fr. Dinsdag 11 oktober: Cha- pelle Royale (Festival), 400 fr. Zaterdag 29 oktober: Nieuw Belgisch Blazersen semble, 250 fr. Vrijdag 2 december: I Fiamminghi. Zaterdag 17 december: Frans Liszt Kamerorkest, 500 fr. - Klein abonnement Zaterdag 29 oktober: Nieuw Belgisch Blazersen semble, 250 fr. Vrijdag 2 december: I Fiamminghi. Zaterdag 17 december: Frans Liszt Kamerorkest, 500 fr. Een maxi- of mini-abonne ment? Dit klinkt als mu ziek in de oren. Zes koncerten (groot abonnement) kosten je 1.550 fr. Voor 3 avonden (klein abonnement) betaal je 650 fr. Een Festivalabonnement kan je krijgen voor 900 fr. Een groot abonnement en een Festivalabonnement moet je wel kopen vóór 22 september 1988, een klein abonnement vóór 22 oktober 1988. Keuzeabonnement 1. Zaterdag 3 sep tember: Afrikaanse dansopera - Nodiho, 350 fr. 2. Vrijdag 16 september: Sansunokawa - Reizend Volkstheater, 250 fr. 3. Zondag 25 september: Toots Thielemans, 350 fr. 4. Vrijdag 7 oktober: Het Huis van Bernarda Alba - KNS, 350 fr. 5. Zaterdag 8 oktober: Ein Abend in Wien - Or kest Eddy De Latte, 450 fr. 6. Vrijdag 21 oktober: De distelkoningin - Lepo rello, 200 fr. 7. Zaterdag 22 oktober: De Vrek - NTG, 350 fr. Zondag 23 oktober: De Vrek - NTG, 350 fr. 8. Vrijdag 28 oktober: Shakexpearment - Le Jeu ne Moon, 200 fr. 9. Woensdag 2 no vember: Pasadena Roof Orchestra, 450 fr. 10. Donderdag 3 no vember: LSP-Band, 250 fr. 11. Vrijdag 4 november: Cantabile, 450 fr. 12. Vrijdag 25 november: Feestlokaal - De Nieuwe Danserije, 200 fr. 13. Zaterdag 26 no vember: Mannen Manen - Het Stil le Korps, 200 fr. 14. Zondag 27 november: Wortel Bach Live - Hans Liberg, 300 fr. 15. Woensdag 30 no vember: Vlaanderen erger je niet!, 125 fr. Met hun grasbaanraces georganiseerd door de Royal Auto-Moto-Club Anderlecht en het Track Team Affligem beleeft de regio alvast op zondag 28 augustus een première. Grasbaanraces kregen tot hiertoe enkel enige bekendheid in de Kempen en in Limburg. Dat uitgerekend Affligem deze speciale sportdiscipline importeert is niet te verwonde ren. Er is inderdaad de plaatselijke vedette Rik Wambacq die kampioen is bij de nationalen. Grastrackrace opgang. gebruik van methanol- Deze discipline stamt uit Grastrack wordt gereden brandstof. Spektakel gega- Skandinavië en kwam via op een piste in ovaalvorm randeerd want deze ma- Duitsland en Nederland in met 400 m omtrek en met chines mogen niet met onze kontreien. Ze kent machines die uit hun 500 remmen uitgerust zijn. Zij hier wellicht een steile cc het uiterste persen door aan zij gaan de renners Aalst Op de Grote Markt werd een prondelmarkt gehouden en zoals gewoonlijk kwam daar heel wat volk op af. (a) door de bochten in een continue gekontroleerde slip aan een duizelingwek kende snelheid. Stuur- vaardigheid en precisie staan dan ook centraal. Het rennerskorps wordt verdeeld door heats (rit ten) van telkens 4 ronden met 4 tot 6 deelnemers per heat. De organisatie zorgt er dan wel voor dat elk ren ner minstens één keer te gen elk ander renner in het strijdperk komt. Het ele ment spektakel wordt ruim aangezwengeld door het hoog aantal (36) heats met de daaraan steeds ver bonden spektakulaire start. Het programma boekje met voorgedrukte heattabellen laat de \toe- schouwer toe de wedstrijd optimaal te volgen en te genieten en zelf tussen standen op te stellen. De toppiloten professione le rijders, komen vooral uit Engeland, Nederland en Denemarken doch de Belgische snelle mannen Geert Cools (kampioen in ternationalen) en Geert Wamback (kampioen na tionalen) zullen degelijk weerwerk verrichten. Omdat grasracers steeds naar links draaien is het frame daarop berekend. Je kan er dus moeilijk rechts mee draaien. Heel hoge snelheden worden op een ovale piste niet ge haald. Hoogstens 90 km/u. Dat er geen remmen nodig zijn ligt aan het feit dat de motor een dermate hoge kompressie heeft dat hij bij gas terugnemen ge woon stilvalt. De viertaktmotor draait zo soepel dat slechts twee versnellingen noodzake lijk zijn: een om te starten en een andere tot het ein de van de heat want terug schakelen naar eerste ver snelling zit er duidelijk niet in. Praktisch Terrein «De Brempt» te Teralfene ligt langsheen de E40. De technische kontrole gebeurt te 10 u. De eerste verplichte trai ning te 11 u. De voorstel ling van de piloten te 13 u en te 13.30 u starten de wedstrijden. Uitreiking der prijzen te 18.30 u. Als omlijsting zijn er ook wed strijden !op enduro- en crossmachines wat aan lo kale piloten de kans biedt zich te meten op een gras- piste. Verder zijn er een feest tent, een discobar, stalle tjes met spijs en drank en een toiletwagen. Het ren nerspark is vrij toeganke lijk. Er is een ruime par king en het programma boekje wordt u gratis aan geboden. In de feesttent komt een TV-toestel zodat het verloop van het we reldkampioenschap wiel rennen kan gevolgd worden. De toegangsprijs bedraagt 160 fr, programmaboekje en parkeerplaats inbegre pen. Tot 12 jaar kan u er gratis in en tussen 12 en 16 betaalt u halve prijs. LH 16. Zaterdag 3 december: De Meeuw - Blauwe Maandag Compagnie, 300 fr. 17. Zondag 4 december: Victoria - Jasperina De Jong, 550 fr. 18. Zondag 18 december: Die Fledermaus - Operet- tentheater Praag, 900 fr. Je kiest minimum 5 voor stellingen uit de boven staande lijst, en dan kan je genieten van 5 abonne mentsvoordelen: - goedkoper (15% kor ting) - een goede plaats in de schouwburg - geen tijdverlies ter plekke - krachtdadige aanpak om je kulturele bagage ge regeld wat aan te dikken - gratis toezenden van Werf-publicaties. LH. Vervolg van blz. 1 in verband met de gewes telijke slotzang. Een aan tal leden scheurden af en stichtten Vimibel. Dat ge beurde ook te Herdersem waar «De Boskantvink» ontstond. Het aantal leden van «Het Lustig Vinkje» daalde tot de helft en er was behoefte aan een nieuw bestuur. Voorzitter Theodoor De Wolf wilde trouw blijven aan Avibo en vormde een nieuw af delingsbestuur en liet zich later (in 1983) wegens de hoge leeftijd vervangen door Roger Van Steen- brugghe. Ereplaketten Bij de viering van het 50- jarig bestaan werden vol gende verdienstelijke le den gehuldigd door het be komen van het ereplaket. Het zijn Theodoor De Wolf, 35 jaar voorzitter, Roger De Wolf, 25 jaar sekretaris en Paul Beulens en Freddy Melckebeeck 25 jaar bestuurslid. Vyftig jaar jong Op de viering van het vijf tigjarig bestaan waren af gevaardigden van de Hoofdraad present samen met voorzitters en afvaar digingen van vinkeniersgil den uit de regio Aalst met aan het hoofd gewestleider Julien De Swaef. Voorzit- Lede. In Impe zijn momenteel verfraaiingswerken in het dorp bezig. a ter Roger Van Steen- brugghe verwelkomde de vele afgevaardigden en se kretaris Roger De Wolf, zoon van de vroegere voorzitter Theodoor, schetste het wel en wee van de vereniging tijdens de voorbije halve eeuw. Hoofdmomenten van de werking waren alleszins de organisatie van het natio naal kampioenschap te Herdersem, het Kongres van de Vinkeniers van Midden-België en de pro testbetogingen te Roesela- re en te Tienen tegen de afschaffing van de bevoor rading. Dat werden tel kens hoogtepunten in de werking want met een vol le bus, samen met de Her- dersemse Kon. Harmonie «Concordia et Docilitas» waarvan sekretaris De Wolf een der steunpilaren is, werd daar aan deelge nomen. Gewestleider Julien De Swaef beklemtoonde de verdiensten van de leiders en na een gelegenheids toespraak door nationaal afgevaardigde F. Declerck werd hulde gebracht aan de nog levende stichter Frans De Smedt, aan Theodoor De Wolf die 25 jaar het voorzitterschap waarnam en nu erevoorzit ter is, aan Remi Cami en Louis De Waegeneer, me destichters doch door ziek te weerhouden en uiter aard ook aan de vele over leden leden. Al deze leden kregen de medaille van A.Vi.Bo met grote onder scheiding. Het Lustig Vinkje zelf ver eerde met een eigen me daille voorzitter Roger Van Steenbrugghe, sekre taris Roger De Wolf, ere voorzitter Theodoor De Wolf, medestichter en be stuurslid Frans De Smedt, afgevaardigde Freddy Melckebeeck en Paul Beu lens en Emiel Lambrecht. De genodigden kregen van het Gewest Aalst een ge denkpenning en de dames werden in de bloemen ge zet. De vereniging ontving van het Hoofdbestuur de fanion en van het Gewest Aalst een tinnen schaal. Jubileumzetting Aan deze jubileumzetting namen 50 liefhebbers deel. Overwinnaar werd de ons ondertussen ontvallen Emiel Lambrecht met «Luppeken». De leden van de Hoofd raad stelden dat «de Ko ninklijke Maatschappij Het Lustig Vinkje wellicht niet een van de grootste vinkeniersverenigingen is maar alleszins groot is in grote omstandigheden». Er werd aan toegevoegd dat langs de reke geen en kele ongeldige zang werd vastgesteld, met uitzonde ring dan wei van uitheem se zang. LH In mei woedde een brand het Stadsbestuur en met in HAK-'t Koerken. medewerking van: Kiwa- Kwaad opzet, dat de me- nis, Marnixring, Rotary dewerkers van dit Hulp- Aalst-Noord en Ronde Advies- en Kontaktcen- Tafel, trum maar niet kunnen be grijpen. Met man en macht wordt 't Koerken nu heropgebouwd. Op 1 september (datum waarop het nieuwe Koer ken de deuren opent) zingt de kruim van de Vlaamse kleinkunst een laatste zo merlied. Benefiet. Voor HAK. Jan De Wilde, Wil lem Vermandere, Ray mond van het Groene- woud en Lieven Taver- nier. Een kaartje kost 350 frank. Een steunkaart 500 frank en een kaart in voor verkoop voor 25-jarigen 250 frank. Op 20 augustus organize- ren de karnavalgroepen AKV Kest en AKV Los- sendeirdeveirdeirdeir in samenwerking met café Crocodile, café Bizarre, café Kashbah en platen zaak Solbemol een happe ning in de Sluierstraat te Aalst. Het feest wordt geopend om 14.00 uur met een ech te uitsmijter, want bij elke konsumptie in de café's Bizarre en Crocodile, krijgt men een bonnetje waarmee men een reis kan winnen. Om 19.00 uur is er een ballonwedstrijd in platenzaak Solbemol. Om 19.30 uur is er een optre den van MC D'Izomo's in de Kashbah en vanaf 15.00 uur kan men in de Sluier- straat terecht voor ccn etentje. Zangeres Monia is te beluisteren vanaf 21.30 uur in de Kashbah en na haar volgt er een optreden van de groep Fritz Van Oppervelde. Om 24.00 uur wordt de happening van een reis voor twee per- besloten met de verloting sonen. Andermaal zullen de Aalsterse Gilles die een jaar lang steeds de Aalsterse karnavalambassadeurs bij uitstek zijn een stand uitbaten op de Jaarbeurs. De werkingskosten en vooral het onderhoud en het steeds vernieuwen van kledij en attributen slorpen inderdaad heel wat fondsen op. U kan de kas helpen spijzen door u te goed te doen aan spaghetti, brochetten, koude schotel, panne koeken en ijsroom. Er is ook een ruime keuze aan meeneemschotels: brochetten, hot-dogs, hamburgers, witte of zwarte pensen en belegde broodjes. Aan tafel worden wijnen, frisdranken en koffie geserveerd. De stand staat andermaal aan de ingang van de spektakelhalle en is degelijk herkenbaar door de grote affiches met gilleskop die er zijn opgehangen. Vanzelfsprekend komt de opbrengst integraal ten goede aan verdere werking. Inzonderheid aan de verdere vernieuwing van hoeden en kostumering. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 4