STREEKNIEUWS 12 - 26.8.1988 - De Voorpost Wachtdiensten DOKTERS Aalst, Dr. L. Cleemput, Bredestraat 40. Tel. 70.55.75: vrijdag 26 augustus vanaf 20 u zaterdag 27 augustus de hele dag: zondag 28 augustus de hele dag tot en met maandag 29 augustus om 8 u. 's morgens; maandag 29 augustus en dinsdag 30 augustus vanaf 20 u.. woensdag 31 augustus vanaf 12 u., donderdag 1 september vanaf 20 u. tot en met vrijdag 2 september om 8 u. 's morgens, Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Andries, Steenstraat 10, Denderhoutem. Tel. 32.38.16: zaterdag 27 augustus en zondag 28 augustus. Hofstade, Gijzegem Dr. C. Buys, St. Annastraat 1, Hofstade. Tel. 78.57.26: zaterdag 27 augustus en zondag 28 augustus Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. J.M. Van Raemdonck, Grote Baan 219, Herdersem. Tel. 70.55.44: zaterdag 27 augustus en zondag 28 augustus Nieuwerkerken Dr. Meert, Erondegemdorp 12, Erondegem. Tel. 78.59.55: zaterdag 27 augustus en zondag 28 augustus. Apothekers Van zaterdag 27 augustus om 9 u. tot zaterdag 3 september om 9 uur: Premereur Boterstraat 6, Aalst Clevers, Schildekensstraat 85, Smetlede Kelles, Dorp 21, Moorsel Wakker-Geussens, G. Gezellestraat 43A, Denderleeuw Van vrijdag 26 augustus 19 u. tot vrijdag 2 september 19 u. De Doncker, Brusselbaan 101, Hekelgem TANDARTSEN De Clippel, Zandstraat 100, Erondegem. Tel. 78.95.07. Zaterdag 27 augustus van 14 tot 18 u en zondag 28 augustus van 9 tot 12 uur. DIERENARTSEN Dr. J. Vanthuyne, Brusselbaan 192, Hekelgem, 053- 66.02.27 op zaterdag 27 en zondag 28 oogst. Verpleegkundigen Annie De Moerloze, Lindelaan 52, Erondegem, 053- 77.66.67 op zaterdag 27 en zondag 28 oogst. Antigifcentrum 02/345.45.45 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 AA: 091 25.86.29 Aalst. Op de Molendries zijn werken aan de gang a Aalst. De Hofstaadse dekenij bestaat 35 jaar en dat werd gevierd a Aalst Kalender Zaterdag 27 augustus 20 uur: Beach-party in jeugdhuis de Klup. De toegang 60 fr. één cocktail naar keuze gratis, ledereen wordt verwacht in strandkledij (is geen verplichting). Zondag 28 augustus 8 uur: vertrek aan café «De IJzer», Vlaanderenstraat 13, Aalst. Ijzerbedevaart (Diksmuide) en bezoek Verschaeve museum Alveringem. Inl. Joachim Van der Meersch, Ledebaan 59, Aalst. Tel. 70.52.53 voor 26 augustus (Priester Daensvrienden Aalst). Woensdag 31 augustus 14.30 uur: bezoek aan Brouwerij Dendna-Safir (Aalst). Bijeen komst aan hoofdingang van de brouwerij. Inl. Luc D'Hondt, tel. 21.02.79 (Vlaams Verbond voor Gepensioneerden groot- Aalst). Donderdag 1 september 15 uur: speciale vergadering voor al de deelnemers aan de groepsreis «Straatsburg - Vogezen» in bovenzaal van café «Den IJzer». Vlaanderenstraat, Aalst. Inl. Luc D'Hondt, tel 21.02.79 (Vlaams Verbond voor Gepensioneerden groot- Aalst). Vrijdag 2 september 20 uur: diapresentatie «Ontstaan van de Bijbel» (Oude en Nieuwe Testament). Evangelisch Centrum. Tramstraat 1. Aalst. Inl. W Goossens. tel. 054-32.30.93 (Evangelische Gemeente Aalst). 20 uur: spreekbeurt «Het Sjamanisme» door Hongaarse Aalst. Burgemeester De Kerpel en minister Wallniel bij (a) helderziende Sjamaan Joska Soos in zaal «De Koornbloem». Grote Markt, Aalst (vriendenkring De Levensboom). Eau d'Heure Met de stuurgroep niet aktieve stadspersoneelsleden op dinsdag 20 september ééndagsuitstap naar de meren van de Eau d'Heure. Prijs 350 fr. voor bus, koffiepauze en middagmaal. Uiterlijk in te schrijven en te betalen op 15 september. Wijkbib Sint-Job gesloten Bij beslissing van de gemeenteraad wordt het filiaal in de Sint- Jobstraat 88 gesloten vanaf 1 oktober 1988. Ontleende werken kunnen ingeleverd worden elke vrijdag van oktober in de wijkbib Sint-Job tussen 18 en 20 u. en nadien in de hoofdbibliotheek, Molenstraat 51 (De Werf). Bewoners van het Sint-Jobgebied zijn van harte welkom in de hoofdbib, te Nieuwerkerken, Dorpstraat 17 of in elke andere wijkafdeling. Veilig schoolverkeer De stedelijke politie brengt een aantal tips voor alle leerlingen die op het grondgebied van groot-Aalst schoollopen. Wie van school verandert volgt vanaf september een andere schoolroute. Zorg er voor dat je die weg vóór het begin van het schooljaar reeds een paar keer hebt afgelegd. Besteed aandacht aan de moeilijke en gevaarlijke punten en vermijd die zoveel mogelijk. De veiligste weg is niet atijd de kortste. Kijk uit naar alle kanten voordat je op het zebrapad oversteekt. Voor en tijdens het oversteken probeer je oogkontakt te krijgen met de bestuurders. Op die manier weet je dat zij je ook gezien hebben. Ook motorfietsen, fietsen en bromfietsen kunnen een voet- Vaderlandse plechtigheden Zondag 4 september 1988: herdenking van de bevrijding 9.45 uur. samenkomst op het binnenplein van het stadhuis: 9.55 uur: Grote Markt: hijsen van de vlag: 10.05 uur: OPTOCHT: Grote Markt, Lange en Korte Zout- straat, Keizerlijk Plein, Vredeplein, Nieuwstraat, Grote Markt. Er zullen bloemen worden neergelegd aan het monument van Koningin Astrid, aan het monument van de gesneuvelden en aan de herdenkingsplaat van Hugo Lefèvre in de ingang van het stadhuis: 10.45 uur: toespraak door Burgemeester M, De Kerpel in de trouwzaal van het stadhuis. 11.30 uur: Grote Markt: concert door de fanfare van de Stedelijke Brandweer. Zondag 25 september 1988: herdenking van de onafhan kelijkheidstrijders 1830 10.45 uur: samenkomst op het binnenplein van het stadhuis; 11 uur: hijsen van de vlag; neerleggen van bloemen aan het monument van de onafhankelijkheidsstrijders van 1830; toe spraak door Burgemeester M. De Kerpel in de trouwzaal van het stadhuis. De bevolking wordt vriendelijk verzocht aan deze plechtighe den deel te nemen en de huizen te bevlaggen. Aalst. Marcel De Block, lid van het feeslkomitee en grapjas bij uitstek (a) de opening van de jaarbeurs Aalst. De Plezante Biekes waren present op de Hofstaadse kermis a Aalst. Voor Jan Doorns en zijn medewerkers betekent de jaarbeurs dat er keihard moet gewerkt worden (a) Aalst. De Aalsterse deken wijdde zoals de traditie dat wil de jaarbeurs in (a) Aalst. Luisteren naar minister Waltniel tijdens de opening van de jaarbeurs (a) ESV met boeiend vrijwilligerswerk Het Edukatief Samenwerkingsverband, is een organisatie die sinds 1984 kursussen opzet voor laaggeschoolde volwasse nen. In deze kursussen gaat het vooral om het verbeteren en verwerven van sociale kennis en vaardigheden in kombinalie met het verbeteren van taal- en Tekenvaardigheid Deze kursussen starten opnieuw in oktober en wat misschien ook belangrijk is: ze zijn gratis. Tot nu hebben wij deze programma's opgezet in Aalst, Wetteren, Dendermonde en Ninove. Voor het eerst zetten we nu ook in Geraardsbergen programma's op. Zonder fouten schrijven, brieven schreven, formulieren invul len, procenten berekenen, veel volwassenen hebben er moeite mee. Daarom worden er, sinds een paar jaar, op verschillende plaatsen in Vlaanderen kursussen opgezet, ganger aanrijden. Oversteken gebeurt op het zebrapad of op een plaats waar je voldoende zicht hebt op het verkeer. Oversteken tussen geparkeerde auto's is gevaarlijk. Indien je geen andere keuze hebt stel je dan op voor de geparkeerde auto's zodat de bestuurders je zien staan. Denk eraan dat de andere weggebruikers de fouten die jij als voetganger maakt niet steeds opmerken, zodat ze niet altijd een ongeval kunnen vermijden. Milieubeurs Onder het motto «anders werken anders leven, anders kopen», heeft van vrijdag 16 tot en met donderdag 22 september telkens van 9.30 u. tot 21 u. de Milieubeurs plaats in de Ketzershallen. Opening op donderdag 15 september te 19.30 u. in de Keizershallen met verwelkoming door burgemeester Maurice De Kerpel, toespraak door staatssekretaris voor leefmilieu, grondbeleid en huisvesting, Miet Smet en toespraak door schepen André Doorns. Ook prijsuitreiking van de ballonwedstrijd gehouden op 17 maart tijdens de aktie «Plant een bos». Tema's: leefmilieu: problemen en oplossingen, door openbare diensten en verenigingen, commerciële beurs, voor natuur- voeding, alternatieve energie, alternatieve geneeskunde, an ders bouwen en wonen, biologische land- en tuinbouw enz. Milieutechnologie met producenten, invoerders en promoto ren van preventieve en curatieve technieken Werken mee aan omkadering en groenvoorziening: Dienst Leefmilieu, stad Aalst; Dienst Openbare Werken, stad Aalst; Flora S.V., Bloemenveiling Aalst; Groendienst, stad Aalst; Hoger Rijksinstituut voor Tuinbouwschool, Melle; Stedelijke Technische Tuinbouwschool, Kortrijk; Technisch Instituut Scheppers, Wetteren Organisatie en informatie: stadsbestuur Aalst, dienst leefmi lieu. Grote Markt 3. 9300 Aalst Tel 053-77.11.11,toestel 253 (tijdens kantooruren, niet op vrijdagnamiddag). Kunst- en ambachtenmarkt Elfde editie op zondag 11 september van 10 tot 24 u. met volgend programma: Doorlopend: Bloementapijt van 800 m2 op de Grote Markt en tuinaanleg op de binnenkoer van het Stadhuis. Meer dan 200 deelnemers demonstreren oude ambachten en creatieve handvaardigheden op de Grote Markt en in de Kerkstraat, St.-Martensplein, Vismarkt, Onderwijsstraat, De Coninckstraat en Molenstraat. 11 uur: Kiosk Grote Markt, Koninklijke Fanfare Kunst en Vermaak. 11 uur. Cultureel Centrum: 1e verdieping: Vier op een rij. aperitiefkoncert. 12 uur - Grote markt: Beiaardkoncert. 14 uur - Molenstraat: Straatorgel. 14 uur - Grote Markt: Marino Basso - straatanimatie 15 uur - binnenkoer Academie Schone Kunsten: Leprechaun: Schotse en Ierse folk. 16 uur - Grote Markt. De Westvlaamse Big Band. 17 uur - Gaanderij Cultureel Centrum: Kamagurka en Herr Seele. 18 uur: Lazy City Streetwalkers - Streetparade. 20 uur - Grote Markt La p'tite Fanfare - straatcircus 22 uur - Grote Markt en Graanmarkt, het vuur van de draak, totaalspektakel met muziek, dans en vuurwerk. Benefiet heropeningskoncert HAK In mei woedde een brand in HAK 't Koerken. Kwaad opzet, dat de medewerkers van dit Hulp- Advies- en Kontaktcentrum maar niet kunnen begrijpen. Met man en macht wordt 't Koerken nu heropgebouwd. Op 1 september (datum waarop het nieuwe Koerken de deuren opent) zingt de kruim van de Vlaamse kleinkunst een laatste zomerlied. Benefiet. Voor HAK. Jan De Wilde. Willem Vermandere. Raymond van het Groenewoud en Lieven Ta- vemier. Een kaartje kost 350 frank. Een steunkaart 500 frank en een kaart in voorverkoop voor - 25-jarigen 250 frank. Daar zit muziek in. Voor U en voor HAK: zijn Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum 't Koerken, krisisopvangcentrum Niemands land, sociale werk-leerplaats. Anders Werken. Teleshops... Zoiets gaat niet zo vlug in vlammen op! Donderdag 1 september - 20 u. - Grote Schouwburg (De Werf). Onder de bescherming van het Stadsbestuur en met mede werking van: Kiwanis, Marnixring, Rotary Aalst-Noord en Ronde Tafel.

De Voorpost | 1988 | | pagina 12