C Nand Ria brengt unieke tentoonstelling in Zele «Kiezen voor kunst nu te Dendermonde» Tentoonstelling werk Frans Masereel in Buggenhout Hedendaagse glaskunst en keramiek in Vredeshuis Gratis naar de Lazy City Jazzband 14 - 26.8.1988 - De Voorpost Op weg naar Mons Veritatis In de maand september zal de Herderstraat te Zele het unieke kader vormen voor een al even unieke openlucht tentoonstelling. Nand Ria, een kunste- naar uit Melle expozeert er dan zijn werken die de link willen leggen tussen 3 u. Troosting voor veteranen en om 15 u. start onze eerste de reklame en de verkeersborden. Het wordt een niet alledaagse tentoonstel- e Kng' want in zijn kunst heeft Nand Ria de logo's of kentekens verwerkt van een aantal Zeelse bedrijven die dit initiatief steunen. Zijn streven bestaat er in de denkbeeldige grens tussen reklame en kunst die als een soort van mythe in het leven wordt gehouden te overschrijden en aan te tonen dat die grens eigenlijk niet bestaat. Aalst. Na afloop van het officiële gedeelte mochten de leden van de Herdersemse fanfare even uitblazen (a) De Levensboom In zaal De Koornbloem, Grote Markt, organiseert Vrienden kring De Levensboom op vrijdag 2 september te 20 u. een voordrachtavond, te brengen door de Hongaarse helderzien de sjamaan Joska Soos. Via dans en ritme raakt de sjamaan in trance en krijgt kontakt met andere werkelijkheidsniveaus. Op die manier zou hij in kommunikatie komen met overlede nen, met geesten, met andere entiteiten. Spreker wil dat illustreren via diaprojekties en verder demon streert hij een klankmeditatie die lichaam, ziel en geest in harmonie overeenstemmen met Tibetaanse schalen. Op vrij dag 9 september volgt dan een psychometrische séance met het Nederlands medium «Bouw». En op 12 september start een kursus hypnose door R. Van Der Donck. De lessen worden gegeven op maandagen 12 en 19 september en op dinsdag 27 september telkens in De Koornbloem vanaf 19u30. Deelnemen kost 1500 fr. Info en inschrijven via 053- 77.62.12. Bloementapijt Opening van het bloementapijt en tuinaanleg op de Grote Markt op vrijdag 9 september te 19u30. Zesde Hartefeesten In en rond de H. Hartknng, Dr. de Moorstraat, wordt tijdens het eerste weekeinde van september gevierd. De opbrengst komt integraal ten goede aan de onderhouds- en herstellingswer ken van de H. Hartkerk en de renovatie van de Kring via een meerjarenplan. Op zaterdag 3 september vanaf 18 u. kaas- en wijnavond. Kaas met brood voor 250 fr. Op zondag 4 september vanaf 9 u. rommelmarkt en vanaf zondagmiddag tot -avond eetfestijn met varkenshaas, kipfilet of tong in Madeirasaus. Op maandag 5 september vanaf 14 u. namiddag met allerhan de animatie. Tijdens de drie en posters. bijkomers 63, 9. Chiro 55, 10. Expans 52 en 11. Ezzl 50. Marianne De Meerleer won de zaalkwis. Patro-tornooi Tomooi met kombinatie van kadetten en veteranen op 26, 27 en 28 oogst. Aanvang: vrijdagavond. 19 u. schiftingen voor veteranen. Zaterdagmorgen: 9u30: schiftingen voor kadetten, 6 wedstrijden 15u30: aanvang van de laatste wedstrijd. Zondagmorgen 9u30: 3 wedstrijden met kadetten: 1ste tot 6de plaats. 13 u. Troosting voor veteranen en om 15 ploeg in een bekerwedstrijd van K.K.V.S. 17u30: Finale voor de veteranen. Op dit tornooi zal voor het eerst de nieuw gestichte club V.V.V Herdersem (Vereniging Van Veteranen Herdersem) aantre den, samengesteld met oud-spelers van S.K. en Patro. Dit alles op het terrein van Patro. Werk der Volkstuinen Op zaterdag 3 september opening met receptie van de jaarlijkse tuinbouwtentoonstelling te 19 u. in lokaal 't clubhuis. Deze tentoonstelling zal toegankelijk zijn op: zaterdag. 3 september vanaf 20 u. zondag, 4 september vanaf 11 tot 13 u. en vanaf 14 u. maandag, 5 september vanaf 11 tot 13 u. en vanaf 14 u. Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Fons en Godelieve De Koninck-De Croes. Volgend weekend: René en Godelieve Van Eeckhout. Moorsel Kon. Harmonie Sint-Cecilia Eerste groot steakfestijn aanstaande zondag 28 oogst van 11 tot 15 en van 18 tot 20 u. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat 13. Ijzerbedevaart De Vlaamse Klub Meldert-Moorsel organiseert een busreis naar Diksmuide a.s. zondag 28 oogst. Vertrek op Moorsel- Dorp te 8 u. 300 fr. Inschrijven bij Philemon Merckx, Molen- kouterbaan 12 en Willy De Petter, Pleitbezorgersstraat 14 Bedevaarten Op maandag 5 september naar Parijs met O.L.V. van de Wonderbare Medaille. Nog enkele plaatsen vrij. Vertrek op het Dorp te 5 u. Inschrijven bij Pater Edgard. Op dinsdag 20 september naar de H. Aldegonde te Mespe- laar. Niet op 13 september zoals eerder gemeld. Inschrijven bij Alice Doom, Beugemstraat. Hobbyklub Hobbytentoonstelling door de KBG-Hotbyklub op zaterdag 27 oogst van 18 tot 22 u. en op zondag 28 oogst van 10 tot 12 en van 14 tot 22 u. iri het Parochiehuis. Fietsen Met KAV mag iedereen mee. Elke woensdag fietsen met vertrek te 19 u. aan het Parochiehuis. Is Nand Ria dan een zon derling? Helemaal niet, hij is een doodgewone jonge man die zich niet bepaald gelukkig voelt met de he dendaagse moderne kunst en voor zichzelf een nieu we weg zoekt om zich op een kunstzinnige wijze te uiten. Fernand Huyghe zag op 25 mei 1948 het levens licht in Landskouter. Hij lijk overbrengt. Die twee elementen kombineren op een kunstzinnige wijze, zonder eigenlijk de essen tie van beide te verwaarlo zen, dat wilde Nand Ria uitproberen. Hij gaat experimenteren en gebruikt de bestandde len van verkeerstekens en reklameborden en noemt de reeks die tot stand kwam «snelwegkunst». De kunstwerken in de Her derstraat werden gemaakt op een aluminium plaat doe met polyester en vinyl wordt bewerkt. Dat is een heel biezondere techniek die heel wat technische vaardigheid vergt. Nand Ria heeft die techniek hele maal onder de knie en au tomobilisten zullen beslist even de tijd moeten nemen om deze heel aparte maar mooie kunst van dichterbij te gaan bekijken Nieuwerkerken tentoonstelling van prentkaarten studeerde monumentale In 1987 expozeert hij deze kunsten aan de konink- heel aparte werken in de lijke akademie voor schone Galerij Bernard Mantz in kunsten te Gent, brons- Amsterdam Nand Ria skulptuur aan de hogere gaat nog verder. Hij spoort rijksschool voor beeldende de logo's van bedrijven op kunsten te Anderlecht en en komt tot de vaststelling expozeerde zijn werken dat die geïnspireerd zijn op onder het pseudoniem de eenvoud van de oerte- Nand Ria. In zijn beginpe- kens. De volgende stap is riode als kunstenaar leefde gauw gezet: logo's als re- hij zich uit als bronsskulp- klame onder de vorm van teur, maar mettertijd stap- verkeersborden expozeren te hij van deze kunstvorm op de straat De symbiose af. Een en ander was het tussen reklame en verkeer gevolg van het feit dat hij is ontstaan, de grens tus- zich meer aangetrokken sen kunst en reklame is voelde tot de wereld van verdwenen, het surrealisme en meer nog tot de betekenis van de archaïsche tekens, oerte- kens of fosfenen. In 1986 maakte hij daar over een studie en gaat hij op zoek hoe hij die tekens die onbewust door ieder een worden gebruikt en be grepen, kan aanwenden in zijn kunst. Het gevolg is natuurlijk dat iedereen zijn kunst ook kan begrij pen, kan invullen met zijn eigen fantasie. Zijn er enerzijds de archa ïsche tekens, dan zijn er anderzijds de verkeers-te- Land- en Tuinbouw Opening van de «Regionale Week van de Belgische Land- en Tuinbouwprodukten» in de trouwzaal van De Werf op woens dag 31 augustus te 20 u. KWB-wandeltocht KWB-Nieuwerkerken organiseert een grote gezinswandel tocht in het teken van het Mariajaar. Aansluitend barbecue, op zondag 28 augustus 1988. Inschrijving en start aan zaal Volkskring te 14 uur. Elke deelnemer wint een prijs. Deelname: 50 F. per persoon en maximum 150 F per gezin. Zele aan de eer Vrijdag 2 september om 18.00 uur wordt de heel biezondere tentoonstelling van Nand Ria geopend. Die opening vindt plaats in de hall van de firma Goeters in de Herderstraat te Zele. Burgemeester De Bruyne van Zele zal de inleiding voor zijn rekening nemen, en Paul Huylebroeck, die deel uitmaakt van de kunstredaktie van Gazet Van Antwerpen, bespreekt het hele initiatief terwijl kens die op hem een grote bestendig afgevaardigde invloed uitoefenen. Dat Etienne De Cuyper de ten- komt omdat ook die een toonstelling voor geopend groot impact hebben, door zal verklaren Naast de Zele. Een schets van hoe de Herderstraat er in de loop van de maand september zal uitzien. iedereen worden begrepen. Kleuren en vormen verkeerstekens roepen openlucht tentoonstelling de die men tot 30 septemher kan bekijken, loopt er in tomatisch in het onderbe- de hall van de Firma Goe- Baardegem Jubileum Op 24 september jubileren Hoop in de Toekomst (65 jaar) en SM. Ons Huis (60 jaar). Chirofeesten Op 3 en 4 september worden de nieuwe lokalen ingezegend en ingefeest. Op zondag 4 september eucharistieviering uitzonderlijk te 10u30 in de kerk. Daarna optocht naar de lokalen en inwijding K.S.A. Sint-Amandusbond viert feest Zondag 28 augustus '88: K.S.A.-bondsdag. Te 10 uur eucharistievienng in de O.L.Vr. Hemelvaartkerk en te 17.30 u familiefeest in het K.S.A.-heem, Bredestraat 37. ledereen welkom! Grote barbecue Op zondag 28 augustus organiseert de Aalsterse Schuttersgil de Sint-Joris op de schietstand, Termurenlaan 24 te Erembo- degem: Opendeurdag van de schuttersgilde van 9 tot 19 uur, met mogelijkheid tot schieten Grote barbecue van 11 tot 19 uur met barbecueworst, brochetten, kotelet met groenten, brood en sausen. Deelname 250 F. Hengelkampioenschap De Erembodegemse «Oude Lambiekvissers» hebben de technische organisatie in handen van het hengelkampioen schap van de stad Aalst dat op zondag 4 september a.s. georganiseerd wordt op de spiegelvijver van het Aalsters stadspark. Voor inschrijving: dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33. Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 283. Met VTB-VAB naar Slnt-Genesius-Rode Zondag 4 september met de autocar naar Sint-Genesius- Rode voor deelname aan de Gordel: 7 of 14 km wandelen. Volgende opstapplaatsen zijn voorzien: Station Haaltert (10 u kerk Terjoden (10u05), Haring Aalst (1 Oul 5), Keppestraat Erembodegem (10u20), Station Denderleeuw (10u30). Deel name in de kosten: 200 F. Autocar en deelnemingsgeld inbegrepen. Vooraf inschrijven bij de plaatselijke VTB-VAB vertegenwoordigers is noodzakelijk. A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden: woensdag 31 augustus te 20 uur, in de bovenzaal van het Parochiehuis. A Capellakoor Termuren De wekelijkse koorherhalingen van het A Capellakoor Termu ren starten (opnieuw) op dinsdag 6 september, om 20 uur. Nieuwe koorleden (ouder dan 18 jaar) zijn van harte welkom! De herhalingen van het gregoriaans mannenkoor starten (opnieuw) op donderdag 1 september om 19.30 u. Postzegelkring Dendria zet nieuwe werkjaar in Parochiehuis.''"^"6'18'1 2°"da9 28 au9uslus le 10 Uür in hel Herdersem Zware val Motorrijder Danny Cammerlinck uit de Gentstraat 425 deed verleden zondagmorgen rond 02 u. een zware val op de Grote Baan te Herdersem. Hij (iep daarbij ernstige verwondingen op. .Centrumkwis 1. De Toren 73 p., 2. DF en BGJG 68, 4. KSA 67, 5. De Gebuurs 66. 6. Only for fun 65, 7, Vriendenkring 64, 3. De Lede wuste van de mens gebod, verbod, toelating op. ters ook nog stelling met tentoon- werk van Van 2 tot 18 september a.s. wordt in de Vierhuizenga- lerij. Sporthal Vierhuizen te Buggenhout, werk van Frans Masereel tentoonge- penen en de Werkgroep van de Gemeentelijke Kul- turele Raad hun medewer king verlenen, wordt geopend op vrijdag 2 sep- Vierde Vlaams weekeinde met Tuinfeest Op zaterdag 3 september vanaf 18 u., Poortendriesstraat 41, te Lede. vierde Vlaamse weekeinde met tuinfeest met te 21 u. optreden van de animatiegroep «Zakdoek». Op zondag 4 september vanaf 16 u. tuinfeest. Te 14 u. reeds wandelzoek tocht met 10.000 fr. prijzen. Natjes en droogjes ter plekke te bekomen. Gegrepen De jonge voetgangster A. Smekens werd door een auto gegrepen Het negenjarig meisje liep verwondingen op en werd naar het ziekenhuis te Aalst overgebracht. Naar de Ijzerbedevaart Het ontmoetingscentrum Soetekin organiseert een busreis dat blijkt ook de goede re- Nand Ria en daarin brengt klame te doen tekens ge- hij een ludiek spel met de bruikt, oertekens, die een verschillende verkeers-lo- boodschap klaar en duide- go-borden. naar de Ijzerbedevaart aanstaande zondag 28 oogst, 200 fr. editie een onverwacht afstapje inbegrepen. Info en inschrijven via 053-80.48.22. Vertrek te 8 u. aan Soetekin, Nieuwstraat 32. Stopplaatsen: Impedorp 8u15, Wanzeledorp 8u25, Smetlede- dorp 8u35 en Oordegemdorp 8u45. Reeds enige tijd vinden er toonstelling uit te pakken, terug plaatselijke tentoon- Uiteraard werd als lokatie stellingen plaats van «Kie- terug het stadhuis van zen voor Kunst», het pro- Dendermonde gekozen, ject van C.S.C.-Vormings- dat een prachtig kader werk dat tijdens vorige biedt voor een dergelijke steld Deze belangwekken- tember te 20 u. Hector Wa de ekspositie, waaraan het terschoot, kunstkritikus Gemeenschapsministerie A.I.C.A. verzorgt de inlei- van Kuituur, het kollege ding van burgemeester en sche- Frans Masereel. geboren te Blankenberge in 1889, overleden in 1971 in Avig non, was schilder en grafi- kus die vooral bekend ge worden is door zijn eks- pressionistische houtsne den (La passion d'un hom- me. Images de mon pays) uit de jaren twintig, werk waaruit een sterk sociaal- kritische bewogenheid ke deelnemer een werk spreekt waarmee deze aan de fede- De tentoonstelling in de rale eindtentoonstelling in 'Vierhuizengalerij' is elke groot suksës kende. Vrijdag 2 september 1988 is het terug de beurt aan tentoonstelling. De ope ning vindt plaats om 20 u. met een welkomstwoord door Marjan Anseeuw, mei 1989 deelneemt. Ook het publiek duidt via het «bod op kunstwerk» drie werken aan die op deze eindtentoonstelling terug te vinden zijn. Bovendien kunnen de bezoekers door Dendermonde-centrum om plaatselijk voorzitter van deelname aan het «bod op 33.67.68. dag van 16 tot 21 u. toe gankelijk, tijdens de week ends van 10 tot 12 en van 14 tot 21 u. Groepen en scholen kunnen voor een afspraak terecht op het telefoonnummer 052/ plaatselijke ten- Op vrijdag 2 september om 20 uur nodigen Beatrice Nee tens (Aalst) en Gerda Blindeman (Melle) alle belangstellenden uit voor de opening van de tentoonstelling, in het Vredeshuis, Espla nadestraat 8, hedendaagse glaskunst en kera miek. de S.P., gevolgd door de inleiding van Ivan Ver- leyen, gemeenteraadslid en federaal voorzitter Na dien wordt dooi' de organi sator aan het publiek een receptie aangeboden. Acht kunstenaars nemen deel aan de tentoonstel ling, waarbij een aantal vertrouwde maar ook een aantal nieuwe namen: Blindeman Alois, Claes- sens Isidoor, Leen Cau- dron. De Boeck Karei, Gijsbrechts Marie-Louise, Beatrice Neetens, een groeiende intensiteit glaskunst op dit ogenblik van het lijnenspel in haar een hoge graad van verfij- recente werken, ning bereikt heeft, kreeg Gerda Blindeman, af- haar artistieke vorming komstig van Baardegem, aan het Hoger Instituut geeft beroepshalve les in Sint-Lucas te Brussel en de plastische opvoeding. Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. Haar werk werd ver scheidene malen geselek- teerd o.a. in 1981 door de stad Moeskroen, in 1984 door Design in Belgium, in 1985 door Galerij Transpa rence voor Linea en in 1987 door de Marnixring Haar werk vertolkt een eigen ideeënwereld. Er is Het onderwerp is vaak de vrouw. Om haar beel den kleur te geven maakt ze gebruik van engobes en oxydes of extrakten uit plantaardige en minerale Maes Antoine, Steeman om 20 u. in het stadhuis stoffen. Ze exposeert kera- Frederik en Van Gehuch- van Dendermonde of tii- miek sedert 1981 ten Veerle dens volgende openings- De tentoonstelling loopt De jury van Kiezen voor uren: tot 30 september 1988. Het Kunst, bestaande uit drie Zaterdag 3 september van VroHoahnio ia alla fianna kunstwerk» een werkje winnen dat iedere kunste naar met dat doel ter be schikking stelt. De laureaten van de fede rale eindtentoonstelling kunnen een prijzenpot van in totaal 30.000 fr. win nen. Bovendien worden een aantal eervolle vermel dingen uitgereikt met een eraan verbonden prijs in natura Alle geïnteresseerden wor den verwacht op de ope ning vrijdag 2 september (pvr) Vredeshuis is alle dagen geopend, uitgezonderd op maandag. (L.H.) «vaste leden» en drie «plaatselijke» kiest van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Zondag 4 september van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Zondag 4 september om 18 u. vindt de trekking van het «bod op kunstwerk» plaats en wordt de uitslag van de jury bekend gemaakt. Kunstenaars die in dit pro- jekt geïnteresseerd zijn kunnen voor inlichtingen en/of het reglement terecht op het sekretariaat: De Geest Alfons, Noordlaan 19. te 9330 Dendermonde, telefoonnummer 052- 22 14 07 Een tiental jaren geleden is ze zich beginnen toeleg gen op keramiek nadat ze eerst een tijd geschilderd had. De keramiek van Ger da Blindeman is haast mo numentaal te noemen. Haar beelden zijn fors, niet wat het formaat betreft, wel wat haar opbouw betreft. Vijf lezers kunnen gratis naar het koncert van de Lazy City Jazzband van zondag 28 augustus om 11.00 uur in café Corner aan de Leo De Bethunelaan 1 te Aalst Belangstellenden moeten zo snel mogelijk zich wenden tot De Voorpost, Dr. De Moorstraat 6 te 9300 Aalst. JM Heyman Aalst. Al vele jaren zorgt deze ploeg ervoor dat niemand van de jaarbeursbezoekers dorst moet lijden (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 14