Naar volgende ronde ondanks kaartendans Te krampachtig VW Hamme bekert tegen Lierse Zeer moeizaam Serge Geldof (VW Hamme) "We laten ons niet afmaken" Beker van België - Beker van België K.A.V.D. oefent tegen F.C. Baasrode Juniores Tom Steels is nu junior L)e Voorpost - 26.8.1988 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Sportkring Sint-Niklaas - La Louvière 2-0 Voetbal is oorlog, waar hebben we dat nog gehoord? Wel op Sportkring Sint-Niklaas hebben we dit niet alleen gehoord maar ook gezien in deze bekerwedstrijd. De hardheid van de Waalse klub, mede in de hand gewerkt door een zwak leidende scheidsrechter Javaux, hebben van dit bekerduel een echte veldslag gemaakt. Een veldslag die zelfs verder oversloeg naast het terrein toen de Waalse spionkop slaags geraakte met enkele thuissupporters. Beide ploegen die dus binnen enkele weken (9.10.1988) terug tegen elkaar uitkomen in Sint-Niklaas, lieten ondanks dit "hard" spel geen onaardige indruk na, al dient gezegd dat Sint-Niklaas veruit de betere ploeg was. Calleeuw scoort vanop afstand de Wolven dan een eerste leeuw, had het dan moeilijk Met een blitzstart lieten maal hun tanden zien want en het mag een wonder heten beide partijen direkt blijken Hamilton kreeg het eerste dat de geel-blauwe thuisfor- dat zij deze bekerwedstrijd geel na een gemene fout op matie de klus niet kon afma- ernstig meenden en dat ze Daniel Maes. ken voor de rust. Op de 24e beiden wel de verplaatsing Amper een minuut later minuut knalde Gunther De wilden maken naar Sporting dan toch sukses voor de thuis- Meyer tegen de binnenkant Lokeren in de volgende ron- ploeg toen het leder bij de van de paal en nadat de bal de. La Louvière stuurde de geblokte Mare Calleeuw ook nog even de andere zijde snelle Swinnen weg maar Van kwam, die meteen uithaalde opzocht, kon een bezoekend Raemdonck waakte, terwijl vanop zo'n 25 meter en de bal verdediger de 2-0 voorkomen, zijn thuisploeg via een drie- voorbij de onthutste Waalse op de 39e minuut eenzelfde hoekje Cornet-Cornelissen- doelman tegen de netten scenari maar nu was Cornelis- Calleeuw nog dichter tegen de plofte. sen in de hoofdrol. Zijn schot openingstreffer kwam. Nog La Louvière, wat aangesla- belandde eveneens tegen de voor het eerste kwartier lieten gen door deze kogel van Cal- paal zodat ook deze poging VOETBAL Eendracht Zele-Farciennes 2-0 Sint-Niklaas - La Louvière 2-0. Deze kopstoot van Cornelissen wordt nog weggeranseld nies opleverde. La Louvière de tackles en werkelijk uit- kleedkamers mocht opzoe- dat op een enkele counter na dagende intimidaties ontaard- ken. Met 9 tegen 10 kon La van de kleurling Kaniki voor de de wedstrijd in talrijke Louvière dan zeker niet meer geen enkel gevaar had weten catch-duels. Scheidsrechter de gewenste gelijkmaker na- te zorgen tijdens deze eerste Javauw, die de wedstrijd niet streven. Integendeel, op een helft, wist dat het tijdens de meer onder kontrole had, gaf gepaste counter van Cornet, tweede helft andere middelen dan vrij verrassend twee die mooi de ingevallen La- zou moeten aanwenden om kemphanen - Lacroix en Ro- thouwers bediende, zorgde de dit toch wel sterk spelend chetti - direkt rood na een thuisploeg nog voor de ver- Sint-Niklaas te ontmantelen, incident en trok later ook nog dubbeling van de stand zodat geel voor bezoekers Alfano de Walen voorgoed k.o. Driemaal rood en Kaniki. Deze laatste liep stonden. De methode die de Wolven dan in de 75e minuut tegen Marc Stevelincic toepasten ontsierde de rest een tweede gele kaart aan van de wedstrijd. Met té har- zodat hij ook voortijdig de De sfeer in Hamme was zondagavond helemaal anders dan een week geleden. Deze keer gaf de Durmeploeg een flinke verrichting weg en behaalde, eigenlijk tegen de verwachtingen in, een overwinning op Gerhees Oost ham. Dat maakt dat komend weekeinde Lierse de tegenstrever wordt. Willy Meersman was uiter aard opgetogen zowel over de prestaties als over het resul taat. "Hoe slecht we vorige week ook presteerden, des te beter deden we het op Gerhees, zegt de Hamse oefenmeester. In de dagen voorafgaand aan de wedstrijd had ik met de spelers van gedachten gewis seld en hen gewezen op een aantal principes. Ik hamerde vooral op een kollektieve in zet. Alleen als we eensgezins voetballen, zijn er resultaten bereikbaar. Deze opvattingen werden zondagnamiddag ge huldigd tegen een team dat niet aarzelde om zware mid delen te hanteren. Het werd een echte cupmatch waarbij van in de aanvang stevig van leer werd getrokken. Uit een stilstaande faze geraakten we op achterstand. Dat was zeker niet in een periode waarin we voor de opponent moesten onderdoen. Niemand kwam onder de indruk van dat doel punt. Trouwens, in het derde kwartier zijn we nog beter gaan presteren wat net voor de rust geleid heeft tot het gelijkstellend doelpunt. Philip De Borger legde er de basis voor en Stefan Ledens rondde af. Na de hervatting voerde Franco Pirelli een nummertje op, Philip De Borger lokte de tegenstander in een valstrik en Robbie Smet kanjerde de bal met volle kracht tegen de touwen. Een betere uitgangs positie konden we niet dro men, hoewel ik moet zeggen dat er even onrust was, toen Robbie Nardus na een tweede gele kaart werd uitgesloten en we numeriek in de minder heid kwamen. Op een kwar tier van het einde deed ik een gok, ik wisselde Stefan Le dens voor Dirk Van Der Stock. De eerste bal die hij voor de voet kreeg, trapte hij metéén binnen. Dat de thuis ploeg er in het slot nog alles ging uitpersen, lag voor de hand. We hebben stand ge houden en konden het gevaar op tijd en stond indijken in zoverre dat de doelmond zel den werd bedreigd. Pas in blessuretijd kwamen de loka len een tweede keer tot sco ren maar voor ons waren in middels de schaapjes op het droge." Net als vorig jaar met Sint- Truiden krijgt VW Hamme ook nu te maken met een hooggekwoteerde tegenstre ver in de derde ronde van de beker van België. Financieel lijkt dat een kasstuk te wor den, hoewel de konkurrentie zondagnamiddag erg groot zal zijn. Denk hierbij maar aan de wereldkampioenschappen wielrennen die worden vene den en door de televisie recht streeks worden uitgezonden. Zeker in deze omstandighe den mist de derdeklasser een verlichting om bijvoorbeeld naar de zaterdagavond uit te wijken. (e.g.) In de Beker van België heb ben de trikolores met een slechte traditie gebroken. Net alles drie seizoenen terug krij gen de Zeienaars RWDM over de vloer. De komst van de Brusselse eersteklasser is beslist het belangrijkste eind resultaat na een gelijkop- gaand bekerduel met de He negouwse eersteprovincialer Farciennes. In dit treffen was het klas- severschil nauwelijks merk baar. De thuisploeg speelde een behoorlijk eerste kwartier maar liet een viertal open doelkansen teloorgaan. Dit falen bij de afwerking inspi reerde de Walen tot knap weerwerk. Eendrachtdoel- man Danny Van Puyvelde zag zich meteen verplicht alert te reageren. De Zeelse ope ningstreffer dwong Farcien nes na de pauze tot een offen sief waarbij Van Puyvelde met twee schitterende refle xen de terugkeer voorkwam. Langs de vaardige Chamizo en de ingekomen Dimichele bleven de Walen baas in het middenveld en de Zeelse de fensie geregeld aan de tand voelen. Na de uitsluiting van Vue- rinckx tot tien herleid luwde de Waalse furie. Tot opluch ting van de lokale aanhang kon Dirk Van Renterghem uitstekend weggestuurd door Ronny Vervaet de verhoopte bekerzege vastleggen. Het mindere vertoon weet Een- drachttrainer Etienne De Wispelaere in hoofdzaak aan het uitzonderlijk belang van dit treffen. "Iedereen had zijn zinnen gezet op een konfron- tatie met RWDM. De nood zaak van de kwalifikatie leid de tot een nervositeit die zich duidelijk manifesteerde op het terrein. Een vroeg doel punt had de wedstrijd wellicht een andere dimensie bezorgd. Nu bleef het koortsachtig ja gen op het zo belangrijke doelpunt. Na de rust speelden we in verdediging organisato risch ondermaats. Het blijft immers nog zoeken en tasten om de leemte die het vertrek van Mare De Brabander na liet op tc vullen. Op dat vlak is er nog werk aan de winkel. Het belangrijkste is dat we ons doel hebben bereikt. Zondag zullen we een ander Eendracht aan het werk zien. Tegen RWDM hebben we op ons beurt niets te verliezen. De rollen zullen dan net om gekeerd zijn." Tussenin spelen de tricolo res op donderdag 25 augustus de finale met Heirnis Gent om de Beker van Oost op het veld van de Gentenaars. "We gaan om te winnen", stelt Etienne De Wispelaere. "De ze finale is meteen een gele genheid om het een en ander uit te testen. Ik wil ondermeer Stefan De Wolf nog graag eens aan het werk zien en de jonge Filip Fiers voor wie de druk te zwaar doorwoog, in zijn voetbalkansen laten ge loven." Joost Arens Het hoeft niet gezegd dat de sfeer in de Hamse voetbal middens uitstekend is. De Durmeploeg schakelde vorige zondag het niet te onderschatten Gerhees Oostham uit en krygt nu met eersteklasser Lierse te maken. Het is voor het tweede opeenvolgende jaar dat Vigor Wuitens in de Belgi sche beker met een topkhib krijgt af te rekenen. Vorig jaar geraakte Sint-Truiden in Hamme met de hakken over de sloot. "We zijn van plan om ook nu onze huid duur te verkopen", zegt voetballer Serge Geldof. Dat we Lierse gaan uitschakelen durf ik niet voorspellen maar helemaal kansloos acht ik ons niet. Het komt er opaan om niet te vroeg een doelpunt toe te staan. We gaan ons niet laten afmaken. Dat is een zaak die zeker is en waarover al mijn kollcga's het roerend eens zjn. Dat we tegen Gerhees Oostham goed gingen spelen had ik halvelings verwacht na het minderwaardig vertoon tegen Bosvoorde. Dat is nu eenmaal VW Hamme. Vaak presteren we slecht tegen zogenaamde underdogs. Helemaal anders is het wanneer we met toonaangevers te maken krijgen. Als je mij voor komende zondag om een pronostiek vraagt dan meen ik dat we drie kansen op tien hebben. Uiteraard kan een wedstrijd helemaal anders verlopen. Veel hangt af van een goede start." Serge Geldof meent dat Vigor Hamme niet verlegen moet z(jn om in derde nationale te debuteren. "Ik meen dat we een sterker team Hebben dan vorig jaar, zegt h(j. Defensief hoeven we niet te blozen en net als in vierde lijkt het me ook nu mogelijk om een flinke repliek te bieden. Offensief komen we wel een heel stuk sterker uit de verf. Vorig jaar ontbrak het aan volwaardige substituten. Dat is nu helemaal anders. Ik meen dat we met Stefan Ledens, Philip De Borger, Dirk Van Der Stock en Johnny Lenaerts over vier volwaardige aanvallers beschikken. Hoewel de Beker van Oost geen gunstig verloop heeft gekend, hebben we toch kunnen afrekenen met Sportkring Sint-Niklaas. Vergeet de wedstrijd van vorige zondag niet en denk eraan dat we tegen Lierse adelbrieven op tafel zullen gooien. Wc zullen geen defensieve principes huldi gen, gewoon omdat we dat niet kunnen. VW Hamme is offensief ingesteld en pas in staat om sukses na te streven als het kollektief reageert. Dat z(jn principes die Willy Mee rsman altijd heeft gehuldigd maar die we veertien dagen geleden tegen Bosvoorde even vergeten waren. Dat zal tegen Lierse beslist het geval niet zijn, want meer dan anders werd er deze weck binnen de Hamse voetbalkata- komben aan hersenspoeling gedaan. (E.G.) Jong Lede - Moeskroen 2-1 partij controleren maar Baten bezegelde het lot van de moe- Jong Lede mocht voor zjjn kersverse bekercampagne meteen van start tegen een stevig dige bezoekers. Een gevleide Henegouws blok. Na het sukses van Lede vorig seizoen met eindstation Anderlecht, overwinning dus voor Lede zou het dit jaar een hele opdracht worden om even goed te doen. Zeker het eerste dat verder bekert tegen Lom obstakel zou al veel werk aan de winkel brengen. me'- Dit alles op zaterdag a.s. om 20 uur. Een goed gestart Moes- ten. Ook in de tweede helft later en dit was enkel gerech- kroen bewees in het aan- ging de partij gelijkopgaand tigheid. Moeskroen bleef de vangskwartier duidelijk over verder. Moeskroen bleef drei- een goede ploeg te beschik- gen langs De Neve. Dit was de (g.d.t.) ken om in bevordering potten een verwittiging voor te breken. Dit wist Lede ook Leedse defensie. In het mid- en het startte duidelijk gere- denveld ging het vaak mis serveerd aan de match. Zo Daar verloor Lede zijn slag. was het meeste balbezit voor De thuisploeg werd zelfs op de bezoekers. Lede toonde de counter aangewezen, duidelijk veel respekt voor Rond het uur was dit bijna zijn tegenstander en dit was lonend. Charlie Meys kwam terecht. De aanvalskracht, oog in oog met Santele maar vooral langs de ingekomen hij rondde niet af. Aan de Jacques, bezorgde Moyson overkant was het ook bijna veel kopzorgen. zover toen De Neve nipt naast Rond het halfuur wisten de tikte. En Moeskroen bleef gastheren echter de bakens te maar komen. Zo trof Dhondt verzetten. Meys en Van Cau- de paal en moest Moyson al ter doken regelmatig de geva- zijn klasse aanspreken om een renzone in maar vijf minuten vluchtschot van Stellian uit voor inrukken stond de doel- het kader te slaan. Moes- paal in de weg. Rik Van Cau- kroen bleef de betere ploeg ter draaide de vrijschop voor- maar zoals het vaak gebeurt bij iedereen maar gelukkig was Lede het eerst om te plofte de bal tegen het hout. scoren. Doelman Santele kon er Meys rondde een aktie van enkel verheugd naar kijken. Van Cauter af maar de vreug- Een voorzichtige eerste helft de was van korte duur. De was het dus zonder doelpun- Neve scoorde twee minuten Eersteprovincialer K.A.V. Dendermonde speelt zaterdag avond 27 augustus om 19.30 uur een oefenwedstrijd op het veld van het pas naar tweede provinciale gepromoveerde FC Baasrode, dat tevens enkele gewezen Dendermondse voetballers in haar rangen verenigt. (e.g.) Met een klinkende overwinning nam Tom Steels vrij dagavond in Haasdonk afscheid van de nieuwelingen. De renner uit Nieuwkerken-Waas haalde in de laatste rechte lijn zo sterk uit dat niemand bij machte was om hem te bedreigen. Het werd meteen ook de twintigste zege in deze kompetitie. "Nochtans ging het aanvankelij niet zo makkelijk om vooruit te geraken, vertelt Tom. In het begin ben ik heel even in de aanval gegaan, maar de reaktie bleef niet uit en snel kwam het tot een hergroepering. Voorbij halfweg ging Kris Spisschaert op pad. Ik sloot dadelijk aan en ook Dirk Beeckman kwam ons vervoegen. Binnen de kortste keren hadden we een winst van 20 sekonden gerealiseerd. We zijn toen buiten schot gebleven, hoewel we daar toch hard hebben moeten voor knokken. In dc spurt had ik het niet bijster moeilijk." Tom Steels heeft zich in deze kompetitie één van de betere, zoniet de beste nieuweling van het land getoond. Hij werd recent nog eindwinnaar in de Ronde van de Kempen. Ook werd hij Oostvlaams kampioen en werd de winnaar van de Omloop van Vlaanderen. Normaal is hij pas op 2 september jarig en die dag zou hij lid worden van de juniores. "Ik vroeg en bekwam een vervroegde overgang", zegt de Waaslander. "Van de resterende vakantiedagen kan ik gebruik maken om bij de juniores te proefstomen. Op 1 september hervatten de lessen en zal het allicht wat moeilijker gaan. In de voorbije twee dagen heb ik op de kilometers getraind. Het was hard werken, zeker bij zo'n krachtige wind. Ik hoop als junior in de beste omstandig heden te debuteren. Als ik de eerste koersen gewoon kan meedraaien, zal ik tevreden zijn. Ik meen een periode nodig te hebben waarin ik zal moeten wennen." (e.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17