Trainerspraatjes Lokeren bijt tanden stuk op Kortrijkse defensie Johan Schoofs "Nog geen tegendoelpunt" Ned Bulatovic (E. Aalst) "Ik moet voorlopig in de voetbalwei zonder spitsen" BOUlfcH^iHOfcVfcH u.uwnw Waaslanders kansloos tegen knap Standard Twee doelpunten niet voldoende voor eerste zege Zaïrese spits voor Eendracht Aalst 18 - 26.8.1988 - De Voorpost VOETBAL GEORGES LEEKENS, met de brede glimlach, kon niet anders dan tevreden zijn over het derde gelijkspel van zijn team. "Kortrijk heeft zeer gedisciplineerd gevoetbald, kollek- tief sterk. We probeerden Lokeren op de gepaste manier op te vangen en daarin zijn we aardig gelukt. Onze tegenstoten waren niet zonder gevaar. Ik geef graag toe dat de wedstrijd detoeschouwers niet voor honderd procent tevreden stemde. Men wil nu eenmaal doelpunten zien. Maar dat is voetbal en het was trouwens toch aan Lokeren om op eigen veld het spel te maken. Kortrijk is een moeilijke tegenstander, dat zal mijn kollega Anthue- nis dadelijk verduidelijken. Ik zag de wedstrijd Lokeren-Beerschot. Op de manier waarop de Antwerpenaren de zaken opengezet hebben. In de recente kompetitiewedstrijd, thuis op Daknam, behoorde Johan Schoofs ongetwijfeld tot de Lokerse uitblinkers. Het werd hoegenaamd geen vertoon om over naar huis te schrijven. Er werd veel te weinig bewogen, vond trainer Anthuenis. Dat dit niet mag veralgemeend worden, bewees de Lokerse nummer drie. Akkoord. Johan en Co akteerden niet op het niveau van de vorige twee wedstrijden maar dat lieten de Kortrijkzanen dan ook niet toe. Eén ding kan je de Limburger niet verwijten en dat is: gebrek aan inzet. Wat de eerste drie matchen betreft, is Schoofs best tevreden met het resultaat. "De 0-0 op het bord houden vind ik persoonlijk niet slecht. Dat de toeschouwers, na de riante 4-0 zege tegen Beerschot voor de thuiswedstrijd tegen Kortrijk meer hadden verwacht, begrijp ik. Het is zo dat voor de kompetitiestart de verwachtingen in beide kampen hooggespannen waren. We wonnen tegen een uitermate zwak Beerschot, wat niets afdoet aan onze verrichtingen. Lokeren won het pleit na een zeer degelijke prestatie. Op het veld van Charleroi konden we, na een eveneens puike wedstrijd, de 0-0 behouden. Die verplaatsing is trouwens nooit van de poes, als je de sfeer op Mambour kent. We kregen er wel de nodige, doelrijpe kansen maar jammer genoeg werden die niet benut. Drie punten op vier halen vind ik echter geen slecht resultaat. Maar dan kwam Kortrijk. Dat het een moeilijk duel zou worden, stond bij voorbaat vast. Een team dat zeer dicht op de man speelt en zeer weinig ruimte Iaat." Voetbal. Johan Schoofs (ds) Trainer Georges Leekens stelde na afloop dat het toch aan de thuisploeg was om, ondanks alles, het spel te maken "Dat werd verwacht maar dat was sowieso onmogelijk. Vóór de wedstrijd zeg je wel: we moeten de twee punten pakken, maar het lag hoegenaamd niet in de bedoeling om ons in de verdrukking te laten spelen. Tegen een team als dat van Leekens moet je counteren, sneller bewegen. Maar dat lukte niet. Ik geef graag toe dat er te weinig bewogen werd. dat was tegen Beerschot en Charleroi wél het geval. De Westvlamingen kwamen gewoon niet en speelden, zoals ik al zegde, veel te dicht op de man. Vooral voor onze jonge spitsen is het dan zeer moeilijk om iets te forceren. Ai bij al kregen we nog geen tegendoel punt te inkasseren, en dat is positief." In de 10de minuut kon de wedstrijd nochtans een heel ander aanzien gekregen hebben. John Etim zonderde Patrick Versavel af en die werd in de fatale zone door Timmerman onderuit gehaald. De 1-0, waarop de trikolo- res recht hadden, kwam er niet... "Het was een duidelijke penalty. Had de scheidsrechter de strafschop echter gefloten, dan moest hij dat later in de wedstrijd ook doen na een overtreding van Didier M'Buyu Dat de nul op het bord bleef kan je dus moeilijk de man in het zwart aanwrijven. Als Samson in de slotminuten de bal binnentrapte, was het ook 1-0 ge weest". besluit Johan Schoofs. Op Daknam was men bepaald tevreden met vier punten uit drie wedstrijden. Maar woensdag jl. ging Sporting Lokeren dan toch de boot in, op het veld van Club Luik. Einduitslag 2-0. Volgende opponenten zijn op woensdag 31 augustus Lierse en op zaterdag 3 september (i.p.v. zondag 4 september) staat de topontmoeting met landskampioen Club Brugge op de agenda. (v.B.) Lokeren-Kortrijk 0-0. Johan Schoofs behoorde ongetwijfeld tot de Lokerse uitblinkers (d.s.) Standard - Beveren 1-0 De laatste jaren deed SK Beveren het steeds behoorlnk Toc^ 5en Paar waterkansjes op het veld van Sclessin en he, was dan - verwonderlijk geel en blauw naast hulpeloos legen ren op het veld te krampach- standard Luik te zien evolueren. Het jonge en onervaren tjg akteerden. Beveren leek wel geïmponeerd door de vroegere faam Het enige doelpunt van de van de Rouches waar trainer Urbain Braems, blijkbaar wedstrijd viel toch voor de met enig sukses, opnieuw een topploeg wil gaan kneden, rust na aardig werk van Ro- senthal die de bal in de loop Beveren vertrok zonder de tijden doormaakt en echt zon- van yandersmissen legde die vermoeide Knsto naar het der vertrouwen staat te voet- in de s|otminuut Standard, Walenland en daarmee liet ballen. niet helemaal onverdiend trainer René Desayere ook de Toch begon Standard Luik trouwens op enige echt ervaren speler in erg voorzichtig aan de wed- bracht. de Klapperstraat achter. Fair- strijd en vermits Beveren zelf Na de koffie verscheen een clough werd op het midden- helemaal geen offensieve be- heel ander Standard. Geen f V8 in haar veld uitgespeeld maar het doelingen had bleef de wed- krampachtig gedoe meer scho<:"1en """foor de Lokerse ï'-'f ,°P 5tan^ardJ,och Jüf slriid ™im ecn half lane maar wel zwierig, wilskrachtig f" mTgev|aar 8e' duidelijk dat David moeilijke saai middenveldspel tonen, en vooral aanvallend voetbal g-ï. 1 vorden. Toch gaven waar 12 000 supporters, er *1 "h T, f ,"*g ?P komt ook weer vilk op Seles- 1 d™ ,he's «offensief le- sin, echt van genoten. een «*'"8 e kun- A,nen forceren. De snelle Etim Doelpunten kreeg Beveren dnbMd d niet meer tegen. De sterke Vn. 3. afweer- Carette Pfaff en de KortnJkse verdediging, ii aa u ia vond Samson maar deze knal tweemaal Lodders hielden iii ae de bal hooe in de tribunes aan hun werk wel geel en i da Al bi al toch een goede Lokeren - Kortrijk 0-0 een aantal ex-Lokerenspelers vast een spannend weerzien Na de schitterende partij he' W"k' H" W0"" al' Vivu» BocanaT tegen Beerschot en een niet onaardige prestatie op het veld van Charleroi, waren de verwachtingen op Daknam, voor het duel met het K.V. van Georges Leekens hoog gespannen. Dat deze niet ingelost werden, was ledig te wijten aan de stevige organisatie van de Westvla mingen. Lokeren rekende vooraan op het talent van John Etim en Bert De Roo- ver, maar beide tienerspitsen konden geen potten breken. Toch vielen er enkele kan sen, die naam waardig. Pa- trick Versavel kreeg de bal toegespeeld door Etim maar werd prompt, binnen de straf schopzone, in de rug geduwd door Timmerman. De te rechte penalty werd door de scheidsrechter weggewuifd en Lokerens enige kans in de eerste helft ging zo verloren. Aan de overzijde waren er nog mogelijkheden voor Mos- tahinic en Eddy Snelders, evenwel zonder resultaat en met de blanco score op het bord mochten de spelers een Lokeren-Kortrijk O-O. Patrick Stalmans, boegbeeld in de Lokerse verdediging (ds) halfuurtje uitblazen Na de rust zorgde de Lo kerse frontlijn voor wat vuur werk via Patrick Versavel op aangeven van Didier M'Buyu en Ferenc Meszaros op pass P 8 van de zeer bedrijvige Etim. De Kortrijkse defensie Beveren 2 - Lierse 2 Lodders dus rood over en het knappe presteren van doel man Rosez hielden de bordjes bij al toch een goede zaak voor Lokeren dat in het klassement goed geplaatst man isosez meiuen ue oorujes l,,. op 1-0. In de slolminuut hiel- dne f,un,e" pen de voe.balgodeu trou- °P aCh" wens Standard Luik toen Bo- 8rdag om 2„ - dart nog in gevaar kwam op c_-- Tegen een moedig en hard- Beveren kon het thuisvoor- de zowat enige goede Beverse n P° 1 8 0 ere" e werkend Lierse heeft SK Be- decl nlet onmiddellijk uithui- aktie uit de wedstrijd. De ?P gCnu T' veren op eigen Freethiel nooit ten e" dE ««e doelkansen voetbalgoden en de voetbal- ï™8 Mn™Klaas, in net ka- dwaren voor de hezneker, ,„i der van de Beker van Belgic Lokeren-Kortrijk 0-0. De kleine John Etim werd door Broeckaert kompleet uit de wedstrijd gehouden, al kwa men de gevaarlijkste akties toch van de Nigeriaan (ds) de zege kunnen wettigen. Be- waren voor de bezoekers uit rechtvaardigheidzeg maar. V?" ®e'.8'ë- veren! opnieuw met Marek Lier. Rosez moest vroeg red- (H a Kusto in de ploeg, miste op- dm8 brengen op pogingen van Paul Theums z,Jn momenteel nieuw in de afwerking en het ®ovr' en Goyvaerts terwijl de - - lijkt of het jonge Beveren Beverse supporters zich wat Jteken de thuisspelers alweer Jensen maar na amper vier de strafschop om. Freethiel nog te herleggen maar het daarmee de ziekte van het van de kilte konden losmaken niet jzo n goede afwerkers en minuten stond het toch 2-1 verwachtte nu dat Lierse vol- vuur was uit de ploeg De oude heeft overgeërfd. met een loeier van Enk Van Beveren bleek bij rust slechts voor Beveren. Olivier Caret- ledig zou weggedrukt worden eerste verwachte zeee bliift Twee doelpunten waren im- Ke»ej. Na een kwartier werd gjn vr°e& achterstand, te te, een vaste waarde bij geel maar de Lierenaars vochten voorlopig op het wenslijstie mers niet genoeg om geel en de tw,Jfel in de Beverse ran- hebben omgebogen tot 1-1. en blauw, werd in het straf- terug cn nog VOor het uur van de geel-blauwe supporter blauw aan een verhoopte eer- Sen afgestraft toen Bovn he- Na de pauze wisselde trainer schopgebied van de sokken kwam Lierse weer gelijk. Be- ste zege te helpen. lemaal ongestoord op de rech- Davidovic Thys voor Birger gelopen en Eric Viscaal zette René Desayere was gelukkig ,erAank kon doorsteken en Marek Kusto opnieuw te kun- keurig tot bij Bouwmeester nen laten opdraven. Op Stan- leggen. De Nederlander van dard had de onervaren Bever- Lierse schoot keihard binnen, se aanvalslijn de Pool inder- Beveren werd wakker van die daad gemist, maar tegen Lier- oplawaai en het middenveld se kwam Marek nauwelijks in ^an Kessel-Van Britsom tfok het stuk voor. Hij werd door de wedstrijd naar zich toe. zijn rechtstreekse bewaker Beveren kreeg nu ook duide- Fierens keurig van de bal af- ''jke kansen en de jonge doel- gehouden. man Thys flaterde. Gelukkig veren probeerde de bakens Zondagavond na de oefenwedstrijd tegen RCH Gent besloot de beheerraad van Eendracht Aalst tot de aanwer ving van de 26-jarige Jules N'Delewa, die een kontrakt van een jaar op proef ondertekende. Jules N'Delewa wordt verondersteld voor de nodige doelpunten te kunnen zorgen. Hij werd getipt door de vroegere hulptrainer Wanderstein. Hij leefde voorheen in Kivu, waar het klimaat niet zo warm is en dat zou volgens ingewijden kunnen meespelen voor wat de aanpassing van deze Afrikaan betreft. De Joegoslaaf die tot verleden week in de oefenwedstrij den werd getest wordt niet aangeworven. Volgens Een- drachtvoorzitter Van De Waeter is diens inlijving niet haalbaar op financieel vlak. (abl) Eendracht Aalst pakt het nieuwe seizoen 88-89 aan met een nieuwe trainer nl. Ned Bulatovic. Deze 48-jarige Joegoslaaf kan een lange was lijst van voetbalprestaties voorleggen. Vanuit zijn basis club Vojvodina Novi Sad, pendelde hij naar Klagenfurt, Twente Nee, Fortuna Sittard en Tongeren. Na een stage aan de Sporthogeschooi te Keulen in 1971, was hij ach tereenvolgens trainer bij Ton geren, Standard Luik, Vitesse Arnhem. Sint-Niklaas, KV Mechelen, Oostende, Winter- slag en Diest. Tussendoor wipte hij over naar W.-Afrika om in Gabon te fungeren als coach van het nationaal elftal. Ned Bulato vic heeft zo te zien voldoende ervaring in huis om met Een dracht Aalst een veilige koers te varen. Maar of dat genoeg is om Aalst weer naar dc eindronde te loodsen? "Ja, zegt de Joegoslaaf. Ik ben vastbesloten met Aalst de hoogste lauweren te plukken, alhoewel dat een zware opga ve wordt. Eendracht wordt, na het sukses van verleden jaar, niet meer gerekend bij de zwakkere broertjes. Het heeft een respekt afgedwon gen bij de tegenstanders en zal derhalve zwaarder aange pakt worden. Eendracht zal beslist niet onders schat wor den, maar dat houdt in dat het wel, in die val mochten wij zeker niet trappen. Voor het publiek was een 1-1 of 2-2 allicht beter geweest, voor mij betekent de 0-0 een overwinning. Een mooie wedstrijd? Misschien... AIME ANTHUENIS beaamt wat zijn kollega Leekens zegt. "Het is logisch dat de tegenpartij verwachtte dat Loke ren het spel zou maken. Ik weet trouwens al langer dan vandaag dat Kortrijk voor ons een zeer moeilijke tegen stander is door het feit dat alle ruimte goed afgeschermd woordt. Vooral in de eerste helft was het dudelijk dat Sporting veel te weinig bewoog. Het spel was te statisch en helemaal niet goed te noemen. Er werden te weinig kansen afgedwongen. In de tweede helft kwam er meer beweging in het team. De inzet bleef mager maar er werd met meer inspiratie gevoetbald. Toch werden weer te weinig doelkansen afgedwongen om de verdediging van Kortrijk weg te spelen. In die fazen merk je duidelijk dat we in bepaalde rangen van het elftal talent tekort komen. De gaven en gebreken van dit Lokeren zullen wellicht nog meer tot uiting komen wanneer we het opnemen tegen stevigere en grotere ploegen dan Kortrijk." Tegen het team van Leekens bleek overduidelijk dat Lokeren een specifieke, geroutineerde afwerker mist. "Dat is zo. Het is duidèlijk dat het piepjonge duo De Roover-Etim vooraan nog maturiteit mist om er een volledig seizoen beroep op te doen. Van de ingevallen Samson had ik meer verwacht, vooral dan in een man- tegen-man situatie. Wanneer je over een geroutineerde spits beschikt, kan je uit zo'n wedstrijden heel wat meer halen. Ik beweer niet dat die jongens het slecht deden. Maar tegen een verdediging als die van Kortrijk. met achterin die stugge mandekking, is het enorm moeilijk iets te forceren", besluit de Lokerse trainer. zich sterker zal moeten in spannen om het hoogste te bereiken." Op de vraag of hij over voldoende potentieel be schikt, antwoordde Ned Bula tovic bevestigend. "De afweer achteraan is be resterk, Hans De Schrijver heeft zich gepresenteerd als een prima doelman, terwijl Luc Limpens in zijn rol als libero verrassend sterk uit zijn sloffen schiet. Spijtig dat ik op het middenveld enkele weken de gekwetste Chupga zal moeten missen. Dat is de man die de grote lijnen kan uitte kenen. Als de Zimbabwees nog wat meer collectiever gaat denken wordt hij wellicht de "ster" van het Aalsters eteam. René Peeters, een kei harde werker, is een certitude en zal samen met Godfried Moortgat, die aanvallend nog wat meer lef aan de dag moet leggen, de ruggegraat vormen." Ned Bulatovic geeft toe dat vooraan nog een paar spitsen ontbreken. "De 23-jarige Mare Decre- mer mist nog wat de ervaring van de tweede klasse, om de aanval te leiden. André Raes heeft een lange tijd niet ge voetbald. Hij sukkelde de laatste maanden veelvuldig met kwetsuren. Hij beschikt echter over een goede menta liteit en zal er beslist in slagen terug te komen op het ge wenste niveau. Voor de rest blijft het afwachten op nog een valabele spits." Ned Bulatovic trekt zijn neus op voor zogenaamde versterking uit Afrika en in het bijzonder uit Zaïre, waar Jan Wanderstein een uitzon derlijk talent ontdekt heeft. De Eendracht-coach zweert bij landgenoten van hem en vond dat Samardzija tijdens de testwedstrijden voldoende bewezen heeft het voetbal in tweede klasse aan te kunnen. Het Eendrachtbestuur schijnt echter voorlopig nog te aarze len en wil blijkbaar nog eens extra nadenken alvorens de vele dollars neer te tellen, Ned Bulatovic staat echter te trappelen van ongeduld om zijn pionnen vooraan klaar te stomen. "Tijd verliezen, betekent ook puntenverlies. Ik steek het niet onder stoelen of banken dat ik het hoogste succes nastreef. Ik heb maar een kontrakt van één jaar waarin ik moet bewijzen de recente prestaties van Een dracht nog te kunnen verbete ren. Dan moeten echter de aanvallende mogelijkheden ruimer worden", dixit Ned Bulatovic. (abl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18