Haasdonk en duo White Boys - Klinge lijstaanvoerders! Baasrode en Grembergen (bijna) naar de eindronde! p™« tmfm pr Beker van het Waasland Beker van de Denderstreek Supportersklub Glenn Geeraerts en René Peeters boven de doopvont gehouden De Voorpost - 26.8.1988 - 19 VOETBAL De derde speeldag in deze Beker van het Waasland achter de rug en stilaan krij gen we een duidelijk beeld van de ploegen die reeds de forme te pakken hebben. In reeks I is dit zeker het geval met Red Star Haas donk. De Sterjongens van trainer Marcel Ongenae lei den in deze reeks immers met het maximum der punten, na een nieuwe zege tegen het bescheiden Verrebroek. Krui- beke en Heikant Zele, de ex- koplopers, deelden in een, al thans voor Kruibeke, minder aangename partij de punten en lossen de rol. Voor wat de finaleplaats betreft, die dit weekend wordt verdiend, mag zeker en vast White Star Sombeke niet uit het oog ver loren worden. Julien Peelman en Co tellen immers ook maar één punt achterstand op de kop en met de ogenschijnlijk gemakkelijkste opdracht in het verschiet (naar Meer- donk) zouden zij wel eens de kapers op de Wase kust kun nen worden. Vermits alle an dere «groten» uit deze reeks tegen elkaar uitkomen tippen wij op Sombeke, al zal na tuurlijk leider Haasdonk op het veld van Robur zijn huid duur willen verkopen. In reeks II liggen de zaken anders. Hier domineren zo wel White Boys (nog steeds zonder tegendoelpunt) en K.S.K. Klinge de anderen. Alle belangstelling tijdens de laatste speeldag gaat dan ook uit naar het duel White Boys - Klein Laar Vrasene (nr. 4) en Klinge - Eksaarde. Wanneer beiden winnen is de finale plaats voor White Boys, dat een fantastisch doelgemiddel- de heeft. In het andere geval zijn er nog waterkansjes weg gelegd voor E. Zele Res., S.K. Lokeren en Klein Laar. maar dan wel met dien ver stande dat ze héél goed bij schot zijn en hun doelpunten- gemiddelde fors optrekken. Het wordt dus nog een span nende bedoening tijdens deze laatste speeldag van de Beker van het Waasland. E. Moerbeke 2 K.S.V. Temse 3 Bij K.S.V. niets dan opge wekte gezichten toen de we- deroptredende Dirk Martens niet alleen met glans zijn proef doorstond maar ook nog het openingsdoelpunt wist te scoren. Daartegenover onbraken bij Moerbeke een viertal titularissen. Bij Tem se, dat eveneens de wederop- tredende Franck Van Buyn- der en Luc Volckerick zag zwoegen, scoorde Jan Pieters een tweede doelpunt halfweg de eerste helft. Toch kon de thuisploeg via Frank De Schepper nog voor de rust de aansluitingstreffer tot stand brengen. Na de pauze liep Temse via een strafschop, die omgezet werd door doelman Hantson, verder uit tot 1-3 zodat de wedstrijd gespeeld was. In de slotminuut kon thuisspeler Serge Pauwels nog milderen tot 2-3 maar dat was dan alleen voor de statistie ken. Bij Temse was men na afloop bijzonder tevreden over Dirk Martens die ruim 60 minuten na zijn zware dub bele breuk verleden seizoen had weten stand te houden. Nu ook Van Buynder, Vol ckerick en Peersman weldra terug in de kern zullen ver schijnen, breken betere tijden aan. Heikant Zele J.V. Kruibeke 1 In dit duel, waarvan heelwat verwacht werd, kon alleen de thuisploeg bekoren, Blijkbaar had de zware voorbereiding van Kruibeke haar tol geëist want de ploeg van trainer Van Nieuwenhove was na de wed strijd heel gelukkig dat doel man Verstraeten op peil ak- teerde of de cijfers waren rampzalig geweest. In de eer ste helft hield de Kruibeekse goalie zeker vier «gemaakte» doelpunten uit zijn kooi op schoten van Jo Van Eetvelde en Van De Velde. Verrassend bij de thuisploeg was wel dat Herman Van Driessche als li bero werd uitgespeeld voor een weeral perfekte Marnix Boeyckens. p/iOlM i aaoom Voetbal. Bazel geraakt stilaan in topvorm (dw) Voetbal. FC Eksaarde speelde 4-4 tegen Bazel (dw) Patrick Janssens (dw) Bazel-Eksaarde. Eén der fraaie doelpunten Hoogeinde 2 Klein Laar Vrasene 3 Bij de thuisploeg stond het doelwachtersprobleem cen traal. Doelman Verstrepen heeft immers nog voor het seizoenbegin de handschoe nen aan de wilgen gehangen, zodat in alle haast een «ver vanger» moest worden ge zocht. Dat werd J. Vereec- ken. Toch mocht rood-zwart niet klagen, want het kwam reeds na 7 minuten op voor sprong via Erik Baetens op voorzet van J.M. Van Gijsel. Johan De Rop milderde na dien in buitenspelstand terwijl dezelfde speler nog voor de rust de Vrasense ploeg op voorsprong kon zetten. Ge rechtigheid geschiedde kort in de tweede helft toen Hoog einde via een own-goal langs zij kwam. Met nog een kwar tier te spelen moest de thuis ploeg weer het initiatief aan Klein Laar laten. Eerst miste Johan De Rop nog een straf schop maar het was tenslotte J.P. Boon die de eindstand |j bepaalde op 2-3. S.K. Klinge 2 H. St. Pauwels 1 Bliksemstart van de nieuwe derde provincialer en het was de jonge Van VUerberghe die na vijf minuten spel de thuis ploeg op voorsprong bracht. St.-Pauwels liet zich echter niet onbetuigd maar de af werking verliep nog te wissel vallig en wanneer de thuisver- dediging in gebreke bleef was er ook nog doelman Ferket die zijn been stijf hield. Na een al even snel openings kwartier in de tweede periode was het de St Pauwelse aan winst Mathieu Michelet, die zijn ploeg langszij bracht. Klinge kon zich nadien her pakken en het was de voor Pol Reyns ingekomen Van Hiel die in de 82e min. de finalekansen gaaf hield en de 2-1 eindstand vastlegde. Rangschikking Reeks I 1. Haasdonk 3 3 0 0 8 1 6 2. Klinge 3 3 0 0 10 3 6 2. Kruibeke 3 2 0 1 12 4 5 3. S.K. Lokeren 3 2 1 0 7 2 4 3. Sombeke 3 2 0 1 6 1 5 4. KI. Laar 3 2 1 0 7 8 4 4. S.N.S. Res. 3 2 0 12 6 3 5 5. E. Zele 3 2 1 0 4 3 4 5. Heikant 3 2 0 1 3 5 5 6. Tielrode 3 2 1 0 8 9 4 6. Sinaai 3 2 10 12 9 4 7. Bazel 3 1 1 1 11 6 3 7. Robur 3 111 5 2 3 8. Eksaarde 3 0 0 3 5 5 3 8. Excelsior 3 12 0 4 9 2 9. Rupelmonde 3 1 1 1 4 5 3 9. Melsele 3 0 2 1 4 9 1 10. Temse 3 1 2 0 3 13 2 10. V.K. Hamme 3 0 3 0 2 10 0 11. Daknam 3 0 2 1 3 10 1 11. Meerdonk 3 0 3 0 2 10 0 12. Moerbeke 3 0 2 1 4 6 1 12. Verrebroek 3 0 3 0 1 11 0 13. 14. Hoogeinde St.-Pauwels 3 3 0 2 1 0 3 0 3 1 7 1 6 0 Reeks 11 1. White Boys 3 3 0 0 13 0 6 Mare Stevelinck dracht met 2-0. In de slotse- konden dan een verdiend tegendoelpunt van Ronny Van Kersschaver voor de be zoekers. S.N.S. Res. 2 Svelta Melsele 2 De thuisploeg kwam op voor sprong door een keurig omge zette strafschop van Luc Van Raemdonck, maar een steeds maar beter in de wedstrijd komend Melsele kon nog voor de rust aan de gelijkma ker komen, door een doel punt van nieuweling Luc Maes. Met uitstekend mid denveldspel van ondermeer Mare Bosman en Van Mie- ghem nam Svelta duidelijk het heft in handen. In de tweede helft en nogmaals langs Luc Maes kwamen de aardbeijongens op voor sprong. Er was zelfs een fan tastische Geert De Maeyer nodig in het thuisdoel om er ger te voorkomen, al kreeg hij nog hulp van paal en lat. Te gen het spelbeeld in kon de jeugdige thuisploeg in slotmi nuten langs Stefan D'Hondt de gelijkmaker netten. Excelsior 1 Robur Moerzeke 5 Na amper 8 minuten was de thuisploeg al uitgeteld. Toen wezen de bordjes 0-3 aan. Eddy De Malsche, Francky De Vos en Willy Raemdonck hadden in die volgorde de weg gevonden naar het thuis doel. Na de pauze zette Eddy De Malssche en Francky De Vos het Moerzeekse schut- tersfestival verder, en dat werd enkel onderbroken door een thuisdoelpunt van Glen Goossens die verdiend de eer redde van een goed spelend Excelsior in de tweede herne ming. Mare Stevelinck Net voor de rust vielen beide doelpunten. Een eerste was van de thuisploeg via Etienne Casteleyn terwijl enkele mi nuten later Rudy Beck op voorzet van Forment voor de gelijkmaker zorgde. Nadat in de tweede helft nog een doel punt van Etienne Casteleyn onbegrijpelijk werd afge keurd, eindigde deze wed strijd op het reeds aan de rust bereikte gelijkspel. Sombeke 2 V.K. Hamme 0 In een sportieve partij heeft Sombeke op rustige wijze en via twee doelpunten van Rudi Seghers in de tweede helft de zege naar zich kunnen toeha len tegen een moedig V.K. Hamme dat zich verdedigde, maar de supersnelle Rudi Seghers niet kon afhouden. White Boys 3 01. Rupelmonde 0 Voor één keer werd deze wedstrijd geen ware veldslag. Alles bleef sportief en Rupel monde dat sterk gestart was in deze beker met een zege moest na de puntendeling ver leden week nu een eerste ne derlaag toestaan. Natuurlijk is dat tegen een nietsontzien de White Boys geen schande, want de groen-witte ploeg van trainer Wies Van Damme liet in deze bekerkampanje nog geen enkel tegendoelpunt toe. Met zélf 13 doelpunten op het aktief is deze ploeg dus duidelijk klaar voor de kom petitie. Ditmaal waren Yves Van de Meucker (2) en Guy Verbeeck aan het feest, ter wijl nog een vierde treffer door de ref. werd afgekeurd. Van de Meucker wordt dit seizoen beslist de smaakma ker in vierde, V.K. Daknam 1 V.K. Tielrode 4 Daknam, duidelijk nog in een leerperiode, kon tegen V.K. Tielrode weinig inbrengen. Vooral de grote Yvan De Keyzer van de Durmeploeg kon moeilijk aan banden wor den gelegd en scoorde vier maal voor zijn ploeg. Bij de thuisploeg gaf trainer Keith Baker het voorbeeld door het eerreddend doelpunt voor zijn rekening te nemen. E. Bazel 4 Eksaarde 4 Doelpuntenrijke wedstrijd, waarin telkens beide ploegen de forcing voerden. In de eer ste helft was dit E. Bazel dat langs Patrick Janssen op 2-0 kon komen. Na de rust zou dezelfde speler zijn ploeg zelfs op een riante 4-1 bren gen. Toen thuisspeler Yvan De Laet door 2 gele kaarten aan de kant werd geplaatst, begon een slotoffensief van Eksaarde en Chris De Cock en Filip Van Hille brachten hun ploeg nog in extremis langszij. Voor Eksaarde bete kende het meteen het derde gelijkspel op evenveel wed strijden, hetgeen toch aan geeft dat de ploeg een moei- Sjk te bekampen tegenstrever R.S. Haasdonk 3 E. Verrebroek 0 Ondanks de zege en de daar aan gekoppelde leidersplaats in groep I was thuistrainer Ongenae niet zo gelukkig met de geleverde prestatie. Wel licht was ook de zware voor bereidingsperiode hiervan de oorzaak. Steven De Jonghe was reeds na een kwartier suksesvol op aangeven van Erik Van der Jeugt. Dirk Maes II verhoogde nog voor de rust de stand en nadat Steven De Jonghe in de twee de helft werd «gepakt» in de strafschopzone was het op nieuw Dirk Maes II die de eindcijfers op het bord plaatste. Nadien kreeg Verrebroek een enige gelegenheid in deze wedstrijd om wat terug te doen op een slechte terug speelbal van de thuisverdedi- ging, maar doelman De Roos dacht hier duidelijk anders over. H. Sinaai 5 W.S. Meerdonk 1 Sinaai, dat blijkbaar al ver gevorderd is met de voorbe reiding, heeft duidelijk de maat genomen van de polder- ploeg. Aanwinst Danny De Ruyte zorgde voor de rust met twee doelpunten al voor de afscheiding en toen de in gekomen Pat De Clercq er 3-0 van maakte was het hek hele maal van de dam. Mare De Breucker en Danny De Ruyte zetten het Herleving-festival verder en werden enkel ge stoord door een Meerdonks tegendoelpunt van Rudy De Jonghe. Na een eerder onze ker begin blijft de Tinelploeg nu de doelpunten aan elkaar rijgen zodat de kompetitie wel eens spannend zou kun nen worden in vierde. Zele Res. 2 S.K. Lokeren 1 Dankzij twee misrekeningen in de Lokerse verdediging konden de reservisten de voll- le buit meepakken in Loke ren. S.K. Lokeren, terug met Roesbeke zag in de eerste helft De Fré opzij gezet en meteen was ook doelman De Jaeger kansloos. In de tweede helft dwong S.K. Lokeren het veldoverwicht af maar toen Wim Van De Voorde onder de bal doorging leidde Een- SaSSeS^S^SM Voetbal. Omwille van het gouden jubileum werden ploeg en bestuur v ontvangen (vh) i Sparta Waasmunster op het gemeentehuis Na drie speeldagen in de Be ker van de Denderstreek kan toch reeds een eerste balans opgemaakt worden voor de Dendermondse ploegen. Bo venaan én met het maximum der punten vinden we F.C. Baasrode en S.K. Grember gen. Zelfs in de strafschoppen lossen beide teams elkaar van geen vin. Juist door dit maximum is het bijna een uit gemaakte zaak dat beiden naar de finaleronde gaan op 1 november. Rapide Lebbeke en Racing Boonwijk mogen geen hinderpaal meer zijn. Mocht dat evenwel toch ge beuren dan kan de finalist van vorig seizoen, Sp. Buggen- hout, de fakkel overnemen. In de andere reeksen van deze beker van de Denderstreek, en dus gebeurlijke tegenstan ders in de toekomst, staan Bavegem, Serskamp en Outer eveneens nog zonder verlies- punt. Op 1 november krijgen we dus de zes beste ploegen uit deze voorronden die zullen gekonfronteerd worden met tien klubs uit eerste en tweede provinciale. Deze laatste tien werden voorlopig ingeschre ven en vertegenwoordigen uit eerste provinciale: S.K. Leb beke, Eendracht Meldert, S.K. Aalst, F.C. Dender leeuw, St.-Lievens-Houtem, en K.S.V. Geraardsbergen. Uti tweede provinciaal zijn dat Standaard Denderleeuw, F.C. Wieze, Borsbeke en Rac. Haaltert. Op 1 november zal na een nog te bepalen trekking door mid del van rechtstreekse uitscha keling gestart worden met de 1/8 ste finales. Tussen Kerst dag en Nieuwjaar krijgen we tijdens de week de verdere afhandeling van deze Beker, terwijl zonder tegenbericht de finale zal plaats hebben op 23 januari, op het veld van Spar ta Buggenhout (winnaar edi tie 87/88). Rangschikking Dendermondse klubs: 1. F.C. Baasrode 6 (13 pen.) 2. S.K. Grembergen 6 (13 pen.) 3. Sp. Buggenhout 4 4. R. Boonwijk 4 5. Opstal 3 6. St.-Gillis-Dendermon- de 3 7. Rapide Lebbeke 2 8. Lutterzele 9. S. Moorsel 0 10. Opdorp 0 S.K. Grembergen E. Opstal Tegen de Buggenhoutse vierdeprovincialer heeft S.K. Grembergen rustig nog eens alle automatismen kunnen uitproberen. Hans Burggrave en nieuwe aanwinst Didier De Busschere voerden het hoge woord in de eerste helft en zorgden voor de 2-0. Na de pauze zagen de thuissuppor- ters dan het wekelijks kopbal- doelpunt van Guido Baetens, alvorens de ingevalle Bart Vercouteren de forfaitcijfers op het bord plaatste. St.-Gijlis-Dendermonde 4 Rapide Lebbeke 3 Spektakulaire wedstrijd met een karrevracht doelpunten langs beide zijden. St.-Gillis opende de score langs Edwig Tilley maar het werd wat later gecounterd door een fris en niet onaardig spelend Rapide. Franky Verheyden en Geert Carlier zetten zelfs de Leb- beekse klub aan de rust op voorsprong. Na de pauze kon het feest bij de Rapidesuppor- ters niet meer op toen Benny Rogiers er 1-3 van maakte. Tegen het einde van de wed strijd kon Lebbeke evenwel het hoge tempo niet meer vol houden en St.-Gillis kwam dan via Raoul De Cock (2x) en Kurt De Geyter bij en over de onfortuinlijke vierde pro vincialer. Deze laatste speel de wel een heel verdienstelij ke wedstrijd tegen toch een der toonaangevenden uit der de verleden seizoen. R.S. Opdorp 1 F.C. Baasrode 4 Bij Baasrode liep het al heel wat lekkerder dan verleden week. Beter voetbal met snel le en bewegende geel-blauwe pionnen stemden trainer De Leeuw best tevreden. Toch liep het in de zone van de waarheid nog niet helemaal naar wens. Voor Eddy en Mare Van Keer evenwel geen punt want zij brachten Baas rode 0-2 voor. Na de pauze milderde Opdorp verrassend tot 1-2 maar Eddy Van Keer en Benny Vercouteren duw den nadien elk nog één bal tegen de touwen, zodat Baas rode de leiding behoudt. Mare Stevelinck Vrijdag werd de nieuwe supportersklub van Glenn Geeraerts en René Peeters in de socioklub van Eendracht Aalst voorgesteld. De klub telt nu reeds 150 leden. Voor zitter Paul Peerlinck beklem toonde dat de klub niet alleen steun en sympathie zal verle nen aan dé twee spelers maar aan de ganse ploeg. Hij vroeg ook dat de leden van de klub zich ten allen tijde waardig zouden opstellen, ook wat be treft kommentaren tijdens de match. Voor de luttele som van 200 fr. is men al lid. Als lid kan men alle verplaatsingen mee maken tegen de forfaitaire prijs van 200 fr. In deze som zijn telkens twee belegde broodjes en één of meer gratis drinks voorzien op de auto car. Bij iedere uitoverwinning van "den Eendracht" zal de klub een vat bier geven in het lokaal "The Old Time". Door sponsoring van de voetbalka lender en de steun van de ereleden kunnen de leden een abonnement bekomen voor een overdekte staanplaats te gen 2.100 fr. i.p.v. 2.500 fr. en voor de tribune tegen 5.000 fr. i.p.v. 5.000 fr. Verder zijn ook konkrete plannen voor het organiseren van een Breugheliaanse avond in de kantine tijdens de maand sep tember met muzikale omlijs ting door John Wooley en zijn vrienden. Er zal ook voor de leden een bowlingavond georgani seerd worden. Tijdens de win terstop gaat men langlaufen in de Ardennen. Het bestuur bestaat uit voorzitter Paul Peerlinck, se- kretaris Hubert Podevijn, schatbewaarder Herman De Neve en de bestuursleden Marly De Meulemeester en Guy De Coster. Inschrijven kan bij café 't Ajuintje, Stationsplein Aalst, café Voermansrust. Dorp te Wieze en café Old Time, Bre- destraat te Aalst.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19