Verenigde Hamse Boogschutters op het gemeentehuis Wieze laat de kurken knallen Na tien jaar opnieuw naar Hogere III Kampioenschap van Vlaanderen Wieze heeft de eerste stap gezet Een schuttersmaatschappij in Sint-Niklaas: Vrede Best bestaat 130 jaar Kaatsverbond van Lebbeke Welkom steviger op de eerste plaats 22 - 26.é.1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN KAATSEN Wieze Sportief - Zele Durme: 15-10 Ruststand: 8-4 Boogschieten. Wegens het veroveren van verschillende kampioenstitels werden de Verenigde Hamse Schutters ontvangen op het gemeentehuis vh) Zaterdag hebben de Verenig- te aan tijd dat ieder jaar kost de Hamse Boogschutters een om alles in goede banen te punt gezet achter hun dertien- leiden. Als het goed gaat is de seizoen. En dat gebeurde alles vanzelfssprekend, maar traditioneel met een ont- gaat het iets minder dan wor- vangst op het gemeentehuis den goede bedoelingen vaak en een feestmaaltijd. anders vertaald en geeft dit Burgemeester Baert onder- aanleiding tot spanningen, lijnde in zijn toespraak dat hij Hamme bezit meer dan hon- regelmatig de verrichtingen derd verenigingen. Vaak wor- van de schutters volgt in dag- den hier velen gehuldigd bij en weekbladen met daarin de speciale gelegenheden. Maar strijd om het meesterschap, uw bent een vereniging die spannend aan toe en alle kam pioenen mogen dan ook te recht fier zijn met hun titel. Hun overwinning werd hun niet ten geschenke gegeven. Ze hebben er heel wat moe ten voor doen. Tot slot dankte hij de pers voor hun steeds bereidwillige medewerking. Ook het ge meentebestuur en de gemeen telijke sportraad werd dank gezegd voor hun genegenheid Juniors: Cindy Steels. Robby De Witte. Peter Steels ver overde hier twee dagklasse menten. Ronny de Witte pak te driemaal het dagklasse ment. Zestig plussers: Roger van den Eynde, Andre de Gercq en Rene de Landstheer. De sterkste man was hier Gilbert Leemans die vier dagklasse menten binnenhaalde. Einduitslagen: Maar alles gebeurd in een elk jaar terugkeert om de be- ten opzichte van de Verenig- Jeugd: 1. Ronny de Witte, 2. sfeer van hartelijkheid en ge- ker en plaketten te laten uit- de Hamse Boogschutters». Peter Steels (kampioen 1987), negenheid voor elkaar. Er reiken op het gemeentehuis. En dan volgde de proklamatie 3. Robby De Witte. heerst ongetwijfeld in uw ver- Om aan dat alles een speciaal van de verschillende winnaars Panascheschutters: 1. bond eeh goede geest van ver- tintje te geven. En wij als standhouding. Schutterskrin- gemeentebestuur doen het gen zijn ongetwijfeld in een graag omdat we dan de kans periode waar de vrije tijd krijger j te bedanken voor steeds ruimer wordt, goede alles at U voor uw club doet. oplossing om die tijd zinvol te gebruiken. Dat u elke keer op het einde van het seizoen dc trappen van de raadszaal be stijgt is een gelegenheid om de Verenigde Hamse Boog schutters in een ruimer dag- V ^rzitter Lucien Peelman .acht in zijn toespraak eerst terug aan twee schutters Al- bert Laureys en Edmond Ser- tyn, gedurende vele jaren de vaandeldragers van deze sport die dit seizoen overleden zijn. licht te stellen. Uw vereniging De Bastianen zijn er als eerste heeft bewezen een stevig ge heel te vormen. Maar om het beste te krijgen moet er hard voor gewerkt worden. Daar om dank aan uw bestuur en vooral aan voorzitter Lucien Peelman de draaischijf van nw hele verbond: Want wan neer men vandaag feest viert gend jaar een nieuwe beker en huldigd dan is dat alles het zal moeten aankopen, resultaat van een gans jaar Dit kampioenschap is onge- werk, het effenen van de pa- twijfeld een topper van for- den, het oplossen van de pro- maat geweest. Nog nooit zijn btemen. Men kan eigenlijk er zoveel leiders geweest in maatschappij in geslaagd voor de derde keer opeenvolgend te winnen. En dat betekend dat ze de wisselbeker defeni- tief in hun lokaal mogen plaatsen. Dat brengt mee dat het gemeentebestuur in de kosten zal vallen en voor vol- van de dagklassementen en de leen van Kerckhove, 2. laureaten in de verschillende rianne Peelman. reeksen. Ze mochten bij de personaliteiten hun plaketten en bekers afhalen. Panacheschutters: dagklasse menten Eddy De Witte, Eric de Loose, Eddy de Schepper. Wonnen hier twee dagklasse menten: Alain van den Broeck en Dirk de Cauwer. Latschutters: dagklassemen ten voor Leo Van Kampen, Andre van Geyte, Lucien Peelman en Daniel Eeck- houdt. Omer Steels won twee dagklassementen. Panascheschutters: Hermien Colman en Marianne Peel man. Marleen Van Kerckho ve won hier liefst vijf dagklas sementen. Latschutters: Sandra De Wit te, Liza Van Puyenbroeck, Emilienne De Waele. Amelie Claes, Rosine de Permentier, Latschutters. Dames: 1. San dra de Witte, 2. Ameleie Claus, 3. Hermien Colman. Latschutters. Heren: 1. Ro bert Sacre, 2. Andre Laureys, 3. Lucien Peelman. Panascheschutters: 1. Eddy de Schepper, 2. Alain van den Broeck. 3. Dirk de Cauwer. Zestigplussers: 1 Roger van den Eynde, 2. Gilbert Lee mans, 3. Andre de Gercq. Peletons: 1. Peleton Dirk de Cauwer (verder samengesteld uit Alfons Ringoot, Rudi Maes, Daniel Eeckhoudt en Lucien Peelman), 2. Alain van den Broeck, 3. Eric de Lose, 4. Eddy de Schepper, 5. Jean Goossens, 6. André van Geyte, 7. Eric Lambrecht, 8. Sabine de Witte, 9. Rene de Landstheer. 10. Gilbert Leemans, 11. Leo Willaert, De leider kende een goede start en opende vrij vlot met een 5-1 voorsprong. De on derbreking (de achterman van Zele had zich aan de linker hand gekwetst) zou hen daar na parten spelen. Zele ge raakte in het gepaste ritme en het bracht de stand op 6-4, waarna de gastheren opnieuw even doorbeten om een «ge ruststellende» 8-4 ruststand uit te bouwen. De regenbui, die de start van de tweede helft uitstelde, brak de opmars van de Wieze spelers. Invaller Geert Schiet- tecatte leek Zele nieuwe im pulsen te verschaffen. De jon ge speler keerde de ballen ver Kaatsen. De spelers en supporters van Kastel RV na de wedstrijd tegen Gijzegem, die terug. Wieze kreeg een inzin- gewonnen werd met 15-9 (da) king te verwerken, hoewel Jan De Smedt - de beste Wie- zenaar - aardig keerde en maar zeer weinig in de fout ging, keerde Zele terug tot 9- 7. Wouters van Zele werd ver schillende keren aangespeeld en hij zorgde voor de bezoe kende overgekeerde ballen. Bij 11-8 was de thuisaanhang er niet gerust in, wanneer het weer eens begon te regenen. Uitstel van de wedstrijd zou immers uitstel van de viering betekenen. Scheidsrechter Armand Van den Burcht bleef met de spelers op het terrein en Wieze bouwde gaandeweg zijn voorsprong uit, hoewel de tegenstand van Zele best aardig kon genoemd worden. De spelen die be- y<,ff| slecht werden bij 40-40 waren niet meer te tellen. De wind speelde de bezoekers parten ras' ke"df ,Kaslel als t,ere°' m Wieze kon zich na het 'e" °P het wcer Pe laatste fluitsignaal van de balle" werden be,er m het i Gijzegem moesten het onderspit delven tegen Moerzeke-Kastel laaiait. uuiuuKiiaai van uc scheidsrechter klaar maken ,dd gehouden Toch kon te- voor de viering. Een plaatse lijke fanfare zorgde voor de muzikale omlijsting en bege leiding, terwijl de spelers in gen een sterk spelend Den derbelle de achterstand niet meer goedgemaakt worden. Kastel keerde 16 ballen over dc bloemetjes werden gezet. leve,de 2b keer buiten n» u/;»,» a~ Hier waren Vernimmen en De Wieze aanhang kon de viering inzetten. Lamb=n enigszins op niveau. Wieze Sportief - Kokejane: 13-8 Dit weekeinde werd in het Bij Denderbelle mag de gehe- Ie ploeg wel eens vermeld worden, met Peter De Smedt op kleinmidden als uitblinker. moeilijk inschatten wat moei- alle reeksen. Het ging er echt ne de Wilde. Hermien Colman en Germai- 12. Marleen van Kerckhove, 13. Sonia Landgoed. Sinds de mensheid is ont- groep in het begin der derti- staan, heeft pijl en boog daar- ger jaren naar het Moleken bij ook al een belangrijke rol waar de grond met de linde- gespeeld. Toen ook het bij- bomen in '47 door de maat- zonderste middel om in de schappij werden aangekocht, levensbehoeften te voorzien Na het overlijden van Arséne en mede met de ontwikkeling Van Havere werd Valére van onze voorouders, hebben Goedertier de nieuwe voorzit- deze schuttersattributen aan ter en in die periode, werd in populariteit echter nog niets Sint-Niklaas toen ook het 100- ingeboet. Integendeel zelfs en jarig bestaan van de schutter- nationaal, zijn de schutters- smaatschappij Vrede Best lui- maatschappijen bijna niet sterrijk gevierd. Na 25 jaar verbond van Groot-Sint-Ni- meer te teilen. De fanaten voorzitter maakte Valére klaas waarbij Vrede Best zich van pijl en boog trouwens ook Goedertier plaats voor Omer niet en in het Waasland voor- Opsomer welke twee jaar na- al, behoren deze eveneens tot dien, de fakkel doorgaf aan de rangen der ontelbaren. José Van der Aa. Deze is nu Bijna iedere wdonwijk heeft ook onlangs overleden en in er een scfluitersrmatschappij '88, stierven nog een tweetal en op 't Moleken in Sint- leden van de kring: Henri Niklaas, is de gilde Vrede Kocklenbergh een oud be- Best al méér dan 50 jaar stuurslid en Jean Moerloos de gevestigd. Het ontstaan da- enigste keizer van de hand- teert reeds van eind december boogmaatschappij Vrede 1858 en uit de archieven der Best. Als de nieuwe president handboogmaatschappij, werd thans André Van Rijs- wordt Florimond Verdunnen sen gekozen en op het be- als de stichter en eerste stuurniveau. wordt hij bijge- hoofdman vermeld. Pleister- staan door Mon De Meule- plaats van Vrede Best was naere (deken), Leon Steel toen op de wijk Carolus in (sekretaris), Robert Mets Sint-Niklaas en het eerste (penningmeester), Louis Lie- vaandel, verwierf de maat- kens (wipmeester), Frans schappij in 1861. Andere Houttequiete (terreinmees- voorzitters trouwens ook met ter), Eugeen Van Goethem Ridder de Schoutheete de (sekretaris feestkomité) en Tervaeren. Felix Van Nae- Marcel Hilgerts als een on- men en bij de eeuwwisseling, misbaar bestuurslid. De werd het terug Florimond schuttersmaatschappij Vrede Verdurmen welke Vrede Best Best heeft in de archieven ook naar een voorspoedige bloei al een reeks ere-voorzitters en zou leiden. De eerste wereld- Jozef Van Daele, werd daar- oorlog zou deze gunstige rich- van de nieuwste. Het leden ting echter afremmen maar bestand is er echter nooit met Arséne Van Havere als hoog opgelopen. Misschien de toenmalige nieuwe deken, ook al omdat in het verleden geraakte de schuttersmaat- zeg maar de betere schappij Vrede Best terug op middenstand werd aangetrok ken en nu, is dat allemaal een beetje afgezwakt. Vroeger behoorden o.a. ook de Sint- Niklase burgemeester Franz het goede spoor. Voor pro blemen werd toen ook altijd een oplossing gevonden en van 't Brugsken, verzeilde de Van Dorpe en Romain met Paul De Vidts tot deze schut tersmaatschappij waarbij het koninklijk bezoek midden de jaren zestig, het absolute hoogtepunt werd. Hoogte punten op het sportieve vlak, waren er trouwens voldoende bij de leden van Vrede Best. De meest recente daarvan zijn de winst in de Gouden Pijl m Oostende, het Toren- ook kampioen per ploeg schoot en de eigen Leon Steel, de koning werd. Straks in september wordt die titel ook verdedigd door de hand boogmaatschappij Vrede Best, met thans een 27-tal leden. Ouderdomsdeken daarbij is de 89-jarige Mon De Meulenaere met reeds 65 jaren aansluiting bij Vrede Best. In dat verband volgen Jozef Vaele ook al ere-voor- zitter bij de klub met 30 jaar, Henri Pauwels met 28 jaar, Robert Thomas met 27 jaar en vervolgens de andere leden van Vrede Best. In het eigen rustige en uitstekend domein waar Josine en Fons Cleys thans met de hulp van dochter Anje bijna al 20 jaar de diestvaardige lokaalhouders zijn, worden de aktiviteiten alleen aan de klubleden voor behouden. De huidige koning op de lokale hoge wip werd Cyriei Van Damme en door de leden van Vrede Best dat trouwens ook bij de K.N.B.B.W. is aangesloten, wordt ook al niet zonder suk- ses aan de schuttersmanifes- taties van andere maatschap pijen deelgenomen. Vooral in Sint-Niklaas waar de keizerlij ke handbooggilde «Sint-Seba- stiaan» duidelijk de oudste werd met een instaan in 1525, gewest Ninove beslist wie te gen Wieze moet uitkomen voor het kampioenschap van Vlaanderen. De spelers die de kampioen stitel in de wacht gesleept hebben: Theo De Decker, Chris Janssens, Hans Au- broeck, August De Muylder, Jan De Smedt en Freddy Ver strepen, Hogere III Denderbelle - Kastel: 15-9 Ruststand: 8-1. Een uitgeblust Kastel met nochtans twee zeer goede zich inspannende keerders, Lam bert en Vernimmen, bracht er in Denderbelle niet veel van vóór Vrede Best en de ko ninklijke handboogmaat schappij «Les gens sans peur» u'! de Begijnestraat met 1868 terecht. Aan de koord en in als startjaar. Voor de mannen j,et binnenspel stapelden de van Vrede Best dat met Jan speiers de fouten op. Dender- Nobels (1879 - 1880). Jef Van t>elle daarentegen kaatste en- Cleemput (1920 - 1921), Valé- thousiast en met overleg. Dit re Goedertier (1951 - 1952) en resulteerde in een 8-21 voor- Remi Van Brempt (1958 - sprong aan de rust. 1959), ook al vier prinsen aan gjj de bezoekers was een mat hei klubpalmares toevoegde, te Van Duysen toen a] ver_ wordt de vierde week van sep- vangen door De C|ercq die op tember zeer belangrijk. Dan de bank begonnen was. wordt immers naar jaarlijkse pja een volwassing onder de gewoonte de feestweek der maatschappij aangesneden met de koningsschieting, als hoogtepunt. Een betekenisvol gebeuren telkens bij de hand boogmaatschappij Vrede Best, waar de dames slechts uitzonderlijk aan de schutterspret kunnen deel nemen Roger Van Laere In de heenwedstrijd van het terrein, bij 40-40 de stand op kampioenschap van Vlaande- 9-5. Kokejane liet Chris De ren, waarin de beide geweste- Smet onaangespeeld. Van de lijke kampioenen van het ge- weinige ballen die hij te ver west Ninove en het gewest werken kreeg, stuurde hij er Aalst-Dendermonde dienden drie over de achterlijn. De uit te maken wie nu kampioen Poorter zorgde voor twee bal van de Liga Vlaanderen zou len. Bij 12-8 nam De Smet worden, kende de thuisploeg met een 40-40 de 13-8 winst een eerder sléchte start. De voor zijn rekening, twee beste leveraars van de Geen echt hoogstaande wed- gastheren waren De Smet en strijd. Het staat echter vast Duquet. Onder hun beiden dat Wieze uit een ander vaat- leverden ze zes ballen buiten, je zal moeten tappen om op In totaal werden 11 ballen Kokejane de totaalzege te buitengeleverd. De bezoekers kunnen versieren. De Wieze- kwamen op een 0-2 voor- spelers laten geen enkele kans sprong. onbenut en ze trainen nu twee Toen Van der Vreken, sterk keer per week om vrijdaga- in de opslag maar slecht in vond hun huid duur te ver zijn keerderswerk, aan de kopen, beurt kwam werd het 1-2. Wieze speelde met Guy Van Overboelare te verhinderen Frank De Poorter kan terug- der Vreken, Frank De Poor- 10 spelen te halen. Na een blikken op een uitstekende ter, Chris De Smet. Christoph prestatie. Hij zaaide werke- Duquet. Gunter Willems en lijk onrust en vernieling in de Guy De Kegel, bezoekende rangen. Zo kwam Wieze op gelijke hoog- Terjoden - VA Baasrode: te bij 2-2. Willems, daarente- 12-15 Kastel - Overboelare: 15- 10 Opnieuw liet de Kastelse ploeg een matte indruk na. Alleen Wielandt, op klein midden, speelde op zijn waarde. Tegen een zwak Overboelare moest Kastel gemakkelijk drie punten kunnen binnen halen. Toch was de te zwakke inzet van Kastel te miniem om ruststand van 8-4 werd het op een bepaald ogenblik nog 11- 9. Pas toen schoten Vernim men en Co. wakker en er werd even gekaatst om toch geen nederlaag op te lopen. Beste speler op het terrein was achterman Lafourt van Overboelare. Goede leiding van de heer Van Vossole. gen, won slechts eenmaal zijn opslagspel en dit was bij zijd Jol de laatste wedstnjd bleef eerste opslagbeurt 3-2. dc rekenkundige mogehjk- Tijdens de tweede opslagron- de bracht De Smedt de «and de zoa kun" OD 4-2. Duquet verloor op 40- "en ?f«ezen Wl"st °P Tr" 40 zijn spel door de bal hoog dc" beef* nu cchf,v<?' en ier buiten te leveren® "kerhe.d gezorgd In de heid bestaan, dat VA Baasro- Balleken Op - Welkom 8-15 Speelden de zenuwen van de ze eerstejaars hem teveel par ten? (4-3) De rust werd ingegaan met een 7-4 voorsprong. eer ste helft was Terjoden de be tere ploeg op het terrein. De gastheren kwamen via 2-0; 6-3 en 7-4 aan een 8-6 ruststand. Na de pauze kwamen de lei ders hun neus aan het venster Na de pauze bracht Frank De u.cr.5 nu" 1ieus ad" nei ™er de Poorter, de beste man op het slek,!n Eans de oprnnntprrt oino hel in »pn Kaatsen. De ploeg van De Welkom met Gilbert Amandt, Pierre De Plecker, Herman De Kinder en onderaan Freddy Van Handenhove, Jean De Batselier en Jos Van lngelghem (xl) Welkom heeft bij Balleken was niet zo moeilijk, want Op uit Moorsel zijn zoveelste tegenstander was vrij zwak. overwinning behaald. Het Bij Welkom speelde iedereen op een behoorlijk peil. maar tVaatSKaleilder Pierre De Plecker was formi- Hogere III dabei. Hij keerde, ondanks 28.8 15.00 de wind in het nadeel, alles Denderbelle - Idegem over in het tami van op de Opsta' Pelote - Hcrnc achterlijn. Het werd een 8-15 Baasrode - Kastel Rap en Vlug zege. waardoor de Dender- mondse ploeg nog steviger 28 8 15 00 aan de leiding komt, mede Hamme Zogge - S.K. Hamme door het verlies van de Baardegem - Steven Moorsel Groendalers uit Moorsel, die Adec Baasrode - Wieze Sportief tweede staan. Met nog vijf Merchtcm - Hoké Erembodegem wedstrijden voor de boeg telt Zx\e Durmen - Duvel Willcbroek Welkom nu opnieuw acht punten voorsprong op de Idd malc Durmcn Groendalers die verloren te- 27 8 j5 00 gen Backerclub uit wieze Sportief - Kokejane 26.8 18.30 Zandbergen - De Toekomst Bug- genhout 19-277 Kadetten 19-268 Kampioenschap van Vlaanderen: 1R-254 26 8 17 30 r> a 10 n Kokejane - Wieze Op zondag 28 augustus speelt Miniemen Welkom thuis tegen Moer- 26.8 18.00 straat om 14.30 u. VA Baasrode - Tollembcek Merchtem. De stand 1. Welkom 2. Backerklub 3. Groendalers gecounterd, ging het in een ruk naar 10-14. Terjoden kon nog twee spelen pakken. Denderbelle - Overboelare: 15-7 De thuisploeg kende een uit stekende start en het geraakte aan een 3-0 voorsprong. Bij de thuisploeg vlotte het niet altijd in het samenspel en de bezoekers konden hun achter stand ombuigen in een 3-5 voorsprong. Wanneer het lo kale keerdersduo voortreffe lijk begon te spelen, liepen de gasten er nog voor spek en bonen bij. Denderbelle over troefde zijn tegenstander en Overboelare werd op een 8-6 bij de rust geplaatst. Tijdens de tweede helft on dervond de thuisploeg nog weinig tegenstand. Bij een 12- 6 konden dc gasten nog een punt redden. Denderbelle was een klasse te sterk voor een moedig Overboelare.

De Voorpost | 1988 | | pagina 22