I «Hoeksken» en «Jeugd Kemzeke» winnen tornooi van Kemzeekse Habroeckwijk Dendermonde-centrum opnieuw winnaar Internationaal volleybal in Berlare Een internationale volleyshow De Voorpost - 26.8.1988 - 23 VOLLEYBAL Ter gelegenheid van de acht ste Habroeckfeesten te Steke- ne-Kemzeke werd onder meer een volleybaltornooi in gericht voor plaatselijke ploe gen. Er werd gespeeld in twee onderscheiden reeksen, na melijk heren en dames. Bij de heren kwamen 5 ploe gen opdagen met volgende welluidende namen: Hoek- sken. Zero Boys, Globetrot ters, Gezellen en een ploeg vol jeugdigen onder de naam de Beukenootjes. In de andere reeks lieten zich 4 damesteams inschrijven, na melijk de Ploeg Zonder Naam, BGJG, Ploeg X en Jeugd Kemzeke. Winnaars Per wedstrijd werden telkens 2 sets gespeeld en de ploeg die de meeste punten maakte in totaal kreeg nog een punt bij. Bij de dames stond gewoon weg géén maat op de jeugdige Kemzeekse ploeg, want Jeugd Kemzeke won al z'n wedstrij den met «droge» 3-0 cijfers. Ook de finale. Deze finale werd gewonnen van de Ploeg Zonder Naam die, telkens met 2-1 cijfers had gewonnen én van de Bond én van de Ploeg X. In de troostingswedstrijd nam de BGJG Kemzeke de maat van Ploeg X met 3 tegen 0. Bij de heren was het over wicht van Hoeksken al even groot. Deze gelegenheids- ploeg won zowel van Zero Boys, Beukenoten, Gezellen als Globetrotters met 3-0 cij fers. De eerste finalist was dan ook snel gekend. Voor de tweede finaleplaats ging het tussen Globetrotters en Gezellen, die beiden hun wedstrijden wonnen tegen Zero Boys en Beukenoten. De rechtstreekse konfrontatie tussen beide kanshebbers op de finale eindigde evenwel in een gelijke stand: beide ploe gen wonnen elk een set en scoorden in totaal evenveel punten... Uiteindelijk mocht Gezellen de finale spelen omdat Globe trotters tegen Zero Boys een set hadden verloren en Gezel len niet. In de finale kende het zestal van Hoeksken géén genade met de Gezellen, die werden ingemaakt met 3-0. De uitslagen: Dames: Ploeg Z.Naam-BGJG 2-1 PZN-Ploeg X 2-1 PZN-Jeugd Kemzeke 0-3 BGJG-PloegX 3-0 BGJG-Jeugd Kemzeke 0-3 Ploeg X-Jeugd Kemzeke 0-3 Finale: Jeugd Kemzeke-Ploeg Z. Naam 3-0 Heren: Hoeksken-Zero Boys 3-0 Hoeksken-Beukenoten 3-0 Hoeksken-Gezelleq, 3-0 Hoeksken-Globetrotters 3-0 Zero Boys-Beukenoten 2-1 Zero Boys-Gezellen 0-3 Zero Boys-Globetrotters 1-2 Beukenoten-Gezellen 0-3 Beukenoten-Globetrotters 0-3 Gezellen-Globetrotters 1,5-1,5 Finale Hoeksken-Gezellen 3-0 TenT De Globetrotters De Gezellen speelden een sterk tornooi )e Je :r- er )e d- et ist d- ist it- >P te e- ns se a- in r- >h in f it- te 'ij et le T- -5 o- e- le :n T- :n -6 n- 'g 2- :n le or De Beukenoten Hoeksken Op zaterdag 3 september vie ren de Berlaarse volleybal- ploegen feest. De herenploeg bestaat dit jaar 20 jaar en daar wordt de, nodige luister aan gegeven. Op de affiche staan een tornooi voor rekreatie- ploegen uit Groot-Berlare en de demonstratiewedstrijd tus sen Roeselare. een ploeg uit de top van de hoogste reeks en het Tsjechische Rode Ster Praag. Kaarten voor deze wedstrijd kunnen verkregen worden bij de spelers of tele fonisch besteld op het num mer 052-42.57.%. Topvolley Het tijdstip voor deze wed strijd is ideaal. Eén week voor de start van de Belgische vol leybalkompetitie wordt dit voor Roeselare een serieuze test van de eigen konditie Beide ploegen zijn intussen al het fysieke trainingsgedeelte voorbij en zullen volop de nieuwe technische spelvaria- ties uitproberen. Bij Roesela re, dat voor het eerst onder de eveneens Tsjechische trainer Krob uitkomt, zijn verder nog als nieuwe spelers de Tsjech Prmsyl Blaha, de Joegoslaaf Mickv Dedovic, een pas on langs aangeworven Braziliaan en de Belg Walter Engelen. Roeselare begint de week na dien aan de 7e kompetitie in de hoogste nationale reeks. De voorbije jaren behoorde de ploeg steeds bij de top. Bij Rode Ster Praag zijn 4 inter nationalen. De wedstrijd zal geleid wor den door Werner Callebout en zijn zoon Luc. Vader Cal lebout is al 27 jaar scheids rechter, waarvan 22 in natio nale. Ook internationaal ver diende hij zijn sporen. Zo blies hij ondermeer op 5 Eu ropese kampioenschappen en 5 finales van Europabekers. Zijn zoon is eveneens scheids rechter in de nationale reek sen. Zij worden bijgestaan door Willy Jespers. een oud speler uit Berlare die het als scheidsrechter inmiddels ook al tot de hoogste provinciale reeksen bracht en door Johan Bex. een federaal scheids rechter die sinds kort in Over- mere woont. De wedstrijd begint om 20 u. Rond 19.15 u beeint de op warming van de beide ploe gen. Op dat niveau zeker ook al het bekijken waard en iets waar vele spelers nog iets van kunnen leren. Tornooi Voor het tornooi zijn negen ploegen toegelaten Men hield het bij rekreatieploegen bit Groot-Berlare om dit deel van de viering onder inwoners van de eigen gemeente te houden. Dit kadert ook in de algemene politiek van het be stuur om de spelers zoveel mogelijk uit Groot-Berlare te rekruteren. Men is er van overtuigd dat er genoeg talent aanwezig is om minstens een goede le provincialer uit te bouwen. Versterking van bui tenaf mag er enkel zijn om nieuwe impulsen en een voor beeld te geven van wat in volley mogelijk is, In het verleden was het ook de volleybalploeg die met tor nooien voor rekreatieploegen startte. Dit initiatief is de voorbije jaren overgenomen door jeugdhuis Joko, met me dewerking van (oud)-spelers en speelsters van de ploeg. Ook in de andere deelge meenten zijn er dergelijke tornooien: in Uitbergen tij dens de pas voorbije Slotker- mis en in Overmere is er nog dit weekend het tornooi van KWB-KAV Wie weet wor den deze drie tomooien niet de basis van een gemeentelij ke kompetitie? De wedstrijden beginnen om 10 u. De laatste worden ten laatste om 15 u begonnen. Alle wedstrijden worden in de sporthal gespeeld. Gezellig samenzijn Na al dat sportieve geweld worden de supporters en sim- patisanten uitgenodigd in de kafetaria van de sporthal voor een gezellig samenzijn. Mis schien een gepaste inleiding om achteraf naar het Pom piersbal te trekken. (nk) Volleybal. Een zicht op de volleyweide tijdens het internationaal tornooi van Asterix Kieldrecht (a) Vijftiende volleytornooi van Kieldrecht Falos Volleytornooi A. Schockaert Het veteranentornooi A. Schockaer dat aan zijn 14e uitgave toe was. is nog maar eens een sukses geworden. Voor de eerste maal kon ge bruik gemaakt worden van de akkomodatie van de prachtige terreinen van het St. Vincen- tiusinstituut Negen ploegen, samengesteld uit niet-aange- slotenen van meer dan 30 jaar namen deel en nog maar eens bleek Dendermonde-centrum het sterkste geheel te zijn. Eigenlijk een beetje verras send als men weet dat deze ploeg met een gemiddelde leeftijd van meer dan 45 jaar ook de oudste deelnemer was KWB ^t.-Gillis zorgde nog voor dei meeste weerstand in de 1/2 finale maar echt kans op een finaleplaats zat er blijkbaar voor hen niet in. Dendermonde moest het in de finale dan opnemen tegen Kuurne. De eerste set werd 15-0 en meteen is het dui delijk dat ook Kuurne geen tegenstander was voor de «oudjes» van Dendermonde. St.-Gillis won de strijd voor de 3e en 4e plaats van Herze- le. Schepenen P. Meuie- broeck en J. Van Damme konden dan aan de uitgebrei de prijzentafel plaatsnemen om de trofeeën te overhan digen. Denderbelle werd bedacht met de prijs voor de sportief ste ploeg. Rangschikking na de schif- tingswedstryden: Reeks 1 1. Dendermonde 2. Herzele 4p. 3. Schellebelle 3p 4. Boonwijk 3p Reeks 2 1. Kuurne 10 p. 2. St. Gillis 9p. 3. Denderbelle 4,5 p. 4. Willebroek 4,5 p. 5. Multi-Color 2p. Plaatsingswedstrijden Voor de 9c. 8e en 7e plaats: Willebroek-Multi Color 0-2 Boonwijk-Multi Color 2-0 Willebroek-Boonwijk 0-2 6e en 5e plaats Sch'belle-D'belle 8 p. Gekruiste 1/2 finale Herzele-Kuurne D'monde-St. Gillis 3e en 4e plaats St. Gillis-Herzele Finale Kuurne-D'monde Eindrangschikking 1. Dendermonde. 2 Kuurne. 3. St -Gillis, 4 Herzele, 5. Schellebelle, 6. Denderbelle. 7. Boonwijk. 8. Multi Color, 9. Willebroek EVA Het voorbije weekend was sport weer troef in het Waas land. Het was de Kieldrechtse Volleybalklub Asterix die er achter de organisatietafel stond om er zijn 15e tornooi aan meer dan 150 klubs aan te bieden. Een uitnodiging die vooral de buitenlandse ploe gen aantrok want niet minder dan 14 teams van buiten de landsgrenzen kwamen er zich met mekaar meten in een sportieve show zoals we voor dien nog nergens te zien kre gen. Het tornooi van Kiel drecht mag dan meteen als het grootste tornooi van Vlaanderen worden bes tempeld, gezien het groot aantal buitenlandse ploegen dat er tussen de lijnen kwam. Zo konden we er ploegen zien uit Polen, Tsjechoslowakije, Portugal, Italië, Duitsland, Engeland, Schotland. Ier land. Oostenrijk. Frankrijk en Nederland. Meerdere lan den kwamen met een paar ploegen op het tornooi en ook de Belgische klubs waren goed vertegenwoordigd. Alles beeon reeds vriidae toen de Volleybal. Bij het 15e internationaal tornooi van Asterix Kieldrecht werd een afvaardi ging van de deelnemende ploegen ontvangen op het kasteel Cortewalle (lv) buitenlanders met een afvaar diging ontvangen werden door de gemeente Beveren wat op een zekere erkenning wijst door de Beverense over heid. Ook dit jaar kon het bestuur bogen op een schare medewerkers die ervoor zorg den dat alles in de beste orde kon verlopen. Een organisatie als het Internationaal Tornooi van Kieldrecht vraagt heel wat mensen en daar kon voor zitter Andre Cleiren weer op rekenen zodat alles tot in de puntjes verzorgd was wat op een algehele voldoening werd onthaald van heel wat klubs die nu al de afspraak maakten «tot volgend jaar». Te Kieldrecht was er naast het rekreatieve waar ook aan ge dacht was ook volley te zien van topploegen die dan na tuurlijk de meeste kijkers trokken. Vele buitenlandse ploegen kwamen voor een week naar het Waasland afge zakt zodat er nog wedstrijden in de zaal op het programma stonden. Zo komt de dame- sploeg Asterix nog uit tegen Polen en Tsjechoslowakije op dinsdag en woensdag. (A) Liefhebbersvolley. De KWB uit Sint-Gillis-Dendermonde werd derde in het Falos-tornooi (foto p. hermans) Volleybal. De KWB van de Boonwijk werd zevende in het Liefhebbersvolley. KWB-Dendermonde won het tornooi A. Schockaert te Dendermoi Falostornooi (foto p. hermans) hoewel het veruit de gemiddeld oudste ploeg was (foto p. hermans)

De Voorpost | 1988 | | pagina 23