Ajax Lebbeke op weg naar eerste nationale? «Soete Waasland» won in Moerzeke Bekerbasket langs heel wat kanten Robuco Buggenhout: terechte ambitie Hermes brengt basketbalpropaganda Zwemlessen te Lebbeke Overgangen handbal HK Waasmunster wint eigen tornooi Een off-day voor SK Oudegem Kursus voor kandidaat- scheidsrechters K.B.V.B. te Aalst 24 - 26.8.1988 - De Voorpost PAARDENSPORT HANDBAL Het jaarlijkse LRV-tornooi in Moerzeke werd ongetwijfeld een echte voltreffer: mooi sportvertoon en veel belang stelling. Vooral de spring- nummers vielen echt in de smaak. In de reeks groepsdressuur (zwaar) was het opnieuw het «Soete Waasland» dat de plek zwaaide en de St. Niklase af deling deed het met brio. In de klasse licht was het Gerda Rooms uit Belsele die voor de derde keer beslag legde op de overwinning. De ze keer net voor Chris Van den Branden uit Waasmun ster. In de middelreeks kwam het tot een barrage met drie. Het zou tenslotte Wilfried Van Gysel uit Vrasene zijn die het haalde met zijn paard Elanana die een schier fout loos parkoers afhaspelde. Jammer genoeg kwam in deze proef Johan Rooms van Bel sele met zijn paard Fury ten val en was meteen uitgescha- BASKETBAL keld. In de klasse zwaar was er niemand die een foutloze rit haalde. Dat bracht mee dat er zeven combinaties kwamen met vier strafpunten in uitein delijke eindstrijd. Luk Tille- man uit Vrasene met zijn paard Tempo haalde het. Hij deed het op een prachtige wijze. Foutloos legde hij het hele parkoers af en dat kon niemand hem nadoen. Dit jaar won hij al eens in Wach- tebeke en dit werd dus zijn tweede zege. Individuele dressuur: - overwinningen voor: Kurt Hendrickx (Kalken), Guido Van Gysel (Sint-Gillis-Waas), Ludwig De Bruyne (Dender- houtem). Mark Goossens (Klein Sinaai). Treezeniek Pi- cavet (Moerbeke). Roger Van de Vijver (Eksaarde), Olivia Michiels (Scheldewin- deke). Veronique Van Mid delen (Haasdonk), Conny Claessens (Zele), Blindemans De oefenperiode is bij heel wat klubs al in een gevorderd stadium getreden. Reeds vo rig weekend werden er mat chen voor de Beker van Bel gië betwist, maar nu moest men op provinciaal vlak ook aan de slag. Een kort overzicht leert ons dat Hermes zich de punten liet afpakken door Falco en aldus een thuiswedstrijd tegen Kortrijk uit handen gaf. Ver zachtende omstandigheid is wellicht dat trainer De Co- ninck wegens familiefeest af wezig was. maar de spelers zelf bakten er deze keer niets van. Sportief Temse met Va- vourakis en Windey in de ran gen walste met 48-127 over Waasland dat niet over enkele effektieven kon beschikken. Osiris Denderleeuw klopte met veel moeite het Hemaco van Jan Van Hoeyweghen. Bazel ging met gemak op Vel- seke winnen maar Schelde- jeugd Temse liet aan huis een steek vallen tegen BBC Lier. Er dient blijkbaar nog heel wat schaafwerk te gebeuren bij sommige ploegen, terwijl Sportief Temse en Hemaco reeds dicht bij hun vormpeil gekomen zijn. Al bij al een magere bekeroogst voor onze streken. WEGA Guy (Buggenhout). Stefaan De Smet (Bassevelde), Pierre De Schapelaere (Merelbeke>. Guido Vereecken (Moerze ke). Gino Stremeersch (Ste- kene). S. Notteboom (Lotten- hulle). Geert Vervaert (Eksaarde), Luk Kuppens (Tielrode), Patrick De Vleeschhouwer (Klein-Si- naai). Groepsdressuur: Achttallen: 1. «Soete Waas land». Sint-Niklaas. Achttal len B: 1. Kruisridders Eksaar de. Middel: 1. Scheldewinde- ke. Licht A: 1. Bassevelde Licht B: 1. Sint Isidoor Moer beke. Viertallen: 1. Kruisrid ders Eksaarde. Reeks B: 1. Denderhoutem. Jumping: zwaar: Luc Tilleman (Vrase ne), Tempo. 2. Johan Rooms (Melsele), Aline 3. Luk Van Bellegem (Tielrode). Boeme rang. 4 Gerry Stuer (Haas donk), Valerie. Middelklasse: 1. Wilfried Van Gysel (Vrasene), Elariana. 2. Jan De Backer (Bassevelde), Diana. 3. Filip Van Zele (Bassevelde). Licht: 1. Gerda Rooms (Bel sele). Gina Fleur. 2. Chris Van den Branden (Waas munster). 3. Filip Van Won- tergem (Lottenhulle). 4. Jo han Rooms (Belsele), Fury. De Kon. Akadcmie voor Overzeese Wetenschappen heeft zopas een belangrijke verzameling over "de Hon derdste Verjaring van de on afhankelijke Kongostaat' In deze verzameling een 20 bij dragen die steunen op vaak onuitgegeven bronnen. r>y In het Noordhollandse Cal- lantsoog werd een poëzierou- te voor fietsers en wandelaars uitgezet. Al gaande wordt men gekonfronteerd met een dertigtal gedichten van onder meer Gerrit Achterberg, Toon Hermans. Henriette Roland Holst-Van der Schalk en anderen. Voor Ajax Lebbeke moet het seizoen 1988-1989 wellicht de definitieve doorbraak beteke nen. Hoewel men het bij Leb beke niet over de daken uit schreeuwt kan het niet an ders of het objektief moet de titel worden. De spelerskern werd aangevuld met B. Van Ransbeeck en ook Cr. Ag- neessens werd in laatste in stantie van Avanti overgeno men. Meteen zit de ervaren trainer-coach J. Princen op rozen. De noodzakelijke ver sterking van de tweede lijn is gerealiseerd en de nieuwe Ajax-trainer beschikt meteen over een spelerskern die 2C nationale moet ontgroeien. De ambitie van Ajax is ook duidelijk te merken aan het voorbereidingsprogramma Het programma zit steengoed in ei:;aar en tijdens de eerste weken bleek de motivatie van de spelers optimaal. De aan passing tussen trainer Princen en de spelerskern verliep uit stekend en zelfs in de oefen wedstrijden lieten de resulta ten niet op zich wachten. Er werd gewonnen van Sasja met 16-11 cijfers en tegen het Ne derlandse Vlug en Lenig uit Geleen werd het een eervolle 17-15 nederlaag. Zaterdag werd in Lebbeke gespeeld te gen Ap. Kortrijk en tegen Uilenspiegel. Zonder de licht gekwetste F. De Ridder en ook zonder Cr. Agneessens die bij een ongelukkige val een neusbreuk opliep werd er van Uilenspiegel gewonnen met 18-13 en lc nationaler Kortrijk won van Ajax, dat ruim speelgelegenheid liet aan al zijn spelers, met 15-19. Volgende zondag wordt deel genomen aan het tornooi van Kapekla met als tegenstan ders ook nog Lokeren en het Duitse Germen. Tijdens het weekeinde 3/4 september volgt dan nog een stage in Louvain-La-Neuve. Op 10 september wordt dan gespeeld in de l/64c finale voor de Beker van België en op zondag 11 september volgt dan nog het driehoekstornooi in St. Kat. Waver met als tegenstanders Goes en Me- cheien. Zaterdag 17 september start dan de kompetitie met de ver plaatsing naar J.S. Herstal. Meteen op weg naar 1' natio nale? EVA Basketbal. Basketbalklub The Tower uil Aalst organiseerde een tornooi. We zien een vrij ontspannen beeld uit de wedstrijd Vlierzele-Sint-Niklaas (da) Toen Robuco het voorbije seizoen een bijzonder sterke eerste ronde speelde zag het er naar uit dat samen met het tienjarig bestaan ook de pro motie zou kunnen gevierd worden. Het liep echter hele maal fout tijdens de terugron de zodat Robuco uiteindelijk op een toch wel teleurstellen de vierde plaats het seizoen afsloot. Voorzitter A. Poppe en zijn bestuur trokken hun konklusies uit het gebeuren en tijdens het tussenseizoen werd aan een nieuwe spelers kern gebouwd. Niet minder dan zes nieuwe spelers wer den aangetrokken en meteen staat Robuco sterker dan ooit tevoren. Met kleppers als Ae- saert, Hertssens en andere Brouillards beschikt trainer- coach H. Trienpont nu over een uitgebreide en waardevol le spelerskern van 17 man zodat een nieuwe gooi naar de noodzakelijke promotie kan worden gewaagd. Trienpont, die afhaakt als speler, zegt wel dat een plaats tussen de eerste vijf dit seizoen het objectief wordt maar het is duidelijk dat hij, en vooral het Robuco-bestuur, erop hoopt eindelijk opnieuw te kunnen doorstoten naar 3C af deling. De voorbereiding ver loopt in elk geval prima en trainer Trienpont is erg tevre den over de inzet van zijn spelers tijdens de augus tusmaand. In een oefenwed strijd tegen Don Bosco Zwij naarde werd, zonder verlof ganger P. Hertssens. gewon nen met 17-11 en dit resultaat staaft de verwachtingen op een uitstekend seizoen. Naast de vrijwel dagelijkse trainin gen volgt nog een reeks oe fenwedstrijden. Zaterdag werd er tegen Rumstse ge speeld, op 27 augustus wordt er tegen Kiewit gespeeld na de stagedag in Grembergen. Op 3 september volgt dan de verplaatsing naar De Panne in het kader van de voorronde van de Beker van België en de week daarna in de 1/64' finale komt Lokeren naar Buggen hout. Op 17 september volgt dan de eerste kompetitieop dracht. Brasschaat komt dan naar Buggenhout en iedereen verwacht dan een ruime over winning voor de would-be kampioen. EVA Op zaterdag 27 en zondag 28 augustus 1988 wordt door Hermes Waasland voor de vierde keer een monster bas- ketbaltornooi georganiseerd. Niet minder dan 32 ploegen spelen 8 verschillende tor nooien op vier terreinen. De aangewezen accomodatie is nu ook het KTA (vroegere Rito) aan de Noordlaan te Sint-Niklaas, waar vier terrei nen naast elkaar kunnen ge bruikt worden. Programma zaterdag 27.8.1988 Pupillen jongens: deelname van Zele. Schelde jeugd. Du vel en Boom Benjamings jongens: deelna me van Gentson. Grember gen, Modu en Bobcats Hellas. Meisjes miniemen: deelname van Aartselaar. Stars Gent. Hansbeke en Hermes. Juniors jongens: deelname van Geranimo. Kortrijk, Bobcats Hellas en Hermes. Programma zondag 28.8.1988 Dames seniors: deelname van Blaasveld. Burchtse. Ekeren en Hermes. Microben jongens: deelname Zele. Bobcats Hellas. Okapi en Schelde jeugd. Kadetten jongens: deelname Scheldejeugd. Hoger Op. Mercurius en Hermes. Heren seniors: deelname van Sobabee, Eden Wilrijk. Lyra en Hermes. Alle wedstrijden per tornooi vangen aan als volgt: schiftingen 9.30 u en 11.00 u troosting en finales: 14.00 u en 16.00 uur. Aan de hoofdorganisator voorzitter José Lintacker mag zeker een pluim gegeven wor den voor de inzet die hij be toonde om een dergelijk tref fen op sportief vlak in elkaar te steken. Dat hij op heel wat hulp rekent van zijn ploegge noten hoeft zeker geen be toog. Maar zoals altijd zal ook dit jaar de jeugdtweedaagse weer als model kunnen die nen voor vele omliggende or ganisaties. WEGA Opnieuw wordt er in het zwembad van het sportcomplex Albert 1 straat te Lebbeke een reeks zwemlessen gegeven voor kinderen en volwassenen, om iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbeteren. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 4 september 1988 van 9 tot 11 u. voor de kinderen, de groep volwassenen komt van 11 tot 12 u. aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen of inschrijvin gen terecht bij Vincent De Decker, Dendermondse steen weg 4 te Lebbeke. tel. 052/21.01.09. Per persoon kost deze 10 lessencyclus 750 fr. voor de kinderen en 950 fr. voor de volwassenen, toegang zwem bad. verzekering en zwemlessen inbegrepen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 24 september (begin van de eerste les) in het sportcomplex. Heren Van Naar Luc Mocns EV Aalst Avanti Buggenhout Alex De Brouwer HC Lokeren Avanti Buggenhout Stef. Marblic Anderlecht Avanti Buggenhout Bart Van Ransbeeck Avanti Buggenhout Ajax Lebbeke Cr Agneessens Avanti Buggenhout Ajax Lebbeke Rudy Bayens Ajax Lebbeke EV Aalst K Van Renterghem HBC Dendermonde HK Waasmunster K. Sanders HBC Dendermonde HK Waasmunster G Brouillard Avanti Buggenhout Robuco Buggenhout E. Thijs DB Woluwé Robuco Buggenhout R. Aesaert HBC Dendermonde Robuco Buggenhout F. Van Hecke HBC Dendermonde Robuco Buggenhout P. Hertssens HBC Dendermonde Robuco Buggenhout St. De Swaef HBC Dendermonde Robuco Buggenhout J. Walraevens Berlare Brabo Denderbelle P. Vermeir Robuco Buggenhout Brabo Denderbelle Et. Van den Abbeel Gr. Bijgaarden Brabo Denderbelle D- Bosteels Ajax Lebbeke Brabo Denderbelle K. Van der Jeught Ajax Lebbeke Brabo Denderbelle R Merckx Robuco Buggenhout HBC Dendermonde St. Van den Bossche Berlare HBC Dendermonde R. Coppens Robuco Buggenhout HBC Dendermonde J. Van Damme Robuco Buggenhout Merchtem J. Keppens Avanti Buggenhout Merchtem Dames G. Brixhe Nopri Lebbeke Flémalle I. Van Boxelaer Lokeren Nopri Lebbeke H. Van Boven RB Dendermonde Squadra Lebbeke H Lombaert RB Dendermonde Squadra Lebbeke V Quarin Nopri Lebbeke Squadra Lebbeke V. Bogaert Lokeren RB Dendermonde N. Verlackt Lokeren RB Dendermonde C De Clerck Nopn Lebbeke RB Dendermonde D, Verschueren Nopri Lebbeke RB Dendermonde A. Buyle EV Aalst RB Dendermonde M. Van den Borre EV Aalst Daza P. Van Hemelrijck RB Dendermonde EV Aalst Ontslagen via decreet Ontslag bij Gewenste klub Anja Maes Nopri Lebbeke Sasja A. De Croock EV Aalst Nopri Lebbeke J. De Loose HBC Dendermonde Robuco Buggenhout E. Langbeen HBC Dendermonde Ruboco Buggenhout G. Van den Borre HBC Dendermonde Robuco Buggenhout K. Timmerman HBC Dendermonde Robuco Buggenhout E.V.A Neo-derdeklasser HK Waas munster heeft zoals verwacht het eigen tornooi op overtui gende wijze gewonnen. Niets verrassends mag men zeggen want de tegenstand was nu ook bepaald niet zo sterk. Toch was men echt tevreden bij HKW. de ploeg wordt zo zachtjes in zijn vaste vorm gegoten en coach De Vlieger opteerde in elke wedstrijd voor een «basis-opstelling» tijdens de eerste helft. Het resultaat liet niet op zich wachten want als het tweede wedstrijdgedeelte begon telde HKW steeds een ruime voor sprong. De verdediging met K. Van Renterghem bijzon der attent tussen lat en palen. speelde opvallend sterk en aanvallend werd er aan een zeer goed gemiddelde afge werkt. Vooraleer HKW aan de kompetitie begint speelt het nog twee oefenwedstrij den, zaterdag 27 augustus te gen de reserven van In. Has selt en dinsdag 30 augustus wordt er nog gespeeld tegen Kapek. In de voorronde van de Beker van België wordt Brabo Denderbelle bekampt op zaterdag 3 september. Uitslagen HKW-Denderbelle 20- 5 Ajax 2-Desselgem 7-19 Ajax 2-Denderbelle 18-10 HKW-Desselgem 20-10 Denderbelle-Desselgem 20-14 HKW-Aiax2 15-11 1. HK Waasmunster 6 2. Desselgem 2 3. Ajax 2 2 4. Denderbelle 2 HKW-Denderbelle 20-5 (10-2) Dutré 2. Borgers 7, Van Mele 2, Van Damme 1Roels 2, De Clercq 4. Gijssels 2. HKW-Desselgem 20-10 (10-2) Temest 1. Dutré 1. Willaerts 1, Borgers 6, Van Mele 2. Pascal Van Damme 2, Roels 5. De Clercq 1. De Bode 1. HKW-Ajax 2 15-11 (8-2) Dutré 1, Van Mele 2, Van Damme 2, Roels 4, De Clercq 1, De Bode 4, Leunis 1. EVA VOETBAL Juventus Schoonaarde - SK Oudegem: 4 -1 Basketbal. Voorzitter Gas ton Bries van het zilveren BBC Beveren (Iv) Basketbal. Een groepsfoto van BBC Beveren ter gelegenheid van het zilveren jubileum (Iv) Al vrij vlug in de eerste helft bleek dat SK Oudegem van daag niet zo een sterke presta tie zou neerzetten als in de vorige twee wedstrijden tegen Wieze en Hofstade. Alhoewel SK Oudegem zoals in de vorige wedstrijden re gelmatig ten aanval trok, was het vlug duidelijk dat de aan vallen uitgevoerd werden zon der de snelheid en zuiverheid die we menigmaal mochten bewonderen in vorige wed strijden van het geburentor- nooi. We mochten aanvallen noteren via Degreef, Van den Hauwe en Vercauteren doch de aanvallen misten de nodige punch om de thuisploeg echt te kunnen verontrusten. In het eerste kwartier konden wel langs Oudegemse kant nog een vrijschop noteren via Van Uytfanghe doch de thuis- doelman stond goed opge steld en kon de bal probleem loos stoppen. De Oudegemse verdediging was al meerdere malen onder druk kernen te staan en in de 15de minuut werd een te kor te terugspeelbal van Duwez onderschept door de snelle Danny Praet die hiermee de score opende voor de thuis ploeg. Schoonaarde liet de mooiste aanvallen zien en de thuisaanvallers brachten de Oudegemse verdediging meerdere malen in moeilijk heden met hun snelle akties. Het was echter uit een stil staande fase dat de thuisploeg zijn tweede doelpunt kon sco ren. In de 26' minuut kon Patrick Dierickx, die volledig vrij stond, de bal ongehinderd binnenkoppen. Meteen 2-0 voor de thuisploeg! Schoonaarde kon nog meer dere malen gevaarlijk uitpak ken doch verder onheil kon voorkomen worden door de SK-verdediging. Langs Oude gemse kant konden we enkel nog een paar lome aanvallen noteren. Een collectief zwak presterende Oudegemse ploeg in deze eerste wed- strijdhelftü De tweede helft bood aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld. De thuisploeg was de gevaarlijk ste ploeg, onder andere dank zij een sterkspelend midden veld, en er waren enkele prachtige reddingen nodig van SK-juniorsdoelman Gert Van Eetvelde om de stand ongewijzigd te houden. Beet je bij beetje kwam SK dan toch in de wedstrijd en na enkele individuele akties kon den de Oudegem-supporters dan toch juichen in de 32' minuut. Een afgebroken Schoonaarde-aanval belandde via Van Uytfanghe en Van den Hauwe bij SK-aanvaller Sven Van Gijseghem die ech ter op de doelpaal besloot. Een goed gevolgde Patrick Degreef kon de bal echter met het hoofd in doel ver werken. Doch de Oudegemse hoop op een gelijkspel werd in de slotfase brutaal de kop ingedrukt na twee doelpunten van Schoonaardespeler Claes sens die een opnieuw ontred derde Oudegemse verdedi ging tweemaal onverbiddel- lijk afstrafte. Alhoewel Schoonaarde de best voetballende ploeg was en de overwinning ruim schoots verdiende waren deze 4-1 cijfers toch een beetje overdreven. Doelpunten: 15' 1-0 Danny Praet 26' 2-0 Patrick Dierickx 77' 2-1 Patrick Degreef 84' 3-1 Claessens 85' 4-1 Claessens E.V.E. De vriendenkring van scheidsrechters gewest Aalst-Den- dermonde-Ninove (ALSO) richt in de loop van september 1988 een kursus in voor kandidaat-voetbalscheidsrechters te Aalst. Deze kursus staat open voor zowel vrouwelijke als mannelijke kandidaten en wordt gratis ingericht. De kandidaten moeten de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. De inschrijvingen worden ingewacht tegen uiterlijk 19/09/ 88 en zijn te sturen naar PSC Oost-Vlaanderen. Spelden- straat 19 te 9000 Gent. Vermeldt a.u.b. naam, voornaam, adres, geboortedatum en plaats van kursus: Aalst. Bij de inschrijving zijn eveneens te voegen: attest goed gedrag en zeden, doktersattest van lichamelijke geschikt heid Voordelen: wedstrijdvergoeding: reiskostenvergoeding, gratis toegang tot alle wedstrijden van de K.B.V.B. inclusief Uefa-wedstrijden. landenbekers enz. Inlichtingen: dhr. Vijverman, tel. 053/70.43.41; Café 't Moleken. dhr. Eeckeman A.. F. Courtensstraat 1 te 9330 Dendermonde (rechtover Justitiepaleis).

De Voorpost | 1988 | | pagina 24