Liefhebbers sporten zo Zaalvoetbalexplosie S.O.S. Veile Sportief en S.O.S. Veile Chelsea zien het levenslicht Vlaams Sportverbond Volleybaltornooien Juvenes 1988 Verstrepen stond pal "Een eerste zure oprisping" Katleen D'Heer winnaar Walivo's bekerwed strijden zijn begonnen Walivo-Bekerwedstrijden De Voorpost - 26.8.1988 - 29 vorig seizoen als primus uit 18 holes kwam. LIEFHEBBERSVOETBAL tijdens de komende zondag al I geveld. In alle geval worden het andermaal spannende maanden bij Walivo en het onberekenbare in de voetbal sport, maakt het allemaal ook weer zo aantrekkelijk. r 1t /r_ Roger Van Laere 111 Veile (TeillSe) ZAALVOETBAL Liefhebbersvoetbal. FC Drie Linden op het eigen tornooi (dw) incialer minder Liefhebbersvoetbal. Café Composé tijdens het tomooi van Drie Linden (dw) rasensc tde van .oor de Liefhebbersvoetbal. Het 25-jarig bestaan van de veteranenploeg van FC Herten Aas werd gevierd met een tornooi. We zien hier de ploeg van FC Herten Aas zelf (dw) Liefhebbersvoetbal. SOS Veile op het tornooi van Club 65 in Nieuwkerken (dw) De 5 reeds bestaande zaal voetbalploegen van S.O.S. Veile krijgen het komend sei zoen het gezelschap van nog 2 broertjes: Sportief (15-jari- gen) en Chelsea (18-jarigen). Om de 2 i 3 jaar voorziet S.O.S. Veile vzw mits gunsti ge omstandigheden (sporthal) een aangroei met één een heid. De wortel van dit feno meen is terug te vinden in de Vrije Gemengde Basisschool van Veile. Daar worden on der impuls van E.H. Pastoor Erik Van Huil ieder jaar de scholieren van het 5' en 6' leerjaar deskundig getraind. Daarenboven kunnen zowel meisjes en jongens iedere speeltijd voetbal spelen. Het VOETBAL opvangen en runnen van al die ploegen schept wel heel wat problemen. Door het in planten van een polyvalente sportzaal te Veile kan het pro bleem van de verplaatsing en veel tijdverlies worden uitge schakeld. Daarbij zoekt S.O.S. Veile voor elke ploeg een beetje een vaste begelei der. Kandidaturen zijn steeds welkom. Voor de financiële kant van de zaak wordt een beroep gedaan op de S.O.S. Vellenaars en sympathisanten om zoveel mogelijk deel te nemen aan de S.O.S. Velle- aktiviteiten en aan de steun- akties van de zaalvoetbalploe gen zelf. M.R. Zaterdag 27.08.88 Afdeling 1 Shell Boys-Vriendenkring, (A. Pleunis) Sp. Beveren-Tip Top (naar 12.11) Sp. Steendorp-Laar (uitg.) Pyl. De Kerf-Celtic (A. De Hert) Moerstraat-Altodie (naar 12.11) VK Woodstock '66-RBS Hoger Op (uitg.) KWB Kruibeke-SK Vlierkouter (H. Dhol- lander) Afdeling 2 De Nieuwe Sportvr.-SK Vriendenkring (P.V.D. Put) Luitentuit-Klein Sinaai (L. Acndenhof) 't Stamineeken-Real Margriet (M.V. Boven) VS Meteoor-Zeemeermin (J. Buytaert) Zondag 28.08.88 Afdeling 1 vr(j. Afdeling 2 Luitentuit-KWB Hellestraat (O.V. Dorsse- laer) SK Bosdorp-Vagebonden (R. Vervaert) Spaans Kwartier-FC Sporthal (N.D. Bock) FC Rima-Sint Andries (L. Aendenhof) KWB Stekene-Zeemeermin (J.V. Bocx- laer) The Bridge-Scouthuis (A.D. Hert) FC Bijlken (vrij) Zondagnamiddag De Zon-Drij Boeren (T. Perdaens) Rupelboys-VK Frema (O. Cools) Statievrienden-Terlocht (A. Peersman) VK Herleving-'t Fort (A. Pleunis) Novelty-Hoop en vreugd (M.V. Boven) AFC Cocktail-Habbekrats (J.V. Vlieberge) Fina-Uil Temse (naar 04.12) VK Woodstock '66-Wijkagenten (N.D Bock) Beker van de Denderstreek RC Boonwijk Sparta Buggenhout: 0-1 Liefhebbersvoetbal. De veteranenploeg van VKW 70 op het tornooi van FC Herten Aas (dw) Terwijl de reserve-elftallen van Racing Boonwijk en Sparta Buggenhout elkaar partij gaven, met de in het oranje uitgeruste thuisploeg als de betere ploeg, eindstand 1-1, passeerden heel wat kij- klustigen de kassa. Een groot deel daarvan was opgekomen voor Buggenhout-doelman Danny Verstrepen, het groot ste gedeelte was echter opge komen uit benieuwdheid naar het kunnen van de thuisploeg. In z'n vorige wedstrijden won het immers van S. Moorsel en Rapide Lebbeke. Buggenhout, één reeks hoger spelend dan de thuisploeg, was het eerst gevaarlijk maar de plaatselijke doelverdedi- ger, Guido De Looze, kon tweemaal tereke gepast uitko men om Van Elsuwé het sco ren te beletten. Van Elsuwé werd tweemaal weggestuurd door De Mey, die op het middenveld heel wat werk op knapte. Na het openinngskwartier kwam er meer evenwicht in de wedstrijd, met enkele knappe flitsen van de amper 17-jarige Pascal Christiaens, door Rac. Boonwijk wegge haald bij S.K. Dendermonde, ploeg uit het Katoliek Sport verbond. Rusten werd geblazen met 0- 0, dit terwijl de regen met bakken naar beneden werd gestuurd. De eerste kans voor Buggen hout na de koffie was meteen goed voor een doelpunt, het enige uit deze wedstrijd trou wens. Een laaggetrapte hoekschop van Van Elsuwé werd door De Mey van dichtbij voorbij De Looze getrapt: 0-1. De thuisploeg bleef na die vroege opdoffer goed mee voetballen, trainer Mareels bracht Leys en Uyttersprot nog in, doch doelman Ver strepen bleef tot het einde waakzaam. Ook Buggenhout kon de thuisdoelman niet meer verschalken zodat het bij 0-1 bleef. Na de wedstrijd haalde Buggenhout het ook met strafschoppen, 2-3, doel man Verstrepen bewees nog maals z'n klasse. Hopelijk krijgt KAV Dendermonde geen spijt dat het Danny liet vertrekken naar de ambitieu ze derdeprovincialer. Rac. Boonwjjk: De Looze Guido, Van De Meersche Medard, Peeters Pierre, Blindeman Gerrit en Dessein Willy, Coeman Frank, Holbrecht Guy, Chris tiaens Pascal, Callaert Pa trick, Van Parijs Guy en De Wandel Eric. Invallers waren Leys Laurens, Uyttersprot Gunther en Dau- we Steven. Buggenhout: Verstrepen Danny, De Mey Bert, Laurent Francois, De Lentdecker Luc, Van Elsuwé Benny, Van Langenhove Herman, De Sitter Yvan, De nijs Jean-Pierre, Van Mulders Dirk, Goossens Guy, Van Kerckhove Geert. Invallers: De Meersman Yvan, De Kempeneer Michel en De Nul John. Jacobs Rudy Naar jaarlijkse gewoonte gaat tijdens het komende weekend 27 en 28 augustus de tornooi en door van VC Juvenes Zele. Zowel op zaterdag (damestor- nooi) als op zondag (heren- tomooi) zijn voldoende ploe gen ingeschreven om er een spannend geheel van te ma ken en de supporters en sim- patisanten waar voor hun geld te geven. Wel dient gezegd dat de inkom gratis is, dus niet geklaagd! Hoever de voorbereiding staat van onze seniorsploegen welke aantreden heren 3e provinciale en dames 2e lan delijke zullen wij tijdens deze dagen zeker kunnen merken. Vanaf 9.30 uur be gint het volleybalspektakel en de strijd om de beker «Been houwerij De Craecker» en «Schrijnwerkerijk André De Vriese». Dat naast het volleybal ook nog andere aktiviteiten aan bod zullen komen is bij Ju venes natuurlijk niet verwon derlijk. Wij nodigen de Zeelse bevol king uit om onze jongens en meisjes te komen aanmoedi gen in sporthal De Zeven en van een lekkere pint of ande re verfrissing te komen genie ten, en 's middags in ons res taurant te smikkelen en te smullen van een demokrati- sche maaltijd. Hiervoor kunt u op voorhand schriftelijk in schrijven of telefonisch op nr. 052-44.63.68 op ons sekreta- riaat. Volleybalclub Juvenes zorgt weer voor een top tweedaagse in De Zeven met spanning en een aangenaam verpozen. Van harte welkom! Eendracht Aalst Eendracht Aalst zette het nieuwe seizoen weinig belo vend in. Thuis verliezen tegen een neofiet in tweede klasse is niet om over naar huis te schrijven. Vooral de eerste helft was schrijnend en het ganse team bleef, op uitzon dering van Moortgat, te lang aangeslagen van het bezoe kende doelpunt. "Die nederlaag zit mij een beetje dwars", zei een don- kerkijkende oefenmeester Bulatovic na de wedstrijd te gen de verzamelde pers. We missen duidelijk kracht voor aan en schieten derhalve te kort in de zone van de waar heid. Voor de rest kan ik mijn poulains weinig verwijten. Ze hebben zich enorm ingespan nen na de rust om tenminste nog een gelijkspel uit de brand te slepen", aldus de Eendracht coach. Op een vraag waarom hij onmiddel lijk na de rust Droeven ver ving door Minsart zei Bulato vic dat de Brusselaar te weinig agressief voetbalde. Langs de andere kant had Bulatovic een volle bewondering voor het werk van Godfried Moortgat. "Hij was duidelijk dé man van de match. Hij legde een enorme werkkracht aan de dag en was vooral gevaarlijk wanneer hij op de rechter flank doordrong. Het experi ment met De Meyer kan niet als tenvolle geslaagd genoemd worden, en ook Raes, duide lijk nog niet volledig hersteld van een oude kwetsuur, kon na een uur amper het tempo volgen. Al bij al blijft het uitkijken naar het wederoptreden van Chunga, die bij machte moet zijn meer lijn in de ploeg te brengen. Maar het schoentje blijft wringen. In de zone van de waarheid is niemand voor handen die kan wegen op een verdediging en die het ver schil kan maken. Dat is echter een oud zeer. Of de aange worven Zaïrees N'Dewela binnenkort de pannen van het dak zal spelen, blijft voor ons nog een vraagteken. De ex-veldtrainer Wander- stein, die in Afrika links en rechts speurt naar waardevol le elementen seinde dat die N'Delewa mag beschouwd worden inzake afwerking als een Gerd Müller. Afwach ten is de boodschap. Maar al bij al zette Eendracht Aalst* het nieuwe seizoen ontgoo chelend in. Dat zette de plaat selijke supportersclan al aan tot het scanderen van de naam Fazekas en moet het bestuur nu al buiten. De har de kritiek klinkt al vroeg, zo te horen. (abl) Golf Ook de golfsport is al doorgedrongen tot onze streken. Bij gebrek aan banen in de onmiddellijke omgeving moet men wel uitwijken naar andere oordenen daar ontmoet men dan vrij geregeld streekgenoten in de erelijsten van de tornooien. Afgelopen zaterdag won de 27-jarige Katleen D heer uit Zele het damestornooi op de Brabantse Golf in Meisbroek met een opgemerkte nettoscore van 47. Hiermee volgt zij Martine Van Wesemael uit Dendermon- Liefhebbersvoetbal. Ook FC Woodstock nam deel aan het tornooi van Club 65 (dw) Bij Walivo worden tijdens het laatste weekend van augustus de nieuwe kampioenschappen opgestart en zoals al meerde re jaren gebeurt dat met be kervoetbal. Vooral voor de zaterdagse ploegen wordt dat belangrijk. De matchen wor den gespeeld met een direkte uitschakeling wat trouwens inhoudt dat de helft van de ploegen hun eventuele beker- ambities al vroegtijdig kun nen opbergen. Veel zal er ook afhangen van de omstandig heden welke voor de klubs uiterst belangrijk zijn. Een noodzakelijke en goede kon- ditionele ingesteldheid met een voetbalkundig rendement en vooral, de beschikking over een voldoende spelers- kern. Misschien wel de twee voornaamste basiselementen welke ook naar de betere re sultaten kunnen leiden. Ploe gen met een rijk verleden en een gevestigde reputatie, zul len daar meestal ook over kunnen beschikken. Die t ken dan ook minder kans om uit Walivo's bekervoetbal te worden gewipt en voor de mindere goden zal de faktor geluk dan duidelijk een hand je moeten toesteken. Verras singen in bekervoetbal zijn trouwens nooit uitgesloten en bij de topklassers kunnen vier ploegen het al zeker vergeten. Die worden immers tegen hun reeksgenoten uitgespeeld en voor al de anderen wordt het nu nog afwachten. Ook voor de ploegen uit de zondagse reeksen met de talrijkste nieuwelingen. De tweede klassers spelen het bekerfeest in kompetitieverband. Een negental reeksen met drie of vier ploegen en de eindlaurea- ten daarvan, blijven in de run ning. Half september zijn die allemaal al gekend en bij de onderlinge strijd van de top klassers wordt de beslissing Zaterdag Aftrap om 15.00 u. Wazoo-De Vlasbloem (Van Geem) Milano-Wijnveld (F. Van de Voorde) Eendracht-Tromp (Van Hoorayck) 16.00 u. Ankerhof-Briel (Bals) 14.00 u. Rodeo-Novelty (Boone) Bondgalm-Oud Geel (Steeman) De Kroon-Centrumvrienden (Van Over- meiren) Paradiso-Leopoldstad (Uitdenhouwen) FC Welkom-Welkom Sport (M. Van Raemdonck) Moerheide-Bazel (Michiels) Avant-VKW 70 (Felix) 14.30 u. Raap-Hemelaer (R. Van Steelandt) Sportarena-Duizend Appels (Vergauwen) Dino Boys-Hof Van Grembergen (R. De Jonghe) JBT Troch-Corner (A. Van de Voorde) Tripoli-Herten Aas (L. Van Steelandt) Drie Linden-Bristol (A. Beniers) Den Bos-Videoclub (Moortgat) Club 69-Sparta (Bruggeman) Den Witten-Puivelde (Foubert) De Strijders-Nantes (Heirbaut) Temsica-Scoutshuis (Conseriere) Siera-Familia (Laheyne) De Pekton-Tr. Steels (Wymeersch) Compse is vrij. Zondag Aftrap om 10 u. De Cock-Metallo's (R. De Jonghe) Den Bos-Bobby's Club (Bruggeman) Volksunie-Wijnveld (Moortgat) Were Di-Siera (A. Van de Voorde) Sparta-Centrumvrienden (Felix) Sanicentral-Troch Textiel (Brijs) Bondgalm is vrij. Samar-Feestpaleis (Conseriere) Anitec-Cado (Van Geem) Duizend Appels-Briel (Van Vlierberghe) Wijnveld III-Anker (Uitdenhouwen) Brouwershof-Gouden Leeuw (Michiels) Atlantic-Hemelaer (Van Overmeire) Post-Rode Duivels (Foubert) 't Klokhuis-Ons Huis (Van Puyenbroeck) Klub 65-Drie Linden (Bosman) 9.45 u. Ruitershoeve-Van de Voorde (De Block) Koekoek-Siera 4 (Bals) Sp. Waasmunster-Witte Pen (A. Beniers) Wembley-KWB St.-Anna (Van Raem donck) Witte Pen I-Inter Decor (De Corte) SK Belsele-Moerheide (M. Beniers) Geywa-Studio 69 (Steeman) FC Pony en Oostberg zijn vrij.

De Voorpost | 1988 | | pagina 29