NEW CLUB Anders werken, anders leven, anders kopen POKTOBEUO'S NIEUW TE AALST NIEUW TE AALST tricols and casuals IN ELKE STAD ZIJN ER MANNEN DIE VAN ALLES HET BESTE WILLEN... PORTOBELLO'S MANNEN Van Geluwe klubkampioen Nievelkapel Meldert Wip snel even binnen. Bij de opening samenvallend met de Zoutstraat- braderij geniet u alvast van een fikse korting!! 2 - 26.8.1988 - De Voorpost Vanaf vrijdag 16 tot en met donderdag 22 september kan U in de Aalsterse Keizershallen terecht in de Milieubeurs die plaats heeft onder het motto "anders werken, anders leven, anders kopen". De beurs is toegankelijk van 9.30 u. tot 21 u. op weekdagen en van 10 tot 21 u. tijdens het weekend. De toegang bedraagt 50 fr. Andersvaliden en senioren betalen 30 fr. en scholieren in klasverband 20 fr. Kinderen tot 12 jaar gratis. Doelstellingen van de organisatoren met deze milieubeurs is informatie te verschaffen en de mensen sensibiliseren en motiveren ten opzichte van ons aller leefmilieu. Verenigingen kunnen dan ook 50 vrijkaarten bekomen af te halen op de Dienst Leefmilieu, Kapellestraat 8, 3de verdieping. Vrijkaarten kunnen ook telefonisch gereserveerd worden via 053/77.11.11, toestel 253. U kan ze dan bij uw bezoek aan de milieubeurs ophalen. Opdat U zich een idee zou kunnen vormen van wat allemaal op deze mi lieubeurs te beleven valt hieronder een opsomming van de diverse stands. Alternatieve genees- en leefwijzen Natuurlijk Genezen v.z.w. Antwerpen: natuur lijke geneeswijzen; E. De Haan, Hellevloetsluit (Ne derland): magnetiseren, psychometrie en pende len: Yoga-Vedanta v.z.w. Aalst: milieuproblematiek in het algemeen, psychisch milieu; Tweeakker-insti- tuut Antwerpen: energie- kontrole en balancering van de mens, kommunika- tie en relatie, dynamisch mediteren en schilderen, bedrijfstraining: Jopeco p.v.b.a. Mortsel: acupunc tuur zonder naalden, plan taardige balsems, voetrol- massage; Jef Van den Steen en Jacqueline Uyt- tersprot. Aalst: kunst werken i.v.m. het psy chisch leefmilieu en res- pekt voor het menselijk individu: Forme Controle v.z.w. Brussel: voedings- hygiëne en lichaamsver zorging; Vereniging klas sieke homeopathie Ant werpen: klassieke homeo pathie; Geo-Phyt, Erem- bodegem-Aalst: planten en kruidenextracten, astrologie, geomancie en radiësthesie; Geobiologa v.z.w. Rotselaar: opspo ren en neutraliseren van de aard-electro-magneti- sche straling; Ruil Sund, Rupelmonde: voetvrij- heidsschoeisel, voetre- flexologie, voetmassage toestellen, waterfilters, ge zonde voeding; Info Tao- Emerald Green, Lovende- gem: nieuwe tijdsartike- len, edelsteenelixirs, bloe- menessences (vibrationele preparaten); Vrede en Ge zondheid v.z.w., regio Aalst: mentale en emotio nele hygiëne; IEC-Intuiti- va Occult België, Hasselt: informatie over parapsy chologie, natuurproduc ten en alternatieve genees wijzen; inrichten van voor drachten, lezingen, séan ces en kursussen; Groene Dag v.z.w. Roosdaal: ge zond leven, gezond voor het leefmilieu; Anders Werken-Teleshop Meube len v.z.w. Aalst: alterna tieve tewerkstelling; Vrije Rudolf Steinerschool v.z.w. Aalst: de Steiner school en antroposofie; Iris v.z.w. Aalst: gezonde voeding en alternatieve fi losofieën. Biologische land- en tuinbouw Belgische Vereniging ter bevordering van de biologisch-dynamische land- en tuinbouw. Op wijk: biodynamisme land bouw in België; Vereni ging voor Ecologische Land- en Tuinbouw (VELT) Aalst: biologisch tuinieren. Gemeente - uitrustingsbedrijven Legras (Frankrijk): rol lend materieel (breekwa- gen); Van Gansewinckel n.v. en Park en Spel n.v. (Antwerpen): straat- en parkmeubilair; GRL- Glasrecyclage p.v.b.a. (Lummen): ophaling en verwerking van glas tot grondstof. Wagenpark: C.O.V. Er- pe-Mere (multicar met toebehoren), Lambert Co n.v., Jambes (Namen): polyvalent nutsvoertuig en Mol Cy. n.v. - Div. VDK Waste Systems, Hooglede: vuilniswagens en voertui gen voor openbare dien sten. Milieutechnologie Deforche s.v. Wevel- gem: serreconstructie en watercultuur; Aquasys- tems International n.v. Halle: uitrusting voor zui vering van afvalwater en beluchters; LOVAP v.z.w. Geel: erkend labo ratorium voor milieuon derzoek; DCE Benelux b.v. Wormerveer (Ned.): ontstoffingstechniek; Etna p.v.b.a. Aalst: afvalver branding, luchtzuivering; Caterpillar International, Zwitserland; Treco n.v., Overijse; HMZ Windmas- ter, Sint-Truiden; Ponce- let n.v., Brussel; Ciset, Aarlen: windenergie en gasturbines; Studiecen trum voor Kernenergie, Mol: erkend laboratorium voor milieuonderzoek; Honda n.v. Aalst: kataly satoren, loodvrije benzi nemotoren, dempen van lawaai voortgebracht door ontploffingsmotoren; DU- BA n.v. Wettcren: zonne- pompen en handpompen: Intercom n.v., afdeling In- tergem, Dendermonde: "Aardgas, milieuvriende lijke brandstof'; Roze- noord nv. Hofstade: in vi- tro-culturen, veredeling van tuin bouwge wassen Intercom n.v., afdeling In- terstoom Aalst: milieu vriendelijke afstandsver warming voor industrie, gebouwen en woningen; Schelfhout b.v.b.a. Steke- ne i.s.m. Land- en Tuin bouwschool Oudenaarde: koeltechnieken (zonder scheikundige stoffen) voor bewaring van fruit, com putersystemen; Van Vliet b.v., Pijnacker (Ned.) en Hydroplan Sint-Katelijne- Waver: substratenteels, computersystemen; Th. Grundey, Brussel: isolatie tegen trillingen en geluid in de nijverheid; Indaver n.v.. Antwerpen: ver werking van industriële af valstoffen; Vyncke n.v. Harelbeke: afvalverbran ding; Alzon c.v., Gent: milieuvriendelijke oplos singen voor het kalkaan slagprobleem voor een deel van de verwarmings behoefte en voor een deel van het afvalprobleem; Se- minck Gas b.v.b.a. Haal- tert: milieuvriendelijke brandstof; Laboratoria E. Van Vooren n.v., Assene de: chemische, fysische en fysico-chemische analyses; Beweca v.z.w., Centrum voor de studie van water, bodem en lucht, Gent: er kend laboratorium voor analyses van oppervlakte water en onderzoek op af valstoffen, waterzuivering; Vercruysse Co p.v.b.a., Massemen: recyclage van (vaste) afval, breekmo- lens. Natuurlijke en milieuvriendelijke produkten Djufri Futra Edward, Kortrijk: juwelen uit na tuurstenen, balsems en schilderijen; Oystershell, Eeklo: niet chemisch be handelde badzouten, na tuurlijke produkten voor honden en paarden; Pro Naturae, Oudenaarde: dieet- en natuurvoeding, waterzuivering met omge keerde osmose: Billine- Mecomat. Kortemark: slaapkomfort in 100% na- tuurvezel, lattenbodems. matrassen, hoofdkussens en dekbedden; Nirwana c.v., Sint-Joris-Weert: zelfgemaakte foettons, dekbedden, yogamatjes, massagematrassen, hoofd en meditatiekussens van 100% zuivere materialen; De Goede Aarde, Aalst: natuur- en dieetvoeding, kruiden en bioligisch af breekbare afwasproduk- ten; Thof Aalst: ecologi sche produkten, voeding, onderhoudsprodukten en materialen voor verbouw ing en binnenhuisinrich ting; Deva Hill Gent: mi lieuvriendelijke was- en onderhoudsprodukten Sofia Cosmetica, Herk-de- Stad: verzorgende produk ten op basis van planten extracten, biostimulatoren en vitamines; Alternatuur v.z.w., Heist-op-den- Berg: veilige en milieu vriendelijke verfwaren; Bio-Gala, Opoeteren: drinkwaterzuiveraars op basis van omgekeerde os mose voor residentieel en commercieel gebruik; Wormogro, Aalst: worm- compost. Natuur- en milieuverenigingen Plattelandsontwikkeling v.z.w. Gent: plattelands ontwikkeling in Vlaande ren; ATB De Natuur vrienden v.z.w. Aalst: na- tuurexploratie; De Blauwe Wereldketen v.z.w. Brus sel: dieren, slachtoffers van milieuvervuiling, schoonheidsprodukten vervaardigd zonder die renleed; WWF Vlaande ren v.z.w. regio Aalst: be waar de aarde, de grote milieuproblemen van de wereld, bekeken in Belgie; Belgische Natuur- en Vo gelreservaten v.z.w. Gent: voorstelling van de vereni ging, natuurbehoud waar om?; Jeugdbond voor Na tuurstudie en Milieube scherming v.z.w. Gent: de werking van de jeugd bond; Vlaamse Jeugdher bergcentrale v.z.w. Ant werpen: grote route wan delpaden en jeugdherber gen; Natuureducatief buro "De Voerstreek" - Voe ren: milieu- en natuuredu- catie op commerciële ba sis; Werkgroep Bomen Park Osbroek (WBPO) Aalst: natuurbeleving in het Aalsterse stadspark en het Osbroek; De Wiele waal v.z.w. afdeling Den- derland en Vogelasiel De Buizerd Denderleeuw: na tuurbehoud en -educatie, verzorging inlandse ge kwetste vogels; Imkergilde Land van Aalst: bijen en bossen, produkten van bijen. Openbare en andere instellingen Ministerie van Openba re Werken, dienst Elektri citeit en Electromechani- ca, Brussel: windenergie Ministerie van Openbare Werken, Dienst elektrici teit en electromechanica, proefstation Wevelgem: zonne-energie Land van Aalst c.v.. Inter communale Vereniging: afvalverwerking Intercommunale IMOG c.v., Harelbeke: vuilver branding, recuperatie, containerparken en stort- terreinen Intercommunale Dender, Durme en Schelde (D.D.S.) c.v. en Verko n.v., Dendermonde: huis- vuilophaling en -verwer king, van huisvuil tot compost Bloedtransfusiecentrum Aalst: bloedtransfusie en plasmaferese, Rode Kruis- werking Leefmilieucampagne van de Vlaamse regering, Brussel: ons leefmilieu: af valverwerking), geluid shinder), luchtverontrei niging), zure neerslag, de Groene Lijn en publicaties Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. AROL-be- stuur voor Monumenten en Landschappen, Brus sel: landschapszorg in Vlaanderen Stichting Leefmilieu v.z.w. onder auspiciën van de K.B. Antwerpen: leef- milieuproblematiek en - beleid Dienst volksgezondheid, stad Aalst: containerpark en reinigingsdienst Vlaamse Bosbouwvereni- ging, Gontrode: bosbouw Provinciale Dienst voor Bescherming van het Leef milieu, Gent: leefmilieu- problematiek, dienstverle ning van de provinciale dienst Instituut voor Hygiëne en Epidemiologie, departe ment Leefmilieu, afdeling, lucht, Brussel: kontrole luchtverontreiniging Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, provinciale Visserijkommissie Oost- Vlaanderen, Gent: visserij en ecologie, openbare vis waters in Oost-Vlaande- ren Vlaamse Waterzuiverings maatschappij Aalst: mi lieuhygiëne. water Ministerie van de Vlaamse gemeenschap, AROL- dienst groen, waters en bossen, Brussel: het bos in Vlaanderen. In de schaduw van de Sint- Rochuskapel te Meldert op de wijk Nievel op een steenworp van de negen eeuwen oude Benediktij- nerabdij Affligem organi seerde de Kynologische Vereniging Nievelkapel Meldert haar jaarlijks klubkampioenschap. Uiteraard voorbehouden aan de eigen klubleden en die zijn verspreid over zo wat het hele Vlaamse land. Onder voorzitter schap van Ernest Van den Broeck neemt deze vereni ging een steile opgang en op het klubkam pioenschap kwamen liefst 133 deelnemers opdagen van heinde en verre. Vooraf was er in de Ro- chuskapel de jaarlijkse eu charistieviering waarna pastoor André De Grez de honden zegende alhoewel de weermaker de organi satoren duidelijk minder genadig was dan vroegere jaren.' Een tiental jaar terug ont stond deze vereniging van hondenliefhebbers en de link met Sint-Rochus was dra gelegd vermits deze pestheilige vaak door een hond die zijn wonden likt begeleid is. Na de mis konden de di verse keuringen dan be ginnen per ras. Ondertus sen zorgden «De Vrienden van de Nivelkapel» voor natjes en droogjes en in de namiddag moest de jury uiteindelijk de kampioen kiezen uit de 5 ultiem ge- selekteerden. Het werd de Ierse setter van Paul Van Geluwe uit Moorsele. LH Zaterdag 27 augustus wordt de v.z.w. Antwerpse Film Stichting opgericht. Dat is de samensmelting van Antwerp Film Foundation en het Film festival van Antwerpen die op dezelfde dag tijdens een bui tengewone algemene verga dering zullen ontbonden worden. Lange Zoutstraat 43 - 9300 AALST met de complete PORTOBELLO'S collectie en vele andere roemrijke namen uit de hedendaagse mode-wereld. Filip Cammu Voor die mannen, die van alles het beste willen en daar bent U beslist ook bij stel ik mijn nieuwe boetiek voor:

De Voorpost | 1988 | | pagina 2