Alle sporters Da kaan allien in Oilsft Luc De Smet, laatste burgemeester van Erpe overleden van Erpe-Mere waren samen aktief Weer sportinitiatie in Erpe-Mere met bowlingtornooi Sportraad Erpe-Mere Piay-back wedstrijd in Erpe-Mere De Voorpost - 26.8 1988 - 5 iet ijd ml ia, ap :n, lie >et M let dat er bepaalde projek- ten niet doorgevoerd wer den, want als zodanig moet men rekening hou den met wat men noemt «geven en nemen». Een zwemdok was eveneens gepland, maar achteraf is gebleken dat het falen met de bouw hiervan nog goed uitgekomen is, vermits men overal kloeg over de enorme onderhoudskos ten. Het besluit om daar van af te zien is trouwens in het voordeel van de be lastingbetaler geweest en nu nog, want het zou een zware «erfenis» betekend hebben voor de volgende generatie. Ook een ruime sportinfrastruktuur achtte hij noodzakelijk maar ini tiatieven die aan de ge meenschap veel geld kost ten lagen hem niet zo erg, omdat het geld altijd bij de inwoners diende gezocht te worden en bijgevolg de bestuurders in diskrediet brengt. Daarom wilde hij dat men een sportinfra struktuur uitbouwde in funktie van de bevolking en dus zag hij geen heil in een sportstadion dat nor maal gezien een miljoe- nenprojekt betekent. Een relatief kleine gemeente moet zich kunnen beper ken en daarom trachtte burgemeester De Smet steeds «het haalbare te realiseren». Voor hem hoefde het allemaal niet zo groots opgevat te worden maar oordeelde hij dat het beter was om kleinschalige projekten te verwezenlij ken waar de ganse bevol king baat bij heeft en men de belastingen terzelfder- tijd laag kan houden. Juist vóór de fusie had hij eveneens een zeer eigen visie over de natuurbe scherming in een landelij ke gemeente: «Mijn innig ste wens is dat de gemeen te het landelijk karakter kan behouden. Het nieu we gemeentebestuur (ver wijzend naar de fusie) kan hiertoe zeker een of meer steentjes toe bijdragen. Om zo maar één zaak te noemen. Ik denk bv. aan de turfputten op de wijk Honegem te Erpe die ze ker kunnen geklasseerd worden als landelijk ge bied». Gelukkig is dit in tussen toch gebeurd, zodat dit uniek natuurgebied on gerept zal blijven. Het was dus zijn bedoeling om in het latere Erpe-Mere zo veel mogelijk landschaps- schoon in stand te houden, opdat ook de komende ge neraties van alle pracht zouden kunnen genieten. Ook over de jeugd gaf hij zijn mening te kennen die nu zou moeten opgroeien in een grote gemeente en niet meer in die kleine be perkte entiteit. Van deze jeugd vreesde hij dat ze teveel a-politiek geworden is en dus niet zozeer kan beroep doen op de geëiste inspraak, wat hem deed verklappen: «De grote zelfstandigheid die thans aan jongeren aangebracht wordt heeft niet als resul taat dat ze naar voor ko men in positieve aangele genheden. Je kunt ook je zelfstandigheid bewaren binnen een groep van mensen met wie je wil sa menwerken om bepaalde zaken te verwezenlijken.» En dan liet hij de politie ker spreken: «Wel moet uiteindelijk iedereen wil len inzien dat samenwer ken ook inhoudt dat kom- promissen dienen afgeslo ten. Wanneer elk op zijn standpunt blijft wordt niets verwezenlijkt». Tegen gemeentefusies Net zoals vele politiekers die zich tot hun gemeente beperken was burgemees ter De Smet evenmin voorstander van een fusie van gemeenten. Hij be schouwde het wel als een evolutie die niemand kon ontwijken maar toch kon den er volgens hem de kleinere gemeenten enigs zins enkele voordelen bij halen. Ondanks alles blijft iedereen zijn eigenheid behouden en wordt zo maar niet direkt «Erpe- Merenaar» en uiteindelijk blijft men nog altijd van de «parochie» ofte de «proche». Na de gemeenteraadsver kiezingen van 1976 werd burgemeester De Smet ge degradeerd tot gewoon mandataris vermits zijn CVP-partij in de oppositie gedrongen werd. Na zes jaar oppositie gaf hij voor de volgende legislatuur verstek en zei in feite vaar wel aan zijn politieke loopbaan. Als afgevaar digde-beheerder van A.T.S.-Erembodegem en A.T. S.A.-Antwerpen, wijdde hij zich verder aan deze taken tot op het ogenblik dat hij zwaar ziek werd en op 15 augustus in de O.L.-Vrouw Kliniek te Aalst overleed. Met oud burgemeester L. De Smet verdween een vooraan staande figuur te Erpe en de verenigingen waar hij nauw bij betrokken was. zullen aan hem een sterke kracht verliezen. JV Bowling is een «sport» die bij ons tot de mindere goden behoort, maar dank zij de flinke prestatie van de Bowlingvereniging te Erondegem wordt hier wat aardig naar de kegels gebold. Om de sport tot meer erkenning te leiden organizeert de sportraad van Erpe-Mere een Bowlingtornooi op 26 augustus om 20 u. en op 27 augustus om 14 u. Dit tornooi zal plaats vinden in het Bowlingcenter aan de Bloemen- straat te Erondegem. De Bowlingclub Tirolerhof zorgt er voor de mede-organisatie en volgende reeksen zijn voorzien: twee reeksen voor heren en twee voor dames. Inlichtingen worden verstrekt bij Schouwvlieger A. (053/80.23.83). JV Aalst. De organisatoren van de Hofstaadse boeken- en bloemenbeurs kregen Louis De Lentdecker als eregast op bezoek (a) De tennisclub Sportina kon voor het jeugdtornooi maar liefst 84 spelers (jon gens en meisjes tot 16 jaar) op de terreinen ont vangen en vooral bezig zien. Van de jongsten tot de oudsten gaven de zes kategorieën de volgende uitslagen: N. Cooman en I. Reygaerts; G. Van Hol der en C. Meganck; P. Herremans en R. Geers; S. Raes en S. Mathias; P. D'Haeger en D. Mest- dagh) P. Baeten en T. Van den Brulle. Daarnaast kon men ook deelnemen aan de initiatielessen voor niet-tennissers en vooral de demonstratiewedstrij den zorgden voor spek takel. Tenslotte speelde, in het kader van deze sportdag, de Basketbalclub Erpe- Mere een demonstratie- wedstrijd tegen B.C. Zele in de gemeentelijke sport zaal, waar de prijsuitrei king plaats vond. Uitein delijk hadden maar liefst 558 jeugdige en oudere sporters aan dit sportweekeinde deelgeno men wat wel een sukses mag genoemd worden en een stille wenk is voor de toekomst, om er mee door te gaan en nog meer spor- tievelingen in Erpe-Mere te bereiken en aan te zet ten mee te doen, want op dit laatste komt het aan. JV. Het zal je maar overkomen. In de Keizershallen werd naar aanleiding van de Jaarbeurs een waterbak geplaatst, waarin een fonteintje aardig zijn best doet om wat feestvreugde te scheppen. Een van de vrouwelijke bezoekers moet die nochtans niet zo kleine waterpartij niet hebben opgemerkt, en kwam er dan ook pardoes in terecht. Met het hele hebben en houden. Dat inspireerde een ludieke schilder om er met of zonder stedelijke bestelbon een bordje bij te plaatsen met de tekst «Verboden te baden». Maar er is meer. twee karnavalisten uit Aalst - en er lopen er daar nogal wat rond - zagen in die gebeurtenis een aanleiding om hun visie over de feiten te geven. Zij wilden wel wat afkoeling en vermits nu ook al pootje baden niet meer mocht in de waterbak, zochten ze hun heil bij een plastieken mand die ze vol water lieten lopen. «Gaston les Bains» zo doopten ze hun pleisterplaats die heel wat bezien had en waar men blijkbaar alle nodige ingrediënten heeft om het nog een tijdje pootjebadend vol te houden. da Als U deze regels onder ogen krijgt is wellicht de definitieve beslissing over de kandidatenlijst van de Volksunie voor de komen de gemeenteraadsverkie zingen van 9 oktober juist gevallen. Gisteren donderdag zou inderdaad het plaatselijk bestuur zich beraden over dc voorstellen van hogere instanties om uit de impas se te geraken. De rang schikking van de kandida ten werd inderdaad ook voor de VU een zware klus. Vast zou reeds lang staan dat Willy Van Mos- sevelde de lijst trekt en Jan Caudron die duwt. De tweede plaats werd geam bieerd door Dannv De- nayer en daarover zou een consensus bestaan. Wat betreft de plaats van de echtgenote van Toon Blommaert uit Gijzegem en die van Erik Arijs uit Erembodegem zouden er konkrete voorstellen aan het Aalsterse bestuur zijn gedaan. Of die integraal worden opgevolgd werd misschien gisteravond in «Het Gulden Vlies» be slist. Lang kan het klaar zijn met een definitieve lijst uiteraard niet meer duren maar in VU-kringen wordt gesteld dat «het minder belangrijk is wan neer de lijst klaar komt maar dat het hoofdzaak is dat men een goede lijst in elkaar stoomt». LH Tydens het weekeinde van 15 augustus werd er in het teken van «Oost-Vlaanderen Sportief» in de verschillen de deelgemeenten van Erpe-Mere heel wat gesport, dankzy de organisatie van het gemeentebestuur in samenwerking met de plaatselijke sportraad, verschil lende clubs en BLOSO. De laatste burgemeester van de deelgemeente Erpe werd vorige zaterdag in zijn geboortedorp begraven. De in 1926 geboren Erpenaar was een geslaagd zakenman maar niets belette hem om er nog zekere hobbies op na te houden. Naast zijn drukke bezigheden als zakenman en als politicus waren zijn vrije uren voorbehouden voor de plaatselijke verenigingen. Burgemeester Luc De Smet was in feite opge groeid in de politiek want zijn vader was zelf burge meester van 1947 tot 1967. Hij had dus niet veel aan moediging nodig om de fakkel trachten over te ne men en daarom stelde hij zich in 1970 kandidaat bij de gemeenteraadsverkie zingen met een gunstig re sultaat. Zijn belangstelling voor de aktiviteiten in het dorp hielpen enigszins om Vrijdag 2 september om 20.00 uur heeft in de zaal Zanzibar in de Dorpstraat te Erpe een play-backwed- strijd plaats. Er zijn heel wat mooie prijzen en tro- fees te winnen. Inschrijven kan in café Zanzibar of in café Spor tief (Driesleutelstraat te Aalst). De toegang be draagt 50 fr. Zondag 3 september is er dan een kermisbal in zaal Zanzibar. Dat bal vangt aan om 20.00 uur en de toegang is gratis en zondag 4 september begint er om 15.00 uur een tienerna middag. JM Heyman ook de voetstappen van zijn vader te volgen. On danks een druk bezette handel in tweedehands le- germateriaal, welke later vervangen werd door een handel in grote aanhang wagens, bleef hij steeds in kontakt met de bevolking door er aktief mee te le ven. Zo was hij bestuurslid van de plaatselijke vereni gingen: voetbalclub Oran- ja Erpe, wielerclub Erpe Sportief en ere-voorzitter van de fanfare St. Cecilia Erpe. Hij ging er van uit dat zelfs zijn politieke be drijvigheid een hobby moest blijven maar dan met de bedoeling om zich verdienstelijk te maken voor de gemeenschap. Ze ker is, dat hij het niet hoefde te doen voor de boterham. Gemeentebeleid Onder het bestuur van burgemeester De Smet zijn er toch enkele mar kante zaken verwezenlijkt en hierbij denken we voor al aan openbare werken zoals het verbreden van verschillende wegen en het aanleggen van voetpaden. Naast de kleinere realisa ties was er ook op sociaal vlak heel wat gepresteerd: het uitbetalen van geboor tepremies, bouwpremies en huwelijksleningen. Het samen besturen met ande re partijen heeft soms be- Aalst. Voor de 20e maal werd in Hofstade een bloemen- en boekenbeurs georgani- zeerd. Die kreeg heel wat belangstelling (a) Aalst. In Hofstade opende burgemeester De Kerpel de bloemen- en boekenbeurs a Net zoals vorig jaar zal de sportdienst van Erpe-Me re opnieuw sportinitiatie- lessen organiseren en alle aktiviteiten starten op 20 september. Zo is er nog eens een kursus kleuter en kinderzwemmen die ge geven wordt in het Water hoentje te Hillegem. Deze reeks van tien gaal door elke dinsdag van 18 tot 19 u. (met eigen vervoer van de ouders) en de totale dcelnemingsprijs bedraagt 750 fr. ook de begeleiden de ouders kunnen in het bad voor 500 fr. tijdens de volledige kursus. Zowel toegangsticket als verzeke ring en lesonderricht zijn in deze prijs inbegrepen. In de gemeentelijke sport zaal aan dc Sint-Bavoweg te Mere kan de derde leef tijd terecht voor wat men noemt «recreatieve gym». Zij kunnen er hun spieren los werpen elke dinsdag van 14 tot 15 u. en deze kursus loopt van 20 sep tember tot 29 november en de prijs bedraagt 200 fr. Ook aan de dames werd gedacht en deze kunnen deelnemen aan de condi- tiegymnastiek in de turn zaal van de gemeen teschool Erpe aan de Dorpsstraat: ook hier heeft men de dinsdag ge kozen maar dan van 20 tot 21 u.; de prijs bedraagt 250 fr. Niet iedereen heeft inder tijd de kans gekregen om te leren zwemmen en dit jaar heeft de sportdienst ook aan de niet-zwemmers gedacht, want voor hen is een kursus georganiseerd van tien lessen die men kan volgen in het Water hoentje te Hillegem. Deel nemers voor het zwemon- derricht betalen voor de ganse reeks 800 fr. alles inbegrepen en de lessen hebben plaats op maandag van 20 tot 21 u.ook «vrije zwemmers» zijn welkom en zij betalen 500 fr. Daarmee start in Erpe- Mére de «Sport-is-tof-ak- tie» en wie nog meer in lichtingen verlangt, kan al tijd terecht op de gemeen telijke sportdienst in het administratief centrum Steenbert (053/62.71.11). JV Het wielertoerisme tiert ook in Erpe-Mere welig zodat we maar liefst 169 deelnemers konden in schrijven. Met start en aankomst bij de gastheren WTC-Octopus Mere fiet ste men over een afstand naar keuze tussen 31 en 69 km. Elf ploegen zowel van als buiten de gemeente na men deel aan deze uitzon derlijke rit waarvan het parcours voor de 69 km. in delen gereden werd, m.a.w. met een korte rust pauze onderweg. Ook wa ren nog 16 individuele deelnemers komen opda gen om zich bij de grote sliert wielertoeristen te voegen De wandeltocht ingericht door de BGJG van Aai- gem had in feite niet min der sukses, want ook hier telde men 57 deelnemers met keuzemogelijkheid tussen drie afstanden. Het was een gezinswandeling die veel meeval kende. Het volleybaltornooi werd georganizeerd door de plaatselijke club van Aai- gem en zes ploegen rivali seerden met elkaar en het was ex-Ajax Aaigem die de overwinning behaalde. Op die manier maakten talrijke oud-spelers van de 55 deelnemers nog eens kennis met de echte kom petitiegeest. Het tafeltennistomooi van TTC kon bogen op ver schillende jonge deelne mers. In de gemeentelijke sportzaal kon men bijge volg vooral de jeugd bezig zien en in de onderschei den reeksen (volgens leef tijd) waren de eerste twee geklasseerden als volgt: Merlevede B. en Maes- schalck D.; P. Creemers en P. Nijs; A. De Paepe en W. Van Delsen; W. Heirman en G. Buyl. 47 recreaten. gevorderden, 12- en 16-jarigen, maakten een schoon spektakel. Aan de volksspelen te Burst, georganiseerd door de Touringclub namen twaalf verenigingen deel, elk bestaande uit 4 deelne mers en het was uiteinde lijk het zangkoor Singhet Vroo van Burst die de bes te was in de kampstrijden uit de oude doos. Bij het boogschieten was E. De Winne de beste van 36 deelnemers. De petanqueclub van Erondegem kon 42 deel nemers inschrijven en uit eindelijk won M. Huyle- broeck het pleit bij de he ren en I. Wijns bij de dames.

De Voorpost | 1988 | | pagina 5