De Dienstverlening, verkiezingscampagne van de PVV-Aalst "Uw thuis blijft onze zorg" samenwerking, leefmilieu, gezonde financiën centraal Liberale Jongerenraad Sint-Jan Immerzeel organiseert Maria- tentoonstelling Drukke aktiviteitenkalender bij Mikisklub 6 - 26.8.1988 - De Voorpost EN VOORUITGANG Gestart wordt met een grootse meeting in de Kei- zershallen waarna elke Aalsterse wijk en elke deelgemeente aan bod ko men. In de meeting wordt telkens één bepaald pro grammapunt uitgediept. Zondag 28 augustus. 12- 18 u. Eetfestijn Willemsfonds Aalst, in zaal Groene Wilg te Erembodegem-Aalst Zaterdag 3 september van af 20 uur: PVV-verkie- zingscampagne in de Kei- zershallen te Aalst Inzet van de PVV-kies- kampagne met van 20 tot 21 u. koncert Oude Gar de: om 21 u. verwelko ming door PW-promi- nenten, om 21.15 u. voor stelling van de PW-kan- didaten; 21.35 u.: toe spraak door lijsttrekker en 22 u.: koncert door de Aalsterse Big Band. Meeting met de aanwezig heid van verschillende na tionale PW-personalitei- ten. Zondag 4 september vanaf 16 u.: Kermis TD. jeugdbond Herdersem in zaal De Kletser. Herdersem-Aalst Vrijdag 16 september van af 20 u.: Ledenfeest PW- afdelingen Meldert, tent parking Faluintjeshof Mel- dert-Aalst Zaterdag 17 september vanaf 12 u.: Eetfestijn PW-afdelingen Meldert, tent parking Faluintjeshof Meldert Zondag 18 september van af 12 uur: idem Donderdag 22 september, van 17 tot 20 u.: PW- rondgang in Nieuwer- kerken-Aalst Vrijdag 23 september, van 17 tot 20 u.: PW-rond- gang in Arendwij k Aalst Vrijdag 23 september van af 20 u.: belotting Liberale Vereniging Rechteroever, Beukenhof Langestraat, Aalst Vrijdag 23 september van af 20 u.: Ledenfeest Baar- degem in zaal Ons Huis, Hoogstraat Baardegem Zaterdag 24 september van 15 tot 20 u.: PW- rondgang in Moorsel- Aalst Zaterdag 24 september Vanaf 20 u. PW-belotting Aan de agenda van de perskonferentie stonden twee punten: enerzijds de PW-slogan en. ander zijds, de voorstelling van de PW-kandidaten. Wat de PW-slogan betreft, gaat het niet om één Van de vele ideeën uit het PW-verkiezingspro- gramma, maar om de idee achter het programma. Het onderwerp van die volzin is "uw thuis" en slaat in de eerste plaats op het hele grondgebied, waar alle inwoners zich thuis moeten voelen. In de tweede plaats en met nadruk op "uw" is "uw thuis" meer bepaald de leefomgeving of de pleister plaats. In de derde plaats heeft "uw thuis" ook een enge betekenis, namelijk de woning, het eigendom of de plaats, waar de bewoners écht het gevoel hebben hun voeten onder de eigen tafel te steken, in het besef dat het individu, zijn privacy, zijn veiligheid en zijn privé-bezit voor de PVV voorop staan. Het "werk"-woord van de slogan is "blijft" en slaat op het werk of de aktie om "uw thuis" in zijn drie betekenissen verder waar te maken. "Blijft" bete kent dat we al lang niet meer aan ons proefstuk zijn en dat we in drie opeenvolgende bestuursperiodes, vooral in die van de fusie, een harde inspanning hebben gedaan om tot een globaalvisie te komen, om de specifieke funkties van buurten, wijken en deelgemeenten te inventariseren en om de noden, behoeften en wensen van de betrokken inwoners te verkennen en op te volgen. Het gezegde is "onze zorg", "uw thuis blijft onze zorg". Dat betekent dat we met dezelfde zorg, dezelfde inzet, dezelfde teamgeest en een steeds duidelijker visie willen doorzetten. in Erembodegem-Aalst. zaal Eekhoorn. Brusselse steenweg zaterdag 24 september vanaf 21 u.: PW-bal afde ling Moorsel, in zaal Breughel, Moorsel-Aalst Zondag 25 september van 10 tot 12 u.: Brunch PVV- Aalst-centrum in CC De Werf, Aalst Zondag 25 september van 14 tot 18 u.: PW-showna- middag in Nieuwerkerken, zaal Volkskring Dinsdag 27 september van 17 tot 20 u.: PW-rond gang in Herdersem-Aalst Woensdag 28 september van 17 tot 20 u.: PW- rondgang in Gijzegem- Aalst Donderdag 29 september van 17 tot 20 u.: PW- rondgang in Hofstade- Aalst Vrijdag 30 september van 17 tot 20 u.: PW-rond gang in de wijk Mijlbeek Vrijdag meeting Liberale Verenigingen, rechteroe ver vanaf 20 u. Beukenhof Langestraat Zaterdag 1 oktober van 14 tot 19 u.: PW-rondgang in Erembodegem-Aalst Zaterdag 1 oktober vanaf 19 u.: PW-ledenfeest Erembodegem, Groene Wilg, Hogeweg Erembo degem-Aalst Zaterdag 1 oktober vanaf 20 u.: LSW Ledenfeest Gijzegem, zaal Den Uil Zaterdag 1 oktober vanaf 20 u.: Ledenfeest Hofsta- de. Zaal Duifken Zaterdag 1 oktober vanaf 20 u.: Souper PVV Wijk- klub Schaerbeek. Dender- galm Gijzegem-Aalst Zondag 2 oktober vanaf 15 u.: PW Ledenfeest in Zaal De Kletser, Her dersem-Aalst Maandag 3 oktober, van 17 tot 20 u.: PW-rond- gang Aalst-Rechteroever Dinsdag 4 oktober van 17 tot 20 u.: PW-rondgang Watertorenwijk Woensdag 5 oktober van 17 tot 20 u.: PW-rond gang Aalst Sint-Annawijk Donderdag 6 oktober van 17 tot 20 u.: PW-rond gang Aalst-Station - Sint- Jozef Vrijdag 7 oktober van 17 tot 20 uur: PW-rondgang in Aalst-centrum Aalst. Het PW verkiezingssekretariaat op de Houtmarkt werd plechtig geopend PVV-opties De PVV maakte driemaal na elkaar deel uit van de bestuursmeerderheid, loodste Aalst doorheen de fusie en de crisis, beheerde belangrijke departementen en het OCMW en kent dus het klappen van de zweep. Net zoals de PW op nationaal vlak, draait ze U geen rad voor de ogen, met vrome, utopische beloften. Ze is de partij die van aanpakken weet, duidelijk stelling neemt, problemen oplost en doorzet als één team! Small is beautiful privacy, uw welzijn en De PW-slogan "Uw noem maar op en overi- thuis blijft onze zorg" is gens de aandacht toespitst het uitgangspunt van dit op de omgeving waar U programma en betekent woont, waar U zich mee dat de PW U vooropstelt, verbonden voelt en waar alles zet op onthaal, servi- alles moet voorhanden ce, voorlichting, inspraak, zijn om de band met uw uw rechtsbescherming en buurt, wijk, dorp of een- pakken, wordt nu verdui delijkt in programmapun ten die in de komende zes jaar de PW-strategie zul len bepalen. De burger heeft recht op goede dienstverlening Een betere dienstverle ning is voor de PVV: kon- kreet en individugericht. gebruiksvriendelijk er toegankelijk. Welzijn, kuituur, sport: OCMW is meer dan lief dadigheid, kuituur en sport: geen voorrecht meer. De burger heeft recht op duidelijkheid Direkt kontakt tussen de burgers en het beleid: onthaaldienst en open baarheid van bestuur. Informatie: de eerste stap naar openheid met een gemeentelijk info blad, voorlichtings- en in spraakkanalen en public relations. Een korrekte samen werking met de burger be tekent voor de PVV: ad hoc-raden (mobiele ad viesraden), reglemente ring van werking van ra den en beleidsverklaring. De burger heeft recht op «iiigjfciuaiiuLIl Z.1II1 UC i n hoekstenen van de stad en lren,are °m8evlnS de basis van het echte le- De gemeente moet het ven. De PVV denkt in de g°ede voorbeeld geven eerste plaats aan de mens door stad en natuur in har en wil te allen prijze de mon'e, inrichting van de trend naar vervreemding ruimten en bestrijding van en vereenzaming door- allerhande hinder, breken. Gedeelde verantwoor- Ze wil voorwaarden delijkheid: gemeenten scheppen die de eigenheid moeten reglementerend, van het sociaal en kultu- preventief en kontrole- reel leven in buurten, wij- rend optreden en initiatie ken en dorpen stimuleren ven ter bescherming van en die voorkomen dat de het patrimonium mensen er vervagen. Alle Naar een veilige en ver- Aalstenaars zijn gelijk- keersveilige gemeente wil waardige burgers. zeggen: voorkomen van De PVV is met andere kriminaliteit, belang van woorden allergisch aan de school, samenwerking grootheidswaanzin. Dat met de politie en respekt belet haar niet alle proble- voor zwakke weggebrui- men te bekijken vanuit kers (schoolroutes, fiets- een totaalvisie. paden, verkeersarme stra- Aandacht wordt gege- ten), enz. ven aan het ekonomisch Naar een leefbare ge en kommercieel beleid meente: belang van voor meer werk in eigen BPA's, verkavelingen, stad, zonder dat het be- stads- en dorpsvemieu- lang van land- en tuin- wing, valoriseren van bouw, van buurtwinkels braakliggende gronden en en het kommercieel leven oude industriegebouwen, in de dorpen wordt veron- renovatie (verkrotting achtzaamd. Er wordt tegengaan!) en onbebouw- geopteerd voor een totale de zones behouden, ruimtelijke ordening. Het Met een propere lei: recht van de burger op een doelgerichte sensibilise- leefbare omgeving verze- ringsakties en bewustma- keren is ongetwijfeld één king van het belang van trum in stand te houden. Kleinschalige samenle vingsverbanden zijn de De Sint-Jansparochie op de wijk Immerzeel toont zich andermaal aktief. Het parochiaal verenigingsleven bloeit er als nergens anders. De parochie heeft een «Sociaal Centrum» wat reeds de inzichten van de bewoners aanwijst en in de kerstperiode wordt U er gekonfron- teerd met een verscheidenheid en weelde aan kerststal letjes allerhande. van de grootste uitdagin gen voor de gemeente. Om de eigenheid van kleine samenlevingsver banden vast te leggen en het leefmilieu. De burger heeft recht op gezonde financiën De PW wil geen valse er de essentiële funkties verwachtingen wekken en van te beschermen, maar opteert in se niet voor ver- ook om, wat bijvoorbeeld 'aging van belastingen het verkeer en de nuts- en We' voor herschikking, welzijnsvoorzieningen be- Die kan eventuele afschaf- Met betrekking tot het werden gesteld. Een unie- treft. een op echte noden fingen insluiten en dus on- PVV-programma en de ke gebeurtenis die er zeker gebaseerd evenwicht te rechtstreeks kan men tot PVV-campagne wil de Li- toe bijdraagt dat de PVV vinden tussen de belangen verlagingen komen, berale Jongerenraad een in Aalst als één blok naar 9 van de samenlevingsver- Een gezonde gemeen- aantal elementen extra be- oktober toe kan voort- banden en de stad die, met tebegroting, realisme en klemtonen: "Reeds in de werken. een steeds grotere uitstra- openheid (prioriteiten loop van februari werd De Liberale Jongeren- ''ng- haar centrumfunktie vastleggen, werken vanuit door de Liberale Jonge- raad Aalst heeft de oproep wil vervullen. een totaalvisie in samen- renraad Aalst de basis ge- van de PVV-lijsttrekker p werking met privaat sek- legd van wat als "persoon- om mee te werken aan een Kvenwichl|g tor), eenvoud en herschik- lijke beleidsopties" zou eenheidskampagne on- Dat goede evenwicht king van belastingen, meer worden naar voor gescho- middellijk positief beant- vjnden en waarmaken ver- autonomie tegenover de ven. Deze beleidsopties woord. Het feit dat de vier e'st een optimale organisa- overheden, meer werk in waren gefundeerd op twee kandidaten van de Libera- l'e van het bestuur en de gezonde bedrijven in eigen le Joneerenraad Aalst zich stadsdiensten en... een streek en koördinatie van op basis van konkrete en 8rote slagvaardigheid, aktiviteiten. duidelijke afspraken heb- H°e de pvv dat wil aan- (l.h.) ben verenigd, onder het principes: - de rol van de jeugd van daag en morgen; - het zoeken van een op lossing voor problemen die zich vandaag voor doen, die gekend zijn maar die een hypotheek leggen op het beleid, op de woon- en werk- en leefom standigheden van onze be volking. Problematieken die te- In het kader van het Ma- ria-jaar wordt momenteel door een werkgroep ge werkt aan de voorberei ding van de Mariatentoon- stelling. Eerst werd ge dacht aan een plaatselijke gebeurtenis doch de inte resse was dermate groot dat het initiatief met me dewerking van Deken De Smet en van het stadsbe stuur verruimd werd tot heel Groot-Aalst. Er wordt zelfs grensover schrijdend gewerkt. On der het motto «Waar men gaat langs Vlaamse we gen...» wordt het een te- matische tentoonstelling waarvoor reeds heel wat materiaal potentieel ter beschikking is. Alleen Aalst heeft reeds O.L.V. ten Rozen, O.L.V. ter Druiven, de grot van O.L.V. te Mijlbeek en noem maar op. In de deel gemeenten staat de Maria- kapellekes welig gezaaid en even buiten de eigen grenzen wordt men gekon- fronteerd met o m. de O.L.V. van Affligem en die van Lede. Toch doet de werkgroep nog een warme oproep om nu dat het initiatief brede armslag heeft gekregen al le mogelijke beelden, schilderijen, prenten, wimpels, teksten, verhalen e.d.m. ter beschikking te willen stellen. Het ligt hier niet in de bedoeling er een artistieke manifestatie van te maken. Wel een uiting te zijn van Vlaamse volks devotie tot Onze Lieve Vrouw. Wie meent iets te hebben dat nuttig kan zijn wordt verzocht een seintje te ge ven aan Emilienne Lie- vens - De Boeck. Immer- zeeldreef 122 (053/ 21.66.69) of aan Odile Ba ten, Immerzeeldreef 60 (053/21.97.55). Er wordt dan met U kontakt opge nomen en gezorgd wordt voor ophalen en terug brengen van het geleende. Vanzelfsprekend wordt gezorgd voor valabele ver zekering. Jos Ghysens. de Aalsterse historicus, zorgt voor een brochure met «Aalsterse kapellekes» en gedacht wordt eveneens aan het opstellen van een gedetail leerde katalogus die dan beschikbaar zou worden gesteld. De opening van deze ten toonstelling heeft plaats op donderdag 14 oktober te 19 u. in de gelijkvloerse zaal van het Belfort. Er wordt gezorgd voor een degelijke inleiding en mu zikale omlijsting. Détails volgen. LH In het kader van 20 jaar Mikisklub te Aalst wordt op zaterdag 3 september in de refter van Ribso-Hori- zon in de Molendreef te Aalst vanaf 17u30 een reu zebarbecue georgani- zeerd. De prijs bedraagt 200 fr. Steunkaarten zijn vooraf te verkrijgen aan de prijs van 100 fr. Mits opleg van 100 fr. kan men met die kaarten ook deel namen aan de barbecue. Men heeft ook gezorgd voor een aantal aangepas te attrakties. Op zondag 11 september om 10 u. heeft in de Mikis klub de vooropening plaats van de tentoonstel ling «Jonge Aalsterse Kunstenaars». Ingrid Boon, Bob Hemerijckx, Gerrit Cobbaut, Erik Montsaert, Luc Van Cane- gem en John Coffo stellen er hun werk voor. Om 11 u. volgt er dan een aperi- tiefkoncert met het duo Guido Veldeman (piano) en Christaan De Raes (ho bo). Vanzelfsprekend is er voorzien in een kunstape ritief en de toegang voor dit gebeuren is geheel gratis. Op woensdag 14 septem ber tenslotte is een Freddy Grey show voorzien in de Mikisklub. Naast de on weerstaanbare Freddy Grey staan ook Katrien Gallez (sopraan), Lou Marcel (entertainment) en Dirk Bauters (orgel) op het programma. De toe gang voor deze onvergete lijke show bedraagt 50 fr. Voor Plus 3 passers 25 fr. Het geheel is een organi- zatic van de Derde Leef tijd De Eenheid. JM Heyman Dc stad Ronse organiseert voor de 20e maal zijn Prijs voor Plastische Kunsten en de voorkeur gaat dit keer uit naar de tekenkunst. 97 kun stenaars schreven in. ieder met drie werken en de organi satoren zullen een werk per kunstenaar van 26 augustus tot 11 september in de in komhall van het stadhuis van Ronse te kijk stellen. Men kan naar deze tentoonstelling gaan kijken tijdens dc week ends van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. In de week kan dat op aanvraag. motto "Op 9 oktober is jong liberaal stemmen O.K.", doet hieraan zeker geen afbreuk. De Liberale Jongeren raad Aalst stelt zich ten dienste van alle kandida ten die werken in het be lang van de PW en haar gelijkertijd het onderwerp lijsttrekker. De negende hadden uitgemaakt van plaats welke aan voorzitter akties en tussenkomsten vanuit onze vereniging, zoals daar zijn: stedelijke financiën personeelsbeleid; informatie en inspraak van de burger; milieu; jeugdwerkloosheid; "imago" van onze stad; verkeersveiligheid; zieken- en bejaarden zorg. Johan Stijlemans werd voorbehouden is veel meer dan een strijdplaats. Het is de bevestiging van een aktieve inzet welke de Liberale Jongerenraad Aalst als homogene groep in de voorbije jaren heeft laten zien. Met het naar voor schui ven van Herman Morel als tweede kandidaat van de Liberale Jongerenraad De Liberale Jongeren- wordt bovendien beves- raad Aalst wenst de in- tigd dat er binnen de vere- bieng van lijsttrekker niging plaats is voor men- mevr. A. De Maght-Ael- sen met positief geïnspireer- brecht te onderstrepen die de ambitie Ook de resul- er voor heeft gezorgd dat taten van Freddy De Co- een forum is ontstaan waar cker en van Steven Van- alle meningen konden ver- den Steene dienen opti- tolkt worden en waar vele maal te zijn. elementen ter diskussie Aalst. Die Fidele Scheldelander Musikanten uit Schoonaarde koncerteerden op de kermis in Hofstade (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 6