Volgende week en verder.^ Tweeëntwintig nieuwe helpers in bedrijven Vereniging van Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid en Kredietbank stichten jeugdexportprijs Speciale postzegels voor 1989 Chiro lanceert nationaal jaartema te Gijzegem Robbedoes postzegel in voorverkoop te Lede De evolutie van de jazz Wegen en riolering Blauwe Steen worden hersteld Kursus geheugentraining voor senioren KLJ Provinciaal sportfeest te Hamme Fon kiikip De Voorpost EKSPREF Een kijkje in het hart van Urbanus Wie of wat Urbanus haat «Aan de kust optreden. Vanwege de files onderweg», antwoordt hij na lang aarzelen op de vraag van Michel Follet. TV-EKSPRES brengt een open interview over de liefde en haat in het leven van «Hector». 16 - 2.9.1988 - De Voorpost De Vereniging van Vlaam se Kamers voor Handel en Nijverheid en de Krediet bank hebben samen een jeugdexportprijs uitge loofd. Die prijs wordt toe gekend ter bekroning van een verhandeling die wordt geschreven door een student uit het hoger onderwijs (Universiteiten en Economische Hoge scholen) en die een be langrijke bijdrage levert tot de exportbevordering of de exportbegeleiding van de KMO's. De exportprijs is tweejaar lijks en bedraagt 100.000 fr. Hij zal worden toege kend op voorstel van een onafhankelijke jury sa mengesteld uit deskundi gen waarvan een vertegen woordiger van de Vlaamse Executieve, exportmana gers en professoren. Het reglement kan worden aangevraagd bij de Vere niging van Vlaamse Ka mers voor Handel en Nij verheid (Kasteel Walburg. Walburgstraat 35A te 2700 St.-Niklaas) of bij de KB, Arenbergstraat 7 te 1000 Brussel (Import-Export promotie of Pers en Public Relations). De Regie der Posterijen zal ook volgend jaar een aantal speciale postzegels uitgeven. Het gaat om een reeks van drie zegels met toeslag, ge naamd «Het Belgische Ro de Kruis», die Belgische kunstwerken tentoonge steld in buitenlandse mu sea zullen weergeven. Een reeks van dne postzegels over het kantwerk, twee postzegels met toeslag evenels een speciaal blaad je met een biezondere postzegel, eveneens met toeslag die de uitgifte ge naamd «promotie van de filatelie» vormen, een postzegel ter gelegenheid van «Dag van de Postze gel», twee postzegels in de reeks «Europa» met kin derspelen als tema. een postzegel ter gelegenheid van de 325e verjaardag van het Nationaal Hoger Instituut en Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen. De reeks «toeristische» omvat vier postzegels ge wijd aan Ferrieres, Ize- gem, Antoing en Lokeren. Een reeks genaamd «na tuur» van vier postzegels geïllustreerd met een den, de tweejaarlijkse uit gifte «Europalia» over Ja pan; een postzegel ter ge legenheid van de 125e ver jaardag van de «Ligue de ï'Enseignement et de I'é- Hamme. Wandelclub 't Hoeksken bestaat 15 jaar. De kleinsten lieten zich ook al inschrijven, (vh) ducation permanente»; de 150e verjaardag van het Verdrag van Londen, het ontstaan van de Belgische en Nederlandse provincies Limburg, een postzegel «jeugdfilatelie» met het strippersonage Nero; een reeks solidariteit met vier postzegels met toeslag ge wijd aan de Koninklijke Serres van Laken; een postzegel voor Kerstmis en Nieuwjaar; een postze gel ter gelegenheid van de 100e verjaardag van het overlijden van pater Da- miaan en een postzegel ter herdenking van priester Adolf Daens. Zaterdag 3 september heeft in het Sint-Vincen- tiusinstituut te Gijzegem de groepsleidingsdag plaats van de Chiro. Tus sen 9u30 en 17u30 worden daar de leiders en leidsters van de Chiro-afdelingen van heel Vlaanderen ver wacht. Dat wil zeggen een 2.000 verantwoordelijken van de beweging. Na een jaartemalied en een welkomstwoord, start om 10ul5 een jaartema- markt met liefst 22 ver schillende werkateliers die opgebouwd worden rond het omgaan met mensen. Om 14 u. wordt het jaarte ma «'t Klikt niet met-een» vertaalt naar het leven van de groep en om 16u30 wordt het slotspekt; gegeven. Het jaartema wil extra nadruk leggen op de rel ties, zowel onderling naar buiten. Het is belai rijk dat het in de leidt ploeg goed klikt, dat met z'n allen aan eenzt de koord trekt, dat je wat je aan elkaar hebt. kan deze positieve ing steldheid ook overgaan de hele Grondhouding! om deze mentaliteit kunnen bewerken, z openheid en tederheid, basis waarop relaties na elkaar kunnen toegroeie Maar die relaties maki ons ook verantwoordeli voor elkaar en voor mensen rondom ons. De Regie der Posterijen zal op 10 oktober een spe ciale postzegel uitgeven ten gunste van de jeugdfi- latelie, ter gelegenheid van de 50e verjaardag van het weekblad Robbedoes. De zegel zal een waarde hebben van 9 fr en wordt in voorverkoop aangebo- t den op 8 en 9 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. Een van de voorverkoopcentra is het Sint-Maartencollege in de Nieuwstraat te 9310 Lede. ffffIWtfftlWil» In het CEMOV Centrum voor middenstandsopleiding en -vervolmaking aan het Wijngaardveld reikten sche pen voor middenstand Ghisleen Willems, direkteur Rénémrie van de Interbedrijfsgeneeskundige dienst en lesgever dr. Morael brevetten uit EHBO aan een 20-tal helpers in bedrijven. Directeur-Securex Luc Van Dorpe uit Aalst leidde de plechtigheid. Schepen Willems toonde zich in zijn slotwoord gelukkig wegens het feit dat er nog mensen te vinden zijn die zich onbaatzuchtig inzetten voor hulp aan de naaste met persoonlijk belangloos engagement. De nieuwe brevethouders Marchand Marnick, Euro- zijn: galva, Pamelstraat Oost Met grootste onder- 500,9400 Ninove scheiding: Met onderscheiding Dhooghe Annemarie, De Cock Dirk, Belatex - Technocrome - 3e Indus- Hamme triezone, 9440 Erembo- De Cock Peter, Belatex - degem Hamme Met grote onderscheiding Goossens Maureen, Con- Cleempoel Jean-Pierre, fectie De Rijck, Leeuw- Belatex - Industrieterrein brugstraat 20-22, 9470 Zwaarveld, 9160 Hamme Denderleeuw Kinders Charles, Belatex - Hamme Ronsse Anita, Chemco- pack, Baaikensstraat 5, 9140 Zele HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Samijn Veerle, Verlipack Belgium, J. Cardijnstraat 60, 9410 Erpe-Mere 9540 Erpe-Mere. Verschueren Benedicte, Verlipack Belgium Erpe- Mere Willems Geert, Securex Aalst, Keizerlijk Plein 4, 9300 Aalst Met voldoening De Cock Luc, N.V. Euro- galva - Ninove De Naeyer Roger, N.V. Animalia, Fabriekstraat 2 9470 Denderleeuw De Smedt Remy, Dendria Brouwerij, Sint. Jobstraat, 9300 Aalst De Smet Etienne, Dendria Brouwerij, Aalst Diependaele Caroline, Transport materialen Die pendaele, Krommestraat 45, 9561 Herzele Diependaele Catherine, Transport Materialen Die pendaele, Herzele. Lauwereys Eric, Gemeen tebestuur Sint-Lievens- Houtem Quariaux Camiel, Dendria Brouwerij, Aalst Van de Perre Johan, Bor- sumy Belgium, Industrie laan 23, 1740 Temat Van Haver Frankie, Gara ge Siau gebroeders, Be vrijdingslaan 163, 9330 Dendermonde LH Op donderdag 8 septem- nis met de evolutie van de ber om 20 u. organizeert jazz. Iedereen is op deze CMBV Baasrode in Ont- avond welkom. De toe- moeting een avondje mu- gangsprijs bedraagt voor ziek beluisteren, met Jules de niet-leden 100 fr. De Beule maakt men ken- De wegen en riolering in keurd. De werken zullen de wijk Blauwe Steen te ongeveer 13 miljoen kos- Dendermonde zullen her- ten. Daarmee zal een ein- steld worden. De minister de gemaakt worden aan de voor huisvesting heeft de jarenlange ongemakken in aanbesteding goedge- deze wijk. Aan vergeetachtigheid is ook op hogere leeftijd wat te doen. Senioren zijn immers nooit te oud om hun geheugen te oefenen. Je moet het alleen maar willen, en dus ingaan tegen de idee dat senioren nu eenmaal op verstandelijk gebied moeten achteruitgaan en niets meer moeten preste ren. Het Verbond van Senioren heeft daarom een kursus «Geheugentraining voor senioren» opgezet, in zes bijeen komsten van elk 2 uur. waarin vaardigheden, zoals aan dacht en koncentratie, associatie en verbeelding, struktu- ratie en inzichtelijke verwerking, geoefend worden. Hoewel er van de deelnemers een actieve medewerking wordt gevraagd en de kursus inhaakt op de behoefte oro verstandelijk te presteren, hebben de bijeenkomsten geen schools karakter. Het aanbod is gericht naar alle geïnteresseerden, n bijzonder de verantwoordelijken van sociaalkulturele ver enigingen, dienstencentra, kuiturele raden en bejaarden raden. Over de kursus gaan informatieve bijeenkomsten door op: 26 september, om 14 u in de stadhuiszaal van Dendermon de; 28 september om 14 u. in de salon Napoleon, Coupure Links. 497, Gent; 30 september, om 14 u. in het kultured Centrum, Kerkplein. Lokeren. 11 oktober 88. om 14 u in Zaal Het Centrum, Grote Markt, Sint-Niklaas. De informatieve bijeenkomsten zijn gratis en vrijblijvend. Er wordt uitgelegd wat men van de kursus kan verwachten en hoe de kursus praktisch verloopt. Voor bijkomende inlichtingen kan men steeds terecht bij Pierre Vermeulen van het Verbond van Senioren, Mid daglijnstraat 23, ,1030 Brussel, tel. 02/218.27.19. Sport Aid '88 wordt op zon dag 11 september ongetwij feld het sportief gebeuren van de geschiedenis. Meer dan 20 miljoen mensen, in meer dan 130 verschillende landen, zul len dan ieder 10 kilometer lopen met als enig doel de wereldbevolking samen te brengen om een betere toe komst te bieden aan de mis deelde kinderen in de wereld. De opbrengst van de aktie gaat voor 80% naar Artsen zonder Grenzen en voor 20% naar de Special Olympics. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33 579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sporlredaktie M De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2 000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Op zondag 4 september organizeert de KLJ-afde- ling van Hamme in samen werking met de provincia le leiding het jaarlijks Pro vinciaal Sportfeest. Het Provinciaal Sportfeest is de bekroning van een ganse zomerwerking in de verschillende KLJ-afdelin- gen van Oost-Vlaanderen. Immers, zondag na zondag hebben afdelingen zich met elkaar gemeten op de gewestelijke sportfeesten in alle hoeken van de pro vincie. En gedurende de hele zomer hebben ze zich geoefend in de verschillen de disciplines van de sport- DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis.dendermonde Uitslag van de winnende paren van donderdag 25 augustus 1988. Richting noord-zuid: 1. Yolande De Jonge en Magda Weymans, 2. De Winne en Boxstael. 3. Van de Mispel en Beeke. Richting oost-west: 1. Paul Verlie en Luc Van den Berghe, 2. Nelly Van den Abbeele en Werner Cornelis, 3. Hildegar- de Van Driessche en Jan Godaert. Elke donderdagavond is er om 19.45 uur stipt bridgeavond in het lokaal «De 3 klokken» aan de Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis-Dendermon- de. Op zaterdag 3 september is er een bridgetornooi voor niet-rokers voorzien dat aanvangt om 18.00 uur. Tijdens deze aorndietrdt de uioreiking van de prijzen voorzien (omstreeks 22.30 uur) Maandag 3 oktober start een nieuwe lessenreeks voor bridge, systeem Acol. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij M. Weymans. tel. 052- 21.33.53. feestwerking. In de KLJ-afdeling van Hamme werkt men zeer druk aan de grote voorbe reiding van dit feest. Want er schreven al meer dan zestig afdelingen in die goed zijn voor minstens 1.500 deelnemers. Al vroeg in de morgen zullen KLJ-ers verzamelen om omstreeks 9 uur van start te gaan met de schif tingen van de provinciale kampioenschappen ven- delzwaaien, wimpelen, volksdans, ritmiek, pira mide en atletiek. Om 13 uur wordt het pro gramma ingezet met een feestelijke optocht waarin de deelnemende afdelin gen in hun beste formatie zullen aantreden. In de namiddag wordt het programma verder gezet met demonstraties van de verschillende disciplines, de prijsuitreikingen en de finales van de atletiek- nummers. Dit kleurrijk spektakel, waarop iedere belangstellende van harte is uitgenodigd, heeft plaats op de terreinen van het Meulenbroek te Hamme (in de nabijheid van de gemeentelijke sporthal). Programma: voormiddag schiftingen van de provin ciale kampioenschappen: vendelzwaaien, wimpelen, volksdans, ritmiek, pira mide en atletiek. Het feestprogramma start in de namiddag te 14 uur met demonstraties van de ver schillende disciplines en fi nales van de atletiek. WHi y^KELIJKS De voorspeller en de sportman Jan Bardi voorspelt de uitslagen van William Van Dijck in Seoel. En deponeert ze veilig bij een deurwaarder. Om ze achteraf aan de waarheid te laten toetsen. Bits en bytes in het onderwijs De computer als concurrent van onze lezers TV-EKSPRES licht het onderwijs van de toekomst door. Daniël over Daniël Hoe voelt Daniël Van Avermaet zich na een paar afleveringen op de praatstoel TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voor de radio.

De Voorpost | 1988 | | pagina 16