Jong Lokeren walst over moedig Sint-Niklaas «Kracht schuilt in mentale sterkte» «EERSTE PROVINCIALE: STAP IN HET ONBEKENDE» Patrick De Ruyter (KAVD): Beker van België - Vxf finales Willy Meersman (V.W. Hamme) ue voorpost - 2.9.1988 - 1/ Vivian Bocaert De Voorpost SPORT Rsdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL I Uit het duel met Lierse is V.W. Hamme ontegensprekelijk als verdiende overwinnaar te voorschijn gekomen. Met Franco Pirelli als regisseur demonstreerde de derde klasser zijn kollektieve kracht en was tot verrassing van pakweg 3.000 kijkers mentaal in staat om een 1-3 achterstand tot een schitterende overwinning om te buigen. Op basis van die prestatie mocht de thuisploeg alle eer opeisen. Nu liet Lierse bepaald geen slechte indruk en toen het kort na rust een derde keer tot scoren kwam. leek het op weg naar een gemakkelijke zege. Met de gedachte dat er niets meer te verliezen viel, waagde Willy Meersman zich aan een gok. Hij wisselde Philip De Borger en Robbie Smet voor Johnny iA-naerts en Dirk Van Der Stock. Geïnspireerd door Franco Pirelli trokken de lokalen in het offensief. Toen ruim een kwartier voor het einde Stefan Ledens een tweede Hams doelpunt voor zijn rekening nam, was metéén het sein voor een ware stormloop op groen gezet. Lierse werd met verstomming geslagen en was zelfs in de verlengingen niet bij machte om een bruisend V.W. Hamme op afstand te houden. «Ik meen dat het dankzy onze mentale ingesteldheid is dat we dit resultaat hebben bereikt, zegde achteraf een dolge lukkige Willy Meersman. De meeste spelers hadden Lierse tegen Beveren aan het werk gezien en waren in de overtuiging dat een eerste klasser uitschakelen moest kunnen. Op basis van deze reakties had ik zekerheid dat er op zijn minst een flinke verrichting ging geleverd worden. Iedereen begon met volle overtuiging aan de opdracht, die zeker niet van de gemak kelijkste was. Op een ogenblik dat we 1-3 achterkwamen rezen er problemen en was ik genoodzaakt om taktische maatrege len te nemen. Het is dus niet wegens mindere verrichtingen dat ik Philip De Borger en Robbie Smet van het veld nam. Het ging hier gewoon om een gok. Een taktische zet. Dirk Van der Stock kreeg aanvankelijk de opdracht mee om in de spits te evolueren. Later heb ik hem naar de flanken doen uitwijken. Johnny Lenaerts vertolkte als buitenlinks de opdracht die ik hem had meegegeven. In de verlengingen zijn we na het winnend doelpunt overeind gebleven en hebben het bewijs geleverd dat we ook fysisch in orde zijn. - We geloofden in onze mogelijkheden, voegt doelman Johan De Wilde eraan toe. Positieve vaststelling is dat niemand de armen liet zakken op het ogenblik dat iedereen ons als verliezer zag. De twee doelpunten van Bouwmeester kwamen in eigenaar dige omstandigheden tot stand. Bij een eerste treffer dacht ik dat de bal naar de kleinste hoek zou uitwijken. Onder weg veranderde hij van richting en draaide zo tussen mijn benen door in het doel. Wellicht zullen sommigen van KAV Dendermonde heeft een gedaantewisseling onder gaan. Een groot deel van zijn kemspelers als Guy Rodrigo, Dirk Michelet, Mare Pringels en Benny Lobijn verhuisden naar andere oorden. De gehele middenlinie en voorlijn moesten bijgevolg vervangen worden en dat was een geweldig moeilijke opgave. Eén van de nieuw aangeworven spelers is Patrick De Ruyter. Hy is 27 en sinds zijn jeugdjaren aktief by Berchem-sport. In december van vorig jaar kwam het tussen hem en de klubleiding tot een konflikt. Daar ligt ook de oorzaak dat hy is opgestapt en uiteindelijk bij KAV Dendermonde terechtkwam. Alvast een grote stap terug voor een voetbal ler die drie seizoenen geleden nog prijsschutter was in tweede nationale. - Nochtans ben ik geen typische spits, zegt Patrick De Ruyter. Gewoonlijk evolueer ik achter de spitsen. Een positie van waaruit ik vaak kan uithalen. Door een toeval ben ik in Dendermonde terecht gekomen. Laag gevallen? - Dat kun je misschien zo noemen, maar langs de andere kant werd ik ook door Cercle Brugge gepolst. De afstand van Berchem naar Brugge leek mij te ver. Ik heb overigens een florerende zaak in het Antwerpse, waar ik natuurlyk ook de handen mee vol heb. Tijdens de transferperiode onderhandelde ik met zowel Tubantia Borgerhout als met KAV Dendermonde. Hoewel het veld van Tubantia zich vlakbij bevindt, opteerde ik voor Dendermonde. Ik wissel de van gedachten met zijn klubleiders en kwam tot de vaststelling dat men ambitieuze plannen koesterde. Op basis daarvan heb ik een overeenkomst van éen jaar onderschreven. Tot nu toe zijn de indrukken die ik heb over KAVD erg goed. Zelf realiseerde ik bevredigende prestaties in oefen- en bekerwedstrijden. Je moet daarbij rekening houden dat ik zes maanden inaktief ben gebleven, o.a. door een heelkundige ingreep. Toon Pfaff is naar mijn oordeel iemand die bekwaam lijkt om een taktische ingreep te doen. Dat is belangrijk om desgevallend de wedstrijd een andere wending te geven. Eerste provinciaal is voor mij zelf een stap in het onbeken de. Ik ken de geplogendheden niet en weet niet hoe sterk andere ploegen zijn. Als vaardig voetballer zal ik moeten wennen. Ik kan mij voorstellen dat het er in provinciale bijwijlen heel hard aan toegaat. Ik ervoer indertijd zelfs het verschil toen ik van eerste naar tweede klasse uitweek. KAV Dendermonde moet naar mijn mening een voetballen de tegenstander niet uit de weg gaan. Op dat vlak is er individueel voldoende talent in huis. Hoe de reaktie zal zijn wanneer we te maken krijgen met een knokkersteam. kan ik moeilijk voorspellen. Hoewel de buiteling van tweede klasse naar eerste provin ciaal erg groot is, beklaag ik het my, althans tot nu toe niet, dat ik naar Dendermonde ben gekomen. Er heerst een aangename sfeer en dat lykt mij een belangrijke faktor die in een streven naar sukses van doorslaggevende aard kan zijn. Daknam afgereisd was met een zeer positieve ingesteld heid. Het elftal van trainer Theunis, dat zich tot het laat ste fluitsignaal manmoedig weerde, verdiende beter dan de zware forfaitcijfers. Loke ren startte de wedstrijd met veel tempo, zo luidde trou wens de opdracht van oefen- meester Anthuenis. Het was CL Lokeren-Sint-Niklaas 5-0 Het was er Sporting Lokeren duidelijk om te doen de Vi6 finales van de Belgische beker te halen en daarin is het zater dag glansrijk geslaagd. Met een 5-0 monstersv-ore werden de geelblauwen terug richting Wase hoofdstad gestuurd. Het dient ech'ter gezegd dat Sportkring Sint-Niklaas naar dan ook weinig verwonderlijk dat de trikolores moeiteloos de aanvangsfaze beheersten en dit resulteerde in een zeer vroeg doelpunt. Een inworp van Patrick Versavel werd door Bert De Roover ver lengd richting Etim en keeper Van Raemdonck mocht zich een eerste keer omdraaien. Na zowat een kwartier spelen is John Etim, op weg naar de openingstreffer (ds). keren St.-Niklaas 5-0. En bereikte de partij zijn hoogte punt toen een schot vanop 25 meter, getekend Versavel, de Sint-Niklase goalie voor de tweede keer vloerde. Maar nog liet Sint-Niklaas de moed nie* zakken en ging ijverig op zoek naar een tegendoelpunt. Een aangeven van De Meyer werd door Calleuw echter niet benut en Joris Cornet bracht Comelissen ei zo na tot de aansluitingstreffer. Het felbe geerde doelpunt viel echter aan Lokerse zijde. Een inzen den van Stalmans dwarrelde via De Vocht in eigen doel: 3- 0. Maes zorgde voor een tegen stoot maar Cornet, alleen voor doelman D'Hondt, knal de ongelukkiglijk op de paal. Op slag van rusten zat Loke ren dus duidelijk op rozen, de tweede helft zou louter for maliteit worden. Alhoewel, de thuisploeg voerde na de pauze het tempo nog hoger op en dat kwam alleen maar het spektakel ten goede. De toch al zo verwende toeschouwer mocht nog twee keer rechtve ren toen eerst Patrick Stal mans en daarna Bert De Roover uiteindelijk de 5-0 eindcijfers konden vast leggen. Beide trainers. Theunis en Anthuenis. waren na afloop tevreden over de prestaties van hun respektievelijke team. De Sint-Niklase trainer prees de positieve ingesteldheid van zijn jongens. «Ik vind dat we vandaag een goede wedstrijd hebben gezien. Sint-Niklaas heeft zich op een zeer positie ve manier verdedigd en voor al in de eerste helft werd ge tracht voetballend iets te for ceren. We kreëerden een viertal kansen die mits wat meeval goed waren voor evenveel doelpunten. Wat ik aantrekkelijk - en na dien terecht - vreesde, name lijk een zeer vroeg doelpunt, was al vlug realiteit. Dit doel punt, uit een stilstaande faze trouwens, getuigt echter van een gebrek aan koncentratie in mijn team. Sommige spe lers hadden duidelijk het wed strijdritme nog niet te pak ken. Voor een eerste nationa- ler betekent zoiets natuurlijk een schitterende zaak, amper vijf minuten gespeeld en 1-0. In de tweede helft zijn we er uiteindelijk niet meer aan te pas gekomen, op slag van ru sten was de uitslag trouwens 3-0, ik hoef er geen tekenings- ke meer bij te maken... Het verschil is duidelijk ge maakt door een aantal indivi duele talenten die daar in Lo keren rondlopen. Maar ik weet dat die pas kunnen ren deren als er in de ploeg een paar waterdragers lopen, ploegspelers die het werk voor hun maats willen doen Lokeren is er dit seizoen in geslaagd een zeer goede men geling van beide te maken. Er is op Daknam duidelijk wat veranderd, konstateert de Sint-Niklase coach. Wanneer je erin slaagt om in amper drie maanden tijd vanuit de degradatiezone naar de sub top te komen, wanneer je de positieve ingesteldheid van het team ziet, kan het niet anders of er moet meer dan een frisse wind over Daknam waaien. Verliezen tegen dit Lokeren zie ik niet als een schande voor mijn ploeg, integendeel. En deze wedstrijd betekende trouwens een zeer goeie test voor het grote werk, de kom petitie. die dit weekeinde start. De ploeg is klaar, enkel de scherpe kantjes dienen nog wat afgerond», besluit trainer Paul Theunis. Aimé Anthuenis startte zijn betoog met felicitaties aan het adres van Sint-Niklaas. «De wijze waarop de geel blauwen de wedstrijd aanpak ten, draagt mijn bewondering weg. Ze hebben er een zeer fair en sportief vertoon van gemaakt. De opdracht voor mijn team was om van bij de aanvang tempo in de wed strijd te brengen, kort op de man te spelen en de zaken redelijk agressief aan te pak ken. We zijn daarin zeer goed gelukt en konden bovendien al vlug tot scoren komen. Dat vroege doelpunt schiep ver trouwen. Van dan af verliep alles eigenlijk zeer vlot. Sint- Niklaas verdedigde zich, vooral in de eerste helft, meer dan degelijk. Je kan er echter moeilijk omheen dat het ver- cchil tusspn ppn rterHp- en een eersteklasser duidelijk merk baar wordt als je een paar goals achterstaat. De tegen stander gelooft er dan niet meer in en alles loopt vlot en makkelijk. Vooral de opbouw langs de Lokerse flanken was uitste kend. De ruime zege tegen Sint-Niklaas zie ik echter niet als een garantie of maatstaf voor verder sukses in de kom petitie. Het is zo dat we de ogen niet mogen sluiten voor de latente gebreken in het team. Wanneer kwetsuren opduiken, dat is trouwens nu al het geval, zullen we het op sommige vlakken nog knap moeiliik kriipen». zept Aimé Anthuenis. En Sint-Niklaas? «Een zeer goeie ploeg», stelt de Lokerse coach. «Ik zie ze dit seizoen als grote kanshebber voor de titel. Maar dan moet het bestuur genoeg geduid en inzicht heb ben om de sportieve kant over te laten aan Paul Theunis en zijn team. Ik denk dat de Wase klub daar veel baat bij zal hebben. Het is trouwens een veel voorkomend ver schijnsel. bij diverse klubbe- sturen, dat weinig of geen tolerantie betoond wordt bij de opbouw van een nieuwe ploeg of het inpassen van jon geren». besluit Anthuenis. Lokeren - St.-Niklaas 5-0. Bert De Roover zet De Vocht op het verkeerde been en scoort meteen de vijfde Lokerse treffer (ds). Lokeren - St.-Niklaas 5-0. Theunis e bekertreffen (ds). i An(ti)theunis, broederlijk naast mekaar na het mening zyn dat ik bij die andere treffer te laat heb gereageerd. Op het ogenblik dat Bouwmeester uithaalde, had ik evenwel geen zicht op de situatie. Vandaar dat ik verrast was en onvoldoende kon ingrijpen. In elk geval betekent deze overwinning een stimulans om in de beste omstandigheden aan de kompetitie te beginnen. We vereni gen een sterker team en vooral aanvallend leggen wc meer gewicht in de schaal. Vooral Stefan Ledens lijkt my een enorme aanwinst. Hij brengt meer diepgang in het spel en dat is wat in een vorige kompetitie vaak ontbrak. E.G.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17