Zwak Beveren kan vroege achterstand niet meer wegwerken Lede houdt één helft gelijke tred Eerste seizoenzege Eendracht AalstSterk met het hoofd «Ik wil het waarmaken bij E. Aalst» Klimt Eendracht Aalst naar hoger niveau Samardzija door E. Aalst aangeworven DOELMAN HANS DE SCHRIJVER: V.W. Hamme ongewijzigd KONFLIKT TUSSEN KAVD EN FC BAASRODE 18 - 2.9.1988 - De Voorpost VOETBAL Slechts negentig minuten bekervoetbal voor SK Beveren Vorig seizoen kon SK Beve ren zjn trouwe supporters maar zelden gelukkig maken. Of toch... in de Bekerkompe titie kwam het zwakke Beve ren nog ver om tenslotte in kwartfinale nipt tegen KV Mechelen te worden uitge schakeld. Het nieuwe, sterk verjong de Beveren kan zijn suppor ters daar echter dit seizoen niet meer vrolijk mee stem men en de uitschakeling tegen derde klasser Witgoor Dessel voorspelt weinig goeds in ver band met de toch al niet zo sterk gestarte kompetitie. Beveren speelde slordig te gen de derde klasser en dat werd al na vijf minuten afge straft want zelfs de grootste amateur kan, alleen voor het doel van Rosez, de bal in de netten leggen. De zowat 1300 toeschouwers dachten toen dat geel en blauw het Desséls varkentje anders zou gaan aanpakken, maar neen, de Beverse aanvallers bleven slordig in de afwerking en meer dan een kopbal van Vis- caal tegen de lat en een zwak ke poging van Carette, in hoekschop verwerkt, had de eersteklasser niet in petto. Na rust werd de al te stati sche Peeraer, maar hij was niet de uitzondering, gewis seld voor Fairclough en het leek of de Brit inderdaad het klasse verschil zou duidelijk maken. Ook Marek Kusto speelde in de tweede helft op het middenveld een belangrij ker rol maar de weg die de twee "ouwertjes" toonden werd door de jonge geelblau- we gezellen niet gevolgd. Be veren kreeg nu wel kansen maar echt gevaarlijk werd het voor de attente Desseldoel- man toch nooit. Even na het uur kwam de Desselse spits nog eens alleen voor Rosez maar gelukkig voor Beveren ging het nu fout. Beveren kon geen overwicht krijgen en nooit kwam de bezoekende verdediging echt onder druk. In de negentigste minuut werd de schande voor Freet- hiel nog groter toen Rosez op een keurige vrijschop voor een tweede keer verslagen werd. Beveren, tot vorig jaar nog als "de bekerspecialist" beti teld, weet dat het dit jonge seizoen weer zal moeten strij den achteraan de rangschik king. Hugo Aerts Beker van België Voetbalkalender lc nationale SC Lokeren-Club Brugge (Van Langenhove) RC Genk-SK Beveren (Sandra) 2' nationale Geel-E. Aalst (Moons, 3.9-19.30) 3* nationale St Niklaas-Oostende (Adnaenssen) J. Lede-FC Roeselare (Clerckx) Bornem-E. Zele (Pollet) Charleroi-VW Hamme (Engelen) 1* provinciale SK Aalst-Lebbeke (Van Gansbeke) FC Denderleeuw-Temse (Van Damme) Melsele-SV G'bergen (Taeleman) E. Meldert-Ertvelde (Opdecam) Olsene-KAVD (Weytens) 2' provinciale A Oostakker-Kemzeke (Janssens) T Melle-Wieze (Boone) St. Kruis-W -Kruibeke (Van Leuven) Robur-Wippelgem (Arys) Kallo-SLV Zelzate (De Decker) Baasrode-Meulestede (Roelandt) 3' provinciale D Gijzegem-Bambrugge (Roosens) Schellebelle-W. Moorsel (De Buysscher) Serskamp-Heldergem (De Bodt) Erembodegem-TK Meldert (Raveel) Aaigem-Doggen (Boeykens) Hofstade-Herzele (Delmotte) Nieuwerkcrken-Erpc (Moons) 3' provinciale E Bazel-Lokcrse (Van der Stylen) Stekene-Gcrda (De Cock) Haasdonk-Sombeke (Wcyn) Excelsior-St.-Gillis-D (Dc Reu) H. Vrasene-St.-Gillis-W (Verstraeten) Grembergcn-Klein Laar (Van Lombergen) Buggenhout-St.-Pauwels (Reyniers) Klinge-SK Overmere (Santon) 4' provinciale G S. Moorsel-Oudegem (Van de Perre) R Lebbeke-Opstal (Heerwegh) Wichelen-Berlare (Heirbaut) Schoonaarde-FC Aalst (Siccard) Lutterzelc-Baardegem (Van Damme) Appels-Boonwijk (De Loose) Terjoden-Opdorp (Van Ransbeeck) Welle-Herdersem (Verhofstadt) 4' provinciale H Waasmunster-Straatje (Saadoum) VK Hamme-Verrebroek (Haers) Sinaai-Daknam (Vellcman) White Boys-Meerdonk (Meganck) Tielrode-Moerbeke (Van Boven) Hoogeinde-Eksaarde (De Beelde) Heikant-Rupelmonde (De Middelaer) Kieldrecht-SK Lokeren (Aendenhof) SK Beveren 2 - Cercle Brugge 0 Na de moeizame zege ten na- score te openen. Het falen lobben (1-1). Dit was uiterst dolle minuten. Lede leek nu (65'Corthals), Baten, Moort- py/ T* dele van Moeskroen in de van de Lommelse defensie verdiend. wel vleugellam. Lommei bleef t Oolliè-re De Winne Van Vflfll* IV vorige ronde van de beker, werd echter door Meys niet In de tweede helft nam Lom- nu vrijuit counteren terwijl CoUter Van Der Stockt UUA ülVIJVTtlVll kreeg Lede nu tweedeklasser afgestraft. En even later al- mei onmiddellijk het initia- Lede risico's diende te ne- M Èeckhaudt Lommei op bezoek. Sommige weer een open kans. Doel- tief. Gielis nam Moyson flink men. Zo zorgde Peeters op Maes Gielis Derx Op Freethiel stonden met het supporter wat verwonderlijk zuivere doelkansen op al ging bestuursleden yonden dit een man Maes kreeg het leer op de korrel. Dit was enkel vijf minuten voor inrukken Bogaerts Knevels Van plaatselijk SK Beveren en het zo'n fris voetballend geel en Broeckaert op rechts vaak al uitstekende kans die volledig evenwel onder kontrole. Wer- uitstal want nog voor het uur voor de beslissing. Lede zou g0pers VanOoyen. bezoekende Cercle Brugge blauw te zien. te makkelijk voorbij Lodders, kadert in het oefenprogram- kelijk een dol kwartiertje verstreken was scoorde Van Anderlecht dus niet zien. Het szomlathy (86' Tournier), twee gebuisden uit de eerste Na tien minuten benutte Be- Het gevaar voor Beveren ma van de Ledenaars. Ver- waarin Lede drie reeële kan- Oyen schitterend. De partij speelde nochtans een verdien- ynivcn Peeters ronde van hun bekerkompeti- veren de eerste kans die het kwam uit de tweede lijn maar dienstelijk sneuvelen werd sen kreeg maar geen enkele werd toen zeer bitsig en zowel stelijke partij tegen de Lim- De doelpunten: 28' Bogaerts tie op de mat. Beide ploegen kreeg. Kesselaers gaf een doelman Rosez bleef over- dus ingecalculeerd. Zonder kon verzilveren. De eerste Eeckhoudt en Gielis zagen de burgers die het klasseerver- jq. Van Cauter (1-1), wisten dan ook dat een over- vrije trap met een licht tikje eind op de afstandsschoten. Asselberghs dienden de Oost- Lommelse kans was echter gele kaart. Voor Èeckhaudt schil wel uitdmkten in het 53. yan q r2-2) 85' Pee- winning nodig was om hun tot bij Van Kessel. die hard Kalusha liet maar zelden zijn „I,-,;-™ u I. wpI raair On van Vana. kuom er ppn iu/ppHc hü po Hp afronden van ae geschapen ters M.3) aangetast vertrouwen weer voorbij Mestdagh schoot. Be- voetbalmogelijkheden zien kansen. Geel Èeckhaudt (56'), Gielis omhoog te krikken. veren bleef de wedstrijd in de maar toch kwam Cercle Brug- vlamingen het karwei aan te wel raak. Op assist van Vana- kwam er een tweede bij en de vatten. ken scoorde Bogaerts. Dit al- uitsluiting was een feit. Zo De eerste kans was alvas voor les rond het halfuur. Het diende Lede met een nume- Charlie Meys. Bij een felle Leedse antwoord was onmid- rieke minderheid het laatste start kreeg Lede de gelegen- dellijk daar. Rik Van Cauter kwartier aan te vatten. Ook heid om na drie minuten de wist doelman Maes subtiel te Moortgat kreeg geel in die De scheidsrechter: Becktholt De ploegen: Jong Lede: Moy son, De Hertog, Van Troos (68'), Moortgat (72'). Rood Èeckhaudt (70'). Beker van België Met een 0-2 zege tegen voor de Beker van Belgiè. De dend met de vele kansen wel- Merchtem wist Aalst zich te einduitslag is eerder nog ma- ke Eendracht onbenut liet tij plaatsen voor de 16de finales tig uitgedrukt rekening hou- dens de eerste helft. nazinderen. Tijdens de twee- van oefenmeester Bulatovic de helft scoorde Aalst twee die duidelijk liet verstaan dat keer op kopdoelpunten via hij het talent van zijn landge- Derijck en De Cremer en was noot best kan gebruiken. Voetbal. Supportersklub Eendracht Vooruitkoos Milco De Rijck als peter (da) Eendracht Aalst gaat zaterdagavond met Verbroedering Geel in de clinch. Dat wordt geen gemakkelijke klus voor de poulains van Ned Bulatovic die na de eerste kompeti- tienederlaag tegen Leuven toch wat goed te maken hebben. De bekermatch op Merchtem was voor de supporters geen maatstaf en ze kijken ondertussen al weer uit hoe Eendracht zich teweer zal stellen in Limburg "Ik heb de indruk opgedaan dat de onrust in de ploeg is verdwenen", zegt ons voorzitter Van de Waeter. "De spelers beseffen dat een tweede nederlaag het moreel ernstig zou kraken. In de huidige omstandigheid zit er niets anders op dan tegen Geel aan één zeel te trekken en zeer gemotiveerd aan te treden en hopen dat mannen als Droeven, Peeters, De Wolf en Geeraerts op volle toeren gaan draaien. Chunga zal er tegen Geel nog niet bijlopen. De Zimbabwees is volop aan zijn revalidatie bezig. Raes kreeg vier dagen volle rust toegeschreven om de kwetsuur in de rechterbil sneller te laten genezen. Hij beweert mordicus dat hij nog sterk zal terugkomen en van nut zal zijn als razendsnelle spits. Ik blijf verder geloven in hem omdat hij de echte profmentaliteit bezit. Voor de rest zal iedereen moeten knokken voor zijn plaatsje in het team", dixit voorzitter Van de Waeter. (abl) Na een drietal testen en nadat eerst de onderhandelingen waren afgesprongen omwille van de hoge vraagprijs, heeft E Aalst dan toch beslist na aandringen van trainer Bulatovic, hierbij gesteund door zijn spelersgroep, de 26- jarige Joegoslaaf Zoran Samardzija als spits aan te werven voor één jaar met optie. De weinig imponerende wedstrijd tegen St. Leuven en het feit dat Aalst op het aanvallend vlak in hetzelfde schuitje zat als verleden seizoen hebben hoogstwaarschijnlijk de doorslag gegeven. Zoran Samard zija, die tot verleden seizoen uitkwam voor de Franse tweedeklasser Rouen, moet nu samen met de Zaïrees Jules Noelema bewijzen uit het goede hout te zijn gesneden en vooral doelpunten te kunnen scoren (abl) Het bezoekend team speel de in die periode bovendien te krampachtig en dat zal wel te maken hebben met het feit dat de kritiek van de suppor ters na de nederlaag tegen in dat onderdeel sterker dan de Merchtemse verdediging. Uit die wedstrijd onthou den we de uitstekende presta tie van Godfried Moortgat die zich nu al etaleert als de "pa tron" van het Eendrachtteam. Prima werk verrichtte in de verdedigingszone Luc Lim- pens als libero die zich op geen enkel foutje liet betrap pen. Ook doelman De Schrij ver acteerde zeer attentief Andere spelers bleven onder hun rendement en met die heeft trainer Bulatovic extra werk voor de boeg. Positief nieuws is er te melden over Chunga: na zijn meniscusope ratie heeft de Zimbabwees dc loopoefeningen hervat en nog deze week zal de dokter be slissen of hij voluit aan de trainingen in groep mag deel nemen. Ondertussen heeft het Eendrachtbestuur weer contact opgenomen met de Joegoslaaf Zoran. De Een- drachtdirigenten hebben dus (abl) SK Beveren greep die kans en hand houden en rond de twin- ge via hem nog het dichtst bj na de eerste seizoenzege ver- tigste minuut verdubbelde een aansluitingsdoelpunt. Ro- wacht iedereen weer meer Erik Viscaal, de Nederlander Sez stond alweer op de goede van het jonge geelblauwe liet een scherpe voorzet van plaats, voetbalgezelschap. Kusto lichtjes afwijken, de Beveren won verdiend tegen Beveren begon wilskrachtig voorsprong Bij rust stond Cercle Brugge maar het was. aan zijn thuiswedstrijd en Beveren in een erg komforta- zeker in de tweede helft, toch Cercle Brugge liet ook geen bele situatie. De eerste kom- weer duidelijk dat geel en onaardige indruk, al hadden petitiezege leek zomaar voor blauw met te weinig vertrou- de Bruggelingen geen minuut het grijpen wen staat te voetballen. Mis- respijt gekregen nadat ze we- Toch begon Beveren weer schien dat de eerste kompeti- gens een verkeersopstopping krampachtig aan de tweede tiezege de Waaslanders met te laat op Freethiel toekwa- periode en Cercle Brugge een andere mentaliteit het men. Marek Kusto speelde kreeg zo de wedstrijd in han- gras opjaagt, weer als in zijn beste dagen en den gestopt. Het Brugse bal- H.A.j het was zelfs voor de trouwe bezit leverde echter weinig Leuven duidelijk was blijven wel oor voor de smeekbeden De 23-jarige Hans De Schrijver, bediende bij een Brussel se verzekeringsmaatschappij, heeft zich als neofieter bij Eendracht plots ontpopt tot doelman nummer één, mede door het feit dat Hans Van Wilderode, te lang aarzelde om een nieuw contract te ondertekenen Oefenmeester Ned Bulatovic is gestart met de Liedeker- kenaar, voor één jaar afgestaan door Anderlecht, en de Joegoslaaf lijkt uiterst tevreden met de prestaties van zijn nieuwe goalie tijdens de afgelopen oefenwedstrijden. Hans De Schrijver was pas 16 jaar toen hij tot de kern van FC Liedekerke behoorde. Hij werd snel opgemerkt door de talentscouts van Anderlecht, dat hem na een tijdje als derde doelman van de hoofdstedelijke ploeg inschakelde. Hij kreeg meteen de gelegenheid als «bankzitter» mee te reizen naar Bayern München en Boekarest. «Uiteraard beleefde ik bij Anderlecht een uitstekende leerschool onder de leiding van o.a. Jean Dockx en Pierre Figeys. De man die mij echter het vak fond aanleerde, qua techniek en karakter, is Nicq Debree. Aan hem heb ik als doelman enorm veel te danken,» zegt Hans De Schrijver. Tijdens de transferperiode was er belangstelling vanwege Lierse en Ninove, maar uiteindelijk was manager Ver- schueren akkoord voor een overstapje naar E. Aalst, nadat hij de belofte had gekregen dat hij in aanmerking zou komen voor een vaste stek in de kern. «Voor mij betekent spelen in tweede klasse een kans om te bewijzen dat ik bekwaam ben nog hoger op te rukken. Op de bank vertoeven betekent voor een ambitieus speler helemaal niets. In het fanionteam komt men sowieso in de belangstelling van publiek en pers. Natuurlijk zal ik keihard moeten werken om nummer één te blijven, want oefenmeester Bulatovic liet al verstaan dat dé man in vorm voorrang zal krijgen tussen lat en staken.» Hans De Schrijver vind de sfeer bij E Aalst reuze. «In een grote club als Anderlecht, met een 20-tal volwaardige spelers voor de kern, is het voortdurend knokken om in de gunst van trainer en eigen maats te geraken. In de schoot van E. Aalst verloopt alles veel gemoedelijker en is het duidelijk dat iedereen aan één zeel trekt. Ook verleden jaar was dat al duidelijk.» Op een vraag wat zijn mening is over de waarde van Eendracht anno '88 filosofeert hij als volgt: «Het sterkste gedeelte van de ploeg is ongetwijfeld dc verdediging. Dat was al duidelijk tijdens de eindronde toen deze geen enkel doelpunt hoefde te incasseren. Men moet het maar doen. hé. Pionnen als Wim De Wolf, Luc Limpens. Milko Derijck zijn routinerijke spelers, en voor de linkerzijde kan Bulatovic nog kiezen tussen Geert D'Hooge en Philippe Droeven. Ook op het middenveld zal het wel snor lopen met Chunga, Peeters en Moortgat. Het hete hangij zer blijft, voorlopig althans, de aanval. Ik hoop van harte dat het Eendrachtbestuur nog een valabele spits in het buitenland op de kop zal kunnen tikken.» dixit Hans De Schrijver, die zich duidelijk in zijn sas voelt bij Eendracht Aalst. (abl) Voetbal. Voorzitter Meert stelt «Eendracht Vooruit», voor, beschikbaar en zelfs Claudio Dezelfde voetballers die von- oefenmeester. zaak zijn. Dat wil niet zeggen ge zondag de eersteklasser Namen als Garetti en De dat we ons vooraf op een Lierse uitschakelden, werden Langhe zijn ook langs deze gelijkspel concentreren. Ik door Willy Meersman gese- kant van de taalgrens voldoe- ben nog nooit aan een match lekteerd voor de trip naar ne gekend. Een punt winnen begonnen zonder de intentie De Borger, Ledens, Pirel j( Charleroi. Er is niemand on- zou natuurlijk geen slechte te koesteren om die te (Lenaerts, Van der Stock2- De ploeg: De Wilde, Verbu e tel, D'Hondt. De Paepe. Na ar" dus, Geldof, Vermeir. Sme F».. I)I .i.l.inr 0ir.ll E.l j nieuwe supportersklub van Eendracht Aalst (da) Een vriendschappelijke wedstrijd tussen FC Baasrode en KAV Dendermonde werd minder dan een uur voor de voorziene aftrap afgelast wegens een konflikt Er zou eerder een overeenkomst zijn gemaakt dat Dendermonde met zijn volledig eerste elftal aan de tweede provincialer repliek zou bieden. In die zin voerde Baasrode publiciteit en bijna 300 toeschouwers hadden zich een toegangskaart je aangeschaft. Toen bleek dat Dendermonde met een mengeling van invallers en juniores zou spelen kwam het tot een woor denwisseling tussen de klubleiders Hierop besloot KAVD om maar niet te spelen en stapte op. Het hoeft met gezegd hoe het opgekomen publiek reageerde. (eg) De Paepe die in het Westduit- se Westhoven bij Keulen ge kazerneerd is. maakte twee keer na mekaar de trip naar Hamme om toch maar aan de training te kunnen deelne men. Het bestuur van de der de klasser zet nu alles in het werk om deze voetballer dich ter bij huis te laten kazerne ren. Claudio De Paepe is voor Selekties Eerste provinciale en Cooreman zijn onbeschik- K.A.V. DENDERMONDE baar ingevolge leisels. Kambala en De Coninck zijn De ploeg: Vinck, Hals, Peele- 1r-» Ost, Verhelst. De Malschi k Eddy en Benny Huylebroecl in De Vos (Gino Raemdoncl !nd maar zal allicht optreden. V.W Hamme immers een be- De ploeg: Van Meirvenne, langrijk steunpunt. Moens, Cooremans, Jacobs, Willy Meersman zag Charle- De Schrijver, Seghers, Van roi nog niet aan het werk Bogaert, Lebrun, De Ruyter, maar stuurde reeds een waar- Van Nieuwenhuyse, De Bae- nemer uit. re (Laureys, Van De Perre). - Het gaat om een indivi dueel sterke ploeg, zo werd gekwetst en ireden niet aan man, Meulemjzer, Van Dooi- met K.A.V.D. Patrick De d*t. Van Damme. De Vlic- r.C. Baasrode Ruyter had deze week griep «er. Balis, Frankje Van He- Benny VeTcautcren cke. Van Bladel. Charèy (Se- schorst, Johan Verhevden gers, De Vis). weerhouden door kaatsen ef0™1 -ru/cr-ra „DnviKin AI V Mar'° R'lg001 is geschorst. TWEEDE PROVINCIALE pe p|oeg. Verstrepen, MM* Robur Moerzeke chiels, Lijneel. Dc Dccke Willy Raemdonck is ge- Van Der Vreken. De Ma(Per kwetst Overigens is iedereen Van Keer, De Backer. Pi S.K. Lebbeke De ploeg: Laureys, ters, Ringoot, Van Kc *kt UUCCI MtIM- LIIU1.K. mij gezegd, aldus de Hamse Peeters, Werner Van Hecke Mettepenmngen, paraat. Fons en Luc Vercautercn, (Cornelis, De Cock), Nobels, >ioe ch pif Ik h ij jn aki

De Voorpost | 1988 | | pagina 18