De inspiratie van Franco Pirelli Vernieuwd K.S.V. - chalet opengesteld in Temse Dirk Verbustel (V.W. Hamme): «Streven naar ereplaats in kompetitie» r, Wawa voorkomt verlengingen Beker van België De Voorpost - 2.9.1988 - 19 VOETBAL V.W. Hamme - Lierse 4-3 deze kwalifikatie meer dan noodzakelijk. Laat me toe dit als het belangrijkste feit te vernoemen. De uitschakeling zou een klein drama betekend hebben. Ik hoop dat de spe lers uit deze overwinning het nodige zelfvertrouwen puren vermits ons volgende woens dag in Waregem opnieuw een zware opdracht wacht.» In het Zeelse kamp viel enige ont goocheling te bespeuren. Zo wel spelers als bestuur besef ten dat er meer inzat dan wat troostende schouderklopjes hier en daar. «Ik ben tevreden over de prestatie van de spe lers maar niet helemaal geluk kig omdat we dicht bij een bekerstunt zijn geweest.» Zo kommentarieerde Eendracht- trainer Etienne De Wispelae- re deze ontmoeting. «Toen RWDM tot tien man werd herleid geloofde ik stellig in onze kwalifikatiekansen. Een ogenblik koncentratieverlies leidde tot het derde en beslis send Brusselse doelpunt. Bie- zonder jammer vermits we op dat ogenblik even sterk aan het spelen waren als onze tegenstrever. We hebben de zaken goed georganiseerd Het hoeft niet gezegd dat er deze week nog uitvoerig in Hamme werd nagekaart over de prestatie van afgelopen zondag tegen Lierse. Voor Vigor Wuitens werd het een ware voetbalhoogdag. Uiteraard gaat nu de aandacht naar wat komen moet. Vanaf zondag wordt er voor de punten geknokt en met Olympic Charleroi krijgt men zomaar niet met de eerste de beste tegenstander te maken. - Ik meen niet dat we verlegen moeten zijn om in derde te debuteren, zegt aanvoerder Dirk Verbustel. In twee recente bekermatchen hebben we bewezen dat we over sterke troeven beschikken. Natuurlijk is kompetitie voetbal helemaal anders. Toch ben ik van oordeel dat we in staat moeten zijn om flinke resultaten te boeken. In vergelijking met vorig seizoen zijn we sterker. Vooral met Stefan Ledens, Philip De Border en Robbie Nardus hebben we talent in huis gehaald. We beschikken daarbij over een kern die nagenoeg zestien evenwaardige voetbal lers verenigt. Op het middenveld en achteraan hebben we onze sterkte bewezen. Vooraan stonden we zwakker. Wanneer Lenaerts uitviel, was er geen volwaardige opvol-' ger. Dat ligt thans helemaal anders. Heb je vorige zondag tegen Lierse gezien hoe goed Stefan Ledens heeft ge speeld? Hij brengt diepgang in het spel, verstaat de kunst om een opponent in de luren te leggen en kan biezonder snel vertrekken. Met het type speler die Ledens is, beschikken we over meer aanspeelmogelijkheden. Van het ogenblik dat het allemaal naar behoren klikt, zie ik hem in staat om vaak auteur van een doelpunt te worden. Dirk Verbustel vertolkt als voetballer een defensieve rol bij V.W. Hamme. Vaak wordt gezegd dat het precies achteraan is waar talent ontbreekt. - Ik kan die redenering niet helemaal volgen, zegt Verbustel. Op technisch vlak zijn we misschien niet briljant, maar dat hoeft ook niet. In de afweer moet je kunnen breken, een gepaste voorzet geven, flink aansluiten en bovendien de richtlijnen volgen. Vergeet niet dat we slechts met zijn drieën achteraan evolueren. Dat is een opvatting van Willy Meersman. Hij huldigt offensieve principes en opteert voor een stevig middenveld. Wij moeten gewoon onze rol vertolken en wanneer we die precies ten uitvoer brengen is er niets aan de hand. Dirk Verbustel meent dat V.W. Hamme in staat moet zijn om in de kompetitie een plaats binnen de top-7 te verwerven. Verlegen om Charleroi repliek te geven is hij niet. - We zullen uiteraard op flinke tegenstand botsen en met een bruisend publiek te maken krijgen, zegt Verbustel. Iedere thuiswedstrijd speelt Charleroi voor minstens 3.000 toeschouwers, waarvan er velen rechtstreeks uit de kool mijn komen. Al die supporters betekenen uiteraard een enorme stimulans, maar uiteindelijk is het op het veld te doen. En vergeet niet dat wij na twee reuze-verrichtingen even opgewonden en gemotiveerd zijn als de Walen. E.G. In een opwindende partij en gen verplicht. Maar het team na verlengingen is V.W. van Willy Meersman legde Hamme erin gelukt om Lierse zich niet zomaar bij de situa- uit de beker te wippen. De tie neer. Net voor de rust derde klasser toonde van in streelde een vrije trap van de start zijn kollektieve Robbie Smet het doelhout. kracht en aarzelde niet om Toen onmiddellijk na de her tegen deze felle tegenstander vatting een derde bezoekend offensieven te ontketenen, doelpunt op het bord ver- Franco Pirelli als regisseur in- scheen, dacht iedereen dat spireerde zijn maats en was het pleit was beslecht. De zelf bij vele akties betrokken, thuisploeg bleef knokken en Snel lukte de thuisploeg de oefenmeester Meersman de- openingstreffer. Daarin had monstreerde andermaal zijn Stefan Ledens een ruim aan- voetbalkennis met enkele deel. Hij schakelde drie gokken. Meer en meer nam tegenstrevers uit en liet daar- Vigor Wuitens initiatieven na de eer aan Philip De Bor- wat leidde tot een tweede ger om het eindwerk te ver- doelpunt. Dat betekende richten. Het antwoord van de metéén het sein voor een wa- eersteklasser volgde prompt, re stormloop die bekroond Een afstandschot van Bouw- werd met een magistrale ge- meester verdween tussen de lijkmaker waarvan Franco Pi- benen van keeper De Wilde relli de auteur werd. in doel. Even zakte Hamme Er kwamen dus verlengingen terug en werd na een tweede aan te pas en het was precies bezoekend doelpunt tijdens daarin dat het verschil werd de laatste twintig minuten van gemaakt, de eerste helft tot achtervol- Hamme: De Wilde, D'Hondt, VW Hamme-Lierse 4-3. Daar is De Borger weer. Hij zal dit duel winnen en verder oprukken (vh) Verbustel, De Paep. Ver- meir. Smet (83* min. Le naerts), De Borger (68c min. Van Der Stock), Ledens, Na rdus, Geldof, Pirelli. Lierse: Jensen, Bovri, Fie- rens, Van Den Buys, Segers, Geudens, Dauwen, Miljano- vic, Wittebole (65e min. Pau wels), Bouwmeester, Goy- vaerts. Doelpuntenf 8C min. De Bor ger 1-0, 9* min. Bouwmeester 1-1, 23* min. Fierens 1-2, 46' min. Bouwmeester 1-3, 73* VW Hamme-Lierse 4-3. Er waren meer van dergelijke gevaarlijke situaties voor het Lierse-doel (vh) Afgelopen zaterdag had op terialen maar K.S.V. moest kan werkelijk niet geloven dat het K.S.V. Temse-terrein in voor de «werklieden» zorgen, hij zich in de kantine van de Schoolstraat de officiële De formule «materiaal-werk- K.S.V. Temse bevindt. Ik opening plaats van het volle- man» klikte meteen en dat dank dan ook de firma Ronny is vernieuwd chalet. Het was stemde het K.S.V.-bestuur Goossens die als aannemer min. Ledens 2-3 89* min. Pi- ^an een fiere vo°rzitter bijzonder gelukkig want op prachtig werk heeft geleverd relli 3-3 100* min. Pirelli 4-3 3,1 Gucht die deze manier kon gedacht wor- maar de «Oscar» voor wat het sportschepen Felix en Burge- den aan de uitvoering van een meester Van Riet uitnodigde reeds lang gekoesterde om door een eerste pintje te droom: de uitbreiding van het «tappen» deze nieuwe parel chalet, op de Temsekroon open te Nadat vorig seizoen de ver stellen. Deze «symbolische» nieuwing van het sanitair blok opening paste volgens voor- de voorloper was van dit reus- zitter Van Der Gucht als ge- achtig projckt, werd tijdens goten in het kader omdat het nu afgelopen tussensei- hiermee de ideale formule zoen gestart met de uitbrei- «overheid-privé» duidelijk ding én vernieuwing van het naar voren kwam. chalet. E.G. VW Hamme-Lierse 4-3. De Borger scoort het eerste doelpunt (vh) VW Hamme-Lierse 4-3. Ledens schrikt wel even van deze hoog geheven Lierse voet (vh) Metamorfose Het laatste, «de afwerking» Het hoeft zeker geen betoog, laten we door voorzitter Van dat op en rond de K.S.V.- Der Gucht zelf verwoorden: terreinen tijdens de laatste Als voorzitter van een klub vier jaar een en ander veran- zoals K.S.V. is het zeer moei- derd is. Nadat men steeds lijk om dit alles onder woor- probeerde met de beste trans- den te brengen. Mede omdat fers van de reeks uit te pak- er geen woorden voor zijn. ken (de betreurde Mare Bos- Het is echt ongelooflijk, als in man, Kurt Migom, Wendel een sprookje bijna. Hetgeen Storm, Pat. Waem, Jan Pie- een handvol mensen hier ge- ters, Rudy Peersman, De Wil- presteerd hebben in hun vrije de, Guy Rodngo, Pat. Hant- uren grenst werkelijk aan het son en Rudy Smits) werd het ongelooflijke. Wie verleden aspekt akkommodatie zeker seizoen of liever voor een nooit uit het oog verloren. paar maanden hier nog is ge- Het eerste seizoen na de pro- weest en die nu terugkomt motie naar eerste provinciale werd zelfs een staantribune aangekocht die een 700-tal supporters «droog» moest houden. Onvergetelijk in de ze periode was het bekerduel in de vijfde ronde van de Beker van België tegen Ton geren, waarin de tribune di- rekt haar degelijkheid be wees... Eén seizoen later kwamen er kuipzetels in de tribune ter vervanging van de houten «zitjes», terwijl terzelfdertijd ook aan het spelerslogies ge dacht werd zodat niet alleen op de tribune maar ook eron der heelwat veranderd werd. Het was in die periode dat K.S.V. een helpende hand werd toegestoken door het gemeentebestuur van Temse, De gemeente leverde de ma- «eigen» werk betrof gaat toch naar vier mensen uit onze ei gen rangen die zelfs hun drie weken durend verlof hebben gespendeerd om dit alles waar te maken: Patrick Servotte, Pierre Bogaert, Herman Vol- ckerick en André Geleyn. Na tuurlijk was ik ook de «spion kop» van K.S.V. niet verge ten die zowat voor de volledi ge overdekte tribune heeft ge zorgd, hier onder dit chalet. Verder beaam ik nog eens de woorden dat zowel het be stuur, de spelers, de trainer als de suporters aan dezelfde kar moeten trekken wil men een seizoen afwerken zonder zorgen. Het materiële is nu voor elkaar. De supporters zijn er. Het bestuur werkt prima en we hebben een groot trainer in ons midden, dus kaats ik de bal naar het kamp der spelers in de hoop dat zij de verdere opwaartse trend van K.S.V. verder zullen zet ten en dat hopelijk zullen doen met een kampioenstitel tijdens het komende seizoen, want dat is toch wat ik am bieer», aldus Karei Van Der Gucht, die na afloop van deze alleszeggende toespraak door de spelersdelegatie werd be dankt met een échte en onver valste «presidentszetel». Eerste zetel toegekend in Temse Nee, dit is geen verkiezings uitslag maar een filosofische uitspraak van K.S.V. - trainer Bert De Lamper die net als in het voetbal ook een klare kijk had op deze nieuwe Temse- realisatie. Volgens Bert De Lamper draait «alles» om ze tels. «De supporters zitten het veiligst», aldus een humoristi sche maar tegelijk ernstige De Lamper. Ook de president zit stevig in het zadel (hoe kan het anders met zo'n fauteuil) terwijl het al iets minder aan genaam vergaat met de spe lers want zij nemen plaats op banken. Hetzelfde gebeurt, heren politici, in de politiek. Wie in oktober e.k. de beste uitslag behaalt komt de mooi ste zetel toe voor zo'n jaar of zes... Er is echter maar één gebrek kig en wankel stoeltje te vin den in heel dit komplex en dat is... juist de mijne. De trai- nerszit is, geloof me vrij, geen gemakkelijke opgave. Steeds wankelt uw positie binnen de klub. Dit alles natuurlijk in verhouding met de geleverde resultaten. Toch hoop ik met Temse dit seizoen een ernstig kandidaat te zijn voor de titel. De ver sterking die ik gevraagd heb (Rodrigo - De Wilde) heb ik verkregen en om de betreurde Mare Bosman op te volgen staan twee betrouwbare pion nen elkaar te bekampen in een sportieve sfeer. Wanneer we zien dat ik verleden sei zoen de kloof op de koplopers kleiner heb gemaakt terwijl we dezelfde leiders steeds met sukses in de tweede ronde gingen bekampen dan zie ik de toekomst wel positief in. Akkoord, de voorbereiding was niet die om hoog mee op te lopen maar daarom is het ook voorbereiding. Systemen dienen uitgewerkt, spelers met andere funkties belast, en nog vele andere faktoren spe len hierin een rol. Ik ben er echter van overtuigd dat K.S.V. er zal staan van bij de aanvang. Met een kleine receptie werd deze officiële plechtigheid be sloten nadat voorzitter Van Der Gucht een laatste oproep deed op de supporters, om hun ploeg in dit belangrijk seizoen te komen steunen en dit zonder regenschermen, die nu overbodig zijn gewor den met de ca. 1000 overdek te plaatsen. Mare Stevelinck 1) EENDRACHT ZELE- RWDM 2-3 E. 'iele-RWDM 2-3: Van Den Broeck van Zele kan deze sliding nog net ontwijken (vh) Eersteklasser RWDM heeft mverwacht driemaal moeten coren om de kwalificatie loor te drukken. Dat spreekt 'oor de verbetenheid en de nzet waarmee de Zeienaars lun tegenstander partij heb- >en gegeven. Een bekerduel iverigens waarin de fusie- iloeg negentig minuten lang erhu et beste van zichzelf gaf en Na ampte met de middelen Sme,aarover l,et beschikte. pire, echnisch toonde RWDM ich de betere ploeg. De jj. russelse defensie straalde chter te weinig autoriteit uit. ielukkig beschikte men voor- i over een opportunistisch 'awa. Hij maakte uiteinde- ilschtlk het verschil. De prestatie roed n de Brusselaars was niet lond nderend. Toch kon er bij ainer Hugo Broos na vier ïmpetitienederlagen op rij s pin voorzichtige glimlach af. den k had de spelers op het hart ien e drukt dat het niet van een 3rst ien dakje zou gaan.», aldus im ex-speler van Klub Brug- ,ecke«Zele was als derdeklasser Mal pergemotiveerd en heeft r Pi ijn inziens een zeer goede Ke ^strijd gespeeld. Na onze akke kompetitiestart was E.< aangepakt en RWDM gere geld langs de flanken be stookt. Het doet me plezier dat Geert Van Speybroeck als achterspeler uitstekend werk verrichtte. Laat me toe de oscar van de match uit te reiken aan Stefan De Wolf voor hetgeen hij liet zien op de linkerflank. Na dit ver kwikkend bekerduel kunnen we ons nu volledig koncentre- ren op de kompetitiestart.» (joost arens) E. Zele-RWDM 2-3. Ook De Wolf mocht zijn nummertje opvoeren (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19