GRATIS TIP Tweede deel van Oilsjterse Oaved Isteengoed Bouw Slnt-Pauluskerk goedgekeurd... met beperkingen MAGAZINE. P IWeekblad tan Beider- Uur ui - ia liheliiiireil Werklozenwerking stad Aalst: nieuwe start X A" \KV nam sportief revanche Aalst. Evelien De Coster is de 1.000e in Aalst. Zij is de dochter van ra-lange duur. n paar nummers waren lerdaad al te uitgespon- n en dat van prins Bob .t de letter «O» was dat eszins. Die kreeg slechts iplaus toen hij het had er «Tenslotte». het eerste deel werd arenboven heel wat op warmde kost geser- rd, heel wat déjè vu. :t verwonderlijk dan k dat reeds vóór de uze een aantal mensen t voor bekeken hielden naar andere oorden akken. Die kregen dan Andermaal is daarenbo ven gebleken dat Aalst slechts écht participeert als zijn gevoelige snaren wor den geraakt. Eén van die snaren is duidelijk de lief de voor de eigen stad, noem het eventueel chau vinisme. Als men het had over «M'n iëneg Oilsjt» of over «Oilsjt, stad van mijn dromen» naar «Land of Hope and Glory» kwam het tot echte kommunika- tie podium-publiek. En uiteraard eveneens wan neer het tema karnaval werd aangesneden waar- steeds de Meester en finir en beauté is door sommi gen zeker niet betracht. Hoogtepunten Nieuw in het gebeuren was het aantreden van Frans Wauters en Bob Van den Berghe die optraden als «Muppets» en hun steklige opmerkingen op het po- diumgebeuren en op een aantal prominente aanwe zigen kwistig de zaal in gooiden. Netteke Van Poelvoorde bracht voor haar 82 lentes een moedig optreden, had Ja... maar Belangryk punt op de agenda van de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag was de betoelaging van de bouw van de broodnodige kerk op de parochie Sint-Paulus. Een forse afvaardiging van kwestieuse parochie was dan ook opgekomen om de debatten in dat verband bij te wonen. Duidelijk alleen daarom want onmiddellijk na de bespreking vann dit punt verlieten ze de raadzaal nadat ze hadden gezorgd voor een minder gebruikelijk incident: een gevoed applaus. Beneden in de belfortzaal hoorden we hen zelfs zingen «We are the champions». De Coster en Hilde De Pauw uit de Rielstraat 8 te Welle en werd geboren op 18 augustus jl. (lh) In mineur Toch was er lang geen re den tot totale tevreden heid want er werden nogal wat beperkingen inge bouwd om tot een ak koord te kunnen geraken. Vooraf bleven ze, zoals al le andere belangstellen den, liefst twee uur buiten wachten. Er moest inder daad een tuchtverhoor worden afgenomen van een politieagente die voor zes maanden met verlof zonder wedde was gesteld en nu terug voor de vier schaar moest verschijnen. Verhoor, verdediging door meester Dirk De Meerleer, ellenlange be sprekingen en uiteindelijk besluit duurden liefst twee uur. Naarmate de tijd ver liep moesten steeds meer mensen de raadzaal verla ten. De huisbewaarder, de politieganet van dienst, ook de bedienden verant woordelijk voor het ver slag van de zitting. Zelfs de niet tot het college be horende gemeenteraadsle den mochten een tijd lang genieten van de koele avondlijke buitenlucht. De berg baarde echter een muis. De beslissing die er zou gevallen zijn, zou be helzen het punt gewoon te verdagen naar een volgen de zitting. Een stuk dus in vele schuifjes. Postume hulde Bij de aanvang van de openbare vergadering de klok wees toen reeds 21.30 u. en de zitting zou duren tot ronde 02 uur bracht PVV-fraktieleider Oscar Redant een postu me hulde aan wijlen bur gemeester Louis D'haese- leer. Hij huldigde de aflij vige als gemeenteraadslid, schepen, volksvertegen woordiger. staatssekreta- .is en als de burgemeester die de schokken van de fusie moest opvangen. Hij noemde hem de bouwer van het LSW (de Liberale Sociale Werken) en de kampioen van het sociaal dienstbetoon. Vanuit de raadzaal stelde Anny Die- rick dat ze verhoopt dat alle PW-ers eenzelfde so ciaal gevoel zouden verto nen. Alle frakties sloten zich bij deze huldiging aan. Graag bondig Bij de bespreking van de betoelaging van de kerk op Sint-Paulus deed bur gemeester De Kerpel een oproep om het kort en bondig te houden en de diskussies van verleden zitting niet beginnen te herkauwen. «Graag to the point a.u.b.». Het compromisvoorstel resultaat van besprekin gen, houdt in dat kerk en pastorie geen enkel be zwaar qua betoelaging op leveren. Dat was echter niet het geval met «niet- sacrale gedeelten» die als een polyvalente ruimte werden aangezien. De burgemeester stelde dan ook voor de kelderverdie ping in haar totaliteit uit de betoelaging te schrap pen en die te beperken tot 15 miljoen waar eerder ge dacht werd aan 60% van 47 miljoen. Rees nog dis- kussie over de catechese lokalen die zich eveneens in de kelderverdieping be vinden doch het akkoord behelsde dat die ook niet betoelaagd zouden wor den. Kwam nog erbij de beperking dat de 15 mil joen toelage procentueel zouden worden afgezwakt ingeval de onkosten on verwacht beneden de ra mingen zouden blijven... 15 miljoen Er werd nog over en weer gepraat over de som van 15 miljoen die eerder ho ger was toen de katechese- lokalen nog meetelden. Dat het nu een ronde som van 15 miljoen was is de vrucht van heel wat be sprekingen. Danny Denayer (VU) be zwoer het stadsbestuur niet zo «krenterig» te zijn en ook de katecheseloka- len te betoelagen vooral omdat de parochie zelf zich geen inspanningen te veel acht en zelf heel wat hooi op de vork neemt. Deze lokalen ook betoela gen zou, in achtnemende de nationale subisdiëring, slechts 800.000 fr beteke nen. Dat pleidooi mocht echter niet baten. Woonstvergoeding Patrick De Smedt (SP) had nog een vraag over een eventueel al dan niet toe te kennen woonstver goeding aan de pastoor in een gebouw dat gebouwd is met gemeentelijk geld en eigendom werd van de kerkfabriek «Graag een antwoord na bestudering» vroeg Patrick. Bij de uiteindelijke stem ming waren duidelijk de meeste rimpels reeds glad Vervolg op blz. 4 2 SEPTEMBER 1988 41' JAARGANS NR. 34 - W F manier nam het AKV op de Oilsjterse Oaved revanche voor het haar ontnomen initiatierecht van de van deze ludieke gebeurtenis die weliswaar de jongste periode gedegradeerd was tot een play- Een stuurgroep van het Feestkomitee had inderdaad het heft in eigen handen genomen en het AKV worden geduld als gewoon medewerker naar een op voorhand genormeerde timing. De minuterie die Van der Heyden hanteerde bij zyn optreden sprak dan ook boekdelen. werd de prikkel dermate gevoeld dat die uitgroeide tot een stimulans naar kwaliteit. En die was er dan ook minuten durende non-stop AKV-show van het bovenste schof. Een wervelende show, uiterst dynamisch en afgewisseld met songs die het absoluut deden. Dat de zaal spontaan rechtveerde en de show bekroond een staande ovatie, was dan zowat het in eer herstellen van het AKV dat zoveel jaren zyn beste krachten steeds aan dit evenement had gewyd. Op 5 september herneemt de Werklozenwerking van de stad Aalst zijn aktiviteiten. Dat betekent dat weer een aantal kursussen worden ingelegd voor werklozen van alle leeftijden, zowel voor mannen als voor vrouwen. Kursussen die verlopen in een ontspannen, niet-schoolse sfeer en die uiteenlopende en nuttige onderwerpen hebben. Wat te denken van talen, mode, informatica, kokèn, solliciteren, fotografie, dactylo en steno, om die maar als voorbeeld te noemen. Over de Werklozenwerking van de stad Aalst leest U meer op pagina 3. lokte wel zaal en in de betekent dat veel. De ver waren immers gespannen. De zaal dermate ingericht geen dode hoeken en iedereen een op het podium- Dat het er niet stil was maar er vaak wat geroezemoes te was in deel I zal Igeleeen hebben aan de achteraf wel degelijk on gelijk want deel II maakte alles goed en redde de avond. Dat regisseur Odilon Mor tier de al te lange stukken er niet uit verwijderd had, kan hem bezwaarlijk wor den aangewreven. Geen enkele maal kreeg hij be paalde onderdelen zelf te zien en tot een algemene repetitie met alle aanwezi gen kon er geen enkele keer komen. mede elk rechtgeaard Aal- stenaar zich verbonden voelt. De show begon stipt te 21 u. en dat was alleszins een positief punt. Minder positief werd het wanneer deze show pas te 01.25 u. eindigde met slechts een onderbreking van een kwartiertje. Zo vele uren na elkaar op eenzame hoogte zweven is inder daad niet haalbaar. In de beperking kent men nog 1st. Het Corum Alostum met een oud suksesnummer. a heel wat plankvastheid doch alle toonvastheid bleek zoek. De organist stond dan ook voor een onmogelijke opgave. Toch alle respekt voor deze jong blijvende dame. Jean-Paul De Boitselier maakte echter een flinke beurt met zijn Jozefien die hem valabel assisteerde. In wezen was deze dame een struisvogel en Jean- Paul, flink van de tong riem gesneden en met aan geboren gevoel voor hu mor, had deze vogel uitge kozen wegens zijn verwan tschap met de doorsnee Aalstenaar, zijnde een dikke nek, lange poten en veelkleurigheid. De show werd een uitzen ding van de VTVA, de Vrije Televisie Aalst met Keizer Kamiel, terug van weggeweest, als presenta tor en entertainer. Ook deze man werkte weinig met het wierookvat, maar des te meer met het zout en pepervat van groot formaat. In het «Gesproken Dag blad» werden de gebeurte nissen uit het «buiten land», die van de deelge meenten en die van het «binnenland», die van de stad zelf, de échte. Quasi vanzelfsprekend werden er ook de nieuwe kandidaten-prins(es) kar naval bijgehaald. Adolf Ottoey, «Michèle» Cleem- put en Frank Van Rijme- nant, een vlotte jongen die het deed met zijn «konij- nendans». Het optreden van de to- neelgilde «Hoger Op» was goed, doch paste minder in dergelijk grote spekta- kelhalle en dat van de Prinsenkamer leek meer naar het circus en was dui delijk al te lang uitgespon nen met een slot dat elke pointe miste. Deel II: de heropstanding In deel II bereikte Aalst een hoog peil. De interes se was er dan ook te snij den, de lach was niet uit de lucht en slag om slinger veerde het publiek spon taan recht. De AKV-show was inder daad een begeesterend ge beuren, kleurrijk, rit misch, akrobatisch en bo vendien gebracht con amor en mit Schwung. Een staaltje om van te snoepen. Het AKV was zich wel bewust eerder «geduld» te worden en trad dan ook op onder het uithangbord «Uitzending door Derden». Paco Milou toonde er zijn mogelijkhe den, Antoine Van der Heyden die van begaafd entertainer en bovendien een warme stem en Chris- tiane Tombeur, AKV-se- kretaresse was er de prima Vervolg op blz. 4 Aalst. Het optreden van het AKV tijdens de Aalsterse Avond, (a) Aalst. Het AKV stak met kop en schouders boven alles uit tijdens de Aalsterse Avond. (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 1