Prestigezege voor Kastel, titel voor Baasrode V.A. Eindeseizoen Hogere III Welkom op weg naar eerste titel Comidac-Toyota grote verliezer Kampioen Baasrode V.A. nu naar provinciale eindronde Beker van Vlaanderen SK Hamme weert zich als een duivel in een wijwatervat BEKER VAN BELGIE Eindklassement rm«vWal «L™ dTwï£ ma""gS" gaa"""lers 24 - 2.9.1988 - De Voorpost KAATSEN Baasrode V.A. Kastel De kalendermaker had er voor gezorgd dat als allerlaat ste kompetitiewedstrijd in Hogere 111 het derby tussen Baasrode V.A. en Kastel Rap en Vlug geprogrammeerd stond. Wellicht had deze bra ve man nooit verwacht dat nieuwkomer Baasrode V.A. de titel dan al op zak zou hebben en dat favoriet Kastel enkel nog kon hopen op een prestige-overwinning. Meteen waren alle ingrediënten voor handen om er een spektakel stuk van te maken, en beide ploegen zorgden ervoor dat er inderdaad spektakel te bele ven viel op de Broekkant. Het werd een schitterende wed strijd waarin op geen inspan ning werd gekeken en nooit verloren de spelers uit het oog dat het talrijke publiek een apotheose wenste te zien van een voor Baasrode schitte rend seizoen. De kampioen begon dan ook verbluffend sterk. Het werd 4-1 moet overgekeerde ballen van Willaerts en Quisquater en regelmatig spel van De Clercq, Verheyden en Steels. Uitstekende spelfazen en voortreffelijke afwerking zorgden ervoor dat de thuis ploeg 7-1 voorraakte. De on derbreking wegens de regen leek na de pauze de kadans bij Baasrode te hebben ver stoord. Kastel, vooral langs Wieland, kwam terug tot 7-5 en vanaf dan werd het enorm spannend. Baasrode bleef niettemin leiden met 10-8 en 12-10 maar een gemotiveerd Kastel speelde voor elke 15 en enkele blunders bij de thuis ploeg zorgden voor 14-13. Plaatswissels bij Baasrode brachten ook geen aarde aan de dijk meer en een losgesla gen Kastel won uiteindelijk het prestige-duel met 14-15. Bij Baasrode tilde men echter niet zo zwaar aan deze onver wachte wedstrijdwending want champagne en bloemen rukten aan. Bloemen die men Kaatsen. Baasrode VA werd ondanks de nederlaag tegen Kastel toch kampioen in Hogere UI. De bloemen (en struiken mochten zeker niet vergeten worden (vh) vóór de wedstrijd ook al had ontvangen van Kastel, een ge baar dat men apprecieerde op de Broekkant. Baasrode V.A. nu naar de eindronde Baasrode V.A. dient als kam pioen van Vlaanderen het nu op te nemen tegen de andere provinciale kampioenen om eventueel door te stoten naar Hogere II. Hiervoor moet de ploeg van secretaris F. Claes het opne men .tegen St. Denis, Braine en Tourpes, de twee eerst gerangschikten hebben recht op promotie. Vertrekt de ploeg van de Broekkant zeker niet kansloos, het wordt niet temin een heel zware op dracht. Vooral de Henegouw se kampioen Tourpes lijkt een bijzonder moeilijke klant. De ploeg van sterspeler De Mil, nu al genommeerd bij Meerbeke voor zowat 2 mil joen maakte het zondag in de Finale van de Belgische Beker Buizingen bijzonder moeilijk. Maar ook St. Denis en Braine lijken erg sterk. In elk geval vanaf zondag 4 sep tember valt er weer heel wat te beleven op den Broekkant. Het programma 3 september St. Denis - Baasrode 4 september Baasrode - Braine 10 september Tourpes - Baasrode 11 september Baasrode - Tourpes 17 september Baasrode - St. Denis 18 september Braine - Baasrode Kaatsverbond Lebbeke Welkom - Moerstraat 154 Welkom is weer een stapje korter bij de titel gekomen door de wedstrijd tegen Moerstraat probleemloos te winnen. Het werd weer een makkie en de geburen uit de Moerstraat waren werkelijk niet bij machte om meer dan 4 spelen uit de brand te slepen. Welkom was van bij de aan vang te sterk en bij de rust was het reeds 3-3. Na de pau ze was et op 20 minuten tijd 15-4 het ging werkelijk in re- kordtempo mede door het prachtige keerwerk van De Kinder Herman en Van Ingel- gem Jos die praktisch alle bal len overkeerde. Met nog 4 wedstrijden voor de boeg telt Welkom nog 8 winstpunten voorsprong op Groendalers uit Moorsel nu zondag a.s. moet Welkom naar Moorsel en zal waarschijnlijk de kam pioen gekend zijn. wordt het welkom 1ste titel, dat zal men pas weten na afloop maar de spelers van Welkom zijn toch extra gemotiveerd en hopen op een gunstig resultaat met de titel als beloning. Hams Kaatsverbond Lagere 2 Logischerwijze moest het nog een hard gevecht worden aan de top. Wembley I moest nog naar Kastel om er Toyota te bekampen, waar het wel eens in het zand zou kunnen bij ten, maar Comerboys heeft de spanning weggekaatst door verrassend Comidac te klop pen, wat betekent dat leider Wembley I ontspannen de trip naar Moerzeke kan doen. Comidac Toyota 8 Corner Boys 12 In het begin leek het helemaal niet spannend te worden, want de plaatselijke ploeg met Harry Verhelst. Marcel Nobels, Francois Coen, Willy De Waegeneer en Louis Col man kreeg bitter weinig tegenstand van Jacques Cools en zijn vrienden en zo bereik te het de rust met 6-2. Na de verfrissing begon de onder gang van het Kastelse rijk. Cornerboys kon de wedstrijd volledig naar zijn hand zetten. Zodra het op gelijke hoogte stond, was het geen probleem meer om een riante zege te behalen. Euro-Truks 3 Wembley I 12 Iedereen had meer tegen stand verwacht van Euro- Truckx, dat het echter niet goed deed. Reeds in het eer ste gedeelte zal het totaal in de greep van de bezoekers. Het kon Wembley zeker niet bedreigen want aan de rust was het al 1-6. Nadien bleven de leiders met Aendenhof, Pletinck, Van Hemeldonck. Beeckman en De Bus verder doorgaan. Vooral aan de koord waren de Wembleyjon- gens zeer sterk. Toen ze de teugels loslieten, kon Euro- Trucks een tweetal spelen ophalen. Ons Vermaak 10 Wembley II 12 Ons Vermaak heeft zich zeker niet naar de slachtbank laten leiden. Het heeft fel gevoch ten om de eerste zege binnen te halen, maar is daarin niet gelukt. In het begin van de lutte toonde Wembley II zich de betere in het Sint-Annase derby. Via Van der Stockt en Van Kerckhove konden ze een drietal spelen verwerven: 3-6. In het tweede stuk van de match ging het beter bij de thuisploeg. Ze kwam stilaan maar zeker dichterbij en op het laatste waren er nog goe de tussenkomsten nodig van Pletinck en Dieleman om aan de gasten de vollebuit te be zorgen. Toyota-Comidac 12 SK Corner 2 Het nochtans goed geklas seerde Comer is er met in geslaagd enige weerstand op te brengen tegen de lokale ploeg, die een vlotte start kende en Corner onder de voet liep. Aan de rust was het al 6-1. Verwachten sommigen dat Corner fel zou terugslaan, dan bleef dat toch uit. al wa ren er goede pogingen van Colman en Moernhout. Veel aarde brachten die echter niet aan de dijk. H.V.C. Baasrode V.A. Nieuwerkerke 10 Na een knappe overwinning in de laatste kompetitiewed strijd kon het jonge Baasrode V.A. even tijd maken voor een uitgebreide kampioenen viering. Nadat de «Bondsver- antwoordelijken» de kam- pioenschildjes hadden uitge reikt werden de bloemen en de champagne 'aangevoerd en de lokaalhouder bleef met zijn «menu» aan streekbieren niet in de kou staan. Navieren zat er evenwel nog niet in voor de ploeg van coach F. Claes want dit weekeinde wordt er gestart met de pro vinciale eindronde. Grimmin- ge wordt de eerste tegenstan der, meteen een zware op dracht. Baasrode voor de ge legenheid gestart met de sterkste opstelling, dus met Quisquater in de basis, nam een schitterende start. Het jeugdige keerderstrio Van Damme - Claes - Quisquater zorgde vlug voor een 5-1 voorsprong en met uitstekend werk van de koordspelers G. Quisquater - Kackelberg ging het via 6-2 naar 8-4 aan de rust. Na de rust bleef A. Quis quater in de kleedkamer daar hij de volgende dag met het fanionteam moest spelen en P. De Sitter nam zijn plaats in. Beide ploegen namen nu om beurten een spel (9-5 en 10-6) maar een sterk spelend Nieuwerkerke naderde toch nog tot 12-10. De thuisploeg voelde de dreiging en met een paar rake kloppen van het duo Claes - Van Damme en een zeer goed spelende Ka ckelberg op klein-midden werd het bezoekende offen sief ingedijkt. Het werd 13-10 maar toch zorgde Nieuwer kerke nog voor 14-11 voor aleer Baasrode aan de ver diende viering kon beginnen. Bevordering Adec Baasrode - Wieze Sportief: 15-14 Kadetten Kokejane - Wieze Sportief 13-5 Ruststand 7-2 Wieze, dat in de heenwed strijd zijn tegenstander op een veilige afstand heeft kunnen houden maar te veel spelen aan zijn gasten liet, bekocht dit duur tijdens de terugwed strijd. Wieze opende vrijgoed en na een 40-40 stand werd er een 0-1 op het bord geprikt. Tot 2-2 kon Wieze gelijke tred houden. De thuisploeg maakte er een ware one man show van. Het was werkelijk een klasse te sterk voor het ondermaats presterende Wie ze. Kokejane liep uit tot 9-2. Dan pas konden de bezoekers wat tegenscoren. De spelers van Etienne De Smet vielen te licht uit in het keren en het leveren. Kokejane keerde 13 keer over, tegenover een schampe re 3 ballen voor de bezoekers. Bij de Wiezekaasboys leek al les vierkant te draaien, zodat Van Der Veken geen lijn kreeg in het spel van zijn ploeg. Samenstelling van Wieze: Van Der Veken, De Poorter, De Smet, Willems, De Kegel, Duquet. Een sfeerloze wedstrijd, met weinig inzet langs de kant van de kersverse kampioenen. Bij Wieze was weinig animo te bespeuren en het bleef bij de bezoekers bij het spektakel van de overgeleverde ballen, Baasrode liet zijn tegenstan der reeds van bij de start van de wedstrijd ter plaatse trap pelen: Wieze had het omkij ken. Het bezoekend vijftal kon niets inbrengen tegen en er werd al vlug een 7-0 achter stand genoteerd. Onmiddel lijk dacht Wieze en aanhang aan de smadelijke nederlaag vorig seizoen op eigen terrein tegen Denderbelle (eveneens de laatste wedstrijd van de kompetitie. Gelukkig voor Verstrepen en co, dat de scheidsrechter een wedstrijdonderbreking we gens regenval floot. Het ritme van de gastheren was meteen gebroken Bij het hernemen van de wed strijd kwam Wieze in de wed strijd en via 7-2 kwam Wieze bij 10-11 voor het eerst echt in de wedstrijd. Bij een 10-11 stand was het voor de eerste maal dat het bezoekend vijftal aande leiding prijkte. De wind was oor beide ploegen de grote spelbreker bij de op slagbeurten. Zodoende belandde vele bal len buiten de lijnen, degene die dan tussen de lijnen ble ven werden dan ook gran dioos door Wieze teruggesla gen. De ploeg benutte deze kans om een groot aantal overgekeerde ballen te laten optekenen. De gasten liepen uit tot 12-14, maar Ade- was belust op de zege en de onder maatse inzet van Wieze werk te dit in de hand. Wanneer Chris Janssens een 15-40 bij 13-14 uit handen gaf door een tekort geleverde bal, kon Adec gelijkstellen. Het laat ste spel werd eveneens bij 40- 40 beslecht. Hogere III Overboelare 8 Terjoden 15 ruststand 1-8 Een futloze thuisploeg bood in de eerste helft weinig weer stand. Terjoden kon gemak- kerlijk tot 1-8 afstand nemen. De gasten legden de basis voor een atgetekende zege. Na de koffie kwamer meer evenwicht in de wedstrijd. De thuisploeg kon zo terug komen tot4-10. Bij wijze van afscheid aan Hogere III heeft Overboelare toch nog een punt kunnen ontfutselen aan Terjoden. Denderbelle 15 Idegem 14 ruststand 8-7 De thuisploeg opende het best de op het bord geb.achte voorsprong werd door de gas ten ongedaan gemaakt. Daar na kende de wedstrijd een evenwichtig verloop. Om beurten kwamen de ploegen aan de leiding, maar het was Denderbelle dat aan de lei ding kwam bij de rust met 8-7. De Kinder, samen met acht mannen, leverde een prachtig kaatswerk af. Onder impuls van deze mannen werd er een 10-7 en een 14-10 kloof be werkt. Dan gingen de thuis- spelers in de fout en de gasten beenden bij tot 14-14. Matig begin van de twee ploegen, die later inde match op heel ander niveau acteerden. Hamme blijft zich weren en tot het uiterste gaan om de degradatie te ontlopen. In de voorlaatste wedstrijd moest zeker gewonnen worden op verplaatsing tegen Herder- sem, wilde het zijn verblijf in bevordering veilig stellen. Gemakkelijk is dat zeker niet gegaan. In de beginperiode draaide het niet te vlot bij Sportkring dat tegen een kleine 4-3 ach terstand moest aankijken. Vooral de grootmidden van de thuisploeg speelde gewel dig. Reeds in de eerste spelen keerde hij vier keren over. Aan de rust had Hamme de achterstand al kunnen ombui gen in een 6-8 voorsprong. Dan werd Mare Van Buyten ingehaald, ter vervanging van Patrick Moortgat. In de tweede helft deed Ham me het stukken beter. Kapi tein Arthur Marien en Van Buyten hielden de koord in de gaten, terwijl Van Damme, Thierens en Pletinck er door hun regelmatigheid in de slag ervoor zorgden dat Herder- sem op afstand werd gehou den: 6-15, een uitslag die drie punten opleverde. Toen werd het uitkijken wat degradatie- konkurrent Willebroek zou doen. Ook deze knapen won nen met 12-15 op Merchtem en dat betekent dat Sport kring nu op gelijke punten staan van Willebroek. (hvc) j KADETTEN Wiczc Baasrode VA j Kcrkskcn M Ter joden Buggcnhuui Denderbelle KasiclRV j Hamme Zoggc MINIEMEN Baasrode VA Tcrjodcn I Buggcnhoui Kastel B I Denderbelle I Kastel A Hamme Sl Am 14 14 182 57 37 14 12 23 175 71 34 14 KI 4 161 91 31 14 7 7 123 131 20 14 8 8 118 129 20 14 3 II 89 171 10 14 2 12 70 165 9 14 2 12 71 174 7 16 15 I 159 47 44 16 13 3 146 69 37 16 14 2 151 80 36 16 9 7 125 92 29 16 9 7 112 107 24 16 6 III 100 125 21 16 4 12 92 133 14 16 2 14 54 144 9 16 16 18 160 2 22 22 220 333 64 22 20 2 209 72 57 22 16 6 193 105 48 22 14 8 179 130 42 Buggenhout Baasrode HTR Terjoden Wieze Zele Kastel RV Brussegcm B Moorsel Steven 22 15 7 173 134 41 22 10 12 146 161 30 22 9 13 153 169 30 22 9 13 138 167 27 22 7 15 147 185 25 22 6 16 100 189 18 22 4 18 69 196 II 22 22 34 220 3 Kalender Kampioenschap van Vlaanderen Bevordering 3/9 - 15 u. Tollembeek - Wieze Sportief 4/9 - 15 u. Wieze - Tollembeek Lagere I 3/9 - 15 u. Kerksken - Bever 4/9 - 15 u. Bever - Kersken Lagere II 3/9 - 15 u. VA Baasrode - Grimmingc 4/9 15 u. Grimminge-Baasrodc Wieze - Lahamaide: 4-7 Ondanks de nederlaag in het kampioenschap van Vlaande ren (tegen Kokejane) waren de Wieze-spelers niet onder de indruk. De Waalse ploe gen in eigen vesting gaan be kampen is geen gemakkelijke opgave. Met De Smet aan de opslag opende Wieze met 1-0. Twee overgekeerde ballen van Duquet deden ook een duit in het zakje. De Poorter, die de laatste weken zeer sterk aan het spelen is, bracht met zijn keiharde opslagen, de ploeg opnieuw op voor sprong (2-1) Van der Vekèn, met een goede opslagbeurt, kon bij een 40-40 stand niet voor winst zorgen. De Kegel werd afgestraft door de scheidsrechter, wegens "het overschrijden van de achter lijn: 2-3. Chris De Smet leek moege- keerd na twee dagen spelen. Hij verloor zijn spel bij 40-40. Een van de zovele... Bij een 4-6 stand werd De Kegel door Willems vervangen. Wieze heeft zich geweerd, want vier spelen die op 40-40 beslecht dienden te worden gingen voor de Oostvlamin gen tot vier keer toe verloren. De Waalse tegenstander ging door naar de halve finale, waar Moignelie met 7-1 de boot in ging. Uiteindelijk heeft Lahamaide de Belgische Beker veroverd. Het staat als een paal boven water, dat de prestatie van Wieze schitterend mag ge- kaas-jongens zelf in de fi- 1 nale. met bekers en trofeeën. (T Kaatsen. Kastel RV won de laatste wedstrijd van het seizoen tegen kampioen Baasrode VA met 14-15 vh) <ntum

De Voorpost | 1988 | | pagina 24