i-i /i ft;—* ma<» Vierzustersteden blijft de massa boeien GUNTHER VAN STEELANDT IN VERREBROEK Andreas Kappes verslaat Delgado Ludieke fietstocht midden een groen dekor MARIO ROTSAERT IN STEKENE Peter De Frenne supersterk Danny Janssens weg bij Sigma ALAIN MIJNSBERGHE IN SCHOONAARDE Mare Collaert in Haasdonk WIELRENNEN De Voorpost - 2.9 1 Liefhebbers Bij het ingaan van de finale te trekken. Hij wipte voorop en Verrebroek plaatste Gunther kreeg Pat. Van de Ven, Gas- Van Steelandt een krachtige ton Pieters, Rob. Bijvang, demarrage. Niemand bleek in Cyriel Hoefnagels en Henk staat om de aanval van de Mutsaert in het wiel. Niet ie- Haasdonkenaar te beant- dereen gaf zich op dat ogen- woorden. Hij zou overigens blik zomaar verloren. Gun- met een vrij komfortabele ther Van Steelandt. Ivan Ver- voorsprong de streep be- eecken, Guy Verberckmoes, reiken. Johan De Prekel, Johan Ar- De wedstrijd zelf werd geken- nouts, Eric Wuytack en Fran- merkt door heelwat schermut- kie Wielandt konden snel de selingen. aansluiting realiseren. Jan Van Linden, Gaston Pie- Alvorens de finale goed en ters, Ivan Vereecken en Ron- wel op gang kwam, zouden er ny Van Kerckhove gingen al wel een paar koppen rollen, snel in de spits rijden. De Dirk De Cauwer en Eric Nederlander Joop Floor Wuytack poogden op het poogde aan te pikken maar laatst de spurt te ontlopen dat was een hopeloze zaak. maar telkens werden ze ge- Cyriel Hoefnagels zou daarin grepen. Tot Van Steelandt in wel slagen maar uiteindelijk de aanval ging en buiten schot werd het toch een slag in het bleef. Gaston Pieters won la- water. Er volgde een hergroe- ter de spurt voor de tweede pering. Niet voor lang echter, plaats, voor Henk Mutsaert. want zo rond halfweg begon (eg) Dirk De Cauwer aan de kar te Beroepsrenners te Mere De Lustige Trappers uit Mere hadden werkelijk het geluk van hun leven voor hun be- roepsrennerswedstrijd. Een hele resem vedetten aan de start, voor deze laatste test voor het wereldkampioen schap te Ronse. Sean Kelly, Stephen Roche, Pedro Delga do en vele anderen wisten het talrijke publiek te animeren. Niemand treurde om de afwe zigheid van onze voltallige na tionale selectie. Eddy Merckx verleende hen geen toelating. Het werd nochtans een sterke wedstrijd, ook al bleef de gro te groep lang samen. De hon- derddrieentwintig deelnemers onderhielden een strak tem po. Walter Dalgal en Hendrik Redant gingen het eerst aan de boom schudden. Meteen werd een eerste schifting doorgevoerd. Achter de rug van het duo werd echter niet gerust. De wedstrijd zou even later voor goed losbarsten. Achttien renners wisten zich af te zonderen. Ives Godimus, Marc Gomez, Marino Lejar- retta, Mare Dierickx, Guido Verdeyen, Willem Wijnant, Charly Mottet, Peter Raes, Alvarez, Edgar Corredor, Pe dro Delgado, Peter Van Im- pe, Eddy Vanhaerens, Pascal Van Der Vorst, Jan Bogaert, Frank Van Den Abbeele, An dreas Kappes en Jerry Coom- an, namen het heft in handen. Vijf kilometer voor de finish zou tourwinnaar Delgado zijn aanval plaatsen. Enkel de jonge Andreas Kappes kon het tempo van de Spanjaard aan. Hij zou later beloond worden voor zijn inspannin gen. Mottet trachtte nog terug te komen maar hij kreeg de kans niet. De Westduitser Kappes won voor de actieve Delgado. Twintig seconden later won Jerry Cooman de peletonspurt voor Jan Bo gaert, Pascal Van Der Vorst, Dirk Heirweg, Mare Die rickx, Stefan Van Leeuwe, Charly Mottet en Guido Ver deyen. (G.D.T.) Wielrennen. Gunther Van Steenlandt won de amateurswedstrijd Verrebroek (Iv) Vier Zustersteden. Het werd een uitbundig feest dat alleen de Dendermondse kermis vreugde nog kwam vergroten (foto P. Hermans). Wielrennen. Mare Collaert uit Lebbeke was de snelste nieuweling in Haasdonk (Iv) Nieuwelingen Mario Rotsaert, eerder dit seizoen winnaar van de Ron de van het Meetjesland, be haalde zaterdag in Stekene zijn veertiende zege. Hij ver sloeg erg gemakkelijk Frankie De Cauwer in de spurt. Al in de eerste kilometers kwam Garry Dauwe om de hoek gluren en even later kreeg hij het gezelschap van de Hammenaar Gert Wil- lockx. De beide renners wer den echter snel weer inge lopen. Even later stroopte Frankie De Cauwer de mouwen op. Hij wipte uit het peloton weg en wist een voorsprong van 45 sekonden bijéén te fietsen. Intussen was Mario Rotsaert aan de achtervolging begon nen en op zo'n 20 km. van het einde realizeerde hij de aan sluiting. De twee renners zijn toen tot de finish voorop ge bleven en in de spurt stond geen maat op de nieuweling uit Eeklo. Zo'n vijftig sekonden later won Jan Daeman het duel voor de derde plaats voor Gunther Persoon en Garry Dauwe. (eg) Van sportbestuurder Frans Van Looy kreeg de Stekense prof Danny Janssens afgelopen week te horen dat er voor hem volgend seizoen geen plaatsje meer weggelegd zal zijn in de Sigmaploeg door een reorganisatie die het hoofd kost van nog een achttal ploegmaats van Janssens zoals m. Bert Van Ende, Eddy Van Naerens, Patrick Cools. Filip Boulanger, Walter Dalgal. e.a. Voor Danny Janssens komt zijn verwijdering wel verras send aan. Tijdens de aanloop van dit seizoen had hij wel af te rekenen met een zware griepaanval en nadat hij er net bovenop was geraakt kwam er een tamelijke zware val in Zele zodat weer inaktiviteit op het programma stond. Toch kon Janssens deze tegenslagen allemaal relatief goed te boven komen. In zoverre zelfs dat hij enkele weken terug in hartje Antwerpen zijn eerste zege van het seizoen liet optekenen. Dit mocht echter niet baten bij de Sigmaploegleiding die Janssens geen kontrakt meer zal aanbieden. Danny Janssens is natuurlijk niet bij de pakken blijven zitten en is nu in ver gevorderde onderhandelingen met een tweetal binnenlandse en één buitenlandse extra- sportieve werkgever. Tijdens de eerstvolgende weken wordt hieromtrent dan ook een definitieve beslissing verwacht. (ms) Juniores te Ottergem Peter De Frenne heeft hier te Ottergem werkelijk een zeer sterke wedstrijd gereden. Reeds vanaf de start wist hij de partij naar zijn hand te plaatsen. Het verloop van de wedstrijd won er enkel bij. Aktiviteit dus ten over en de eerste die wat deed was Dirk Bontinck. Doch De Frenne was te attent om Bontinck te laten gaan. Het sterke deelne mersveld zette de renners al licht aan tot flink koersen. Van Beylen, Desijsen, Streel, Moeskops, Smekens. Bon tinck, De Smet, Lemmens en last but not least De Frenne zouden hier het mooie weer maken. Zij beslisten de wedstrijd maar Smekens en De Frenne deden nog beter. Zij ontsnap ten luttele kilometers voor de finish. Ook voor Smekens werd het tempo te zwaar zo dat De Frenne alleen naar de eindstreep kon. Een glansrij ke overwinning werd het voor De Frenne uit Letterhoutem die Smekens. Desijsen, Ver- bruggen en Streel in de uitslag voorafging. (gdt) De 27ste editie van de Vier- zustersteden-fietstocht werd een nooit gezien sukses. Ruim 150 deelnemers gehuld in uit bundige pakjes waren bereid op excentrieke twee- of meer- wielers het niet zo lastige par koers af te werken. De pu blieke belangstelling voor het studentikoze gebeuren was ook groot en het gerstenat vloeide van bij de start over vloedig. Het was druk op het Dender mondse stationsplein waar voor de Saf de deelnemers voor de Vierzustersteden konden inschrijven. Aan de inschrijftafels werden, «Wij ven» en «Mannen» netjes uit elkaar gehouden maar achter af bleek dat er bijna evenveel vrouwelijke als mannelijke deelnemers de hindernissen van deze niet alledaagse fiets tocht wilden nemen. Emanci patie dus en dat bleek ook op de verschillende bevoorra- dinsgpunten. Van het stationsplein ging de proloog naar de Grote Markt en op die korte trip noteerden we al de eerste lekke banden. Toen burgemeester Dierick, samen met zijn schepenen ook op het stalen Ros midden de Dendermondse kermiskra men, de start gaf was de ben de echter weer kompleet. Een enig zicht was het. Een bonte, buikige en af en toe balkende sliert midden het groen van Dendermonde over Lebbeke, Opwijk en Merch- tem richting Buggenhout en zo terug over Baasrode en Vlassenbroek naar de kermis- vierende Ros Beiaardstad. Het leek wel een milieupro cessie. De bevoorradingspunten steunden de dapperen maar de organisatoren waren ook onverbiddelijk met de start uren van de diverse ritten. Hindernissen waren er nau welijks en de bergprijs werd beslecht op de helling over de spoorweg te Opwijk en de Scheldebrug. In de penarie raakte een «hermafrodiet» deelnemer die met het waai ende ondergoed tussen de ketting was geraakt. De vol gers staken daar graag een handje toe. De Vierzustersteden zijn weer helemaal terug. De Chikkebollen, mede hiermee Dendermondes meest bedrij vige karnavalvereniging. zorgde weer voor een vlekke loze organisatie. De Dender mondse motorklub loodste de Vierzustersteden haast pro fessioneel door het verkeer. De Vierzustersteden kan haar plaats op de kalender van de wielerklassiekers zeker wet tigen. Hugo Aerts Vier Zustersteden. Deze «begijntjes» waren niet meer te troosten toen hun geliefd vehikel het liet afweten nog voor het vertrek... (foto P. Hermans) Liefhebbers Nieuwelingen Met een voorsprong van bijna één minuut kreeg Alain Mijnsberghe zaterdagnamid dag te Schoonaarde de bloe men Hij rukte zich los op zo'n vijftien kilometer van het einde en hoewel hij door een gesloten spooroverweg werd opgehouden, kon hij zijn voorsprong behouden. Eénenvijftig renners versche nen aan de start en na minder dan twintig kilometer vormde zich een leidersgroep die veertien manschappen vere nigde. Nog voor halfweg zijn Gilbert Kaes en Philip Pau wels daaruit weggesprongen. Zij realiseerden een voor sprong van 40 sek. maar wer den opgehouden door de ge sloten overweg. Met eenzelf de voorsprong mochten ze na dien vertrekken, maar de ka- dans was gebroken en dat maakte dat drie renners even later konden aansluiten. Alain Mijnsberehe. Ronnv Mettepenningen en Gunther De Bauw. Vijf renners dus aan het kom- mando en dat bleef zo tot wanneer Mijnsberghe een krachtige demarrage plaatste die de andere vier niet kon den beantwoorden. De spurt voor de tweede plaats werd later gewonnen door Gilbert Kaes voor Ron- ny Mettepenningen en Gun ther De Bauw. (eg) Vier Zustersteden. Deze groep werd niet alleen verkozen tot best verklede, maar kreeg ook nog de prijzen van de meeste tandems en de fraaiste dijen (foto P. Hermans Mare Collaert behaalde in Haasdonk de allereerste over winning in zijn loopbaan. De nieuweling uit Lebbeke toon de er zich sneller dan Benny Peeters, met wie hij voorop was geraakt. De eerste onruststokers wa ren niettemin Guy Smet en Peter Brouwers die er zelfs in slaagden om een voorsprong van 15 sekonden te verwezen lijken. Nadat ze weer door het peloton werden inge haald, stoven Peter Brou wers, Benny Peeters en Erwin Bollen er vandoor. Ook hun vlucht was geen lang leven beschoren, want onder impuls van Tom Eggermonts kwam de bonte bende weer langszij. Op zo'n 25 km. van het einde pakten Benny Peeters en Mare Collaert de biezen. Zij realizeerden dra een voor sprong van 15 tot 20 sekonden en zouden ook voorop blijven tot de finish. Mare Collaert had weinig moeite om zijn opponent in de luren te leggen. De spurt van het achtervolgend trio werd gewonnen door Erwin Bollen, voor Peter Brouwers en Hans Wanderstein. Tom Eggermonts won even later de groepsspurt. (eg) Jeugdvoetbal. Herman Jeugdvoetbal. Préminiem Vier Zustersteden. De koers Louis traint de préminie- Tom De Baerdemaecker is werd voldoende beschermd men van SK Aalst (da) een veelbelovende keeper hij door gemotoriseerde seinge- SK Erembodegem (da) vers foto P. Hermans) Vier Zustersteden. Ook de meisjes profiteerden van de vele rustpauzes om enig gerstenat tot zich te nemen, (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27