Volleybalclub Zele vol ambities naar nieuwe kompetitie! Korf en paal wenken opnieuw Twintig jaar na oprichting in ereklasse... Supporters opgelet Zaterdag 3 september VC Zele- Tsepel Boedapest! René De Boom wint achtste Habroeckwijkloop in Kemzeke Hammenaar Ivens aan de eer te Blankenberge 23 - 2.9.1988 - De Voorpost Vrijdagavond 26 augustus werd het team van VC Zele officieel aan de pers voorgesteld tijdens een ontvangst bij drukkerij Multirota Systems te Bornem, samen met brouwerij De Bus en Plastiekcentrale uit Zele, sponsor van deze eerste nationaler. De officiële voorstelling werd ingeleid met een bedrijfsbezoek en werd besloten met een drink. Tussenin zat natuurlijk een hele brok informatie over VC Zele, dat de ambities heeft om precies 20 jaar na de oprichting in 1969 voor het eerst in haar bestaan door te stoten naar 's lands hoogste afdeling: ereklasse. Uit wat volgt zal blijken dat VC Zele niet zonder reden deze ambities koestert, want vorig jaar is gebleken dat dit team tot zo'n exploot in staat moet zijn. Het trok een nieuwe trainer aan, liet één speler vertrekken, maar haalde een andere binnen. Bovendien werd ook het beleid in andere handen gegeven in de persoon van een nieuwe voorzitter. Kortom de nabije toekomst ziet er rooskleurig uit voor grijs-groen. In aanwezigheid van burge meester Jozef De Bruyne van Zele, mevr. De Bus van de brouwerij Supra en de heer Pieters van Plastiekcentrale, verwelkomde Etienne Dau- we, algemeen direkteur van Multirota Systems, de geno digden: spelers en bestuur van VC Zele en een ruime afvaar diging van perslui. Na een rondleiding in het bedrijf werd de sportieve hoofdbrok aangepakt Vooraf had de heer Dauwe al laten verstaan dat men als bedrijf mee naar de top wilde. De ambities la gen dus al even hoog als die van de volleybalklub zelf. De heer Dauwe wist ook dat er naast technische ook finan ciële noden zijn bij een klub. De sponsoring die vorig jaar al werd ingezet toen Zele in eerste nationale aan haar tweede seizoen toe was, werd ook nu doorgetrokken, hope lijk met als resultaat de pro motie naar ereklasse. Eigen waarde onderschat Het moet zijn dat VC Zele haar eigen waarde wat onder schat had. Bij het begin van vorig seizoen was de ambitie van de klub er in de eerste plaats op gericht om «op nieuw» het behoud in eerste nationale te verzekeren. Op langere termijn zou de door stoot naar ereklasse gevizeerd worden. Enkelen beschouw den een plaats in bovenste helft van de rangschikking als een aanzet op de weg naar de hoogste afdeling. Het seizoen werd echter een «klapper» KORFBAL van formaat en via winst in de eerste zes wedstrijden, een mindere periode rond de jaar wisseling, en een fantastisch seizoeneinde, strandde VC Zele pas in de laatste minuut van het kampioenschap op één punt van de promotie naar ereklasse. Ondanks die plotse tegenval ler werden de supporters méér dan verwend. Ze wer den vergast op spannende en meestal met spektakel ge spekte wedstrijden en men wist alle thuisontmoetingen te winnen ook. Op elk vlak een prachtseizoen dat met het oog op een doortrekken van dat sukses de aanvalskracht ver sterkte en ook een trainers wissel doorvoerde. 20 jaar volley VC Zele zag haar geboorte onder de benaming Juvenes volleybalclub vzw en dat van uit het Jeugdcentrum Juven es. Tussen 1969 en 1972 speelt men in tweede provinciale met uiteindelijk de titel zon der één verloren wedstrijd. Tussen '72 en '80 krijgt men eersteprovincialers over de vloer en dat gedurende ruim 8 jaar. In '79-'80 kan onder lei ding van trainer Germain De Mol de promotie afgedwon gen. Juvenes verhuist van eer ste provinciale naar vierde na tionale. Vier seizoenen zal het verblijf hier duren tot met Maurits Van Damme als trainer een tweede plaats wordt behaald en de overgang naar 2e lande lijke. een feit is, In 84-85 debu teert men hier., met de titel als resultaat. Ook in het sei zoen 85-86 hangt er promotie aan vast voor VC Juvenes als in de le landelijke afdeling tweede wordt geëindigd en ook hier weer de supporters aan hun trekken komen. Het seizoen 86-87 betekende dus het debuut in eerste nationa le. Een historisch moment en alvast een mijlpaal in de ge schiedenis van de klub. Dan ervaart men dat er een tijd gekomen is dat de reeks pro moties wel eens gedaan kan zijn, of toch voor de eerstko mende jaren. Een achtste plaats mag tenslotte als eervol beschouwd worden. Maar als vorig jaar onder trainer Luc De Leenheer een derde plaats wordt bereikt en net geen promotie behaald werd is men in zichzelf gaan geloven en zichzelf gaan bevestigen dat ereklasse een haalbare kaart moet zijn. In het tussensei zoen splitste de club zich als VC Zele en Juvenus Zele. Deze laatste behartigt de jeugdwerking. Nu 1989 voor de deur staat en men aan 20 jaar volleybalclub te Zele kan gaan denken zou de viering begrijpelijk genoeg nog het liefst met een promotie naar ereklasse gevierd kunnen worden. Terugkeer trainer Van Damme Voor VC Zele is Maurits Van Damme geen onbekende. Hij was tussen 83 en 87 al bij Juvenes Zele en wist met het toenmalig team driemaal te promoveren. Maurits Van Damme is sinds 23 jaar leraar lichamelijke opvoeding en ge diplomeerd als zwembadbe heerder, tevens sportfunktio- naris van Bloso. Hij speelde zelf voetbal en handbal en werd later alvorens naar het volleybal over te stappen trainer voetbal, handbal en olympisch turnen. Hij debuteert in de hoedanig heid van volleybaltrainer bij Modema Lebbeke in het sei zoen 76-77 en wordt er kam pioen in de eerste provinciale. Een seizoen later behaalt hij met dit team een derde plaats in vierde nationale en ook zijn derde jaar wordt dat resultaat evenaard, met deze keer de promotie er bovenop. Dan kiest Maurits Van Damme voor tw^edeprovincialer Adec Baasrode en wist er on middellijk de promotie af te dwingen na een tweede plaats. De suksestrainer kiest dan voor een hoger niveau en zal in 80-81 de coaching van FC Temse op zich nemen en eindigt met die klub achtste. In 81-82 wordt hij trainer- coach en opnieuw worden de kwaliteiten in resultaten om gezet. De trainer loodst VC Temse van eerste nationale naar ereklasse. Het doel lijkt bereikt en na twee seizoenen zet Van Damme een stap te rug richting Malderen waar hij in de derde nationale ak- tief is. Doch rond de jaarwis seling wordt hij bij ereklasser Ruisbroek ingelijfd, de ploeg die aan het wankelen was ge gaan. Van Damme kan ze echter niet in ereklasse hou den. Zo leert ook hij met de degradatie kennis maken. De drie seizoenen die hierop vol gen. we spreken over 83-84. 84-85 en 85-86 weet Maurits Van Damme Juvenes Zele van vierde nationale via een testronde naar tweede lande lijke (waarin kampioen!) naar eerste landelijke te brengen waar langs een testwedstrijd de promotie (na een tweede plaats) de eerste klasse wordt bereikt. Halfweg dat seizoen 86-87 (zijn vierde bij Juvenes) legt de trainer de taak neer om het seizoen nadien, vorig jaar dus zijn naam en faam alle eer aan te doen en V. Appelterre via een vierde plaats in tweede landelijke de promotie te bezorgen. VC Zele haalt de sukses-trainer opnieuw in huis voor het sei zoen 88-89 om allicht de door stroming naar ereklasse te forceren. Hij bracht uit Appelterre Kris Arents mee, speler die op de plaats komt van de vertrok ken Filip Van Neer (naar Ni- voc Nieuwkerken-Waas). Chris Arents Deze 25-jarige Ninovieter werd als aanvaller aangetrok ken om het doel: de ereklasse te bereiken. Hij speelde drie seizoenen voor HVC Zotte- gem en dat was in 78-79 in derde nationale, de twee sei zoenen nadien in tweede na tionale. Het seizoen 81-82 brengt hij bij eersteklasser VW Ternat door, doch een rugletsel zet hem op inaktivi- teit. Dan volgt een lage per diode Vokajap Appelterre en tussen 82 en 87 klimt de klub van tweede provincialer naar tweede landelijke. Vorig jaar komt daar dan de promotie naar eerste nationale bij. Dit jaar hoopt deze klassespeler f4lk Volleybal. De ploeg van VC Zele werd voorgesteld i samen met nog enkelen blijft sponsoren pirre i het bedrijf Multirota te Bornem, dat Heden zaterdag 3 september krijgt VC Zele niemand minder dan de Hongaarse bekerhouder Tsepel Boedapest op bezoek. Een propagandawedstrijd die te 20.00 u aanvangt in de sporthal De Zeven. VC Zele zal er op zijn reële waarde getest worden tegen de achtvoudige lands kampioen van Hongarije, die het voorbije seizoen afsloot met een vierde plaats. Deze ontmoeting mag door geen enkele volleybalfan gemist worden. voortaan de materiële en praktische begeleiding zal waarnemen. De samenstelling van de klubleiding ziet er als volgt uit: voorzitter Alex Coucke, Langemuntstraat 11, Zele, tel. 052-44.41.90; sekre- taris Peelman André, Col- manstraat 22. 9281 Berlare- Uitbergen, tel. 091-67.71.86: penningmeester Christiaens André, Veldekensstraat 40, Zele; juridisch advies De Co- ninck Yvan, Bohemen, 9298 Wichelen, tel. 052-42.50.57; technische commissie: Gus- taaf De Smet, Gustaaf Gus- Yvan Van Geert, VC' Zele naar ereklasse te langrijk voor VC Zele. Daar- brengen. om dat het wedstrijdritme van sens, Kern ereklasse reeds in armen en scheidsrechters: André Peel- Om de ambities kracht bij te ^enen moet. Zo werd op het man en Yvan Van Geert, zetten rekent VC Zele niet tomooi van Roeselare een Technische fiche enkel op trainer Maurits Van derde plaats behaald. Een Benaming: V.C. Zele Damme en hulpcoach Gus- tomooi «aann tal van ere- stamnummer: 0.2146 taaf De Smet. Men doet be- Massers en nationale ploegen ^dres: Secretariaat p/a: An- roep op volgende kern. van de partij waren. Zo vol- Peelman, Colmanstraat Tussen haakjes het speel- gen nog oefenwedstrijden te- 22 Uitbergen 9281. nummer. gen Luchtbal Antwerpen -pen.ejn: Sporthal «De Ze- Chris Arents (1), 1.90 m.geb. (eerste landelijke), Moes- ven>> Koevliet j Zeie (052/ 14.11.62. kroen (ereklasse). Anderlecht 44.55.35) Marnix Poppe (2), 1,88 m, (ereklasse) en Cera Ternat Kleuren: grijs/groen geb. 21.06.61. (ereklasse). Verder wordt er trainer-coachMaurits Van Peter Comelis (3), 1,84 m, wekelijks op maandag, dins- Damme geb. 23.04.67. dag en donderdag getraind. Kinesist: Johan Poelman Geert Symoens (4), 1, 83 m, j^et njeuwe voorzitter... Verantwoordelijke wedstrijd- Alex Coucke is de nieuwe verslagen: Gustaaf De Smet, voorzitter van VC Zele. Hij B.V.A. Wijk H183, Zele 9140 volgt Gustaaf De Smet op die (052/44.45.96). geb. 25.01.63. William Linthout (5), 1,85 m, geb. 19.03^53. Mark Cornells (5), 1,85 m, geb. 24.05.63. Philip Christiaens (10), 1,95 m, geb. 11.03.67, Johan Symoens (kap.) (12), 1,85 m, geb. 02.06.61. Bruno De Vijlder (14), 1,73 m, geb. 20.05.62. Danny De Maesschalk (15) 1,92 m, geb. 11.01.60. Kinesist is Johan Poelman. Voorbereiding met ereklassers! Het seizoen 88- Dit weekend loopt de (veld)korfbalkompetitie 1988-'89 van stapel. Blijft de situatie voor eersteklasser KC Appels kwasi ongewijzigd, de overige klubs uit De Voorpost regio - Ago Aalst, Atlantis Lebbeke en Vos Reinaert St.-Niklaas - zullen met heel wat nieuwe gezichten kennismaken. Zo zorgde de nieuwe reeksindeling in de lagere regionen ervoor dat deze drie klubs in dezelfde vierde klasse uitkomen, zodat de kompetitie gekruid wordt door een aantal Oostvlaamse 'derby's'. Wedstrijden die toch ekstra-spankracht met zich brengen. Bovendien deed elk van de drie een beroep op een nieuwe trainer. Vaststellingen die ons ertoe leidden even poolshoogte te nemen in de schoot van deze klubs. Anne Schuddinck (KC Appels): Goeie middenmoter in het veld, behoud bij de top in zaal Bij eersteklasser KC Appels begint Hector Theuns aan zijn vierde seizoen als trainer- coach. Korfbalinternationale Anne Schuddinck over de verwachtingen van de Den- dermondse klub: Wat de veld- kompetitie betreft moeten we in staat zijn hetzelfde resul taat te halen als vorig seizoen (Appels eindigde toen vier de). in zaal primeert het be houd in de hoogste reeks. Makkelijk zal dat wellicht niet worden, vermits de topploe- gen ons nu ook beter leerden kennen. KC Appels mag zich verheu gen over de komst van Volba- speelster Winnie Janssens. Vermits zij nog voor de ver zoeningskommissie moet ver schijnen zit een aantreden in de eerste wedstrijden er ech ter niet in. De eerste drie wedstrijden - thuis tegen Deurne (zondag 4 september te 15.30 u op bezoek bij nieuwkomer Mi nerva en thuis tegen Bor nem - moeten naar de me ning van trainer Theuns zes punten opleveren, aldus ver der Anne Schuddinck. Een haalbare zaak, hoewel de voorbereiding, spijts deelna me aan een tornooi in Neder land. in vergelijking met vorig seizoen nog niet zo vergevor derd is. De vakantie speelde ons op dat vlak enigszins parten Steven Daelman (Ago Aalst): Behoud Ago Aalst-voorzitter Steven Daelman beoordeelt de pro motie naar vierde klasse posi tief: Het stelt ons in staat de verplaatsingen enigszins te beperken. Op het sportieve vlak kan het verblijf in een hogere reeks echter problemen stellen. Ste ven Daelman: De tegenstand zal misschien te sterk zijn. zodat het er in hoofdzaak zal op aankomen het behoud te verzekeren. Wat inhoudt dat we punten zullen moeten oog sten in wedstrijden tegen de laagst geklasseerden in vierde van vorig seizoen èn tegen die klubs die samen met ons pro moveerden. Ik denk in dat verband aan Loenhout en At lantis Lebbeke. Ago deed een beroep op een nieuwe trainer. De keuze viel op Willy Braeckman, een Gentbruggenaar die het ont staan en de groei van het Gentse Neerlandia meege maakt heeft. Inderdaad, aldus voorzitter Daelman. vorig sei zoen zijn we begonnen met het aktiveren van de Aalster- se jeugd tot het beoefenen van de korfbalsport. Makke lijk was dat echter niet. ver mits wij als klub slechts be schikken over een 25-tal spe lers. een te klein aantal om daaruit mensen te rekruteren die zich met de opleiding en begeleiding van de jeugd kun nen bezighouden. Sommigen zijn wel bereid deze taak op zich te nemen, maar zijn dan bvb. op woensdagnamiddag niet altijd vrij. Toch blijven we proberen de jeugd voor de korfbalsport te winnen. Wat her spelerspotentieel van Ago Aalst betreft, opteerde één van de betere spelers voor een andere sport en zijn een paar dames aan gedwongen inaktiviteit toe ingevolge voorbije of nakende beval ling. De kern is er dus, in vergelijking met vorig jaar, op afgeslankt. Ago's eerste tegenstander is Joki. De wedstrijd begint te 15.30 u. op het terrein van het Osbroekstadion. Damien De Rouck (Atlantis Lebbeke): Een leerjaar Nieuwbakken Atlantis Leb- beke-trainer Damien De Rouck (een KC Appels-pro- dukt). tast voorlopig nog enigszins in het duister wat de perspektieven voor Atlantis betreft: Ik kreeg in Lebbeke een heel jonge ploeg in han den. Daarin zit ongetwijfeld individueel talent, maar dat moet nog gekneed worden, ingepast ook in een sluitende ploegstruktuur. Voeg daarbij de algemeen fysieke kracht die jeugdspelers kenmerkt - momenteel echter nogal te onstuimig aangewend - en uit dat potentieel moet een goeie ploeg kunnen groeien. Daar voor is echter tijd nodig. Feit is bovendien dat de klub naar mijn mening een ietsje te vroeg gepromoveerd is. Ik had liever gezien dat ze nog een jaartje maturiteit had kunnen opdoen in een lagere reeks, want nu zullen de spe lers en speelsters hoofdzake lijk gekonfronteerd worden met volwassen en ervaringrij ke tegenstanders. Blijft de verstandhouding goed en de motivering op een hoog peil. zullen ze echter bestand zijn tegen een stootje. En wan neer we dit eerste seizoen in vierde klasse beschouwen als een leerjaar, zullen de resul taten er misschien vlugger zijn dan verwacht. Wat de voorbereiding op de kompetitie betreft, blijkt trai ner De Rouck tevreden: Zij die op de trainingen present waren, staan fysisch kwasi pa raat. Nu komt het er echter op aan de kollektiviteit te be vorderen. Er wordt tijdens wedstrijdsimulaties nog altijd te veel voor eigen rekening gespeeld. Ze kijken bij ma nier van spreken nog niet links of niet rechts. Daarom ook hebben we van de week een oefenwedstrijd tegen het reserveteam van Appels ge programmeerd. Ook met het doel de vakken te vormen. In die optiek zie ik ook de eerste wedstrijd die we uit tegen Eri ca 's-Gravenwezel moeten be twisten. Het resultaat in deze wedstrijd mag niet primeren, wel het samenspel, de kollek tiviteit. Halen we desondanks een redelijk resultaat, moeten we in de eerste thuiswedstrijd met Ago Aalst als tegenstan der, de zege kunnen binnen rijven. Jacques Bogaert (Vos Reinaert): We koesteren inderdaad titelambities Vos Reinaert-voorzitter Jac ques De Witte ziet het ko mende seizoen rooskleurig in: Elke ploeg die aan de kompe titiestart verschijnt koestert wel ambities, maar normaal gezien moet Vos Reinaert dit seizoen naar de titel spelen. Een paar van onze spelers zijn vrij goed geëvolueerd en we beschikken bovendien over een nieuwe trainer. Ook wedstrijdsekretaris Jac ques Bogaert koestert ambi ties: Zowel op het veld als in de zaal moeten we naar de titel kunnen dingen. Nadat Frank De Waele de ploeg vier jaar getraind heeft - we wa ren dus aan verandering toe - hebben we een beroep gedaan op Cois Heyrman van Sikopi. Neen, nieuwe spelers hebben Ter gelegenheid van de acht ste Habroeckwijkfeesten te Kemzeke werd ook nu weer is erg be- een stratenloop over onge veer 10 km. georganiseerd. Meteen de achtste uitgave want 'n dergelijke «loop- koers» was er van in het begin bij. Ook deze keer waren er in feite 5 lopen met eerste start/- om 14.15 u. De kinderen lië* minuten later over de eind streep liep. De voornaamste uitslagen: - Min-achtjarigen: 1. Sven Vervaert, 2. Hannes Merckx, 3. Wim Dullaert. - 8 en 9-jarigen: 1. Christo- phe De Clercq, 2. Helga De Clercq, 3. Tony Dierckx. - 10 en 11-jarigen: 1. Stijn Rottier, 2. Katja De Block, 3. Raf Dierickx. - 12 en 13-jarigen: 1. Timo thy Formecijn, 2. Jeroen Van Poucke, 3. Johan Verstrae- De eerste drie van de stratenloop van de Kemzeekse Habroeckwijkloop met van links naar rechts Patrick Vlaminck, René De Boom en Ronny De Geest. (T T) pen per leeftijdskategorie: de min-dan-achtjarigen dienden 150 meter te lopen, de 8 en 9- jarigen 400 meter, de 10 en 11-jarigen 600 meter terwijl ten. de 12 en 13-jarigen liefst 1.200 - Volwassenen: 1. René De meter dienden af te leggen. Boom in 34'08", 2. Patrick De jongeren vanaf 14 jaar Vlaminck in 34'39", 3. Ronny konden, samen met de vol- De Geest in 36'23". 4. Eddy wassen dames en heren, deel- Van Landeghem in 36*54", 5. nemen aan de jogging over 10 Karei Van Britsom in 37*24" km. die vertrok om 15 u. aan en verder 6. Danny De Vis- de feesttent in de wijk. In scher, 7. Ronny Schelfhout, deze achtste stratenloop toon- 8. Mare Formesijn, 9. Leo de René De Boom uit Waas- Staessens. 10. Marc Van Gas- munster zich duidelijk de se, 11. Kris Tempelaere, 12. sterkste: hij liet z'n dichtste Ronny Jacquet. 13. Alex Ver belager Patrick Vlaminck straeten, 14. Jan Mels, 15. ruim een halve minuut achter Luc Cerpentier. zich, terwijl Ronny De Geest T. T. als derde reeds méér dan 2 In Maria-ter-Heide waren er 107 deelnemers voor de halve marathon en daarbij was de AC Hamme-man Jef Claes- sens. Hij kon er een vijfde plaats wegkapen en meteen was hij winnaar bij de vetera nen in een tijd van 1 u. 12'33". Te Wommelgcm voor de 10 mijl lieten zich 197 lopers in schrijven. Ook Hamme was er. Benny Van Geeteruyen kwam er als twaalfde binnen met een tijd van 58*41". Bij de veteranen klom Jef Claes- sens opnieuw op het podium met een derde plaats. In de eerste Blankenbergse Ebbeloop waren er 88 deelne mers aan de start voor de 4 km Emiel Ivens deed het schitterend op het strand van Blankenberge. kwam als eer ste over de eindmeet en won meteen een prachtige beker. In de 12 km. vinden we nog Rudy Van Geert terug, met een stevige zevende plaats op 74 deelnemers. Te Ninove wisten heel wat Hamse AC-atleten hun beste jaarprestaties neer te zetten. Pupil Tommy Van Praet liep er de 800 meter in 2'48'7" Dany Geerinck en Patrick Van Praet startten in de 1.500 meter scholieren en lieten res- pektievelijk een tijd van 4'39'4" en 4'42'0" optekenen. Bij de senioren liet Ivan Du- rinck op de 80Ó meter de tijd van 2'02T" noteren en Hans Van Couwenberghe 2'02'2". Op de Wolvenloop te Kapel len waren niet minder dan 400 deelnemers. De tocht ging door de bossen aldaar. Gode- lieve Mettepenningen werd er 214'. Ze was de derde bij de dames seniores-veteranen. Haar tijd: 1 u. 1*29". Fons Durinck werd er 150*. Zijn eindtijd was 1 u. 08'15". Hij werd als twaalfde veteraan ge klasseerd. Ferdinand Van Praet liep als 48' binnen met 1 u. 01*86" en was derde in de veteranenreeks. Franqois Waegeman was te Avelgem onder de 153 deel nemers voor een koers over de 10 km. Hij kwam als 36' over de eindmeet en werd derde in het veteranenklasse- ment met amper 10 sek. ach terstand op de eerste. Zijn tijd was 36*14". Scholier Bart De Wilde werd 87' met 40'23". Tenslotte was er nog de jog ging te Lede over 7 km. met 302 deelnemers aan de start. Gilbert Mettepenningen won deze wedstrijd. Hammenaar Franqois Waegeman kwam als zeventiende binnen in 25*37" In het veteranenklassement werd hij zesde. we niet aangetrokken. Wij zijn voorstander van het prin cipe het met eigen mensen te doen. We zijn overigens al flink gevorderd wat de kom petitievoorbereiding betreft, we hebben een trainingskamp achter de rug en een oefen wedstrijd tegen eersteklasser Bornem De komst van Atlantis Lebbe ke en Ago Aalst ervaren wij positiet. Wedstrijden tegen Oostvlaamse klubs zorgen al tijd voor dat tikkeltje meer spanning. Daaruit kunnen soms verrassende resultaten spruiten, hoewel we beide klubs aankunnen. Vos Reinaert treedt reeds op Zwemmen, lsidoor Van der Straeten is de eerste zwemmer zaterdag 3 september in het die in het Dendermondse zwembad Olympos de 100 veld. Tegenstander is Olym- kilometer in baantjes van 25 m zwom. Hij liet daarvoor pia Anderlecht trouw zijn pasje nakijken bij elke zwembeurt. Hopelijk zijn Pierre Van Rossem er nog veel sportievelingen die zijn voorbeeld volgen (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28