Monsterscore van Spionkop KSV Sportief Stekene: Derde keer... Dynamo wint eigen tornooi R.S. Haasdonk en de top-vijf 32 - 2.9.1988 - De Voorpost .ANffiHYP mun VUiro QIMtlïV VI Oio J m um i ST.-WCLAAS w m I «IN U&] ■NIKLAAS J VOETBAL Stekene Sportief kan stilaan de «Poulidor» van derde pro vinciale genoemd worden. Twee achtereenvolgende ja ren strandde de ploeg van voorzitter Herman Thuys- baert immers op de tweede plaats. Een eerste maal na een bewogen slot achter het toen promoverend Kallo en verleden jaar moesten de wit gelen hun meerdere erkennen in een niet te stuiten F.C. Baasrode. Geen wonder dus dat men het komende seizoen als huisspreuk in het Stekense huishouden gekozen heeft voor «Derde keer goede keer...» Nieuw lokaal Ondanks de wil om dit kam pioenschap winnend af te slui ten, verlieten heelwat geve stigde waarden Stekene Spor- Voetbal. André D'Hanis, tief. Verrassend? «Zeker niet, trainer bij Stekene Sportief zegt voorzitter Thuysbaert, (jW) wie bij ons weg wil zullen wij niet tegenhouden. Zo moch ten de gebroeders De Ruyte terug naar Herleving Sinaai keren waar zij vroeger nog aan de slag waren en lieten we Patrick Coppens vertrekken naar Klauwaerts Kemzeke. Eén enkele uitzondering maakten we met Mathieu Mi- chelet. Op zijn diensten kon den of wilden we niet langer beroep doen na het incident vorig jaar met trainer Reed. Een spijtig voorval zelfs want ons lokaal dat gevestigd was bij Mathieu in «den Belle- Vue». Plezanter nieuws nu. De aanwinsten. Naast jon gens als een Freddy Kerkhofs, Dirk Gekhiere en Noël Van den Branden die wél bij Spor tief blijven komt er dit sei zoen reuzeversterking aange waaid in de Stationstraat. Van Sportkring St-Niklaas komt immers Rudy De Jonghe ter wijl uit Bazel Ronny De Smedt de Stekense aanval komt versterken, hetgeen hij in de beker Boeyckens al meermaals bewezen heeft. Met beide aanwinsten en nog enkele jonge elementen zoals Stefan Vercouteren, Geert Smet, Mare Wijnant en Chris Vleyminck moet Stekene Sportief dus dit seizoen de oppergaai kunnen bemach tigen. André D'Hanis, nieuwe trainer Zeker nu het sportieve dit seizoen in de handen ligt van een man als André D'Hanis. Een kei in zijn vak, zoveel is zeker. Persoonlijk kennen we André al een paar jaar en hetgeen deze man bezit aan voetbalkennis grenst aan het ongelooflijke. Daarbij komt dan nog dat hij élke speler uit de reeks kent zodat hij zijn ploeg steeds optimaal aan de start kan brengen en de tegen stander weet op te vangen door deze wijsheid. Samen met de aanwinstan en de aan pak van een trainer als André D'hanis moet Stekene Spor tief dit seizoen dus heel hoog kunnen eindigen in derde pro vinciale. Technische fiche Voorzitter: Herman Thuys baert Sekretaris: Dirk Windey P.R.: Wilfried Persoon. Terrein: Stadionstraat Stekene Trainer: André D'Hanis. Spelerskern: Luc Van de Wie- Ie, Luc De Cock, Edelbert Zaman, Frank, Patrick en Pa scal Merckx, Mario De Vos, Pascal Janssens, Noël Van den Branden, Kurt Ver- donck, Rudy De Jonghe, ^ee"s voor de twaalfde maal voorbereidingstornooi Dirk Gekheire, Ronny De organizeerde zaalvoetbalklub goed want een achttal klubs Smedt, Freddy Kerkhofs, Dynamo St.-Niklaas in de ge- verleenden hun medewer- Marc Wijnants, Chris Vly- "jknamige stad een zaalvoet- king. Onderverdeeld in 2 minck, Stefan Vercouteren en baltornooi voor klubs uit de Geert Smet. nationale en de hogere pro vinciale kompetitie. Ook dit Mare Stevelinck jaar was de bezetting in dit Voetbal. De trainers en de nieuwe spelers van R.S. Haasdonk (Iv) ZAALVOETBAL Zaalvoetbaltornooi Dynamo St.-lml: klaas TEMSE LIGA Bekerkompetitie Na enkele maanden van rust en vakantie is de Temse Liga zaalvoetbalkompetitie terug van start gegaan. Met een bekerkompetitie opende het Liga bestuur ditmaal het seizoen. Afgaand op het aantal in schrijvingen aan deze bijkom petitie kan nu al worden ge steld dat het een sukses is geworden. 42 clubs streden immers tegen elkaar om niet te verliezen. Want met een rechtstreekse uitschakeling was dat katastrofaal. Toch waren er in deze eerste ronde al enkele merkwaardige uit slagen die het scorebord sier den. De topper in deze kom petitie tussen G. Wandeling en Verhuizingen Hoskens scheerde dan ook meteen al hoge toppen. Hoskens won overtuigend maar verzach tend voor de Groene Wande ling was wel het uitvallen van Patrick Riscké met zware kwetsuur. Ook de kampioen van de toegetreden Bazelse kompetitie. Nova, opende knap door de Koolmijn geen kans te geven, terwijl Blauw Wit Melsele blijkbaar aan een wederopstanding is begonnen en KWB Kruibeke geen ge schenken gaf ondanks de maar vier aanwezige spelers Dé uitslag van deze eerste bekerronde was evenwel weg gelegd voor de Spionkop van KSV. Zij «blusten» alvast het enthousiasme van VK Brand weer Temse die als beginnen de club natuurlijk nog wat leergeld moeten betalen. De monsterscore 2-28 lijkt ons alvast een eerste rente... Dat 't Vlietje in tweede afde ling ook te duchten zal zijn ondervond SOS Veile ree. aan den lijve. Een andere SOS Ploeg, die van de jeugd, kon nog net het hoofd boven water houden toen FC Kramp hun goede forme lieten zien. Tot slot vermelden we nog de goede prestatie van De Peli kanen die het pas gepromo veerde Confiserie De Rijck. Nova-De Koolmijn: 12-4 De Koolmijn kon in de eerste helft de schade nog wel beper ken langs Van Hautekerke maar nadat Danny Hamer- linck, Quasten Karl, Jan De Smet, Kris Lyssens en Johny De Gendt uit de startblokken waren geschoten bij Nova was het lot van Koolmijn vlug be zegeld. KWB Kruibeke-Blauw Wit Melsele: 3-8 De thuisploeg kwam maar met vier spelers opdagen en dat was duidelijk in de kaart van Blauw-wit. Nadat de pau ze bereikt werd met een gelij ke 2-2 stand legden Mare San- ton. Carl Moens, Peter Al- paerts en Filip Defossez de ruime Blauw-wit zege vast. Bij KWB toonden Benny Goossens en Francky Firle- feyn zich van hun beste zijde. SOS Veile Rec.-'t Vlietje: 3-6 De stijlpub boys namen direkt langs Gerry De Jonghe, Mare Smet en Pascal Teugels het initiatief en SOS vond geen tegenzet meer ondanks het verweer van Ronny Van de Merle, Hans De Wolf en Danny Van Ryskensvelde. Robby Van Assche maakte tenslotte de Vlietzege rond. SOS Veile jeugd-FC Kramp 1: 4-3 Spannende bedoening zoals de cijfers ook al weergeven. Aan de rust waren beide ploe gen nog aan elkaar gewaagd want voor Veile scoorde Wa terschoot Francky terwijl bij de Kramp Koen Buytaert voor de treffer zorgde. Na de pauze evenwel zorgde Stijn Van Opstal bij de thuisploeg voor de kloof maar toen hij met geel bedacht werd door ref. Van Remoortere kon FC Kramp terug komen aanslui ten langs Koen Buytaert en Koen Cools. Tenslotte was het Peter D'Haens die oor deelde over winst of verlies. Verh. Hoskens-Gr. Wande ling: 7-3 Dé topmatch van deze beker- editie. De Groene Wandeling die beschikt over een sterk team moest echter toch in de Verhuizingen hun meerdere erkennen. Seppe D'Aquisto, Sciacca Raf en Sciacca Gio vanni brachten zelfs een 4-0 ruststand op het bord. Na de pauze kon de Groene Wande ling dan via Gert Vercouteren en Patrick Riské toch de in- reeksen kregen we volgende klubs aan de aftrap: Reeks I: Terhagen, Sportief Steen dorp, Sp. Dendermonde, Verh. Hoskens. Reeks II: Royal Lebbeke, HSV Temse, Leféver Hamme, en tenslotte het organiserende Dynamo zelf. Minivoebtal.KSA Sint-Arnaut uit St.-Gillis-Dendermonde kreeg een nieuwe uitrusting voor de match legen Jeugd zonder Club uit Grembergen (foto P. Hermans) druk geven om terug te ko men maar toen laatstgenoem de zeer zwaar gekwetst raak te, lag de zege voor de thuis ploeg voor het grijpen. Raf Sciacca en Seppe D'Aquisto bezegelden dan ook verder het lot van de Groene Wande ling ploeg die blijkbaar nog niet ingespeeld lijkt. Confiserie De Rijck-De Pelika nen: 3-10 Het pas gepromoveerde Con fiserie De Rijck kon niet op tomen tegen het Pelikanen geweld dat werd gedirigeerd door Raoul Waterschoot. Jean De Rijck van de gelijk namige ploeg kon de score nog wel openen maar tegen de tegentreffers van Raoul Waterschoot en Frank De Cock was daarna niets te be ginnen. Na de pauze zou De Cock dan met vier doelpunten op rij het pad effenen voor de mime Pelikanen-zege. Erwin Hemelaer en R. Waterschoot dikten de stand nog aan ter wijl bij een wat tegenvallende thuisploeg Jean De Rijck en Raf De Rijck de eer moesten redden. Spionkop KSV-VK Brand weer: 28-2 Sensationele wedstrijd dat de tot in de nok gevulde sporthal kon boeien van begin tot ein de. De brandweer begon sterk en kon via Gino Van Havere de openingstreffer lukken. Nadat zelfde spelers ei zo na zelfs voor de verdub beling had gezorgd werd de Spionkop op haar plichten ge wezen door kapitein Roland Maes die zich in het Spion kop-doel een wat rustiger speeldag had voorgesteld Plots begon dan toch de Spionkop-machine te draaien en achtereenvolgens scoorden Lieven Bogaert 6x, Dirk Lis- sens lOx, Jerry Vercouteren (de Piy) 5x. Glenn Pepermans 2x, Koekelkoren Roland 4x en Luc De Waele éénmaal bij de Brandweerdoelman Dirk De Bruyne. Tot slot van deze partij dan toch nog even de Brandweer langs Gino Van Havere die zijn tweede doel punt scoorde. Spijtig voor zijn ploeg waren wel de veelvuldi ge tegentreffers tussen begin en einde van de wedstrijd an ders zat een gelijk spel er beslist in. (mare stevelinck) haar naam schrijven. Meteen wordt duidelijk dat Dynamo vandaag vrijdag, zeker niet kansloos start, tegen Zolder ken Berlare in Sporthal De Witte Molen, als om 21,00 u. de aftrap gegeven wordt van de nieuwe kompetitie. Terhagen-Steendorp 6- 3 Lebbeke-H.S.V. Temse 0- 6 Dendermonde-Hoskens (FF) 5- 0 Leféver-Dynamo 1- 4 Stéendorp-Dendermonde 5- 5 H.S.V. Temse-Leféver 3-11 Terhagen-V. Hoskens 5- 0 Lebbeke-Dynamo 1-10 Dendermonde-Terhagen 3- 6 5-1 5- 1 1- 6 Voorronden: In Sporthal De Witte Molen namen de deelnemende klubs reeds op vrijdagavond de start. Z.V.C. Terhagen beet de spits af en toonde direkt tegen Sportief Steendorp dat met hen rekening zou moeten gehouden worden. Eenzelfde indruk lieten H.S.V. Temse, Dynamo zelf en Sp. Dender monde. Al dient gezegd dat deze laatste ploeg wel bofte door het niet aanwezig zijn van Verh. Hoskens dat zich van dag vergist had. Op de tweede schiftingsdag werden dan enkele spannende duels gespeeld in de sleutel wedstrijden voor wat uitein- Minivoetbal. Dynamo-A won in Sint-Niklaas zijn eigen «ijk de plaatsingsronde Dynamo-Terhagen tornooi (Iv) unie Leféver-Lebbeke Steendorp-V. Hoskens H.S.V. Temse-Dynamo Plaats ingsronde: Plaats 7 en 8: Lebbeke-V, Hoskens 4-3 Plaats 5 en 6: Steendorp-Leféver 5-0 Plaats 3 en 4: H.S.V. Temse-Dendermon- de 4-1 Finale: Dynamo-Terhagen 8-3 8-3 Beide toonaangevers van dit voorbereidingstornooi heb ben er ondanks de hoge score toch een aangenaam kijkstuk van gemaakt. P. Goeman leek bij Dynamo op een bijzonde re forme te teren want met drie treffers op rij stelde hij reeds in de eerste periode Terhagen voor een onoverko- nooi was dan weer Royal Leb- melijke hindernis. Hetgeen beke. De ploeg, die enkele later ook bleek, want nadat moest worden. Leféver Hamme en Dynamo St.-Niklaas namen alvast de maat van een erg verdienste lijk H.S.V. en ook Terhagen bleek over een goede ploeg te beschikken, want het schakel de achtereenvolgens Hoskens en Sp. Dendermonde uit. Wat tegenvallend in dit tor- basisspelers miste, kon nooit de indruk geven een toonaan- gever te zijn in de hoogste provinciale reeks. Uiteinde lijk kwamen na de voorron den Z.V.C. Terhagen en Dy namo St.-Niklaas naar voren als finalisten, terwijl H.S.V. ploegmaat Eddy De Wilde de ruststand op 4-1 in het voor deel van zijn ploeg had ge bracht, maakten R. De Jongh (2) en Van Marcke (2) de klus af tijdens een vlotte tweede helft waarin alles sportief bleef verlopen, onder leiding Minivoetbal. Terhagen speelde de finale tegen Dynamo in het voetbaltomooi van dezelfde naam te Sint-Niklaas. (Iv) Temse en Sp. Dendermonde van de scheidsrechters Danny in de troosting tegenover el kaar stonden. Sportief Steen dorp, Leféver Hamme, Royal Lebbeke en Verh. Hoskens verdeelden onder elkaar de verdere plaatsen. De St.-Ni- klase ploeg kon na zeven jaar terug het eigen tornooi op De Roeck en Robert De Rechter. Zij kregen dan ook, net als de winnaars van dit tornooi felicitaties en tro feeën. uitgereikt door Minis ter van P.T.T. Freddy Wil- lockx, erevoorzitter van Dy namo St.-Niklaas. Verleen den eveneens hun medewer king aan dit officieel gedeelte: Sportschepen Baetens. ge meenteraadslid Urbain Ver couteren. sportraadvoorzitter Gerard Bontinck en sport- funktionaris Johan Heirbout. Na dit protocol werd dan door alle partijen (klubs) nog nage kaart over dit tomooi en van Dynamo-zijde werden reeds kontakten gemaakt voor het 13' tornooi, dat beslist vol gend seizoen zal georgani seerd worden. Mare Stevelinck Minivoetbal. Het tornooi voor rekreatieploegen in de Berlaarse sporthal werd gewonnen door de ploeg Baert. (jj) Reeds jarenlang is Red Star Haasdonk bij de smaakma kers van derde provinciale. Nochtans slaagt de ploeg van voorzitter Waterschoot er maar niet in om ondanks een altijd knap eindresultaat de promotie af te dwingen naar tweede. Ook dit seizoen wordt het volgens trainer Marcel Ongenae weer knok ken tot de laatste zondag om een vooraanstaande rol te vertolken in deze moeilijke reeks. Veel nieuwelingen ingepast Marcel Ongenae kwam twee seizoenen terug bij rood-geel aangewaaid net voor de sei zoenstart. Toch heeft hij van meetaf aan van dit Red Star geprobeerd een knap en per- fekt uitgebalanceerd team te maken. «Red Star» had geen slechte ploeg, maar ik zag dadelijk dat enkele jongens niet op hun volle waarde ge bruikt werden, aldus de trai ner. Door een aantal van hen te verschuiven kreeg ik meer stabiel geheel dat ook volgens de uitslagen, heel wat beter kon dan voorheen Zeven of acht spelers kregen zo een nieuwe funktie. Daarbij dierf ik dan tijdens het voorbije seizoen jongens in de ploeg droppen die bij de jeugdreek sen hun talent al hadden laten zien. Hierbij denk ik dan aan een Gunther De Cleen en een Marc Geerts die nu toch vol waardige fanionspelers ge worden zijn. Bruno Marin - Steven De Jonghe Toch ontbrak het de ploeg nog een beetje aan «spelbepa- lende figuren» zoals dat heet, volgens trainer Ongenae. «In dit verband konden we tijdens het tussenseizoen voor het middenveld Bruno Mann in de ploeg loodsen terwijl ik vooraan, waar ik toch ook nog een mannetje kon gebrui ken, dit seizoen op de dien sten kan rekenen van een Ste ven De Jonghe die vorig sei zoen in een éénmansvoorhoe- de bij St.-Pauwels regelmatig scoorde. Een andere kant van de medaille is wel dat Luc De Cock terug naar S.K. Beveren keert en Robby Maes afzakt naar E. Bazel, na een wat mislukt seizoen bij ons. dat mede veroorzaakt werd door allerlei kwetsuren waarvan Robby het slachtoffer werd. Nochtans moet deze ploeg met de twee versterkingen toch weeral dicht kunnen ein digen en wie weet worden wij dit seizoen niet de (onver wachte kampioen zoals dat verleden seizoen toch een beetje verliep met Baasrode. Voor mij persoonlijk blijft Stekene Sportief natuurlijk de grootste kandidaat», aldus een klaarkijkende trainer Ongenae. Technische fiche Naam: Red Star Haasdonk Voorzitter: Robert Water schoot Sekretaris: Freddy Corne Terrein: P. Stepmanslaun. Haasdonk Trainers: Marcel Ongenae en Eddy Van Berghen Klubkleuren: rood-geel. Spelerskem: De Roos, De Smet. Van Boxelaer. De Beu- Ie. Van Meirvenne Walter. De Marteleire. Dirk Maes I, Van Der Jeugd, Dirk Maes II. Voetbal. Het eerste elftal van Red Star Haasdonk (Iv) Stevelinck. B. Mann. De Clercq, De Jonghe. Van Leu- venhaege. Mare Geerts. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 32