C 3 t STREEKNIEITWS 12 - 9.9.1988 - De Voorpost Wachtdiensten Dokters Aalst Dr. M. Amant, Oude Dendermondsesteenweg 77 Aalst. Tel. 78.87.78: vrijdag 9 september vanaf 20 uur. zaterdag 10 september de hele dag; zondag 11 septem ber de hele dag tot en met maandag 12 september om 8 uur "s morgens; maandag 12 september en dinsdag 13 september vanaf 20 uur; woensdag 14 september vanaf 12 uur; donderdag 15 september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 16 september om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Deroose, A. De Backerstraat 74 Denderhoutem. Tel. 054/33.54.20: zaterdag 10 september en zondag 11 september Hofstade, Gljzegem Dr. A. De Boer, Steenweg naar Dendermonde 55 bus 2 Gljzegem. Tel. 70.33.55: zaterdag 10 september en zondag 11 september Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Chr. Van Huffel, Hollestraat 52 a Moorsel. Tel. 78.92.75: zaterdag 10 september en zondag 11 sep tember. Nleuwerkerken Dr. Suys, Vijverstraat 23 Mere. Tel. 21.31.19: zaterdag 10 september en zondag 11 september. Apothekers Van zaterdag 10 september om 9 uur tot zaterdag 17 september om 9 uur: Erauw Gentsestraat 4 Aalst Flamand Nieuwstraat 22 Moorsel Boel Keppestraat 1 Erembodegem Van der Cruyssen Poortendriesstraat 29 Lede Van den Eynde Iddergemstraat 46 Denderleeuw Tandartsen C. De Moor, Stationsstraat 8 Erembodegem. Tel. 78.99.77: zaterdag 10 september van 14 tot 18 uur en zondag 11 september van 9 tot 12 uur Dierenartsen Dr. H. Van de Wiele, Mottedries 8 Haaltert-Heldergem. Tel. 62.70.13: zaterdag 10 september en zondag 11 september. Verpleegkundigen M. De Block, Kokstraat 4 Moorsel. Tel. 77.97.79: zaterdag 10 september en zondag 11 september Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst Kalender Vrijdag 9 september 20.30 u.: Nederlandstalige première van L'Evasion» door Abel en Gordon. Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst. Inlichtingen 78.89.81. (Netwerk) Zaterdag 10 september 20.30 u.: Poëzieperformance door Johan Joos t.g.v. de Opening van de tentoonstelling 'Katharsis». Netwerk De Ridderstraat 28, Aalst. Inlichtingen: 78.89.81 (Netwerk) Zondag 11 september om 10 uur: tentoonstelling: «Jonge Aalstenaars Kunste naars» om 11 uur: apentiefkoncert door Guido Veldeman (piano) en Chr. De Raes (hobo) Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 Aalst Inlichtingen: 21.13.27 (Mikisclub) om 13.30 u.: vertrek op de Houtmarkt om deel te nemen aan de 22* «Wondelgem wandelt» Inlichtingen: G. Van Cleemput Tel. 78.06.34. (VTB-VAB Aalst) 20.30 u.: Film «Barfly» van Barbet Schroeder naar Charles Bukowski Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst. Inlichtingen: 21.13.27 (Netwerk) Maandag 12 september 19.30 u.: kursus «Hypnose». Zaal De Koombloem, Grote Markt Aalst. Andere data: 19 september en 27 september Inlichtingen. 77.62.12 (Vriendenkring De Levensboom) 20.15 u.: conditie- en préski-gymnastiek. Turnzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst Inlichtingen: G Van Cleemput. Tel. 78.06.34 (VTB-VAB Aalst) Woensdag 14 september 14.30 u.: grandiose Freddy Grey - show met o.a. optre dens van Katrien Gallez (sopraan), Lou Marcel (entertain ment) en Dirk Bauters (orgel). Mikisclub. Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Inlichtingen: 21.13.27. (De derde leeftijd De Eenheid, i.s.m. de Dienst Volksontwikke ling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap) tussen 14 30 u. en 16 u vertellen van sprookjes aan kinderen vanaf 6 j. Sprookjeshuis Overhammedreef 22 A (Bos) Aalst. Inlichtingen: 70.08.50. (Sprookjeswerkgroep) Vrijdag 16 september 19.30 uur: voorlichtingsvergadering voor suikerzieken, familie leden en belangstellenden Thema: «Desserten, aangepast maar lekker» door Mej. M. Van Pottelberge, diëtiste. De Belgische Vereniging voor suikerzieken, afdeling Aalst) Zondag 18 september 7 30 uur: vertrek aan lokaal Touring Pub, Burgemeestersplein Aalst. Autocarreis naar Aubange in de provincie Luxemburg. Inlichtingen: W. Langelet. tel. 21.11.62 (W.S.V. De Kadees Aalst) B.G.M.K. Belangenverdediging van gescheiden mannen en hun min derjarige kinderen. Belangstellenden kunnen met hun vragen rond echtscheiding, alimentatie, bezoekrecht en dergelijke gratis terecht op dinsdag 13 september om 20 uur tot... Café «Het Gulden Vlies» (zaal), Esplanade 13 Aalst. Inlichtingen 66.27 13. Freddy Grey-show in Mikis Op woensdag 14 september 1988 om 14.30 u heeft in de Mikisklub een grandioze Freddy Grey - show plaats, waaraan behalve de enige, echte, onweerstaanbare Freddy Grey, ook nog Katrien Gallez (sopraan), Lou Marcel (entertainment) en Dirk Bauters (orgel) hun medewerking verlenen. De entreeprijs bedraagt 50 fr. maar de derde leeftijd betaalt slechts 25 fr. Het geheel is een organisatie van de Derde Leeftijd De Eenheid, i.s.m. de Dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen maan dag 12 september om 20 uur. Meuleschettestraat Aalst. Schriftelijk Postbus 63 Aalst. Nederlandstalige premiere van «L'Evasion» door Abel Gordon. (2 internationale theaterkomieken in een uiterst grappig fysisch spektakelstuk!) Toegang: 250 fr. - 200 fr. (W. Leden) Reservatie aanbevolen. Zaterdag 10 september te 20.30 u.. Poëzieperformance door Johan Joos t.g.v. de Opening tentoonstelling «Katharsis» van Christ Michiels, Carlo Eggermont, Dirk Braeckman Johan Joos in de Netwerkgalerij. Toegang gratis! De tentoonstelling 'Katharsis' blijft verder open tot 16 oktober. Zondag 11 september te 20.30 u.: Film in netwerk: «Barfly» van Barbet Schroeder, naar Charles Bukowski. Toegang: 100 fr., leden: 50 fr. Voor alle verdere inlichtingen en reservaties: 053/78.89.81 Jonge kunstenaars stellen tentoon Op zondag 11 september om 10 u. heeft in de Mikisklub de vernissage plaats van een tentoonstelling «Jonge Aalsterse kunstenaars», waaraan medewerken: o.a. Ingrid Boon, Bob Hemerijckx, Gerrit Cobbaut, Erik Montsaert, Luk Van Cane- gem, John Coffo. Om 11 u. is er een aperitiefconcert door Guido Veldeman (piano) en Christiaen De Raes (hobo) Uiteraard wordt dit hele kunstgebeuren overgoten met een fijn 'Kunstaperitief'. De toegang is gratis. Een evenement in het teken van 20 jaar Mikisklub! Hopprijskamp der Stad Aalst Op donderdag 29 september 1988 zal in de Keizershallen, Keizerlijk Plein 21-23 te Aalst vanaf 9 uur voor de 43ste maai de Grote Hopprijskamp Der Stad Aalst plaats hebben, ingang en parking Beekveldstraat. Spreekbeurt Naar aanleiding van de aankoop van het schilderij het Ontwaken van de Kunsten nodigt het College van Burge meester en Schepenen U vriendelijk uit op een spreekbeurt met diaprojektie door Prof. Dr. Carl. Van de Velde met als onderwerp: Frans Floris en het tema van de vrije kunsten op vrijdag 16 september 1988 om 19 uur in het Kuituurcentrum De Werf, studio 1 Wandelzoektocht Vierde wandelzoektocht te Nieuwerkerken. Ditmaal gaat de wandeling richting Achtermaal. Zondag 11 september kan iedereen inschrijven in de zaal «Volkskring», vanaf 14 uur. Na de wandelzoektocht ontvangt iedere deelnemer een gratis hapje en een gratis koffie of chocodrink. Meer dan 10.000 fr. prijzen met voor de deelnemers tot 12 jaar als eerste prijs een BMX fiets. De «Groten» kunnen ook een dames- of herenfiets winnen. Leden betalen 50 fr., niet-leden: 100 fr. Avondwandeling Vakantiegenoegens organiseert op zaterdag 17 september vanaf 18 u. een avondwandeling op het Hof Zomergempad. Verzamelen aan het Sociaal Centrum, Immerzeeldreef. Na de tocht Breughelmaal voor 120 fr, volksspelen en vermaak. Inschrijven bij Ghisleen Verhulst, 053/70.49.90. Orgelrecitals In september is er traditioneel een orgelcyclus. Dit jaar reeds de achttiende. Deze heeft plaats in de Sint-Maartenskerk te Aalst. Inhoudelijk ziet de komende cyclus er als volgt uit: Zondag 11 september te 15.30 u. De gebroeders Wim en Peter Zwart uit Amsterdam. Hun programma bevat o.a. populaire romantische orgelmuziek. Zondag 18 september te 15.30 u. Chris Dubois uit Brugge. Een programma met uitsluitend werk van Vlaamse componis ten. Zondag 25 september te 15.30 u. Kristriaan Van Ingelgem (Aalst) Eind augustus verscheen de nieuwe CD-opname van Kris- tiaan Van Ingelgem. Het betreft de volledige uitvoering van de «Stücke für Spieluhren Drehorgeln» van Carl Philipp Ema nuel Bach (1714-1788) en werd opgenomen op het histori sche orgel te Haringe (West-Vlaanderen). Van deze partituur bestond tot heden nog geen opname. De plaat zal tijdens de concerten van de 18e Orgelcyclus te koop worden aangeboden. «Alleijong» Op vrijdag 30 september in de Keizershallen rockkoncert onder de hoofding «Alleijong». Er wordt gespeeld van 19 tot 02 u. Toegang kost 250 fr. In voorverkoop 200 fr. Er wordt opgetreden door The Int, Highway Hawk, Cancer City Blues Band, The Biet, Lonely in the Crowd, Mensen Blaffen, Schudden voor gebruik, LSP-band. Met Bart Peeters, Bea Van der Maat en Walter Grootaerts. Presentatie: John Woolley. Ruilbeurs bierattributen De Oostvlaamse Klub van Bierattributen organiseert haar derde ruilbeurs op zondag 11 september van 10 tot 13 u. in de cafetaria van De Werf, Molenstraat 51 te 9300 Aalst. Gratis toegang. Het betreft al wat maar enigszins met bier kan te maken hebben: viltjes, glazen, kurken, jokers, flessen, etiketten, speelkaarten, dokumenten, enz. In haar driemaandelijks klubblad vindt U naast zoekertjes en de lijst van nieuwe leden (reeds 70) de historiek van de Brouwerij Van Roy te Wieze, de geschiedenis van het bier, de diverse biersoorten, de bierviltjes van Stella Artois, persknip sels, klubmededelingen, de agenda e.d.m. Lustrumsteakfestival Ten voordele van het Aalsters Sociaal Overleg lustrumsteak festival op 10 september van 18 tot 20 en op 11 september van 11.30 u. tot 14.30 u., in de stedelijke basisschool, Binnenstraat 157 Para-normale vermogens Op dinsdag 4 oktober spreekt Door Willem te 20 u. in «De Graaf van Egmont», Grote Markt 1 over «Paranormale vermogens». Wandelen met VTB-Aalst Op zondag 11 september deelname aan de 22e tocht «Wondelgem wandelt» met vertrek te Wondelgem op het terrein Brigands aan de Vroonstatiestraat. Individuele start vanaf 9 u. Afstanden 35 en 20 km. Aalst vertrekt op de Houtmarkt te 13.30 u. Frans Masereelfonds Aalst Op dinsdag 20 sept. '88 te 19.30 u. wordt in het Cult. Centr. «De Werf» lokaal «Studio» op het -1 niveau, door het Masereelfonds afdeling Aalst, een gespreks- en debatavond ingericht over «Frans Masereel Mens en kunstenaar» en dit in samenwerking met het Stadbestuur, het cultureel centrum «De Werf», en de Stadsbibliotheek. Ter gelegenheid van deze avond wordt de tentoonstelling «Herinneringen aan mijn Land» van deze Kunstenaar geopend in de lokalen van de Bibliotheek. De tentoonstelling wordt ingeleid door Mevr. Gracienne Van Nieuwenborgh en de debatavond staat onder leiding van Mr. Willy Van Canneghem. ACV-verbondsgebouw Zaterdag 10 september plechtige inhuldiging van het nieuw verbondsgebouw van het ACV op de Hopmarkt 41. Te 15.30 u. eucharistieviering in de Sint-Martinuskerk, te 16.30 u. korte optocht begeleid door de Kon. Fanfare Kunst en Vermaak, te 17 u. ontvangst aan het verbondsgebouw en inhuldigings plechtigheid en te 18 u. receptie in de barkelder van het Groen Kruis. Beroofd De 69-jarige Alfonsine Huylebroeck werd verleden dinsdag middag toen ze uit een bankfiliaal stapte door een fietsende jongere van haar handtas beroofd. Deze twen met kort bruin haar, vluchtte met een zwarte fiets weg, over de parking bij het Begijnhof. In de handtas zaten naast persoonlijke dokumenten de juist opgehaalde 7.000 F. BGJG Op zondag 11 september finale van «Bond op stelten». Politiekorpsdag Deze wordt dit jaar gevoerd op zondag 18 september. Eerste Europees karnavalbal Karnavalstad bij uitstek Aalst neemt uiteraard deel aan het eerste Europees karnavalbal dat plaatsheeft op zaterdag 17 september vanaf 21 u. in het Hoger Rijksinstituut voor Tuinbouw te Vilvoorde, de Bavaylei 116. Het wordt georgani seerd door de Nationale Belgische Unie vzw en verheugt zich in gastoptredens uit Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Frank rijk en uiteraard België. Een combinatie van Cultuur, Folklore en Carnaval. De Kadees In Luxemburg De Aalsterse wandelvereniging De Kadees organiseert op zondag 18 september een wandeling in... Aubange in de provincie Luxemburg. Vertrek aan Touringclub, Burgemees tersplein te Aalst te 7.30 u. Leden betalen 200, niet-leden 300 fr. In Aubange wandelen over een afstand naar eigen keuze. Inschrijven bij Willy Langelet, Rozendreef 49. Tel. 053/ 21.11.62. Elfkamp Karnavalgroep «Graalijken Dest» organiseert een karnavales- ke elfkamp op zaterdag 17 september vanaf 15 u. met pitjesbak, zaklopen, vissen, gerrebollen, hoefijzer gooien, pottenkraam, lepelkoers e.d.m. Spelen met teams van 5 man. Inschrijfprijs 200 fr. per team. Bedevaart Wend u tot Bodo Meevis, Driesstraat 2 te 9300 Aalst. Gescheiden mannen De Belangenvereniging Gescheiden Mannen organiseert op verzorgd door Ziekenzorg-Erembodegem. Zondag 11 sep tember wordt ook nog een daguitstap georganiseerd voor zieken en mindervaliden naar Bokrijk. Vertrek autobus aan de O.L.V. Hemelvaartkerk te 9 uur. Inschrijving en inlichtingen bij de kernleden van Ziekenzorg- Erembodegem. St. Amandusviering te Erembodegem Een zeer oude traditie in Erembodegem is de St. Amandusmis met koekenbedeling in de eeuwenoude Sint-Amanduskapel. Deze kapel wordt reeds vermeld in 1343. Op 23 april 1582 heropgebouwd en op 2 augustus 16336 gewijd. In 1913 werd de kapel hersteld. In 1967 werd hetdak opnieuw hersteld en een nieuw kruis erop geplaatst. De H. Amandus is één van de eerste geloofsverkondigers. Hij wordt in de Sint- Amanduskapel vooral aanroepen voor oogziekten en het wellukken van de veldgewassen, voor het verdiepen van het geloof. Op dinsdag 13 september om 8 u. wordt in de kapel de traditionele St. Amandus is opgedragen. Na deze mis worden aan de kapel, eveneens naar jaarlijke gewoonte, de «Aman- dusbroden» uitgedeeld. Bij deze gelegenheid zijn ook gebe dsprentjes met de litanie van de H. Amandus te bekomen. Namis Zuster Marie Sylvie Verhegge Zaterdag 10 september wordt vanwegede Missiethuisaktie- Erembodegem, te 18 uur in de O.L.V. Hemelvaartkerk, een namis opgedragen voor zuster M.S. Verhegge die op 12 juli II. overleden is in Dindigul in India. Zij was 93 jaar en verbleef 60 jaar in India als missiezuster. Zij was nog de enige missiezus ter van Erembodegem in leven.W Postzegelkring Dendria-Erembodegem Klubvergadering zondag 11 september te 10 uur in het Parochiehuis.W Op het K.V.L.V.-programma Dinsdag 13 september te 13.30 u. in het Parochiehuis (bovenzaal): «We maken een eenvoudige trui met modieuze versiering». Eerste jaar vormselkatechese Woensdag 14 september: 14 uur: start 1ste jaar vormselkate chese eerste groep en te 15.30 u. start de tweede groen Parochiehuis. Zaterdag 17 september: start 1ste jaar vormselkatechese derdegroep, te 10.30 u. in het Parochiehuis. Belotwedstrijd Op vrijdag 9 september in de «Rubbens» Ninovestraat 45, Erembodegem-Terjoden om20 uur. Organisatie- CVP-Erem- bodegem. 5.000 fr. vooruit inleg. Zoekertje Verleysen Jozef, Mijlbekelaan 18 te 9300 Aalst, wenst zijn Belgische postfrisse postzegels van vóór de jaren 1960 tegen Engelse postfrisse postzegels van na 1970 om te ruilen op basis van de Yvert-prijzen. Jozef Verleysen is lid van Dendria Erembodegem en kan gekontakteerd worden op de vergaderingen van deze postze- gelklub, in het Parochiehuis van Erembodegem. Julbilea Op zaterdag 24 september viert toneelgilde «Hoop in de Toekomst» haar 65-jarige SM «Ons Huis» haar 60-jarig bestaan. Te 17 u. eucharistieviering en te 18 u. receptie in Ons Huis, Hoogstraat 68. In november wordt dan het toneelstuk van Benoit De Clerck - Dirk Verspecht» opgevoerd. dinsdag 13 september een informatieavond in de bovenzaal van het Gulden Vlies, Esplanade 13. Gratis advies in verband met echtscheiding, alimentatie, bezoekrecht e.d.m. Voor info: 053/66.27,13. Gestolen In appartementen in een flatgebouw aan de Vooruitgangstraat werden twee inbraken vastgesteld door de rijkswacht. Dit bij afwezigheid van de bewoners. Wat en hoeveel er juist ontvreemd werd was nog niet geweten. Presentiegeld verhoogd Met de vergoeding voor presentie op kies- of telbureaus zat Aalst duidelijk aan de lage kant. In de jongste gemeenteraads zitting werd dan ook eenparig besloten deze vergoeding aan te passen naar de normen die in de meeste andere gemeen ten gehanteerd worden. Baardegem Festival van Vlaanderen Vandaag vrijdag 9 september te 20.30 u. in de Sint-Margare- takerk optreden van het Aalsters zangkoor «Cantate Domine» o.l.v. E.H. Michaël Ghijs. Erembodegem Met Ziekenzorg-Erembodegem naar Bokrijk Op zondag 11 september wordt in ons land (en Nederland) de Nationale Ziekendag gehouden. De Nationale Ziekendag is een integratiedag, met wederzijde aandacht tussen zieken en gezonden. Een dag voor iedereen. Zo wordt iedere gezonde uitgenodigd om zieke medemensen, familieleden, kollega's op het werk. buren en vrienden echt te betrekken in zijn leven Iedere zieke wordt gevraagd om vanuit zijn beleving, zijn ziekte-ervaring een steun te bieden aan gezonden bij verlies, pijn en ontreddering, leder jaar wordt deze oproep tot weder zijdse aandacht vertaald in een thema. Dit jaar wordt dit «Samen... véél gezonder» Dit jaar wordt deze Nationale Ziekendag extra benadrukt door de medewerking van Vakan tiegenoegens (in 1988 vijftig jaar jong!). Onder de slogan «Ziek en Gezond, samen de gemeente rond» streven Zieken zorg en Vakantiegenoegens naar meer integratie via wande lingen. rondritten, bezoek... In Erembodegem brengt de Nationale Ziekendag de zieken en gezonden tot bezinning in een Eucharistieviering op zaterdag 10 september om 18 uur in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, Naar Oostakker voor de 55ste rozenkransbedevaart op zon dag 25 september. Vertrek te 9 u. Prijs 250 fr. Inschrijven Auwelaert-Dierickx, Hoogstraat 93. Tel. 052/35.02.08, liefst na 16 u. Herdersem Najaar van Hellas Op vrijdag 16 september in het parochiaal centrum, Grote Baan, diavoorstelling «Najaar van Hellas» «Met Anton van Wilderode kijken naar Griekenland». Dit als opening van het 49e werkjaar van de Davidsfondsafdeling Herdersem. De fotografie en montage van de diavoorstelling is van Hugo Boon, Roger De Witte en E.H. Herman Bosteels. Een gedeelte van het belangrijkste poëtisch werk van Anton Van Wilderode «Najaar van Hellas», eerste uitgave in 1947, werd in deze diamontage verwerkt. Op een verbluffende wijze zijn de makers erin geslaagd het woord van de dichter te binden met beelden van het oude Griekenland en de Griekse tempeldomeinen in Zuid-ltalië en Sicilië. De muziKale aanpassing is van Fernand Van Durme en de geluidstechniek van Piet Velghe. De gedichten worden gezegd door Kris IJzerbijt en Jef Demedts. Meldert Geloofsgesprekken Nieuwe Evangelisatie in KC Affligem Aangemoedigd door het succes van de eerste reeks 1987- 1988, zullen wij in het nieuwe werkjaar 1988-1989 een tweede reeks Geloofsgesprekken organiseren, onder het algemeen lema: «Het Geloof Vieren». September Algemene inleiding: het vieren van ons geloof in woord en teken in het gezin en in de gemeenschap van de parochie. oktober De sacramenten als hoogtepunten van het vieren van ons geloof. november: De initiatiesacramenten doopsel en vormsel december: Het sacrament van de boetvaardigheid en de niet- sacramentele boetevieringen, het sacrament van de zieken zalving. januari: Het sacrament van het huwelijk en het kristelijk gezinsleven. februari: Het sacrament van de wijding en een korte uitweiding over het kloosterleven. maart: De Heilige Eucharistie: wezenskenmerken van hét sacrament bij uitstek. april: Vormgeving en viering van de H. Eucharistie. De avonden gaan door telkens op de tweede maandag. Openingsweekend Netwerk Vrijdag 9 september te 20.30 u. Vredefeesten in Sint-Niklaas. Oostvlaamse reuzen maakten hun opwachting (Iv) Aalst. De keizershallen wordt voorzien van een buitenbedekking in een mooie blauwe kleur. Het geheel krijgt daardoor een heel wat fraaier uitzicht (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 12