B Duimen Slakkenwandeling in Vlassenbroek Belle Bridgeclub met tornooi Vlaamse Federatie Gehandicapten in Dendermonde op bezoek ekspres De Voorpost Informatie-avond over aids in Dendermonde wekeujks 16 - 9.9.1988 - De Voorpost Voor vele mensen vieze beestjes of ongedierte uit de groententuin. Wie er meer wil over weten kan zondag 11 september mee- stappen met de slakken- wandeling in Vlassen broek. Mare en Dirk Keppens, medewerkers van het Cen trum voor Natuureducatie (CVN) van de Regio Den dermonde. onderzoeken sinds 1985 de aanwezig heid van slakken in hun streek. Hun hobby is in middels uitgegroeid tot een wetenschappelijke studie in het kader van het European Invertebrate Survey in samenwerking met het Koninklijk Bel gisch Instituut voor Na tuurwetenschappen in Brussel. In België zijn nog 131 ver schillende soorten slakken bekend. Mare en Dirk Keppens vonden in het Dendermondse reeds 69 soorten waarvan 36 land slakken en 33 zoetwater slakken. Sommigen wor den zeer zeldzaam. Het blijft dan ook niet bij on derzoek alleen. Zoals zo vele dieren en planten worden slakken bedreigd door menselijke invloeden zodat bescherming nood zakelijk is. Onder impuls van Mare en Dirk Kep pens heeft het Cg, pitrus en kattestaart. Reeds twee jaar maaien de natuurgid- sen het aanpalende gras land rond het moerasje om de groei te bevorderen van weinig algemene planten zoals moerasspirea, wede rik, egelskop, watermunt en glidkruid. Mare en Dirk Keppens be perken zich niet tot dit moerasje. Hun onderzoek gebeurt in tuinen, wegber men, beken, vijvers. Inventarissen worden op gemaakt van de slakken in natuurreservaten zoals het groot Schoor in Grember- gen, de Cramp en het Sint- Amandsschoor in Moerze- ke en de Schorren in Vlas senbroek. Zondag kan men kennis maken met hun werk en vooral de slakken tijdens een natuurwandeling. Be langstellenden worden verwacht aan de kerk van Vlassenbroek op zondag 11 september om 14.30 u. Het wordt een slakken- gangetje want voor deze diertjes moet men de tijd nemen. Men kan er dan kennisma ken met het werk van het CVN-regio Dendermon- de. Sinds 1986 organiseert deze werkgroep van na- tuurgidsen geleide wande lingen. Hun werkterrein omvat de gemeenten Ber- lare, Buggenhout, Den- dermonde, Hamme, Leb be ke en Zele. Zoals bij elke wandeling van het CVN is iedereen welkom. De deelname is gratis. Alle verdere inlichtingen over deze slakkenwande- ling in Vlassenbroek en de werking van de natuurgid- senvereniging zijn ver krijgbaar bij de verant woordelijke op het tele foonnummer 052- 21.53.87. In september zijn nog 2 wandelingen geprogram meerd. Op zondag25 sep tember kan men deelne men aan een wandeling in Buggenhoutbos (vertrek om 9.30 u. aan de Boska- pel). Een wandeling rond de Oude Denderloop in Dendermonde (verzame len aan het Sasken-Begijn- hoflaan óm 14.30 uur) wordt geleid op zaterdag 24 september. In oktober staan 4 natuur wandelingen op het pro gramma. Op zondag 2 ok tober kan men kiezen tus sen een wandeling in de Vlassenbroekpolder (ver trek om 14 u. aan de kerk) en een wandeling in Berla- re broek (vertrek om 14 u. aan de kerk van Berlare). Op zondag 23 oktober kan worden gekozen tussen een parkwandeling en een schorrewandeling. Om 14.30 u. begint een wande ling aan de Brusselse Poort in Dendermonde. Eveneens om 14.30 u. wordt verzameld aan de kerk van Kastel. Deze laatste wandeling is niet alleen een natuurwande ling met een bezoek aan het Sint-Amandsschoor. Aan de hand van oude kaarten en het tegenwoor dige dijkenpatroon krijgt men een beeld van het ontstaan van de broeken en schorren in Moerzeke en Kastel. Al deze wandelingen staan open voor belangstellende en zijn kosteloos. Ofschoon er al zoveel is verteld over aids, toch blij ven er rond deze vreselijke ziekte nog een heleboel vraagtekens. Daarom or- ganizeert de Stedelijke Gezinsraad van Dender monde op dinsdag 13 sep tember om 20 u. in de Aymonzaal van het stad huis te Dendermonde een info-avond rond Aids. Sprekers op deze avond zijn mevrouw E. Van Dijck die de aanwezigen zal verwelkomen, schepen Thérèse Van Gucht die het stedelijk gezondheids beleid zal toelichten, prof. dr. Med. J. Desmyter die het verschijnsel aids zal behandelen en een slottoe spraak door burgemeester Dierick. Voor de muzikale omlijsting heeft men een beroep gedaan op Leen Persijn. Aan deze info-avond ver lenen de Vereniging Huis artsen van de Medische Eenheidskring Dender monde en de Rode Kruis afdeling van Dendermon de hun medewerking. Dendermonde. Even nadenken en dan zien hoe we dit spel gaan aanpakken (foto Piet Hermans) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 1 september: 1. echtpaar Robbroeckx; 2. Magda Weymans en Werner Cornelis; 3. Hildegarde Van Driessche en Jan Godaert; 4. Magda Secretin en Paul Van Damme en 5. echtpaar De Saeger. Op maandag 3 oktober start een bridgekursus in lokaal «De Drie Klokken» aan de Van Langenhove straat 1 te Sint-Gillis. Meer inlichtingen kan men bekomen bij P. Van Damme (052/21.45.23) en M. Weymans (052/21.33.53). Om en bij de 150 leden van de Vlaamse Federatie van Gehandicapten brach ten zaterdag een uitge breid bezoek aan Dender monde. De afdeling Schel de- en Waasland, die se dert kort haar zetel in Dendermonde heeft ge vestigd, was een dag lang de gastheer. De deelne mers aan deze ontmoe tingsdag, die elk jaar op een andere plaats wordt HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700 000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. gehouden, kwamen bijeen in het stadhuis waar het middagmaal werd geno men om vervolgens aan te zetten voor een wandel zoektocht doorheen de stad. Na afloop werd een feestje gebouwd in de mooie Ros Beiaardzaal waar de decibels ruim bo ven het gemiddelde ste gen. Maar dat deerde de jongeren in geen geval. Zij maakten er een leuke avond van en die werd besloten met de grote be lofte elkaar spoedig weer te zien. Het is de eerste keer dat de Vlaamse Federatie van Gehandicapten Dender monde als vergaderplaats uitkiest. Deze interfedera le samenkomst is een van de vele aktiviteiten van de Federatie die zich ener zijds tot doel stelt voor de jongeren naast de nodige ontspanning ook voor de noodzakelijke vorming te zorgen. Voor de volwasse nen worden er geregeld sportaktiviteiten opgezet. Met de gemeenteraadsver kiezingen in het vooruit zicht wil men een aktie opzetten rond de toegan kelijkheid van openbare gebouwen en vooral in de komende jaren nagaan in hoeverre men de gedane verkiezingsbeloften ter za ke is nagekomen. Boven dien werd onlangs gestart met een oppascentrale voor jongeren tussen de 12 en 35 jaar, een initiatief dat heel wat bijval kent. Zaterdagavond had in het lokaal De Drie Klokken te Sint-Gillis het bridgetor- nooi plaats van «Belle Bridgeclub». Heel wat ta fels waren bezet. De uitslagen: 1. Ghilsiane De Boeck en Jos Nijs, 2. Paul Van Damme en Hu- bert De Troch, 3. Marieit- te Vander Plas en Magda Weymans, 4. Jaak Van Der Straten en Raymond Clarisse, 5. Hennie Pollijn en Georges Stas, 6. Bert De Caestecker en Jan Go daert, 7. André De Saeger en Werner Cornelis, 8. Jo- zefa Moens en Huguette Van Cauwenberghe, 9. Jan en Cike Van Den Broeck en Jo Christiaens en Armand Genbrugge, 11. Mare Christiaens en Jan Van Wesemael, 12. Lucienne De Visscher en Mare Hogmans, 13. Karei en Karl Van Overloop, 14. Nadine Brion en Paul Ver- lie, 15. het echtpaar San ders, 16. Mimi Van Wese mael en Dirk B., 17. het echtpaar Henry Van De Velde, 18. Marie-Jeanne Van Gestel en Mare Ver- eecken, 19. Hildegarde Van Driessche en Nelly Van Den Abbeele en 20. Monique Buydts en Jan Ravijts. Nieuwe kursus Belle Bridgeclub start eer lang ook met een bridge kursus, systeem «acol». De kursus omvat twee reeksen van 10 lessen. Naast een les theorie, wordt er onder begelei ding van een leraar ook gespeeld over 8 giften. De eerste reeks begint op 3 oktober om 20 u. in het lokaal van Belle Bridge club De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1, te Sint-Gillis. Verder elke maandag tot 5 december. De tweede reeks behan delt dan meer de proble men van volgebieden en tussengebieden. Er wor den dan ook enkele bied- konventies besproken. Deze reeks is een aanvul ling van de eerste reeks. Voor meer informatie over de kursus kan men steeds terecht bij Paul Van Damme, Breestraat 107, te 9330 Sint-Gillis-Den- dermonde (052-21.45.23). De kursus kost 1.000 fr. (handleiding inbegrepen). Dendermonde. Bridgetornooi. Vooral niet in je kaarten laten kijken (foto Piel Hermans) Van 17 september tot 9 okto ber organizeert de Krediet bank met de medewerking van het stadsbestuur van Gent en het Noordstarfonds in het «Toreken» het ontmoetings centrum van de bank op de Vrijdagmarkt te Gent een tentoonstelling «Karei De Bondt» ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de geboorte van deze kunst schilder. Dendermonde. Klaar voor de wandelzoektocht doorheen de stad (foto Piet Hermans) Dendermonde. Het feest werd begonnen met een gezellige maaltijd in het stadhuis (foto Piet Hermans) Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie; M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij d Verantwoordelijke uitgever D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 8140 Zele Telex 25765 Niet winnen, maar deelnemen is belangrijk. Toch lonken de medailles naar alle atleten. Ook de onze. En terecht TV-EKSPRES stelt met trots onze kanshebbers in Seoel voor. CHINEES ETEN... EXOTISCH EN GEZELLIG en helemaal niet zo moeilijk als je maar de juiste kruiden gebruikt. Doping, die oude plaag... Volgens een recente schatting gebruiken de helft van alle atleten stimulerende middelen. Een groeiende plaag, maar hoe gaat de sportwereld ze te lijf Haat, liefde en... kunstzaken Michel Follet interviewt Regtne Clauwaert. TE WINNEN TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voor de radio.

De Voorpost | 1988 | | pagina 16