Dendermondse D.Z.O. op startblokken voor nieuw seizoen Winst voor Appels en Vos Reinaert, verlies voor Ago Aalst en Atlantis Lebbeke rugbyclub organiseert 10de internationaal tornooi Frisse bries door Aaisters klubleven De Voorpost - 9.9.1988 - 17 RUGBY SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 ZWEMMEN De Dendermondse Rugbyclub is duidelijk van plan om haar eerste optreden in de eerste nationale afdeling niet onopge merkt voorbij te laten gaan. De voorbereidingen liegen er dan ook niet om. Vorige week kon U hier lezen hoe nationaal vice-kampioen Bosvoorde werd ingepakt. En vorige zondag kwam daar nog een mooie palm bovenop: de Dendermondse Rugbyclub won overtui gend haar eerste wedstrijd in de Franco-Beige Challenge van het Noordfranse St.-Pol-sur-Mer met klinkende 9-22 cijfers. Het 10de Internationaal Rugbytornooi dan, moet de voor bereidingsronde definitief afsluiten, want op 18 september begint het grote werk. D.R.C. ontvangt dan immers Nationaal Kampioen en Bekerwinnaar ASUUB. Meteen een harde test voor het rugby in eerste nationale. Tot op het laatste moment hing de organisatie van dit 10de tornooi overigens aan een zijden draadje. Op zondag 11 september, de dag van het tornooi, moet DRC 1 immers opnieuw in het strijdperk voor de hierbovengenoemde Franco-Beige Challenge, dit keer tegen het gerenommeerde Marcq-en-Baroeul. Een tweede overwinning zou Dender mondse in deze competitie, die gespeeld wordt tussen Belgische eersteklassers en Noordfranse ploegen aangeslo ten by het zgn. Comité des Flandres, een flinke duw in de rug geven. Belangrijk genoeg dus, maar tegelijkertijd een flink obsta kel voor het eigen tornooi. De oplossing lag echter voor de hand. In juli werd onze Denderstede immers een rugbyclub rijker, die onder de vleugels van de DRC in vierde nationale zal opereren. Het is Rugbyclub ALFA, waarvan de naam vele rugbyliefheb- bers wellicht herinnert aan het terziele gegane Alfa R.C., de Dendemondse rugbyploeg die ooit als eerste Vlaamse club een vaste stek in eerste nationale wist te veroveren. Dit Alfa dus, dat heel wat spelers uit het vroegere DRC U herbergt, zal op het tornooi de Dendermondse kleuren verdedigen. Het deelnemersveld in overweging nemend is Alfa bovendien helemaal niet kansloos. Deelnemers aan het tomooi zijn dit jaar immers RC Laakdal, RC Brickx, RC Bosvoorde II, het Nederlandse 't Ovaal Goes, Alfa Dendermonde en.... een verrassing. Al met al toch zeer ervaren rugbyteams die zonder twijfel voor het nodige sportieve spektakel kunnen zorgen. Boven dien wordt de wedstrijd DRC - Marcq-en-Baroeul eveneens in Dendermonde gespeeld, zodat sensatie verzekerrd is. En daar blijft het niet bij. De Dendermondse Rugbyclub, zo fier als een gieter, wist ons te melden dat Dendermonde nu ook een scholierenteam 1 (12-15) rijk is. Deze stoere knapen spelen eveneens op zondag 11 september hun eerste wedstrijd, tegen hun Bosvoordse leeftijdsgenoten. Een buitenkansje voor alle jongeren die met deze mooie sport, die in onze streken week na week aan populariteit schijnt te winnen, kennis willen maken. Het belooft zondag dus een mooie rugbydag te worden in Dendermonde. Bovendien zorgt de Dendermondse Rugbyclub ervoor dat het de bezoekers van het tomooi aan niets ontbreekt: in open noodweertenten zyn alle voorzieningen getroffen om de inwendige mens te versterken. Een absolute aanrader voor het ganse gezin ma.w. dit tomooi, dat zoals reeds aangehaald doorgaat op zondag 11 september a.s. op de terreinen van het Sportcomplex Petrus Verhelst, Van Langenhovestraat te St.-Gillis-Den- dermonde. Zoals steeds is de toegang gratis, en het programma ziet er alsvolgt uit: 11.00 u.: voorrondes internationaal tomooi (start) 12.00 u.: scholierenwedstrijd 13.30 u.: kleine finale tornooi 14.30 u.: FINALE internationaal tornooi 15.30 u.: Dendermondse Rugbyclub - Marcq-en-Baroeul Kris Van Damme De vakantie zit er weer op en iedereen wordt fris en monter terug verwacht om het nieuwe seizoen met verse krachten aan te pakken. Het zou echter verkeerd zijn te veronderstel len dat onze zwemmers al die tijd in ledigheid hebben door gebracht. Acht onder hen na men in augustus deel aan de nationale jeugdkampioen schappen en het grote werk werd er niet uit de weg ge gaan; alles bij mekaar werd voor 29 wedstrijden inge schreven. Akkoord, wereldschokkende resultaten zijn er niet ge weest, maar de meesten van de deelnemers hebben hun beste tijden geëvenaard of zelfs verbeterd en voor dege nen die hun debuut maakten zal het een ongelooflijke erva ring geweest zijn om zich te kunnen meten met de besten van het land. Nogmaals proficiat voor Wen dy Roelandt, Sarah Moens, Steve Claessens, Filip De Boeck, Nathalie Van Hauwe, Mirel Huau, Cindy Philips en Bart Uyttersprot voor hun prachtige prestaties. tot de nationale top-tien in deze specialiteit mogen gere kend worden. Tot zover wat voorbij is. Het nieuwe seizoen staat voor de deur en wordt uiteraard hoop vol tegemoet gezien. Hoofdtrainer Geen nieuw gezicht bij DZO, maar wel in een nieuwe funk- tie, vinden we Sabine Pauwels die de taak van hoofdtrainer op zich heeft genomen. Zelf was zij enkele jaren terug een suksesvolle zwemmer die meerdere nationale titels en rekords op haar naam heeft staan en voor ons land ook deelnam aan de Europese kampioenschappen en de Olympische Spelen. Haar be kwaamheden zijn dan ook buiten kijf en het palmares dat zij kan voorleggen zal zelfs de grootste scepticus overtuigen. Geruggesteund door haar rijke ervaring zal zij de jonge talenten in de juiste baan naar het sukses leiden. De degelijkheid van het trai nerskorps, de meesten be schikken over een trainersdi ploma, uitgereikt door Bloso, renlange ervaring zowel in binnen- als in buitenland. Af gezien van deze sportieve be geleiding heeft de klub ook oog voor de medische begelei ding van haar wedstrijdzwem mers. Met de medewerking van het Hoger Instituut voor Lichamelijke Opvoeding en Kinesitherapie van de VUB worden er geregeld testen uit gevoerd, waarbij de specifie ke mogelijkheden van elke sportbeoefenaar tot uiting ko men. Professionele aanpak is hier dus geen ijdel begrip. Afdelingen Voor een sport zoals het zwemmen is het van het aller grootste belang om er zo jong mogelijk mee te beginnen. De Dendermondse zwemvereni ging telt dan ook verschillen de afdelingen, te beginnen met de allerjongsten, die in de zwemschool de basistechnie ken van het zwemmen aanle ren, nadat ze hun eerste ken nismaking met het water heb ben beleefd. Aan deze afde ling wordt veel aandacht be steed. Leren zwemmen is im mers een belangrijke stap voor die kleintjes en daaren boven is de regelmatige aan voer van jonge krachten een must voor het voortbestaan en de leefbaarheid van een sportvereniging. Vervolgens gaat men over naar de jeugd afdeling, waar de zwemtech- niek verder wordt bijge schaafd en geperfektioneerd en de fysische konditie wordt aangescherpt door aangepaste oefeningen en trainings schema's. Van deze afdeling maakt ook de kompetitiegroep deel uit. Tot deze elite te mogen beho ren kan voor velen een be trachting zijn, maar het is geenszins een verplichting. Degenen die het zwemmen uitsluitend als rekreatie willen beoefenen zijn uiteraard eveneens van harte welkom, de gezonde en evenwichtige fysieke ontplooiing blijft het hoofddoel. Trainingen De trainingen van de verschil lende afdelingen hebben plaats in het Olympos-zwem- bad de dinsdag en de woens dag, telkens van 17 tot 18 uur en de zaterdag van 20 tot 21 uur. Tijdens die trainingsuren kan iedereen vrijblijvend eens ko men meedoen bij wijze van kennismaking vooraleer over een eventuele aansluiting te beslissen. Het lidgeld bedraagt 1.000 fr. voor het eerste jaar en vervol gens 600 fr. per jaar. Nu is het afwachten wat het nieuwe seizoen brengen zal. Hopelijk een massa nieuwe leden en de voortzetting van de sportieve suksessen. q.R. KORFBAL Het korfbalseizoen liep voor de klubs uit De Voorpost regio met wisselend sukses van stapel. Eersteklasser Appels en vierdeklasser Vos Reinaert St.-Niklaas haal den de eerste (twee) punten binnen, maar zowel Ago Aalst als Atlantis Lebbeke werden met overtuigende cyfers verslagen. De beide nieuwkomers in vierde klasse hebben aan den lyve ondervonden dat willen ze niet verzuipen, ze zullen moeten knokken voor elk puntje. En dat meer dan dit in bevordering het geval was, niemand zich koncentratie- verlies kan permitteren. Zwemmen. Sabine Pauwels, opvolgster van Roland Waumans bij DZO. (foto p. hermans) Wie ook niet uit het oog mo gen verloren worden zijn onze cracks op de lange afstand, Marnick De Paepe en Stefaan Verbruggen. Om al hun door tochten van begin tot einde te volgen moet men er de blaren op de voeten maar bijnemen, want zij hebben al heelwat kilometers afgemaald. Precie ze uitslagen zeggen niet zo veel over dit soort wedstrij den maar uit goede bron kon den we toch vernemen dat ze is echter niet de enige voor waarde tot het behalen van suksessen. Het zijn tenslotte de zwemmers die het moeten waarmaken, maar een bekwa me begeleiding is al een stap in de goede richting. DZO is een klub die zich daarvan ter dege bewust is en er dan ook werk vap maakt. De trainingsmethoden die er gevolgd worden hebben hun deugdelijkheid reeds lang be wezen en steunen op een ja- KC Appels: overwinning zon der problemen tegen Deurne (9-6) Eersteklasser KC Appels kreeg vorige zondagnamiddag Deurne op bezoek, de klub die tijdens het vorige seizoen een gelijk eindtotaal achter haar naam kreeg als de thuis ploeg. Appels internationale Anne Schuddinck over de wed strijd: «Tevredenheid alom in de schoot van de klub na deze overwinning. Vooral ook om dat we met onze voorberei ding, in vergelijking met o.a. vorig jaar, nog niet zo ver gevorderd waren. Verdedi gend kwamen we goed uit de verf, in de aanval ontbrak nog de rust. We stormden al te onstuimig op de korf af, zodat we niet alle gekreëerde kan sen konden verzilveren. Toch was de algemene indruk na de wedstrijd positief. Ook de trainer was enorm tevreden. Kunnen we binnen afzienbare tijd over nieuwkomer Winnie Janssens beschikken en reku- pereren we De Wilde, kunnen we de toekomst rooskleurig tegemoet zien». Appels liep in deze thuiswed strijd tegen Deurne uit tot 4- 1, maar bij de rust waren de Antwerpenaars teruggekeerd tot 4-3. Na de pauze liep de thuisploeg uit tot 74, Deurne kende toen nog een herop flakkering (7-6), maar moest uiteindelijk met 9-6 de dui men leggen. De Appelse korvenmakers: Dirk Van Royen (3): twee strafworpen, één doorloper. Dirk Duym (2): een straf- worp, één afstandsworp, Wim De Wilde (2), Anne Schud dinck (1) en Veronique De Paepe (1). Zondag gaat Appels op be zoek bij Minerva, klub die onlangs uit tweedeklasse pro moveerde. Zij die dachten dat E.V. Aalst, na een financieel zware «ziekte», in zak en as zou zitten moeten duidelijk hun mening herzien. Met Et. Van Eyghem als kersverse voorzit ter en het trainersduo M. Wellekens-Steeman aan het bewind, krijgt de club nieuwe zuurstof toegemeten zodat de vooruitzichten voor het sei zoen 1988-1989 echt hoopge vend zijn. Het is inderdaad opvallend hoe de spelers positief reage- 1 ren op de gewijzigde situatie Bij Eendracht heerst er op nieuw een opgewekte sfeer, de spelers zijn duidelijk ge motiveerd en dit is duidelijk Handbal. Mare Wellekens te merken aan de inzet waar- en J. Steeman, het trainer- mee er getraind wordt tijdens duo van E.V. Aalst, (arch.) de voorbereidingsperiode. SlACI* Het verdwijnen van Moens en Brixhe tijdens de transferpe riode is duidelijk goed ver teerd. Met J. Mertens als titu laris-doelman werd het kee persprobleem opgelost en het ziet er naar uit dat W. Bomon de ontbrekende trefkracht uit de tweede lijn kan oplossen. R. Bayens, terug van wegge weest, lijkt aan maturiteit te hebben gewonnen en de snel le De Ketelbutter heeft zijn plannen betreffende een over gang naar lc klasser Kortrijk opgeborgen. Maar ook de an dere spelers zijn van plan er dit seizoen iets goed van te maken. Nu hardwerper Brix he er niet meer bij is wil Eendracht opnieuw uitpak ken met zijn collectief sterk spelpatroon dat gebaseerd is op snelheid van uitvoering en gezonde agressie in verdedi ging. Het is duidelijk dat men bij Aalst nog lang niet heefg gekapituleerd. Integendeel, men is van plan er dit seizoen als «underdog» iets goed van te maken. De titel wordt niet direkt geviseerd, bij Aalst noemt men Ajax Lebbeke hiervoor als grote favoriet, maar dat Eendracht zijn huid duur zal verkopen staat vast. Dit bleek ook al duidelijk in de intensieve voorbereidings- kampagne tijdens de maand augustus. Tijdens de diverse oefenpartijen kwam tot uiting dat de defensie het veel beter doet dan in het verleden. Aalst incasseert weinig tegen doelpunten en al is het een feit dat scoren, vooral uit de HANDBAL tweede lijn, niet zo vlot loopt hij Aalst gelooft men er sterk in dat ook dit probleem wordt opgelost. De uitslagen liegen er niet om. Er werd vrij vlot gewonnen van Uilenspiegel en in Izegem won Aalst met voor zichzelf sprekende 14-22 cijfers na een bijzonder vlotte wedstrijd. Tijdens de week end-stage in Knokke werd er weliswaar van Tongeren ver loren met 12-7 maar als men weet dat Eendracht slechts onderuit ging tijdens het laat ste kwartier 7-7. na 45' en men ook de oorzaak kent van dit moeilijk wedstrijdeinde was ook deze oefenpartij po sitief te noemen. Zaterdag volgde dan een 14-16 zege in het Franse St. Paul sur Min 6-9 aan de rust en over de prestatie door was men bij zonder tevreden bij Een dracht. Vooraleer de kompe titie te starten met de wed strijd tegen ex-eersteklasser Jemeppe komen nog oefen wedstrijden tegen Robuco Buggenhout op 6 september, speelt men de tweede ronde van de Beker van België te gen Zandvliet of Brasschaat op 10 september en gaat men naar Avanti Buggenhout op 12 september. De frisse bries die door de Aalsterse rangen waait maakt duidelijk dat men bij E.V. Aalst zeker niet denkt aan kapituleren, in tegendeel.. EVA Vos Reinaert: meer overtui gend kan het niet (15-4) Vierdeklasser Vos Reinaert St.-Niklaas zette zijn titelam- bities van bij de eerste kom petitiewedstrijd dik in de verf. De klub won haar thuiswed strijd met Olympia Ander- lecht als tegenstander met overtuigende 154 cijfers. Frank De Waele, ex-speler van tweedeklasser Neerlandia Gent, was er meteen aan zijn eerste wedstrijd met zijn nieu we ploeg toe. Zijn indrukken: «De wedstrijd kwam nogal moeilijk op gang> De skore bleef kwasi een half uur op een 1-1 stand hangen, maar toen slaagden we erin een kloof van twee punten te slaan en vanaf dat moment was het hek van de dam en stevenden we op een overtui gende zege af. Tevreden? Vanzelfsprekend. We speel den immers zeer sterk, zowel in de aanval als in de verdedi ging. Skuorden voor Vos Reinaert: Evert De Witte (3), Frank De Waele (3), Alex Van Hove (3), Tom Duymelinck (2), Fi lip De Witte (2), An De Witte (1) en Els Van Looy (1). Zondag gaat Vos Reinaert op bezoek bij Rapid Eeklo. Ago Aalst: een 2-15 thuisne derlaag Het pasgepromoveerde Ago Aalst kreeg vorige zondag in het Osbroekstadion een zwa re nederlaag te slikken. Joki versloeg de thuisploeg met sprekende 2-15 cijfers. Voorzitter-speler Steven Daelman: «De voorspelling dat de nieuwkomers het in vierde klasse allesbehalve makkelijk zullen hebben, is bewaarheid. Kijk er hun uit slagen maar eens op na. Hoe wel eigenlijk niet de sterkte van Joki, maar de zwakte van Aalst het verschil maakte. Onvoorstelbaar hoeveel bal verlies we hebben geleden in gevolge het geven van slechte passes. Joki leed ook wel aan die ziekte, maar dan in veel •mindere mate. De oorzaken? Het gebrek aan training. De aanwezigheid op training is miniem te noemen. We zijn echter allen pure amateurs, bij wie gezin en werksituatie primeren op de sportbeoefe ning». Bij de rust van de wedstrijd hadden de bezoekers reeds een 0-6 voorsprong opge bouwd. In de tweede helft skoorde Jan De Roeck twee maal voor Aalst. Zondag gaat Ago op bezoek bij Atlantis Lebbeke. Gehan- dikapt, aldus nog voorzitter Steven Daelman. vermits twee van onze betere spelers, o.a. Jan De Roeck, met va kantie zijn. Laten we dus ho pen een gelijkspel te kunnen afdwingen. Atlantis Lebbeke: een 12-5 ne derlaag Ook op het veld van Erika 's- Gravenwezel werd de wed strijd, vooral dan van de kant van de Lebbeekse dames en heren, vaak ontsierd door slechte passes waaruit meestal balverlies resulteerde. De wedstrijd begon voor At lantis nochtans veelbelovend: de Lebbekenaars kreëerden een tweetal skorekansen, maar verzuimden die te ver zilveren. Bij de rust kon met een 64 stand de wedstrijd nog alle kanten uit, maar wie hoopte dat het jonge Leb beekse geweld de oudere Eri- ka-spelers fysiek zou over donderen, had verkeerd ge gokt. Lebbeke zag integen deel de kloof steeds maar gro ter worden en tot een vuist te maken bleek de ploeg niet in staat. Eindstand: 12-5. Skoorden voor Atlantis Leb beke: Sandra Van Rossem (doorloper). Marijke Dierick (afstandsworp). Steven Cal- laert (strafworp), Piet Maes- schalck (afstandsworp), Cin dy De Volder (afstandsworp). Trainer-coach Damien De Rouck was na de wedstrijd ontgoocheld: «Van de slordig heden waarvan de spelers hier vandaag getuigenis aflegden, had ik geen vermoeden. Tij dens de oefenwedstrijd tegen het reserveteam van Appels liep het heel wat vlotter. De ervaring heett het in deze wedstrijd van vandaag duide lijk gehaald. Voeg daarbij dat we ook kwa gestalte gehandi- kapt waren, wat het opvangen van de bal bij de korf betreft kwamen we in sommige vak ken onvoldoende aan onze trekken. Ook de durf ont breekt nog bij sommige spe lers. In de thuiswedstrijd te gen Ago Aalst moeien we overduidelijk uit een ander vaatje tappen». Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1988 | | pagina 17