Wedstrijd met twee gezichten Erwin Palmers: «Het tikkeltje geluk ontbrak» Geel en blauw krijgt niet waar het recht op had Moortgat, draaischrijf van E. Aalst E. Aalst Met Raes in de aanval Voetbaluitslagen 18 - 9.9.1988 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Het bestuur van de Aalsterse supportersklub Eendracht Vooruit» (da) Ned Bulatovic, die na de overwinning tegen Geel zijn glimlach heeft teruggevonden, is er zich van bewust dat zijn poulains een zware wedstrijd wacht tegen RC Jet zondag a.s.. «Jet pas terug uit eerste nationale is samenge steld uit een stel ervaren spelers, die ieder foutje in de verdediging van de tegenstander onverbiddellijk weet uit te buiten. Het wordt dus oppassen geblazen in de eigen verdedigingszone en vooral geconcentreerd te blijven. Voor eigen publiek moet er gewonnen worden. Er is geen ander alternatief en derhalve vraag ik van de spelers de volle inzet» aldus Bulatovic. In ieder geval ziet Bulatovic zich voor enkele problemen geplaatst. De Maere is onbeschikbaar en kon in de loop v.d. week niet volop trainen. Ook het aantreden van René Peeters is uiterst twijfelachtig. Die sukkelt al enige weken met serieuze klachten over zijn buikspieren. Volgens de jongste berichten zal hij maandag a.s. te Antwerpen een heelkundige bewerking ondergaan. Er wordt veronder steld dat hij voor minstens 3 maanden buiten strijd is. René Peeters zou toch nog wel even de wedstrijd tegen RC Jet willen meenemen, maar de eigen medische staf is daartegen gekant. N'delewa is wel speelgerechtigd. Of Ned Bulatovic, die blijkbaar niet al te zeer houdt van voetballende Afrikanen een gevolg van zijn financiële kater in Gabon? hem in de kern zal droppen, blijft een groot vraagteken. André Raes van zijn kant is blijkbaar verlost van zijn bilkwetsuur. Hij traint volop mee en tijdens een oefen wedstrijd te Lombeek liet hij een frisse indruk na. Hoogstwaarschijnlijk zal hij samen met De Cremer de opdracht krijgen om de Brusselse verdediging op snelheid te nemen. (A. Block) Geel 0 - E. Aalst 1 Lokeren-Club Brugge is tradi tioneel één van de hoogtepun ten van het seizoen op Dak- nam. Veel toeschouwers - hoewel lichtjes beneden de verwachtingen, zo'n 10.000- en het zachte weertje, zorg den voor een ideale omkade ring van dit voetbalfestijn. De eerste helft stond volledig in het teken van de blauw zwarte supprematie. Na acht minuten al stonden de Brug gelingen reeds op voorsprong: een knullig misverstand tus sen Patrick Naudts en keeper Danny D'Hondt, die beiden naast de bal trapten, was er de oorzaak van dat goaltjesdief Brylle op zijn typische oppor tunistische manier kon sco ren. Na dit doelpunt zat Club na tuurlijk op rozen en kon het vrijuit voetballen, om aldus de Lokerse defensie onder vuur te nemen. De Gryse - dé man van de eerste speelheift - dirigeerde de Brugse aanvals golven die met een ontstellen de snelheid op keeper D'Hondt afrolden. Daarnaast werden de Lokerse aanvallers Etim en De Roover volledig lamgelegd door hun bewa kers, Mamadou en Kimoni. De match leek een vroege dood te sterven toen op de 22' minuut Dimitri M'Buyu, op aangeven van De Gryse, bin nenkopte. 0-2 dus en Anthue- nis achtte de tijd rijp een paar vervangingen door te voeren. In de 28' minuut kwam Sam son in het veld voor De Roo ver, tien minuten later werd Naudts eruitgehaald voor Pal mers. Toch moest Lokeren zich voor rusten nog erg in spannen om de gaten achterin zo klein mogelijk te houden. Na 45 minuten leek het erop dat Brugge met de volle buit naar huis zou gaan. In hoeverre een kwartiertje pauze kan zorgen voor een ware revolutie op het veld, bleek na de rust. De verbijs terde Daknam-supporters, die reeds alle hoop hadden opgegeven, keken hoe hun ploeg de touwtjes stevig in handen nam. Na amper vijf minuten spelen in die tweede helft begon Samson aan een solo-aktie, gevolgd door een schot dat nogal ongelukkig door Plovie in eigen doel werd gedevieerd. Na de Lo kerse blunder in de eerste helft (die Brugge toen uit de startblokken had geholpen) was het nu een Brugse blun der die alle duivels bij de trikolores deed ontbinden. Vooral Samson ontpopte zich als een ware nachtmerrie voor de Brugse achterhoede en dan vooral voor zijn direkte bela ger Mamadou. De grote druk die Lokeren ontwikkelde ver taalde zich echter niet in doel punten. Samsom kopte schit terend op doel, maar de bal ging net naast. Even later ging diezelfde Samson er weer vandoor, bediende zijn land genoot en mede-Olympiër Etim, maar deze zag ook zijn poging de mist ingaan. Loke ren bleef komen maar slaagde er niet in om Van De Walle te verslaan. Er waren nog kan sen voor Patrick Versavel en Patrick Van Veirdeghem maar ook deze bleven zonder resultaat, zodat Club (dat in het laatste kwartier nog een paar keer gevaarlijk counter de) met de volle buit naar huis ging. Toch waren de Lokerse aanhangers op Daknam hele maal niet ontevreden. Ze hadden een schitterende wed strijd gezien en Lokeren had bewezen dat het in staat is om gereputeerde tegenstanders het leven zuur te maken. Na de wedstrijd was Henk Houwaert het roerend eend met Aimé Anthuenis toen de ze stelde dat Lokeren zeker een gelijkspel had verdiend. De Lokerse coach vond dat de Bruggelingen zeer goed wegkwamen. Ook legde hij de nadruk op het uitstekende spel van Samson die hij tegen Anderlecht van bij de aftrap zal laten aantreden. Verder sprak hij de hoop uit evenveel kansen te kunnen kreëeren in die volgende sleutelmatch maar er deze keer een paar meer te kunnen omzetten in een doelpunt. In de klassering zakt Lokeren weg naar de 9* plaats wat toch altijd een stuk boven de 16' plaats van vorig seizoen is. Vivian BOGAERT Voetbal. De nieuwkomers van SC Lokeren (ds) Voetbal. Het vernieuwde Sporting Lokeren (foto De Schrijver) Pakweg een dik jaar geleden werd Erwin Palmers (20) bij het degraderende Berchem Sport weggehaald om het trikolore Lokerse shirt aan te trekken. «Het Rooi verliest met Palmers het grootste talent dat het ooit in huis had», hoorden we toen de overgang rond was. De Antwerpenaar kreeg vorig seizoen nog niet zoveel kansen om te tonen wat hij waard was maar daar schijnt met de terugkeer van Aimé Anthuenis naar Daknam verandering in te komen. Tegen Club Brugge mocht Erwin, aan de 38' minuut, in het veld voor Patrick Naudts. Vooral in de tweede helft zette Erwin Palmers een gave prestatie weg. «De eerste vijfenveertig minuten had Lokeren pech. Club kreeg al vroeg in de wedstrijd een doelpunt kado, een opdoffer voor ons team. In de tweede periode dan hebben we toch bewezen dat we wel degelijk wat kunnen, maar toen stonden we al met twee goals in het krijt en dan moetje geluk hebben om terug te komen. Ik vond het trouwens een heel aantrekkelijke wedstrijd voor de toeschouwer, Loke ren kreeg echter geen loon naar werken. Persoonlijk had ik liever een mindere prestatie gezien maar dan met puntcn- winst. Het tikkeltje geluk ontbrak weer om te scoren.» Erwin Palmers was dit seizoen twee keer aan de aftrap, tegen Luik en Lierse. De andere wedstrijden startte hij als invaller. «Trainer Anthuenis wilde tegen Club Brugge de zaken verdedigend aanpakken, logisch eigenlijk. Maar toen ik het veld op mocht heb ik, vooral in de tweede helft, willen bewijzen dat ik een plaatsje in het elftal waard ben.» Vorig seizoen kwam Erwin, zoals gezegd, maar weinig aan de bak. Tegenslag en blessures, luidde het. «Dat was maar gedeeltelijk zo. Van bij het begin van het seizoen tot januari was er van kwetsuren geen sprake. Een feit was wel dat trainer Jansen niet zoveel in my zag. En wanneer je niet het vertrouwen van de trainer geniet, blijf je uiteraard op het achterplan. Je kan daar als speler weinig aan veranderen. Het gevolg was dus dat ik geen deel uitmaakte van de selektie en nadien kwamen dan wel de blessures. Een drietal maanden was ik door allerlei letsels inaktief. Dit seizoen loopt alles prima, de konditie is uitstekend, ik geniet het vertrouwen van de trainer, wordt regelmatig opgesteld en zit boordevol zelfvertrouwen. Bovendien is de sfeer in de spelersgroep optimaal en dat komt het spelpeil ten goede, alleen het scoren ontbreekt nog. Inzet is er voldoende, dat bewezen we trouwens in de wedstrijd tegen Club Brugge. Het komt er nu op aan met diezelfde ingesteldheid verder te werken, vertrouwen te blijven hebben en dan hoeven we zelfs de meest gerenommeerde tegenstander niet met bibberbenen tegemoet te treden. Onze groep heeft wat in zyn mars, dat bewezen we tegen de Westvlamingen. We speelden ze in de tweede helft kom pleet naar huis, of niet soms? Mits wat geluk in de afwerking kunnen we binnenkort onze prestaties zeker omzetten in winstpunten. Ik wil dit seizoen zoveel mogelijk tot de kern behoren en als de kans zich voordoet mij langs mijn beste zyde tonen», besluit een optimistische Erwin Palmers. V.B. Aalst ging niet onverdiend met de volle buit lopen te Geel na een wedstrijd die veel gelijkenis had met de ontmoe ting van vorig seizoen. Aalst kwam vlak vóór de rust op voorsprong. Glenn Geeraerts trapte gemeten een hoek schop vóór het hoofd van Moortgat die de bal kon ver lengen tot bij Droeven, die met het hoofd kon scoren. Dit doelpunt werd fel aangevoch ten door de thuisploeg die mordicus beweerde dat Droe ven zijn hand had gebruikt om de bal in het doel te depo neren. De scheidsrechter had echter geen enkele handbe weging van de man uit Elsene bemerkt en valideerde de treffer. Nu moet gezegd worden dat rond de 10de minuut doelman De Schrijver een kei van De- wallef uit het doelvlak had geranseld en dat die aktie wel licht het keerpunt in de wed strijd had kunnen zijn. Aalst kreeg het uiteraard na de kampwisseling hard te verdu ren. De thuisploeg pakte uit met een enorme druk en trachtte met lange ballen zo snel mogelijk in het Aalsterse doelgebied te geraken. De Eendrachtverdediging kon echter dat geweld goed op vangen zodat in feite Geel te weinig doelkansen kon kre- ëren om nog lanszij te komen. Uit counters kreeg zelfs Droe ven nog de beste kansen, maar bij het afdrukken had de Brusselaar echter minder ge luk. Dé man uit de wedstrijd was opnieuw Godfried Moortgat. pc Westvlaming stak met kop en tegenstander boven alle akteurs uit Hij is momenteel de draaischijf van E. Aalst. Ook doelman De Schrijver, alhoewel hij in de 2de helft minder zwaar werk had op te knappen, alsmede libero Limpens, kunnen op een prima wedstrijd terug blikken. Al bij al werd het geen akademisch vertoon, mede door de speelstijl die door Geel werd geëtaleerd. Volgens oefenmeester Bula tovic is er meer lijn in de ploeg verschenen. De Joego slaaf wacht nu uiteraard met spanning op de terugkeer van de gekwetste Chunga en zal binnen een paar weken weten hoe zwaar de nieuwe aange kochte spitsen nu wel degelijk wegen. (abl) Beveren-Cercle Brugge 2-0. Van Kessel, de Neder landse aanwinst, groeit nog steeds. Ook nu scoorde hij weer. (dw) Racing Genk 1 - SK BeverenO SK Beveren blijft in de pro blemen. Ook na de verplaat sing naar de nieuwe fusie- ploeg Genk kon de ploeg van trainer Desaeyere immers geen puntje toevoegen aan het toch maar geringe totaal. Het lijkt trouwens of de Waaslanders overhoop liggen met Dame Fortuna want ook in Limburg liet de geluksfee Beveren volledig in de steek. Het werd een saaie eerste helft van twee ploegen die de kompetitiestart gemist heb ben. De thuisploeg toonde waar de doelpuntenverhou- ding (één voor en veertien tegen) vandaan kwam en SK Beveren speelde alweer af wachtend. Rene Desaeyere had trouwens zijn mannen het veld opgestuurd met de op dracht één puntje mee naar de Klapperstraat te brengen. Misschien was dat Beveren ook wel gelukt wanneer niet al na acht minuten Julien Lodders, na een zware fout van Farrington, van het veld moest met een ernstige enkel blessure. Desaeyere moest meteen zijn verdediging her timmeren. Dirk Volckerick speelde verdienstelijk maar in de lucht was Beveren zonder Lodders zwaar gehandikapt. Geen pakkend voetbal dus in de eerste vijfenveertig minu ten en de kijkers hadden bij rust meer oor voor de tussen standen elders dan kommen- taar op wat ze niet gezien hadden. Genk wisselde na rust Deraeve voor Gijbeis en dat was misschien wel de goe de zet want de wedstrijd brak langzaam open. Ook Beveren had daar trouwens zijn deel aan en even na rust scoorde Viscaal op inzenden van Kus- to maar het doelpunt werd afgewezen voor uiterst be twistbaar buitenspel. Ondertussen hadden de Lim burgers nog geen gevaar voor het doel van Rosez geschapen en de thuisploeg wist alleen een licht middenveldover- wicht op te eisen. Beveren kwam opnieuw dicht bij het openingsdoelpunt wanneer Van Kessel met een slimme lob de dwarslat liet trillen. Het doelpunt viel ech ter aan de andere kant waar een schot van Torfason, vorig seizoen door Beveren naar Winterslag doorgesast, door Rosez moeizaam werd wegge duwd Farrington trof van dichtbij raak. Beveren werd daarna keurig opgevangen door een geslo ten spelend Genk dat trou wens via Plessers en Janssens nog dicht bij een tweede doel punt kwam. Rosez speelde weer voortreffelijk. In de allerlaatste minuten kwam Beveren nog even drukken maar doelman Gas- percic haalde de verdiende gelijkmaker voor de Waaslan ders uit zijn doel nadat Danny Pfaff hard en precies op doel kopte. Beveren had beter ver diend. Geel en blauw heeft momenteel veel onkans en het is zwaar leergeld dat de jónge ploeg in dit kompetitie- begin moet betalen. Hugo Aerts Beveren-Cercle Brugge 2-0. Een door Pfaff goed georganiseerde defensie remde de vrij schaarse aanvallen van de Bruggelingen, (dw) 1' nationale 2' provinciale A Haasdonk-Sombeke 1-1 SC Lokeren-Club Brugge 1-2 Oostakker-Kemzcke 3-0 Excelsior-St.-Gillis-D. 1-3 RC Genk-SK Beveren 1-0 T. Mclle-Wieze 1-0 H. Vrasene-St.-Gillis-W 1-1 St. Kruis-W.-Kruibeke 1-0 Grcmbcrgen-Klein Laar 1-2 2' nationale Robur-Wippclgcm 3-0 Buggenhout-St.-Pauwels 4-0 Geel-E. Aalst 0-1 Kallo-SLV Zelzate 5-1 Klingc-SK Overmere 1-1 Baasrodc-Mculestede 2-3 3' nationale 3' provinciale D 4' provinciale D St. Niklaas-Oostendc 2-0 Gi jzcgem-Bambrugge 2-1 Edixvcldc-Letterhoutcm 2-2 J. Ledc-FC Roeselare 0-1 Schcllebclle-W, Moorsel 1-0 Vlicrzclt-Erondegem 0-5 Bornem-E Zele 1-1 Scrskamp-Hcldergem 2-0 Mcrc-Woubrechtcgcm 5-1 Charleroi-VW Hammc 2-0 Ercmbodegem-TK Melder! 0-3 Oordegem-Erwetegem 2-1 Aaigem-Doggen 1-1 1' provinciale Hofstadc-Hcrzcle 3-1 4' provinciale G SK Aalst-Lebbcke 3-1 Nieuwcrkerken-Erpe 1-1 S. Moorscl-Oudegem 1-2 FC Dcndcrlceuw-Temse 0-0 R 1 .ebbeke-Opstal 2-0 Mclsele-SV G'bergen 3-0 3' provinciale E Wichelcn-Berlare 4-2 E. Meldcrt-Ertvelde 1-2 Bazcl-Lokcrsc 3-1 Schoonaarde-FC Aalst 3-0 Olsenc-KAVD 0-4 Stekene-Gerda 1-1 Luttcrzelc-Baardcgein 5-2 Appels-Boonwijk Tcrjoden-Opdorp Welle-Herdcrscm 4' provinciale H Waasmunster-Straatje VK Hamme-Verrebrock Sinaai-Daknam 4-4 White Boys-Meerdonk 5-0 Ticlrode-Moerbcke 1-0 Hoogeinde-Eksaardc 1-3 Heikant-Rupclmondc 2-0 Kieldrecht-SK Lokeren 2-0 Lokeren-Club Brugge 1-2

De Voorpost | 1988 | | pagina 18