Geslaagde première voor Sportkring Enkel Moyson op peil Na de rust met tien K.A.V.D. heeft toch goalgetters en een goede doelman VW Hamme gaat ten onder in krachtvoetbal VW Hamme rekent op winst Selekties K.A.V. Dendermonde op zaterdag De Voorpost - 9.9.1988 - 19 VOETBAL Bornem-Zele 1-1. Al kwam Zele eerst op voorsprong in een vrij zwakke eerste helft, nog voor de rust kon Bornem gelijkmaken. Toen Plaetinck uitgesloten werd met twee gele kaarten, kreeg Zele het hard te verduren. Bornem-Eendracht Zele 1-1 Bij het gereputeerde Bornem bereikten de Zeienaars het beoogde doel. Niet verliezen en een punt halen op de eer ste kompetitiedag was voor de tricolores de voornaamste op dracht. Trainer Etienne De Wispelae- re behield uiteindelijk Gunter Van Audenhove in de ploeg en Luk Keppens bankzitter. «Ik heb lang getwijfeld over de definitieve keuze Gunter heb ik in de basis behouden omdat hij behoorlijk presteer de tegen RWDM. Luk van zijn kant kon vorige week voluit trainen. Gezien de aard van zijn kwetsuur vreesde ik dat hij met enige schrik de wedstrijd zou beginnen. Een speler van zijn klasse moet evenwel in staat zijn in korte tijd zijn plaats in het elftal te heroveren». Gesterkt door een mooi kop- baldoelpunt van Gunter Van Auóenhove na een knap uit gespeelde aanval lieten de Ze ienaars een uitstekende eerste helft bewonderen. Langs Van den Broeck en Van Renter- ghem en in slotfaze via Ver- vaet hing er zelfs een tweede treffer in de lucht. Werner De Bruyne kon op het halfuur en tegen het spelbeeld in met een afstandstreffer de score in evenwicht brengen. De twee de helft was amper vijf minu ten oud toen Filip Plaetinck zijn tweede gele kaart inkas- seerde zodat Eendracht met tien verder moest. «Ik heb noodgedwongen Van den Broeck opgeofferd voor Keppens om Plaetinck als voorstopper te vervangen», aldus Etienne De Wispelaere. «Om het punt veilig te stellen was ik genoodzaakt het ge weer van schouder te veran deren. Van toen was het be wust terugplooien en rekenen op de counter. Bornem dat veldoverwicht afdwong kon Jong Lede-Roeselaere 0-1 Lede zou zonder Asselberghs en Van Troos moeten trach ten om beide punten aan huis te houden. Alvast geen ge makkelijke opgave, rekening houdend met de sterkte van de tegenstander. Zo verliep het ook in de eerste helft. Verheuge nam Moyson reeds vlug op de korrel maar geluk kig was laatstgenoemde bij de pinken. Ook Laurent was aartsgevaarlijk en Lede kon enkel dreigen langs Van Cau- ter. Verder was er voor Lede niet veel te rapen. De sterk spelende Moyson zorgde er voor dat de score blank bleef. Ook in de tweede helft bleef Lede het moeilijk hebben. Na een hoekschop wist Van Den Berghe gevaarlijk te zijn. Toen werd Lede gelukkig ge red door de paal en daarna door Gerrit De Winne op de doellijn. Lede voelde het ge vaar en Gollière diende zwaar in de fout te gaan. Voorts bleef Moyson beresterk spe len. Lede wist zo rond een dik uur echt en voor het eerst gevaarlijk te zijn. Op vrij schop bestelde Moortgat de kwieke Meys. De bal scheer de de lat. Even later kwam ook Van Cauter in stelling. De mooie kans werd evenwel verkwanseld. De terechte openingstreffer viel dan toch aan de overzijde. Laurent scoorde sober maar gevat. Het zouden nog 20 moeilijke minuten worden voor Lede. De thuisploeg was niet in staat om de bakens te verzet ten. Het Leedse middenveld was werkelijk onbestaande. De homogeniteit zeer ver zoek, dat kon gezegd worden. Een slechte ouverture dus voor de Ledenaars. Het doelpunt: 70' Laurent, 0- 1. Scheidsrechter: Clerckx. De ploegen: Jong Lede: Moy son, De Hertog, Baten, Moortgat, Gollière, De Win ne, Van Cauter, Van der Stockt, Meys, Corthals (De Vuyst 78'), Eeckhoudt. Roeselare: Vercaempt, Van den Berghe Didier, Mbemba, Debouwer, De Wispelaere, Verheughe, Clinckemaille, Van den Berghe Dirk, Van Mol, Laurent, J.-Yves Van den Berghe. Geel: Gollière, Van Cauter, Van Hal. (G.D.T.) ons echter nooit in de proble men brengen. Eenmaal kwa men we gelukkig weg toen een poging op de staander strandde. Twee minuten voor tijd kreeg Van Renterghem evenwel nog uitzicht op de overwinning. Doelman Van Roy verhinderde dit met een knappe refleks.» «De numerieke minderheid na de rust indachtig ben ik tevreden met het behaalde punt. Onze eerste helft waar in we het spel maakten en de betere ploeg waren heeft aan getoond dat er voldoende ver trouwen heerst bij de spelers. De prestaties gaan crescendo. Wanneer we volgende zondag de punten tegen Francs Bo- rains in huis kunnen houden denk ik dat een goede kompe titiestart tot de mogelijkhe den behoort». (Joost Arens) Voor VW Hamme staat nu zondag de eerste thuiswed strijd in derde op het programma. Na de nederlaag op Charleroi wordt er algemeen op een overwinning gere kend. «We hebben het verlies van vorige zondag besproken, maar veel problemen hebben we er niet over gemaakt», zegt Willy Meersman. «We zullen de enigen niet zijn die op het veld van Charleroi gaan struikelen. Neem van mij aan dat de Walen zich weldra als titelkandidaat zullen manifesteren. Met de komst van Menen moeten we er niet op hopen dat het veel gemakkelijker zal gaan. Ik kan mij trouwens niet voorstellen dat we in deze kompetitie makkelijke opdrach ten te verwerken gaan krijgen. Iedereen is in elk geval bereid om tot het uiterste te gaan en de eerste kompetitie- punten na te streven, aldus de Hamse oefenmeester. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel, De Paepe, Nardus, Geldof, Vermeir, Smet, De Borger, Pirelli, Ledens (Lenaerts, Van der Stock). E.G. Jeugdvoetbal. Préminiem Adriaan Wilquet is een mid denvelder van SK Erembo- degem. Vorige week scoor de hij drie treffers tegen Standaard Wetteren (da) Olsene - KAVD 0-4 De Dendermondse eerstepro- vincialer is op het veld van Olsene Sportief vier keer tot scoren gekomen. Bovendien etaleerde hij een vaardige in druk en vooral in verdediging liet hij zich geen enkele keer op een slippertje betrappen. In de middenlinie kwam hij minder aan bod, maar dat had te maken met de principes van de opponent die de voor keur gaf om vanuit de verde diging onmiddellijk de bal naar voren te zwiepen. In het eerste kwartier kwam paarsblauw tweemaal tot sco ren, De kleurling Kambala werd auteur van de openings treffer en was betrokken in de voorbereiding van het tweede doelpunt. Dat werd door Dirk Van Nieuwenhuyse tot stand gebracht. «Een betere start konden we niet dromen,» zegt sekretaris Fernand Van Den bergh. Nu is het zo dat we ook na die twee doelpunten meester van de situatie bleven. We dwon gen het overwicht af, maar konden dat niet uitdrukken in nog meer doelpunten. De thuisploeg heeft zich geen en kele keer gevaarlijk aange steld. Het was nochtans geen gemakkelijke tegenstander. Vooral omdat zijn opvattin gen niet strookten met onze principes. We verenigen nu éénmaal vaardige voetballers die willen kombineren en vooral vanop het middenveld opbouwend werk willen ver richten. Dat lukt blijkbaar al leen wanneer ook de tegen stander er eenzelfde regel op nahoudt. Kort na de hervat ting werd Dirk Van Nieuwen huyse in de diepte gestuurd maar in de zone van de waar heid onderuitgehaald, wat re sulteerde in een penalty. Een karwei die met goed gevolg door Patrick De Ruyter werd opgeknapt. Later werd Guy De Baere foutief aangevallen toen hij op weg was naar doel. Hij kon overeind blijven en besloot uiteindelijk naast. Ik meen dat indien hij ten val was gekomen, er een tweede straf schop zou gevolgd zijn. In het slot resulteerde een kombinatie tussen Dirk Van Nieuwenhuyse en Patrick De Ruyter in een vierde doel punt. Hoewel het voorbarig is om besluiten te trekken, meen ik dat we flinker gewapend zijn dan vorig seizoen, vervolgt Fernand Van Den Bergh. We kombineren goed en zijn bovendien in staat om offen sief te reageren. Bij K.A.V.D. ontbrak Manu De Coninck wegens een kwet suur. Hugo De Schrijver be zeerde zich in de opwarming. Zijn plaats werd door Mare Van De Perre ingenomen. Hij liet overigens een erg sobere indruk. K.A.V. Dendermonde komt nu zaterdagavond om 19.30 u. op eigen veld uit tegen Mel- dert. Het is de bedoeling om tot eind oktober alle wedstrij den op zaterdagavond te be twisten. Op het verzoek heb ben de meeste ploegen posi tief gereageerd. Alleen Zulta staat weigerig en van St.-Lie- vens-Houtem viel er nog al tijd geen antwoord in de bus. E.G. Eerste provinciale K.A.V. Dendermonde Het was deze week nog onze ker of Hugo De Schrijver tot de groep zou behoren. Voorts was iedereen paraat. De ploeg: Van Meervenne, Moens, Jacobs, Cooreman, Van de Perre, Van Bogaert, Segers. De Baere, De Ruyter, Kambala, Van Nieuwen huyse. SK Lebbeke Chris Matthijs, John Peeters, Werner Van Hecke, Koen Cooreman en Guido Chris- tiaens zijn titularissen die voorlopig onbeschikbaar zijn. De ploeg: Vinck, Hals, Pele- man, Meulenijzer, Van Door- selaer, Van Damme, De Vliegher, Balis, Frankie Van Hecke, Van Bladel, Charey. (Segers, de Vis). Tweede provinciale Robur Moerzeke Willy Raemdonck is de enige speler die door een kwetsuur onbeschikbaar is. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercau- teren, Mettepenningen, No bels, Ost, Verhelst, De Mal- sche, Eddy en Benny Vercau- teren, De Vos (Gino Raem donck, De Graef). FC Baasrode Mario Ringoot is gekwetst en Benny Vercauteren zit nog een vorig jaar opgelopen schorsing uit. De ploeg: Ver strepen, De Decker, Van der Vreken, Lijneel, Michiels, De Man, Mare Van Keer, De Backer, Verheyden. Eddy Van Keer. Gino Ringoot (Pieters, De Cock, Cornelis). E.G. De eerste provincialer K.A.V. Dendermonde heeft beslo ten om tot eind oktober al zijn kompetitiewedstrijden op de zaterdagavond om 19u30 (en niet om 20 u.) te betwisten. Pas vanaf november wordt er weer op de zondagnamiddag gevoetbald. Nu zaterdagavond is T.K. Meldert te gast in het Dendermondse stadion. E.G. ZAALVOETBAL S.O.S. Veile Jeugd 3 Verhuizingen Hoskens 5* Zeer goede wedstrijd van S.O.S. Veile dat tot aan de rust gelijke tred kon houden met de uitgesproken favoriet in eerste afdeling. Stijn Van Opstal scoorde voor S.O.S. twee maal in de eerste helft maar Ignazio en Giovanni Sciacca brachten Verhuizin gen Hoskens terug langszij. Na de pauze was het Gino Van de Vijver die S.O.S. in de race wist te houden maar tenslotte moest de jeugdige ploeg van de veile zwichten voor de overmacht van Ver huizingen Hoskens dat langs Raf en Ignazio Sciacca en D'Aquisto Seppe de krappe 3-5 winst kon bewerkstelligen in deze aantrekkelijke wed strijd. Blauw Wit Melsele 3 Nova 6 De heropstanding in de bekcrcditie van Blauw-Wit is van korte duur geweest. In de eerste competitiewedstrijd immers tegen het natuurlijk gereputeerde Nova moest het onderspit gedolven worden. Tot aan de msi kon Blauw- Wit via Carl Moens en Luc Van Stappen het hoge woord voeren maar na de pauze zou een ontketend Nova langs Danny Hammerlinck en Jan- neke Smet de situatie volledig meester worden. Het laatste doelpunt van Carl Moens voor Blauw-Wit was dan ook enkel maar voor de stati stieken. Charleroi-Hamme 2-0 VW Hamme is niet kunnen ploeg aan het kortste eind een vuist gemaakt. Nu is het deel van de scheidsrechter kwam, was de zaak helemaal len lopen. Vergeet niet dat overeind blijven tegen een trokken, verduidelijkt oefen- zo dat de lokale doelman bie- was anders. Vanaf dat ogen- bekeken. Niettemin kreeg Olympic vorig jaar als tweede krachtig ingesteld Olympic meester Willy Meersman. zonder bij de pinken was en blik zijn we risiko's gaan ne- Robbie Smet nog een wen- de kompetitie in derde klasse Charleroi. Vooral in de twee- Niettemin hebben we in de het langs de andere kant geen men. Met Johnny Lenaerts en kende kans voor de voet. On- besloot. Het komt er nu op de helft, toen de Walen, op- eerste helft een zeer behoor- sinekure was om de Waalse Dirk Van der Stock bracht ik danks de nederlaag ben ik aan om zo snel mogelijk de gejut door zo'n vijfduizend lijke prestatie geleverd. Ik defensie te ontmantelen. twee aanvallers meer in het bepaald niet ongunstig ge- nul weg te vegen en dat moet supporters aan een offensief meen te mogen zeggen dat we De tweede helft begonnen we veld. Maar een gok zoals te- stemd. Het zou onredelijk komende zondag kunnen te- begonnen, moest Hamme te- zelfs op bepaalde momenten in ongelukkige omstandighe- gen Lierse lukt niet altijd. Ik zijn mocht iemand de steen gen het Westvlaamse Menen, rugplooien en zijn meerdere de betere ploeg waren. Mits den. Paul Vermeir trapte in geef eerlijk toe dat we in dat voor de nederlaag worden ge- hoewel het ook niet makke- erkennen in een team dat wel- een beetje meeval behoorde het eigen doel. De bal sloeg laatste halfuur op onze speel- smeten. Uiteraard is het jam- lijk zal gaan. Maar gemakke- licht in deze kompetitie tot de er een doelpunt tot de moge- tegen de onderkant van de helft gedrukt werden door mer dat we de eerste kompeti- lijke wedstrijden staan in deze tenoren zal behoren. lijkheden. Stefan Ledens, lat. Onze spelers waren van een entoesiast team dat domi- tiematch verliezen, maar ik kompetitie niet op het pro- Het is vooral in de duels dat Robbie Nardus en Philip De oordeel dat hij de doellijn niet neerde in alle linies. Toen een meen dat nog vele ploegen in gramma, we tegen deze atletisch sterke Borger hebben om beurten had overschreden. Het oor- tweede doelpunt tot stand Charleroi op een gasbek zul- E.G. Derde nationale Sportkring St.-Niklaas-KV Oostende 2-0 Sportkring St.-Niklaas heeft alvast zijn entrée in derde afdeling niet gemist. De nieuwbakken ploeg van trainer Pol Theunis rekende in de eerste kompetitiewedstryd uit derde afdeling al meteen af met KV Oostende dat bij velen toch aangeschreven staat als één der kandidaat kampioenen. Indien deze stelregel bewaarheid wordt en Oostende behoort inderdaad tot de subtoppers dan wacht dit Sportkring St.-Niklqps wellicht een groots seizoen en zou de doorstroming naar de top wel eens met enkele seizoenen kunnen vervroegd worden. Moordend tempo van de Klaasjes Amper twee minuten waren St.-Niklaas een niet te stop- we ver in deze wedstrijd toen pen bolide. Op links was Sportkring al duidelijk liet Mare Calleuw niet te stuiten zien wat het in haar mars had. terwijl op rechts Dirk De Op een hoekschop, getrapt Wachter, ondanks een om- door Cornet, was het Karl zwachtelde dij steeds zijn Cornelissen die een eerste mannetje voor kon blijven, maal Oostendedoelman Bru- Zij brachten dan ook geregeld no D'Hondt met het hoofd op kopbalspecialisten als een de korrel nam. De Oostendse Erik Lacroix maar zeker ook goalie was attent maar voor Karl Kornelissen in een gun- hem was dit de aanloop van stige positie voor de Oostend een spetterend halfuur waarin se kooi. hij meer werk kreeg dan hem Tot aan het halfuur wist de lief was. Oostendse doelman overeind Vooral langs de flanken leek te blijven, al was er wel eens de steun nodig van verdediger Van den Berghe die voor de aanstormende Cornelissen kon ontzetten op de lijn. Toen moest D'Hondt het hoofd buigen. Op links was de supersnelle Calleeuw weer eens uitgebroken en hij schil derde het leder mooi op het hoofd van Pol Theunis die krachtig binnenkopte. 1-0. KV Oostende mede door het hoge tempo van de Klaasjes, niet in het stuk voorgekomen, begreep plots dat puntenwinst weieens erg moeilijk zou kun nen worden in de Wase hoofdstede en dat er op het terrein zeker geen verleng stuk kon verwacht worden van de vredefeesten die gadu- rende heel de dag de St.- Niklase markt in een zee van ballons had omgetoverd. Calleeuw verdubbelt de score Dirk Heyndrickx en de kleur ling Obi, die zelfs de snelste man was op het terrein, kon den naarmate de rust dichter bij kwam zich om beurten ook eens licht doorzetten maar toch was er nog een missertje nodig in de thuisdefensie om Heyndrickx toe te laten om van dichtbij de paal te treffen. Ondanks deze waarschuwing kon St.-Niklaas met verdien de 1-0 voorsprong de rust ingaan. Na de pauze waren alle zitjes nauwelijks ingenomen door de ca 1500 toeschouwers of daar klom de thuisploeg al meteen op een komfortabele 2-0 voorsprong. Na een wat rommelige fase voor het Oostendse doel kon Erik Lacroix het leder terug leggen voor de voet van de aanstormende Calleeuw die keihard de Oostendse doel man een tweede maal verras te. Voor Calleeuw alvast een opmerkelijke opening van dit seizoen nadat hij eerst nr. 1 aanbracht, scoorde hij nu zelf het tweede doelpunt dat zijn ploeg nodig had om beide punten veilig te stellen. Nadat de thuisploeg op 2-0 was geklommen kreeg de wedstrijd plots een ander spelbeeld. De tackles werden ruwer en de precisie waarmee de thuisploeg tot dan toe had gewerkt kon niet meer geëve naard worden Gelukkig voor Sint-Niklaas lieten ook de gasten geen al te beste indruk, vooral offensief dan. De beste kansen die Oostende kon scheppen was met medewer king van de thuisdefensie. In de 75e min. hinderden zo eerst De Vocht en Nijs elkaar en in de 80e min. speelde Daniël Maes te kort terug op doelman Van Raemdonck. Deze laatste kon echter tot tweemaal toe gepast redding brengen zodat de Klaasjes ook op dit punt gerust kunnen zijn. Van Raemdonck blijft een betrouwbaar sluitstuk. Naar het einde van de wed strijd toe kon de thuisploeg dan toch terug de gevaarlijk ste akties voorleggen toen de bezoekende aanvalsstorm wat geluwd was. Cornet en De Wachter waren zelfs té over haast om alsnog de 3-0 op het bord te zetten zodat alles bleef bij deze 2-0 eindstand die langs de Klaasjeskant werd onthaald met een drie werf hoera. Alleszins een knap debuut van St.-Niklaas in derde afdeling. St.-Niklaas speelde met Van Raemdonck, Nijs, Maes, De Vocht, Struyf, Lacroix, Theu nis, De Wachter, Cornet, Cal leeuw (78' De Meyer), Corne lissen (Quintelier 88'). Gele kaarten: De Wachter, Maes (SNS). Verdegem, De Vuyst (Oos tende). Mare Stevelinck Voetbal. Het bestuur van Sportkring Sint-Niklaas is zeer hoopvol (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19